Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.08.12 09:19



Вътре в мен примерно се появява някакво напрежение, трептене, като си помислиш колко е хубаво утрото, имаш едни усещания, като си помислиш - боже, ще вземе да друсне земетресение, има други усещания в теб.
В единия случай си спокойна и ведра, в другия - нервна и напрегната..

Ако с лозето нямаш вътрешно напрежение, просто не го разглеждаш. Понякога откриването на постулат просто те бие по главата. Например, аз бях на 17, когато на маса в кръчма и без изобщо да се обръщат към мен ми беше внушено, че жените, които оставят мъжете им да се грижат за тях, са лоши жени. Това е влязло в мен през задния вход и аз следващите десетилетия се пазех като дявол от тамян от това да не съм си самодостатъчна и в никакъв случай да не оставям мъж да се грижи за мен.
Едва преди 10-ина години, както си седях кротко веднъж, ме удари изневиделица идеята, че тая теза може и да не евярна и че няма нищо лошо в това да оставиш мъж да се грижи за теб.
Клиничен случай на прилепнал постулат, внедрен подсъзнателно от хора, които дори не са целели това към мен, но които сами са били заразени с тоя постулат.
Затова се казва, че аберациите са заразителни.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано16.08.12 09:34



да вземем пак същия пример" лозето не ще молитва, иска мотика"

като любител цветар - мога да кажа, че това не е вярно като постулат, вярвам, че тукашните цветари-хуанисти могат да ме подкрепят.

мотиката не помага срещу неща като брашнеста мана или белокрилки. дори само най-модерни химии - пак не помагат винаги - и молитва е нужна понякога





Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано16.08.12 13:20



Клиничен случай на прилепнал постулат, внедрен подсъзнателно от хора, които дори не са целели това към мен, но които сами са били заразени с тоя постулат.

+10



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано16.08.12 21:27



Казват, че умът е приемателна кутия, нещо като радио, на каквато вълна го настроиш, такива мисли възприема.

Бъркаш ума с мозъка.
Това, което пишеш се отнася за мозъка.
Мозък и ум са различни неща - мозъкът е материя, а умът е дух (фина енергия)
Мозъкът не генерира мисли, а мислите се генерират от ума.

За едновременността на откритията е виновно общото енергоинформационно поле и подсъзнанията, които са в постоянна връзка с него и имат непрекъснато информация за всичко случващо се. Няма нещо някъде да е помислено и вече да не съществува като запис във фините енергоинформационни полеви слоеве на вселената.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано17.08.12 08:32



литературата и ти поделяте ли постулатите на някакви групи?

кога едно съждение е постулат?

напр."трябва да имам деца"?



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано17.08.12 08:35



при теб може и да не личи да има много постулати- дали е заради въздушната доминанта, дали е заради нещо друго - ще стане по-ясно като уточним що е то "постулат" и от къде идва



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.08.12 09:11



Всяка мисъл, която влияе на начина ти на живот и реализация е постулат.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.08.12 09:12



Не е въпросът дали има много или малко постулати. А дали има вредни или не. Достатъчен е и един понякога да ти скапе целия живот.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано17.08.12 09:12



постулат=съждение, което изглежда валидно, и с дейността си се стараем да валидираме допълнително

пример: "напред науката е слънце"



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано17.08.12 21:44



Така и не разбрах каква е връзката между постулати и интуиция.

Би ли обяснила.



Никога не казвай никога!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.