Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Имам 2 въпросчета към вас!!!нови [re: sema]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано25.09.04 10:29



Момичета ,я кажете идва ли ви вече М-та?При мен се случи на 40-тия ден и Криси три дни се опъваше като го кърмех.Дали усещат бебетата когато мама е така ,а и коликите малко се усилиха?Но най-важното - нямаше ги адските болки от преди!!!

Редактирано от Maлko_koтe на 25.09.04 10:50.



Тема Re: Имам 2 въпросчета към вас!!!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор juna (непознат )
Публикувано25.09.04 10:41



Каква М-я,че то преди два дена спря да ми тече това което беше започнало в родилното.И се надявам поне 2 мес. да нямам такива гости.



Тема Re: Имам 2 въпросчета към вас!!!нови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано25.09.04 11:40



Аз също нямам още М-я. И на мен скоро спряха лохиите, макар че последните 2 седмици, мога да кажа че направо ги нямаше... но чат пат все се появяваше по нещичко.
Но пък това че нямаме М-я мисля че не ни предпазва от повторно забременяване... така че май си трябва пазене, особено на тези дето сме родили със секцио... уви!
Няма начин.... Как сме отвикнали от тези мерки.... от 2 години не сме се пазили....
Нашта Ели се държи все по-добре. Нощем хич не яде. Заспива към 23 ч и се буди в 7ч сутрин средно... дори днес спа до 9........
Мисля да й изместя къпането малко по-рано, защото вечер след храненето към 8ч, заспива и едвам се буди за следващото в 11ч... Та ми е жал - явно това вече й е нощния сън. Ще трябва да корегирам нещо.
Сутрин, след дългото спане и обилно хапване /сутрин имам най-много кърма/ се ококорва и се почват игри - хилим се, гукаме, играем - много сме сладки.
Вече вижда определено добре. Гледа си играчките - аз й ги накачурвам около кошчето и тя си ги гледка, бута ги, приказва им нещо.
По някое време се изморява и почва да мрънка - тогава една биба в устата и тя заспива.
Гледам да не се уливам с носенето на ръце и люлеенето, да не свиква.
Гушкам си я след ядене, докато уригне 3-4 пъти хубаво, тя почва да ми заспива в ръцете и я слагам в легълцето. Излишно не я нося. Ама тя и не плачка - кротушанка си е. И спинка достатъчно добре.
На разходки ходи, кога с мен, кога с баба си.
Колики вече няма.
Спи на шум - ние живеем в една стая и не може да се пази тишина. Музика, телевизия, нашия говор и смях. Когато съм сама с нея не вдигам много врява.
И така! Вече и понатежа- явно е качила нещо отгоре
Така от нас! Пишете ни!



Тема Здравейте отново!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано25.09.04 12:50



Като по чудо Алекс спи в креватчето си и аз използвам момента да простра пералнята, да измия чиниите и да посетя клуба...
Моля ви, момичета, отговорете ми на въпросите, които ви зададох!!!
Аз имам и още, но друг път...
Колибри, честит ти рожден ден на патерица!!! Бъди жива и здрава, и все така горда и щастлива майка!!! Нека любовта и семейната хармония никога да не напускат дома ти!!!
Дуци, какво стана на прегледа вчера? Все ти си ми в главата! Стисках много палци!
Аз нямам менструация, още се чистя от раждането - всеки ден по малко...
И да се похваля, точно на 40-ия ден мъжът ми се осмели да ми предложи да се любим! И, още не мога да повярвам, успяхме! С повече ласки от негова страна и много нежност, и благодарение на спящия Алекс!, първият път мина успешно!!! Ура! Явно отлично са ме зашили, защото и болка почти нямах...
Супер, нали?
Аз имам доста кърма, Алекс е много лаком и от няколко дена си иска през 2-3 часа, не пропуска! Само някой път през нощта след обилното папкане и къпането, спи непробудно 4-5 часа, но в никой случай повече! Дотук добре... Обаче се оказва, че мъжът ми е по-специалист от мен в приспиването му, когато той не ще да спи и мрънка - като вълшебник е, гушва го, казва му 2-3 приказки и нашият отнася плувката, а аз просто не съумявам... Защо ли?
А от 2 нощи Алекс спи между нас в спалнята през нощта... Знам, че това крие опасност, но иначе пък въобще не заспива и се дере дълго време, а на нас ни се спи... Та открихме този вариант... Спим, но сме нащрек и двамата!!! Да не би да го смачкаме или задушим... Събуждам се аз, и що да видя - Алекс се шири почти в цялата ни спалня по средата, аз в крайчеца на леглото на милиметри от падането, а мъж ми се залепил на другия му край при парното... Такива ми ти работи... Но след кърменето през нощта в 4 часа, след дългоочакваното уригване и унасяне на синчето, се престраших и го мушнах в креватчето му - този път спа чак до 6 часа, та не му треперихме да не го потрошим в спалнята ни... Засега всичко хубаво от мен!!! Деси.
Хайде чао и доскоро!!!

Редактирано от desykv на 25.09.04 13:05.



Тема Re: Имам 2 въпросчета към вас!!!нови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано25.09.04 16:32



Мали направо ви завиждам. При мен лохийте текоха около 7 дни и ми минаха някъде около 20 дена след раждането, като се сляха с първата менструация (така поне каза докторката) и от тогава съм си все така, вече почти тридесет дни първа менструация. Чак почвам да се притеснявам!



Тема Re: Здравейте отново!!!нови [re: desykv]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано25.09.04 16:41



Деси, защо не го слагаш да спи върху теб на гърдите ти? Така няма опасност да го задушиш или да легнеш върху него, а от дрвуга страна спиш и ти и мъжа ти къде къде по-удобно. Митко като не успее да заспи - така го слагам и заспиваме и двамата до 3 секунди
не се притеснявай - и аз съм спала така при майка и татко, а и съм носена доста, защото страдам от безсъние от малка - но не съм се научила така и не съм разигравала родителите си. Просто си носиш и успокояваш детето когато то има нужда от това
А иначе на горните ти два въпроса - мисля че всичко ти е нормално, а теб те бият яко хормони след като задаваш такива въпроси
бъди убедена че си добра майка - личи ти от километри - и въпреки това ще ти е простето от време на време да му се ядосваш

И да забравих - колкото е по-шумно (ама не да бучи музика като в дискотека) толкова рпо-бързо заспиват. Особено на шума от пералнята и миялната. Спец. заради това сложихме уредбата в спалнята и съм пуснала радиото доста силночко - започна да заспива къде къде по-бързо.

Редактирано от Billy_wolf на 25.09.04 16:44.



Тема Бърз отчет и от нас,нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано25.09.04 19:58



че малкото мрънкалце много време не ми оставя.
Деси, аз също се ядосвам на Пепи, чат пат му и подвиквам Ама нали ми е първо дете и още нямам много търпение(айде сега-извинения)
Днес се изака два пъти след тридневна пауза, а преди пълнеше памперса по време на всяко хранене. В четвъртък сме на консултация.

Бях на гинеколог Имам анаеробна инфекция Обаче се премерих и съм 64кг. Свалила съм 5кг откакто съм си вкъщи. Общо 15 от изписването.Остават 10 Ама с това неспане бързо ще съм във форма. Нали се храним на 3 часа и днеска, и нощеска
Поздрави от нас и целувки на бебчетата.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Maлko_koтe]  
Автор redhat (новак)
Публикувано26.09.04 16:39



аз нося ластичен колан и мога да се похваля, че от корема няма следа вече, с килцата съм 3 повече от преди бременността, ама не бързам а тях-нали сега кърменето и на първи план. Обачу в колана се чувствам като окована, стяга ми и ми е супер неудобен. Обаче пък има ефект!

I feel good


Тема Re: Бърз отчет и от нас,нови [re: Duci]  
Автор redhat (минаващ)
Публикувано26.09.04 17:06



наближаваме и ние месечвия отчет-другата седмица. Засега видими следи от кърменето имаме-бузките ни са сладки и кръгли, крачетата вече са с " гривничи", ръчичките също, обаче колисите ни са на ниво и аз все още доста се шашкам като плаче болезнено
Искам да ви питам, момичета, като будуват дребосите, вие обръщате ли им по-специално внимание-да кажем песнички, гимнастика някаква, ябе изобщо правите ли нещо по-така, или само им се радвате и им говорите нежно?
Цвета вече будува и иска внимание, а пък свекърва ми, която си отива-УУУРРРААА-в петък, само ми дава насдтавления-тя търси да суче, тя иска да спи, и започва едно дундуркане докато и размъти мозъка и Цвети разбере, че с тази жена на глава не се излизаи е по-добре като спасение да заспи...
А да ви се наоплаквам от нея време няма да ми стигне, болна била и страдала от безсъние...дай Боже, всекиму такова безсъние-заспи в 12 и до 9 сутринта без да се помръдне. Говори на мъжа ми глупости и го товари-щяла да умира, много а боляло това-онова, а той миличкия и без друго едва се справя с напрежението и безсънието нощем А пък свеки само се кани и ни плаши и умирането го е отложила за друг път Тя докато се мотае, те хубавите места ги заеха хората
Целувки на всички вас от мен и Цвети!

I feel good


Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: redhat]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано26.09.04 17:37



Здравей,аз не го нося колана защото изобщо не мога да го търпя в нас ,а навън ще ми прозира под белия панталон или се очертава под дънките и пак не го нося :)).Вече си влизам почти във всички панталони,но мъъъничко по трудно ги закопчавам.За съжаление поли никога не съм носила и нямам :((.Сега трябва нещо зимно да си купя и съм готова.Бебо го обзаведоха с разни неща до година поне - столче за кола , шезлонг за лежане,спане и люлеене,столче-масичка за хранене ,колички 2 една комбинирана и друга,която е лятно-зимна, има поне 25 шишета от всички марки,баба му му купи и подгревател за бурканчета и шишета,а и 3 шишета на д-р Браун.А и креватче тати купи отдавна,много хубаво.Също и висящи играчки,свирещи и плюшени един куп.Вече няма къде да слагам всичко ,а всеки който дойде всеки път по нещо носи.:))

Весел облачен ден ви желая,излизам защото Крис само навън спи ,




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.