Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор Just a Girl (новак)
Публикувано07.09.04 22:00



В листовката пише:
"...Във всяко шише се добавят по 15 капки суспензия....При кърмачета се прилага с малка лъжичка преди кърмене..."
Аз му давам по 5 капки през деня и по 10 вечер. Педиятърката ми каза да давам само по 5, но вечер не помагат.



Тема За сексанови [re: desykv]  
Автор Just a Girl (новак)
Публикувано07.09.04 22:08



Хммм, на нас лекарят ни каза изрично - до 40 ден никакъв секс! Аз съм само с два шева и никакви усложнения. Явно има защо да ни го е казал.



Тема Уф,много съм притесненанови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано08.09.04 10:01



Миналата седмица напипах една подутинка или по-точно топченце зад ушето на Пепи. Обадих се на доктора и той каза, че е лимфен възел, да го наблюдавам да не се зачерви. Вчера обаче напипах още едно топченце. То си е съвсем в главата, 2 пръста зад ухото. А това първото се е увеличило малко. Поплаках си нощес и едвам дочаках сутринта пак да звънна на педиатъра. Исках още днес да отидем, но той каза утре сутринта да съм при него Днес преглеждал възрастни пациенти в кабинета си и да не сме ходили при бацилите и вирусите, а утре в консултацията тамън ще го премери да види дали добре наддава. Оф, как ще изтрая до утре......-незнам.



Тема DUCKA!!!нови [re: Duci]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано08.09.04 19:53



4AK SEGA TI VIJDAM POSTINGA I VAPREKI 4E GU6KAM S EDNATA RAKA ALEX, RE6IH DA TI DRASNA 2-3 REDA, ZATOVA PI6A I NA LATINICA, SORRY!!!
AKO NE GO DARJA, PLA4E SARCERAZDIRATELNO, K`VO DA SE PRAVI???
NE SE PRITESNIAVAI IZLI6NO, 6TE VIDI6, 4E VSI4KO MU E NARED NA PEPI!!!
6TE STISKAM PALCI ZA UTRE I DA PI6E6 KAKVO E STANALO NA KONSULTACIATA!!!
A PUK MOIAT ALEX OT 2 DENA IMA MNOGO GADNI SEKRETI V U6I4KITE SI, DAJE MIRI6AT NA LO6O, 4ISTIA MU GI S PAMU4E, PYK 6TE VIDIM KAKVO 6TE KAJE LEKARKATA MU...
VSEKI MOMENT 4AKAM HRI DA SE VARNE OT RABOTA... PREDI MALKO MAMA SI TRAGNA OTTUK, TA SME SAMI S ALEX U DOMA... TAZI VE4ER 6TE IMAME GOSTI - KUMOVETE NI 6TE DOIDAT DA VIDIAT BEB4O!!!
HAIDE VSI4KO DOBRO OT NAS!!!



Тема Re: Уф,много съм притесненанови [re: Duci]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано09.09.04 21:20



Сигурно са си лимфни възли.... дано да не е друго нещо... Казвай като се разбере!! Стискаме палци!
Ели плачка всяка вечер на храненето в 7.30ч.... тогава е най-страшно - явно коликите са трепач... и капките не помагат - само дундуркане и биберони и водичка чат пат. Освен това забелязах че е гладна различно по различното време. Най-гладна е точно на това вечерното хранене. И към обяд. Добре че се цедя след всяко кърмене та имам винаги по един запас от кърмичка - към 50 мл. И ако видя зор давам допълнително. Най-се кефя, като ги изсмука от шишето и придобие онзи приятно преял премрежен поглед и почне да пуска неволните си усмивчици на задоволство! Тогава е явно че сме заситили ламята Спаска



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 22 днинови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано09.09.04 23:08



и ние да се отчетем, нищо, че не сме на един месец.
Онзи ден бяхме на първата ни консултация и всичко е наред. От болницата ни изписаха 3.470, а бече сме 3.970. Т. е наддала е 500 гр. и е само на кърма. Педиатърката ми каза, че бебетата само на кърма по-бавно дадават. Пораснала е и 4 см. Вече е дълга 56 см. На мама бебока сладък. Ходиме и на рзходка по един час на обед и пшо един час след обед на балкона. (нямаме асансьор и става екшън докато смъкна количката, после смъкна и бебето. Когато се прибираме в обратен ред....).Колики, да чукам на дърво почти няма. Папка, спинка, пълни памперса, абе образцово бебе, все едно е чела д-р. Спок.





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано09.09.04 23:56



Момичета,имам един въпрос.Утре мъжът ми има рожден ден и мисля да го отпразнувам като бял човек.Та мисълта ми е колко кърмения трябва да пропусна след това и да изхвърля кърмата за да не вкуси и бебка от празника?Има ли някой идея?Естествено когато казвам, че ще пропускам кърмене това не означава че тя няма да яде кърма.И изобщо възможно ли е всичко това или сметките ми ще излязат криви?



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано10.09.04 12:14



хм, що да не е възможно... сигурно 1-2 кърмения са достатъчни... Като си мисля че се образува кърма в едната гърда през кърмене - т.е. за 6 часа, значи това време е достатъчно за да се изпразни, и да няма от алкохола...
Пък щом имаш изцедена кърмичка -няма проблем!
Ако имаш и в повечко пропусни 3 за всеки случай...
Това са само мои разсъждения, некомпетентни
Весело празнуване!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 22 днинови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано10.09.04 12:18



Е, това с наддаването на кърмачетата на кърма ме успокои - значи е нормално да нарастваме по елегантно!
Утре Ели става на 1 месец и другиден ще правим мерки и теглилки като финал за първия месец!
Май ще ни бият и ваксина - дано не е страшно...!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано10.09.04 13:07



Кой на месец,кой почти на месец.Какво нещо е живота и как минава времето!А помните ли когато бяхме на един месец бременни каква тръпка беше и въпросите,които не излизаха от главите ни(поне с мен така беше)"истина ли е,не е ли?","случи ли се чудото?","да отида ли пак на лекар?",а и колко теста за бременност направихме(не ми се вярва някой да е минал само с един).Какво нещо-и за тогава може да се каже,че са били на един месец нашите дечица хубави и сега пак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.