Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Антибиотици през бременносттанови [re: jan bibijan]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано09.12.04 22:42



Безплатен, доколкото знам, никъде.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор caxapa (непознат )
Публикувано30.12.04 20:10



Здравейте, на 38 години съм. Направих мисед аборт. Много Ви моля, някакви съвети може ли да ми дадете?



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор suamy (непознат)
Публикувано06.01.05 13:40



Др.Даскалов благодарим за полезната информация , искам да ви попитам нещо -за всички тези изслевания1.Къде препоръчвате да ги направя? и ако жече има бременност /1 месец/ има ли такова което няма възможност за лечение по време на бременноста и тя трябва да се прекъсне?nacupvam se]

благодаря ви



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор nelly_p ()
Публикувано21.01.05 13:19



Д-р Даскалов да ви попитам колко време трябва да мине от раждане секцио преди ново заременяване



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: caxapa]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано21.01.05 16:56



Ако това Ви е първи мисед, направете предконцепционните изследвания, започнете приема на фолиева киселина и при нова бременност се ориентирайте към амниоцентеза заради възрастта.

Ако абортът е пореден, то е необходимо да се направи и генетична консултация.

Разбира се, попитайте гинеколога, който познава състоянието Ви, дали не е необходимо да направите още нещо.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: suamy]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано21.01.05 16:58



Част от изследванията можете да направите през касата, с направление от личния лекар за гинеколог. Останалата част - в някоя частна лаборатория, за жалост не познавам добре лабораториите в София.

Ако вече сте бременна, евентуално токсоплазмозата би била опасна за плода, както и рубеолата. Но и при двете заболявания се преценява индивидуално какво е необходимо да се направи, дали да се приложи лечение, като в изключително редки случаи се стига до аборт по медицински показания.

Желая Ви лека бременност!



Тема Някой правил ли си е изследванията ПРЕДИ забремнови [re: V. Daskalov]  
Автор highness (Royal)
Публикувано21.01.05 17:05



Д-р Даскалов, благодаря за полезната информация!
Звучи убедително, но се чудех каква част от акушер-гинеколозите прилагат пренаталните изследвания.
Ако някоя вече го е сторила, без да я накарат да изглежда като хипохондричка, нека да препоръча лекаря/клиниката, моля?



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: nelly_p]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано21.01.05 17:38



По този въпрос няма единно мнение. От значение е как е извършено първото секцио (в коя част на матката е разреза), с какви конци и на колко етажа са зашити тъканите, как е преминал следоперативния период, дали следващото раждане ще бъде вагинално или оперативно, възрастта на жената и т.н.

Зарастването на оперативната рана преминава през три последователни фази и завършва след 362 дни, т.е. можем да приемем, че една година е минималния срок между две оперативни процедури. Разбира се, има много примери на раждащи след първо секцио жени в по - кратки срокове и без усложнения.

И още нещо - личният ми опит от работата ми в арабска страна показва, че там традиционно се водят нормални раждания след прекарано Цезарово сечение.



Тема Re: Някой правил ли си е изследванията ПРЕДИ забренови [re: highness]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано21.01.05 17:45



Разумно питане.
И на мен ми е интересно да разбера.
Решението обаче трябва да е не лекарите да го предлагат, а да бъде заложено като скрининг в договора с касата. И тогава нито жената ще изглежда хипохондричка, нито лекарят ще е поставен в абсурдното положение да популяризира грижите за репордуктивното здраве в разрез с държавната политика.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: V. Daskalov]  
Автор nelly_p ()
Публикувано24.01.05 15:18



Благодеря ви за отговора и за информациата на какви изследвания трябва да се подложи жената преди бременност




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.