Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: balerinkata]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано24.08.05 23:47



Паниката, ненужното безпокойство и развинтеното въображение са присъщи на бременната жена. Знам го от личен опит.

Щом Вашият лекар е преценил, значи лечението е подходящо за Вас и няма опасност за бебето. Що се отнася до усещането на бебето за първи път, то при всяка жена е различно. Ако сте бременна за първи път, ще го усетите по - късно, първо като гъделичкане, бълбукане, леко движение, и чак след време като сериозни ритници. Просто бъдете търпелива.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: simna]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано25.08.05 00:04



Може да се отлепи едномоментно и бързо, а може и да се отлепва по малко. В зависимост от това къде е отлепването, може да има или да няма кървене, болки и други оплаквания. Имал съм пациентки, които правят леки отлепвания с ретроплацентарно кървене (зад плацентата), т.е на практика нямат кървене през влагалището.

Особено трябва да внимават жени, които пушат, страдат от диабет, които употребяват алкохол или наркотици (особено кокаин). Редовно по време на бременността трябва да се следи кръвното налягане. Повишаването му е особено опасно и е свързано с развитието на еклампсия.

Съвременната ултразвукова техника, с доплер, който позволява да се следи кръвотока през плацентарните съдове, ни дава възможност навреме да диагностицираме такива състояния и да ги предотвратим, доколкото е възможно.



Тема Re: Болки в тазанови [re: V. Daskalov]  
Автор nadili (везничка)
Публикувано25.08.05 08:40



Здравейте, пиша Ви за втори път и предварително благодаря за вниманието. Въпросът ми свързан с появили се от около десетина дни болки в таза, от двете страни, понякога ги усещам и в кръста. Болката е сякаш от натъртено, през нощта я усещам като изтръпване. А иначе болките ниско в стомаха си продължават, при прегледа ми казаха че са нормални, и да си пия редовно но-шпа. Поздрави.



Тема Re: Болки в тазанови [re: nadili]  
Автор simna (непознат)
Публикувано25.08.05 12:58



при едномоментното отлепяне няма шанс, така ли? Питам, защото уж нямаше отлепяне според единия лекар, уж според другия било миниатюрно, уж биеха инжекции ношпа и после системи с магнезий, а всичко стана за миг...



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор Liliy (новак)
Публикувано25.08.05 15:11



Здравейте Др. Даскалов !

Понеже ми предстоят хормонални изследвания и може би фоликуметрия, които ще трябва да правя в друг град т.е. да пътувам и да остана там ( за фоликуметрията) ме интересува следното нещо:

1. Задължително ли се правят хормоните (репродуктивните) и фоликуметрията в един и същ цикъл ? Ако се направят заедно носят ли ви по-голяма информация ?
2. Ако не е задължително да са в един цикъл кое се прави първо кое второ....има ли значение ?
2. Какъв точно е графикът за фоликуметрията (хормоните ги знам) т.е. в кои дни от цикъла трябва да съм при лекаря ?

Благодаря Ви предварително ! Лек ден !

Редактирано от Liliy на 25.08.05 16:24.



Тема Re: Болки в тазанови [re: nadili]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано25.08.05 20:06



Болките в таза по време на бременност са обичайно явление. Но когато една пациентка ми се оплаче от болки в таза и кръста, за да приема, че тези болки се дължат на бременността (заради хормонарното повлияване на ставните и извънставни връзки и подготовката на таза за раждане), трябва да изключа други заболявания - бъбречни, циститни, начало на преждевременно раждане и т.н. Затова е редно да Ви види гинеколог, да Ви прегледа и да направи консултация, за да се изключи съпътстващо бременността заболяване.



Тема Re: Болки в тазанови [re: simna]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано25.08.05 20:10



Разбирам, че нещата са се развили неблагоприятно за Вас, за което съжалявам. Постфактум е трудно да се прецени дали е било направено всичко или нещо е пропуснато. Сега би трябвало да се опитате да уточните приичната за проблема - инфекциозна, генетична, имунологична и т.н.
Една сериозна предконцепционна консултация (преди следващо забременяване) ще сведе до минимум риска от повторяемост на състоянието.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: Liliy]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано25.08.05 20:18



Здравейте!

Не е задлъжително, но ако е възможно, е по - добре да се направят в един и същи цикъл както фоликулометрията, така и хормоналните изследвания. Така ще има съпоставимост на резултатите от двата вида изследване и с това ще се повиши информативната им стойност.

За фоликулометрия аз преглеждам пациентките си за първи път в първия чист ден след менструация и в зависимост от продължителността на цикъла, състоянието в момента на прегледа и други параметри определям индивидуално за всяка жена в кои дни ще направим следващите прегледи. Затова може би е редно да се разберете с гинеколога, който ще прави фоликулометрията, кога той предпочита да ви види.

Успех!



Тема Re: Болки в тазанови [re: V. Daskalov]  
Автор simna (непознат)
Публикувано26.08.05 17:44



взех си хистологичното изследване, което ме учуди, че не съдържа никакви данни за самия плод, само за причината може би - кръвоизлив, отлепване на плацентата, а буквално "пресен кръвоизлив в и около базалната пластинка, мембрани пресен кръвоизлив, плацента с кръвоизлив по майчината повърхност, пъпна връв - б.о.". Хистологичното изследване не включва ли и анализ на ДНК или нещо като при амниоцентезата?... Самата лекарка каза, че не е инфекциозна причината, имунологично правих преди това изследвания - бяха в норма, феталната морфология също нищо не показа. Какво обаче е



Тема Re: Болки в тазанови [re: V. Daskalov]  
Автор simna (непознат)
Публикувано26.08.05 17:45



какво обаче е предконцепционна консултация и кой я прави?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.