Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 26.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: shallowgrave]  
Автор principe (новак)
Публикувано07.08.09 08:52



Прав си само дето аз от както съм спряла да друсам го свалям този метадон и от 30 дни в месеца 15 не съм в особено добро състояние.Изпитвам някакъв ужас когато не спя.След това и денят ми е лош нямам желание за нищо сдухвам се и има вероятност пак да почна.Никога не съм имала болки в ставите, повръщания и т.н, но това не спане...
Сега съм си в София.Когато си дойдох за първи път си позволих вместо да свалям да кача малко метадона,но сега пак си го свалям сама.
Не винаги лекарите могат да преценят как да ти го спрат.Моята ми каза,че ще ми го спре на 4мг и щяла да ми препише хапчета, ама аз не съм много съгласна.4мг са доста и като знам какво е само 1 да сваляш представям си 4.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: principe]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано07.08.09 10:22



Вкарай си малко позитивен дух и нека не те е страх!



Ако не си забелязала, парализиращото чувство на страх от болката и дискомфорта от спирането, саботира всяко градивно действие.

Мисли за себе си, за зравето си и за бъдещето си и не се страхувай! Не можеш да си позволиш този лукс точно сега...

Поздрави!
Шалоу



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Автор Autumn (непознат )
Публикувано07.08.09 21:41



Psyromantic, ходих да потърся вчера Хлоропротексен, но... на всякъде ми искат рецепта. Малко е глупаво, но... можеш ли да ми кажеш къде е вашата квартална аптека, защото много искам да му ги взема на моя приятел... той вече пие само по половин кубик мет, и то само защото няма какво друго да изпие, за да заспива вечер като хората и сега е момента да го спре, преди да започне да пие пак по повече. :))



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: shallowgrave]  
Автор anamorph (дишаща)
Публикувано10.08.09 01:51



Здравеййте,здравейте? Липсвах ли на някой


Мила моя Пси,знаеш,че не успях да се закача за меда,но аз го спрях точно като заминах,страшно ми помогно това! Даже си забравих в квартирата 20 кубика мед,които хозяйката така и не ми върна сега като отидох пак!
Та аз пак бях на моренцето,беше страшно яко просто,срещнахме се с 2-ма страшни човека и си бяхме все с тях! Влезе ни мухата за херца и 2 дни търсихме из целия Бургас,няма да ви казвам какви приключения бяха,ходения до затвора ,пържения и тн! Бяха се яко подплашили дилърите,ужас някакъв! Първата вечер ни изпържиха със 100 лева,ние дадохме 50 и нашите хора толкова и ни дадоха 10 десетки,които всъщност бяха 3 в 1,а не херца После ходихме при някаква изтърбушена мангалка,която беше на свиждане на сина си в затвора и тя ни изпържи почти,имаше някакъв мижав хероин,но иначе беше пълно лайно,няма разтапяне и аз се нервирах,дръпнах си един-два пъти и днес си изхвърлях пакетчета през прозореца на колата,докато се прибирахЗа момента нямам никаква нужда да друсам
Иначе да ви се похваля си имам нов татос,много е красив
Бебка проходи,имаме си и ново зъбче
Само ми е тъпо,че моето момче,бившия ми приятел замина да работи на морето,ние не,че сме заедно,но въпреки това ще ми липсва!



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: anamorph]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано10.08.09 08:12



Липсваше ни, разбира се. Поне на мен със сигурност!





Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Автор__try (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 00:27



Здравейте, на метадон съм от две години и половина, толкова стана и времето през, което вените ми забравиха какво е игла.
В момента съм на ~8 мг. на ден(с 80мг. изкарвам по 10 дни) и досега метадонова абстиненция не съм карал изобщо, но през това време не съм правил нито един рецидив.
За сметка на това се лиших от толкова много неща, че незная изобщо остана ли някой от навиците, които имах и любимите неща, които вършех изобщо пълна промяна на приоритетите и начина на живот...)

Още на втория месец след като минах на метадон (преди това бях година и нещо на супа - по 2 хапа на ден вена), започнах да напълнявам.
В началото даже се радвах, но в момента направо ме е страх да се погледна, сигурно вече съм над 80 килограма !
Преди бях много слаб типично наркомански слаб знаете как е...)

В момента незнам за кое по напред да мисля как да свалям доза на меда или как да спра да пълнея ?!?



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: __try]  
Автор principe (новак)
Публикувано09.09.09 08:01



Не ти видях поста и питах в другата тема защо от този метадон тук се пълнее. Аз от 11 мес. съм само на мед вече само на 5 деления и съм качила 1-2 килограма, а спрях и цигарите.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: principe]  
Автор__try (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 10:53



Аз също неможах да намеря нещо по-конкретно като информация по въпроса за напълняването от меда и затова реших направо да пиша тук.
От програмата в която съм лекарите ми казват, че внезапното ми напълняване било нормално, че така било при метадона и даже трябвало да се радвам...(

През ~13 годишната си зависимост от опиатите и многобройните опити и ремисии чрез, които съм пробвал да се откача посрещнах и изпратих много сходни съдби, но не си спомням нещо подобно...

В момента повечето познати, които са на мед го взимат на помпа, но дори и тези на по-малки дози (до 10 кубика) са си същите даже и по слаби.

Няколкото спрели с, които все още поддържам някаква връзка наистина са качили по някое и друго кило, което всъщност си е абсолютно нормално.

Последно за да не оставя грешно впечатление у някой, които ме/ще ме чете...
За 2 години и ~8 месеца съм качил приблизително 40 килограма.

Това е от мен, успех на всички и умната :)



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: __try]  
Автор anamorph (дишаща)
Публикувано09.09.09 11:35



Какво да ви кажа,тук всичко е от зле по-зле,така че не виждам какво ви учудва!


А за теб аз не виждам проблем-не виждам нищо ненормално в 80 килограмов мъж То даже е нормално според мен Въпросът е да не продължаваш да качваш! А напълняването се дължи не само на самия мед,а на промяната в начина на живот,сега вероятно се храниш нормално и редовно,нещо,което поне при мен,когато взимам,е абсолютна рядкост! Освен това по някакъв начин тялото ти здравее,което също не е баш така,щото меда си е шит според мен! Вземи някакви мерки да не продължиш да качваш,но иначе 80 кг за мъж си е много добре! Колко си висок?



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: anamorph]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано09.09.09 13:48




_try,

казваш,че за 2 години си качил 40 килограма,а сега си 80.Това значи ли,че преди програмата си бил 40 кила??!Представям си как си изглеждал...

Ако си висок,не виждам проблем да си толкова,но пък е важното ти как се чувстваш.
Аз,лично,започнах да отслабвам като влязох в програмата.Някакси загубих апетит,меда ми беше достатъчен,комбинирах приема на мед с много движение,бях толкова затворена за природата и въобще,докато бях на субститол преди това,че като почнах да пия мед,и се почувствах отново нормално,това ме мотивира да се разхождам дълго,пък и по това време се влюбих,и химията и оттам ме подкара,и свалих към 10 килограма за 2-3 месеца.Не съм била на диета,общо взето съмс е харесвала винаги,и момчетата също са ме харесвали,а това е важно за една жена,за да се усеща красива.Но отслабването на никого не вреди,затова отчетох този ефект на меда,като позитивен.

После живота мки тръгна с метадона,и резки отслабвания не е имало,просто нито качвам,нито свалям,но безапетитето се усеща всеки ден,ям по веднъж ден,а понякога и забравям.При приятеля ми е същото,не яде,и не усеща глад,освен за нещо сладко,а фигурата му е много стабилна,даже е секси,без да е перфектна.

Пожелавам ти да успееш да влезеш в рамките,които те удовлетворяват,може би би могъл да изключиш някои неща от менюто си,които подпомагат задръстването на храносмилателния процес.Неща като хляб например,много сладко,и каквото и да е в големи количества.Има момент,в който когато човек почне да яде по много,стомахът му се разтяга и съответно е нужно по-голямо количество храна,за да го напълни и да се почувства сит,като не пренебрегваме и фактора Ум,който често те ллъже,че не си сит,или че си гладен,дори след 5 порции обяд.

Ако питаш мен,приоритет на тоя етап е метадона,но и натрупаните килограми не са за пренебрегване.8 кубика не е много,но би могъл да помислиш за сваляне на дозата.Дали 7 или 8 куб,дори 6 не е кой знае каква разлика в ефекта,нали? Пиши на колко си започнал.Ако от начаото си на 8 кубика,вече е пре-много време да помислиш за сваляне.Вероятно,ако считаш,че заради меда,напълняваш,значи при свалянето ще се стабилизираш откъм спад на килограмите.

Но пък меда не вярвам да оказва кой знае какво влияние върху килограмите.Може би в началото-малко,заради много външни фактори,но вече 2 години след старта на програмата,чвно причината е в самия теб.

Не се насилвай,но от мен знай,че ако искаш нещо много,ще го постигнеш.Знам,че може да прозвучи смешно,любовта не се случва по план,затова не ти препоръчвам,а ти пожелавам да се влюбиш.Просто ти желая да се случи.Любовта задейста механизми,от които човек спира да усеща чувства на глад и жажда,храни се само с любов,и тогава може да се случи и да отслабнеш,но не знам как стои въпросъ при мъжете,но жените тук ще се съгласят,че при нас,има такава зависимост между тръпката от новата любов и отслабването.
Това е от мен,дано да съм те насочила в доволна за теб насока,стискам палци,да си все така силен,2 години без да се издъниш ни веднъж,е голяма заслуга,лично аз ти се възхищавам,и искам да съм като теб.
поздрави
псиромантик

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::


Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.