Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 03.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: maco]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 12:10



Здрасти масо,

В същото положение като теб съм. Само че мойта доза никога не е била висока. От 8г на метадон - дозата винаги ми е била около 30мг. Интересното е че винаги съм си я пил по няколко пъти на ден. Не знам защо, но като пия всичко наедно, сутринта се чувствам "high", а вечерта имам проблеми със спането. Сигурно метаболизирам по-бързо. Както и да е.

Та, Януари свалих от 20мг на 15мг - това мина горе долу добре. Началото на Март свалих от 15мг на 7.5мг - с помоща на малко бензота, от раз (във възможно най малката възможна доза - не искам да се закача за бензотата). Но дори с бензотата не беше лесно - все пак това е намаляване с 50%. Около един месец трая всичко - болежките минаха след около 2 седмици, но пристъпите на адреналин продължиха около 1 месец. За 1 месец сигурно не съм имал нощ в която да спя повече от 4 часа. През цялото време работих, колкото и да беше неприятно ... и това от намаляване.

Та, сега съм на 7.5, стабилно. Пия ги пак 2 пъти на ден - колкото и да се опитвах, пак не мога да ги пия на едно. От тука ще я карам пак бавно - това което усетих през последното "намаляване" ме убеди. Ще гледам да намалявам по 1.25мг (една четвърт хапче), до колкото е възможно. Като стигна до 2.5 - 1.25мг - ще му мисля. Но това едва ли ще е в близките месеци. В момента мисля прекалено често за дозата си, намаляването и всичко свързано - което е знак че мозъка ми има нужда от малко време да се адаптира.

Иначе за това което казваш - наистина някои хора успяват да спрат почти без проблеми. Може би зависи от това колко време човек е бил на метадон / опияти. Също така зависи много от метаболизма. Метадона се захваща много лесно за мазнините в тялото ако не се лъжа - и при някой хора се натрупва много повече. Което значи че при намаляване трябва много повече време за да се изкара всичкия метадон от тялото.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Автор misterandre (непознат )
Публикувано19.12.08 17:50



страничните действия при употребата на метадон:
*Запек
*Световъртеж
* Сънливост
*Сърбеж гадене
*Задържане на урина
*Повръщане.
-По-честите странични ефекти на метадон включват също така
*Респираторна депресия(подтискане на дишането)
*ненормално бърз или бавен пулс
*замъглено или двойно виждане
*студена, лепкава кожа
*депресия или други промени в настроението
*сухота в устата
*припадък
*халюцинации
*обриви
*загуба на апетит
*кошмари или необичайни сънища
*зачервяване на кожата на лицето
*безпокойство
*втвърдяване на мускулите
*шум в ушите
*сънливост
*кожна реакция на мястото на инжектиране(в случаите на употреба *на метадон на черно)
*стомашни спазми или болка
*потене
*проблеми със съня (безсъние)
*пожълтяване на кожата или бялото на очите.
Метадонът предизвиква физическа и психологическа зависимост.В психологически план затвърждава моделът на зависимият,че не може до се справи без помощта на вещество от вън.Консервира и блокира емоционално човек и ако е продължително време в такава програма се превръща в непреодолима пречка и в социален план за лекуващия се



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: misterandre]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 18:29



Вторичните ефекти изчезват с времето - като при всички опияти има толеранс. Изключението е запека, който не е особено страшен.

При това повечето от горе-посочените ефектит се получават в резултат на предозиране, не на нормална употреба.

Метадона предизивиква психологическа зависимост - да ама тука говорим за хора които вече са зависими - към хероина. И към кое вещество се връщат хората ако им спреш метадона ? Към хероина ...

Социална пречка - дрън, дрън - значи според теб като си зависим от хероин има по-малко социални пречки от колкото в програма с метадон ?

Тука говорим за хора които не могат или не искат да спират по друг начин.

Градски легенди ...



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: Xиxи]  
АвторLulu (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 20:07



psyromantic ,
Убедена съм,че сте много интелиентно момиче.
Това ще Ви помогне ....
От всичко ,което съм чела в този форум съм останала с впечатлението,че най-тежките абстиненции били след спиране на Субститол.
Особено силни кризи имало третия ден и дори специалистите препоръчват, за да се преодолее болката да се вземе съвсем малко количество нещо като глътка въздух.
Това нямало да спре решимостта за пречистване.
Вие сте боец и със сигурност сте събрала много храброст,за да предприемете тази крачка.
Имате мотивация,стимул,решимост,воля за измъкване!
Много,много от сърце се моля за Вашия УСПЕХ!!!
Споделяйте, защото съдбата Ви не ни е безразлична!
КЪСМЕТ!!!



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: Be Unlimited]  
Авторmisterandre (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 06:59



Страничните действия при употребата на метадон:
*Запек
*Световъртеж
* Сънливост
*Сърбеж
*Гадене
*Задържане на урина
*Повръщане.
*Респираторна депресия(подтискане на дишането)
*Подтискане на сексуалното желание
*Ненормално бърз или бавен пулс
*Замъглено или двойно виждане
*Студена, лепкава кожа
*Депресия или други промени в настроението
*Сухота в устата
*Припадъци
*Халюцинации
*Обриви
*Загуба на апетит
*Кошмари или необичайни сънища
*Зачервяване на кожата на лицето
*Безпокойство
*Втвърдяване на мускулите
*Шум в ушите
*Сънливост
*Кожна реакция на мястото на инжектиране(в случаите на употреба на метадон на черно)
*Стомашни спазми или болка
*Потене
*Проблеми със съня (безсъние)
*Пожълтяване на кожата или бялото на очите.
*Метадонът предизвиква физическа и психологическа зависимост.Няма Антидот.Абстинентният период е по –дълъг и по тежък от хероиновият. 60% от смъртните случаи при предозиране в САЩ са от метадон на черно.В комбинация с определени антидепресанти,алкохол или стимуланти може до бъде СМЪРТОНОСЕН.В психологически план затвърждава моделът на зависимият,че не може да се справи без помощта на вещество от вън.Консервира и блокира емоционално човек и ако е продължително време в такава програма се превръща в непреодолима пречка и в социален план за лекуващия се.65 % от участниците в такива програми могат и трябва да преустановяват употребата на метадон след максимум 1 година



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Авторandi (Нерегистриран)
Публикувано27.12.08 17:24



Страничните действия при употребата на метадон:
*Запек
*Световъртеж
* Сънливост
*Сърбеж
*Гадене
*Задържане на урина
*Повръщане.
*Респираторна депресия(подтискане на дишането)
*Подтискане на сексуалното желание
*Ненормално бърз или бавен пулс
*Замъглено или двойно виждане
*Студена, лепкава кожа
*Депресия или други промени в настроението
*Сухота в устата
*Припадъци
*Халюцинации
*Обриви
*Загуба на апетит
*Кошмари или необичайни сънища
*Зачервяване на кожата на лицето
*Безпокойство
*Втвърдяване на мускулите
*Шум в ушите
*Сънливост
*Кожна реакция на мястото на инжектиране(в случаите на употреба на метадон на черно)
*Стомашни спазми или болка
*Потене
*Проблеми със съня (безсъние)
*Пожълтяване на кожата или бялото на очите.
*Метадонът предизвиква физическа и психологическа зависимост.Няма Антидот.Абстинентният период е по –дълъг и по тежък от хероиновият. 60% от смъртните случаи при предозиране в САЩ са от метадон на черно.В комбинация с определени антидепресанти,алкохол или стимуланти може до бъде СМЪРТОНОСЕН.В психологически план затвърждава моделът на зависимият,че не може да се справи без помощта на вещество от вън.Консервира и блокира емоционално човек и ако е продължително време в такава програма се превръща в непреодолима пречка и в социален план за лекуващия се.65 % от участниците в такива програми могат и трябва да преустановяват употребата на метадон след максимум 1 година



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано27.12.08 17:24



Страничните действия при употребата на метадон:
*Запек
*Световъртеж
* Сънливост
*Сърбеж
*Гадене
*Задържане на урина
*Повръщане.
*Респираторна депресия(подтискане на дишането)
*Подтискане на сексуалното желание
*Ненормално бърз или бавен пулс
*Замъглено или двойно виждане
*Студена, лепкава кожа
*Депресия или други промени в настроението
*Сухота в устата
*Припадъци
*Халюцинации
*Обриви
*Загуба на апетит
*Кошмари или необичайни сънища
*Зачервяване на кожата на лицето
*Безпокойство
*Втвърдяване на мускулите
*Шум в ушите
*Сънливост
*Кожна реакция на мястото на инжектиране(в случаите на употреба на метадон на черно)
*Стомашни спазми или болка
*Потене
*Проблеми със съня (безсъние)
*Пожълтяване на кожата или бялото на очите.
*Метадонът предизвиква физическа и психологическа зависимост.Няма Антидот.Абстинентният период е по –дълъг и по тежък от хероиновият. 60% от смъртните случаи при предозиране в САЩ са от метадон на черно.В комбинация с определени антидепресанти,алкохол или стимуланти може до бъде СМЪРТОНОСЕН.В психологически план затвърждава моделът на зависимият,че не може да се справи без помощта на вещество от вън.Консервира и блокира емоционално човек и ако е продължително време в такава програма се превръща в непреодолима пречка и в социален план за лекуващия се.65 % от участниците в такива програми могат и трябва да преустановяват употребата на метадон след максимум 1 година



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: dido]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано27.12.08 17:53



Модераторите ?



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: Xиxи]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано27.12.08 22:20






тук май нещо цикли.....

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: psyromantic]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано27.12.08 22:35



Човека тролства...



Като му чета постовете имам чувството че прави копи пейст на бележката на метадона като ненормален. Да, ама това са глупости, повече от половината "странични ефекти" които са описани изобщо не се отнасят за редовен прием на метадон. Ако си направи труда да прочете и останалата част от бележката - ще го разбере.

Пък ако някой ден реши да се образова, може да прочете какво пише на бележката на Аспирина, Парацетамола и други стандартни лекарства които сигурно гълта без да си задава въпроси. Горкия - сигурно ще се побърка. Следващата настинка ще я кара без Парацетамол заради риска от предозиране и чернодробна недостатъчност.

При това става въпрос за опият - знаем какви са рисковете - метадоново лечение се дава на хора които са на опияти от години наред. А тези вторични ефекти ги има при всички опияти, включително и хероина (не говоря дори за примесите).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.