Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.08.12 07:51



ами аз съвсем буквално имах в предвид, че от другата година минаваме само на цифрови приемници:) - прогрес, но пък ние ще трябва да сменим 10-на приемника, които и сега добре си работят.

пък е евтино с общ тунер - може би операторите ще се съобразят.

е, то и производителите на техника трябва да оживяват в кризата, но е малко насилствено

няма как да се мине без сблъсък на старо и ново



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.08.12 07:54



не е точно така - астрологията си е непрекъсната практика, но то всяко нещо може да е практика.
Интересно е на кого какви практики му допадат:)

Пък постулатите може би трябва да се систематизират или изследват методично за да се разпознават.

Дали има постулати, с които най- много хора се сблъскват.
Опитвам се да се сетя за такъв, но не мога.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано24.08.12 11:05



то и аз буквално, просто опитах да разширя смисъл на приемниците




е, то и производителите на техника трябва да оживяват в кризата, но е малко насилствено


не съм про държавни дотации и помощи за каквито и да е производители - ако им е писано да се затрият, понеже пазара не ги прави печеливши, по-добре те да се затрият, а не целокупното народо население, ползвател на стоките им. същото важи и за помощи от милиарди за разни производители на жито, крави, мляко или прасета, които после го продават за чували с жълтици, въореки, че държавата/ес, независимо коя структура, боравеща с пари на данъкоплатци - вече им е платила скъпо и прескъпо труда и материалите, и те са си закупили майбахове и вили в сен тропе. ц ц ц...

ако ще дотират - да дотират болниците, училища и детски градини и старчески домове. а не някакви селски стопани - милионери или производители на приемници. още повече се ядосвам на държавните помощи за най-големите медии - електронни и печатни: 1. до тях достъп имат само големите играчи. 2. така държавата ги подкупва да са меки към власт имащите, определящи на кого ще има баница и по колко. което обрича народонаселението на недостъп до информация.

Редактирано от ponichka_ на 24.08.12 11:06.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано24.08.12 11:09



опитвам, Кайли. сега точа една пиличка за маникюр, дано успея с нея да пропукам черупката

но много си я обичам, и не искам да я повредя, не смея да ползвам големи чукове и да я натроша, искам да пробия само мъничка дупчица, и после като се промъкна отвън да мога да я декорирам, и ползвам при нужда и по същество. страх лозе пази



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.08.12 11:59



Абе, че се сетих - нервите и шията на кои планети отговарят?
Това с ушите май ми се струва, че идва от възпален нерв, ето как търся причинителите, така навремето Сатурн като ми правеше опозиция на луната и зъбите ми просто се трошеха.
Сега може пък да хвана транзитът, който ми причинява това.

Астрологията е практика, обаче аз ако ми кажеш кои планети са ми замесени при болежките, ще се впусна да си търся лек, примерно ако е Венера, какво отговаря на Венера, какви медитации, какви цветове и миризми и хуквам да се лекувам.
Разбираш ли - пак ти го казвам, ти опираш до намиране на причините и скръстваш ръце.
Е, сега ми намери причините на болежките, пък аз после ще търся начин да си ги оправям с подходящи за съответната планета практики.

Единственото нещо, което не искам и не мога да правя в процесинга, е да систематизирам постулати. Всеки човек е различен, тук важи правилото на хомеопатията - не можеш да лекуваш болестта, трябва да лекуваш човека. Затова не искам да систематизирам постулатите на уши нос гърло, неврози или каквото и да било там.
Един и същи симптом при различните хора се дължи на различни причини.

По принцип постулатите са прилепнали идеи, които се насаждат от другите хора, така че постулатите винаги са масови, много рядко индивидуални.
Както знаеш от Кастанеда, доматът е червен, защото цялото човечество се е договорило, че той ще бъде червен. Цялата наша реалност е един огромен постулат, всичко, което си мислим за съществуващо и реално, е постулат. Който ни набиват в главите, откак сме се родили.
Бебетата може и да могат да използват ефирните си тела, например Верищагин пишеше, че малкото дете може да се протяга от кошчето си с ефирно тяло и да опознава света с него, да го докосва, да го усеща, на другия край на стаята. Но започва възпитанието и детето бива приучено, че има само физическо тяло и то забравя останалите си умения.

Например дори идеята, че човек средно живее по 70-80 години е постулат, приучват ни от бебета така и така сме постулирани, затова стареем и умираме на тия години.
Ошо разказваше една история - за някакъв писател, който остарял и тръгнал да обикаля гробищата на селата и да търси в кое село хората умират най-възрастни. Защото там нагласите са такива, че хората умират по-стари. Защото искал да остане там и да прекара старините си, че да живее по-дълго.
Ошо е най-големият разбивач на постулати.
Научната фантастика след него.

Умираме на 70-80
Тялото остарява
Учи мама да не работиш
...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.08.12 12:01



ми ето стигнахме донякъде с теб - оказва се, че ти всъщност се страхуваш да излезеш от черупката си и затова си я поддържаш със зъби и нокти
А защо те е страх, какво, мислиш, че ще се случи, ако я изоставиш?
Чела ли си "Илюзии" на Ричард Бах? Точно за случая е.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано24.08.12 12:20



чела-чела - недоразбрала, ричард бах е вдъхновяващо-романтичен, ще препрочета тук-там



а за черупката - че как! тя ми е основна ценност - историческа - раче всичко пази и без черупка връз гърбина никъде не мърда



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.08.12 16:44



прочети Илюзии и после докладвай къде ти е черупката



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано25.08.12 06:23



Това с ушите, щом лекарите не предлагат рутинна хирургична интервенция, може би трябва да го решаваш чрез общо добро здраве.

И може да има общо с ей тия два постулата:“ Умираме на 70-80
Тялото остарява“

Последните на мен ми се виждат особенно вредни и ми отварят работа:)
Значи деца на 1 година или на 7, да речем, са в голямата си част с еднакво добро общо здраве.
Пък хората на 70 години, да речем, са с голям марж в това отношение:)
Сравнявам майка ми /на около 70г/ с едни приятели на същата възраст. Майка все се оплаква, че нещо я боли /вярно, че търси и малко внимание, но и обективно е силно чувствителна за болка/.
А приятелите са здрави, жизнени, с висок и почти младежки дух. Но във всеки от домовете им си има кът с някакъв фитнес уред, малка сауна или джакузи. И си спортуват редовно.
Та се чудя с постулат, инат или мързел трябва да се боря в конкретния случай:)

Общата ни физкултурна култура е май ниска, въпреки усилията на премиера в това отношение.





Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано25.08.12 06:25



По тоя повод Платон още пр. н.е. е обосновал малко пространно, но пък елегантно, как демократичната държава закономерно преминава в тиранична:)
По същество обосновката му е следната: най-висше благо за демокрацията е свободата, която разширявайки се, закономерно губи писани и неписани закони. Което пък закономерно вика на живот тиранията, чието благо е редът:)

В благото на демокрацията сме- ще поемаме и негативите:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.