Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: AVA27]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано19.09.04 22:58



Според мен Вие имате право на безплатна имунопрофилактика в случай, че се налага. Защо не зададете въпроса си във форума на НЗОК?

Иначе не мога да Ви отговоря къде може да има изостанал гама глобулин. Но това не е решение на въпроса, нали разбирате?



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор nenepygka (Sisa)
Публикувано21.09.04 23:23



Здравейте д-р Даскалов. Аз съм с Rh отрицателен , а мъжът ми с положителен. Имам един аборт и не ми е слаган имуноглобулин. Може ли да ми кажете в такъв случай как се постъпва при бременност и какви са рисковете (предполагам големи). Благодаря ви предварително.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: nenepygka]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано23.09.04 23:50



По време на бременност ще Ви направят изследване за антитела. Ако възникне проблем, се прави гама глобулинова профилактика. Не мисля, че рисковете Ви са големи. Просто изисква стриктно проследяване.

Разбира се, редно е това да е направено преди бременността.



Тема Антибиотици през бременносттанови [re: V. Daskalov]  
Автор precious (непознат)
Публикувано16.10.04 14:36



Здравейте Д-р Даскалов,
Въпроса ми е свързан с приемането на лекарства през бременността. Бременна съм в 12 г.с. и се разболях, вероятно вирус. Тъй като имах висока температура 38.5 градуса и не можах да я смъкна с парацетамол, лекарката ми изписа Цефалексин. Това което ме изненада е че в придружаващата листовка към антибиотика пише че не се препоръчва използването му от бременни. Въпроса ми към вас е какви са възможните последици от употребата му на този етап от бременността /вземах антибиотика 4 дни/, а също и какви са възможните последици за плода от поддържането на висока температура? Какво мога да направя на този етап за да разбера всичко ли е наред с бебето ми, и дали развитието му не е повлияно по някакъв начин от това мое боледуване?
Благодаря предварително!



Тема Re: Антибиотици през бременносттанови [re: precious]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано16.10.04 22:25



Независимо, че на листовката пише така, в някои случаи се налага да избираме по - малкото зло. Една инфекция по време на бременност с висока температура, с преминаване на причинителя към плода, може да има много по - сериозни неприятни последици, отколкото приемането на антибиотик.

По отношение на бременността всички лекарства според FDA са разделени в 5 групи - А, B, C, D и Х. Това са категории, определящи отношението полза/риск във връзка с тератогенния (предизвикващ аномалии на плода) потенциал на лекарствените средства. В категория А са изключително малко на брой лекарства, за които има множество изследвания и няма доказателства за риск - сред тях е парацетамолът. Цефалексинът спада в категория B и е антибиотик на избор при бременни.

Ходете редовно на УЗ прегледи. Това е най - добрият начин да следите бременността си. И се пазете от други заболявания през зимния сезон.

Желая Ви спокойно износване на бременността.



Тема Re: Антибиотици през бременносттанови [re: V. Daskalov]  
Автор jan bibijan (ralka)
Публикувано25.10.04 18:47



Четох, че не работите с касата, но все пак ще задам въпроса си към вас: знаете ли къде има добър 3D ехограф, по възможност безплатен?
Благодаря ви



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор lm_ (жив)
Публикувано05.11.04 16:35



Предлагам един новопоявил се саит за бъдещите майки.

http://maychinstvo.start.bg/



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: lm_]  
Автор lm_ (жив)
Публикувано09.11.04 17:50



Поради моя грешка ,бих желал да променя адреса на този саит. Садържанието му е пряко сварзано с бъдещите майки.





Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор silviqgeorgieva (непознат )
Публикувано13.11.04 14:40



Здравейте!
Искам да попитам при наличие на херпесен вирус и цитомегаловирус дали трябва да се направи някаква профилактика преди забременяване или дали трябва да се направи нещо по-специално?
Благодаря ви предварително за отговора



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: silviqgeorgieva]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано09.12.04 22:39



И двата вируса са от семейството на херпесните вируси и са пожизнена инфекция. Специфично лечение не съществува, но е възможно преди забременяване да се направи терапия с имуноукрепващи и противовирусни препарати, да се прецизира дозировката на поливитаминните препарати и фолиевата киселина, както и да се следи дали титърът на антитела (IgG)нараства по време на бременност и дали не се появява IgM - показател за прясна инфекция. Стремежът е да се подобри имунния статус на жената, като евентуално се лекуват съпътстващи заболявания (напр. диабет). Все още не е изработена ваксина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.