Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Постулати и интуициянови [re: paparosko]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.08.12 22:40



Като между механичен часовник и цъфтяща водна лилия.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано17.08.12 22:47



Разбрах, че и на теб не ти е ясно.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: paparosko]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.08.12 23:29



честито

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 07:23



Точно затова ни трябват техники за разпознаване на постулатите.
И надали е толкова добра техника многократното повтаряне на един и същ въпрос.
Ако многократно отговаряме по различен начин, то нещата са скрити и си трябва умуване и търсене.
А ако отговаряме по един и същ начин, то или постулатът за конкретния момент е добър, или сме тъпи, което всъщност е просто досадно.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 07:24



За нормалния ум постулатите, свързани със съзнанието, може да са скелет, около който се гради.

Но постулати, свързани с инстинктите, като „“трябва да създам мое семейство“ може да вкарват човек в дълбоко вътрешно противоречие.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: paparosko]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 07:25



Интуицията може да е средство за разпознаване на постулати, свързани със съзнанието.

Кофти, че надали е толкова добро средство, когато става въпрос за постулати, касаещи подсъзнанието, т.е. инстинктите.
Пак ще дам пример с постулата“трябва да се възпроизведа и да имам деца“ – той е свързан с основен инстинкт. Ако приемем, че духът е вечен, то конкретното възпроизводство в тоя живот може и да не е толкова важно.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.08.12 09:54



АН, въпросният Хъбард е работил цял живот, или поне 40-50 години по въпроса с процесингите и то върху живи хора и то практика.
След като го казва, имам основание повече да му вярвам на него, защото е практик с десетилетия.
А не на твоята филофосия, че надали чак пък толкоз това или онова...
Аз лично съм опитвала техниката, опитвали са ми я върху мен, аз съм я опитвала върху друг.
В крайна сметка дълбаенето на едно място стига до нефта. Или до чистия извор.
Ето, затова ти говоря на теб, ти чисто умозрително си бърбориш и си вадиш заключения и се разстилаш...бъди по-практична.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.08.12 10:42



"...бъди по-практична."




1. Защо трябва да сме еднакви и най-вече защо трябва да поучаваме другите?
От астрологична гледна точка това е проява на Меркурий на най-ниско ниво. Характеризира се с убеждението, че човекът е прав и това, което мисли, е истина. Раздава команди, прави прибързани заключения и се дразни от умуване. Такава проява на Меркурий може до някъде да се компенсира с интуиция. Не че има нещо много лошо в проява на Меркурий на това ниво, но по-скоро е важно, че той така може да се проявява по всичките си аналогии.
/това е стандартна интерпретация – не е задължително да намятаме всички дрехи конфекция и да се разпознаваме в тях:)/

2. Това, че някои учения и религии съществуват с десетилетия, и столетия, и хилядолетия още не е доказателство, че не съдържат вредни и грешни постулати или не чак толкова ефективни и общовалидни практики. Пример за това е постулата, съществувал с хилядолетия:“земята е плоска“.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.08.12 11:00



Не казвам да сме еднакви, казвам да вярваме повече на опита, отколкото на теориите.
Аз например вярвам повече на личния си опит, отколкото на твоите теории.
В интерес на истината бих повярвала повече на твоя опът също, отколкото на моите теории.
Всяка теория се проверява в практиката, иначе пет пари не струва, ти твоите астротези си ги проверяваш практически, затова събираш материал.
Затова съм склонна да вярвам повече на теб, като ми говориш за Меркурий, отколкото на моите четени недочетени изсмукани от пръстите концепции.

Е, същото е, представи си, и навсякъде другаде. Ще ти дам един пример, в Будапеща като бях, ме караха да зяпам една книга, нарича се конфронтиране, просто да седиш и да я зяпаш, по моите теории това е егати тъпото занимание за тъпи хора (постулат). Те насила ме връщаха в заниманието зяпане на книга и след като позяпах книга 10-20-30 минути, тялото и умът ми започнаха да дават реакции, за които никога не съм предполагала, че е възможно от едно зяпане на книга.
Сциентологията я наричат - практическа религиозна философия. Философия, ама практическа.
Всяко нещо трябва да се изпрактикува и тогава се разбира онова, което ние си въобразяваме, че знаем вече...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано18.08.12 11:15



Но постулати, свързани с инстинктите, като „“трябва да създам мое семейство“ може да вкарват човек в дълбоко вътрешно противоречие.

това не е постулат. а някакъв вид първична презумпция. към днешна дата е по-скоро фикция дори - за много хора.

а противоречия може да има винаги и от всичко. не само тръгващи от колизии между инстинкт и съзнателност.

склонните към дълбоки вътрешни противоречия обаче е добре да бъдат особено внимателни. защото обичайно такива неразрешени довеждат до дълбока вътрешна неудовлетвореност. от себе-то.

обичайно обаче дълбоките вътрешни противоречия се коренят в страх от реалността. и обичайно този страх си остава недостатъчно признат защото страхливото поведение е пристрастяващо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.