Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 06.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.08.12 21:59



За техниките, върху тях от десетилетия работят хиляди хора, в т.ч и Хъбард.
На стотици страници те обстойно са обяснявали защо един и същи въпрос се задава стотици пъти, какво се цели и какво се случва.

Но ти казваш - астрологията е тъпа работа и не работи, защото съзвездията от древността са си променили местата, а днешните астролози използват система, която е използвана в древността.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.08.12 22:08



Какво лошо има в питането и опонирането

Ами вместо да се хвърляш в опонирането първо е редно малко да почетеш. Поне за да знаеш какво точно опонираш. А ти не четеш фермани щото не ти се чете, искаш в 2 реда есенцията, и веднага се нахвърляш върху тая есенция със собствено мнение.
Учителите навремето в училище нас ни караха първо да се запознаем обстойно с материала, не знам за вас. Ти приличаш на човек за първи път в час по химия и му кажат от дъската, че "О" е символът на кислорода и той развие цяла теория за буквата О и как тя няма как да означава кислород, след това следва следващия елемент и така...ти не исакш да знаеш повече, не искаш да се учиш и на всичко отгоре проектираш Меркурия си върху другите.



Подводни имаше нещо точно по въпроса за седемте фигури, поне него трябва да си чела, едната беше някакъв жълт, който просто не позволяваше вече на човек да учи, защото просто нямаше как той вече да не знае всичко.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Xaнa123]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.08.12 22:15



Закуската е много полезна, трябна да се закусва

Хмм, я виж ти, аз тоя постулат все още си го имам.
Не е ли така?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано21.08.12 06:48



Нали се занимаваме с постулатите- защо прехвърляме въпроса ту към мен, ту към теб:)

Явно основна техника за откриване на постулати е чрез въпроси/включваме съзнанието/ или чрез медитация /включваме подсъзнанието/



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано21.08.12 06:49



Един постулат, действащ с хилядолетия за повечето хора, е :“човек е успял, когато е забогатял материално“ – проблемът е, че това може да е вреден или полезен постулат или за един и същ човек понякога е вреден, а друг път е полезен.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.08.12 07:17





вреден постулат

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.08.12 07:18






мдаааааа , такива ми ти онакива

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано21.08.12 07:39



Абе ние с теб нали стигнахме до консенсус, че на първия етап са инстинктите, на втория конкретното мислене, а на следващ – абстрактното, което обединява интуиция и логика и не се занимава само с теб или с мен:)

Виж как ме тласкаш да си приказвам с детето, което въпреки всичките си кусури, поне е склонно да мисли от време на време абстрактно с някое от многото си превъплащения:)



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано21.08.12 07:40



така, така





Тема Re: Постулати и интуициянови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано21.08.12 08:24



друго си е да си чорбаджия, загащен с меч



но най-ми хареса:

"не посещавайте болните си другари"

Редактирано от ponichka_ на 21.08.12 08:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.