Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Всички на отчет! (Август и септември'07г.)нови [re: incendio]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано02.07.08 20:40



Честито зъбче на Сашето! Най-после и той да се запише в отбора


И Джейсън си пипа и си играе с пишката при всяка възможност. Не му се карам, мисля че е нормално и не се вманиачавам...
Светле, не се сдухвай за Лорката, тя е толкова мъничка още и успехите и с гърнето са страхотни така или иначе...Няма какво да и обясняваш, няма да те разбере...



Тема Re: Всички на отчет! (Август и септември'07г.)нови [re: nikol82]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано03.07.08 12:20



Да споделя за първата безсънна нощ свързана със зъб. Такова чудо, рев и пищене не еимало от както се еродил. Заспа си към 20,30-21 и като се събуди към десет и нещо и се почна...Душичката му спи, но явно го болеше доста. Мазах венците, даже дадох малко Панадол за болката. Успокои се, даже се смееше по едно време. Заспа...и към 1 всичко се повтори...някъде към два и нещо заспа. Сутринта беше топъл, но сега вече няма температура. Не ме притеснява, че не съм спала добре...ама не ечовешко едно зъбче така да ги мъчи тия малките бонбони.


Я да използвам и да ви попитам "седящите на гърне". На какъв интервал ги поканвате и ги слагате на гтърнето...като го видя да се напъва, грабвам и свалям памперса, но уви вече всичко е свършило. Иначе поседи на гърнето, поиграе, ама му доскучава...поне веднъж да се изпишка, а то нищо за сега. И вода не пие, сок чат-пат, поне като дам да го сложа...не че бързам, но в топлото е по-добре голямата работа да не е в памперса.



Тема Re: Всички на отчет! (Август и септември'07г.)нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано03.07.08 14:05



За мен това да усетиш кога му се ходи на детето и да го пльоснеш на гърнето не никакво постижение, дори да си свърши работата там. То не осъзнава нищо, майката осъзнава и го слага...Ама както и да е, това си е моя виждане


Много гадно това с вашето зъбче Ние бяхме така с второто - имаше темпартаура, сополи...2-3 нощи не спахме.Да ти кажа единственото, което при нас помогна беше свещичка Вирбукол Н - хомеопатично е. Нито Панадол, нито нищо друго не ни помогна, но само след 1 свещичка заспа почти веднага и спа до сутринта. Има го в аптеките, питай, струва около 3 лева за 1 блистер с 6 свещички. На опаковката пише да се слагат 2-3 на ден или нещо такова, но при нас само след 1 се успокои.

Редактирано от scarlet81 на 03.07.08 14:39.



Тема Re: Всички на отчет! (Август и септември'07г.)нови [re: scarlet81]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано03.07.08 14:38



Какво готвихте днес за бебоците? На мен вчера ми беше ден за готвене и се развихрих...
Аз правих супа от авокадо, тиквичка и краставица; нещо като мусака; пиле с катоф, морков и тиквичка. Вече си хапва супа+основно+десерт за обед. Много съм щастлива, че му хванах цаката със супите, много им се кефи


А ето как се справяме ние със жегата:

После и мама се цопна, но няма да ви показвам снимки

Редактирано от scarlet81 на 03.07.08 14:40.



Тема Re: Всички на отчет! (Август и септември'07г.)нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор redd (случайна)
Публикувано03.07.08 14:46



Аз го слагам на гърнето веднага след сън - сутрин обикновено върши и двете работи, после след хапване, ако още не е свършил голямата работа, и след сокчето, въоще след сън и след като сложи нещо в стомахчето. Сокчето от диня върши чудеса между другото





Тема Re: Всички на отчет! (Август и септември'07г.)нови [re: scarlet81]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано03.07.08 15:27



Ще взема аз да имам за всеки случай. Първия изби с висока температура и сополи, доста време се опитваше да пробие...ама такова чудо нямаше.



Тема Re: Всички на отчет! (Август и септември'07г.)нови [re: scarlet81]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано03.07.08 15:30



Много вкусно звучи, далече сте иначе можеше да прескочим у вас на вечеря.


Ние от седмица сме на детска кухня и днес яде супа от тиквички, второто нещо с риба...ами явно се е метнал на мен, има си завиден апетит детето.
Да му завиди човек на дупето на Джейсън в този басейн.



Тема Re: Всички на отчет! (Август и септември'07г.)нови [re: redd]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано03.07.08 15:32



С първото го правех признавам си, че и на ръце съм я държала, че гърнето нещо не го долюбваше...ама Дуданчо е към 10кг и ми тежи. Ще пробвам с диня да видим ефекта.





Тема Re: Всички на отчет! (Август и септември'07г.)нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано03.07.08 17:06



за безсънието - добре дошла в клуба - и ние снощи до 1ч с баща й на смени я люляхме на ръце, защото милата явно много я дразнеше и болеше...

за гърнето слагам непосредствено преди сън и веднага след сън, преди да излезем и след като се върнем от разходка, след ядене и през останалото време на интервали от около час - стои на гърнето около 10тина минути - това време и стига да свърши работа, а ако й дам вода докато седи на гърнето веднага върши работата



мисля, че държането на гърне повече от 10 мин си е живо изтезание, а пък само 2-3 мин. е крайно недостатъчно...

случват ни се и аварии, но (чукам на дърво) са рядкост...




Тема Re: Всички на отчет! (Август и септември'07г.)нови [re: *margo*]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано04.07.08 08:27



Първо-честито ви зъбче!!! Пожелавам ви всички останали да излязат бързо и безпроблемно



Второ- много ми хареса това, че си започнала да си обръщаш повече внимание на външния вид! Много се радвам. Дано продължи така, щото майка със самочивствие си е друго нещо. Тайничко се надявам и аз да успея да се постягам по- често

Относно "мама си е мама"- аз и до сега имам супер силна връзка с майка ми, а какво остава за бебешоците и малките деца. Това е най- голямата сигурност за тях!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.