Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Методично указание на МЗнови [re: simna]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано27.08.05 14:03



" 4. Лекарите от ПИП консултират жените по повод желание за бременност с цел установяване на рисковете, които може да породи бременността и раждането. Консултацията включва анамнеза, клиничен преглед и идентифициране на съществуващите отклонения, рисковете свързани с тях и планиране на поведението преди бременността, съгласно Приложение 1А и Б, 3."

Това е извадка от

. Лекратя от ПИП е Вашият личен лекар.

Формално погледнато, Вие не попадате в нито една от рубриките, според които Ви се полага консултация - вижте ПРИЛОЖЕНИЕ № 1 А ОТКЛОНЕНИЯ, РИСКОВЕ И ПОВЕДЕНИЕ ПРЕДИ БРЕМЕННОСТТА и ПРИЛОЖЕНИЕ 1 Б КОНТИНГЕНТ ЗА ГЕНЕТИЧНО КОНСУЛТИРАНЕ ПРЕДИ И ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТТА на същата страница. Освен ако не сте над 35 годишна възраст, тогава ще получте генетична консултация по второто приложение.

Казано по друг начин, ако искате да си направите консултация ПРЕДИ бременността, да Ви се направят изследвания като тези, които съм описал в статията, то трябва да ги заплатите, тъй като не се поемат от касата.

Именно това е и моят призив - тези изследвания да се правят преди, а не по време на бременността, когато смисълът им в голям процент се загубва. За съжаление си остава само призив, без реална промяна в действащото здравно обслужване на жените, планиращи бременност.



Тема Хистологично изследваненови [re: simna]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано27.08.05 14:06



За съжаление, не мога да отговоря на този въпрос. Той е от компетентността на патоанатома, провел изследването. Предполагам, че ако е имало абортен плод, изпратен за изследване в патоанатомичната лаборатория, би трябвало да има и описание, хистопатологична находка, заключение и т.н.



Тема Re: Хистологично изследваненови [re: V. Daskalov]  
Автор polimoli (непознат )
Публикувано27.08.05 16:43



Здравейте, д-р Даскалов.

Аз съм на 24год. Миналата година бях бременна и в 31- 32 г.с. откриха, че плодът има тежка хидроцефалия. Нямаше други отклонения, изследваха го и заключиха, че е случайност. Та въпросът ми е какви изседвания трябва да си направя и нужно ли е съпруга ми да присъства? Отсега ли да се изследвам или...
Благодаря ви предварително
Поздрави: Полина



Тема Хидроцефалиянови [re: polimoli]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано31.08.05 12:52



Този вид хидроцефалия (вродена) може да се дължи на няколко групи причини, инфекциозни по време на бременността, недостиг на фолиева киселина, генетичен дефект. За да заключим, че е случайност, трябва да изключим всички известни на науката причини, а това не винаги е лесно.

Генетичната консултация е задължителна, тъй като е възможно да се прояви хидроцефалия при Х - свързана мутация на един ген, попитайте доц. Кременски, той е специалист в тази област. Редно е да направите и консултация с гинеколог, да се изключи или да се потвърди преболедуването Ви от някои болести, както и да се обсъди прием на фолиева киселина в повишена доза, както при Вас, така и при съпруга Ви.

Искрено Ви желая наистина да е било случайност и следващата Ви бременност да протече без усложнения!



Тема Re: Хидроцефалиянови [re: V. Daskalov]  
Автор polimoli (непознат )
Публикувано31.08.05 13:39



Много благодаря за отговора. Аз писах и на доц. Кременски, така че ще чуя и него.

Поздрави: Полина:)



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано02.09.05 09:57



Д-р Даскалов,
моля кажете колко време трябва да се изчака с бебеправенето след терапия с Цефтриаксон /6 дена по две вливания на ден/ и последващ прием на Цек през устата /3х1 за 3 дена/ ? От специалиста по уши-нос-гърло, който ми ги назначи разбрах само, че това са много сериозни антибиотици.
Благодаря предварително.



Тема Re: Изчакване след спонтанен аборт-нормален цикълнови [re: V. Daskalov]  
Автор ninochka ()
Публикувано02.09.05 19:52



Д-р Даскалов, извинете, че пак питам, но няма кой друг да може да ми отговори конкретно, а ми е особено неудобно да търся лекаря си по тлефона, при условие, че беше категоричен по долния въпрос.
Моята бременност, за която Ви писах по-рано, приключи с цикъл (а не по друг начин, за щастие), който беше нормален и само мъничко по-продължителен. Докторът ми забрани да правим опити за бебе поне един месец задължително, а и препоръчително за 3. Тези 3 е изключено, но изобщо не ми се чака и 1, ама изобщо, направо много ми е гадно
Той ми обясни, че ми няма нищо лошо, но трябва да се изчака, за да се възстанови цикълът, хормони, матка и т.н. Казах 'ок' с половин уста, но забравих да го попитам какво ще стане, ако все пак забременея?
Моля ви да ми отговорите има ли наистина и какви рискове? Поне просто да се успокоя, че не изпускам момента и че има причина да го пропусна...
Предварително благодаря!



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: coccinella]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано03.09.05 12:34



И двата антибиотика са от цефалоспориновата група и могат да се прилагат дори по време на бременност. Не е необходимо да се изчаква с бебеправенето (много хубава дума).

Едно лирично отклонение - не знам какъв смисъл влагате в израза "много сериозни антибиотици".



Тема Re: Изчакване след спонтанен аборт-нормален цикълнови [re: ninochka]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано03.09.05 12:46



В едни по - стари времена, когато не е имало тестове за бременност и ултразвук, жените дори не са разбирали, че е имало бремемнност (сега тази бременност наричаме неправилно химическа, т.е. имало е оплождане, но бременността не се е развила). Така протичат много голям процент от бременностите - с малко удължен цикъл. Смята се, че това са нежизнеспособни плодове.

Също в тези времена и лекарите не са можели да се ориентират дали бременността не се запазва, независимо от кървенето, както и дали не се развива в опасното, но рядко състояние гроздовидна бременност.

Затова е имало логична обосновка да се изчаква.

При съвременното ниво на диагностика ако нивото на ЧХГ в кръвта спада, аз лично не виждам здрава логика в изчакването.

Въпреки това, тъй като аз не съм Вашият гинеколог, редно е да слушате него, а не мен.

Предконцепционните изследвания си стоят на дневен ред.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор simna (непознат)
Публикувано09.09.05 10:54



д-р Даскалов,
какво е базална пластинка?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.