Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 10.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: тестнови [re: tOxic]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 17:40



Благодаря ти tOxic.За съжаление остана само ти.Помагаш ми страшно много.Моля те пиши на petrov1@mail.bg.Това не е действително име.Страх ме е сина ми да не засече форума,защото информацията стана много детайлна.Ще чакам,моля те.Трябва да споделя много неща.Днес бяхме на лекар.



Тема Re: ибогаиннови [re: Ибoraин]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 18:21



... има и доста хора които са го пробвали и имат доста негативни приживявания (макар че не съм сигурен че е заради самото вещество - по скоро от начина на взимане).

При това е доста скъпо (над 2000 долара, ако не се лъжа - за доза). С тези пари човек определено може да си плати едно часно лечение (само да намери лекаря).

Така де, не съм го пробвал та не искам да коментирам много, просто съм на мнение че няма един единствен метод който да ти излекува зависимостта. Че то за цигарите няма, та камо ли за хероина. За да се измъкнеш трябва много време, желание и търпение.

За майката която е отворила темата: не се притеснявайте, дори да не успее да спре този път, всеки опит е крачка напред. Важно е синът ви да го осъзнае. Винаги има надежда, ако ще и от 20 години да се дрогира. Сигурно той самият не осъзнава колко е дълъг пътя по който е тръгнал. В началото хората много често си мислят че спирането е въпрос на седмица - две. Докато всъщност спирането е процес който трае много дълго - при много хора - до живот. Човек се учи от грешките си.

Чух че взима венозно. Говорете с него и го помолете ако почне да взима наново да спазва възможно най добра хигиена. Чисти (нови) спирнцовки и игли. Чисти прибори, алкохол за дезинфекция - игли. Предполагам не е лесно да говорите с него за това, но винаги има някакъв риск човек да не успее да спре - в такъв случай е добре да знае как да се предпазва от болестите. Хероиновата зависимост се лекува все пак, докато някои болести не. Важно е човек да си пази здравето и да се грижи за себе си, въпреки зависимостта. Повярвайте ми - това е важна стъпка към спирането.

Винаги има надежда !



Тема Re: ибогаиннови [re: Xexo]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 20:32



Искрено благодаря за подкрепата.За съжаление вече е с хепатит С.



Тема Re: ибогаиннови [re: мaйka]  
Автор dma (irq)
Публикувано06.01.06 22:56



Не се притеснявайте, ще се оправят нещата. Трябва твърдо да го вярвате!

Жалко че вече е лепнал хепатит, но нека внимава в бъдеще, защото има и други болести (да чукаме на дърво), които са по-страшни. Наистина не е чак толкова трагично ако не успее сега. Всеки опит го доближава до крайната цел.

Забелязах, че на едно място пишете, че на него не му пука за вас. Не си мислете такива неща, сигурна съм че му пука, но той е в един кошмар, в който нещата не са много прости.

Навремето със съпруга ми се бяхме разбрали да нямаме никакви тайни, да не крие от мен нищо. Обсъждахме, всеки негов опит да спре, след всяко негово взимане- защо го прави, какво печели, какво губи. Повтарях му постоянно да внимава с дозите.

Тук ще отворя една скоба, напомняйте му, че след всеки опит за спиране, той смъква дозата и се излага на по-голям риск от свръх-доза. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да внимава! Знам само за един начин за тестване на силата на уличен хероин и то е с опит. В смисъл.. да взима една част в началото, за да усети силата на веществото и чак тогава останалото. Може би ви звучи зловещо. Знам колко отчаяно искате целия този кошмар да свърши. Но помнете, най-важното е да е жив и здрав (последното доколкото е възможно де), останалото се оправя.

Поддържайте някакъв ритък в живота му. Може да е нещо малко, да е нещо безмислено, но да върши работи. Още по-добре ще е ако е интелектуален труд. Поддържайте му страстите, доколкото са се запазили, които са извън хероина.

Знам че на думи всичко става, но имайте вяра, търпение и доверие в силите на сина ви и той ще успее. Понякога ми се струва, че аз вярвах повече от собствения ми мъж, че той ще успее . Но той успя да направи много. Още е на метадон, ама на мен не ми пука дали пие хапчета всеки ден и дали му се налага да ходи веднъж или два пъти в месеца при личния му лекар, за да му дадат рецепта. Единият от родителите ми откакто се помня я кара на успокоителни, но това не му попречи да е прекрасен родител, да работи и да има нормален живот.

Малко дълго стана, съжалявам. Опитайте се да говорите често, за да намерите начин да се справите. Той има ли някой друг, освен вас, на който да може да разчита? Приятели, гадже, братя или сестри?



Тема Re: тестнови [re: мaйka]  
Автор -Gligi- (пробуден)
Публикувано07.01.06 01:57



А идвало ли ви е на акъла случайно, че един човек трябва да има правото сам да избира какво да вкарва в тялото си????

И какъв е смисъла да се спира хероина с хапчета, от които човек "трябва да е неспособен даже да върви на 30-та минута" и получава увреждания на паметта? Ако трябваше да избирам какво да взима детето ми - бих предпочел хероина пред подобни синтетични отрови.

А лекарите, които ги изписват, нарушават ХИПОКРАТОВАТА КЛЕТВА: "Аз ще препоръчвам на болните подходящ режим според познанията си и ще ги защитавам от всички вредни неща. Никога и никому няма да препоръчвам употребата на отрови и ще отказвам да давам на когото и да било подобно нещо."
( http://www.med.primasoft.bg/medinterest/for_doctors/hipokratical_oath.htm )

Ако не вярвате - сами пробвайте как се чувства човек след консумация на тези "лекарства".

НЕУПОТРЕБАТА НА КАКВОТО И ДА Е НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ САМОЦЕЛ.
Ако човека е решил да бяга от една реалност, в която е непрекъснато изложен на родителски тормоз, замаскиран като "грижи" - може би трябва да се спре тормоза, а не дрогата.

> Впрегнала съм си всичките сили.
Ми пробвайте да се разпрегнете за малко и разберете веднъж завинаги, че ДЕЦАТА НЕ СА ДОМАШНИ ЖИВОТНИ, че вие да определяте как ще живеят. Досега не съм видял някой, който НАИСТИНА Е ИСКАЛ да не е успял да спре някаква дрога. Същото важи и за вашия син: ако иска - ще спре, ако не иска - няма да можете да го накарате насила. Вие пък се опитайте да живеете своя собствен живот и не се бъркайте в неговия.

И ПРЕСТАНЕТЕ ДА ОБВИНЯВАТЕ "НАРКОТИЦИТЕ" ЗА СЕМЕЙНИТЕ СИ ПРОБЛЕМИ.

Ако притискате някого и му нямате грам доверие, естествено че ще ви лъже с тестовете и ще продължава да се боде НАПУК на вашите усилия, или просто за да ви покаже, че не иска да бъде управляван.

и все пак - на колко години е "пациента"?



Тема Re: тестнови [re: мaйka]  
Автор -Gligi- (пробуден)
Публикувано07.01.06 02:08



> Страх ме е сина ми да не засече форума

А бе, хора, вие елементарно доверие си нямате, какво очаквате?
Ако вие не сте честни с децата си, и те няма да са честни с вас!!!
Елементарно е. На каквито морални ценности сте ги научили в първите 7 години - това ще им остане за цял живот. Щом са отраснали в семейство, където нещата стават тайно и прикрито, със страх, лъжи и недомлъвки, то не хероин, ами и цианкалий ще почнат да си инжектират.

> Днес бяхме на лекар.
А и до тоалетната ли ходите заедно?
Не можете ли да проумеете, че целта на отглеждането на деца е те да станат отговорни личности, а не манини синчета! Можете да пробвате следната мантра:
"синът ми взима хероин, защото е възпитан да е постоянно зависим от нещо, вместо да е самостоятелен" Повтаря са сутрин на гладно по 100 пъти до настъпване на осъзнаване.



Тема Re: тестнови [re: -Gligi-]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано07.01.06 09:26



Gligi,4esto se izkazva6 na mqsto,no tyk,izvinqvai,be6e prekaleno.
az dokato se lekyvax,ako mi se naloje6e da 4eta nqkoe ot ne6tata koito napisa sega,6tqx da ti se izsmeq.tyk stava vupros za XEROIN be 4ovek!
kakvi sa tiq prikazki:
"Ако трябваше да избирам какво да взима детето ми - бих предпочел хероина пред подобни синтетични отрови. "
"А идвало ли ви е на акъла случайно, че един човек трябва да има правото сам да избира какво да вкарва в тялото си???? "
kvi sa teq glyposti be?da ne si govorim pak za treva ne6to??are osuznai se!
"Днес бяхме на лекар.
А и до тоалетната ли ходите заедно? "
ti izob6to znae6 li kak stavat teq ne6ta ili prosto si govori6??

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от tOxic на 07.01.06 09:27.</EM></FONT></P>

Редактирано от tOxic на 07.01.06 09:44.



Тема Re: тестнови [re: -Gligi-]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 09:32



Разбира се,че не съм чак толкова навътре в материята,но не смятам,че хапчетата са далеч по опасни от хероина.Все пак те се пият за известен период от време.И другия въпрос-да решава сам.Добре,но кой и докога ще дава парите?Разбирам да си самостоятелен и да решаваш,но когато изнудваш за пари,изнасяш и продаваш каквото можеш-тогава как аз да си живея живота и той неговия.Да взема каквото реши,но да работи и тогава да си влага парите.Може и да не съм права,но така мисля.



Тема Re: ибогаиннови [re: dma]  
Автор tOxic (минаващ)
Публикувано07.01.06 09:32



10х хехо и dma,
точно за вас говорих.вие можете да споделите много неща,които аз изобщо не знам как да изкажа.
Майка: за теб е по-добре да пишеш тук,защото едноличното мнение на който и да е няма да ти помогне така както,ако и други хора ти кажат още някое инфо.но те разбирам,че е лично все пак.
ИБОГАИН в България няма!



Тема Re: ибогаиннови [re: tOxic]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 09:37



Реших да пиша тук.
Довечера ще пиша за посещението при лекаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.