Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: esprit]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано21.08.05 15:06



Вероятно говорите за децидуален полип. Първо трябва да се разграничи от ендоцервикален полип и от кондилома (папилома). Това може да стане чрез цитонамазка, колпоскопия с биопсия и хистологичният препарат да се оцени от опитен патолог.

От изброените състояния само папилома може да е източник на проблеми за плода.



Тема Re: Бременност и неврозанови [re: nadili]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано21.08.05 15:11



Сама разбирате, че аз не бих си позволил нито да Ви предписвам лечение, нито да Ви съветвам да спрете съществуващо такова.

Принципно ривотрил спада към група Д лекарства по време на бременност - за тях има доказатлества за риск от увреждане на плода при хора, основаващ се на данни за нежелани реакции при поручвания и продължителни наблюдения в периода след регистрация, но потенциалната полза може да оправдае използването на лекарствата при бременни жени независимо от риска.

Всички бензодиазепини, в това число и ривотрил, преминават през плацентта, затова тяхното приемане трябва внимателно да се прецени.

Особено важно е да не пиремате антидепресанти в дните преди раждане.

За конкретен антидепресант можете да се консултирате с психиатър.



Тема Re: Бременност и неврозанови [re: lady_11]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано21.08.05 15:29



Всеки организъм реагира индивидуално както на пирема, така и на спирането на лекарството, освен това е важно дали имате съпътстващи заболявания и дали приемате и други лекарства. Затова е най - добре да не гадаем, а след спирането на приема да правите поредица биохимични и ултразвукови изследвания, за да се изясни състоянието Ви след лечението. Особено важен е приемът на фолиева киселина в двукратно повишена доза.

Цервицит - аз лично правя всеки път микробиологична посявка с антибиограма, но все пак е въпрос на виждане на лекаря.

След лечението може да се направи посткоитален тест (или пенетрационен тест), за да се прецени дали има проблем с цервикалната слуз.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: V. Daskalov]  
Автор esprit (zelenooka....)
Публикувано23.08.05 14:05



Какво означава децидуален полип?Обяснете ми,моля.



Тема Re: ЧХГ паднал МАЛКО?!?!нови [re: V. Daskalov]  
Автор ninochka (непознат )
Публикувано23.08.05 14:16



Д-р Даскалов,моля да ми отговорите:задължително ли нещо не е наред,ако ЧХГ на 22-23 ден от зачеване и към 28 от 1 ден от последен цикъл (5та г.с.) е 570, а след 6 дни е към 512 (забравих колко точно ми казаха по телефона)?
...надявам се тази малка разлика да е нормална...
Междувременно не се вижда нищо на вагинален ехограф...мислим,че просто е твърде рано - с лекарят ми ще гледаме отново в четвъртък вечер
Моля ви, обяснете ми...



Тема Re: ЧХГ паднал МАЛКО?!?!нови [re: ninochka]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано23.08.05 18:03



Не е задължително. Стойностите на ЧХГ са първо много индивидуални, второ варират, трето - такъв малък спад може да е в рамките на лабораторната грешка. Истината е, че ние гинеколозите се притесняваме в такива ситуации, защото ЧХГ показва само, че има бременност, но не и нейното местоположение, т.е. притесняваме се да не е извънматочна. Затова аз при ранна бременност проследявам през 2 - 3 дни стойностите на ЧХГ в кръвта. Обичайно, в много висок процент, те се удвояват след 2,5 - 3 денонощия. Но има и изключения от правилото, при които стойностите на ЧХГ не се покачват така рязко и въпреки това жените развиват и износват една нормална бременност.

Наистина е още рано да се види нещо на ултразвук. Малко сметките Ви са ми неясни - 28 ден от 1 ден на последната редовна менструация е на практика примерно 13 - 14 дни, а не 22 - 23 дни, след евентуално зачеване.

Успех!





Тема Re: ЧХГ паднал МАЛКО?!?!нови [re: V. Daskalov]  
Автор ninochka ()
Публикувано23.08.05 20:23



Извинявайте,незнам дали е практика,но просто исках да Ви благодаря:за отговора и за своевременността му! Внесохте ми малко спокойствие и здрав разум. Аз доста се стреснах днес,като чух цифрата за занижена стойност.
Направила съм грешка: 5та г.с. е вярно,т.е. 35 ден от 1ви ден от последна менструация.
Говорейки с дати: 16ти юли.
Денят на зачеване е 26 или 28ми юли.
Фактически 570 беше на 18.08.,а днес (23.08.) е 512.
А мен точно това ме притесни и по-късно днес,когато четох,че те би следвало да са умножени. Дано все така не усещам и да не усетя болки долу...
Дали в четвъртък (пак на вагинален ултразвук) вече ще видим нещо,а и дори и да не видим,все още ли би било сравнително нормално?!
Ох,надявам се да имаме успех,както ми пожелавате:ние много искаме бебенцето,което още не ни се е показало...
Благодаря Ви още веднъж! и извинявайте за малко обърканата мисъл в предното съобщение...

Редактирано от ninochka на 23.08.05 20:27.



Тема Re: ЧХГ паднал МАЛКО?!?!нови [re: ninochka]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано23.08.05 21:11



На 25 - ти ще сте в края на 6 - та седмица. При добър ултразвук трябва да се види, но ако не стане - ще приемем, че е все още рано. На 7,5 седмичен срок трябва да се видят пулсации. И ЧХГ трябва да започне да расте.

Отделно от това - спокойствието е също много важно в този ранен срок на бременността. Ако нямате силни, остри болки, кървене, прилошаване, рязка промяна в кръвното налягане или други оплаквания, изискващи спешна намеса, то просто изчакайте до следващия ултразвуков преглед.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор simna (непознат)
Публикувано24.08.05 11:32



д-р Даскалов,
за колко време една плацента може да се отлепи? Самото отлепяне с какво е свързано?



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор balerinkata (нов)
Публикувано24.08.05 13:09



Dr-Daskalov бременна съм в 5-ти месец.От 1 седмица пия антибиотик Zinnat 500 mg. по едно сутрин и едно вечер и слагам свещички Gyno-Pevaryl 50 по една вечер.Въпросат ми е има ли нещо опасно за моето бебе и какво е то? Аз малко паника си падам и имам много развинтено въображение и постоянно си внушавам някакви неща без повод.А бебето още не го усештам и това ми стига да се побъркам.Лекарствата са ми предписани от наблюдаващия ме геноколог и мисля че трябва всичко да е наред.
Хиляди благодарности!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.