Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 05.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Автор __try (непознат)
Публикувано05.10.09 23:46



Всичко, което описваш ми е до болка познато, при мен нещата протекоха по сходен начин когато бях на субститол.
В началото го пиех и един хап от 200 мг. даже ми беше много, това продължи не повече от месец и се подкарах на помпа като съответно вдигнал доза от по 3-4 хапа(от малките) на ден, така парите започнаха де не ми стигат в програмата ме разбраха и реших да се махна.
Прекарах зверска абстиненция и за известно време се върнах към херото.

Колкото и странно да прозвучи с метадона нещата при мен протекоха по различен начин. Дали заради непредвидени обстоятелства или просто съм бил вече достатъчно узрял, дали заради изгубените години, които се изнизаха неусетно, просто си казах( за пореден път )край аз бях дотук.

Запомнил съм няколко съществени неща от този период:
Имах много кофти издрусване с мед на помпа още преди да започна програмата.
В началото се оцнах на два пъти, първият път от 5 кубика не усетих почти нищо или не и такова за да ме изкефи достатъчно.
Два дни след това взех 8 и имах удар, но угризенията от постъпката бяха по силни от него.
След това помня една сутрин как излизам да си взема инструменти от аптеката. Това беше най-голямата борба, която съм водил със себе си, два пъти се връщах
пушех по цигара и пак тръгвах...накрая все пак си купих един комплект, но по пътя на връщане го изхвърлих.

Разказвам/пиша всичко това защото за мен се оказа решаващият момент, повратната точка в борбата ми с желанието да спра интервенозния прием на дрога.
Следващите няколко месеца на моменти много често се изкушавах да се изнижа, но това траеше не повече от 10 минути, след което взимах малко метадон и тук таме по някой диазепам.
Удовлетворението, което изпитвах след всяко такова потушаване на желанието за мен беше неописуемо приятно и стимулиращо.То ме крепеше/крепи и до ден днешен повече повече от 2 години.
Немога и не казвам, че съм се излекувал, но определено се чувствам по-добре от всякога и съм сигурен, че едно от нещата на, които се дължи това е, че не взимам метадона венозно така вече не заблуждавам/лъжа нито себе си нито хората около мен.
За разлика от субститола и другите опиати при метадона се научих аз да го контролирам, а не той мен. Доказателство за това са количествата с, които разполагам и нито веднъж не се е случвало да не ми стигнат или да отида по рано за нови в програмата...)

п.с. Съгласен съм, че София не е добро място за ремисии или спиране, а и програмите там са много по-скъпи, несигурни и изобщо са си пълен шит :)



Тема До моята Пси-Звездичканови [re: FF]  
Автор anamorph (дишаща)
Публикувано06.10.09 02:57



Мила Пси,вярвам знаеш колко много си за мен и колко те обичам! Искам да ти кажа,че решенията,които си взела за себе си са доста важни и повратни! Самият факт,че ще ходиш и ще си го пиеш в програмата е много голяма стъпка,защото те отказва точно от това наркоманско проклето поведение и начин на жимот,с който всички се борим! Така вече ще направиш огромна крачка напред,макар да продължиш да го пиеш!
Това да заживееш с приятеля си и то чисти е също огромна стъпка,първо,защото наистина ще разбереш дали можете да сте заедно винаги и във всичко,не само,заради спирането на дрогата,а и чисто като хора,като характери! И двамата ще се промените без опиятите и така! Казвам ти тези неща от личен опит,тъй като с бившия ми приятел,когото ти познаваш,когато спряхме все едно не се познавахме,трябваше тепърва да намираме себе си и другия и да намираме свързващото ни звено,освен дрогата и живота,който я съпътства! Мила Пси,ще ви е трудно,но ти си много силна жена и знам,че ще се справиш каквото и да стане!
За преместването ти-направи го заради вас,не ,за да бягаш от дрогата,това не е решение! Знаеш,че дрога може да се намери,където и да си! Ти си достатъчно силна,за да се справиш и тук,когато си готова да се завърнеш и ако си готова да го направиш!
Благодаря ти за мчилите думи за борбата ми,заради детенцето ми,наистина е трудна борба,безмислостно жестока,борбата,както казват е епична.......
С теб съм моя Сияйна Звездичке!!



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: FF]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано06.10.09 10:06



Чета ви редовно...
Не ми се отваря нова тема, да не спамя тази, не ми се и пише...
На Ревия е от 2 месеца и половина, но на 8 октомври има дело. Правиха му биопсия и чака резултати. Хепатита е активен с високо вирусно натоварване, чернодробните ензими са мнооого над референтните граници.
Не друса :)



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
АвторVick (Нерегистриран)
Публикувано23.10.09 19:01



Здравеите.От няколко дни чета форума и реших да споделя и моита история.С хероинова зависимост съм от 97г.С безброи неуспешни опити за спиране-от клиники до мст,субститол и т.н.В началото на 2007г.реших да започна лечение в метадоновата програма,която тогава беше единствена в града от които съм(Плд.)До тогава все отлагах влизането ми в нея по множество причини.Накрая просто нямаше накаде-това беше единствената ми вазможност да опитам да вкарам живота си в релси,бях на дъното.До мен беше и дългогодишния ми приятел,които не е зависим,но покраи мен е изживявал всичко свързано с живота на наркомана-страдал е,борил се е заедно с мен.Началото на март месец същата година вече бях в програмата-със силно желание да променя досегащния си живот,които вече 10г.беше само жалко подобие на такъв.От самото начало се хванах исключително сериозно и след като бях стабилизирана на 120мг. и лекарите видяха че се отнасям сериозно,ми позволиха да го взимам за вкъщи на 3тия месец.Не съм злоупотребявала и тогава,пиех си го както трябва.След няколко месеца на 120 реших да пробвам да го понамаля,с което се справих добре.Продължих на 80,вече живеех нормален,забравен от мен живот.Имах пълната подкрепа на приятеля ми и се справях добре.Лятото на 2008г.забременях и решихме че ще оставим бебето.Започнах да намалям меда и до преди да родя бях на 30мг.Маи 2009 родих здраво момиченце,което обожавам и за което съм способна на всичко!Всеки път като се усмихне и ми каже "мамо",ми дава кураж и сили да продължавам напред.Преди няколко месеца стана така,че ще заминаваме в Австриа.Търсихме варианти да продължа да се лекувам там,но се оказа малко сложно с документите,но пък се откри вазможност да ме запишат в програма в Словакиа.Тук сме вече 5 месеца и патуваме до там,но кофтито е че се ходи всеки понеделник и четвъртак,което ни идва в повече-такава им била политиката на работа и от сорта.Забравих да спомена,че след като родих си вдигнах меда на 60мг.,понеже вече имах нов човек,за които да се грижа и ми идваше малко късо.Както и да е,в момента съм на 45,а от другия път ще искам да ми го намалят на 40 с тенденцията да го спирам.Страх ме е много от спирането,в главата ми се въртят въпроси-дали ще се справя,ще мога ли да живея без това,което ме потдържа.Все неща,които тормозят и вас.Дано всички,борещи се с тази зависимост намерят силата и волята да устоят,пожелавам го на всеки от сърце!





Тема до викнови [re: Vick]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано23.10.09 23:26



вик,
май много нангорно ти идва това пътуване от астрия до словакия два пъти седмично!!!


и аз пътувам защото съм от София,а програмата ми е във В.Т.,и ми е тегаво,но това твойто е чудо направо...
егати и тъпанарите,егати и политиката на програмата им...
пфу...
не ми с емисли и колко им плащате такса на тия...
така...пиша ти защото в мойта програма има човек,(даже двама ако не се лъжа),който замина за Испания при родителите си,и доктора му изпраща меда по пощата без проблем....
таксата ни тук е 100 лв на месец,и опция за изпращане на мед в чужбина е ок.
защо не се свържеш с доктора на моята програма,и не се уговорите да ти праща меда....
няма нужда да му даваш повече пари за това,но му стига да му дадеш 5о кинта отгоре и да си платиш таксата за 2 месеца напред,и е готов...
нужно е само да си коректна и честна с него.
Той е главен лекар и директор на психото в града и му е ясно кога някой лъже...
Товя е само идея,но осъществяването й би могло да ти спести много...МНОГО!
вЯРВАМ,чЕ САМА СЕ ДОСЕщАш,....
Вероятно плащаш луди пари в евро,на програмта в словакия,а и пътя до там,не е много,и все пак си е пресичане на границата,....
кому е нужно да му е сложен живота,като може да му е по-лесно..?нали така?
Пиши,ако смяташ,че това би могло да е опция в живота ти,ок?
Ще ти пратя телефона му да говорите,и ако всичко е ок,веротно ще се наложи да си дойдете до Бг за да се запишеш на програмта,но какво е това в сравнение с всички простотии,които са ти на главата в момента,продукт на странната ти одисея зад граница....
чакам отговора ти..
може и нищо да не стане,но поне да опитаме дори....
който играе-печели,който не......сещаш се нататък....
поздрави
твоя
псиромантик

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: до викнови [re: psyromantic]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано24.10.09 11:09



Пси, метадоновите програми в белите страни като Австрия и Словакия са напълно безплатни. Има добра и дългосрочна държавна политика по въпроса. Разбира се, има и частни програми и клиники, но те вече наистина са скъпи и едва ли са по силите на младо семейство емигранти с малко дете. Затова с голяма доза увереност предполагам, че момичето е към някоя от държавните им програми. Зависи и къде точно в Автрия се намират, ако са в югоизточната част, то тогава пътя до Словакия е под два часа с кола - има си отличен аутобан, има и много удобен и бърз влак, няма граничен контрол.

Като заговорихме за държавната политика относно зависимостите на белите страни - ти например запитала ли си се защо в бг затворите няма метадонова програма? Точно така - за да върви дрогата вътре. На никой не му пука, че 40 наркомана ползват една помпа и една игла. Помпата била с цвят на кока-кола от дългото ползване, а иглата е мускулна губерка, която всеки следващ ползвател си остри в стената или пода. Ти можеш ли да си го представиш тоя ужас? Затова бг затворите са инкубатори на СПИН, хепатитите всичките, всякакви кръвно предавани шитове, туберкулоза... В австийските затвори, за там имам по-точна информация, си има и метадонови, субститолови и всякакви програми, групи на АН и АА, психиатрична помощ 24/7, изобщо всичко необходимо, за да оползотвориш времето си вътре по начин, по който да се откачиш от зависимостта си. Изобщо да не говорим за библиотеките, пълни с правна литература и т.н., където можеш да се подготвиш за делото си.

Това, че сме векове зад белия свят е ясно, обаче съм убеден, че в България има кръгове, които нарочно забавят наваксването ни. Колко може да струва една метадонова програма в затвора, като съпоставиш цената й с намаляването на болестите и наркоманията вътре. Обаче като се има впредвид, че вътре една шеста от двайската навън струва 20 лв., представи си за какви печалби говорим. Което пак потвърждава факта, че в България няма държавна воля за борба със зависимостите и на някои хора им е угодно по улиците на страната да се разхождат възможно най-много наркомани и деградати без бъдеще.

Rise in Red


Тема Re: до викнови [re: psyromantic]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано24.10.09 15:56



Пси, благодаря ти за предложението и желанието да помогнеш-оценявам го!Наистина това патуване е много кофти,но както пише Arize ,ние сме що годе близо до границата и пътя ни е do 1чas.Аутобаните са наистина чудесни и стига да няма затруднения(от сорта на времето и т.н.) пътя е ок.Мет.програми в Словакиа на брои са нищожни-около 2,3 за цялата държава(незнам точно)..Аз съм в тази в столицата,която е дътжавна и без такса,но както споменах правилата им са много кофти

.Ходи се два пъти в седмицата(понед.и четв.),повече от 3дни ако отсъстваш те исключват(с исключение ако имаш много уважителна здравна причина и документ от лекар) и куп мподобни глупости.Но както се сещате това патуване омръзва.От финансова гледна точка също,макар че сме що годе добре,но и така се сабира-знаете как е.Сега се каним живот и здраве за празниците да сме си в Пловдив,но нали главният проблем е меда-то бяха уреждания.Трябва за престоя ни от 2 седмици аз да си уредя меда в Плд.,което за мен не е проблем тъй като познавам докторите в частните програми в градът ни.Но всички тези уреждания са смотани-документ от тук,документ от там...Тъй като тук ме водят с превилегии,понеже съм ок няма да е проблем да отсъствам,но след това отново тестове дали съм чиста-и ако да,продължавам напред и така. А за това относно затворите съм напълно съгласна.Мой много добър приятел ми е разказвал лично от него преживяни случки-луда работа.Та така,продължавам с намалянето на меда бавно,но сигурно и дано всичко за напред бъде наред-както и с всички,които се опитват!Успех-vicky'



Тема Re: до викнови [re: ARlZE]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано24.10.09 17:26



На никой не му пука, че 40 наркомана ползват една помпа и една игла. Помпата била с цвят на кока-кола от дългото ползване, а иглата е мускулна губерка, която всеки следващ ползвател си остри в стената или пода.

Ужас и безумие!
При толкова борба до момента, дали ще се справим и със затвора? От три месеца на Ревия, с една издънка с Ривотрил, сега пак е в кондиция. Надруса се с ривотрил, след като разбра, че делото от 8.10 е отложено само до 5.11.
Отлагането беше по медицински причини - биопсия на черния дроб заради активността на хепатита.
Сега какво? Може ли да се включи в програмата по здравна каса, при надвиснала присъда от 11 месеца? Вирусът е активен- 1000000 копия натоварване и има фиброза, в края на месеца го викат да предпишат лечение.
А има ли смисъл? При тази картинка, която описваш, каква ревия, какъв интерферон? А дори и да се отложи излежаването за след лечението, каква е гаранцията, че няма да продруса в затвора и отново хепатит или незнам какво още? И това за няколко откраднати парфюма.



Тема Re: до вик [re: Bиkи]  
Автор principe (новак)
Публикувано24.10.09 19:24



И аз съм в програма като твоята. Два пъти се прибирах в Бг за по-малко от година,но на мен лекарите ми направиха компромис и ми преписаха да изтегля за една седмица двойно от това което пиех. До колкото знам можеш да теглиш и веднъж седмично,но трябва да имаш основателна причина.



Тема Re: до вик [re: principe]  
Авторvicky (Нерегистриран)
Публикувано25.10.09 00:50



Все се каня да се срещна с главния лекар на програмата да поговорим и обсъдим възможноста да ходя до там веднъж седмично,макар да знам че възможнноста е много малка,да не кажа и нулева.Кой знае дали ще имам този късмет,като се има предвид,че има още няколко хиляди лекуващи се,но ще пробвам,пък кавото доиде

.Ще е просто супер,че почва да писва това патуване,още повече,че повечето пъти дъщетя ми е с нас.




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.