Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:30 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Нашият отчетнови [re: kali77]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано12.09.04 20:18



Днес бяхме на едномесечния ни преглед
Ели е наддала общо 610г от изписването... Демек сега тежи 4470г.../а е родена 4100г/. Не е много... но пък като се има предвид че в началото почти не наддаваше - напоследък е по-добре. Но лекарката иска да е още по-добре - малко й се види.... Кво да правя, с таз грациозна девойка....
Иначе уж мляко имам. Каза да й додавам изцеденото с лъжичка!! Защото от биберона щяла да свикне на лесно и да се откаже от гърдата...
Още ни биха Хепатит Б, ваксина, втора част.
понесохме я геройски. Показа ни масаж и гимнастика какви да правим и каза да я водим на ортопед тая седмица.
отделно каза със сокове да захранваме чак след трети месец.
Това е от нас



Тема Кали,нови [re: kali77]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано13.09.04 09:43



добре сме вече. Имам един постинг от 12ти



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано13.09.04 13:21



Здравейте, в петък станахме на месец и ходихме до доктора да му занесем торта по случай първия рожден ден!Взех си и изследването с епикризата за плацентата.Нищо страшно нямало,само много бързо била остаряла , като при преносване.

Миналата сряда бебо беше на консултация и е 3700 ,а на ръст не го мериха. Тази сряда пак ще ходиме ,но за втората ваксина хепатит В и пак ще го мерят.

Има ужасно силни колики,вече повечето време,а когато няма не спи ,а само разглежда с кръгли черни очета и устенца на човка,затова му викаме Врабчо.

Аз да питам:Носехте ли ластични колани след раждането и имаше ли ефект?Майка ми ми е купила,но още не съм го слагала.

Майка ми го пуска да плува в един дълбок леген - той се вкопчи в ръба ,подпре си брадичката и рита като жабче!И щом го извади от водата пищи ужасно силно,а в нея кротува.


Поздрави на всички МАМИ и БЕБОВЦИ от мен и Крис-Врабчето!



Тема Здравей, Малко Коте!!!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.09.04 14:38



Честит ви първи месец!!! Да ти е жив и здрав Крис!!! И моят Алекс обича да си кисне във ваничката си, като го къпем, направо обожава, не плаче, а се кокори, наистина е като жабче!!! Все по-често не спи, а будува и разглежда наоколо, също като твоето синче, затова ние му викаме кокорчо, а също така и мамин лудньо, пупи, Сашко, Алексчо, бебчо и т.н. Сладурите на мама!!!
Аз пък вчера реших да премеря Алекс сама колко е дълъг - опънах му крачетата и шивашкият метър показа цели... 56 см!!! /а се роди 51 см/ Ура!!! Наистина е пораснал, както си мислех, и то доста, нали? А пък аз разбрах, защото дрешките с номер 22 почнаха да му умаляват, а пък тези с номер 24 започнаха да му лепват... Така че растем, слава на Бога! Сигурно вече сме и към 3 килца и половина вече, при положение че се родихме 2850 грама, изписаха ни 2600 грама, а на 1-ви септември тежахме вече 3150 грама!!!
Усмихва се все по-често, повече насън де!!!
Днеска пък успя да проследи за малко с поглед дрънкалката!!!
Вече ме и скубе, като го гушкам, и се отблъсква с крачета сам, като го държа...
Абе заякна моят МЪЖ!!!
Много му се кефя!!!
Но преди малко ми изкара акъла, наложи се да му спасявам живота!!! Пак същият номер, като в родилния дом!!! Там акушерките ми помогнаха, ама сега трябваше сама да се оправям!!! В момента дори майка ми и мъжът ми ги няма до мен... Алекс спря да диша!!! Ужас ви казвам!!! Добре, че го видях навреме, сега го проверявам на всеки 5 минути, даже по-начесто...
Унасяше се да заспива кротичко, когато в един момент той ми се стори някакси безжизнен, бездиханен, не мога да го обясня, просто го почувствах... И реших да проверя - сложих пръст пред нослето му /беше със затворена уста, а и той не диша през нея/, нищо - никакъв въздух не усетих!, поразклатих го, никаква реакция, не трепна дори!, , викнах му името, не!, разтърсих го по раменете - отново нищо, запуших му плътно носа - нито се опита да се отърве от схватката, нито си отвори устата, за да вдиша, не!, стои си неподвижен, не помръдва, а аз вече рева и се опитвам да си спомня какво направи акушерката в родилния дом, и го повторих - обърнах го рязко с главата надолу и го тупнах енергично по гръбчето, и той най-накрая вдиша и проплака!!! Брей, как ме шашна това дете!!! Нормално ли е това??? Слава Богу, не се травмира много от агресивния ми подход, поплака минута и отново заспа, и сега спи, а аз като квачка кръжа наоколо му, обадих се на мама и на Хри, след малко ще звънна на педиатърката му да й разкажа какви ги върши отрочето ми...
В родилния дом ми казаха, че някои бебета така забравяли да дишат, и аз оттогава само го следя, дори нощем не мога да се отпусна, а само слухтя... Добре че носът му често е запушен, та сумти и го чувам лесно и съм спокойна, че диша... При вас как стоят нещата в това отношение???
Поздрави - Деси.

Редактирано от desykv на 13.09.04 15:54.



Тема Re: Здравей, Малко Коте!!!нови [re: desykv]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано13.09.04 14:58



Ох,настръхнах като го прочетох!Крис се дави доста защото е лаком и като не може да си поеме въздух му духвам в лицето или го слагам седнал и тупам по гърба.Вчера от рев се захласна ,та посиня направо и доста го разтърсих , ама си пое въздух. Тя майка все ходи да проверява дали диша и го побутва дали ще мръдне. Много е страшно това. Казали ли са ти защо става така , каква може да е причината?

Аз сега излизам с него до Щъркел ,като се върна пак ще погледна тука!



Тема Re: Дуци и Десинови [re: Maлko_koтe]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано13.09.04 17:40



Дуци много се радвам, че сте добре с бебчо. Аз не бях видяла твоя постинг!Поминават ли му вече коликите на бебчо?

Деси на мен (да чукна на дърво) такова нещо не се е случвало досега и дори го оставям да спи по корем нощем (заради коликите), но сега вече няма да правя така направо се разтреперих като прочетох за твойте премеждия.
Непременно трябва да се говори със специалист може би ще те посъветват да правиш нещо.
При нас заради лакомството си Ади често се дави, дори когато суче, но при мене всички канали били отворени (според нашата педиатърка) и това го затруднявало. Като се дави обаче кашля много сериозно дори няма нужда да го потупвам или поне не се е давил така че да започне да се задушава.
Ох колко са ни мънички бебчовците, а за нас са като целия цвят. Дори като излеза някъде за 2-3 часа пак ми липсва бебчо.
Нашият мъник вече гука! От 3-4 дни бебчо направо си води разговори с мен когато е в настроение. А как обича мобила си не е истина! Само като го чуе да свири веднага го търси с поглед къде са въртящите му се играчки и умира от кеф. Сега има 3 такива по един на всяка лампа и над преобувалника (както му викам аз).
Само сега го чакам да почне да спи поне по 4-5 часа нощем. Е неведнъж се е случвало да проспи така 5 часа, но това спада към редките събития в нашия делник. При вас как е?
Деси имам един въпрос. Кога даваш капките Бабинос? След или преди ядене?
Аз след като пробвах и Еспумизан и Саб Симплекс установих, че само бабинос ни помагат, а може би бебчо вече надраства коликите..
Та това е от нас много целувки и поздрави на мамите и бебчовците от нас с Адри



Тема Re: Здравей, Малко Коте!!!нови [re: desykv]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано13.09.04 18:33



много страшно това недишане...
Четох в книгата на Спок за дишането - и пишеше, че при някои бебета има такива пристъпи - трябва обезателно да се говори с педиатъра. Да се види да няма астма или някакъв друг проблем....
Може пък просто някои бебета да забравят да дишат... дано да няма нищо сериозно. Пиши ни



Тема Как го правите ...нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано13.09.04 22:58



този номер с банята и да кротува?!!??
Елпида, като почна да я събличам за къпане оревава орталък. То е рев, то е чудо. Шубето я тресе здравата. Захласва се от рев. И резултатът е едно скоростно изкъпване, по-скоро поливане с топла вода. Реших няколко дни да не я къпя, а само я обтрих с една кърпа. Резултат нулев - пак бе кански рев.
Направо в чудо съм се видяла. Като я гледам как реве и се дере, как трепери и се страхува ми се къса сърцето...
Някоя от вас да в имала такива премеждия???
Някоя идейка как да се преборим със страшната баня??





Тема Re: Как го правите ...нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Maлko_koтe (Бебешка мама!)
Публикувано13.09.04 23:58



Ами нищо специално не правиме за банята, може би с няколко градуса по топла водичка прави майка ми - да е приятно топла като си топне лакътя:).А и друго в коритото не му харесва толкова,защото не го пълниме много и половината му телце е навън,затова майка ми го къпе в един гоооляяям леген и го пълни почти догоре и той е целия във водата, само главичката му е отвън на ръката и.:)Ей сега го къпа и той си се люлее във водата и направо заспива.Майка каза ,че имала чувството ,че ако го остави така може и цяла нощ да си откара:)) При ваденете писва веднага ,но само за малко,като го увие ,млъква и кокори очички.После довършваме кърменето и лягаме и двамата:))


Айез, да не си я стреснала с по-хладна водичка отначалото и затова сега да плаче или пък да не е много гореща водата???

Хайде лека нощ на всички!



Тема Re: Как го правите ...нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано14.09.04 11:35



не съм я стреснала. И моят лакът влиза в ролята на термометър. Само така пробвам водата. Още от самото начало. От първата баня в къщи се дере така. Ама рев ти казвам.... На дъното на ваничката слагам и една по-дебела пелена, за да се чувства уж по-сигурна. Иначе аз я държа с едната ръка (главичка и гръбче) и с другата поливам... и майка ми асистира...
Иначе въобще не плаче. Много е кротичка. Само, когато дойде ред на банята и цялостното събличане, се разбира, че у нас има бебе.
Уф, ще видим довечера как ще е положението...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.