Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано18.08.12 12:09



Правилно разсъждаваш.

Не е добре да се робува сляпо на авторитети. Това обаче в никакъв случай не означава те да се отричат. Чисто и просто съмнявай се и проверявай най-напред какво казва интуицията, после доколкото е възможно практически, и накрая с подходящи логически построения.

В крайна сметка е важен личния опит.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.08.12 12:39



А и гледай сега какво си мислех.
Ти си сведуща в астрологията ,много си чела, много си практикувала. Аз знам това и възприемам думите ти в 99% безпрекословно.
Аз съм сведуща в процесинга, чела съм, практикувала съм, Хъбард е съвсем експерт в тая област с 40-50 години практика, книги, четене, писане и пак практика.

Аз не си позволявам да ти опонирам за всяко нещо, примерно сега да ти кажа - да бе Меркурий, това изобщо не идва от Меркурий и всички астролози сте в грешка, не забравяй, че
"Това, че някои учения и религии съществуват с десетилетия, и столетия, и хилядолетия още не е доказателство, че не съдържат вредни и грешни постулати или не чак толкова ефективни и общовалидни практики."

А ти непрекъснато опонираш, първо питаш, после ти отговарям и после ти почваш да философстваш, че не може нещата да са така и така, а сигурно са другояче.

Изглежда не аз имам проблем с Меркурия, защото избягвам да опонирам на хора, които имат повече опит от мен в дадена област. Гледам повече да слушам и рядко да опонирам.
Докато ти на всяко мое пояснение имаш собствено мнение.
И вече не знам, ти ще кажеш - ето пак теб питам - Марсът ми ме кара след ен на брой опити да кажа нещо и ти да ме контрираш, да започна да се дразня от всезнайството ти.

Просто приеми, че понякога е по-добре дълго да слушаш, преди да репликираш със собствено мнение. Както аз правя в астрологията.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 14:48



Значи казах, че ако задам един въпрос 2-3 пъти и получа еднакъв отговор, то:
-отговорът е верен – напр 2+2 - нормално да получим няколко пъти отговор „4“
-човекът е с шаблонно мислене и умът му е задръстен от постулати – напр. „що е то късмет“

Е, кое му е практичното да задаваш сто пъти въпроси, на които получаваш шаблонни отговори – трябва си хигиена на общуването и да си уважаваме времето.

Ако на собствените си въпроси получаваме един и същ отговор, но интуицията ни подсказва, че не е верен тоя отговор, значи нещо ни липсва- напр.инфо или по някаква причина не можем да се концентрираме – отлагаме въпроса за по-друго време- ето ти практичност:).

Това е съвсем различно от медитацията, с която ти даваш пример. Не знам дали чрез медитация можеш да търсиш логични отговори- евентуално можеш да стигнеш до прозрение по някакъв въпрос. Самата идея на медитация изключва логичното мислене. Но това, че чрез медитация могат да се получат отговори, изобщо не дискредитира логичното мислене като средство за получаване на верни отговори.

Ако на един и същ въпрос получаваме всеки път различен отговор, продължаваме да задаваме въпроса – постигаме дълбоко разбиране или приемане - вероятно това имат в предвид капацитетите ти.

После, дори някаква техника да си има недостатъци, то не значи, че не е работеща . Все пак е добре да си знаем предимствата и недостатъците на техниките, които ползваме – ще сме по-ефективни.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 14:52



Какво лошо има в питането и опонирането- дава възможност човек да провери и обоснове собствените си твърдения и практики.

Хората са различни- някои не вярват на 100% нито в себе си, нито в астрологията, нито в процесинга, нито в извънземни или бог. Това не значи, че не уважават вярващите или съответните учения и вярвания.

Но трудно се комуникира със сляпо вярващи или с хора, които отказват да разсъждават логично и се позовават само на вяра:) – е, освен ако имат 30 годишен опит с нечий астрален близнак



/бих казала, че не Марсът те кара да се дразниш:) - Меркурий в изгнание следва човек да си го следи от близо:)/



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 14:59



аз пък си мислех, че точно в последните десетилетия въпросната първична презумция взе да се променя и затова я пратих при постулатите



Допускам, че докато хормоните са в силата си, инстинктите се проявяват и без разум.

Но с годините при индивида разумът и инстинктите следва да работят заедно и е възможно разумът да прецени, че реализацията не е задължително да включва създаването на семейство.

докато в предишни времена семейството е било някаква гаранция за оцеляване- т.е. проява на основния инстинкт.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано18.08.12 15:55



Допускам, че докато хормоните са в силата си, инстинктите се проявяват и без разум.

това аз не мога да допусна, защото не е така. за немалко хора, чието израстване съм свидетелствала.

хормоналните баланси и нива при различни индивиди са различни.

различни са и инстинктите, стоящи в основата.

не мисля, че има общи инстинкти - както опитах да ви споделя и в предишни дискутирания по тях.

сеенето на семе и продължаването на рода посредством физическо размножаване могат да бъдат твърде първични и животински за някои индивиди. независимо в каква фаза на хормонална сила или слабост се намират



иначе работи като: роди се, порасни, засади дърво, построй къща и се размножи - да това са валидни устои на хората бутащи света към пренаселване, глобално затопляне и други хубавини на човешкия прогрес

Редактирано от ponichka_ на 18.08.12 15:56.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 18:20



Ами те основните инстинкти за растителния, животинския и човешкия свят са два- инстинкт за оцеляване и за размножаване. Заложени са силно или слабо у всеки представител на съответния свят, независимо от гени, среда и възпитание. И в зависимост колко силни са инстинктите /нагоните/, видът и родът са оцелявали или не са оцелявали.

По-скоро въпросът е кога инстинктът се превръща в пречещ на индивида постулат.

И за това бих поделила постулатите на два вида според това дали са свързани със съзнанието или с подсъзнанието / независимо, че Кайли ще ме обвини в умуване без да съм подготвена по процесинг:) – но пък техниката за разпознаване на шаблони и постулати е основна техника в астрологията:)/

А какви са ти наблюденията - тия хора, които игнорират инстинкта за размножаване,/защото инстинктът за оцеляване далеч по-трудно се игнорира/ не се ли вкарват от време на време в мъчителни съмнения по основните ценности? - каква доминанта се проявява при тях? - но да говорим за хора над 50-60 годишна възраст, защото по-младите са във фертилна възраст и не им е късно да "чуят" хормоните.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано18.08.12 19:25



не съм съгласна, и говорим за различни неща.

за растителния свят - пък съвсем не е така. ако посееш много семена от един вид в една саксийка - те ще поникнат слабички, ще растат рашномерно, слабички, без да си пречат или задушават едно друго.

ако пуснеш много деца на една ограничена площ те няма да растат равномерно. не и в мир и любов с мисъл за ближния. ще се бутат, ще се бият за всяка глътка въздух, вода, внимание, власт. най-вероятно ще се избият по между си. с мисъл за тези първични инстинкти - по-силните да оцелеят. това при растения от един вид го няма.

и при много малко животни го има.

себичността, егоизма и стремежа да се наложиш над себеподобните - дори с цена братоубийство, да посееш своето семе, за да продължиш рода си, дори ако бог не ти е дал такава способност, дори ако ти самият очевидно не си от най-качествените - по ген, лична история и т.н. да дадеш нещо добро на бъднините, този неистов стремеж за живот на някои такива - готови за още глътки от своя живот да поискат, да обрека други на смърт и агония - търговия с органи, робство, и т.н... това са инстинктите, за които говорите... и не - не мисля, че са при всеки, не и еднакво застъпени. а при доста хора липсват.

защото освен всичко по-горе - човекът е и единствения вид, способен на самоубийство. и на саможертва. по свой избор. понякога и по инстинкт.

чели сте за историята на асирия. и за историите на други - съвсем затрити вече народи. изтребили децата си, затрили културните си реликви, за да не се смесят с нещо по-недостойно от тях. за да не попаднат в нечисти ръце.

и това е инстинкт. за прогрес. за чистота. за съвършенство. и такъв присъства навсякъде в природата. за жалост по-първични инстинкти го побеждават нерядко.

Редактирано от ponichka_ на 18.08.12 19:28.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано19.08.12 06:57



Ако искаш да кажеш, че несъзнателното придържане към примитивни инстинкти, подсъзнателни програми, модели и постулати е глупаво, съм съгласна.

Факт е обаче, че често сме им подвластни – просто защото подсъзнанието е по-силно и необятно, за разлика от съзнанието.
Нали затова обсъждаме техниките за разпознаването им.
До тук говорим само за техника, включваща неколкократно задаване на един и същ въпрос.
А има и други – напр. преглед на многократно повтарящо се нежелано събитие или анализ на несбъдващо се желание. Макар че по каква логика нежеланите събития са свързани с грешни постулати е друг въпрос- може да е, защото „правилен“ и „грешен“ са субективни понятия.

Как разпознаваш у себе си грешен постулат или програма?



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано19.08.12 08:35



чели сте за историята на асирия. и за историите на други - съвсем затрити вече народи. изтребили децата си, затрили културните си реликви, за да не се смесят с нещо по-недостойно от тях. за да не попаднат в нечисти ръце.

Някой казваше: Няма лоши хора, има лоши обичаи.
Това особено проличава в религиозните общества, които действат обикновено на верска основа - движеща е вярата.
Тук не може да се говори за инстинкт.

И при инстинктите има приоритети.
Например неосъзнатата необходимост от храна, сън и секс.
Подреждат се в следния ред:
1. Сън
2. Храна
3. Секс



Никога не казвай никога!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.