Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Изследвания преди бременност, женска консултациянови  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано17.09.04 21:52



Момичета, предлагам на вашето внимание

.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано17.09.04 22:31



Др. Даскалов,

Много благодаря за изчерпателната информация! Много от изследванията за които пишете ги научавам сега.

Интересува ме кои от изследванията не се покриват от Здравната каса, а е добре да се направят особено при бъдещи майки в напреднала възраст (39+).

С поздрав,
sisislava

Eлица-къдрица

Тема Re: Спешен въпрос за отр. кр.групанови [re: V. Daskalov]  
Автор AVA27 (bremenna)
Публикувано18.09.04 12:43



Здравейте д-р Даскалов!
Много полезна информация!
Аз имам един въпрос и се надявам да имате време да ми отговорите.
Понеже съм отрицателна кр.група(А-),а мъжът ми е положителна(Б+),възниква опасност от хемолитична болест на новороденото.Досега изследванията за антитела са отрицателни.въпроса ми е:Когато родя(до една седмица),трябва да вземат кръв от мен и от пъпната връв за да се види имам ли АТ,или нямам.Ако нямам съм подходяща за имунопрофилактика.Обаче не ми е ясно,взима ли се кръв и от бебето за да се определи и неговата кр.група,или не?Защото аке детето ми е отр.кр. група,не виждам смисъл да ми се поставя анти Д имуноглобулина(още повече,че сега има само от немския,който е 150 лева!!!)Моля да ми кажете каква е практиката,за да не се налага ненужното ми профилактиране с имуноглобулина,в случай,че детето ми е отр.кр.група.
Благодаря предварително



Тема Re: Спешен въпрос за отр. кр.групанови [re: AVA27]  
Автор wiskas (щастлива мама)
Публикувано18.09.04 19:02



Здрасти Ава,аз също съм с отрицателен резус фактор,а мъжа ми положителен.Изследванията за антитела през бременност ми бяха отрицателни.Бебето е с положителен резус фактор и ми биха анти Д гама глобулина,аз обаче го намерих от една позната за 30лв,но ако не беше казала,че има щях да дам 150лв-нямам избор.Но бебчо си е добре,здрав си е,само ми казаха да му давам повече водичка да пийва с малко захар.
Ако бебето се роди с отрицателен фактор,тогава няма нужда да ти бият тази инжикция.Изобщо не се притеснявай,медицината ни е доста напреднала



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано19.09.04 14:03



Здравейте!

Интересува ме колко време след направен ЯМР на глава на бъдещата майка трябва една двойка да се въздържа от опити за бременност?

Благодаря ви!



Тема Re: Спешен въпрос за отр. кр.групанови [re: AVA27]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано19.09.04 19:22



Точно така, взема се кръв и от бебето. Разбира се, ако то е с отрицателен резус фактор, то не е необходимо да се прави имунопрофилактика.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: NVN]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано19.09.04 19:30



Няма такова изискване, когато се прави ЯМР на глава. Проблем ще е, ако има облъчване в областта на таза. Тогава е необходимо да се пропусне един цикъл.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: sisislava]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано19.09.04 19:37



Аз не работя по договор с касата и не съм особено нещастен от този факт. Тъй като наредбите се променят, новият рамков договор още не е подписан и има регионални изисквания, най - добре попитайте личния си лекар кое в момента се поема от касата и кое - не. Можете също да проверите на сайта на касата, както и да зададете въпрос там -

.

Вторият проблем е дали това, което се покрива от касата, е на нивото на съвременната медицина или се използват по - стари и съответно по - неточни методи.

За майки над 35 години се препоръчва скрининг за Даун и други генетични болести - темата на доц. Кременски мисля, че е достатъчно изчерпателна. Мога само да отбележа, че у нас жениет имат свободен достъп до квалифицирана гинекологична помощ и едно редовно проследяване на бременността чрез УЗ свежда до минимум пропуските в диагнозата.



Тема Re: Спешен въпрос за отр. кр.групанови [re: wiskas]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано19.09.04 19:42



Вероятно все още може да се намери някъде от българския гама глобулин на приемлива цена. Но и тези количества скоро ще изчезнат.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор AVA27 (bremenna)
Публикувано19.09.04 19:45



Благодаря ви д-р Даскалов за отговорите.Ако случайно имате информация от къде мога да си намеря от българския,моля да ми помогнете.Аз живея във Варна,но не е проблем,ако го има в София да го поръчам на познати,които ще ми го изпратят веднага.Търсила съм глобулина и съм поръчвала и на познати в София,но досега няма резултат.Бих си го купила,ако е от българския,понеже той е на сносна цена и дори и да не се наложи след това слагането му,ще го оставя в болницата за друга нуждаеща се жена.Все още тая надежда,че ще се намери нещо в последния момент.
Благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.