Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано05.09.04 23:07



ДОБРЕ ДОШЛИ НА БЕЛИЯ СВЯТ!!!
*************************************************************************************************
1. 3.07.04 *** момченце Атанас*** на deni_1203, 4 кг, 52см, нормално раждане
2. 3.07.04 *** момченце Михаил*** на scout, Америка
3. 14.07.04 *** момченце Адриан*** на Каli_77, 2.8кг, 48см, Шейново, д-р Велев, нормално раждане


4. 20.07.04 *** момченце Давид***на matiya, 2.99кг, 51см, Америка, цезарово сечение
5. 22.07.04 ***момченце Берк*** на beria, 3.05кг, 48см, Майчин дом, нормално раждане
6. 28.07.04 ***момченце Петър*** на Duci, 3.65кг, 50см, Св.София,д-р Маленов, цезарово сечение
7. 30.07.04 ***момченце Владимир*** на Taya, 3.65кг, 51см,д-р Желязков, ІІ-градска, нормално раждане
8. 05.08.04 ***момиченце Емилия*** на slanceslance, 3.4кг, 52см, нормално раждане
9. 06.08.04 ***момченце Алекс*** на jonni_to, 3.35кг, 51см, Св.София, д-р Тодорова, цезарово сечение
10. 06.08.04 ***момиченце Дарина*** на Sema, 4кг, 53см, Шейново, д-р Димитров, нормално раждане
11. 07.08.04 ***момченце Димитър *** на billy_wolf, 3.4кг, 50см, Майчин дом, д-р Дяволов, нормално раждане
12. 9.08.04 ***момченце Антон *** на golden, 4.34кг, 53см, ВМА-Пловдив, проф.Милчев, д-р Канатова, секцио

13. 10.08.04 ***момченце Кристиян *** на Малко_коте, 3кг, 50см, Св.София, цезарово сечение

14. 10.08.04 ***момиченце Корина*** на barbaron, 3.22кг, 50см, Майчин дом, Варна, секцио
15. 11.08.04 ***момиченце Елена*** на Collibri, 4.1кг, 52см, Св.София, д-р Ковачева, секцио

16. 11.08.04 ***момченце Мартин *** на Just a girl, 3.16кг, 49см, Габрово, д-р Митев, нормално раждане
17. 12.08.04 ***момиченце Ирина - Богдана*** на Redrose, 4.16кг, 54см, Париж, секцио
18. 12.08.04 ***момченце Йоан *** на nuneva, 3.54кг, 50см
19. 14.08.04 *** момиченце Йоана*** на titi_78
20. 15.08.04 ***момченце Александър *** на desy_kv, 2.85кг, 51см, Втора градска, нормално раждане

21. 15.08.04 ***момченце Красимир *** на коте.коте, 3.8кг, 53см, нормално раждане
22. 16.08.04 ***момиченце София*** на nikol78, 3.55кг, 52см, болница Лозенец, секцио
23. 16.08.04 ***момиченце Елица*** на bony, 3.35кг, 50см, МБСАЛ, Бургас, д-р Шик, ак. Младенова, нормално раждане
24. 16.08.04 ***момиченце Магдалена*** на juna, 3.8кг, 52см, нормално раждане
25. 17.08.04 ***момиченце Виктория*** на dalala, 3.55кг, 51см, секцио
26. 19.08.04 ***момиченце Елпида*** на Айез Седай, 3.65кг, 52см, Солун, нормално раждане
27. 26.08.04 ***момченце Иван*** на Mama_Zo, 3.65кг, 51см, нормално раждане
28. 26.08.04 ***момиченце Карина*** на Faith77, 3.7кг, 52см, нормално раждане
29. 30.08.04 ***момиченце Цвета*** на redhat, 3.45кг, 51см, МБСАЛ, Майчин дом, д-р Диков, нормално раждане
30. 31.08.04 ***момченце Мартин*** на ivata, 3.25кг, 51см, Шейново, нормално раждане


*************************************************************************************************
ОЧАКВАМЕ ДА РОДЯТ:
*************************************************************************************************

1. 2.08. - Megy Благоевград
2. 3.08 - Dari
МОМЧЕНЦЕ
3. 6.08 – my – Благоевград, работи – системен администратор
МОМЧЕНЦЕ
4. 8.08 - peache
МОМИЧЕНЦЕ
5. 16.08 – Marsha*
MOMЧЕНЦЕ
6. 19.08 – Carra_Bella
7. 20.08 – mameto04
МОМЧЕНЦЕ
8. 20.08 – kamey – Камелия, 25г., София, Овча купел, омъжена, икономист
11. 23.08. – Toledo
МОМИЧЕНЦЕ
12. 25.08 - winnie_the_pooh
МОМЧЕНЦЕ
13. 27.08 - Mam4eto_08 –
МОМЧЕНЦЕ
14. 27.08 – vodolej4e – Таня, 28г.,
МОМЧЕНЦЕ - Павел
15. 29.08 – vajrater – 29г.,София, Студентски град, УНСС, мъж-33г.УНСС,
работи
МОМИЧЕНЦЕ




Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор sema (african)
Публикувано06.09.04 08:39



Здарвейте момичета,
да наистина някои от августичетата стават на месец.
Даринка днес е "рожденичка". Как да ви кажа - този месец мина някак. Къде успявахме да се синхронизираме с нея, къде - не, но като цяло месецът ще бъде запомнен с началото на коликите! Ужас! Просто ужас! след няколкото дена търсения се спряхме на хипоалергенното мялко на Нестле, капки Лефакс за колики, чайче на ХИП за кърмачета срещу колики и много "оригване". Другите ми търсения бяха попосока - "Господи, по колко грама тряваб да пие на хранене това дете", защото тя повече от 100-120 грама не иска да пие и това е! Следващият ми проблем беше по колко пъти ще се яде за 24 часа, защото съгласете се, че този стомах има нужда от почивка. И последният ми проблем беше по колко трябва да наддава на месец, така, че да не я прехранвам и да не стане дебела! Та значи тъй, месеца някак си мина, аз си задавах въпросите и в резултата нададохме 1.200 кг и пораснахме с 6 см, което е фатално много за дете на месец! По този повод й увеличиха "вигантола" за да се компенсира това наддаване и този разтеж!
Вчера н гости ми дойде една известна педиатърка (доцент Анадолийска) и ми предложи две формули, които искам да споделя с "питащите се и лутащи се като мен мами". Формула за грамаж - 1n0 - където "n" е числото на месеца. За първия месец са 6-7 хранения по 110 гр, а от втория са 120 гр. за 5 хранения, като незабавно при нашите "размери" спираме нощното (сиреч храненето ни в 4 часа сутринта) и от 22:00 до 06:00 сме само на вода! За третия месец е съответно 130 за 5 пъти и така нататък. Тези грамажи на млякото си остават задължителни. Включването на друга храна се калкулира по друг начин, т.е. от там ще дойде увеличениято на общото количество храна. Формула за надаване на месец за нормално надаване: 800 - N x 50, където "N" е отново числото на месеца, т.е. за 1-ви месец се счита за нормално да наддадем 750 грама ( 800 - 1х50 = 800 - 50= 750 гр.) и така са всеки следващ месец!
Иначе детенце е добре, започнахме да водим "интелектуални разговори" на тема а-г-у... Гледаме картините по стените, гушкаме се и обикновено идилията ни продължава до към 17:30 часа, когато навлизаме в часовия пояс на коликите, които траят до към 21:00 - 22:00 приблизително, някъде около този час се къпем, папкаме е заспиваме от раз, защото сме се наревали яко!
И така всеки ден!Като е хубаво времето сме навън сколичката, понякога сме стигали по цял ден на двора и само за хранат сме вкъщи. Значи тъй храним се в 6-7 сутрина, 10, 14, 18, 22 по 120 гр. от днес и край!
Удариха ни реваксинацитя на ваксината след раждането и следващата ни е на 06.10.04 - тази за паралич и всичко останало.
Та такива ми ти работи с Дарина и мен!
Поздрави на всички вас и леко!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор Redrose (непознат)
Публикувано06.09.04 11:19



Здравейте,мили мами!
Мъчно ми е,че не мога по-честичко да пиша тук...Освен проблеми с нета,и телефона не н работеше три седмици...Сега всичко е ОК,но пък съм доста ангажирана покрай бебка,а няма кой да ми помага,освен таткото.Тук сме съвсем сами двамата,все пак добре,че е той.Доста зор си дава милия,сменя памперси,мие дупе,домакинства...Обаче време и възможност за наш интимен живот...нулеви.
Да ви кажа доста шокова беше нашата ситуация в началото...Аз родих секцио,което обаче мина тежко,с усложнения.Загубих 2 литра кръв по време и след операцията,получих остра анемия,седмица след това не можеха да спрат обилните кръвотечения....Три дена стоях на 4 вида системи,здрава вена не ми остана...В болницата ми забраниха категорично да ставам първите 4-5 дена,лежах с катетър 3 дена,абе не беше лесно.Изписаха ме на 7мия ден с изричното нареждане да ПО4ИВАМ,аз и права не можех да стоя повече от 5 минути,не че толкова ме болеше операцията,колкото ми се виеше свят и не можех да пазя равновесие...
Слава Богу,с бебка всичко беше наред,големичка се роди - 4кг160,54см,37см обиколка на главата.Да де,ама...кой да се грижи за нея...на мен ми казаха да не ставам,та камо ли да я вдигам нея,то аз и не можех...Отделно,нито мъжа ми,нито аз някога бяхме пипвали бебе.Та милия ми мъж геройски пое домакинството и бебето удома,аз вършех някои по-леки неща и кърмех,помагах му при къпането,а кървенето ми упорито си продължаваше...И така допреди няколко дена,когато престана да е толкова обилно.
Сега за беба - голяма се роди,но малко е наддала.На 20 ден едвам си бяхме върнали теглото от раждането,тоест 250гр само за 20 дена,леле колко се притесних!Поне по веднъж на ден,дори по два пъти дохранвам с изкуствено мляко,кърмата ми май не и стига...А по съвет на педиатърката трябва да спра добавките и само да я кърмя,та да имам повече кърма,да де,ама така тя не качва и аз се притеснявам да не е гладна...
Ето сега се разревахме...трябва да тръгвам,момичета.Скоро ще ви разкажа и по-подробно за раждането,беше голяма одисея.
Здраве и късмет на вас и целувки за сладките бебчовци!



Тема Августинки и августинчета 2004 г.!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано06.09.04 14:14



Браво на нас!!! Толкова сме готини и ние, и дечицата ни!!!
Колибри, хубаво си го измислила новото ни заглавие, мерси, че отвори нова тема, обещавам да не я натоварвам с глупости вече...
Сема, коликите на Дарина дано да минат скоро, че сигурно се измъчваш много покрай тях, и тя се мъчи де... Иначе не се шашкай толкова заради сухите статистики - добре си ти е наддала щерката, да ти е жива и здрава!!! Нормалното наддаване за първия месец според много други източници е между 800 и 1200 грама, така че сте в нормата... Алекс за 15 дена ми беше наддал цели 550 грама... Той от самото начало се храни с апетит, но не 7 пъти в денонощието, а 6 или 5 пъти, само на кърма и вода е, освен това изпива с мъка по 100 мл на прием, не ще повече, заспива сладко, няма да го будя я!!! Така че споко, всичко е окей при вас с Дари!!!
РедРоуз, много съжалявам за тежкия месец, който си имала, за кръвоизливите ти, за трудното раждане и седмиците, в които само мъжът ти ти е помагал, да е жив и здрав и той, и бебчето ти, и ти!!! Дано тежките моменти са вече зад гърба ви, а напред само хубавинки да срещате с малкото ви ангелче!!! Бързо възстановяване на теб и много усмивки!!!
Чакам пак да пишеш, когато имаш възможност...
А равносметката до момента е:
43 августинки,от които 30 вече са родили своите малки августинчета или юлчета,а останалите 13 още чакат или по-вероятно още не са се отчели тука...
17 са ни момченцата, 13 са ни момиченцата - всички да са ни живички и здравички, и много да ни ощастливяват!!!
17 са с нормално раждане, 10 са със секцио, за 3 не знаем...
Очакваме да споделят каква са я свършили Меги, Дари, Май, Пийч, Марша, Карабела, мамето 04, Ками, Толедо, Мечо Пух, мамчето 08, водолейче и Важратер!!!

Днес за съжаление Алекс ми е киселчо, не е спал до момента, , чак преди малко се отпусна за първи път... Иначе суче добре, пие вода, пишка и ака, ходи на разходки навън, но май че има колики, ръмжи като мече, уригва се, присвива се, мъчи се милото... Днес дясното му ушенце пусна секрет, който миришеше на лошо, почистих го, ама се притесних нормално ли е това???
Честит празник на всички и приятна седмица от нас!!! Пишете!!!



Важно!!! От вода кърмаче не може да умре!!! Ако му дойде в повече, ще я изпишка!!! Водата не отива директно в кръвта, как може да я разреди, глупости са това!!! Освен това не знаете ли, че човешкото тяло съдържа около 60-70% вода, а бебетата се състоят от около 80%, как може тя да ги убие??? Не, не и не!!! Ами нали докато ни бяха в коремите, и амниотична течност са пили бебчовците вътре, и нищо им няма!!! Който иска да дава вода, който не иска, да не дава вода - няма лошо, въпрос на избор, но не плашете майчетата, които дават вода, то самите бебчета си я искат, и то не защото са гладни, повярвайте ми!!! Моят Алекс дори и преял с кърма, си иска преварена водичка със захар, плюе всичко друго /примерно бибата или шишето с кърмата, или гърдата/, а си цока водичка с кеф!!! Как да не му давам???
Относно секса и интимността: аз не смятам да избързвам с истинския секс поне до 40-ия ден, въпреки че позараснах вече, но говоря за интимността!!! Все пак не вярвам няколко целувки по-така и гушкане и милване на голо да ми навредят, нали така??? А таткото е като подплашен или зверски уморен... Какво да се прави??? Но снощи излязохме пак с мотора навън, на по бира!, бебето го оставихме за 3 часа при майка ми, и знаете ли как добре ни се отрази разходката??? Така че сигурно скоро ще последва и ЛЮБОВ, стискайте ми палци и мъжът ми да поиска нещо плътско в скоро време... Иначе си ми е голям сладур и готиняга мъжът ми, и добре си се разбираме, само че от 16-ти юли сме без никакъв секс, и това ми липсва - топлинката, страстта...
Всичко хубаво от мен, че много дълго стана... А пък и Алекс току-що се събуди - гладничък си ми е, ей сегичка изваждам цицката...

Редактирано от desykv на 06.09.04 15:57.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано06.09.04 18:52



Здравейте мами!Незнам как се оправяте-аз просто не мога!Никога моята Маги не е просто будна и да разучава света около себе си.Спи по малко или плаче ту от глад ту от много,много болезнени колики.От вчера и давам по два пъти на ден МИЛУМИЛ 1 вместо кърма,защото се притеснявам за качеството на кърмата за разлика от количеството(на 3часа изцеждам по 150мл).Даже имам замразена във фризера около 5-6литра.Но незнам дали има някой като моя проблем,но аз от както излязох от родилното нямам никакъв апетит-ям по веднъж на ден и то някой път се оказва,че това е само бисквита.Постоянно си мисля за какви ли не яденета,но нищо не може да ме съблазни,а по скоро обратното.А по принцип съм човек,който много ама много обича да си похапва(напр. за цяла бременност наддадох 22кг).От днес обаче започвам насила-ядох на обед кашкавал и салата.Едва ли ще стане по-гъста кърмата от това,но трябва наистина да се отнеса малко по-сериозно.От друга страна ни мъчат ужасни колики-къса ми се сърцето като я гледам как се присвива и се гърчи цялата ,а как пищи въздух не може да си поеме,а аз я люлея ли люлея и немога с нищо да и помогна-90%я оставям да спи по корем,а нощем по корем върху моя корем и така се люлеем.От днес взех да пробвам това БЕБИНОС дано добре да и подейства.До сега давах САБ и чая на ХИП.А колкото до секс-О, БОЖЕ извинетеме но какво беше това???И такива ми ти работи от нас.Чао за сега,че отдавна трябваше да се изцедя и вече са станали на камък гърдите ми,а да не говорим ,че ме и болят.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: sema]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано06.09.04 18:53



Здрасти!
И ние почти навършихме месец - днес сме на26 дни. И досега - сме качили общо от изписването 460г.. , което по принцип хич не е много, обаче в началото качвахме по 50 грама за 5 дни /а трябва 150-200г/... , а едва последните 6 дни сме качили 220 грама!!! /съвсем прилично!!!/, от което аз изключително много се зарадвах! Значи е сработила системата /това специално за Редроуз, че се притеснява дали й наддава бебето/. Моята Еленка също се роди едра 4100, но първите 2 седмици хич не наддаваше добре. Не зная, аз ли нямах кърма, тя ли не сучеше добре... ама последната седмица на ушите си застанах да направя всичко като хората! Пиех лактогонен чай, цедих се абсолютно винаги от гърдата, с която съм кърмела... Наливах се с течности и явно и кърмата потръгна и бебка се понаучи да суче...
Така че не се отчайвай!
Още се боря с установяването на режима - всеки ден е малък хаос..... Но се надявам и с това да се справим. Решила съм до края на първия месец на бебка да въведем ред във всичко!

Та и при мен като при Сема. Първия месец беше месец на установяване на нещата и свикване с новата ситуация.
Свикване с грижите за бебка. Установяване на реда в къщата - кое, как, кога, кой какво прави....
Свикване с различните видове плач на Еленка, с гадните колики, с неспособността да се уригнем по 1 час... с размислите - гладна ли е още или не...
С много много радости и щастие и възхищение /особено докато кърмя/ какво съвършенство е природата! И как от нищо става нещо! И то какво! И как малкото човече е всъщност цяла Вселена!!!!

А като цяло: кърмя я вече по 6 пъти на ден / в началото я оставях да спи и се получаваха 5 пъти - сега я будя като стане време/
Нощем спи по 7-8 часа без проблеми, та дори сутрин аз я будя да става да папка.
Таткото я къпе. Още не съм се пробвала нито веднъж , ама май ще трябва в скоро време да се престраша.
Разходките са ми най-приятната част - гледаме по 2 на ден да ги правим.
Чат пат - бабата прави сутрешната разходка /не е зле да има баба наоколо /
С раната си от операцията - нула проблеми!!! Всичко е супер и явно имах късмет с лекото секцио... /като слушам патилата на Редроуз..../ - вече направих един туризъм,
а със секса... и с него се отчетохме - верно е че първия път е като "първи" път... Хормони ли са, що ли... сухичка работа.... но поради липсата на лубрикант и нашата изобретателност - заменихме го с ... бебешко олио... свърши работа

Скоро ни чака и първия празник на беборанка - а именно - Погачата.
И накрая за финал, ще се отчетем и със снимковия материал





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано06.09.04 19:02



Зная че от изкуственото мляко стават силни колики... Все си мисля че ще е по-добре на детенцето с кърмата ти... Каквато и да е тя - все по-дорбе от химията.
Пробвай с капките Саб Симплекс - почти винаги - като ги дам преди кърмене, после няма колики!!! Явно са вълшебни!
А за кърмата ти - чудесно е че имаш толкова много! Възползвай се от това!!!
Аз се боря цял месец да придобия толкова кърма като теб! И да не давам изкуствено мляко.
Относно апетита - и моя никъв го няма - ям само защото трябва - защото трябва бебка да има хубава храница - всъщност напоследък мисля основно за нея и хич не ми пука за мене си. В друг случай щях да се радвам на липсата си на апетит, а сега ям и ям, защото искам да имам хубава кърма.
зная че всеки ден е хубаво да пиеш повече течности, от които да има млечни. Също по 1 яйце на ден. Сиренце и така. Пресни плодове и зеленчуци - всеки ден поне по един вид. С около 500 калории повечко от преди.
Аз мога да кажа че сега ям по-малко отколкото като бях бременна.... Обаче пък гледам всичко да е много качествено /много повече се старая от бременността си насам/... Никакво газирано, никакви газообразуващи... само прясно хубаво месо... пресни плодове и зеленчуци - никакви развалени неща... абе много работи са...
Но , не се отказвай от кърменето!



Тема от Никол78нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано06.09.04 19:10



Никол 78 няма интернет и ми прати да ви пусна това нейно съобщение :)

Днес имам достъп до Интернет, но не мога да пусна съобщение, дава ми грешка, сега ще опитам с бележка до теб, а ти поздрави останалите, ако я получиш!
Поздрави на малката Елена

Не мога да влизам в Интернет, защото нямаме в района, ако някой има информация за доставчик в Люлин 8, блок 806, нека пише!

Иначе сме добре, не сме много капризни и коликите не ни тормозят много засега, но пием профилактично чайче и капки. За съжаление ми спря кърмата и сме на адаптирано мляко.
Поздрави на всички от мен и малката София



Тема Re: Августинки и августинчета 2004 г.!!!нови [re: desykv]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано06.09.04 19:51



Абе нещо ми се струваше странно това за водата-нали всички ние сме отгледани по този начин - с вода със захар. Ако беше вярно дали нямаше да е забранено да се дава вода?!?



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано06.09.04 19:53



И аз до последно мисля да давам кърма,но за всеки случай реших да пробвам да заместя 1-2 кърмения за всеки случай-страх ме е да не ми е гладничка.А колкото до САБ симплекс много е хубаво че при вас вълшебството действа ,защото при нас не ще.Май вече не съм пробвала само да викам АБРА КАДАБРА.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: juna]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано06.09.04 20:01



По-добре не замествай нито едно от кърменията. Ще вземе да откаже бебочката гърдата.
Пепи много ми плачкаше и аз се обадих на педиатъра да го попитам на какво се дължи това. Като му описах ситуацията, каза, че му прилича на гладен, да го храня през 2 или 2,5 часа и ако не спре да плаче до 2 дни да купя адаптирано. Така се притесних да не се наложи да го дохранвам, че веднага започнах да пия лактогонния чай, да ям сурови бадеми и да не пропускам хранене, въпреки, че нямам никакъв апетит. Наблягах на супите главно. Гърдите ми натежаха и започнаха да ме болят, а Пепи пак си влезе в 3 часовия режим




Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано06.09.04 20:14



Само че,при мен ситуацията е малко по-различна,защото аз след родилното не съм я слагала на гърдата,понеже много ми се бяха разранили зърната и не издържах на болката.Сега и изцеждам да я нахраня с шишето и после се доизцеждам или изцеждам всичко и после и давам на нея,така че винаги знам какво количество е изяла.



Тема Колибри, много се радвам за вас!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано07.09.04 12:25



И за кърмаческите ви успехи - само така!!!
Много е хубаво да си мама наистина, и аз докато кърмя осъзнавам ВЪЛШЕБСТВОТО да имаш бебче, и усещам неизразимо щастие в сърцето си, и голямо чувство на отговорност към това съвършено създание на Природата и на Любовта между мен и мъжа ми...
Дано и при нас първият път е толкова изпълнен с романтика и чувство, както е станало при вас - само че аз наистина ще поизчакам още 2-3 седмици, заради шевовете и заради отшумяващото вече, но все още съществуващо, жълтеникаво-оранжево течение от раждането...
Честит ти първи кекс от раждането насам и следващия път да ви е още по-гот!!! Стискай палци и на нас!!!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: sema]  
Автор dalala ()
Публикувано07.09.04 12:54



Здравей,

И аз чух за тия капки Лефакс, че били много, много добри. Ти доволна ли си от тях? Къде успя да ги намериш? Казват, че в БГ ги няма....

"Vav teb choveche ima bezbroi galaktiki, a ti si se zarnal samo v edna zvezda"


Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: juna]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано07.09.04 13:10



Към мамите дето използват капите Саб Симплекс. Колко пъти на ден давате капките. А някой дали ползва или е използвал капки Бейбинос?Аз си купих и двата вида и сега почнах да давам Саб Симплекс, но на описанието не пише по колко пъти на ден се дават.
много целувки на всички августовски бебенца и мами



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано07.09.04 13:21



значи си се отказала да я слагаш на гърда... ами и така става.
Винаги с шише - обаче с кърма! Важна е кърмата в крайна сметка.
Само дето е по-удобно на гърдата. Можеш да ги мажеш след всяко кърмене с Гармастан - и мен ме боляха ужасно по едно време, ама с Гармастана се оправиха нещата и вече свикнах и си я кърмя от гърда.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: kali77]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано07.09.04 13:23



Пишеше на описанието - поне аз така си спомням - 3-4 пъти на ден.
Аз ги давам последните три вечерните хранения, щото тогава сякаш коликите са най-страшни.
По 15 капки в лъжичка.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор Taya (коя?)
Публикувано07.09.04 18:07



Явно съм голяма късметлийка, защото и третото ми малко момченце няма никакви колики, суче много лакомо, но се уригва един-два пъти още по време на кърмене...Наддал е с 800 г за месец и е пораснал 4 см.....
Ще ми се да кажа на мамите, които изчисляват всяка "доза" и се притесняват за наддаването на бебчо - доверявайте се повече на природата - вашата и на вашето мъниче - ако плаче, това не е задължително от глад - и обратното няма лошо да се кърми 7 или 8 пъти и след първия месец, ако смятате, че е гладно или поне се държи като гладно
Моята педиатърка също не ми препоръчва "строг режим" на хранене, единственото на което набляга е - никакво дохранване, освен ако наддаването не спадне под 250 г на месец. А вода - както се казва в старите готварски рецепти - "колкото поеме", и колкото повече - по-добре. Това, което знам със сигурност е, че по-голямото количество вода подобрява тургура на кожата, функциите на отделителната система и т.н.
Колибри, и при мен беше горе-долу като първи път, но се надявам следващия път "да смажем машината" и нещата да тръгнат както преди.....
Спирам, че малкия ни батко (в събота става на 2 г.) се връща от разходка с бабата и настава страшен хаос
..... поздрави на всички сладки бебки, бебчовци и "лудналите" им мами



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: kali77]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано07.09.04 18:22



На мен педиатъра ми каза да давам по 7-8 капки преди кърмене сутрин и вечер. Да чукна на дърво сега няма колики.
Целувки на Адри



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Taya]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано07.09.04 18:26



Леле, като ви чета, че било като първия път и се шашкам. Първия път при мен......абе, не искам да си спомням.

Да са ти живи и здрави момченцата. Весело изкарване на празника в събота и много подаръци



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор Just a Girl (новак)
Публикувано07.09.04 22:00



В листовката пише:
"...Във всяко шише се добавят по 15 капки суспензия....При кърмачета се прилага с малка лъжичка преди кърмене..."
Аз му давам по 5 капки през деня и по 10 вечер. Педиятърката ми каза да давам само по 5, но вечер не помагат.



Тема За сексанови [re: desykv]  
Автор Just a Girl (новак)
Публикувано07.09.04 22:08



Хммм, на нас лекарят ни каза изрично - до 40 ден никакъв секс! Аз съм само с два шева и никакви усложнения. Явно има защо да ни го е казал.



Тема Уф,много съм притесненанови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано08.09.04 10:01



Миналата седмица напипах една подутинка или по-точно топченце зад ушето на Пепи. Обадих се на доктора и той каза, че е лимфен възел, да го наблюдавам да не се зачерви. Вчера обаче напипах още едно топченце. То си е съвсем в главата, 2 пръста зад ухото. А това първото се е увеличило малко. Поплаках си нощес и едвам дочаках сутринта пак да звънна на педиатъра. Исках още днес да отидем, но той каза утре сутринта да съм при него Днес преглеждал възрастни пациенти в кабинета си и да не сме ходили при бацилите и вирусите, а утре в консултацията тамън ще го премери да види дали добре наддава. Оф, как ще изтрая до утре......-незнам.



Тема DUCKA!!!нови [re: Duci]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано08.09.04 19:53



4AK SEGA TI VIJDAM POSTINGA I VAPREKI 4E GU6KAM S EDNATA RAKA ALEX, RE6IH DA TI DRASNA 2-3 REDA, ZATOVA PI6A I NA LATINICA, SORRY!!!
AKO NE GO DARJA, PLA4E SARCERAZDIRATELNO, K`VO DA SE PRAVI???
NE SE PRITESNIAVAI IZLI6NO, 6TE VIDI6, 4E VSI4KO MU E NARED NA PEPI!!!
6TE STISKAM PALCI ZA UTRE I DA PI6E6 KAKVO E STANALO NA KONSULTACIATA!!!
A PUK MOIAT ALEX OT 2 DENA IMA MNOGO GADNI SEKRETI V U6I4KITE SI, DAJE MIRI6AT NA LO6O, 4ISTIA MU GI S PAMU4E, PYK 6TE VIDIM KAKVO 6TE KAJE LEKARKATA MU...
VSEKI MOMENT 4AKAM HRI DA SE VARNE OT RABOTA... PREDI MALKO MAMA SI TRAGNA OTTUK, TA SME SAMI S ALEX U DOMA... TAZI VE4ER 6TE IMAME GOSTI - KUMOVETE NI 6TE DOIDAT DA VIDIAT BEB4O!!!
HAIDE VSI4KO DOBRO OT NAS!!!



Тема Re: Уф,много съм притесненанови [re: Duci]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано09.09.04 21:20



Сигурно са си лимфни възли.... дано да не е друго нещо... Казвай като се разбере!! Стискаме палци!
Ели плачка всяка вечер на храненето в 7.30ч.... тогава е най-страшно - явно коликите са трепач... и капките не помагат - само дундуркане и биберони и водичка чат пат. Освен това забелязах че е гладна различно по различното време. Най-гладна е точно на това вечерното хранене. И към обяд. Добре че се цедя след всяко кърмене та имам винаги по един запас от кърмичка - към 50 мл. И ако видя зор давам допълнително. Най-се кефя, като ги изсмука от шишето и придобие онзи приятно преял премрежен поглед и почне да пуска неволните си усмивчици на задоволство! Тогава е явно че сме заситили ламята Спаска



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 22 днинови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано09.09.04 23:08



и ние да се отчетем, нищо, че не сме на един месец.
Онзи ден бяхме на първата ни консултация и всичко е наред. От болницата ни изписаха 3.470, а бече сме 3.970. Т. е наддала е 500 гр. и е само на кърма. Педиатърката ми каза, че бебетата само на кърма по-бавно дадават. Пораснала е и 4 см. Вече е дълга 56 см. На мама бебока сладък. Ходиме и на рзходка по един час на обед и пшо един час след обед на балкона. (нямаме асансьор и става екшън докато смъкна количката, после смъкна и бебето. Когато се прибираме в обратен ред....).Колики, да чукам на дърво почти няма. Папка, спинка, пълни памперса, абе образцово бебе, все едно е чела д-р. Спок.





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано09.09.04 23:56



Момичета,имам един въпрос.Утре мъжът ми има рожден ден и мисля да го отпразнувам като бял човек.Та мисълта ми е колко кърмения трябва да пропусна след това и да изхвърля кърмата за да не вкуси и бебка от празника?Има ли някой идея?Естествено когато казвам, че ще пропускам кърмене това не означава че тя няма да яде кърма.И изобщо възможно ли е всичко това или сметките ми ще излязат криви?



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано10.09.04 12:14



хм, що да не е възможно... сигурно 1-2 кърмения са достатъчни... Като си мисля че се образува кърма в едната гърда през кърмене - т.е. за 6 часа, значи това време е достатъчно за да се изпразни, и да няма от алкохола...
Пък щом имаш изцедена кърмичка -няма проблем!
Ако имаш и в повечко пропусни 3 за всеки случай...
Това са само мои разсъждения, некомпетентни
Весело празнуване!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 22 днинови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано10.09.04 12:18



Е, това с наддаването на кърмачетата на кърма ме успокои - значи е нормално да нарастваме по елегантно!
Утре Ели става на 1 месец и другиден ще правим мерки и теглилки като финал за първия месец!
Май ще ни бият и ваксина - дано не е страшно...!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано10.09.04 13:07



Кой на месец,кой почти на месец.Какво нещо е живота и как минава времето!А помните ли когато бяхме на един месец бременни каква тръпка беше и въпросите,които не излизаха от главите ни(поне с мен така беше)"истина ли е,не е ли?","случи ли се чудото?","да отида ли пак на лекар?",а и колко теста за бременност направихме(не ми се вярва някой да е минал само с един).Какво нещо-и за тогава може да се каже,че са били на един месец нашите дечица хубави и сега пак.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано10.09.04 13:27



Наистина е невероятно!
Вчера се замислих, че ей така ще си излети времето... сега дните ми направо летят... няма и да се усетим като станат ученици, тинейджъри, младежи.... зрели хора........ И се опитвам да се любувам на всеки миг и да го изживея пълноценно, защото миговете направо се изплъзват - неуловимо, неумолимо и бързо...



Тема Затова...нови [re: Collibri]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано11.09.04 12:57



нека се наслаждаваме на всички мигове с нашите малки бебчовци!!!




Тема Хайде бе момичета, къде се изгубихте???нови [re: Collibri]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано11.09.04 13:55



Какво става с вас??? Имам предвид всички онези от втората част на списъка ни, за които не знаем кога, как и какво са родили - цели 13 дами!!!
Очакваме да споделят каква са я свършили Меги, Дари, Май, Пийч, Марша, Карабела, мамето 04, Ками, Толедо, Мечо Пух, мамчето 08, водолейче и Важратер!!!
А на всички останали и похвалили се вече мамита /цели 30 на брой с мене!/ много целувки и прегръдки от мен и Алекс!!!
Бъдете здрави!!!
Имам ли причини да се притеснявам според вас???
Става дума за родилните петънца по лицето на Алекс, които още не са изчезнали... Както и за това, че от 8-ми септември вечерта досега не се е изаквал!!! УВИ!!!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано11.09.04 17:10



Имам въпросче.Мога ли да давам на бебка като плаче мед на биберона?Чувала съм че успокоява,но не съм сигурна дали е редно и дали няма да и навреди.Макар че моя позната ми каза, че е давала мед почти веднага след като е излязла от родилното,но не съм сигурна дали не преувеличава.Някой знае ли нещо по въпроса.



Тема Здравей, Юна!!!нови [re: juna]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано11.09.04 17:25



Знам със сигурност, че моите родители са правели така с мене от новородено - топвали са ми биберона в мед, за да го цокам него, а не палеца си... На мен нищо не ми е станало от меда, но не е и помогнало за бибата - след като съм изсмучела меда, съм плюела бибата и пак пръста в устата... Лошото е, че медът е силен алерген и много деца развиват алергия към него!!! Това също го знам със сигурност!!! Така че съвременните педиатри съветват мед да се даде за първи път чак след първата годинка, и то по малко... Решавай сама какво да правиш, знаеш вече за риска...



Тема Re: Здравей, Юна!!!нови [re: desykv]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано11.09.04 18:00



Даже след втората година. Знам две обяснения:
първото заради едно вещество открито в меда наскоро, което се оказва силно алергенно и токсично. Т.е. повишава риска от развиване на алергия и натравяне на организма на бебето.
Втората е, че поради замърсяването на околната среда, чернобили и други в меда попадат (предполагав знаеш че меда се събира от цветовете на растения) разни вещества които са токсични!

Така или иначе решението си е лично твое.



Тема Re: Здравей, Юна!!!нови [re: desykv]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано11.09.04 21:48



За акането- мисля че е хубаво всеки ден да ходи... да няма запек! Все пак три дни неакане не са малко.... Зная че за целта някои мами използват термометър в дупето - предизвиквало акане. Също запек на бебетата можело да се получи ако са обезводнени - или пък ти ако не пиеш много течности...
За всеки случаи вече се посъветвай с педиатър - ако е запек не е хубаво нещо... ще му тежи на коремчето ...



Тема Ох, слава Богу!!!нови [re: desykv]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано11.09.04 23:09



Най-накрая днес следобяд Алекс се издриска едно хубаво - много, жълто, рядко, нормално ако - камък ми падна от сърцето!!! Е, аз му помогнах малко, като му масажирах коремчето по специален начин, научен от БГ-мама, асистирах му като при раждане при напъванията му, но заедно се справихме!!! Реших, че няма да му бъркам в дупенцето с термометър или с други работи, освен ако не се налага... Не е запечен! Само ака по-рядко! Благодаря на всички, които ми отговориха!!! Много сте мили и съпричастни!!!

Днес Сашко /аз ту му викам Алекс, ту Сашко/ направи две неща за първи път:
1/ Насън се разсмя лекичко на глас!!! /не само се усмихна, а направо се изкикоти, беше много сладък!!!/
2/ Пропусна двете си нощни кърмения към 2 и към 5 часа - за последно яде снощи в 00.20 часа и се събуди чак тази сутрин в 06.55 часа, представяте ли си, цели шест часа и половина не си поиска да папка, но се събуди гладен като вълк, а пък аз цялата плувнала в кърма...!!! Така че тази нощ с мъж ми се наспахме хубавичко!!!
Хайде похвалете се и вие с новостите си!!!

Усетих, че Алекс ме одра с ноктите си по лицето, докато го гушках и цунках след кърмене... И какво да видя в огледалото - две кървави лентички точно под лявото ми око, ще кажете, че котка ме е драла... Брей, опасен е този мой син! Интересното е, че на мен тези ранички от одрасканото ми минават вече трети ден, а той като се одере по бузките си с ръчичките си, му минава за два-три часа, после и помен няма от раничките... Регенерация!!! Страх ме е да му режа ноктите, затова му ги обелвам и те падат така... Ама сигурно ще трябва да купя специалната ножичка, много ли е страшно да се махат с нея???

Редактирано от desykv на 12.09.04 00:23.



Тема Re: Уф,много съм притесненанови [re: Duci]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано12.09.04 09:57



Лимфни възли били, ама си изкарах ангелите
А Пепи вече е 4800 и има колики от преяждане, но момченцата си били лакоми по принцип. Мен ако питате се е метнал на майка си



Тема Re: Здравей, Юна!!!нови [re: Collibri]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано12.09.04 11:18



И аз съм на мнение, че бебенцето трябва да си ака нормално, но да ви кажа при една моя позната, която имаше проблеми от същото естество в последствие и при бебенцето й се проявиха. Т.е. има нещо наследствено, например ако ти или мъжът ти имате същите проблеми то и детето навярно ще е така. При нас е абсолютно обратното. Ние с мъжът ми сме супер плодородни в това отношение и гледам Адри и той се оаква стабилно до уши всеки ден, а наддава като за световно. Педиатърката ми се е хванала за главата. За 2 месеца 2 кг и 300 гр. Толкова е смешен с тази своя тройна гушка. И това си е наследствено. Като ги гледам как ядат с баща им лика-прилика са си сега и на двамата не им се закопчават на единия ризите на другия блузчицата под шиите.
Много целувки на всички мили мами.

п.с. Какво става с Дуцка?! Някой има ли информация. Тя беше се притеснила за Петърчо нещо.



Тема Нашият отчетнови [re: kali77]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано12.09.04 20:18



Днес бяхме на едномесечния ни преглед
Ели е наддала общо 610г от изписването... Демек сега тежи 4470г.../а е родена 4100г/. Не е много... но пък като се има предвид че в началото почти не наддаваше - напоследък е по-добре. Но лекарката иска да е още по-добре - малко й се види.... Кво да правя, с таз грациозна девойка....
Иначе уж мляко имам. Каза да й додавам изцеденото с лъжичка!! Защото от биберона щяла да свикне на лесно и да се откаже от гърдата...
Още ни биха Хепатит Б, ваксина, втора част.
понесохме я геройски. Показа ни масаж и гимнастика какви да правим и каза да я водим на ортопед тая седмица.
отделно каза със сокове да захранваме чак след трети месец.
Това е от нас



Тема Кали,нови [re: kali77]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано13.09.04 09:43



добре сме вече. Имам един постинг от 12ти



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано13.09.04 13:21



Здравейте, в петък станахме на месец и ходихме до доктора да му занесем торта по случай първия рожден ден!Взех си и изследването с епикризата за плацентата.Нищо страшно нямало,само много бързо била остаряла , като при преносване.

Миналата сряда бебо беше на консултация и е 3700 ,а на ръст не го мериха. Тази сряда пак ще ходиме ,но за втората ваксина хепатит В и пак ще го мерят.

Има ужасно силни колики,вече повечето време,а когато няма не спи ,а само разглежда с кръгли черни очета и устенца на човка,затова му викаме Врабчо.

Аз да питам:Носехте ли ластични колани след раждането и имаше ли ефект?Майка ми ми е купила,но още не съм го слагала.

Майка ми го пуска да плува в един дълбок леген - той се вкопчи в ръба ,подпре си брадичката и рита като жабче!И щом го извади от водата пищи ужасно силно,а в нея кротува.


Поздрави на всички МАМИ и БЕБОВЦИ от мен и Крис-Врабчето!



Тема Здравей, Малко Коте!!!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.09.04 14:38



Честит ви първи месец!!! Да ти е жив и здрав Крис!!! И моят Алекс обича да си кисне във ваничката си, като го къпем, направо обожава, не плаче, а се кокори, наистина е като жабче!!! Все по-често не спи, а будува и разглежда наоколо, също като твоето синче, затова ние му викаме кокорчо, а също така и мамин лудньо, пупи, Сашко, Алексчо, бебчо и т.н. Сладурите на мама!!!
Аз пък вчера реших да премеря Алекс сама колко е дълъг - опънах му крачетата и шивашкият метър показа цели... 56 см!!! /а се роди 51 см/ Ура!!! Наистина е пораснал, както си мислех, и то доста, нали? А пък аз разбрах, защото дрешките с номер 22 почнаха да му умаляват, а пък тези с номер 24 започнаха да му лепват... Така че растем, слава на Бога! Сигурно вече сме и към 3 килца и половина вече, при положение че се родихме 2850 грама, изписаха ни 2600 грама, а на 1-ви септември тежахме вече 3150 грама!!!
Усмихва се все по-често, повече насън де!!!
Днеска пък успя да проследи за малко с поглед дрънкалката!!!
Вече ме и скубе, като го гушкам, и се отблъсква с крачета сам, като го държа...
Абе заякна моят МЪЖ!!!
Много му се кефя!!!
Но преди малко ми изкара акъла, наложи се да му спасявам живота!!! Пак същият номер, като в родилния дом!!! Там акушерките ми помогнаха, ама сега трябваше сама да се оправям!!! В момента дори майка ми и мъжът ми ги няма до мен... Алекс спря да диша!!! Ужас ви казвам!!! Добре, че го видях навреме, сега го проверявам на всеки 5 минути, даже по-начесто...
Унасяше се да заспива кротичко, когато в един момент той ми се стори някакси безжизнен, бездиханен, не мога да го обясня, просто го почувствах... И реших да проверя - сложих пръст пред нослето му /беше със затворена уста, а и той не диша през нея/, нищо - никакъв въздух не усетих!, поразклатих го, никаква реакция, не трепна дори!, , викнах му името, не!, разтърсих го по раменете - отново нищо, запуших му плътно носа - нито се опита да се отърве от схватката, нито си отвори устата, за да вдиша, не!, стои си неподвижен, не помръдва, а аз вече рева и се опитвам да си спомня какво направи акушерката в родилния дом, и го повторих - обърнах го рязко с главата надолу и го тупнах енергично по гръбчето, и той най-накрая вдиша и проплака!!! Брей, как ме шашна това дете!!! Нормално ли е това??? Слава Богу, не се травмира много от агресивния ми подход, поплака минута и отново заспа, и сега спи, а аз като квачка кръжа наоколо му, обадих се на мама и на Хри, след малко ще звънна на педиатърката му да й разкажа какви ги върши отрочето ми...
В родилния дом ми казаха, че някои бебета така забравяли да дишат, и аз оттогава само го следя, дори нощем не мога да се отпусна, а само слухтя... Добре че носът му често е запушен, та сумти и го чувам лесно и съм спокойна, че диша... При вас как стоят нещата в това отношение???
Поздрави - Деси.

Редактирано от desykv на 13.09.04 15:54.



Тема Re: Здравей, Малко Коте!!!нови [re: desykv]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано13.09.04 14:58



Ох,настръхнах като го прочетох!Крис се дави доста защото е лаком и като не може да си поеме въздух му духвам в лицето или го слагам седнал и тупам по гърба.Вчера от рев се захласна ,та посиня направо и доста го разтърсих , ама си пое въздух. Тя майка все ходи да проверява дали диша и го побутва дали ще мръдне. Много е страшно това. Казали ли са ти защо става така , каква може да е причината?

Аз сега излизам с него до Щъркел ,като се върна пак ще погледна тука!



Тема Re: Дуци и Десинови [re: Maлko_koтe]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано13.09.04 17:40



Дуци много се радвам, че сте добре с бебчо. Аз не бях видяла твоя постинг!Поминават ли му вече коликите на бебчо?

Деси на мен (да чукна на дърво) такова нещо не се е случвало досега и дори го оставям да спи по корем нощем (заради коликите), но сега вече няма да правя така направо се разтреперих като прочетох за твойте премеждия.
Непременно трябва да се говори със специалист може би ще те посъветват да правиш нещо.
При нас заради лакомството си Ади често се дави, дори когато суче, но при мене всички канали били отворени (според нашата педиатърка) и това го затруднявало. Като се дави обаче кашля много сериозно дори няма нужда да го потупвам или поне не се е давил така че да започне да се задушава.
Ох колко са ни мънички бебчовците, а за нас са като целия цвят. Дори като излеза някъде за 2-3 часа пак ми липсва бебчо.
Нашият мъник вече гука! От 3-4 дни бебчо направо си води разговори с мен когато е в настроение. А как обича мобила си не е истина! Само като го чуе да свири веднага го търси с поглед къде са въртящите му се играчки и умира от кеф. Сега има 3 такива по един на всяка лампа и над преобувалника (както му викам аз).
Само сега го чакам да почне да спи поне по 4-5 часа нощем. Е неведнъж се е случвало да проспи така 5 часа, но това спада към редките събития в нашия делник. При вас как е?
Деси имам един въпрос. Кога даваш капките Бабинос? След или преди ядене?
Аз след като пробвах и Еспумизан и Саб Симплекс установих, че само бабинос ни помагат, а може би бебчо вече надраства коликите..
Та това е от нас много целувки и поздрави на мамите и бебчовците от нас с Адри



Тема Re: Здравей, Малко Коте!!!нови [re: desykv]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано13.09.04 18:33



много страшно това недишане...
Четох в книгата на Спок за дишането - и пишеше, че при някои бебета има такива пристъпи - трябва обезателно да се говори с педиатъра. Да се види да няма астма или някакъв друг проблем....
Може пък просто някои бебета да забравят да дишат... дано да няма нищо сериозно. Пиши ни



Тема Как го правите ...нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано13.09.04 22:58



този номер с банята и да кротува?!!??
Елпида, като почна да я събличам за къпане оревава орталък. То е рев, то е чудо. Шубето я тресе здравата. Захласва се от рев. И резултатът е едно скоростно изкъпване, по-скоро поливане с топла вода. Реших няколко дни да не я къпя, а само я обтрих с една кърпа. Резултат нулев - пак бе кански рев.
Направо в чудо съм се видяла. Като я гледам как реве и се дере, как трепери и се страхува ми се къса сърцето...
Някоя от вас да в имала такива премеждия???
Някоя идейка как да се преборим със страшната баня??





Тема Re: Как го правите ...нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано13.09.04 23:58



Ами нищо специално не правиме за банята, може би с няколко градуса по топла водичка прави майка ми - да е приятно топла като си топне лакътя:).А и друго в коритото не му харесва толкова,защото не го пълниме много и половината му телце е навън,затова майка ми го къпе в един гоооляяям леген и го пълни почти догоре и той е целия във водата, само главичката му е отвън на ръката и.:)Ей сега го къпа и той си се люлее във водата и направо заспива.Майка каза ,че имала чувството ,че ако го остави така може и цяла нощ да си откара:)) При ваденете писва веднага ,но само за малко,като го увие ,млъква и кокори очички.После довършваме кърменето и лягаме и двамата:))


Айез, да не си я стреснала с по-хладна водичка отначалото и затова сега да плаче или пък да не е много гореща водата???

Хайде лека нощ на всички!



Тема Re: Как го правите ...нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано14.09.04 11:35



не съм я стреснала. И моят лакът влиза в ролята на термометър. Само така пробвам водата. Още от самото начало. От първата баня в къщи се дере така. Ама рев ти казвам.... На дъното на ваничката слагам и една по-дебела пелена, за да се чувства уж по-сигурна. Иначе аз я държа с едната ръка (главичка и гръбче) и с другата поливам... и майка ми асистира...
Иначе въобще не плаче. Много е кротичка. Само, когато дойде ред на банята и цялостното събличане, се разбира, че у нас има бебе.
Уф, ще видим довечера как ще е положението...





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано14.09.04 11:44



Здравейте мами!Днес и ние бяхме на втора консултация.За тези 2 седмици сме наддали 600гр и един см само,което прави от изписването ни до сега 1кг и 2см(за 27дена не е зле).Вече сме 4600кг и 54см.Как теглят вашите бебчовци на консултацията-събличат ли ги съвсем голички,защото на нашия консулт ни оставят по памперс и бельо и после ни свалят 200гр от теглото.За това че в нослето ни вечно има по някое скрито сополче докторката ни каза да сварим лайка и да и капвам в нослето,а инжекцийка ще ни слагат чак на 21септ.Чао че се разрева ПАК.



Тема Re: Как го правите ...нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано14.09.04 11:54



Пепи като го събличам за къпане баща му го държи за ръчичката, защото и той много се стряска и прави така, все едно ще излети. И го гали по коремчето. Също музика му пускаме. Е, вече свикна, но в началото май не му беше любимо къпането. Пробва ли да я къпеш на чешмата? Може да се чувства по-сигурна.



Тема Re: Как го правите ...нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано14.09.04 13:57



Врабчо много обича и по голо дупе да седи,рита все едно кара колело или си лежи разкрачен ,но щом сложиме новия памперс отдолу веднага решава да свърши някоя работа на чистия памперс преди да сме го залепили още и всичко започва от начало :)Вечер за банята му пускаме една печка вентилаторна и много се кефи гол. :))) И като го събличаме също не реве!:)

Може и той да обича да плува като мене,умирам да съм във вода!:)

Весел ден,ние се прибрахме да хапнем и пак излизаме по срещи с какички!

Редактирано от Maлko_koтe на 14.09.04 13:59.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано14.09.04 14:04



Интересно. Нас пък ни мерят също с долното боди и памперса /само че винаги го сменяме в кабинета преди мерене/ и вадят 60г от теглото... Явно всеки както си иска...
Аз вкъщи имам електронно кухненско кантарче и на него ми показва памперс 25г, и долно боди към 50г. Демек трябва да вадят 75г.

А за къпането - Ели в началото първите 2-3 пъти много ревеше от къпането. После свикна и сега много обича. Може да реве преди това от нещо, но като почне събличането за къпането се умиротворява и придобива блажен вид. Аз почвам разни гимнастики и масажи да й правя докато я заглъфичквам и мъжа ми я къпе в коритото, а тя умира от кеф. Направо като жабче е - може да си седи там цял ден, само дето явно й става студено по някое време и почва да се тресе... Ние използваме една хавлиена подложка - на тел опъната - тук продават такива, много е удобна, защото е като шезлонг и тя си лежи върху нея във водичката и не се кламбуца и не я е страх. Можеш да опиташ с такова. Може да иска детето да чувства опора за да е по-сигурно.
А иначе идеята с легена ми хареса, само дето нямаме такъв грамадански, ама може да помислим по въпроса



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Maлko_koтe]  
Автор dalala ()
Публикувано14.09.04 20:52



И на мен майка ми купи ластичен колан веднага щом ни изписаха и само ме дебне нося ли го или не и ми се кара като не съм с него, ама честно казано ефект май няма особен - един месец след раждането още съм с корем като в 4-5 месец горе долу

"Vav teb choveche ima bezbroi galaktiki, a ti si se zarnal samo v edna zvezda"


Тема Re: Дуци и Десинови [re: kali77]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано15.09.04 09:31



Леле, писах, писах и то изчезна

И Пепи много си обича играчката за над легло. Следи я с поглед, говори й и й се смее. Има и една свиреща маймунка и като му я пусна си търси въртележката. Вече будува повече, "бърборка" си нещо и не държи да му обръщам внимание. Доспи ли му се обаче................започва се един рев и докато не го притисна към мен с биберона ще реве до скъсване. Много, ама много рядко се приспива сам. Ако аз съм на компютъра, а той си е в шезлонга се зазяпва нанякъде и така заспива, но само ако е без биберон(иначе му пада като се унесе и се ядосва, и съответно се разсънва). А в момента се опитва да си навре ръцете в устата

Поздрави от нас



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: dalala]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано15.09.04 09:36



И аз имам колан, но имам и корем Според мен си е до човек. Носих колана известно време и корема се прибра малко, но след като го махнах(беше ми много жега) пак увисна пустото желе. Сестра ми никакъв колан не е носила и няма корем. Прибра и се до 40тия ден, а ние вече сме го минали тоя 40ти ден. Като застуди малко пак ще го слагам, пък да видим.



Тема Днес е специален ден за моето семейство!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано15.09.04 14:18



Тъй като баща ми днес, първият учебен ден, става на 51 години, а неговото внуче, демек моят син Александър /Алексчо мамин златен!/ завършва своя първи месец!!! Да са ми живи и здрави таткото и синчето!!! Черпя ви по една боза, виртуално, за кърмата е полезна...
По този случай след малко аз и Алекс тръгваме на купон и рожден ден при родителите ми в Люлин, където не съм стъпвала, откакто бях бременна... Вълнувам се! Имам много да разказвам за нашето дишане и акане, но друг път... С една дума, мисля, че сме добре, но не съм съвсем сигурна в това... Е, говорих с педиатърката, но прегледът при нея ни е чак на 20-ти!
Стискайте ни палци, мили момичета!!! Бъдете много щастливи!!!



Тема Отчет!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано15.09.04 18:30



На днешната консултация сме 4050 гр. и 53 см. И пак не ни сложиха ваксината заради стрептококовата инфекция,доказана с изследване в ХЕИ на секрет от нослето.Десет дена ще я лекуваме с антибиотично кремче,после пак изследване и ако е добро изследването ,тогава ваксина.Това ни е подаръка от болницата.:(((

Забелязах,че бузките му се обриват от слънцето,която бузка му грее ,тя се обрива.Аз на морето съм така , там където ме види слънце се обривам.

Снощи бях 4 часа на кафе с две мои неомъжени приятелки и си изкарах супер, жалко само ,че се притесних ,че бебо ще ме чака гладен и бързах да се върна, а той си спеше сладко и изобщо не се беше будил да ме търси.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: dalala]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано15.09.04 18:33



Еййй, днес го пробвах този колан и хич не ми е удобен, не знам дали ще го нося.Тя и майка ме дебне, но изобщо не може да ме накара да го сложа.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Maлko_koтe]  
Автор dalala ()
Публикувано15.09.04 21:14



И на мен не ми е удобен, само ме стяга на краката, ама го нося.... нищо че няма ефект....

"Vav teb choveche ima bezbroi galaktiki, a ti si se zarnal samo v edna zvezda"


Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Duci]  
Автор dalala ()
Публикувано15.09.04 21:15



Една приятелка каза, че към края на 3ти месец й изчезнал съвсем корема, та аз имам търпение, ще почакам да видим

"Vav teb choveche ima bezbroi galaktiki, a ti si se zarnal samo v edna zvezda"


Тема Re: Отчет!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.09.04 09:06



Ужас! Как разбрахте, че има инфекция?



Тема Re: Днес е специален ден за моето семейство!!!нови [re: desykv]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.09.04 09:09



Честит ви празник, Деси! Да са ти живи и здрави!
Как изкара на купона?
А бозата си я задръж, че хич не я обичам.



Тема Вчера беше специален ден за моето семейство!!!нови [re: Duci]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано16.09.04 13:47



Супер си изкарах, малко разнообразие - веселие, много хора, шум, хапване с близки хора, които умираха от кеф да гушкат мъника, а пък моите ръце и кръст си починаха малко... Освен това се огледах, от 1 месец не съм се поглеждала в огледало, имам предвид тялото, не лицето! , защото в Надежда огледалото в коридора ни се счупи, и не сме си купили още ново... Бях забравила какво е да нямаш корем, нито дебели ръчища и крачища... Там има и кантар, та се и претеглих - тежа 56 кг вече /а тръгнах да раждам 65 кг!/, имам да сваля още 7 кила, за да съм като преди... Не правя гимнастика, ям добре, но кърмя, явно това изтощава организма и затова слабея...
Освен това както си стоях на кантара, накарах мама да ми подаде Алекс да го гушна, и стрелката посочи почти 60 килограма - значи е пораснал отново моят синковец!!! Към 4 кила е, или поне ги гони, защото кантарът не е от най-прецизните... А консултацията ни е на 20-ти, та ще видим тогава как стоят нещата с килцата и мерките му със сигурност...
Алекс си диша нормално, макар че майка му пощуря покрай неговите номера...
Разбира се, звъннах на педиатърката му и й разказах историята - тя каза, че съм постъпила по възможно най-правилния начин, да продължавам добре да го наглеждам, и на прегледа да й припомня, за да го преслуша и види по-внимателно... Тя смята, че може просто да е спял много дълбоко, но не е изключено и да е забравил да поеме дъх, както аз си мисля - случвало се понякога с малките бебчета, рядко крие някакъв риск за бъдещето, но все пак да съм с повишено внимание... Каза ми как най-лесно да проверявам дали диша, защото понякога диша, но е много тих и не мога да го чуя, пък и не мърда, като е заспал дълбоко - значи доближавам огледалце пред нослето му и виждам дали се запотява стъклото, ако да - значи има въздух! Такива ми ти работи с нас!
Относно акането - след като на 11-ти вечерта хубаво се посра , Алекс пак направи пауза, още по-голяма даже, чак до 15-ти вечерта /снощи/! Цели 4 денонощия без лайнца... Не знам дали да се радвам или да се плаша от тези намокрени, тежки, но чисти памперси... Чувам коренно противоположни мнения и съвети!!! Объркана съм... Не изглежда гладен, нито жаден, нито нервен, нито изстинал или прегрял... Не му е подуто коремчето... Не плаче, не го боли... Но и не ака... Купих му чая Блевит, пие от него от 3 дена, никакъв резултат... Пие достатъчно вода, храни се добре на гърдите ми /дори се цедих, за да му дам със сигурност достатъчно милилитри - изпива си спокойно между 80 и 120 мл кърма/! Вчера го захраних за първи път с 30 мл сок от пресно изцедени обелени и измити много вкусни ябълки, много го хареса! Но пак си поиска да папка кърмичка...
Вчера видях зор с него, като цял ден не се изхожда, а пръцка стабилно и от време на време се напъва, и го наболва... А аз не знам от колики ли е или от това, че не е дрискал отдавна - абе видях се в чудо... Та реших да пробвам с термометърче, намазано със зехтинче - бръкнах му в дупето, а той се разгука и усмихва, все едно нищо не му правя ... Както и да е, това беше по обяд, оставих го голичък да си порита малко, барем се изака след извършената манипулация, но не би! Стои си сух и весел... Пак бръкнах - нищо! Термометърът не беше изцапан с изпражнения, само миришеше на пръцкано... Хубаво, и така аз продължавам и с капките против колики, и с чая против запек... И с водата, и с кърмата, и с дебненето дали пък този път памперсът не е пожълтял вече! Късно следобяд мама повтори процедурата с термометър, да не би аз да не съм я направила както си трябва, но и тогава не се изходи... Иначе му правя чести масажи на коремчето... Вечерта изпи сока, след половин час го накърмих, и докато кърмех Алекс най-накрая се изака обилно! Само че този път изпражненията му бяха кафяви, а не жълто-оранжеви, редки, но не чак толкова, колкото преди, с 2-3 малки бучици /по-твърди частици/, и миришеха малко на кисело... Това нормално ли е? Така че детето си се изходи, но когато то си прецени /нали си е ЛЪВ/, а не когато ние му бъркахме в дупенцето...
Относно водата - пак държа да отбележа, че не е вредно да даваме на кърмаче водичка, стига то да си иска!!! Има починали хора от обезводняване, но от прекаляване с вода няма, просто я изпишкваш, ако ти дойде в повече!!!
Във всеки случай си признавам вината - !!! Два поредни дни давах на Алекс повече вода, отколкото трябва - заблуди ме факта, че той си я пие с кеф, а пък и нали е накърмен, поне така си мислех... Добре че беше майка ми та се усъмни защо Алекс пие толкова жадно водата... И като наближи времето да кърмя, ми каза: "Я се изцеди! Да видим колко милилитра ще изцедиш!" Аз спокойно започнах, защото бях убедена, че имам много кърма, но уви!, първите 5 минути наистина изцедих наведнъж много - около 50 милилитра, но след това за още около 30 минути цедене успях да източа капка по къпка, кога с ръка, кога с помпата, едвам още 20 мл, представяте ли си? Та аз съм го оставяла недостатъчно сит, достатъчно за да му улекне от глада и да заспи, но не достатъчно, за да спи спокойно три часа, та затова се будеше нервен и лочеше толкова много вода... Вместо по около 100-120 мл кърма съм му давала в два поредни дни по около 70 мл на прием... И той си е наваксвал количеството с водичка, милото ми... Веднага продължих с цеденето - изцедих и другата гърда - от нея източих също едвам още 40 мл, та станаха точно колкото трябва - общо 110 мл кърма, които Алекс изцока за 10 минути с невероятно удоволствие и заспа като заклан, и спа така цели 4 часа - сит и спокоен... А аз се наливах с течности през това време, шашардисана, че ми спира кърмата, и с мама решихме да сменя режима му на кърмене - в смисъл, че на всяко кърмене ще му давам и от двете гърди, за да стимулирам производството на всяка гърда, а не както правех преди - един път от едната гърда, другия път от другата... Защото така всяка гърда ми оставаше нестимулирана по цели 8 часа и явно кърмата затова намаля... Аз го кърмя средно на всеки 4 часа... След като пробвах отново с двете гърди на всяко кърмене, кърмата ми видимо се увеличи, слава Богу!!!
Стана дълго, простете ми! Но спирам дотук, защото току-що Алекс се събуди и иска да суче!!!
Нормално е да им се дава между 50 и 250 мл вода на ден...
И аз давам толкова - най-често между 150 и 250 мл...
А онези 2 дена, за които ви разказах, Алекс изпиваше по 360-400 мл на денонощие!!! Горкичката ми жабка - повече няма да правя така!!!
Доскоро - с приятелски поздрав - Деси.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: dalala]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано16.09.04 14:54



Прибрах се да го накърмя и да видя какво има тукааа:) Колана реших ,че няма да го нося,а и лекаря ми каза, че матката до 8 месеца щяла да се свива. А и на мен май ми трябва стягащ кожата крем , а не колан, защото корем нямам ,а имам мека разшлямбена кожа ,но нямам стрии. За разлика от гърдите които продължават да се цепят, Памела Андерсън ряпа да яде пред мене.:)

В събота сме на черква с бебо, а в неделя е погачата,но няма да е у нас а в другата баба ,защото майка вече издиша покрай мене.:))

Весел ден , ние се нахранихме и отиваме на сладкарница с две приятелки !



Тема Разходканови [re: desykv]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано16.09.04 15:28



Вчера моят хубавец беше с мене и дядо си на Витоша. Качихме го над Златните мостове до една хижа Средец. Приказно беше и на малкия много му хареса особено смяната на памперса и папото в полеви условия всред малини и чист планински въздух. Дори го снимахме сам излегнал се като римски сенатор на една морена. Като се прибирахме в София малкия обаче орева орталъка... и после беше толкова превъзбуден, че не заспа чак до 21:00.
Малко коте тази инфекция в какво точно се проявява и аз да питам като Дуци, че и мен ме страх.

Аз пък за разлика от Деси имам обратния проблем едва ли не при всяка смяна на памперса има ако. Направо произвеждаме такива в промишлени количества. Дали пък е различна консистенцията на млякото и от това да зависи колко често ака бебето. Аз не му давам нито вода, нито чай пък и той не иска. Опъва се и се мръщи жестоко като се опитвам да му дам водичка или пък омразния му чай ХИП. И аз от извесно време насам съм отказала тези опити за да си имаме спокойствието с малкия господин.

Да ви се похваля сдобих се със супер шише (анти колки) на Dr. Browns. Ади като пие от него нито се дави, нито се оригва! Направо магия и много му харесва. Има някакви специални неща вътре като мини вентилационна система направо да онемееш какво са измислили тия американци.

Да това е от нас ж понеделник сме при чичо доктор за ваксина и да видим дундъо мамин колко е наддал.

целувки на всички сладки мами и бебчовци



Тема Re: Вчера беше специален ден за моето семейство!!!нови [re: desykv]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.09.04 16:35



Аз пък мисля, че е рано за сок. Пепи ще седи на кърма, чай и вода до 3тия месец и чак след това ще започна със соковете. Може би акото му е друг цвят, щото вече не е само на кърма.

И това с термометъра не го разбирам. Честно. Мисля, че има други начини за изакване. Все пак е момче Не мисля, че на мен ще ми е приятно някой да ми рови в Д-то с нещо толкова голямо колкото за него е термометъра. Това обаче е мое мнение и всеки си решава сам за себе си и детето си.



Тема И аз мислех като теб за термометъра, но...нови [re: Duci]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано16.09.04 18:41



алтернативата да се натрови, поради това, че не се е изхождал отдавна, ми се стори по-страшна... А и термометърчето е много малко, миниатюрно даже! Не срещнах никаква трудност да вкарам крайчето му в дупето на Алекс - максимум 2 см от него... А и той не изпротестира, мисля, че даже не го усети... А за захранването - колкото специалисти, толкова мнения... Аз така реших - да почна с ябълковите сокчета, пък и той вчера много го хареса и не направи никаква реакция, освен дето че се изака след 4-дневна пауза. Мерси все пак, че изказа опасенията си... Аз също съм решила повече никакъв термометър!!!



Тема Re: Разходканови [re: kali77]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано16.09.04 19:25



Като сте заприказвали за акитата и аз да си кажа...
Ели от 1-2 дни ака в зеленикаво... преди бяха жълтокафяви, а сега зеленикави - това пък какво значи?!
Иначе е добре детето - ака си всеки ден по веднъж - два пъти обилно, и другото е леко пръцкани памперси. Пика си също нормално.

И на мен много ми се иска на Витоша да я водя... ама май ще изчакам още малко.

За захранването -и аз мисля след 3ти месец - нека засега си папка кърма - като давам други работи - ще яде по-малко кърма - а пък това й е най-полезното за момента... така че докато има кърма - да давам че после....
Сокове цял живот ще пие



Тема Re: Как го правите ...нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор bib.bib ()
Публикувано16.09.04 20:38



Аз съм от още бременните за октомври, но ще се намеся, защото имахме такъв период със сина ми, когато беше на няколко седмици. Оказа се, че му се е надигало нещо като пъпчица на рамото - реакцията към БЦЖ ваксината. Когато хвана коричка и той престана да плаче.
Поздрави!



Тема Re: za sokoveteнови [re: desykv]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано16.09.04 21:09



Мен също ме "посъветва" педиатърката да започна със сокчетата, но аз доста спорих с нея (дори малко се разочаровах). При условие, че малкия още страда от колики за какви сокове става въпрос. Това означава детето вообще да се побърка от колики. Та разпитах все пак мойте братовчедки в Полша те как са си гледали децата и се оказа, че сокове тамошните педиатри препоръчват най-рано от 3 месец, а най-добре от 4 месец ако детето има колики да се изчака. И първо там почват със сок от моркови, който по-лесно се усвоявал. Нашите педиатри карат по стари уж утвърдени схеми, но медицината върви напред педиатрията също, та както някога сега се е държало детето гладно през нощта уж да му почивал стомаха, сега това се отрича, а някакви учени сега доказват, че проблемите със стомаха се предавали и по нататък в развитието на детето ако се избърза с даването на друга храна освен майчиното или адаптираното мляко.
Та таково е мойто мнение, рабира се всеки сам решава
целувки и поздрави

Аз също се двоумях дали да заведа Ади на Витоша, но времето наистина горе беше чудесно и много, много слънчево и топличко.



Тема Деси,нови [re: desykv]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано16.09.04 23:49



как става туй чудо да кърмиш и слабееш?!?!? Щото аз като се кача на кантара ми прилошава, имам да съквам цели 17 кг. И гимнастика започнах и нищо... То е корем, дупище, крачища .... страшна работа ... както и да е. Диета още не съм почнала, именно защото кърмя.
На всяко хранене я слагам мойта щерка и на двете гърди. От първата цока 15 мин, а послед от втората или 10, или 5. Зависи, много често сама изплюва зърното.
Относно акото - в родилното, на инструктажа ни казаха, че след като едно бебе е на кърма, няма страшно, ако не ако всеки ден. Помага се на бебето, да се изака, когато има запек, т.е. акото му е като на овца,марки барабонки. Тогава даваме чайче с повечко захар.
Не му ли е малко рано, да го захранваш със сок???
Тук, при нас, бебетата до навършването на 5 месец са само на кърма/мляко, чак в шестия започват сокчета и кремчетата. Педиатърката какво те посъветва?
Хайде до скоро, че отивам да погледна мойто бижу





Тема Re: Как го правите ...нови [re: bib.bib]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано16.09.04 23:55



Не, не е това. Тук не се прави БЦЖ ваксина и въобще никакви ваксини. Първите ваксини ще ни ги бият на около 3 месеца.
Май разковничето е в количеството вода. Снощи напълних доста ваничката и Елпида беше видимо доволна и хич не ревеше.





Тема Deskaнови [re: desykv]  
Автор matiya (непознат )
Публикувано17.09.04 06:30



Zdravei mila ot mnogo vreme ne sam pisala no cheta na barzo i sam gore dolo v chas s obstanovkata i kati vidiah dnes che imash problemi s malkia Alex i si vikam chakai da i drasna 2,3 reda na milata a pak ottam ti si reshavash dali da go probvash metoda dali ne.Ta znachi moia David ima sashtia problem samo deto az ne sam napalno na karma a po niakoga dohranvam s formula no se staraia kolkoto se moje po riadko ta pri mene zapichaneto se dalji moje bi na formulata vapreki che naposledak samo se karmim, no na vaprosa sas zapecheneto dupe.znachi imashe period go gledah miloto kak se garchi i izviva kak pracka a ne moje da se izaka milia v prodaljenie na 3,4 dni i koremcheto mu se poduva i sedi tvardo,ne moje da spi spokoino ,plache chesto i si vikam shte pribiagna do ovesenite iadki ,edna priatelka mi kaza che imala sashtia problem i davala vodata ot prevarenite idki na detence i mnogo i pomognalo.Ta znachi strah ne strah probvah go i da ti kaja mu pomogna na detenceto oshte na drugata sutrin David se izaka mnogo dobre detete i se uspokoi,ta ako iskash probvai kogato ti se naloji no ne ia davai postoianno ta da ne se poluchi obratnia efekt.No inache pak se mislia she vsichko se izjiviava i moje bi kogato minem na sokcheta i purenca po natatak neshtata shte se opraviat.A ima li niakoi ot mamite ni koito sa zapochnali veche s davaneto na sokcheta az se izkushih v magazina i kupih sok ot morkov i iabalka,samo iabalka i samo krusha no posle kato se zachetah v internet i vidiah kak na zapad pediatrite otrichat rannoto zahranvane do predi 6 meseca i che organizma na bebo vse oshte ne e dostatachno razvit za drugo osven mliakoto i si reshih che ako dai boje imam karma shte si go hrania do 6tia mesec s neia i chak togava shte se zahranvameinache bebo si mislia che e pone edno okolo4,5 kg ako ne i poveche za 2 meseca no sas sigurno shte znam v ponedelnik kogato ni e konsultaciata i shte ni biat parvata vakcina oh ako znaete kak se pritesnivam kak shte ia ponese miloto to i bez tova mi e nerven sina na posledak dano vsichko mine ok stiskaite palci momicheta.Mnogo pozdravi na vsichki bebeta i maiki ot nas s David i da sa ni spokoini i nai veche zdravi bebetata.Chao

Zabravih da kaja receptata za ovesenite iadki'


Na 200gr zavriala voda slagash edna supena lajica s vrah oveseni iadki varish 5 minuti ,precejdash podslajdash sas zahar i davash.

Редактирано от matiya на 17.09.04 06:59.



Тема Re: Разходканови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано17.09.04 10:25



Казват, че акото е зелено ако бебето е изстинало.



Тема Айез,нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано17.09.04 10:33



твоето бижу кога ще го видим на снимка?!?




Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано17.09.04 12:52



Една моя приятелка и тя имаше проблеми с акането на беба и почти от както излязоха от родилното даваше водичка от преварени овесени ядки и нямаха повече проблеми.Дори тя смята,че заради тази водичка им са се разминали коликите.



Тема Re: Разходканови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано17.09.04 12:59



извинявайте, че няма много да обяснявам, но нямам много време.
Зеленото ако е нормално, стига бебето да изглежда добре, т.е. да не е придружено с други обезпокоителни признаци - t, силен плач, раздразнителност, промени в поведението и т.н.
Иначе може също да е диария, но тя също е толкова очебийна, че няма как да се обърка..
зеления цвят е нормален и показва бърза перисталктика.

поздрави от мен и от митко



Тема Re: za sokoveteнови [re: kali77]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано17.09.04 16:37



Моята педиатърка каза че захранването е хубаво да се почва чак след 3тия месец и че ранното захранване било остаряла работа...
А за нощното хранене - при нас Ели просто с топ не можеш я събуди през нощта... спи си по 8-9 часа като пънче....
Дори сутринта към 7ч, когато мъжа ми става за работа ни буди и двете поспаланки... и двете не можем да станем за великото кърмене.... Ако не трябваше да ядем чат пат... щяхме сигурно и двете с бебка да си спим до 10ч поне.... След като ми яде в 7ч, по идея трябва да се кърмим в 10ч, но редовно го проспиваме, защото аз се успивам, а тя просто не се буди отново.... Пак ми се налага аз да я будя... Изобщо не мога да се сетя за кое кърмене не ми се налага да я будя... Голяма спяща красавица си имам!



Тема Re: Разходканови [re: Billy_wolf]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано17.09.04 16:44



За щастие днес акото ни е нормално жълто...
А пък нищо чудно и тя да е поизстинала била... аз тия дни изстинах за срам... Схвана ми се целия врат и гръб, щото кърмя на леглото, до прозореца и то от него духа точно в мен... и бебка... уж нея я увивам с разни пелени и одяла, ама току виж съм я попростудила и нея... Аз вече се оправих, надявам се и тя - макар че освен цвета , нищо друго в нея не се беше променило - нито рев, нито нещо друго - същото спокойно детенце си беше.
А аз дори температура имах... голямо съм диване! Така че се пазете от настинки майчета... че бебетата имат нужда от нас... а аз бях отпаднала като дроб.... скапана работа!
Дори кърмех с марля на устата, от шубе да не се зарази нещо бебето /макар че бях само настинала, и дори нямах хрема нито кашлица , само схванат гръб/... ама нали така пише по книжките! Е, вече съм си нов човек, така че няма страшно! Разликата е че вече винаги кърмя завита и аз и бебка!



Тема Re: za sokoveteнови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано17.09.04 17:11



Боже, направо ти завиждам!!!
ние по закон се будим през 3 часа и папаме, няма нощ ни ден, пропуска само кърменето в 22 и то не винаги...
а сега май прави криза на растежа щото ми се буди през 2 часа и иска да яде. Вече се чувствам труп от умора. Не съм спала от както Митака се роди.



Тема Чак сега намерих време...нови [re: Collibri]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано17.09.04 18:23



докато Алекс спи сладко, да разгледам прекрасните снимки на още по-прекрасните наши августинчета!!! Толкова са сладки всичките - и Пепи на Дуцката, и Алекс на Йонито, и Ели на Колибри, и Кристи на Малко Коте, и Адри на Кали, и Антон на Голдън, и Пламен на Краси от юлките, и моят син разбира се, и всички, всички!!!
Чакам да видя и още снимки на другите мамки и бебки!!!
Така-а-а, вече и погача е имало, разбирам - хайде честито на мама Йони и на нейния Алекс! Голям да порасне, сладък да му е животът!!!
Аз последния месец си бях в Надежда с майка ми по цял ден и с мъжа ми вечерно време - така че с Алекс сме излизали навън само придружени с баба му или баща му... Жал ми е, че не съм се виждала още с вас като майки, с изключение на Дуци, с която се видяхме замалко дни преди да родя в Надежда... Виждам, че вие се срещате - много сте готини на разходката!!!
Искам и аз!!!
Но как да стане? Като не се чуваме, като нямам кола, нито асансьор, малко съм като затворничка вкъщи...
Относно захранването - Алекс вече кара своя втори месец, така че дали от третия, дали от сега, все сокове ще даваме, това са витамини и ценна течност, не ме е страх, че правя нещо нередно, напротив - мисля, че на Алекс сокчето от прясно изцедена ябълка много му се услажда... Освен това - аз не намалявам кърменията за сметка на соковете!!! Сокът го давам между 2 хранения, само няколко милилитра, за нов вкус!, така че няма страшно... Сокът не замества ядене, само го допълва!!!
Относно кърмата - отново ми потече много, ура!!!
Днес сутринта след кърменето и след като Алекс блажено заспа, се доизцедих - от двете гърди общо 125 милилитра, супер, нали???
Свикнах с положението, че Алекс рядко ака... Той обаче не се мъчи от това си състояние и това ме радва - в смисъл, че не го боли коремчето, не му е твърдо на пипане, не плаче, няма запек, нормални на цвят, миризма и количество са, когато ги има!, продължавам с масажите, чая Блевит Л, сокчето, кърмата, водата със захар... Никога повече термометър, и без това в нашия случай той хич не помогна, няма смисъл да му завирам каквото и да било в дупето, все пак, както казва Дуци, мъж е!!!
Доскоро, мили приятелки!!! Хайде да си организираме пак срещи навън с бебоците, както преди, когато бременеехме!!! Въпреки че не съм шофьорка и ще ми е трудно да пътешествам с бебето из града, ще направя всичко възможно да пристигнем благополучно до уреченото място в уречения час!!!
Чакам вашите предложения за място, дата, час!!!
И дано да не е студено и да не вали!!! Както сега...
Хайде чао!



Тема Bili,нови [re: Billy_wolf]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано17.09.04 19:55



как те разбирам...........................
Я кажи за кризата на разстежа. В какво се състои(освен в ядене на 2 часа
)?



Тема Re: Bili,нови [re: Duci]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано17.09.04 20:26



Ох и аз съм на същото дередже. Направо не мога да повярвам Колибри като казва, че малката през нощта си спи сладко. Моя красавец едвам заспива вечер и спи като зайче при най-малкия шум се буди и почва да пъшка, да не говорим за кърменето ни на всеки три часа нощем. Веднъж опитах да разредя на 4 часа и резултата беше кански рев, а после яде така лакомо, че го заболя много коремчето и аз се отказах. Ако знаете как ми се спи повече от 3 часа нощем........ Нищо с всичко се свиква нали са си нашите гарджета!
Хайде целувки на всички и лека и спокойна нощ



Тема Re: Bili,нови [re: kali77]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано17.09.04 21:44



Аз като слушам пък вашите бебчовци как се будят на всеки три часа се чудя, ние в час ли сме?!? щото пък да спи толкова много.... Верно че денем си яде на три часа /ама пак аз я будя....../ но пък понякога между кърменията не спи, а будува и си се занимава с нещо - зяпа нанякъде съсредоточено, ритка, шава... Вече така по 3-4 пъти на ден... И явно й се събира да си отспива през нощта...
отделно май само ние правим така -къпем я късничко - в 22.30ч, храня я в 23ч, до 24ч се уригваме и после заспива и се буди чак към 7-8ч - т.е. не се буди, а аз я будя........ Нощем е като заклано детето - кърти и не му пука!
Аз съм много доволна де, не мога да се оплача. И денем не плаче много - да не кажа почти хич - само ако не е дояла или ако не се е уригнала добре - има трудности с уригването - голяма ми е мъка....
Момичета, то моето бебе и в корема ми беше по-кротичко ако си спомняте - вашите ви пребиваха от ритници, а моята спяща красавица си кротуваше. И сега ми е кротушанка. Явно прекалено спокойствие съм й осигурила през бременността и й се е отразило на характера. То и като й погледнеш физиономийката - излъчва блаженство и спокойствие - някакъв душевен и физически мир... Не е зле!
Само че я ги вижте важте юнаци с това ядене на 3 часа как хубаво наддават. Ние сме наддали само 620г за първия месец - не е малко, но не е и много. Ами то не може пък само да се спи, трябва и да се яде чат пат.

А за срещите, Деси, разбирам че много ще е хубаво да се срещнем повечко хора.... ама не е лесно.... Ние едва сме се уговорили да се видим... всички са с различни режими на хранене, съобразявахме се с това... отделно че сме много трудно подвижни с тия колички и транспорта определено е проблем..... та в крайна сметка само за идеята успяхме да се видим, ама не е лека задача.
Някой път трябва да се пробваме, да уредим някоя голяма среща, пък който сколаса да дойде....
Лошото е че време не остава почти - вече идва студът... уви...
е, днес цял ден ръми вали, грозна работа.
И ние трасираме само в нашия си район и всяко ходене някъде другаде си е живо предизвикателство.



Тема Re: Bili,нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано20.09.04 15:15



ето копирам една статия в която се споменава бум на растежа или криза на растежа


Как да увеличим кърмата си

Почти всички кърмещи майки се тревожат по едно или друго време дали бебетата им получават достатъчно мляко. Тъй като не можем да измерим приема на майчино мляко така, както се мери изкуственото мляко, е лесно да сме несигурни дали произведеното мляко е достатъчно. “Усещането”, че кърмата е недостатъчна е най-честата причина, поради която майките отбиват рано бебетата си или въвеждат рано твърди храни и добавки. Макар че наистина има много малък процент жени, които не могат да произведат достатъчно мляко независимо какво правят, това е много рядко.
Първото нещо, което трябва да се направи, е да се определи дали наистина производството ви на мляко е наистина малко или не. Някои майки имат нереалистични очаквания, и чувстват, че ако бебето им не е на три часов график, или не спи през нощта на възраст шест седмици, те сигурно нямат достатъчно мляко. Има тенденция кърмачката да обвинява за всичко кърмата си – например, ако бебето ви връща мляко или има газове, трябва да е нещо, което сте яла... ако има ден, в който яде по-често от обикновено, трябва да е, защото нямате достатъчно мляко... Внимавайте да не добиете навик да отдавате всичко, което бебето ви прави, на кърменето. Всички бебета, изкуствено или естествено хранени, имат спокойни, лесни и нервни дни.

Често майките се тревожат за количеството мляко, ако:
• Бебето суче често, или изглежда гладно скоро след като е хранено. Помнете, че е нормално за бебетата да ядат често. Те имат силна нужда да сучат и обичат да бъдат гушкани. Кърмата се усвоява по-бързо от изкуственото мляко, така че кърмените бебета са склонни да ядат по-често. Сучене 10-12 пъти или повече за 24 часа не е необичайно. Всъщност, ние, консултантите по кърмене, се притесняваме много повече за бебе, което спи дълги периоди от време, отколкото за бебе, което иска да суче “през цялото време”. Бум в растежа често се наблюдава около 10 дена до 2 седмици, на 3 седмици, на 6 седмици, на 3 месеца, и отново на 6 месеца. Бебето ви ще иска да суче по-често през това време на бърз растеж, и няма да изглежда задоволено. Ск=лед като сучат на поискване няколко дена, повечето бебета постигат равновесие и се връщат към старите се схеми на хранене. Също така, много бебета се хранят “с натрупване” вечер преди лягане. Това е нормално поведение за кърмени бебета. Изкуствено хранените бебета също имат период на нервничене вечер, но техните майки нямат вграден в себе си начин да ги утешат, затова те плачат повече.
• Бебето прекарва по-малко време на гърдата (може би 5-10 минути вместо 15-20), яде само от едната гърда, вместо и от двете на едно кърмене, или гърдите ви са по-меки и не текат толкова много, както в първите седмици на кърменето. Тези промени са нормални и просто означават, че тялото ви е нагодило производството на мляко, за да посреща нуждите на бебето ви.
• Сравнявате начина на сучене на бебето си, наддаване на тегло или навици на сън с бебетата на други, или дори с предишното си бебе. Помнете, че всяко бебе е индивид, и едни и същи правила не важат за всички така, както и едни и същи правила не важат за изкуствено хранените и кърмените бебета.
За да определите дали наистина имате нужда да увеличите производството си на мляко, вижте статията “Как да разбера дали бебето ми изсуква достатъчно мляко”. Ако бебето ви отслабва или не наддава достатъчно бързо, трябва да определите дали производството ви на мляко не е ниско и да предприемете стъпки да го увеличите.

Следните фактори могат да допринесат за недостатъчно количество мляко:
• Няма достатъчно стимулация чрез сукане. Сънливо бебе или такова с жълтеница моге да не суче достатъчно силно, за да изпразва гърдите ви достатъчно. Дори бебе, което суче достатъчно често, може да не ви стимулира достатъчно, ако суче слабо или неефективно.
• Ако сте разделени от бебето си, или ако схемата на хранене е твърде строга, могат да попречат на системата на търсене и предлагане на мляко. Честото кърмене често е най-добрият начин да увеличите количеството кърма.
• Ограничаването на времето, което бебето прекарва на гърдата може да кара бебето ви да поема повече от нискокалоричното начално мляко и по-малко от мазното крайно мляко. Обикновено бебетата имат нужда да прекарват около 20-45 минути в сучене през периода си на новородени, за да получат достатъчно мляко. Предлагайте и двете гърди на едно хранене през ранните седмици, за да получите достатъчно стимулация. Макар че някои бебета получават достатъчно мляко от едната гърда, и то след като са сукали само няколко минути, обикновено това става след като производството на мляко е добре установено, а не през първите етапи на кърменето.
• Ако сте болна или под голям стрес, количеството ви мляко може да е малко. Хормонален дисбаланс като заболяване на щитовидната жлеза или на хипофизата или неизхвърлени парчета от плацентата могат да предизвикат проблеми. Много майки откриват, че кърмата им намалява, когато са настинали, или когато се върнат на работа.
• Редовното използване на бутилки с изкуствено мляко или биберон-залъгалка може да намали кърмата ви. Бебетата, които са сити от изкуственото мляко, ще сучат по-рядко, а някои бебета са готови да задоволят нуждите си от сукане с биберона-залъгалка, вместо да прекарват време на гърдата. Ако трябва да дохранвате с изкуствено мляко, опитайте да се цедите след хранене, за да осигурите на гърдите си допълнителна стимулация. Ако използвате биберон-залъгалка, уверете се, че той не се ползва, за да задоволи нуждата от ядене.
• Ако зърната ви са много разранени, болката може да потисне рефлекса на потичане, а също може да сте склонни да отлагате храненето, защото ви е толкова неприятно. Вижте статията “Разранени зърна” за причини и лечение. Често внимателното позициониране на бебето за кърмене разрешава проблема.
• Предишна операция на гърдите може да е причина за малко количество мляко. Винаги, когато сте претърпели операция на гърдите, има риск от проблеми с кърменето, особено ако млечните канали са били увредени. Като цяло, протезите за уголемяване на бюста или биопсиите на гърдите причиняват по-малко проблеми от операция за намаляване на бюста.
• Приемането на комбинирани хапчета за контрацепция (тези, които съдържат естроген и прогестерон) и забременяване по време на кърмене могат да увеличат нивото ви на хормони и да намалят производството на мляко. Твърде много цигари или приемане на определени медикаменти също може да засегне количеството кърма по злополучен начин (вижте статията “Лекарства и кърмене”)

Ако производството ви на мляко е малко, ето някои предложения как да го увеличите:
• Следете теглото на бебето си често, особено през ранните дни и седмици. Общо взето, колкото по-дълго време количеството кърма е било недостатъчно, толкова повече време ще отнеме да се възстанови наново. Потърсете помощ рано, преди наддаването на тегло да стане голям проблем.
• Грижете се за себе си. Опитайте се да ядете добре и да приемате достатъчно течности. Няма нужда да се наливате – ако пиете достатъчно, за да бъде урината ви светла, и не сте запечена, тогава вероятно приемате достатъчно. Пийте, колкото сте жадна, обикновено 6-8 чаши на ден. Диетата ви не трябва да е префектна, но трябва да ядете достатъчно, за да се предпазите от това да сте уморена през цялото време. Лесно е да бъдете толкова погълнати от грижите по бебето, че да забравите да ядете и пиете достатъчно. Не се опитвайте да пазите диета, докато кърмите, особено в началото, когато установявате производството на мляко. Нуждаете се минимум от 1800 калории всеки ден, докато кърмите, и ако ядете висококачествени храни и ограничите мазнините и сладкото, обикновено ще отслабнете по-лесно от майка, която храни бебето си изкуствено, дори без да се ограничавате. (Вижте статията “Хранене, упражнения и отслабване по време на кърмене”)
• Кърмете често и толкова дълго, колкото бебето ви иска. Опитайте се да го кърмите минимум 8 пъти за едно денонощие, а и повече, ако е възможно. Ако бебето ви е сънливо, вижте статията “Събуждане на сънливо бебе”.
• Предлагайте и двете гърди на едно хранене. Опитайте “кърмене със смени”. Наблюдавайте бебето, докато суче. То ще суче силно няколко минути, после ще започне да забавя и да преглъща по-нарядко. Може да продължи да суче това мързеливо сучене дълго време, а после е твърде уморено, за да яде от другата гърда, когато се опитате да го сложите на другата страна. Опитайте се да сменяте гърдата веднага, щом сукането се забави, дори това да е станало само след няколко минути. Направете същото с другата гърда, докато сте предложили всяка гърда по два пъти, и тогава го оставете да суче толкова дълго, колкото иска. Това кърмене със смени ще осигури прием на повече от висококалоричното крайно мляко, като в същото време ще осигури достатъчно стимулация и на двете гърди.
• Опитайте се нежно да масажирате гърдата, докато кърмите. Това може да помогне на богатото, висококалорично крайно мляко да тече по-ефикасно.
• Убедете се, че използвате правилна техника за кърмене. Проверете начина, по който го слагате на гърдата, за да се уверите, че я захапва правилно. Ако ареолата не е надълбоко в устата на бебето, то може да не успява да притиска млечните синуси ефективно, за да отделят млякото. (Вижте статията “Разранени зърна” за съвети относно позиционирането).
• Избягвайте бутилки (ако е възможно) и биберон-залъгалка. Вие искате нуждите за сукане на бебето ви да се удовлетворяват на гърдата. Ако бебето ви има нужда от дохранване, опитайте се да използвате чаша, спринцовка, система за хранене с маркуче, или лъжичка, особено в самото начало (бебета на възраст под 2 седмици). Това е много по-малка грижа при по-големите бебета, които вероятно ще имат много по-малък проблем да превключват между бутилката и гърдата.
• Ако искате да увеличите производството на мляко бързо, обмислете дали да наемете болнична помпа за кърма (в САЩ) за няколко дена, освен ако нямате двойна помпа за кърма с добро качество у дома. Най-добрия начин да увеличите кърмата си, е да изпомпвате и двете гърди по 5-10 минути, след като сте кърмили бебето си, или поне 8 пъти за 24 часа. Опитайте се да нагласите помпата на максимум, освен ако зърната ви не са много разранени. Повечето помпи работят по-добре, когато засмукването им е нагласено на по-висока степен. Минимумът е подобен на сукането на бебето насън към края на храненето, а максимумът е като енергичното сукане през първите няколко минути на храненето.
• Има някои хранителни добавки, а също и лекарства, които могат да увеличат кърмата ви. Преди да използвате което и да е от тях, е важно да се уверите, че няма проблеми като болест при бебето или майката. Много билкови добавки са били използвани много години, за да увеличат продукцията на млякото, като най-популярните са Fenugreek, Магарешки бодил и Малина. Бирената мая (съдържа витамини В) е друго често предписвано лечение за малко производство на мляко. Аз обикновено препоръчвам на майките да вземат капсули Fenugreek (2-3 капсули, 3 пъти дневно) заедно с таблетки Магарешки бодил (същата доза). Може да добавите таблетки бирена мая (3 таблетки по време на ядене, три пъти дневно), както и чай от малина или капзули няколко пъти днвено. Знам, че това изглежда като твърде много капсули за вземане, но ако не искате да приемате всичките, Fenugreek изглежда действа най-добре. Fenugreek е в категорията GRAS (generally regarded as safe – обикновено смятан за безопасен), но когато се приема в големи дози, може да причини ниски нива на кръвната захар, така че трябва да се приема внимателно от диабетиците. То е от семейството на фъстъка и леблебията, и може да предизвика алергична реакция у майки, които са алергични към тях. Може да причини мирис на клен в урината и потта. При болшинството майки не предизвиква проблеми и може да е много ефективен. Не е известно да предизвиква каквито и да е проблеми при бебетата на майкик, които го приемат. Проверете този сайт за повече информация за добавки за увеличаване на кърмата: http://www.geocities.com/Heartland/Prairie/3490/herbal-rem.html, или се свържете с Мешел Търнър, IBCLC и билкар на адрес www.birthandbreastfeeding.com или директно по и-мейл на mrturner@vnet.net.
• Има едно лекарство, предписвано в САЩ, което често се използва за увеличаване на кърмата. Обикновено се запазва за случаи, когато всичко е било изключено и всякакво лечение е пропаднало. Често се използва при майки, които кърмят недоносени бебета, които са в болницата дълго време, и които са подложени на голям стрес. Метоклопрамид (Реглан) (Metoclopramide (Reglan) най-често се изписва за лечение на рефлукс при бебетата и за да предодврати гаденето у майките, родили с цезарово сечение. Когато се даде на кърмеща жена, той стимулира продукцията на пролактина и обикновено увеличава количеството мляко. Много изследвания са показали увеличение на произвежданото мляко между 66 до 100%, в зависимост от даваната доза и от това, колко мляко е произвеждала майката преди приемането на лекарството. Най-ефективна изглежда дозата от 30-45 мг на ден, средната доза е 10 мг три пъти дневно. Ако майката се поддава на лечение с Реглан, обикновено вижда как продукцията й на мляко се увеличава за 2-3 дена. Щом спре да го взема, продукцията й обикновено намалява отново. Ако взимате Реглан, трябва да се потрудите да намерите причината за проблема, с правилно поставяне на гърдата или често изцеждане, или кърмата ви ще се върне на предишното ниво, щом спрете да го вземате. Намаляването на дозата за няколко седмици е по-добро от рязкото спиране на лекарството.
• Реглан често се използва в педиатрията и не са установени странични ефекти при кърмачетата. Майките могат да изпитат крампи и диария, и дългосрочната употреба (над четири седмици) се свързва с депресия.
• Най-важното нещо, което трябва да обмислите, когато става дума за дете, което не наддава добре, е здравето на бебето ви. Трябва да работите отблизо с неговия доктор и да следите внимателно теглото му. Често е необходимо дохранване с изкуствено мляко, докато работите над увеличаване на кърмата си. Недейте има чувство, че изкуственото мляко е ‘целувката на смъртта’ за кърменето. Често дохранването с изкуствено мляко е точно онова, от което се нуждаете, за да наддаде бебето на тегло бързо, за да може да суче по-енергично и ефективно. Попитайте доктора си кое изкуствено мляко препоръчва и го дайте на бебето си както можете. Ако храненето със спринцовка, чашка, маркуче, залепено на гърдата или хранене с пръст работи при вас, това е чудесно. Все пак, понякога храненето с бутилка е най-ефикасният начин да дадете мляко на бебе, и това е, което е най-важно. Много бебета превключват между гърдата и бутилката без проблеми, и ако се получи объркване на зърното, можете тогава да се справите с него. Щом бебето ви наддава достатъчно на тегло, можете отново да се върнете към изключителното кърмене от гърда. Не се страхувайте да използвате бутилка или да дохранвате с изкуствено мляко, ако това върши работа за вас и бебето ви.
• Ако сте една от онези жени, които попадат в малката група, която не може да произведе достатъчно мляко, независимо какво прави, винаги можете да комбинирате кърменето и дохранването с изкуствено мляко. Всяко количество кърма, което бебето ви получава, му носи хранителни и имунологични ползи, и специалната близост, която чувствате, докато кърмите бебето си, не зависи от това, колко пъти на ден суче то





Тема Ей, Били,нови [re: Billy_wolf]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано20.09.04 16:21



страшна работа си. Аз те знам, че си цяла енциклопедия.
Я сега кажи защо толкова рядко пишеш? Как е бебчо?




Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано20.09.04 22:21




Нашата погача също мина вече! А бебе Ели, сякаш от 40тия си ден прозря света! оттогава започна да ни вижда истински, да комуникира с нас, да се усмихва на нас точно, а не на никъдето!!! И да си играе с нас! С таткото сме много щастливи от тоя факт и се опитваме да усвоим бебешките трикове за комуникация!





И ... една любовна история...

Редактирано от Collibri на 20.09.04 23:13.



Тема Re: Дуцка,нови [re: Duci]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано20.09.04 23:23



права си.
Ето един

, където ще намериш снимки на мойта сладуранка.
Ех, вече и ние сме на един месец...





Тема Аууу,нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано21.09.04 19:57



много е сладка! Пу-пу. Да ви е жива и здрава!И баткото е страшен. На колко години е?




Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано21.09.04 19:59







Тема Re: Дуцка,нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано21.09.04 22:36



Голямо е сладуранче!!!!!
Радвам се че можахме да я видим в този сайт!!! ще го сложа и него в списъка в следващата тема, за да можем да си влизаме и гледкаме :)



Тема Re: Аууу,нови [re: Duci]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано21.09.04 23:03



Мерси, мерси да ти се връща.
Баткото е едно магаре и половина на 12 години... и много обича сестра си. Току я грабне и започва да я мъкне из къщата, от което аз изтръпвам. Не само, че е бебе, но и при раждането й се счупи дясната ключица. Случвало се при по-големите бебета, макар че тя не е чак толкова едра. По-скоро това, че не беше се добре завъртяла предизвика счупването. Та ни казаха да бъдем много внимателни с дясната ръчичка. Докато свикна да я къпя, сто пъти се изпотих и притесних в началото. Но вече свикнах. Сега вече трябва да е добре, да е зараснала. Като навърши два месеца, ще я водя на детски ортопед. Казаха тогава, защото пак трябва да й се направи ренгенова снимка.
Та такива ми ти перипетии с нашата госпожица ...





Тема Re: Кобри,нови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано21.09.04 23:12



давай и слагай сайта.
Между другото и аз се подредих като теб, с гадна хрема и болки в гърлото. Слагам маска, но непрекъснато ми тече носът и един малък кошмар. Тъпча се с чай с мед и сокове от лимони. Ама са един киселяк...
Май синът ми домъкна вирусът от училище ....
Уф... носътми е станал като камба, червен и леко започва да се бели...
Отивам за поредната доза капки за нос... Апчих...





Тема Re: Ей, Били,нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано22.09.04 17:28



Ами пиша рядко защото нямам много време. Непрекъснато сме в движение с мъника - ту тук в София, ту при майка и татко. А там нямам добър достъп до Нет. И като се върна докато прочета и не ми остава време за писане.
Бебето е добре. Растем в норми, смеем се много, ритаме и се движим яко - чак не ми се вярва че е качил килограм при това усилено движение.
Когато имам повече време ще пиша повече.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано23.09.04 13:52



- това е албума ни с Пепи.
Колибри, моля те го сложи горе в списъка




Тема Отчет!!!нови [re: Duci]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано23.09.04 17:49



Ето инфо и от мен и Алекс - на 20-ти бяхме на консултация, биха ни ваксината против хепатит, синчето храбро я понесе и после спа цял ден!, мериха ни и ни теглиха... Лекарката Даниела Петкова е много готина и мила!!! Доволна съм. Равносметката е следната:
За 33-те дена от изписването дотогава Алекс е наддал с 1100 грама!!! На изписването си беше едва 2600 грама, роди се 2850 грама, а сега беше цели 3700 грама, цяло слонче, нали? А на ръст е станал от 51 см цели 56 см - гигантчето на мама!!! Главата му също е пораснала - от 33 см на 37 см, а гърдичките от 32 на 34 см! Така че явно кърмата ми му стига, добре расте! Супер!!!
И аз предполагах, че е пораснал доста, съдейки по дрешките му - вие кой размер носите? На нас най-малкият номер 22 вече ни умалява, гоним 24-ката, а в началото и 22 му беше огромен...
Права си, Колибри, и Алекс трябваше да стане на 38-39 дена, за да дочакам първото истинско вглеждане в мама и първата усмивка в отговор на моите нежности към него!!! Толкова сладко се усмихва моят син!!! Обичам го!!!
А днес Алекс става на пълни 40 дена от раждането си... Има вид вече на истинско човече - с пълни бузички и пръстчета на ръчичките, с голяма кръгла главичка, с ясни очички...
Все така има страшен апетит - последните няколко дни иска да суче на всеки 2-3 часа, включително и през нощта, яде по много и дълго време, изглежда видимо преял, даже връща малко, но след 2-3 часа иска отново... И аз му давам разбира се, какво да го правя? Всеки ден пие и сок - досега съм му давала от ябълка, от круша и от моркови - и трите много ги хареса! Пие също и много вода със захар, и чая си... На ден му се събират около литър течности общо - кърма, вода, чай и сок!!! И насън продължава да си примлясква!!! А относно дрискането - ходи по веднъж на ден или по веднъж на два дена, явно сокчетата и чайчето му помагат в това отношение, така че се успокоих...
Обожава разходките - само тогава спи непробудно, иначе поспинква по мъничко, пък се събуди и започва едно кокорене... Обича да остава голичък когато го преобличам, обича и да го къпем... Обича да го люлеем на ръце, да му пеем, но не и да го оставяме сам в креватчето...
Почна и да гука по малко... Което също ме радва!
В момента мога да пиша само защото той е навън със свекърва ми и затова съм спокойна, а не с непрекъснато заети ръце...
Въпреки че вече много ми се иска, секс още не сме правили -
И то главно защото още се чистя от раждането - в смисъл, че все още имам леко кафеникаво течение... А и давам време на белезите от шевовете съвсем да се изгладят и заздравят... А и мъжът ми е все уморен, а аз - направо изтощена... Е, пак ще дойде време за секс, ще видим кога?
От мен и синчето всичко добро!!! Бъдете здрави и се обичайте!!! С приятелски поздрав - Деси.





Тези дни ще си подам молби в социалните за еднократната помощ за раждане на дете и за детските, и ви напомням и на вас да свършите тази работа...
Е, това беше от мен засега... Знайте, че ви чета всеки ден, защото за четенето не са нужни ръце, а само очи, но не мога да пиша често, заради Алекс, когото гушкам непрекъснато напоследък... Душа не ми дава да го оставям да се дере... Толкова е малък още... Невинен и беззащитен... Не искам да се страхува... Искам да се чувства обичан и сигурен, и доволен в прегръдките на мама, въпреки че вече останах без ръце и ми се вие свят от това люлеене...
Чао.

Редактирано от desykv на 23.09.04 18:02.



Тема Имам 2 въпросчета към вас!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано23.09.04 18:13



Първо, вие оставяте ли бебоците си да спят на абсолютна тишина? Ние - не. Или има музика, или ние си говорим... И той си спи, ако му се спи... А как реагират вашите дечица на музиката, на песните, на ритъм... Нашият обожава аз да му пея и да танцувам с него, както и когато баща му превърне стаята ни в дискотека, слушаме доста силно диско и чалга понякога, , но на него видимо много му харесва цялата какофония...

Второ, случва ли ви се да се ядосате на бебчовците си, или аз съм единствената идиотка тук? На мен ми се случва много да му се ядосам нощем, когато зверски ми се спи, а той мрънка или плаче, без да разбера какво му има - защото съм го преоблякла, нахранила, напоила, гушнала, проверила за болки в коремчето или за това дали не му е студено или горещо, но нищо не помага - той не ще да заспи и упорито ми мрънкоти, влудява ме в такива моменти!!! Лошото е, че понякога не мога да се сдържа и започвам да му викам - знам, че греша, че това не помага, но някакси ми улеква като си повикам и аз!!! Много ли съм лоша???

Та това ми бяха въпросите... Моля да ми отговорите!!! Благодаря ви предварително, мои августински приятелки!!!

Уви, лятото свърши - днес е първият есенен ден!!! Дано есента да бъде топла... За наш късмет! Така както случихме на прохладно лято по време на бременността ни... Сега с Колибри ще правим магии за слънчице, нали, мила???
Хайде доскоро и със здраве от нас!!!



Тема Re: Имам 2 въпросчета към вас!!!нови [re: desykv]  
Автор sema (african)
Публикувано24.09.04 08:19



Деси, споко в норма си! Напълно те разбирам и оправдавам за "бесовете ти". Аз бях така с големия ми син - ужас! Ако знаеш как съм му викала... чак ме е срам сега. С ДАрина съм много по-спокойна, защото вече знам какво е! И да викаш и да се ядосваш - файда няма. Просто човечето ще си мрънка докато си реши! За това съвет: АКо можеш и има как лягай в друга стая! На малките просто им трябва време да се нагодят към нашия свят! Освен това не забравяй, че бебетата са със страшно силно развита чувствителност - ако ти си нерван и то е нервно, така че по-спокойно.
Аз се старая преди заспиването вечер (22:00 - 23:00) да й "внуша" идея за "спокойствие" - т.е. намалявам максимално звуците около нея. Може и да бъркам. През деня някак нещата стават от само себе си!



Тема Re: Имам 2 въпросчета към вас!!!нови [re: sema]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано25.09.04 10:29



Момичета ,я кажете идва ли ви вече М-та?При мен се случи на 40-тия ден и Криси три дни се опъваше като го кърмех.Дали усещат бебетата когато мама е така ,а и коликите малко се усилиха?Но най-важното - нямаше ги адските болки от преди!!!

Редактирано от Maлko_koтe на 25.09.04 10:50.



Тема Re: Имам 2 въпросчета към вас!!!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор juna (непознат )
Публикувано25.09.04 10:41



Каква М-я,че то преди два дена спря да ми тече това което беше започнало в родилното.И се надявам поне 2 мес. да нямам такива гости.



Тема Re: Имам 2 въпросчета към вас!!!нови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано25.09.04 11:40



Аз също нямам още М-я. И на мен скоро спряха лохиите, макар че последните 2 седмици, мога да кажа че направо ги нямаше... но чат пат все се появяваше по нещичко.
Но пък това че нямаме М-я мисля че не ни предпазва от повторно забременяване... така че май си трябва пазене, особено на тези дето сме родили със секцио... уви!
Няма начин.... Как сме отвикнали от тези мерки.... от 2 години не сме се пазили....
Нашта Ели се държи все по-добре. Нощем хич не яде. Заспива към 23 ч и се буди в 7ч сутрин средно... дори днес спа до 9........
Мисля да й изместя къпането малко по-рано, защото вечер след храненето към 8ч, заспива и едвам се буди за следващото в 11ч... Та ми е жал - явно това вече й е нощния сън. Ще трябва да корегирам нещо.
Сутрин, след дългото спане и обилно хапване /сутрин имам най-много кърма/ се ококорва и се почват игри - хилим се, гукаме, играем - много сме сладки.
Вече вижда определено добре. Гледа си играчките - аз й ги накачурвам около кошчето и тя си ги гледка, бута ги, приказва им нещо.
По някое време се изморява и почва да мрънка - тогава една биба в устата и тя заспива.
Гледам да не се уливам с носенето на ръце и люлеенето, да не свиква.
Гушкам си я след ядене, докато уригне 3-4 пъти хубаво, тя почва да ми заспива в ръцете и я слагам в легълцето. Излишно не я нося. Ама тя и не плачка - кротушанка си е. И спинка достатъчно добре.
На разходки ходи, кога с мен, кога с баба си.
Колики вече няма.
Спи на шум - ние живеем в една стая и не може да се пази тишина. Музика, телевизия, нашия говор и смях. Когато съм сама с нея не вдигам много врява.
И така! Вече и понатежа- явно е качила нещо отгоре
Така от нас! Пишете ни!



Тема Здравейте отново!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано25.09.04 12:50



Като по чудо Алекс спи в креватчето си и аз използвам момента да простра пералнята, да измия чиниите и да посетя клуба...
Моля ви, момичета, отговорете ми на въпросите, които ви зададох!!!
Аз имам и още, но друг път...
Колибри, честит ти рожден ден на патерица!!! Бъди жива и здрава, и все така горда и щастлива майка!!! Нека любовта и семейната хармония никога да не напускат дома ти!!!
Дуци, какво стана на прегледа вчера? Все ти си ми в главата! Стисках много палци!
Аз нямам менструация, още се чистя от раждането - всеки ден по малко...
И да се похваля, точно на 40-ия ден мъжът ми се осмели да ми предложи да се любим! И, още не мога да повярвам, успяхме! С повече ласки от негова страна и много нежност, и благодарение на спящия Алекс!, първият път мина успешно!!! Ура! Явно отлично са ме зашили, защото и болка почти нямах...
Супер, нали?
Аз имам доста кърма, Алекс е много лаком и от няколко дена си иска през 2-3 часа, не пропуска! Само някой път през нощта след обилното папкане и къпането, спи непробудно 4-5 часа, но в никой случай повече! Дотук добре... Обаче се оказва, че мъжът ми е по-специалист от мен в приспиването му, когато той не ще да спи и мрънка - като вълшебник е, гушва го, казва му 2-3 приказки и нашият отнася плувката, а аз просто не съумявам... Защо ли?
А от 2 нощи Алекс спи между нас в спалнята през нощта... Знам, че това крие опасност, но иначе пък въобще не заспива и се дере дълго време, а на нас ни се спи... Та открихме този вариант... Спим, но сме нащрек и двамата!!! Да не би да го смачкаме или задушим... Събуждам се аз, и що да видя - Алекс се шири почти в цялата ни спалня по средата, аз в крайчеца на леглото на милиметри от падането, а мъж ми се залепил на другия му край при парното... Такива ми ти работи... Но след кърменето през нощта в 4 часа, след дългоочакваното уригване и унасяне на синчето, се престраших и го мушнах в креватчето му - този път спа чак до 6 часа, та не му треперихме да не го потрошим в спалнята ни... Засега всичко хубаво от мен!!! Деси.
Хайде чао и доскоро!!!

Редактирано от desykv на 25.09.04 13:05.



Тема Re: Имам 2 въпросчета към вас!!!нови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано25.09.04 16:32



Мали направо ви завиждам. При мен лохийте текоха около 7 дни и ми минаха някъде около 20 дена след раждането, като се сляха с първата менструация (така поне каза докторката) и от тогава съм си все така, вече почти тридесет дни първа менструация. Чак почвам да се притеснявам!



Тема Re: Здравейте отново!!!нови [re: desykv]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано25.09.04 16:41



Деси, защо не го слагаш да спи върху теб на гърдите ти? Така няма опасност да го задушиш или да легнеш върху него, а от дрвуга страна спиш и ти и мъжа ти къде къде по-удобно. Митко като не успее да заспи - така го слагам и заспиваме и двамата до 3 секунди
не се притеснявай - и аз съм спала така при майка и татко, а и съм носена доста, защото страдам от безсъние от малка - но не съм се научила така и не съм разигравала родителите си. Просто си носиш и успокояваш детето когато то има нужда от това
А иначе на горните ти два въпроса - мисля че всичко ти е нормално, а теб те бият яко хормони след като задаваш такива въпроси
бъди убедена че си добра майка - личи ти от километри - и въпреки това ще ти е простето от време на време да му се ядосваш

И да забравих - колкото е по-шумно (ама не да бучи музика като в дискотека) толкова рпо-бързо заспиват. Особено на шума от пералнята и миялната. Спец. заради това сложихме уредбата в спалнята и съм пуснала радиото доста силночко - започна да заспива къде къде по-бързо.

Редактирано от Billy_wolf на 25.09.04 16:44.



Тема Бърз отчет и от нас,нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано25.09.04 19:58



че малкото мрънкалце много време не ми оставя.
Деси, аз също се ядосвам на Пепи, чат пат му и подвиквам Ама нали ми е първо дете и още нямам много търпение(айде сега-извинения)
Днес се изака два пъти след тридневна пауза, а преди пълнеше памперса по време на всяко хранене. В четвъртък сме на консултация.

Бях на гинеколог Имам анаеробна инфекция Обаче се премерих и съм 64кг. Свалила съм 5кг откакто съм си вкъщи. Общо 15 от изписването.Остават 10 Ама с това неспане бързо ще съм във форма. Нали се храним на 3 часа и днеска, и нощеска
Поздрави от нас и целувки на бебчетата.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Maлko_koтe]  
Автор redhat (новак)
Публикувано26.09.04 16:39



аз нося ластичен колан и мога да се похваля, че от корема няма следа вече, с килцата съм 3 повече от преди бременността, ама не бързам а тях-нали сега кърменето и на първи план. Обачу в колана се чувствам като окована, стяга ми и ми е супер неудобен. Обаче пък има ефект!

I feel good


Тема Re: Бърз отчет и от нас,нови [re: Duci]  
Автор redhat (минаващ)
Публикувано26.09.04 17:06



наближаваме и ние месечвия отчет-другата седмица. Засега видими следи от кърменето имаме-бузките ни са сладки и кръгли, крачетата вече са с " гривничи", ръчичките също, обаче колисите ни са на ниво и аз все още доста се шашкам като плаче болезнено
Искам да ви питам, момичета, като будуват дребосите, вие обръщате ли им по-специално внимание-да кажем песнички, гимнастика някаква, ябе изобщо правите ли нещо по-така, или само им се радвате и им говорите нежно?
Цвета вече будува и иска внимание, а пък свекърва ми, която си отива-УУУРРРААА-в петък, само ми дава насдтавления-тя търси да суче, тя иска да спи, и започва едно дундуркане докато и размъти мозъка и Цвети разбере, че с тази жена на глава не се излизаи е по-добре като спасение да заспи...
А да ви се наоплаквам от нея време няма да ми стигне, болна била и страдала от безсъние...дай Боже, всекиму такова безсъние-заспи в 12 и до 9 сутринта без да се помръдне. Говори на мъжа ми глупости и го товари-щяла да умира, много а боляло това-онова, а той миличкия и без друго едва се справя с напрежението и безсънието нощем А пък свеки само се кани и ни плаши и умирането го е отложила за друг път Тя докато се мотае, те хубавите места ги заеха хората
Целувки на всички вас от мен и Цвети!

I feel good


Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: redhat]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано26.09.04 17:37



Здравей,аз не го нося колана защото изобщо не мога да го търпя в нас ,а навън ще ми прозира под белия панталон или се очертава под дънките и пак не го нося :)).Вече си влизам почти във всички панталони,но мъъъничко по трудно ги закопчавам.За съжаление поли никога не съм носила и нямам :((.Сега трябва нещо зимно да си купя и съм готова.Бебо го обзаведоха с разни неща до година поне - столче за кола , шезлонг за лежане,спане и люлеене,столче-масичка за хранене ,колички 2 една комбинирана и друга,която е лятно-зимна, има поне 25 шишета от всички марки,баба му му купи и подгревател за бурканчета и шишета,а и 3 шишета на д-р Браун.А и креватче тати купи отдавна,много хубаво.Също и висящи играчки,свирещи и плюшени един куп.Вече няма къде да слагам всичко ,а всеки който дойде всеки път по нещо носи.:))

Весел облачен ден ви желая,излизам защото Крис само навън спи ,



Тема Re: Имам 2 въпросчета към вас!!!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано26.09.04 18:15



Пускам нова тема!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.