Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: дойде минови [re: scarlet81]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано06.07.08 08:21



Ха-хааа... Знае какво да си докопа юнака. Трябва да ти кажа, че въобще не е било случайно



Относно хартиите- никога не съм си представяла, че в къщ има толкова много картони и хартии... как ги намира диването- просто не знам...

А укроти ли се някъде за повече от две минути значи или е при обувките, или яде нещо хартиено или е захапала някой кабел!!!!!!!



Тема Re: дойде минови [re: incendio]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано06.07.08 08:25



Добре де... ти като ти закъсня толкова много... и после като ти дойде... не беше ли малко ... дори съвсем мъъъъъничко разочарована..., че... няма бебе...? Аз за толкова време закъснение сигурно вече щях да избирам бебешки дрешки





Тема Аз съм на ред...нови [re: nikol82]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано06.07.08 08:31



Аз съм на ред да се тормозя за връщането на работа

. Със сигурност няма да издържим финансово да си стоя в къщи докато малката стане на две годинки (какъвто беше първоначалния план!!!)... Както и да си го говорим с таткото, каквото и да смятаме... няма да стане. Вече проучвам въпроса за прехвърлянето на майчинството на свеки... Беше ми мноооого гадно докато посвикна с идеята, но зора е много голям, супер нестабилни сме финансово, мъжът ми си смененя работата в момента, което ни прави още по- уязвими!
Сега ми остава да си пречупя лъвската гордост и да говоря със свеки за гледането на детето. После трябва и да видим от кога евентуално могат да ме възстановят на работа- неизвестни има много, но решението вече е взето. Връщам се на работа при първа възможност!



Тема Re: Аз съм на ред...нови [re: nikol82]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано06.07.08 10:27



Труден момент е това. С каката на тази възраст и аз започнах работа поради финансови причини. Но тогава я гледаше майка ми. Беше доста труден период в началото, после не мога да кажа че се свиква...но. Ще се справиш сигурна съм. Дръж ни в течение как се развиват нещата.





Тема Re: дойде минови [re: nikol82]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано06.07.08 11:45



Аз не се ядосвам толкова на това, че детето е яло нещо, което не трябва - стига да няма реакция всичко е ОК. И разбирам ако амо докопа нещо или по-голямо братче/сестриче му даде - все пак са деца. Дразня се на това, че аз се интересувам, чета, питам, а на мъжете не им пука. Да, те са все много изморени! А ние цял ден се чудим какво да правим и на коя кълка да се наместим нали?!?

Когато му остане свободно време вместо да се поинтересува нещо или да направи нещо полезно той си играе тъпи игрички в интернет или се занимава с абсолютни глупости!



Тема Re: дойде минови [re: nikol82]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано06.07.08 11:46



Да , и ние много обичаме кабелаци.... Даже ония ден се замислихме как да ги скрием по-успешно, защото вече си ги намира както съм ги скрила....



Тема Re: Аз съм на ред...нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано06.07.08 11:49



Да, много е гадно да трябва преди да си готова да почнеш работа и да оставиш детето....

Ще не я дадеш на ясла? Или предпочиташ свеки? А майчинството не е ли 90% от заплатата така и така? Не съм на ясно де, може и да бъркам.....



Тема Re: Аз съм на ред...нови [re: scarlet81]  
Автор nikol82 (Пу-пу!)
Публикувано06.07.08 12:15



90% е до деветия месец на детето, от там на татък до две годинки на детето е минималната работна заплата, т.е. около 200лв. Та досега се оправяхме, но от тук нататък няма да стане



Относно яслата- за мен е предпочитан вариант това (таткото мисли, че бабата ще гледа по- добре, но това е нормално- тя му е майка, не му е свекърва), но изтървахме сроковете за записване за тази година. Следващата възможност е чак януари до година и евентуално да я приемат на ясла септември 2009!, когато вече ще е на две годинки



Тема Re: Аз съм на ред...нови [re: nikol82]  
Автор djazmin (минаващ)
Публикувано06.07.08 14:19



Аз се върнах на работа(Понеделник,Сряда иПетък) и сега плащам на гледачка, но сме приети на ясла от 01.12.08 - Никол във Варна няма проблем с яслите, можеш да се примолиш да я приемат, имам познати които не са подали документи в началото на годината и пак ходят на ясли. Проблем има - голям с градините-ама ще му мислим ....по догодина.
Аз още се притеснявам за Кристи ама на работа съм много заета и ....денят минава много бързо, пък и през Август ми почват лекциите



Сега като гледам бебо как търси присъствието на деца си мисля,че по-добрият вариан са яслите - е поне така се настроивам, пък и цяла зима в къщи само като си помисля ............. той е като фурия...или ураган..или разрушител



Тема Re: кога си лягате..нови [re: djazmin]  
Автор djazmin (минаващ)
Публикувано06.07.08 14:26



То въпроса ми е поскоро: кога ставате сутрин?
Неможем да променим графика на малкоя човек, който вечер заспива в 8(ама най-късно) и става сутрина в 5-5.30 ама най-късно


Не спи в количката, нито където и да било...само на нашта спалня.Ние никъде неходим вечер, до скоро мислех да му правим кръщене в някой манастир(май съм за Рилският) ама той неще в колата повече от 20, 30 мин абе максим да стигнем до морската градина и като си помисля май не сме за никъде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.