Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:35 03.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: БГ_Hapkoмaнka_]  
АвторXoxe (Нерегистриран)
Публикувано21.06.08 08:55



Е да де, ама 100мл 1:1 или 100мл 1:10 ?





Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: Xoxe]  
Автор БГ_Hapkoмaнka_ (вечно спираща)
Публикувано21.06.08 13:11



Казва ли ти някой





Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: Xoxe]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано21.06.08 23:04




оф,късно е,спи ми се,но не мога да заспя докато не попитам: кви са тия мерни единици дето мерите меда с тях?
аз наистина не претендирам,че знам,най-малкото,че математиката ми е тъмна индия,хах...знам си дозата,в началото като се записах в програмата,наред с шишенцето мед ми връчиха и една пипета,разграфена на милиграми.МИЛИГРАМИ! По тая графа сега аз пия по 3.0мл.
Някой му викат милиграми,други милилитри,трети пък му викат кубици....а аз си знам там,драсналиса ми една чертичка докъде да си дърпам от шишето и не му мисля повече....
Бг-наркоманка вика,че била пила по 100 мг....тука някъде се споменава и за доза от 500мг...
така се светнах,че мерките са много относително понятие,нито знам какъв разтвор пия,нито кво е разреждането.....аз реално май не знам колко мед пия....
но не ме и вълнува особено,какво мога да направя все пак? Организмът ми е свикнал на една доза,тя е 3.5,пък ако ще в каквото ще да се измерва....смъквам според измервателната пипета която имам....
просто се зачудих...
лека и спокойна,прохладна нощ на всички

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
АвторXoxe (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 10:27



По принцип се мери в мг. Това което ти дават в програмата е разтвор на метадон във вода, затова споменах за концентрацията. Концентрация може да има и 1:1 (1мг метадон за 1мл), може и да е 1:10 - 10мг метадон за 1мл. Ако е 1:1 - значи си на 3.5мг, ако е 1:10 - значи си на 35мг.

Единственото което мога да ти кажа е че повечето лекари използват 30 - 40мг като начална доза. Ако ти си почнала на 3.5мл както писа - значи би било логично да е разтвор 1:10 - значи 3.5мл = 35мг. Но по добре провери с лекаря си - той със сигурност знае какъв е разтвора.

Повдигнах го този въпрос защото 35мг ми се струва доста за рязко спиране. Ти си знаеш де - всички сме различни.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: Xoxe]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано22.06.08 11:01



ама как разтвор? лично пред мен,доктора е отварял ново шише,вади го от кутията и от него ми премерва седмичната доза!!!
освен ако преди това фармацефтичната компания не го разтваря спред целите на употреба.Аз,в моята програма,виждам как на мен ми дават чист оригинален мед,и това е сигурно...на другите наркомани им го разтварят с плодов сок някакъв,но на мен ми го дават чисто,просто ми имат доверие,знаят,че няма да се надрусам с него,да се целя и т.н.
хохе,разтвора за който говориш сигурно съществува,но той започва от команията производител,понеже аз с очите съм виждала,как доктора отваря чисто ново шише пред мен(шишето прилича на такова от сироп за кашлица,с син етикет и особено черно-бяло лого на капачката)..освен това меда,който пия аз е много,ама много горчив,едва го преглъщам,при все че толкова време вече го пия...не се оплаквам де....
колкото до спирането..така погледнато и измерено в милиграми числото 35,наистина ми с вижда много за да го нулирам изведнъж....
но ако го погледна в милилитри,както си го меря с моята пипета 3.5 мл,остава да смъкна до 2.0 и оттам мога да опитам да го спра..доктора ми казва,че е невъзможно..освен това ми каза,че това е много необичайно,обикновено наркоманите свикват с тая патерица,меда..той им поддържа по някакъв начин манталитета,закачени са за него и не им се ще да го отказват...карат по година-две-пет,а може и повече в програмата...
мен обаче не ме кефи тая идея...помня,че след предишните абстиненции,като ги изкарам,после живея без да се друсам нормално,без да имам някаква физическа необходимост от дрога...абе живея си като нормален човек,като изключим това,че ме жужне все мислта за друсане...
вече,тоя път наистина,след толкова години,такива мисли в главата ми въобще не прихващам,даже напротив-оставена сама на себе си,на жеанието и мотивацията ми за нов живот,дрогата вече не ми е интересна,не ми е никакво изкушение или предизвикателство...с това" съкровище в торбата" смятам,че мога да откажа меда и да си продължа на чисто....
утре имам почивни дни,и отивам до програмата..там ще говоря с доктора,решила съм да го смъкна официално на 2.5..после след 2 седмици на 2.0....милилитра на ден....после ще видим....

с времето вместо да почна да се изкушавам да се друсам,аз-обратното,още повече се увличам по идеята за хубав и чист живот,за природосъобразен детокс,за разни арома-и билкови алтернтивни аюрведични терапии,все позитивни неща за тялото ми...оглеждам се в огледалото и се харесвам..иска,моля се на Господ,все така ме държи мотивацията и никога да не загубя надежда и вяра в хубавото бъдеще...
свеж и прохладен ден на всички

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
АвторXoxe (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 11:15



Метадона е твърдо вещество по принцип. Което значи че за да е в течен вид трябва да е разтворено. Може би не се изразих правилно. Не исках да кажа че лекаря го разтваря ами че самите ампули които излизат от завода са разтвор на метадон във някакво количество вода.

Прочетох бележката на моя метадон - по принцип е на хапчета от по 5мг, но същата компания прави течни формулации. Пише че течната формулация е 10мг на мл - тоест една ампула от 1мл съдържа 10мг метадон.

Аз лично те съветвам да намаляваш докато се чувстваш добре. Ако почнеш да чувстваш абстинентни симптоми - задръж се на дозата на която си известно време (няколко седмици) - и после пак. По принцип е прието да се намалява на стълби - 10% от тоталната доза. Иначе има хора които от спиране на 1мг метадон имат абстинентни симптоми, а други които спират от 5мг и нямат никакви. Аз лично чувствам дори най малкото намаляване (1мг например).



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: Xoxe]  
АвторПecимиcтka (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 00:04



Звучи ужасно, изглежда кошмарно, колкото и време да е минало от абстиненциите, асоциациите са тотални и страхът е абсолютно оправдан! Аз НЕ СЪМ преживяла спиране на мед! Но съм гледала, слушала, съчувствала.. същевременно и съм се лъгала, надсмивала и ужасявала.. Но едно мога да кажа със сигурност - не знам дали точната формулировка е, че при всеки е индивидуално или че явно наистина е адски различно от сафовата, но към момента имам повече спряли меда приятели, отколкото спряли стафа. Трима разказват за процеса почти с насмешка - симптоматика на лека настинка, единодушни са за спането - липсва :-)) .. Но и тримата са хора, които така и не успяха да спрат стафа, а сега от първия път се разделиха с метадона. И все пак говоря за контингент от хора на по 8-10 и повече години на мед!! Ако мога да ти бъда полезна, остави мейл, скайп и т.н., за да продължим дебата!
Ще продължавам да пиша, в момента, в който имам време. Успех на всички!



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: Пecимиcтka]  
АвторXoxe (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 09:56



Кофтито с метадона е че е дълго - не че е остро. Наистина е като лека настинка към която се прибавя липса на сън. Аз лично мисля че тази липса на сън е най големия проблем - едно е 2 - 3 дена да не спиш, друго е 10-20 дена.

Може би най големия проблем при спирането на метадон е че не можеш ей така да се изолираш от света за 20 - 30 дена - особено ако работиш. При стафа е различно - така и така малко хора рабаотят на стаф и много по-лесно да се изолираш тотално от всичко за една седмица.

От 8г съм на метадон. Не съм го спирал. но преди известно време го намалих на половина (смешни дози - от 15мг на 7.5мг). Изкарах 30 дена с около 3-4 часа сън на вечер. При това не говоря за спиране ами за намаляване. И когато знаеш че на следващия ден трябва да отидеш на работа и че ще се наложи да комуникираш с хора ...



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: Xoxe]  
АвторBlue (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 11:29



Здравейте,

Отдавна следя тематата, но чак сега се реших да напиша нещо и аз.
Спрях метадона преди 1 седмица /по-точно миналата събота

/ и трябва да си призная, че не ми беше толкова лесно, колкото очаквах. Надявах се да нямам никакви проблеми, защото спрях от нищожна доза - 0.15, при положение, че в центъра, в които бях ми казаха, че обикновено се спира на 0.5.
Абстиненцията /поне при мен де/ се изрази в това, че 2-3 дни не ми се ставаше от леглото и се изморявах изключително лесно. След това се пооправих физически, но пък не ми се правеше нищо и дори не ми се говореше с никой - не точно депресия ме налегна, а огрома скука и досада. Сега усещам, че малко помалко се възстановявам и се надявам скоро отново да се радвам на живота .
Пожелвам успех и здраве на на всички!



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: Blue]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано03.07.08 11:12



Блу,аз мисля,че те разбирам напълно....
ето и оня ден видях един наркоман,без зъби в устата,които се присламчи към мен,тъкмо се беше уцелил с метадона,и заразказва как с двойна,с тройна зависимост,се е вкарал на програма...но зациклил с таксата няколко месеца и го изритали е-така,без намаляване,направо на 7 кубика го изритали....останал на сухо и такава нечовешка абститнеция почнал,че искал да умре,разправя,било ад,вика:"ад е!",а хероиновата ряпа да била яла....
аз му вярвам...да занулиш от 7 мг не е лесно...нормално да те хване кризак...блу,ти си на толкова малко вече и хубаво,че си намерил/а смелост да смъкваш,с намерението да спреш меда въобще. А знаеш ли,при един мой неодавнашен експеримент,когато нарочно не си взех дневната доза,да видя какво ще стане,усетих същите като твоите симптоми...уморявах се ужасно лесно,ходя,ходя,изминавам 100 метра и сядам да почина,потя се,нещо не виждам смисъл в това,което правя...плаче ми се и се разревавам...после спирам,понеже се усещам,че няма за какво...знам си,че съм в абститнеция...
по-късно,залисана в работа се поуспокоява дискомфорта...ама някакси тегаво ми идва,иде ми да се скрия някъде в миша дупка и с никой да не говоря...хората са ми безични и света е скучен...а по радиото все едни и същи песни пускат..искам да избягам..но не някъде далече,а скрита вкъщи,далече от всичко и всички...
Тая гама от физически и емоционален дискомфорт,ми къса нервите направо...привечер по някое време,освен ужасната,наистина,умора,едва се държа на краката си,друг абсти симптом не усещам,синдрома сякаш е заспал..и аз се чувствам по-добре,само мечтая да се прибера,да се изкъпа и да си легна..имам чувството,след тоя ден,че съм вървяла десетки киломентри,все по нанагорното..имало е моменти,когато ми се е искало да се свлека на пътеката и да не мръдна от там,нямам сили вече да вървя,но мисълта за прекрасната прохладна хижа,която ме чака на върха на планината,ме крепи да продължа....дочаквам мечтания покой като се прибера у дома,моята своеобразна прохладна крепост,хах,а лицето на моето момче свети,свети в усмивка,той понася намаляването на меда много по-леко от мен,и никога не мрънка..голям мъж е !
След душа си легнах,и си направих равносметка,че вярно-до обяд беше голям зор,после пък беше скука и депресия,но привечер се оправих...т.е. не беше чак толкова зле,мога да я изкарам тая абстиненция,когато й дойде времето...затова на следващия ден пак се пуснах на същия експеримент,и пак,без грм разлика от предния ден,изкарах същите симптоми,и пак така-привечер ме отпусна тягата...в следващите дни обаче,по съвет на доктора от моята програма,продължих с редовната си доза метадон....сега вече съм го смъкнала на 2 кубика...от другата седмица,падам с още 0.5...
При мен,въпросът е,че не искам като спра метадона,да ми предписватр разни психо хапчета като ривотрил например..знам го това лекарственце аз,голяма закачалка е..пък и нещо,което става за друсане,не мога да погледна на него като на лекарство...
моля те,продължавай да постваш как се развива спирането при теб...на мен много ми помага да чета за някой,който е на моя хал,хах.ако се чувстваш комфортно тук,във форума,пиши....пожелавам ти успех и свежи чисти дни



::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.