Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 27.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема тестнови  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано31.12.05 16:00



Може и да не искате да помогнете,но ви моля.
Лекувам сина си от хероинова зависимост при домашни условия,но той си излиза на разходки.Това вече 20 дни.Преди 10 теста беше положителен.Каза,че е вземал веднъж.Днес е отрицателен.Това за мен е просто невъзможно.Има ли вероятност за маниполиране на урината? За теста днес той не знаеше.



Тема ъхъ...нови [re: мaйka]  
Авторнищocмeшнo (Нерегистриран)
Публикувано31.12.05 17:13



Доверието не е лошо нещо, но... Спомням си един случай (не единствен), когато приятел (бивш) ме помоли за услуга. Та напълних му аз презерватива, но понеже много бързахме се случи така, че леко се скъса отгоре (цяло щастие, че не е бил употребен по предназначение). Аз обаче успях да го завържа без проблеми и му го давам, след което най-невинно си излизам (бяхме в една интернет зала). Малко след това се чуха най-ужасни ругатни по мой адрес - презервативът се беше пръснал, но понеже бързах не се върнах да видя какво е станало. Обикновено за целта се използват кутийки от витамини и какво ли още не, даже повечето хора ги държат близо до тялото да са топли. И това е масова практика. И същият този човек сега е в това положение - "лекува се" вкъщи. Даже всеки път като се видим ме уверява как спрял хероина, нищо че "леко" влачи и клепачите му са паднали... Разходките... Със и без тях е едно и също - винаги се намира кой да донесе малко. Но човек може да спре само и единствено ако наистина го желае САМ. Това не е нещо, което може да бъде изменено отвън. А и голяма част от зависимите са си в някакъв техен "филм" и не възприемат реалността като останалите. И се държат като безсмъртни. Едно заспиване с цигара понякога е достатъчно. Пъ.Съ. Съжалявам, че пиша анонимно, но този път е така.



Тема Re: тестнови [re: мaйka]  
Автор tOxic (новак)
Публикувано31.12.05 19:49



kak go lekyvaxte prez tezi 20 dni?
detox li iskate da my napravite ili tova go e minal i iskate pove4e da ne vzima??
naistina ima adski mnogo na4ini,vklu4itelno i da se podmeni testa s dryg za dryg vid narkotik,za6toto si prili4at.po-dobre izpolzvaite kombiniran.
ako my pravite detox gore6to vi preporu4vam da ne go ostavqte da izliza vseki den ei taka.pone v na4aloto.
dori men me pazexa ot tova,vupreki 4e az nqmax nikakvo jelanie da izlizam i bez tova.
naistina mojete li da mi kajete vzima li nqkakvi lekarstva,kakvo 6te e le4enieto my?stryva mi se,4e podozrenieto vi e osnovatelno.za 20 dni 4ovek ne se promenq tolkova lesno.
yspex!!



Тема Re: тестнови [re: мaйka]  
Авторcвoбoдeн (Нерегистриран)
Публикувано31.12.05 21:57



>Лекувам сина си
докога, докога ще има някой да се меси на някой друг ?
Правилната фраза е 'помагам на сина си да се излекува'

>при домашни условия, но той си излиза на разходки
таова част от лечението ли е ? нещо като абе аз таковата нали, ама той така ...
праилната фраза би била 'при домашни условия но на свободен режим'
какво като си излиза на разходки, един вид колкото и да се опитваш да му се месиш той някак все държи да е отделна личност ли ? Или не е съгласен да спазва така добре измисления режим раждане-живот-смърт дето ти е в главата ?!?

>Днес е отрицателен.Това за мен е просто невъзможно.
дори кравите (чието мляко пием безразборно и чието месо ядем също безразборно) не се месят на децата си, не им налагат мнението вижданията вярата и глупостта си ... ти може би си по-зле

Успех !



Тема Re: тестнови [re: cвoбoдeн]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано01.01.06 10:39



4ovek,molia te budi malko po-mek.nito znae6 kakvo e polojenieto,nito poznava6 xorata i problemut im.
moga samo da ti kaja,4e tq sigyrno prejivqva po-yjasno ne6to dori ot sobstveniq si sin.gre6kite sa napulno normalni v na4aloto.vajna e samo vruzkata m/y tqx i silata i,samo tq edinstvena moje da zakrepi doverieto m/y dvama v edna takava bezymna sityaciq.
pone moqt opit e takuv.men nikoi ne mi se e mesil za ni6to,no ne smqtam,4e 6tqx da se protivopostavqm,ako znaex 4e e za moe dobro.zavisi mnogo ot maikata.
ni6to ne stava nasila.no ako 4ovekut iska da spre,4ast ot re6eniqta nqma lo6o da se vzimat i vmesto nego,ako toi ne moje.govorq to4no za purvite 2 sedmici,za6toto togava toi samiqt o6te 6te e mnogo oburkan,moje i nere6itelen.
ne znam.vseki e sam v takava sityaciq.ne moje6 da sudi6 taka otstrani.
molia te ne napadai taka 4ovek,koito v momenta 100% strada i e yjasno oburkan,zaradi ne6to,koeto nqma kak predvaritelno da znae kak se pravi.
s teq prikazki nqma da pomogne6,a 6te q poburka6 sigyrno o6te pove4e;[[[



Тема Re: тестнови [re: tOxic]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано01.01.06 11:03



Взема медикаменти предписани от психиатър. "Chlorpo..","Rivotril" и вечер приспивателно,но не зная точно какво е.Не искам да се намесвам в живота на никого,но има желание за спиране.Затова попитах има ли възможност за маниполиране на теста.



Тема Re: тестнови [re: мaйka]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано01.01.06 13:26



точно заради тези лекарства ви питах.предполагах,че тях взима.
как така излиза???не би трябвало да може.цялото преживяване на тях е невероятно жестоко.за мен поне беше по-зле от студената пуйка,но главното което исках да ви кажа,че не би трябвало да иска и може да излиза в такова състояние.ако го е правел,причините за разходките трябва да са били от голяма важност.
както и да е.предполагам,че вече не ги взима и вече е минал детокса,нали?
вие сами можете да забележите ако е взимал.важното е през първите месец два да си стоите повече във вкъщи,ако работите.да можете да сте в постоянен контакт с него.това би могло индиректно да го предпази донякъде от връщане към същата среда и действия толкова скоро след изчистването.
хубаво е дори да го подозирате,да не му го показвате непрекъснато,за да не се отдръпне от вас.последното според мен поне,е почти неизбежно в някакъв етап от лечението,защото ще иска да е самостоятелен,да забрави,че е бил наркоман и да го приемате като напълно обикновен,умен и отговорен човек.
не знам.вие ще кажете.пазете колкото можете повече честността между вас.колкото по-малко лъже,толкова повече ще се отдалечава от наркоманския стереотип и ще му се налага да носи отговорност за действията и позициите си.оставете го да взима решения,да носи последствия.това е нещо,което ще трябва да научи.не тръгвайте в грешната посока - с грижовност да го защитавате от жестокия свят,защото той точно това е правил,докато е бил наркоман.
в началото е добре винаги да сте осведомени къде ходи.да знаете възможно най-много за навика му - какво е правел,от къде го е вземал,какви ситуации според него могат да предизвикат рецидив,хората,които го заобикалят...
доста неща трябва да знаете,за да можете да го разбирате и да не му оставяте опцията да ви лъже,за каквото си поиска.гаранция,че тези неща ще помогнат пак няма.дано синът ви искрено иска да се оправи.
сигурно е изживял доста гаден период на тези хапчета и сега има нужда от спокойствие,никой да не му досажда и да не го занимава;както и предполагам че иска и нещо,което да му даде някакъв стимул да продължи напред.новата техника или нещо друго,което много е искал и с което би могъл да се занимава и да го вдъхнови са много подходящи,ако вие преценявате,че е постигнал много след тези 20 дена.
това че е взимал веднъж не е хубаво,но определено не е и катастрофално.дори е повече от нормално.надявам се да не е имал 2ри път,но тестовете наистина лесно могат да се манипулират.
трябва да измислите някаква форма на контрол,така че той да може или да бъде предизвикан да самодисциплинира действията си.това е доста дълга работа,но при подходящия подход може да се окаже много полезна.
само искам да ви посъветвам нещо - това,че е минал детокс не приключва лечението му.изберете някаква програма, към която той е съгласен да се включи.необходимо му е да придобие цялостна представа с какво се бори и колко много трябва да посвети на това.същото трябва да разберете и вие.не оставайте с грешното впечатление,че щом вече е минал абстиненцията,оттук нататък просто трябва да си казва не.
той трябва да има усещането за дългосрочен план.да знае,че е изминал само част от пътя,за да продължи да се бори със зависимостта.не поставяйте точката след месец-два лечение.така няма да го излекувате.
и наистина помнете,че прекаления натиск от ваша страна може да го откаже от желанието да се излекува.това трябва да е чисто негово,а не ваше задължение и амбиция.оставете му достатъчна самостоятелност,за да знае,че има шанс да разчитате на него,но очертайте определени граници,така че да знае,че с престъпването им ще има последствия.не правете компромиси и не прощавайте лесно.в същото време не му досаждайте и го оставяйте на спокойствие,колкото му е необходимо.нека знае,че само той отговаря за програмата и успеха на лечението си,но не му се връзвайте,ако се опитва да ви убеди,че няма нужда от такова.
използвайте комбинирани тестове,но имайте предвид,че те не са 100% точни.така че преди да го обвините или да се успокоите,просто се вгледайте в зениците,жестовете,говора,настроението и дали е или не енергичен също могат да са показатели.вие сама можете да разберете какво е или не направил той,дори без теста.
каквото и да е не му натрапвайте подозренията си,освен ако не сте напълно и категорично сигурна в основанието си за това подозрение.не бъдете прекалено мнителна.това може да го предизвиква в началото и да му навреди или най-малкото да го отдалечи прекалено много от вас.
обмисляли ли сте какво ще е продължението на лечението му?

п.с.наистина адски много ме учудва,че е излизал на тези лекарства.аз едвам ставах от леглото и на 5тия ден припаднах.ако можех да се движа в това състояние,сигурно първата ми работа щеше да е да изляза и за си взема.кошмарен начин на детокс е това.единственото му предимство е,че е кратко.точно в тази седмица е трябвало да сте си постоянно вкъщи при него.надявам се е било така.всичко най-хубаво и успех ви пожелавам.дано сте силна,а синът ви да е дори още по-силен и от вас,но най-важното е да е мотивиран.



Тема Re: тестнови [re: мaйka]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано01.01.06 14:59



От другаря Сталин знаем,че проверката е висша форма на доверие.
Да се има доверие на хероинов наркоман обаче...и то точно в тоя период...ми се струва голяма глупост.



Тема Re: тестнови [re: cвoбoдeн]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано01.01.06 15:01



Лошото на тая "болест" е,че на тия покрай зависимия понякога им е по-тежко,от колкото на самия него.Особено пък ако са родители.



Тема Re: тестнови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано01.01.06 18:24



Ривотрил и хероин е интересна комбинация... Виждал съм какво прави. Никак не е за пробване.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.