Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Maлko_koтe]  
Автор dalala ()
Публикувано15.09.04 21:14



И на мен не ми е удобен, само ме стяга на краката, ама го нося.... нищо че няма ефект....

"Vav teb choveche ima bezbroi galaktiki, a ti si se zarnal samo v edna zvezda"


Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Duci]  
Автор dalala ()
Публикувано15.09.04 21:15



Една приятелка каза, че към края на 3ти месец й изчезнал съвсем корема, та аз имам търпение, ще почакам да видим

"Vav teb choveche ima bezbroi galaktiki, a ti si se zarnal samo v edna zvezda"


Тема Re: Отчет!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.09.04 09:06



Ужас! Как разбрахте, че има инфекция?



Тема Re: Днес е специален ден за моето семейство!!!нови [re: desykv]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.09.04 09:09



Честит ви празник, Деси! Да са ти живи и здрави!
Как изкара на купона?
А бозата си я задръж, че хич не я обичам.



Тема Вчера беше специален ден за моето семейство!!!нови [re: Duci]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано16.09.04 13:47



Супер си изкарах, малко разнообразие - веселие, много хора, шум, хапване с близки хора, които умираха от кеф да гушкат мъника, а пък моите ръце и кръст си починаха малко... Освен това се огледах, от 1 месец не съм се поглеждала в огледало, имам предвид тялото, не лицето! , защото в Надежда огледалото в коридора ни се счупи, и не сме си купили още ново... Бях забравила какво е да нямаш корем, нито дебели ръчища и крачища... Там има и кантар, та се и претеглих - тежа 56 кг вече /а тръгнах да раждам 65 кг!/, имам да сваля още 7 кила, за да съм като преди... Не правя гимнастика, ям добре, но кърмя, явно това изтощава организма и затова слабея...
Освен това както си стоях на кантара, накарах мама да ми подаде Алекс да го гушна, и стрелката посочи почти 60 килограма - значи е пораснал отново моят синковец!!! Към 4 кила е, или поне ги гони, защото кантарът не е от най-прецизните... А консултацията ни е на 20-ти, та ще видим тогава как стоят нещата с килцата и мерките му със сигурност...
Алекс си диша нормално, макар че майка му пощуря покрай неговите номера...
Разбира се, звъннах на педиатърката му и й разказах историята - тя каза, че съм постъпила по възможно най-правилния начин, да продължавам добре да го наглеждам, и на прегледа да й припомня, за да го преслуша и види по-внимателно... Тя смята, че може просто да е спял много дълбоко, но не е изключено и да е забравил да поеме дъх, както аз си мисля - случвало се понякога с малките бебчета, рядко крие някакъв риск за бъдещето, но все пак да съм с повишено внимание... Каза ми как най-лесно да проверявам дали диша, защото понякога диша, но е много тих и не мога да го чуя, пък и не мърда, като е заспал дълбоко - значи доближавам огледалце пред нослето му и виждам дали се запотява стъклото, ако да - значи има въздух! Такива ми ти работи с нас!
Относно акането - след като на 11-ти вечерта хубаво се посра , Алекс пак направи пауза, още по-голяма даже, чак до 15-ти вечерта /снощи/! Цели 4 денонощия без лайнца... Не знам дали да се радвам или да се плаша от тези намокрени, тежки, но чисти памперси... Чувам коренно противоположни мнения и съвети!!! Объркана съм... Не изглежда гладен, нито жаден, нито нервен, нито изстинал или прегрял... Не му е подуто коремчето... Не плаче, не го боли... Но и не ака... Купих му чая Блевит, пие от него от 3 дена, никакъв резултат... Пие достатъчно вода, храни се добре на гърдите ми /дори се цедих, за да му дам със сигурност достатъчно милилитри - изпива си спокойно между 80 и 120 мл кърма/! Вчера го захраних за първи път с 30 мл сок от пресно изцедени обелени и измити много вкусни ябълки, много го хареса! Но пак си поиска да папка кърмичка...
Вчера видях зор с него, като цял ден не се изхожда, а пръцка стабилно и от време на време се напъва, и го наболва... А аз не знам от колики ли е или от това, че не е дрискал отдавна - абе видях се в чудо... Та реших да пробвам с термометърче, намазано със зехтинче - бръкнах му в дупето, а той се разгука и усмихва, все едно нищо не му правя ... Както и да е, това беше по обяд, оставих го голичък да си порита малко, барем се изака след извършената манипулация, но не би! Стои си сух и весел... Пак бръкнах - нищо! Термометърът не беше изцапан с изпражнения, само миришеше на пръцкано... Хубаво, и така аз продължавам и с капките против колики, и с чая против запек... И с водата, и с кърмата, и с дебненето дали пък този път памперсът не е пожълтял вече! Късно следобяд мама повтори процедурата с термометър, да не би аз да не съм я направила както си трябва, но и тогава не се изходи... Иначе му правя чести масажи на коремчето... Вечерта изпи сока, след половин час го накърмих, и докато кърмех Алекс най-накрая се изака обилно! Само че този път изпражненията му бяха кафяви, а не жълто-оранжеви, редки, но не чак толкова, колкото преди, с 2-3 малки бучици /по-твърди частици/, и миришеха малко на кисело... Това нормално ли е? Така че детето си се изходи, но когато то си прецени /нали си е ЛЪВ/, а не когато ние му бъркахме в дупенцето...
Относно водата - пак държа да отбележа, че не е вредно да даваме на кърмаче водичка, стига то да си иска!!! Има починали хора от обезводняване, но от прекаляване с вода няма, просто я изпишкваш, ако ти дойде в повече!!!
Във всеки случай си признавам вината - !!! Два поредни дни давах на Алекс повече вода, отколкото трябва - заблуди ме факта, че той си я пие с кеф, а пък и нали е накърмен, поне така си мислех... Добре че беше майка ми та се усъмни защо Алекс пие толкова жадно водата... И като наближи времето да кърмя, ми каза: "Я се изцеди! Да видим колко милилитра ще изцедиш!" Аз спокойно започнах, защото бях убедена, че имам много кърма, но уви!, първите 5 минути наистина изцедих наведнъж много - около 50 милилитра, но след това за още около 30 минути цедене успях да източа капка по къпка, кога с ръка, кога с помпата, едвам още 20 мл, представяте ли си? Та аз съм го оставяла недостатъчно сит, достатъчно за да му улекне от глада и да заспи, но не достатъчно, за да спи спокойно три часа, та затова се будеше нервен и лочеше толкова много вода... Вместо по около 100-120 мл кърма съм му давала в два поредни дни по около 70 мл на прием... И той си е наваксвал количеството с водичка, милото ми... Веднага продължих с цеденето - изцедих и другата гърда - от нея източих също едвам още 40 мл, та станаха точно колкото трябва - общо 110 мл кърма, които Алекс изцока за 10 минути с невероятно удоволствие и заспа като заклан, и спа така цели 4 часа - сит и спокоен... А аз се наливах с течности през това време, шашардисана, че ми спира кърмата, и с мама решихме да сменя режима му на кърмене - в смисъл, че на всяко кърмене ще му давам и от двете гърди, за да стимулирам производството на всяка гърда, а не както правех преди - един път от едната гърда, другия път от другата... Защото така всяка гърда ми оставаше нестимулирана по цели 8 часа и явно кърмата затова намаля... Аз го кърмя средно на всеки 4 часа... След като пробвах отново с двете гърди на всяко кърмене, кърмата ми видимо се увеличи, слава Богу!!!
Стана дълго, простете ми! Но спирам дотук, защото току-що Алекс се събуди и иска да суче!!!
Нормално е да им се дава между 50 и 250 мл вода на ден...
И аз давам толкова - най-често между 150 и 250 мл...
А онези 2 дена, за които ви разказах, Алекс изпиваше по 360-400 мл на денонощие!!! Горкичката ми жабка - повече няма да правя така!!!
Доскоро - с приятелски поздрав - Деси.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: dalala]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано16.09.04 14:54



Прибрах се да го накърмя и да видя какво има тукааа:) Колана реших ,че няма да го нося,а и лекаря ми каза, че матката до 8 месеца щяла да се свива. А и на мен май ми трябва стягащ кожата крем , а не колан, защото корем нямам ,а имам мека разшлямбена кожа ,но нямам стрии. За разлика от гърдите които продължават да се цепят, Памела Андерсън ряпа да яде пред мене.:)

В събота сме на черква с бебо, а в неделя е погачата,но няма да е у нас а в другата баба ,защото майка вече издиша покрай мене.:))

Весел ден , ние се нахранихме и отиваме на сладкарница с две приятелки !



Тема Разходканови [re: desykv]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано16.09.04 15:28



Вчера моят хубавец беше с мене и дядо си на Витоша. Качихме го над Златните мостове до една хижа Средец. Приказно беше и на малкия много му хареса особено смяната на памперса и папото в полеви условия всред малини и чист планински въздух. Дори го снимахме сам излегнал се като римски сенатор на една морена. Като се прибирахме в София малкия обаче орева орталъка... и после беше толкова превъзбуден, че не заспа чак до 21:00.
Малко коте тази инфекция в какво точно се проявява и аз да питам като Дуци, че и мен ме страх.

Аз пък за разлика от Деси имам обратния проблем едва ли не при всяка смяна на памперса има ако. Направо произвеждаме такива в промишлени количества. Дали пък е различна консистенцията на млякото и от това да зависи колко често ака бебето. Аз не му давам нито вода, нито чай пък и той не иска. Опъва се и се мръщи жестоко като се опитвам да му дам водичка или пък омразния му чай ХИП. И аз от извесно време насам съм отказала тези опити за да си имаме спокойствието с малкия господин.

Да ви се похваля сдобих се със супер шише (анти колки) на Dr. Browns. Ади като пие от него нито се дави, нито се оригва! Направо магия и много му харесва. Има някакви специални неща вътре като мини вентилационна система направо да онемееш какво са измислили тия американци.

Да това е от нас ж понеделник сме при чичо доктор за ваксина и да видим дундъо мамин колко е наддал.

целувки на всички сладки мами и бебчовци



Тема Re: Вчера беше специален ден за моето семейство!!!нови [re: desykv]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.09.04 16:35



Аз пък мисля, че е рано за сок. Пепи ще седи на кърма, чай и вода до 3тия месец и чак след това ще започна със соковете. Може би акото му е друг цвят, щото вече не е само на кърма.

И това с термометъра не го разбирам. Честно. Мисля, че има други начини за изакване. Все пак е момче Не мисля, че на мен ще ми е приятно някой да ми рови в Д-то с нещо толкова голямо колкото за него е термометъра. Това обаче е мое мнение и всеки си решава сам за себе си и детето си.



Тема И аз мислех като теб за термометъра, но...нови [re: Duci]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано16.09.04 18:41



алтернативата да се натрови, поради това, че не се е изхождал отдавна, ми се стори по-страшна... А и термометърчето е много малко, миниатюрно даже! Не срещнах никаква трудност да вкарам крайчето му в дупето на Алекс - максимум 2 см от него... А и той не изпротестира, мисля, че даже не го усети... А за захранването - колкото специалисти, толкова мнения... Аз така реших - да почна с ябълковите сокчета, пък и той вчера много го хареса и не направи никаква реакция, освен дето че се изака след 4-дневна пауза. Мерси все пак, че изказа опасенията си... Аз също съм решила повече никакъв термометър!!!



Тема Re: Разходканови [re: kali77]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано16.09.04 19:25



Като сте заприказвали за акитата и аз да си кажа...
Ели от 1-2 дни ака в зеленикаво... преди бяха жълтокафяви, а сега зеленикави - това пък какво значи?!
Иначе е добре детето - ака си всеки ден по веднъж - два пъти обилно, и другото е леко пръцкани памперси. Пика си също нормално.

И на мен много ми се иска на Витоша да я водя... ама май ще изчакам още малко.

За захранването -и аз мисля след 3ти месец - нека засега си папка кърма - като давам други работи - ще яде по-малко кърма - а пък това й е най-полезното за момента... така че докато има кърма - да давам че после....
Сокове цял живот ще пие




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.