Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: V. Daskalov]  
Автор usercheto (непознат )
Публикувано20.05.05 12:34



Здравейте д-р Даскалов,

Със съпругът сме решили до 1-2 месеца да започнем опити за забременяване. Проблемът ми се състои в това, че хемоглобина ми е 108, а желязото - 3.33. Пих в продължение на 4 месеца феро-градумет, но няма подобрение. При евентуална бременност при плода ще има ли недостиг на желязо? В момента не пия желязо-съдържащи хапчета, а само фолиева киселина.

Благодаря за вниманието!
С уважение: Петя



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: usercheto]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано25.05.05 20:45



Едва ли ще има проблеми при евентуална бременност, тъй като плодът си набавя необходимото му количество желязо. Но е желателно анемията да се уточни. В моята практика работя в тясно сътрудничество с хематолозите, особено в насока към наследствените анемии (примерно таласемия, която е доста често срещана по нашите географски ширини).



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано02.06.05 10:52



Здравейте, д-р Даскалов!
Имам следния въпрос към Вас.
Кръвната ми група е В(-).След направен преди доста години аборт, при който не помня дали са ми сложили антиDимуноглобулин, забременях. Направиха ми трите изследвания за антитела, които не показаха никакви отклонения. Дъщеря ми се роди в частна клиника и веднага беше подложена на фототерапия, но изобщо не ми бе обяснено какво й е. След като се прибрахме в къщи тя видимо не беше добре. Заведохме я в Неонатологията към МА и след неколкократно преливане на кръв, състоянието й се нормализира. Оказа се, че е имала ХБН.
Можете ли да ми обясните защо при изследванията, които направих по време на бременността не стана ясно, че е възможен такъв проблем?
Също така искам да Ви попитам при настоящата си бременност какви допълнителни изследвания трябва да направя, за да съм сигурна, че този проблем няма да се появи отново.
След раждането ми биха анти D имуноглобулин.

Предварително Ви благодаря и Ви желая хубав ден!

Ралица, 20.Х.02г.

Редактирано от honey13 на 02.06.05 10:54.



Тема Re: Моля, препоръчайте...нови [re: V. Daskalov]  
Автор steffy (познат)
Публикувано06.06.05 15:57



от Пловдив съм, къде да родя? :) Не че ми е време... :) още съм в 5-6 седмица някъде..., но искам от сега да си изясня доста неща. Също така се чудя как ще е по-подходящо, тъй като имам над 4,6 диоптъра на дясното око, бяха толкова преди 5 години, оттогава не съм проверявала колко са, но не са намелели. Не съм си избрала още и лекар... Първия път ходих при една, няма да споменавам името и, която се постара да ме стресира ужасно, като ми каза, че имам миомен възел на външната стена на матката - около 3-4 см. После си ползвах и направлевието и отидох при един доктор във II-ра поликлиника, който ме поуспокои..., според него имам двурога матка, също така на ехографа се видяха 2 мехурчета и той ме попита имам ли близнаци в рода - имам, и по бащина и по майчина линия, приятеля ми също. Този доктор ми каза, че още е много рано и да отида пак след 20 юни, спомена също, че до 3-я месец нищо не било ясно. Това ми е първа бременност - планирана, на 30 г. съм. Прероръчаха ми доктор Ставрев, но аз реших засега да изчакам. Убедила съм се, че не на всеки лекар може да се вярва. Като знам преди години как в хирургиите искаха да ми правят супер сложна операция за един нищо и никакъв мъдрец, как да им вярвам?! Добре че тогава не отидох да си правят експерименти с мен. Вместо в хирургиите отидох при Зара Кехайова, която ми извади мъдреца по-най обикновен начин, без никакви разрези! Останах много доволна, затова и сега исакам да знам към кой да се обърна, за да получа КАЧЕСТВЕНО медицинско облужнане, а не да ми говорят глупости и да слушам всевъзможни хипотези.
Моля за съдействие и благодаря предварително! :)



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор tinkiwinki (непознат )
Публикувано07.06.05 15:08



Здравейте, обръщам се към вас с молба за консултация. Днес лекарката потвърди бременността ми в съвсем начален стадий, а проблемът е че съм пила ЦИПРОФЛОКСАЦИН - 5 дни (около 5 ден от забременяването ми), защото съвсем неподозирах за състоянието ми. Лекарката ми се изказа доста противоречиво и каза, че съществува голям риск за плода, но още е много малък за да може да се каже каквото и да било. Каква е вероятността плода да е увреден и препоръчвате ли аборт? Да добавя, че съм на 32 години, а и съм с RH -, а съпругът ми с PH +, имам преди 10 години аборт и нямам спомен дали са ми слагали гамаглобулин е Вашето мнение - има ли вероятност за плода



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: tinkiwinki]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано08.06.05 17:42



По отношение на бременността всички лекарства според FDA са разделени в 5 групи - А, B, C, D и Х. Това са категории, определящи отношението полза/риск във връзка с тератогенния (предизвикващ аномалии на плода) потенциал на лекарствените средства. Ципрофлоксацинът е в група С - няма доказан при животни тератогенен ефект и се смята за безопасен в ранните срокове на бременността. Може да възникне проблем едва когато се образува хрущялна тъкан у плода, заради афинитетът на ципрофлоксацина към хрущяла (но това би било проблем, ако бяхте приемали ципрофлоксацин в по - късен срок на бременността).

Ходете редовно на прегледи и слушайте гинеколога си, той е най - добре запознат със състоянието Ви. Заради резус отрицателния фактор си направете задължителните изследвания за антитела.

Желая Ви успешна бременност!

Редактирано от V. Daskalov на 08.06.05 17:44.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: honey13]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано08.06.05 18:08



От написаното от Вас не се разбира каква е кръвната група на детето. Трудно ми е да коментирам нещо, за което знам твърде малко. Има варианти да е лабораторна грешка (много малко вероятно). Или ХБН да не е в резултат на резус несъвместимост, а кръвногрупова (АВО) несъвместимост. Може и да е в резултат от инфекция, или да е наследствена анемия (сфероцитоза). Давам Ви тези варианти не за да Ви плаша, а за да видите, че нещата не винаги са еднозначни.

При тази бременност трябва да споделите с гинеколога си проблемите от предишната, за да прецени дали е нужно още нещо освен стандартните изседвания за резус конфликт и дали не е редно да се направи гамаглобулин независимо от нивото на антитела.

Желая Ви успех!



Тема Re: Моля, препоръчайте...нови [re: steffy]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано08.06.05 18:42



Изборът на лекар е труден. Не знам доколкото ще съм Ви от полза, след като съм страна в процеса. Както знаете, в Пловдив има 5 родилни дома. Аз работя в единия от тях, който е частен (Торакс). Останалите са - ВМИ, Окръжна болница, Весела и Втора градска. Съпругата ми е раждала при мен. Но на всички останали места има поне по двама колеги, на които бих поверил здравето и живота на жена си и на бъдещото си дете.

Условията в родилните домове са различни, квалификацията на колегите ми - също. Методите на работа се отличават драстично по отношение на анестезията, както и частично по отношение начинът на водене на раждане, методите на оперативно родоразрешение, консумативите, с които се работи, времето за пролежаване, храненето на новородените, вътреболничните инфекции и т.н. Ако се опитате да си изясните тези основни моменти, ще си изберете и подходящото място за раждане.

Моят съвет е да си изберете лекар, който ще проследи бременността Ви отначало докрай и след това ще се ангажира с раждането. Това организационно е трудно, защото раждането Ви може да започне във време, когато лекарят Ви не е на смяна.

Диоптърът не е сериозен проблем, ако е под 10, но в комбинация с двуплодна бременност или друго утежняващо обстоятелство вероятно ще води към оперативно родоразрешение. Дали е двуплодна бременността може да се каже със сигурност след 7 - 8 гестационна седмица.

Дали имате миома или двурога матка няма как да преценя. Може да е едно от двете, и двете в комбинация или нито едното. Но трябва да приемете факта, че в медицината има хипотези. И не е задължително да са глупости. Вярно, когато човек натрупа опит, когато е следил много бременности и е водил много раждания, започва да свежда хипотезите до по - малък брой с по - голяма вероятност. Въпреки това хипотезите ще продължават да съществуват, освен ако лекарят не се изживява като Господ.

Сега по - трудната част - за доверието. От личната си пракитка знам, че когато пациентът е загубил доверие, нещата обикновено вървят зле. Коментарът Ви за зъба е доста смешен, не че сте длъжна да знаете, но изразът Ви "нищо и никакъв мъдрец" показва колко е далечна тази материя от Вашите познания. Мъдреците са възможно най - проблемните зъби, поради редица анатомични особености, труден достъп, лоша хигиена, късна и неправилна дентиция и т.н. Няма нищо по - нормално от това, хирург да Ви предложи операция. Чудесно е, че екстракцията е станала и без това, но ако се беше получило усложнение, щяхте да попаднете пак при същите хирурзи. Казано по друг начин, в медицината много често има повече от един правилен подход към даден проблем.

Съжалявам за многословието! Надявам се да съм Ви съдействал някак.
Успех при избора!



Тема Re: Моля, препоръчайте...нови [re: V. Daskalov]  
Автор steffy (познат)
Публикувано09.06.05 22:09



Благодаря за отговора, вече си записах час при д-р Крумов от ВМИ, надявам се нещата да се изяснят. А мъдреца ми беше наистина смешно малък - колкото кучешки зъб. Докторката, която го вади си е хирург, но го издърпа само с лоста, без да ми прави никакви разрери.



Тема Ухапване от кърлежнови [re: V. Daskalov]  
Автор mushuu (притеснителна)
Публикувано13.06.05 09:55



Здравейте д-р Даскалов,
Имам следният проблем.Вчера ме ухапа кърлеж, а съм бременна в 7 г.с.Изваден е цял, според лекаря е забит скоро, защото беше прекалено малък все още и нямаше кръв в него.Но ми каза че в моя случай не ми се бие тетанус и не трябва да пия антибиотици.Каза ми да следя за високо температура и за отоци около 14 дена и после кръвна проба.
Въпросът ми е какви изследвания трябва да си направя за да съм сигурна , че всичко е наред и няма да има по нататашни проблеми.
Благодаря ви предварително за отговора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.