Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:15 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: кога си лягате..нови [re: djazmin]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано06.07.08 15:16



Ние си лягаме в 8, просто му се доспива. Но сутрин спи поне до 8. Не иска да спи в количката, мноооого трудно заспива в нея ако се е наложило да сме навън. Предпочитам да си го слагам в леглото, там си спи по 2 часа, а в количката едвам издържа и 20 мин и се събужда.



Тема Re: кога си лягате..нови [re: djazmin]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано06.07.08 16:41



И ние си лягаме по това време, между 20 и 21, вече зависи от това колко е спал следобяд. Преди сутрин се будеше към 7-7,30, днес обаче вече "пееше" в 6...което съответно така му обърква графика. Защото после заспа, едва издържа да обядва към един и веднага заспа. Но спа малко и сега как ще издържи до 20 не знам.

Иначе в количката отдавна не спи, но виж в кола много обича да се вози. Издържа си преспокойно доста време и много добре му действа на отделителната система. Не е имало случай да потеглим на някъде и той да не свърши голямата работа на път.



Тема Re: дойде минови [re: nikol82]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано06.07.08 18:10



коричка от пица и нашата вече яде... даже като си поръчаме за вкъщи и ни гледа как ядем като кученце обикаля около нас с надеждата някой да й подаде парченце коричка

много й харесват тези на Хът с дебелото тесто



Тема Re: дойде минови [re: scarlet81]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано06.07.08 18:13



ей, по един калъп сме ги правили





Тема Re: дойде минови [re: nikol82]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано06.07.08 18:16



ами... да ти кажа - да... бях, но повечето беше облекчение


просто не се виждам с още едно дете в момента - нито физически, още по-малко финансово, а за психически и дума да не става!



Тема Re: Аз съм на ред...нови [re: nikol82]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано06.07.08 18:17



напълно те разбирам, искрено ти съчувствам, и още по-искрено ти завиждам





Тема Re: кога си лягате..нови [re: scarlet81]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано06.07.08 18:33



моята ляга към 9... сутрин спи до към 10... следобяд заспива към 3 за около час, и ако е много изтощена вечерта от към 7 пак придрямва за около половин час...



Тема Re: Аз съм на ред...нови [re: incendio]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано06.07.08 18:59



Добре, че Светла го каза, защото аз не смеех като виждам колко си отчаяна... Но ако погледнеш от друга гледна точка, освен това, че свеки ще гледа Емка, нищо не е чак толкова зле. Ти си казвала преди, че си харесваш работата и колегите. Ще излизаш между хора, с които няма да говориш за бебе (ах, мечта), ще се гласиш, ще се чувстваш полезна личност, освен майка и съпруга.... Мен по някога много ме хваща яд, че нямам такава възможност...Чувствам, че времето ей така си минава и аз го прекарвам в супер безполезие и затъпяване...Даже мнооого сериозно се замислям да викам свеки 2-3 дни в седмицата да гледа Джейсън, а аз да мога да си работя, защото е ясно, че не мога да се съсредоточа като ми е на главата!
Даже днес мъжО ми изнесе лекция, че аз съм била преди всичко майка и съпруга, как трябвало да съм се грижела за семейството и колко добре съм се сравяла и т.н. Няма да ви казвам какво го сполетя после и още не му говоря. Да не говорим, че най-нагло си яде всякакви сладки работи пред мен, а днес си напука пуканки и омириса цялата къща, а знае много добре, че съм на диета и ми е трудно и 100 пъти му казах да си яде такива неща на работа. Сега му се било дояло. Толкова съм му бясна, че нямаше къде да се оплача, сори за спама





Тема Re: Аз съм на ред...нови [re: nikol82]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано06.07.08 22:05



Като двойно препатила "връщането на работа" да споделя...
С първото дете - никакви угризения, чувствах се свободна, жива, независима... с тръгването на работа (е поплаках си, когато я оставях на ясли, но пък бях убедена, че така е правилно, това е единствения правилен и възможен вариант и всички свикнахме много бързо).
Сега с второто - ама едва ги изкарах тези осем дни... Може би, защото знаех, че след това така или иначе ще съм 4 месеца в отпуск, но не можах да се зарадвам на присъствието си на работа. Последните два дни бяха най-добри - свикнах на ритъма и тъкмо имаше шанс да ми хареса - пак в къщи... пак стрес - първия ден с бебо ми беше много труден... но сега ми харесва да съм си у нас... и все пак знам, че на 3ти ноември вече няма да има мърдане - просто упражнението "връщане на работа" ще е за постоянно...

ПОЗВОЛЯВАМ СИ ДА ДАМ ЕДИН СЪВЕТ - НЕ ПОЗВОЛЯВАЙ НА ХОРАТА ОКОЛО ТЕБ ДА ТИ ВМЕНЯВАТ УГРИЗЕНИЯ, ЧЕ РАБОТИШ, А НЕ СИ ГЛЕДАШ ДЕТЕТО!



Тема Re: кога си лягате..нови [re: djazmin]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано06.07.08 22:08



Като те чета все едно си описала първото ми дете - три години лягане в осем (и то с голямо заиграване да изкара до там), три години будене в 5,30. НИКЪДЕХОДЕНЕ, защото в кола не иска, че даже повръща от инат и мяткане... Израстна го... слава богу.
Сега малкия ляга към 9 вечерта (което на мен ми идва късно, че не мога да се справя с каката после поне до 10), но пък има и добра страна - става към 8 сутринта (рядко ако кака и тати са шумни при излизането си към 7 се буди с тях). Но очаквам това да се промени през есента, защото като тръгне на ясли ще го будим към 6,30 най-късно и вероятно ще започне да заспива по-рано.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.