Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор desi_pv (непознат )
Публикувано28.12.06 11:42



д-р Даскалов,въпросът ми към вас е за приема на фолиева киселина.Родила съм дете със спина бифида и знам,че в този случай трябва да се пие десетократно по-висока доза от 4 мг още преди забременяване.Затова аз започнах да пия Неофолик Форте 4 мг-по 1 т.Проблемът е,че тази ф.к-на вече я няма на пазара\и изобщо от 4 мг\.Продължих да пия 3 по 2т.от 0,4 мг,но не знам дали е достатъчно.Сега се е появил нов продукт Неофолик Мета\но пак само от 0,4 мг\,който се усвоява 100%,но е доста по-скъп.Реших да направя следната комбинация-сутрин 1т. от Мета,а обед и вечер по 2т. от обикновена ф.к-на.Достатъчно ли е това и няма ли да се появи пак разфасовка от4мг,която е най-удобна за прием?
Благодаря!



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор malana (непознат )
Публикувано28.12.06 12:46



Д-р Даскалов ,много съм притеснена , бременна съм в 9 г.с и при последният ми преглед моят гинеколог установи че имам кондиломи . Увери ме че проблем с бебето няма да има но от това което чета в интернет излиза че съвсем не е така ?! Освен това каза че не трябва да се обгарят в момента.
Последната ми цитонамазка е правена непосредствено преди да започнем да правим опити за бебе и тя не показа нищо притеснително , сега обаче трябва ли да се направи нова цитонамазка ? А как влияе това на бебето - може ли да се получат усложнения или вродени дефекти

?
Изобщо мога ли да направя нещо с което да го предпазя от проблеми ?



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: desi_pv]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано29.12.06 20:14



Уважаема госпожо, при предишна проблемна бременност с дефект на невралната тръба (каквото състояние е спина бифида) може би вече са Ви препоръчали да направите две неща:

1. Генетична консултация за установяване на генетично предразположение (ДНК анализ за промени в гена на ензима метилентетрахидрофолат редуктаза - MTHFR).

2. Проверка на нивото на фолатите в кръвта.

Дневната доза от 4 мг при липса на такъв препарат можете да набавите, като приемате по 10 таблетки дневно от 0,4 мг. За съжаление, лекарствената политика в нашата страна е една енигма за мен и не мога да отговоря на въпроса Ви защо няма препарат с доза 4 мг, както и дали ще има такъв на пазара в скоро време.

Искрено Ви желая успех и съвсем скоро нова бременност и раждане на здраво дете!



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: malana]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано29.12.06 20:37



Обикновено по време на бременност има по-голям риск от развитие на кондиломи, тъй като бременността се характеризира с понижен имунитет. От написаното не става ясно къде точно се намират кондиломите - влагалище, маточна шийка или външни полови органи.

По принцип кондиломите не застрашават бременността, но създават дискомфорт, ако силно се разрастнат и тогава се налага отстраняването им. Ще възникне въпросът за начина на раждане, защото при преминаването на плода през родовите пътища той може да се зарази, както и да се получи кръвотечение при жената при големи кондиломи. Обикновено след раждане и след преустановяване на кърменето се вазстановява нормалния имунитет на организма и кондиломите претърпяват обратно развитие.

Наложителнво е да се направи Васерман за изключване на сифилис (теоретична възможност за развитие на плоски кондиломи).

Добре е все пак да обсъдите с Вашия гинеколог генотипизиране на ЧПВ (човешки папиломен вирус, причинител на острите кондиломи, HPV), което аз лично горещо препоръчвам на моите бременни - все пак нека не забравяме, че бременната жена може да боледува от всички познати ни заболявания. Целта на типизирането е да се изключат високорисковите генотипове, водещи до развитие на рак на маточната шийка. Методът се нарича колпоскопия и перинеоскопия с последваща биопсия.

Добре е да се прегледа и партньорът, тъй като се предава по полов път.

Желая Ви лека бременност и раждане!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.