Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 02.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: petpet]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 22:37



Искам да ти кажа нещо и ще бъда напълно откровен....няма да се излекуваш ..уви..Първо две трети от докторите са пълен абсурд на медицината и второ работата при теб явно е кофти.Не се кахъри продължавай да ходиш по кабинети и ще чуеш около сто различни мнения и накрая и от тях ще ти се завие свят...може пък така да се оправиш



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: kem.kem.]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 22:41



За да не ходиш повече ще ти кажа какво ще чуеш((((
или си нервен
или си луд
или си с вегетативна дистония
или е нещо генно
или си неврастеник
или си измисляш
и накрая ще чуеш някой доктор дето ще ти каже че и той има същото и не е умрял така че карай...



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: petpet]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 22:43



Абе да нямаш шипове...



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: Lali]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 22:44



Това с дименхидраната е пълна тъпня ефекта ще ти е минус нула...



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: Lali]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 22:46



Значи ако имаш нистагъм тоест очичкитити така шарят наляво надясно при движение и не спират работата е кофти братче...



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: ниkи]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 22:48



А по отношение на фармакопеята явно няма какво друго да опитваш всичко си пил така че или ги спирай или почвай но в обратен ред



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: petpet]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 23:01



Лошото е че аз съм доктор и с подобен проблем но от мойте колеги отговор не получих и започнах да си отговарям сам.Тази ямр на какво по точно ти е правена на мозък или шия .Какво се вижда.еег е пълен абсурд за това нещо.Ако имаш нистагъм,ясно изразен световъртеж а не замаиване значи имаш проблем на вътрешното ухо или не дай си боже некъв тумор в мозъка койтообаче при ямр е вероятно отхвърлен.Значи говорим за проблем на вътрешното ухо който може или да е възпалителен,или неврогенен тоест проблем на нервите или съдов.Едно по едно трябва да се отхвърли всичко това.Значи един унг може спокойно да отхвърли възпалителната компонента.Второ един отоневролог да потвърди или отхвърли нервно заболяване на ухото.Явно не си направил всички изследвания защото нищо не пишеш за контрасна графия на съдовете на мозъка.Значи съдовият проблем на вътрешното ухо е трудно доказуем защото става въпрос за капиляроподобни разклонения които го кръвоснабдяват. Това се приема почти симптоматично и се пият съдоразширяващи особено за вътрешното ухо каквито са бетасерка и сие но при теб явно няма ефект.Аз лично бих ти препоръчал една сериозна графия на съдовете на мозъка и ямр на шията да се отхвърлят изшипявания и тумори на гръбначният мозък който дават подобна картина.Ох изморих се да пиша .Трябва ми абсолютно точна симптоматика и какво са ти установили при изследванията.Още може да е сърдечен проблем ,както ендокринен.Значи ще трябва и ехокардиография на сърцето и пълна кръвна картина с диференциално броене .Чао засега.



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: ниkи]  
Автор Lali (ентусиаст)
Публикувано09.05.05 10:41



Ако прочетеш цялата тема, ще видиш, че казах, че нищо не помага.
Просто казах, какво пих последната година, но не смятам, че е от това.

Редактирано от Lali на 09.05.05 10:42.



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесие [re: petpet]  
АвторДokи (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 13:15



Зависи на колко години си.Как си със слуха?Мениеров синдром?Астигматизъм на очите?Високо или ниско кръвно налягане?Проблеми с хранене?Диабет?За това нищо не казваш.Просто няма универсален медикамент.Трябва да се открие причината и тогава.



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесие [re: Дokи]  
Авторpetpet (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 12:49



ижте сега не писах скоро защото бях в болницата за да ми сложат диагноза.Сега ще ви обесня какво е положението, пък ако някои има какво да добави да пише. Направих си ямр на които няма никакво отклонение на мозък голям и малък, евокирани потенциали- има леко отклонение но ми казаха че може би съм мърдал с очи и затова се е получило така, отоневролога каза че нямам нистагъм имало едва доловим отоневрологичен проблем, ренгеновите снимки на кръст и шия не показаха нищо, урина и кръв без отклонения, лумбална пункция ми правиха там също всичко е наред освен белтъците които били малко повече 0,68( не знам какво означава това) , но това можело да се дължи на дисковата ми херния. на 29 години съм. след всички изследвания ме изпратиха по живо по здраво да си ходя с обяснението ,че съм болен ама такава болест не съществувала и такава диагноза няма. дасъм ходел на рехабилитация т.е да правя лфк. а да правиха още доплер и емг и там нищо. а ники е прав че съм чул всякакви коментари- измисляш си, вегитативна дистония, подсъзнателно и т.н ама никои нищо не предлага за да се реши проблема. Сега незнам гората ли да хващам или да им стъжня живота на тия лекари( съответно и моя покраи тях де). Ами това е пълни изследвания- болест има, но тя не съществувала. А сега де.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.