Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано21.08.12 08:53



Ти как разбра описанието на Кайли?

аз не го разбрах. но такава ми е логиката - не-езотерична.

постулат не е закон. и правило не е. макар за някои по-кубични да може да бъде. това, че някои рози са червени -- не прави всички рози червени.

не ми е логично някак.

ако ще говорим астрологично - може да говорим за видове емоционалности, или за видове ценности. но това, към, което пращате - повече провокира към несъгласие моя телевизор, отколкото към чисто сигнало приемане. и мисля, че проблемът не е само от телевизора.

иначе вътрешни спирачки си имаме всички - може да опитаме да ги изброим - всеки за себе си. има и някои грешни или не - в общественото съзнание.

вчера например си говорих с един приятел, и стана дума за паралел между две жени, които познаваме. той каза следното: "не разбираш ли -в българия, а може би и навсякъде - в съвременната култура - пълни жени не са приемани. не и на равно с другите" - и аз, макар да мисля, че н е е така - успявам да видя доста основания в извеждане на такава аксиома.

или друго подобно - не само за бг, и за целия свят - без да съм феминистка: "мъжът е о-добър за шеф и политик, понеже има топки." съответно - дори в университетите в бг - има бройки за момчета и момичета - момчетата - особено в бг - приемани с минимални оценки, само и само да се даде път на крехките им топки. това вече е напълно грешен обществен постулат, ориентиран към държавен протекционизъм към слабиш пол с топките.

също и друго - техниката с многото превъплъщения - не могат всички да бъдат като буда и да се превъплъщават. и това постоянно да се дерзае не прави шанса за успех по-голям. нито животът по-забавен



Редактирано от ponichka_ на 21.08.12 08:54.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.08.12 08:56



чорбаджия е дядо ти Марко



Редактирано от silver.moon на 21.08.12 08:57.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано21.08.12 09:01



този ли ми дядо набеди в чорбаджилък?





общите ни семейни снимки не искат да се качват на тукашния сървър

Редактирано от ponichka_ на 21.08.12 09:25.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.08.12 10:54



Аз не знам каква е основната техника.
Но както го описваш, то това са и единствените пътища, аз други не знам.
Сам човек си открива постулатите в състояние нащрек, когато си дебнеш всяка мисъл, минала през главата, и я оценяваш.
Т.е. бориш се с автоматизма си.
При процесинга техниката е горе долу на принципа на който се прави психоанализата, седне човек, седне срещу него одитор и започват да си бълбукат, като одиторът е обучен да издебва реакциите.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.08.12 10:56



Защо да е проблем?
Много са интересни тезите за проблемите по принцип. На най-точно се казани в Пипи дългото чорапче
Момиче, ти имаш проблем.
Но аз нямам проблеми.
Но, мило момиче, лицето ти е пълно с лунички.
До, но аз нямам проблеми с тях.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Постулати и интуициянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано23.08.12 07:27



То аз за това си помагам с механични средства- напр астрология





Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано23.08.12 07:28



Никакво сигнално приемане – и без това догодина ще сменяме повечето приемници



Но как да променим грешните обществени постулати /макар че по-лесно се разпознават/, като дори личните ни е трудно да разпознаем, пък какво остава да променим.
Та постулатите ни изграждат- трябва да действаме саморазрушително, което се сблъсква с първия закон на роботиката



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано23.08.12 08:09



и главите ли ще ни сменят като ни сменят приемниците?

и ще се получи ли смяна намисленето като ги сменят? или като в 1984 - тук там ще изскача по някоя бройка с грешка в приемника, според наложените стандарти, и ще се налага вкарването й в правия път, ако ще с цената на елиминация на приемника й?

аз май нямам против да ме елиминират. така и така вече ми е напълно скучно и почти безсмислено със сегашния ми приемник и постулати, щом така ще ги наричаме.



Тема Re: Постулати и интуициянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.08.12 13:28



То аз и затова се вра в астрологията - защото знам, че тя помага.



Обаче, виж сега разликата между нас - аз и ти смятаме, че астрологията открива причините, обаче ти оставаш там, кланяш се на причинителите, издигаш си ги в култ и чакаш да им минат транзитите.
Аз обратното - след като знам причинителите, търся начин активно да обработя, преработя, проработя в себе си ефектите им и така аз действам активно, а ти само пасивно, след като установим причината.

Аз търся лекарството, ти чакаш да мине болестта от само себе си и изчисляваш само кога ще мине.

То нали смисълът на астрологията е в проработка на планетите, не ли?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Постулати и интуициянови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.08.12 13:33



Ми като ти е скучно, пренастрой се сама.
Оня ден из фейса срещнах много готина мисъл - Пиленцето като се излюпва, чупи черупката отвътре.
Омлет като правят, чупят черупката отвън.
Един и същи ефект - счепена черупка. Обаче последствията тотално различни.
Та - чупи си черупката отвътре.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.