Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Постулати и интуиция  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.08.12 09:14



Постулатът е теория, внедрена в подсъзнанието ни тихомълком от нас самите, от телевизията, от училището, в детството ни, преди година или преди ден.
Постулатът е мисъл, която така се е прокраднала, че ние сме я приели безрезервно за вярна.
Всеки има различни постулати, общо като хора имаме общи постулати, българите имаме отделно общи постулати.
Ако човек е "нащрек" към мислите си, започва да забелязва постулатите. Ако за всяка една мисъл започне да си задава въпроса - това моя мисъл ли е, кой ми я е казал, кога съм я одобрил, защо продължавам да я нося със себе си, започва да си преразглежда постулатите.
Не всички постулати са лоши и трябва да бъдат изкоренени. Има такива, които помагат на човек в текущия му жизнен цикъл, и те е по-добре да останат.
Но има и такива, които му пречат.
Затова целта не е да се изтръгнат всички постулати, а да се отсеят пречещите, те може би в друг момент от живота са били полезни, помагащи, но е минало време и човекът се е променил, други задачи са дошли на дневен ред, за решаването на които са му необходими нови инструменти, нови ключове, които да отключват новите врати.
А той все още опитва със старите.

Битието в тънък план непрекъснато се движи, едни врати се затварят, други се отварят, днес тук е имало врата, през която сме влезли, утре тази врата се е затворила, обачи ние помним, че сме влизали оттук и бием стената с глава, докато нова врата се е отворила в съседство.

Интуицията разпознава вратите, ако ни е чиста интуицията, тя ни води точно както усетът води пчелата към кошера през девет поляни в десетата.
Ако разчитаме на ума си, ние всъщност работим с набора от идеи, които той съхранява, т.е. с постулатите. И се движим като слон в стъкларски магазин.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано14.08.12 10:15



много ми хареса тая компилация- силна, конкретна, въздействаща

как на практика разпознаваш твои или чужди постулати? - чисто технически



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.08.12 12:30



Това изобщо не ме интересува - дали са мои или чужди.
Деля ги на полезни и вредни.
При всички положения ги вадя на светло и ги разглеждам, а това прави съзнателната част в мен по-голяма за сметка на несъзнателната.
А как разпознавам дали са ми полезни или вредни - ми на око, как дойде.
Например постулата - Краят винаги е хубав, ако не е хубав, то значи това още не е краят - много си го харесвам и не си го давам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано15.08.12 07:00



Творческото абстрактно мислене идва, когато обединим интуиция и разум.

Ако задам един и същ въпрос на себе или на някой друг три пъти и получа почти еднакъв шаблонен отговор, или няма творческо мислене, или отсъства концентрация.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано15.08.12 07:02



Как разграничаваме полезни от вредни потулати?

На мен любима максима ми е: човек трябва да може да прави каквото му харесва и да харесва това, което прави.

/"не си го давам" е шега или вреден постулат

/



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.08.12 09:07



По усет ги различаваме.
И чрез анализ. Той когато изплува постулатът, обикновено си наясно дали ти е полезен или вреден. Трудното е, като се е скатал дълбоко в теб и ти дори не си даваш сметка, че го имаш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.08.12 09:10



Процесингът задава много пъти един и същи въпрос и се следи реакцията, те имат някакъв е-метър, към който те включват, нещо примерно като апарат за кръвно, подобно. И следят стрелката дава ли отклонения, примерно питат за баща, майка, съпруг, дете, родина, планета - каквото се сетят, и следят стрелката, там, където даде отклонение, значи там има натрупан заряд и той трябва да се изчисти.
Една тема се повтаря отново и отново, докато спре да дава реакции.
3 пъти са малко, с три пъти още не може да се пробие обвивката на автоматизма.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано16.08.12 06:24



да де - съзнателен анализ и за целта ни трябва логика, пък специалистите твърдят, че я развиваме до някъде си и после преставаме.

Мислех си, че поговорките, независимо дали са полезни или вредни постулати, са опасни с това, че възпитават в неизползване на разума.
Напр.:“лозето не ще молитва, а иска мотика“.
През повечето време само си мислим, че използваме ума- всъщност действаме инстинктивно и първосигнално, т.е. вродени и придобити рефлекси.

От астрологична гледна точка, ако не си направим осъзнат труд да следим дали работи ума ни, планетите задължително се проявяват на първо ниво и по основните си аналогии и може и да не се проявят на по-високо ниво.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано16.08.12 06:29



това тук не го разбирам - какви реакции да очакваме, свързани с анализ на постулат вътре в нас?

да вземем пак същия пример" лозето не ще молитва, иска мотика" - ако такава ми е философията, разглеждайки аналитично въпросния постулат, какви да са различните реакции?



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.08.12 09:13



През повечето време само си мислим, че използваме ума- всъщност действаме инстинктивно и първосигнално, т.е. вродени и придобити рефлекси.

Е да де, аз нали все за това разправям, кога използваме ума си и кога само си мислим, че го използваме.

Казват, че умът е приемателна кутия, нещо като радио, на каквато вълна го настроиш, такива мисли възприема. Т.е. умът не генерира мисли, а само приема такива съответно настройката на честотата. Това обяснява и защо откритията като правило се правят едновременно. Започват да текат едни и същи мисли и идеи и винаги се намират2-3 ума, настроени на честотите им. Затова изведнъж нямало откритие с векове и хоп, в рамките на няколко месеца от две различни точки на земното кълбо едно и също откритие...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.08.12 09:19



Вътре в мен примерно се появява някакво напрежение, трептене, като си помислиш колко е хубаво утрото, имаш едни усещания, като си помислиш - боже, ще вземе да друсне земетресение, има други усещания в теб.
В единия случай си спокойна и ведра, в другия - нервна и напрегната..

Ако с лозето нямаш вътрешно напрежение, просто не го разглеждаш. Понякога откриването на постулат просто те бие по главата. Например, аз бях на 17, когато на маса в кръчма и без изобщо да се обръщат към мен ми беше внушено, че жените, които оставят мъжете им да се грижат за тях, са лоши жени. Това е влязло в мен през задния вход и аз следващите десетилетия се пазех като дявол от тамян от това да не съм си самодостатъчна и в никакъв случай да не оставям мъж да се грижи за мен.
Едва преди 10-ина години, както си седях кротко веднъж, ме удари изневиделица идеята, че тая теза може и да не евярна и че няма нищо лошо в това да оставиш мъж да се грижи за теб.
Клиничен случай на прилепнал постулат, внедрен подсъзнателно от хора, които дори не са целели това към мен, но които сами са били заразени с тоя постулат.
Затова се казва, че аберациите са заразителни.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано16.08.12 09:34



да вземем пак същия пример" лозето не ще молитва, иска мотика"

като любител цветар - мога да кажа, че това не е вярно като постулат, вярвам, че тукашните цветари-хуанисти могат да ме подкрепят.

мотиката не помага срещу неща като брашнеста мана или белокрилки. дори само най-модерни химии - пак не помагат винаги - и молитва е нужна понякога





Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано16.08.12 13:20



Клиничен случай на прилепнал постулат, внедрен подсъзнателно от хора, които дори не са целели това към мен, но които сами са били заразени с тоя постулат.

+10



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано16.08.12 21:27



Казват, че умът е приемателна кутия, нещо като радио, на каквато вълна го настроиш, такива мисли възприема.

Бъркаш ума с мозъка.
Това, което пишеш се отнася за мозъка.
Мозък и ум са различни неща - мозъкът е материя, а умът е дух (фина енергия)
Мозъкът не генерира мисли, а мислите се генерират от ума.

За едновременността на откритията е виновно общото енергоинформационно поле и подсъзнанията, които са в постоянна връзка с него и имат непрекъснато информация за всичко случващо се. Няма нещо някъде да е помислено и вече да не съществува като запис във фините енергоинформационни полеви слоеве на вселената.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано17.08.12 08:32



литературата и ти поделяте ли постулатите на някакви групи?

кога едно съждение е постулат?

напр."трябва да имам деца"?



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано17.08.12 08:35



при теб може и да не личи да има много постулати- дали е заради въздушната доминанта, дали е заради нещо друго - ще стане по-ясно като уточним що е то "постулат" и от къде идва



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.08.12 09:11



Всяка мисъл, която влияе на начина ти на живот и реализация е постулат.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.08.12 09:12



Не е въпросът дали има много или малко постулати. А дали има вредни или не. Достатъчен е и един понякога да ти скапе целия живот.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано17.08.12 09:12



постулат=съждение, което изглежда валидно, и с дейността си се стараем да валидираме допълнително

пример: "напред науката е слънце"



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано17.08.12 21:44



Така и не разбрах каква е връзката между постулати и интуиция.

Би ли обяснила.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: paparosko]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.08.12 22:40



Като между механичен часовник и цъфтяща водна лилия.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано17.08.12 22:47



Разбрах, че и на теб не ти е ясно.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: paparosko]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.08.12 23:29



честито

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 07:23



Точно затова ни трябват техники за разпознаване на постулатите.
И надали е толкова добра техника многократното повтаряне на един и същ въпрос.
Ако многократно отговаряме по различен начин, то нещата са скрити и си трябва умуване и търсене.
А ако отговаряме по един и същ начин, то или постулатът за конкретния момент е добър, или сме тъпи, което всъщност е просто досадно.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 07:24



За нормалния ум постулатите, свързани със съзнанието, може да са скелет, около който се гради.

Но постулати, свързани с инстинктите, като „“трябва да създам мое семейство“ може да вкарват човек в дълбоко вътрешно противоречие.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: paparosko]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 07:25



Интуицията може да е средство за разпознаване на постулати, свързани със съзнанието.

Кофти, че надали е толкова добро средство, когато става въпрос за постулати, касаещи подсъзнанието, т.е. инстинктите.
Пак ще дам пример с постулата“трябва да се възпроизведа и да имам деца“ – той е свързан с основен инстинкт. Ако приемем, че духът е вечен, то конкретното възпроизводство в тоя живот може и да не е толкова важно.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.08.12 09:54



АН, въпросният Хъбард е работил цял живот, или поне 40-50 години по въпроса с процесингите и то върху живи хора и то практика.
След като го казва, имам основание повече да му вярвам на него, защото е практик с десетилетия.
А не на твоята филофосия, че надали чак пък толкоз това или онова...
Аз лично съм опитвала техниката, опитвали са ми я върху мен, аз съм я опитвала върху друг.
В крайна сметка дълбаенето на едно място стига до нефта. Или до чистия извор.
Ето, затова ти говоря на теб, ти чисто умозрително си бърбориш и си вадиш заключения и се разстилаш...бъди по-практична.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 10:42



"...бъди по-практична."




1. Защо трябва да сме еднакви и най-вече защо трябва да поучаваме другите?
От астрологична гледна точка това е проява на Меркурий на най-ниско ниво. Характеризира се с убеждението, че човекът е прав и това, което мисли, е истина. Раздава команди, прави прибързани заключения и се дразни от умуване. Такава проява на Меркурий може до някъде да се компенсира с интуиция. Не че има нещо много лошо в проява на Меркурий на това ниво, но по-скоро е важно, че той така може да се проявява по всичките си аналогии.
/това е стандартна интерпретация – не е задължително да намятаме всички дрехи конфекция и да се разпознаваме в тях:)/

2. Това, че някои учения и религии съществуват с десетилетия, и столетия, и хилядолетия още не е доказателство, че не съдържат вредни и грешни постулати или не чак толкова ефективни и общовалидни практики. Пример за това е постулата, съществувал с хилядолетия:“земята е плоска“.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.08.12 11:00



Не казвам да сме еднакви, казвам да вярваме повече на опита, отколкото на теориите.
Аз например вярвам повече на личния си опит, отколкото на твоите теории.
В интерес на истината бих повярвала повече на твоя опът също, отколкото на моите теории.
Всяка теория се проверява в практиката, иначе пет пари не струва, ти твоите астротези си ги проверяваш практически, затова събираш материал.
Затова съм склонна да вярвам повече на теб, като ми говориш за Меркурий, отколкото на моите четени недочетени изсмукани от пръстите концепции.

Е, същото е, представи си, и навсякъде другаде. Ще ти дам един пример, в Будапеща като бях, ме караха да зяпам една книга, нарича се конфронтиране, просто да седиш и да я зяпаш, по моите теории това е егати тъпото занимание за тъпи хора (постулат). Те насила ме връщаха в заниманието зяпане на книга и след като позяпах книга 10-20-30 минути, тялото и умът ми започнаха да дават реакции, за които никога не съм предполагала, че е възможно от едно зяпане на книга.
Сциентологията я наричат - практическа религиозна философия. Философия, ама практическа.
Всяко нещо трябва да се изпрактикува и тогава се разбира онова, което ние си въобразяваме, че знаем вече...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано18.08.12 11:15



Но постулати, свързани с инстинктите, като „“трябва да създам мое семейство“ може да вкарват човек в дълбоко вътрешно противоречие.

това не е постулат. а някакъв вид първична презумпция. към днешна дата е по-скоро фикция дори - за много хора.

а противоречия може да има винаги и от всичко. не само тръгващи от колизии между инстинкт и съзнателност.

склонните към дълбоки вътрешни противоречия обаче е добре да бъдат особено внимателни. защото обичайно такива неразрешени довеждат до дълбока вътрешна неудовлетвореност. от себе-то.

обичайно обаче дълбоките вътрешни противоречия се коренят в страх от реалността. и обичайно този страх си остава недостатъчно признат защото страхливото поведение е пристрастяващо



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано18.08.12 12:09



Правилно разсъждаваш.

Не е добре да се робува сляпо на авторитети. Това обаче в никакъв случай не означава те да се отричат. Чисто и просто съмнявай се и проверявай най-напред какво казва интуицията, после доколкото е възможно практически, и накрая с подходящи логически построения.

В крайна сметка е важен личния опит.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.08.12 12:39



А и гледай сега какво си мислех.
Ти си сведуща в астрологията ,много си чела, много си практикувала. Аз знам това и възприемам думите ти в 99% безпрекословно.
Аз съм сведуща в процесинга, чела съм, практикувала съм, Хъбард е съвсем експерт в тая област с 40-50 години практика, книги, четене, писане и пак практика.

Аз не си позволявам да ти опонирам за всяко нещо, примерно сега да ти кажа - да бе Меркурий, това изобщо не идва от Меркурий и всички астролози сте в грешка, не забравяй, че
"Това, че някои учения и религии съществуват с десетилетия, и столетия, и хилядолетия още не е доказателство, че не съдържат вредни и грешни постулати или не чак толкова ефективни и общовалидни практики."

А ти непрекъснато опонираш, първо питаш, после ти отговарям и после ти почваш да философстваш, че не може нещата да са така и така, а сигурно са другояче.

Изглежда не аз имам проблем с Меркурия, защото избягвам да опонирам на хора, които имат повече опит от мен в дадена област. Гледам повече да слушам и рядко да опонирам.
Докато ти на всяко мое пояснение имаш собствено мнение.
И вече не знам, ти ще кажеш - ето пак теб питам - Марсът ми ме кара след ен на брой опити да кажа нещо и ти да ме контрираш, да започна да се дразня от всезнайството ти.

Просто приеми, че понякога е по-добре дълго да слушаш, преди да репликираш със собствено мнение. Както аз правя в астрологията.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 14:48



Значи казах, че ако задам един въпрос 2-3 пъти и получа еднакъв отговор, то:
-отговорът е верен – напр 2+2 - нормално да получим няколко пъти отговор „4“
-човекът е с шаблонно мислене и умът му е задръстен от постулати – напр. „що е то късмет“

Е, кое му е практичното да задаваш сто пъти въпроси, на които получаваш шаблонни отговори – трябва си хигиена на общуването и да си уважаваме времето.

Ако на собствените си въпроси получаваме един и същ отговор, но интуицията ни подсказва, че не е верен тоя отговор, значи нещо ни липсва- напр.инфо или по някаква причина не можем да се концентрираме – отлагаме въпроса за по-друго време- ето ти практичност:).

Това е съвсем различно от медитацията, с която ти даваш пример. Не знам дали чрез медитация можеш да търсиш логични отговори- евентуално можеш да стигнеш до прозрение по някакъв въпрос. Самата идея на медитация изключва логичното мислене. Но това, че чрез медитация могат да се получат отговори, изобщо не дискредитира логичното мислене като средство за получаване на верни отговори.

Ако на един и същ въпрос получаваме всеки път различен отговор, продължаваме да задаваме въпроса – постигаме дълбоко разбиране или приемане - вероятно това имат в предвид капацитетите ти.

После, дори някаква техника да си има недостатъци, то не значи, че не е работеща . Все пак е добре да си знаем предимствата и недостатъците на техниките, които ползваме – ще сме по-ефективни.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 14:52



Какво лошо има в питането и опонирането- дава възможност човек да провери и обоснове собствените си твърдения и практики.

Хората са различни- някои не вярват на 100% нито в себе си, нито в астрологията, нито в процесинга, нито в извънземни или бог. Това не значи, че не уважават вярващите или съответните учения и вярвания.

Но трудно се комуникира със сляпо вярващи или с хора, които отказват да разсъждават логично и се позовават само на вяра:) – е, освен ако имат 30 годишен опит с нечий астрален близнак



/бих казала, че не Марсът те кара да се дразниш:) - Меркурий в изгнание следва човек да си го следи от близо:)/



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 14:59



аз пък си мислех, че точно в последните десетилетия въпросната първична презумция взе да се променя и затова я пратих при постулатите



Допускам, че докато хормоните са в силата си, инстинктите се проявяват и без разум.

Но с годините при индивида разумът и инстинктите следва да работят заедно и е възможно разумът да прецени, че реализацията не е задължително да включва създаването на семейство.

докато в предишни времена семейството е било някаква гаранция за оцеляване- т.е. проява на основния инстинкт.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано18.08.12 15:55



Допускам, че докато хормоните са в силата си, инстинктите се проявяват и без разум.

това аз не мога да допусна, защото не е така. за немалко хора, чието израстване съм свидетелствала.

хормоналните баланси и нива при различни индивиди са различни.

различни са и инстинктите, стоящи в основата.

не мисля, че има общи инстинкти - както опитах да ви споделя и в предишни дискутирания по тях.

сеенето на семе и продължаването на рода посредством физическо размножаване могат да бъдат твърде първични и животински за някои индивиди. независимо в каква фаза на хормонална сила или слабост се намират



иначе работи като: роди се, порасни, засади дърво, построй къща и се размножи - да това са валидни устои на хората бутащи света към пренаселване, глобално затопляне и други хубавини на човешкия прогрес

Редактирано от ponichka_ на 18.08.12 15:56.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 18:20



Ами те основните инстинкти за растителния, животинския и човешкия свят са два- инстинкт за оцеляване и за размножаване. Заложени са силно или слабо у всеки представител на съответния свят, независимо от гени, среда и възпитание. И в зависимост колко силни са инстинктите /нагоните/, видът и родът са оцелявали или не са оцелявали.

По-скоро въпросът е кога инстинктът се превръща в пречещ на индивида постулат.

И за това бих поделила постулатите на два вида според това дали са свързани със съзнанието или с подсъзнанието / независимо, че Кайли ще ме обвини в умуване без да съм подготвена по процесинг:) – но пък техниката за разпознаване на шаблони и постулати е основна техника в астрологията:)/

А какви са ти наблюденията - тия хора, които игнорират инстинкта за размножаване,/защото инстинктът за оцеляване далеч по-трудно се игнорира/ не се ли вкарват от време на време в мъчителни съмнения по основните ценности? - каква доминанта се проявява при тях? - но да говорим за хора над 50-60 годишна възраст, защото по-младите са във фертилна възраст и не им е късно да "чуят" хормоните.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано18.08.12 19:25



не съм съгласна, и говорим за различни неща.

за растителния свят - пък съвсем не е така. ако посееш много семена от един вид в една саксийка - те ще поникнат слабички, ще растат рашномерно, слабички, без да си пречат или задушават едно друго.

ако пуснеш много деца на една ограничена площ те няма да растат равномерно. не и в мир и любов с мисъл за ближния. ще се бутат, ще се бият за всяка глътка въздух, вода, внимание, власт. най-вероятно ще се избият по между си. с мисъл за тези първични инстинкти - по-силните да оцелеят. това при растения от един вид го няма.

и при много малко животни го има.

себичността, егоизма и стремежа да се наложиш над себеподобните - дори с цена братоубийство, да посееш своето семе, за да продължиш рода си, дори ако бог не ти е дал такава способност, дори ако ти самият очевидно не си от най-качествените - по ген, лична история и т.н. да дадеш нещо добро на бъднините, този неистов стремеж за живот на някои такива - готови за още глътки от своя живот да поискат, да обрека други на смърт и агония - търговия с органи, робство, и т.н... това са инстинктите, за които говорите... и не - не мисля, че са при всеки, не и еднакво застъпени. а при доста хора липсват.

защото освен всичко по-горе - човекът е и единствения вид, способен на самоубийство. и на саможертва. по свой избор. понякога и по инстинкт.

чели сте за историята на асирия. и за историите на други - съвсем затрити вече народи. изтребили децата си, затрили културните си реликви, за да не се смесят с нещо по-недостойно от тях. за да не попаднат в нечисти ръце.

и това е инстинкт. за прогрес. за чистота. за съвършенство. и такъв присъства навсякъде в природата. за жалост по-първични инстинкти го побеждават нерядко.

Редактирано от ponichka_ на 18.08.12 19:28.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано19.08.12 06:57



Ако искаш да кажеш, че несъзнателното придържане към примитивни инстинкти, подсъзнателни програми, модели и постулати е глупаво, съм съгласна.

Факт е обаче, че често сме им подвластни – просто защото подсъзнанието е по-силно и необятно, за разлика от съзнанието.
Нали затова обсъждаме техниките за разпознаването им.
До тук говорим само за техника, включваща неколкократно задаване на един и същ въпрос.
А има и други – напр. преглед на многократно повтарящо се нежелано събитие или анализ на несбъдващо се желание. Макар че по каква логика нежеланите събития са свързани с грешни постулати е друг въпрос- може да е, защото „правилен“ и „грешен“ са субективни понятия.

Как разпознаваш у себе си грешен постулат или програма?



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано19.08.12 08:35



чели сте за историята на асирия. и за историите на други - съвсем затрити вече народи. изтребили децата си, затрили културните си реликви, за да не се смесят с нещо по-недостойно от тях. за да не попаднат в нечисти ръце.

Някой казваше: Няма лоши хора, има лоши обичаи.
Това особено проличава в религиозните общества, които действат обикновено на верска основа - движеща е вярата.
Тук не може да се говори за инстинкт.

И при инстинктите има приоритети.
Например неосъзнатата необходимост от храна, сън и секс.
Подреждат се в следния ред:
1. Сън
2. Храна
3. Секс



Никога не казвай никога!

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: paparosko]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано19.08.12 10:17



не разбирам какво искаш да кажеш. прати при инстинктите пирамидата на потребностите на маслоу?

нещо много съставки в тази рецепта. така абсолюти не се получават. простотата е основност на повечето истини





Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано19.08.12 10:21



какво точно влагаш в понятието постулат?

защото - ако е това, което Кайли е вложила в началото на темата:

"Постулатът е теория, внедрена в подсъзнанието ни тихомълком от нас самите, от телевизията, от училището, в детството ни, преди година или преди ден.
Постулатът е мисъл, която така се е прокраднала, че ние сме я приели безрезервно за вярна.
Всеки има различни постулати, общо като хора имаме общи постулати, българите имаме отделно общи постулати.
Ако човек е "нащрек" към мислите си, започва да забелязва постулатите. Ако за всяка една мисъл започне да си задава въпроса - това моя мисъл ли е, кой ми я е казал, кога съм я одобрил, защо продължавам да я нося със себе си, започва да си преразглежда постулатите.
Не всички постулати са лоши и трябва да бъдат изкоренени. Има такива, които помагат на човек в текущия му жизнен цикъл, и те е по-добре да останат.
Но има и такива, които му пречат.
Затова целта не е да се изтръгнат всички постулати, а да се отсеят пречещите, те може би в друг момент от живота са били полезни, помагащи, но е минало време и човекът се е променил, други задачи са дошли на дневен ред, за решаването на които са му необходими нови инструменти, нови ключове, които да отключват новите врати.
А той все още опитва със старите.

Битието в тънък план непрекъснато се движи, едни врати се затварят, други се отварят, днес тук е имало врата, през която сме влезли, утре тази врата се е затворила, обачи ние помним, че сме влизали оттук и бием стената с глава, докато нова врата се е отворила в съседство.

Интуицията разпознава вратите, ако ни е чиста интуицията, тя ни води точно както усетът води пчелата към кошера през девет поляни в десетата.
Ако разчитаме на ума си, ние всъщност работим с набора от идеи, които той съхранява, т.е. с постулатите. И се движим като слон в стъкларски магазин.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя "


то е - простете - твърде омешано, което го води към невъзможност за общовалидност. Което пък обрича текущата дискусия, ако не на безплодност, то на слаба реколта.

Редактирано от ponichka_ на 19.08.12 10:27.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано19.08.12 13:36



когато нещо е твърде омешано, прилагаш му Бръснача на Окам



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано19.08.12 14:42



прати при инстинктите пирамидата на потребностите на маслоу?

Най-нормално е човек инстинктивно да се стреми да се наспи, да се нахрани и да прави секс. Тук колкото и да му се иска логиката не играе. Е, може да издържи известно време...

така абсолюти не се получават. простотата е основност на повечето истини

В действителността абсолюти не съществуват, на теория може би. Абсолютът е като идеала, можеш да се стремиш към него, но никога няма да го достигнеш.

Простотата предполага гениалност. Защото всяко гениално нещо е просто, но не всяко просто нещо е гениално.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано19.08.12 14:45



Много правилни разсъждения.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано20.08.12 07:21



Постулат е закон, на който се подчиняваме без да включваме съзнание и логика . Това изключване на логиката го свързва с подсъзнанието и интуицията. /общо взето това, което каза Кайли, че се разбира в процесинга, а също и в математиката- т.е.аксиома или полусталат е нещо, което приемаме за вярно и не го доказваме/

Ти как разбра описанието на Кайли?

В астрологията в радикса са даденостите на които сме склонни да се подчиняваме без да мислим – сборник с постулати.



Неблагоприятните космични състояния маркират възможното наличие на вредни постулати, на които може би е по-добре да не се подчиняваме.
Предимството на лошото космично състояние е, че предлага провокации и вредните постулати по-лесно се откриват.
Предимството на доброто космично състояние е, че по-рядко се свързва с вредни постулати, но пък свърже ли се, те по-трудно се откриват.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: paparosko]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано20.08.12 07:28



то е ясно, че постулатите по презумпция са по-силни от съзнанието, та единственото решение е волята- те. обединение на съзнание и подсъзнание - свързваме се с врага, така да се каже



сещаш ли се за вреден постулат, свързан с храненето?



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано20.08.12 08:13



вреден постулат
не яж сладко, ще напълнееш



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: silver.moon]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано20.08.12 12:43



и аз се сещам за един- Закуската е много полезна, трябна да се закусва





Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Xaнa123]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано20.08.12 16:55



да

не яж ..... това е вредно
яж всичко, което иска тялото ти е правилния постулат



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.08.12 21:59



За техниките, върху тях от десетилетия работят хиляди хора, в т.ч и Хъбард.
На стотици страници те обстойно са обяснявали защо един и същи въпрос се задава стотици пъти, какво се цели и какво се случва.

Но ти казваш - астрологията е тъпа работа и не работи, защото съзвездията от древността са си променили местата, а днешните астролози използват система, която е използвана в древността.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.08.12 22:08



Какво лошо има в питането и опонирането

Ами вместо да се хвърляш в опонирането първо е редно малко да почетеш. Поне за да знаеш какво точно опонираш. А ти не четеш фермани щото не ти се чете, искаш в 2 реда есенцията, и веднага се нахвърляш върху тая есенция със собствено мнение.
Учителите навремето в училище нас ни караха първо да се запознаем обстойно с материала, не знам за вас. Ти приличаш на човек за първи път в час по химия и му кажат от дъската, че "О" е символът на кислорода и той развие цяла теория за буквата О и как тя няма как да означава кислород, след това следва следващия елемент и така...ти не исакш да знаеш повече, не искаш да се учиш и на всичко отгоре проектираш Меркурия си върху другите.



Подводни имаше нещо точно по въпроса за седемте фигури, поне него трябва да си чела, едната беше някакъв жълт, който просто не позволяваше вече на човек да учи, защото просто нямаше как той вече да не знае всичко.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Xaнa123]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.08.12 22:15



Закуската е много полезна, трябна да се закусва

Хмм, я виж ти, аз тоя постулат все още си го имам.
Не е ли така?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано21.08.12 06:48



Нали се занимаваме с постулатите- защо прехвърляме въпроса ту към мен, ту към теб:)

Явно основна техника за откриване на постулати е чрез въпроси/включваме съзнанието/ или чрез медитация /включваме подсъзнанието/



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано21.08.12 06:49



Един постулат, действащ с хилядолетия за повечето хора, е :“човек е успял, когато е забогатял материално“ – проблемът е, че това може да е вреден или полезен постулат или за един и същ човек понякога е вреден, а друг път е полезен.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.08.12 07:17





вреден постулат

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.08.12 07:18






мдаааааа , такива ми ти онакива

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано21.08.12 07:39



Абе ние с теб нали стигнахме до консенсус, че на първия етап са инстинктите, на втория конкретното мислене, а на следващ – абстрактното, което обединява интуиция и логика и не се занимава само с теб или с мен:)

Виж как ме тласкаш да си приказвам с детето, което въпреки всичките си кусури, поне е склонно да мисли от време на време абстрактно с някое от многото си превъплащения:)



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано21.08.12 07:40



така, така





Тема Re: Постулати и интуициянови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано21.08.12 08:24



друго си е да си чорбаджия, загащен с меч



но най-ми хареса:

"не посещавайте болните си другари"

Редактирано от ponichka_ на 21.08.12 08:26.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано21.08.12 08:53



Ти как разбра описанието на Кайли?

аз не го разбрах. но такава ми е логиката - не-езотерична.

постулат не е закон. и правило не е. макар за някои по-кубични да може да бъде. това, че някои рози са червени -- не прави всички рози червени.

не ми е логично някак.

ако ще говорим астрологично - може да говорим за видове емоционалности, или за видове ценности. но това, към, което пращате - повече провокира към несъгласие моя телевизор, отколкото към чисто сигнало приемане. и мисля, че проблемът не е само от телевизора.

иначе вътрешни спирачки си имаме всички - може да опитаме да ги изброим - всеки за себе си. има и някои грешни или не - в общественото съзнание.

вчера например си говорих с един приятел, и стана дума за паралел между две жени, които познаваме. той каза следното: "не разбираш ли -в българия, а може би и навсякъде - в съвременната култура - пълни жени не са приемани. не и на равно с другите" - и аз, макар да мисля, че н е е така - успявам да видя доста основания в извеждане на такава аксиома.

или друго подобно - не само за бг, и за целия свят - без да съм феминистка: "мъжът е о-добър за шеф и политик, понеже има топки." съответно - дори в университетите в бг - има бройки за момчета и момичета - момчетата - особено в бг - приемани с минимални оценки, само и само да се даде път на крехките им топки. това вече е напълно грешен обществен постулат, ориентиран към държавен протекционизъм към слабиш пол с топките.

също и друго - техниката с многото превъплъщения - не могат всички да бъдат като буда и да се превъплъщават. и това постоянно да се дерзае не прави шанса за успех по-голям. нито животът по-забавен



Редактирано от ponichka_ на 21.08.12 08:54.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.08.12 08:56



чорбаджия е дядо ти Марко



Редактирано от silver.moon на 21.08.12 08:57.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано21.08.12 09:01



този ли ми дядо набеди в чорбаджилък?





общите ни семейни снимки не искат да се качват на тукашния сървър

Редактирано от ponichka_ на 21.08.12 09:25.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.08.12 10:54



Аз не знам каква е основната техника.
Но както го описваш, то това са и единствените пътища, аз други не знам.
Сам човек си открива постулатите в състояние нащрек, когато си дебнеш всяка мисъл, минала през главата, и я оценяваш.
Т.е. бориш се с автоматизма си.
При процесинга техниката е горе долу на принципа на който се прави психоанализата, седне човек, седне срещу него одитор и започват да си бълбукат, като одиторът е обучен да издебва реакциите.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.08.12 10:56



Защо да е проблем?
Много са интересни тезите за проблемите по принцип. На най-точно се казани в Пипи дългото чорапче
Момиче, ти имаш проблем.
Но аз нямам проблеми.
Но, мило момиче, лицето ти е пълно с лунички.
До, но аз нямам проблеми с тях.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано23.08.12 07:27



То аз за това си помагам с механични средства- напр астрология





Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано23.08.12 07:28



Никакво сигнално приемане – и без това догодина ще сменяме повечето приемници



Но как да променим грешните обществени постулати /макар че по-лесно се разпознават/, като дори личните ни е трудно да разпознаем, пък какво остава да променим.
Та постулатите ни изграждат- трябва да действаме саморазрушително, което се сблъсква с първия закон на роботиката



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано23.08.12 08:09



и главите ли ще ни сменят като ни сменят приемниците?

и ще се получи ли смяна намисленето като ги сменят? или като в 1984 - тук там ще изскача по някоя бройка с грешка в приемника, според наложените стандарти, и ще се налага вкарването й в правия път, ако ще с цената на елиминация на приемника й?

аз май нямам против да ме елиминират. така и така вече ми е напълно скучно и почти безсмислено със сегашния ми приемник и постулати, щом така ще ги наричаме.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.08.12 13:28



То аз и затова се вра в астрологията - защото знам, че тя помага.



Обаче, виж сега разликата между нас - аз и ти смятаме, че астрологията открива причините, обаче ти оставаш там, кланяш се на причинителите, издигаш си ги в култ и чакаш да им минат транзитите.
Аз обратното - след като знам причинителите, търся начин активно да обработя, преработя, проработя в себе си ефектите им и така аз действам активно, а ти само пасивно, след като установим причината.

Аз търся лекарството, ти чакаш да мине болестта от само себе си и изчисляваш само кога ще мине.

То нали смисълът на астрологията е в проработка на планетите, не ли?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.08.12 13:33



Ми като ти е скучно, пренастрой се сама.
Оня ден из фейса срещнах много готина мисъл - Пиленцето като се излюпва, чупи черупката отвътре.
Омлет като правят, чупят черупката отвън.
Един и същи ефект - счепена черупка. Обаче последствията тотално различни.
Та - чупи си черупката отвътре.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.08.12 07:51



ами аз съвсем буквално имах в предвид, че от другата година минаваме само на цифрови приемници:) - прогрес, но пък ние ще трябва да сменим 10-на приемника, които и сега добре си работят.

пък е евтино с общ тунер - може би операторите ще се съобразят.

е, то и производителите на техника трябва да оживяват в кризата, но е малко насилствено

няма как да се мине без сблъсък на старо и ново



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.08.12 07:54



не е точно така - астрологията си е непрекъсната практика, но то всяко нещо може да е практика.
Интересно е на кого какви практики му допадат:)

Пък постулатите може би трябва да се систематизират или изследват методично за да се разпознават.

Дали има постулати, с които най- много хора се сблъскват.
Опитвам се да се сетя за такъв, но не мога.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано24.08.12 11:05



то и аз буквално, просто опитах да разширя смисъл на приемниците




е, то и производителите на техника трябва да оживяват в кризата, но е малко насилствено


не съм про държавни дотации и помощи за каквито и да е производители - ако им е писано да се затрият, понеже пазара не ги прави печеливши, по-добре те да се затрият, а не целокупното народо население, ползвател на стоките им. същото важи и за помощи от милиарди за разни производители на жито, крави, мляко или прасета, които после го продават за чували с жълтици, въореки, че държавата/ес, независимо коя структура, боравеща с пари на данъкоплатци - вече им е платила скъпо и прескъпо труда и материалите, и те са си закупили майбахове и вили в сен тропе. ц ц ц...

ако ще дотират - да дотират болниците, училища и детски градини и старчески домове. а не някакви селски стопани - милионери или производители на приемници. още повече се ядосвам на държавните помощи за най-големите медии - електронни и печатни: 1. до тях достъп имат само големите играчи. 2. така държавата ги подкупва да са меки към власт имащите, определящи на кого ще има баница и по колко. което обрича народонаселението на недостъп до информация.

Редактирано от ponichka_ на 24.08.12 11:06.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано24.08.12 11:09



опитвам, Кайли. сега точа една пиличка за маникюр, дано успея с нея да пропукам черупката

но много си я обичам, и не искам да я повредя, не смея да ползвам големи чукове и да я натроша, искам да пробия само мъничка дупчица, и после като се промъкна отвън да мога да я декорирам, и ползвам при нужда и по същество. страх лозе пази



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.08.12 11:59



Абе, че се сетих - нервите и шията на кои планети отговарят?
Това с ушите май ми се струва, че идва от възпален нерв, ето как търся причинителите, така навремето Сатурн като ми правеше опозиция на луната и зъбите ми просто се трошеха.
Сега може пък да хвана транзитът, който ми причинява това.

Астрологията е практика, обаче аз ако ми кажеш кои планети са ми замесени при болежките, ще се впусна да си търся лек, примерно ако е Венера, какво отговаря на Венера, какви медитации, какви цветове и миризми и хуквам да се лекувам.
Разбираш ли - пак ти го казвам, ти опираш до намиране на причините и скръстваш ръце.
Е, сега ми намери причините на болежките, пък аз после ще търся начин да си ги оправям с подходящи за съответната планета практики.

Единственото нещо, което не искам и не мога да правя в процесинга, е да систематизирам постулати. Всеки човек е различен, тук важи правилото на хомеопатията - не можеш да лекуваш болестта, трябва да лекуваш човека. Затова не искам да систематизирам постулатите на уши нос гърло, неврози или каквото и да било там.
Един и същи симптом при различните хора се дължи на различни причини.

По принцип постулатите са прилепнали идеи, които се насаждат от другите хора, така че постулатите винаги са масови, много рядко индивидуални.
Както знаеш от Кастанеда, доматът е червен, защото цялото човечество се е договорило, че той ще бъде червен. Цялата наша реалност е един огромен постулат, всичко, което си мислим за съществуващо и реално, е постулат. Който ни набиват в главите, откак сме се родили.
Бебетата може и да могат да използват ефирните си тела, например Верищагин пишеше, че малкото дете може да се протяга от кошчето си с ефирно тяло и да опознава света с него, да го докосва, да го усеща, на другия край на стаята. Но започва възпитанието и детето бива приучено, че има само физическо тяло и то забравя останалите си умения.

Например дори идеята, че човек средно живее по 70-80 години е постулат, приучват ни от бебета така и така сме постулирани, затова стареем и умираме на тия години.
Ошо разказваше една история - за някакъв писател, който остарял и тръгнал да обикаля гробищата на селата и да търси в кое село хората умират най-възрастни. Защото там нагласите са такива, че хората умират по-стари. Защото искал да остане там и да прекара старините си, че да живее по-дълго.
Ошо е най-големият разбивач на постулати.
Научната фантастика след него.

Умираме на 70-80
Тялото остарява
Учи мама да не работиш
...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.08.12 12:01



ми ето стигнахме донякъде с теб - оказва се, че ти всъщност се страхуваш да излезеш от черупката си и затова си я поддържаш със зъби и нокти
А защо те е страх, какво, мислиш, че ще се случи, ако я изоставиш?
Чела ли си "Илюзии" на Ричард Бах? Точно за случая е.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано24.08.12 12:20



чела-чела - недоразбрала, ричард бах е вдъхновяващо-романтичен, ще препрочета тук-там



а за черупката - че как! тя ми е основна ценност - историческа - раче всичко пази и без черупка връз гърбина никъде не мърда



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.08.12 16:44



прочети Илюзии и после докладвай къде ти е черупката



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано25.08.12 06:23



Това с ушите, щом лекарите не предлагат рутинна хирургична интервенция, може би трябва да го решаваш чрез общо добро здраве.

И може да има общо с ей тия два постулата:“ Умираме на 70-80
Тялото остарява“

Последните на мен ми се виждат особенно вредни и ми отварят работа:)
Значи деца на 1 година или на 7, да речем, са в голямата си част с еднакво добро общо здраве.
Пък хората на 70 години, да речем, са с голям марж в това отношение:)
Сравнявам майка ми /на около 70г/ с едни приятели на същата възраст. Майка все се оплаква, че нещо я боли /вярно, че търси и малко внимание, но и обективно е силно чувствителна за болка/.
А приятелите са здрави, жизнени, с висок и почти младежки дух. Но във всеки от домовете им си има кът с някакъв фитнес уред, малка сауна или джакузи. И си спортуват редовно.
Та се чудя с постулат, инат или мързел трябва да се боря в конкретния случай:)

Общата ни физкултурна култура е май ниска, въпреки усилията на премиера в това отношение.





Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано25.08.12 06:25



По тоя повод Платон още пр. н.е. е обосновал малко пространно, но пък елегантно, как демократичната държава закономерно преминава в тиранична:)
По същество обосновката му е следната: най-висше благо за демокрацията е свободата, която разширявайки се, закономерно губи писани и неписани закони. Което пък закономерно вика на живот тиранията, чието благо е редът:)

В благото на демокрацията сме- ще поемаме и негативите:)



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.08.12 13:39



А нервите и шията на кои планети отговарят се пак?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано25.08.12 15:11



Нерви – планети: Слънце и Уран; знаци – Стрелец/значи включваме управителя му – Юпитер/; домове – 6-ти /включваме мунданен У – Меркурий и персонален- Венера/
Търсим зла транзитна планета в напрегнат аспект към изброените по-горе. Виждаме тр.Уран в широк квадрат към наталните Слънце и Юпитер. Нямаме сериозни основания за сериозни безпокойства.
Виждаме е тр.Меркурий в опозиция на натална Венера – бързо ще отшумят проблемите с нервите.

Понеже първата раняваща планета е в 5-ти дом и знака Овен, то проблемите може да са дошли от аналогиите им, а от там осъзнато можем да се опитаме да пренасочим изявите не към нервите, а към нещо приятно, свързано с аналогиите на дома и знака – т.е по 5-ти дом- удоволствия, деца, любов; а по знака – спорт, спорове и политика:)
/ но като отчетем, че дори на Марс на трон му е трудничко на моменти да се занимава със спорт, трябва да проявим разбиране към другите Марсове, т.е. да се ориентират към удоволствия и спорове за да решат проблемите с нервите

/

Втората раняваща планета е в 9-ти дом и знака Лъв – проблемите може да са дошли от аналогиите им /пътувания, обучения, чужбина, лидерство, гордост, разточителство, удоволствия и пр./ Е, пак по същите аналогии ще трябва да пренасочваме енергията, но по желан и приятен начин.

Шията – планети: Венера, Меркурий; знаци- Телец /с У-Венера/; дом-2-ри/с У –Венера + персонален Юпитер/
И същата логика и нещата са свързани.

В резюме- входът е и изход.

Докато се занимавах с ритуала писане, ако съм могла да ти помогна, съм ти помогнала, но вземи мерки, напр. валериан, че иначе язък, че и мен ме заболя вратът



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.08.12 18:56



По-просто казано - Слънце, Уран и Юпитер.
Уран квадрат слънце, Плутон съвпад Юпитер - жална ми майка за неизвестен период напред.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.08.12 21:08





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано27.08.12 08:21



Щом свържем аспекти с проявления във физически план, то задължително гледаме как евентуално се проявяват в другите планове.

А Плутон съвпад с Юпитер по правило си е добро време- финансови и публични успехи:)

Но горното само ако се преодолеят провокациите на квадрата на тр.Уран със Слънцето. /защото ни касае по-близко – аспект с по-висок рейтинг, щом засяга Слънцето/ Пък те бяха – противоречиви мисли, непоследователно поведение, трудна работа в екип, нервни изтощения и т.н. - доброто на тоя аспект се свързва с провокация за развиване на проницателност:)



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.08.12 11:57



Значи трябва да дебна кога това чудо Уран ще ми се разкара.
Помниш ли май 2004, когато Уран ми беше на ИЦ и правеше опозиция със себе си.
Скъса ми нервичките и живота, що реване ударих тогава пред теб.
Но гадта сега вече няма повече съвпади, хайде да се разкарва.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано28.08.12 09:34



Помниш ли май 2004, когато Уран ми беше на ИЦ и правеше опозиция със себе си.


по същото време Сатурн не е ли в опозиция на дружинката във 2ри



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.08.12 10:56



Опс, не.
Било е май 2002
Уран опозе Уран
Сатурн-Марс-Венера-СВ съвпад квадрат злощастна луна.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано28.08.12 14:03



Кайли с тия нейни уши сложен въпрос повдига. Да се чуди човек от къде да тръгне.
Сатурн е общ сигнификатор на здраве, че даже според древни автори е и сигнификатор точно на ушите.

Значи там 2004 точно Сатурнова опозиция имаме.
Тия дни пък тр.Венера е в опозиция към натален Сатурн. Споменаваше зъби и уши – може Сатурн да е отговор.
Ами търпение и някакви лечения с народна медицина.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано28.08.12 14:07



Общото между тр.Юпитер в 7-ми дом и тр.Юпитер в Лъв е максимализъм по отношение на другите – максимализъм, че чак пушек се вдига.

/2002 е бил там/

Дали си максималистка сега? - дали не искаш и не очакваш повече от другите, повече, отколкото те са склонни да дават или пък имат.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.08.12 18:06



Дали си максималистка сега? - дали не искаш и не очакваш повече от другите, повече, отколкото те са склонни да дават или пък имат.


тц



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.08.12 18:20



не е уши, реших, че са нерви
и една ушарка каза, че проблемът не е от ушите, а е неврологичен
Подозирам един нервен сплит на шията, който си намерих сама в нета, а невроложката месец по-рано рече, че там няма нищо.
От тоя нервен сплит тръгват нерви към ухото, ченето, ключицата и точно там ме болеше и показвах на гъската невролог точно там и се пипах всеки път, а тя тъпо, но упорито отричаше точно там да има каквото и да било.

Изстинал нервен сплит на врата плюс възпален нерв отпреди 2-3 години, когато ми некрозира зъб

А защо точно ушите болят и врата - това вече не знам.
НО!
Уран си тръгва от слънцето, Уран е причината и значи ми минава вече.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано28.08.12 22:22



уши - врат = Сатурн - Венера

по точкуване Венера ти излиза доста силничка

(странно)
ако организма е провокиран по психосоматична линия, следствието често е по силната планета, тоест "удря" в "сърцето", наблюдавала си във времето, когато си напрегната, тревожна и т.н. къде се отразява на физическо ниво, без оглед пряк причинител



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.08.12 23:34



Сатурн-Венера - любимата ми двйка. Имах в оня форум тема как всички важни срещи в живота ми все имат съвпад Сатурн-Венера по някакъв начин.
Ушите започнаха да ме болят оная зима, когато Плутон ми заседна на слънцето, януари 2010. След няколко седмици почина баща ми и ходих на погребение с наушници, защото тъкмо уж бяха почнали да ми минават.
По всички правила на процесинга реакцията е психосоматична и става въпрос за енграми, обаче аз не съм го учила дотам, щото навремето нищо не ме болеше.

Впрочем купих си от аптеката магнезий разтворим, който е с витамини В комплекс, обаче като прочетох - и с калий. Изумих се що пък калий, вече разбрах, че магнезий и В комплекс са за нерви, но за калия нищо не знаех. Та се разтърсих - оказа се, че недостигът му предизвиква невралгии, шум в ушите, главоболие и прочее...тия лекари нищо ли не учат бе? И това са специалисти, при които ме съветват да ида, тая невроложка не знаеше, че има нервен плексус на врата, а сега се оказва и че не знае най-елементарните средства за лечение.
Ти ако си лекар и няма ли първо да дадеш необхозимите витамини и минерали на пациента, а после да го тъпчеш с апове за епилепсия?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано28.08.12 23:43



много неграмотни лекари има наистина. сестрата на един приятел я лекували близо 20 години от епилепсия. и накрая се оказало, че имала някакви полипи на мозъчната кора - които преди няколко години оперираха и вече сума ти време е добре без всякакви лекарства. но има деца, които си имат истинска епилепсия, и там хаповете са добро решение



много добре, че си взела витамини. може да опиташ и хомеопатски средства. напоследък покрай мен доста хора са очаровани от тях. аз лично съм малко скептик но в крайна сметка всичко, което помага е правилно.

имам и една бивша колежка, която пък хвалеше и лекуваше всичко в нейното семейство с иглотерапия. в някакъв кабинет след центъра - май беше при ирисовата диагностика над централна гара. там съм ходила веднъж на ирисова диагностика само аз.

стискам палци



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано29.08.12 07:49



Ще вържем Сатурн и Венера с някакво ошипяване на врата.
Пък казват, че шиповете болят и след смъртта. Помагали разни унгвенти по Венера.
Купи си някакво мазило за врата – пробвай много и различни неща.
Болките ни променят, а не се знае за добро или лошо.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано29.08.12 14:53



Kaily,

В този клуб винаги ли обръщате всичко на астрология?!
Так сте се впримчили една в друга, че явно ви е трудно да разкъсате астрологическия триъгълник.

Бъдете здрави!



Никога не казвай никога!

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: paparosko]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.08.12 14:58



Не разбрах смисъла на репликата ти.
Клубът си върви, както си намери за добре, не го контролирам.
Ти искаш да го контролираш и да бъде твоето, а не неговото, да?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: paparosko]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано29.08.12 16:08



само кажи и ще обърнем астрологията на всичко

- абсолютно обратим процес е



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано29.08.12 20:03



Ти искаш да го контролираш и да бъде твоето, а не неговото, да?

Нищо не искам, просто казвам това, което ми прави впечатление.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: paparosko]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано30.08.12 21:53



и при мен разни неща са впечатлителни, но си мълча






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.