Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:26 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано14.09.04 11:44



Здравейте мами!Днес и ние бяхме на втора консултация.За тези 2 седмици сме наддали 600гр и един см само,което прави от изписването ни до сега 1кг и 2см(за 27дена не е зле).Вече сме 4600кг и 54см.Как теглят вашите бебчовци на консултацията-събличат ли ги съвсем голички,защото на нашия консулт ни оставят по памперс и бельо и после ни свалят 200гр от теглото.За това че в нослето ни вечно има по някое скрито сополче докторката ни каза да сварим лайка и да и капвам в нослето,а инжекцийка ще ни слагат чак на 21септ.Чао че се разрева ПАК.



Тема Re: Как го правите ...нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано14.09.04 11:54



Пепи като го събличам за къпане баща му го държи за ръчичката, защото и той много се стряска и прави така, все едно ще излети. И го гали по коремчето. Също музика му пускаме. Е, вече свикна, но в началото май не му беше любимо къпането. Пробва ли да я къпеш на чешмата? Може да се чувства по-сигурна.



Тема Re: Как го правите ...нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано14.09.04 13:57



Врабчо много обича и по голо дупе да седи,рита все едно кара колело или си лежи разкрачен ,но щом сложиме новия памперс отдолу веднага решава да свърши някоя работа на чистия памперс преди да сме го залепили още и всичко започва от начало :)Вечер за банята му пускаме една печка вентилаторна и много се кефи гол. :))) И като го събличаме също не реве!:)

Може и той да обича да плува като мене,умирам да съм във вода!:)

Весел ден,ние се прибрахме да хапнем и пак излизаме по срещи с какички!

Редактирано от Maлko_koтe на 14.09.04 13:59.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано14.09.04 14:04



Интересно. Нас пък ни мерят също с долното боди и памперса /само че винаги го сменяме в кабинета преди мерене/ и вадят 60г от теглото... Явно всеки както си иска...
Аз вкъщи имам електронно кухненско кантарче и на него ми показва памперс 25г, и долно боди към 50г. Демек трябва да вадят 75г.

А за къпането - Ели в началото първите 2-3 пъти много ревеше от къпането. После свикна и сега много обича. Може да реве преди това от нещо, но като почне събличането за къпането се умиротворява и придобива блажен вид. Аз почвам разни гимнастики и масажи да й правя докато я заглъфичквам и мъжа ми я къпе в коритото, а тя умира от кеф. Направо като жабче е - може да си седи там цял ден, само дето явно й става студено по някое време и почва да се тресе... Ние използваме една хавлиена подложка - на тел опъната - тук продават такива, много е удобна, защото е като шезлонг и тя си лежи върху нея във водичката и не се кламбуца и не я е страх. Можеш да опиташ с такова. Може да иска детето да чувства опора за да е по-сигурно.
А иначе идеята с легена ми хареса, само дето нямаме такъв грамадански, ама може да помислим по въпроса



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Maлko_koтe]  
Автор dalala ()
Публикувано14.09.04 20:52



И на мен майка ми купи ластичен колан веднага щом ни изписаха и само ме дебне нося ли го или не и ми се кара като не съм с него, ама честно казано ефект май няма особен - един месец след раждането още съм с корем като в 4-5 месец горе долу

"Vav teb choveche ima bezbroi galaktiki, a ti si se zarnal samo v edna zvezda"


Тема Re: Дуци и Десинови [re: kali77]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано15.09.04 09:31



Леле, писах, писах и то изчезна

И Пепи много си обича играчката за над легло. Следи я с поглед, говори й и й се смее. Има и една свиреща маймунка и като му я пусна си търси въртележката. Вече будува повече, "бърборка" си нещо и не държи да му обръщам внимание. Доспи ли му се обаче................започва се един рев и докато не го притисна към мен с биберона ще реве до скъсване. Много, ама много рядко се приспива сам. Ако аз съм на компютъра, а той си е в шезлонга се зазяпва нанякъде и така заспива, но само ако е без биберон(иначе му пада като се унесе и се ядосва, и съответно се разсънва). А в момента се опитва да си навре ръцете в устата

Поздрави от нас



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: dalala]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано15.09.04 09:36



И аз имам колан, но имам и корем Според мен си е до човек. Носих колана известно време и корема се прибра малко, но след като го махнах(беше ми много жега) пак увисна пустото желе. Сестра ми никакъв колан не е носила и няма корем. Прибра и се до 40тия ден, а ние вече сме го минали тоя 40ти ден. Като застуди малко пак ще го слагам, пък да видим.



Тема Днес е специален ден за моето семейство!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано15.09.04 14:18



Тъй като баща ми днес, първият учебен ден, става на 51 години, а неговото внуче, демек моят син Александър /Алексчо мамин златен!/ завършва своя първи месец!!! Да са ми живи и здрави таткото и синчето!!! Черпя ви по една боза, виртуално, за кърмата е полезна...
По този случай след малко аз и Алекс тръгваме на купон и рожден ден при родителите ми в Люлин, където не съм стъпвала, откакто бях бременна... Вълнувам се! Имам много да разказвам за нашето дишане и акане, но друг път... С една дума, мисля, че сме добре, но не съм съвсем сигурна в това... Е, говорих с педиатърката, но прегледът при нея ни е чак на 20-ти!
Стискайте ни палци, мили момичета!!! Бъдете много щастливи!!!



Тема Отчет!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано15.09.04 18:30



На днешната консултация сме 4050 гр. и 53 см. И пак не ни сложиха ваксината заради стрептококовата инфекция,доказана с изследване в ХЕИ на секрет от нослето.Десет дена ще я лекуваме с антибиотично кремче,после пак изследване и ако е добро изследването ,тогава ваксина.Това ни е подаръка от болницата.:(((

Забелязах,че бузките му се обриват от слънцето,която бузка му грее ,тя се обрива.Аз на морето съм така , там където ме види слънце се обривам.

Снощи бях 4 часа на кафе с две мои неомъжени приятелки и си изкарах супер, жалко само ,че се притесних ,че бебо ще ме чака гладен и бързах да се върна, а той си спеше сладко и изобщо не се беше будил да ме търси.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: dalala]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано15.09.04 18:33



Еййй, днес го пробвах този колан и хич не ми е удобен, не знам дали ще го нося.Тя и майка ме дебне, но изобщо не може да ме накара да го сложа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.