Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема световъртеж и нарушено равновесие  
Авторpetpet (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 12:34



искам да попитам някои страдал ли е от световъртеж и нарушено равновесие дълго време и да се е излекувал някак си. било то чрез лекарства терапии и други такива. ако има такъв искренно се надявам че ще сподели с мен. уточнявам само че докторите не знаят от какво ми е. опитах всичко плюс психотерапии и други глупости за които ме обеждаваха.Благодаря



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: petpet]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано07.05.05 12:44



Кои доктори?

Невролог?

УНГ?



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: kem.kem.]  
Авторpetpet (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 12:55



а де. нали и аз това питам. обиколил съм всякакви. по скоро отоневролози ми трябват. ама и тях съм ги обиколил. трябва ми препатил дето се е отървал от такъв проблем. на докторите мненията и коментарите ги знам до болка. те като не могат викат че си в депресия или че си измисляш. и така си измиват ръцете и се отървават от тебе.



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: petpet]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано07.05.05 13:12



От колко време се наблюдава световъртеж и нарушено равновесие?

Не бързай да "отписваш" докторите, защото този симптом се среща при много заболявания и не е достатъчно някой да сподели с теб как се е "отървал"...

При някои е нарушение във функциите на вестибуларния апарат...
При други е неврологично заболяване, а защо не и тумори...
При трети е смущение в обмяната на веществата и...и...и

Искаш да пробваш всички лекарства?...не вярвам

Само това ли са оплакванията или има и нещо друго...треперене, безспокойствие, страх, мрачно настроение, сърцебиене, студени изпотявания, липса или засилен апетит, смущения със съня\безсъние или прекалена сънливост\..................



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: kem.kem.]  
Автор Lali (ентусиаст)
Публикувано07.05.05 14:30



Аз имах вестибулопатия в продължение на 5-6 години. Изследвах си всичко, пих всичко, минах и през акупунктура. Органични заболявания нямаше, но и помощ нямаше.
Много е гадно, само човек, преживял го, може да те разбере.
Последната година последно пих Vertigo vomex 3 х 120 мг и Kava-kava.
Нищо не помага. Мисля, че ми мина от самосебе си.
Последните четири години вече нямам почти. Появява се изключително рядко, когато съм много изморена.



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: Lali]  
Авторpetpet (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 14:48



на кемкем искам да отговоря така. знам за кои заболявания са характерни тези симтоми. Имам направени следните изследвания ямр,кт, еег,екг, доплер, кръв ,урина, лумбална пункция , ренген, имн.др Пил съм бетасерк,дименхидранат, антидепресанти, цинаризин, медрин ,микрозер,сибелиум, серопрам, арлеверт имн. много други.Провел съм следните лечения- физиотерапия, балнеолечение, медикаментозно, йога, масажи, психотерапия, иглотерапия и още. И смятам че съм много повече на вътре от някои доктори защото имам интерес да знам какво става с мен и защо не се оправям,затова чета и в интернет за тези заболявания. ще ви кажа че нашата медицина е на светлинни годинни назад предимно в диагностиката и обарудването. обикновенно докторите започват да ми обясняват как съм преживял стрес и съм в депресия или тем подобни глупости които не са верни , но като разберат че съм малко по добре запознат от тях с моя проблем и се червят и бягат от срам. Затова мисля че съм си изследвал всичко , опитал съм всичко и съм изпил всичко. Заова искам съвет от препатил. На жената която ми отговори искам да благодаря за съвета едното лекарство не съм го чувал а за кава-кава знам че от известно време е забранено в българия и не се продава. очаквам още мнения и съвети благодаря ви



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: petpet]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано07.05.05 14:57



"Каквото си баба знае, това си и бае"..................

Аз също те подпитвах..........защото ми замириса на депресия.......

Като те изчетох, ми се изчерпи азбуката..........

Има там едни книжки на Г.С Малахов и една от тях се занимава с т.н. "полеви" паразити".........не е класическа медицина, ама доста хора намират отговори на въпросите си и помощ за оплакванията си.........



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесиенови [re: petpet]  
Автор Lali (ентусиаст)
Публикувано07.05.05 15:04



Vertigo vomex е дименхидринат, но в много по големи дози. В България го изписват в много малки дози. Аз пиех по 360 мг на ден.
Знам, че е забранено Кава-кава в България, защото увреждало черният дроб, което не е много сигурно. Спомням си когато го забраниха, но мисля, че е намеса на финансови интереси на вносителките.
След като бях безкрайно отчаяна мисля, че като цяло за да се справя със ситуацията ми помогна кава-кава.
Аз винаги съм била против химическите антидепресанти и по време на кризите през тези години винаги съм отказвала да ги пия като допълнение към основното лечение на световъртежите.
Когато се съгласих да пия Кава-кава /това е на билкова основа, за преодоляване на паниката/ бях на дъното и осъзнах, че трябва да направя нещо.
Не ми увреди черният дроб - пих го половин година активно и след това рядко още няколко месеца.



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесие [re: kem.kem.]  
Авторpetpet (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 15:07



азбрах че ти замириса на депресия затова ти отговориих ама психоаналитика дето ходих при него на психотерапия( много добър психоаналитик) умря да се смее дето ми викали че било депресия или стрес като си поговори с мене. Да не говорим за близки и познати дето умират от смях че точно аз съм бил в депресия и това е така защото много добре ме познават що за човек и характер съм. естествено само човек които не познава болния може категорично да изказва глупости от невежество. Благодаря ти за разговора ама с нищо не ми помагаш и нищо ново не ми казваш. Просто се чудя ти от два реда ми сложи диагноза пък ако си и лекар евала. Направо ми потвърди думите.Извиняваи ако прозвуча грубо де.



Тема Re: световъртеж и нарушено равновесие [re: kem.kem.]  
Автор Lali (ентусиаст)
Публикувано07.05.05 15:22



Кем-кем, с цялото си уважение към твоите познания /аз не съм лекар/, ще си позволя да не се съглася с теб.
Заболяването няма нищо общо с депресията. Това /като се изключат органични заболявания разбира се/ са спазми на кръвоносните съдове в ушите.
Всеки спазъм води до загуба на равновесието.
Светът се завърта около теб, дори когато ти е най-весело и се чувстваш най-добре.
Несъмнено човек изпада в паника и отчаяние, когато често се случва, особено по силните духом хора, защото се чувстват безсилни да се справят със ситуацията.
По слабите започват да пият веднага антидепресанти, които пък никак не помагат.
Лекарите като цяло не вярват на болния в такива случаи, казват нищо ти няма. То наистина нищо органично ти няма.
Но невидимото също е много гадно.
Пак ще се повторя само, човек, преживял тези неща може да те разбере.
Вестилобулопатията си е болест, мъчителна и гадна.
Петпет,трябва ти много силна воля, докато преминат кризите, а това трае с години.
Опитай се да не пиеш антидепресанти, с тях и без тях, спазмите остават.
Разбира се, трябва да си много силен.
Опитай се да живееш максимално нормално, забавлявай се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.