Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Как го правите ...нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор bib.bib ()
Публикувано16.09.04 20:38



Аз съм от още бременните за октомври, но ще се намеся, защото имахме такъв период със сина ми, когато беше на няколко седмици. Оказа се, че му се е надигало нещо като пъпчица на рамото - реакцията към БЦЖ ваксината. Когато хвана коричка и той престана да плаче.
Поздрави!



Тема Re: za sokoveteнови [re: desykv]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано16.09.04 21:09



Мен също ме "посъветва" педиатърката да започна със сокчетата, но аз доста спорих с нея (дори малко се разочаровах). При условие, че малкия още страда от колики за какви сокове става въпрос. Това означава детето вообще да се побърка от колики. Та разпитах все пак мойте братовчедки в Полша те как са си гледали децата и се оказа, че сокове тамошните педиатри препоръчват най-рано от 3 месец, а най-добре от 4 месец ако детето има колики да се изчака. И първо там почват със сок от моркови, който по-лесно се усвоявал. Нашите педиатри карат по стари уж утвърдени схеми, но медицината върви напред педиатрията също, та както някога сега се е държало детето гладно през нощта уж да му почивал стомаха, сега това се отрича, а някакви учени сега доказват, че проблемите със стомаха се предавали и по нататък в развитието на детето ако се избърза с даването на друга храна освен майчиното или адаптираното мляко.
Та таково е мойто мнение, рабира се всеки сам решава
целувки и поздрави

Аз също се двоумях дали да заведа Ади на Витоша, но времето наистина горе беше чудесно и много, много слънчево и топличко.



Тема Деси,нови [re: desykv]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано16.09.04 23:49



как става туй чудо да кърмиш и слабееш?!?!? Щото аз като се кача на кантара ми прилошава, имам да съквам цели 17 кг. И гимнастика започнах и нищо... То е корем, дупище, крачища .... страшна работа ... както и да е. Диета още не съм почнала, именно защото кърмя.
На всяко хранене я слагам мойта щерка и на двете гърди. От първата цока 15 мин, а послед от втората или 10, или 5. Зависи, много често сама изплюва зърното.
Относно акото - в родилното, на инструктажа ни казаха, че след като едно бебе е на кърма, няма страшно, ако не ако всеки ден. Помага се на бебето, да се изака, когато има запек, т.е. акото му е като на овца,марки барабонки. Тогава даваме чайче с повечко захар.
Не му ли е малко рано, да го захранваш със сок???
Тук, при нас, бебетата до навършването на 5 месец са само на кърма/мляко, чак в шестия започват сокчета и кремчетата. Педиатърката какво те посъветва?
Хайде до скоро, че отивам да погледна мойто бижу





Тема Re: Как го правите ...нови [re: bib.bib]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано16.09.04 23:55



Не, не е това. Тук не се прави БЦЖ ваксина и въобще никакви ваксини. Първите ваксини ще ни ги бият на около 3 месеца.
Май разковничето е в количеството вода. Снощи напълних доста ваничката и Елпида беше видимо доволна и хич не ревеше.





Тема Deskaнови [re: desykv]  
Автор matiya (непознат )
Публикувано17.09.04 06:30



Zdravei mila ot mnogo vreme ne sam pisala no cheta na barzo i sam gore dolo v chas s obstanovkata i kati vidiah dnes che imash problemi s malkia Alex i si vikam chakai da i drasna 2,3 reda na milata a pak ottam ti si reshavash dali da go probvash metoda dali ne.Ta znachi moia David ima sashtia problem samo deto az ne sam napalno na karma a po niakoga dohranvam s formula no se staraia kolkoto se moje po riadko ta pri mene zapichaneto se dalji moje bi na formulata vapreki che naposledak samo se karmim, no na vaprosa sas zapecheneto dupe.znachi imashe period go gledah miloto kak se garchi i izviva kak pracka a ne moje da se izaka milia v prodaljenie na 3,4 dni i koremcheto mu se poduva i sedi tvardo,ne moje da spi spokoino ,plache chesto i si vikam shte pribiagna do ovesenite iadki ,edna priatelka mi kaza che imala sashtia problem i davala vodata ot prevarenite idki na detence i mnogo i pomognalo.Ta znachi strah ne strah probvah go i da ti kaja mu pomogna na detenceto oshte na drugata sutrin David se izaka mnogo dobre detete i se uspokoi,ta ako iskash probvai kogato ti se naloji no ne ia davai postoianno ta da ne se poluchi obratnia efekt.No inache pak se mislia she vsichko se izjiviava i moje bi kogato minem na sokcheta i purenca po natatak neshtata shte se opraviat.A ima li niakoi ot mamite ni koito sa zapochnali veche s davaneto na sokcheta az se izkushih v magazina i kupih sok ot morkov i iabalka,samo iabalka i samo krusha no posle kato se zachetah v internet i vidiah kak na zapad pediatrite otrichat rannoto zahranvane do predi 6 meseca i che organizma na bebo vse oshte ne e dostatachno razvit za drugo osven mliakoto i si reshih che ako dai boje imam karma shte si go hrania do 6tia mesec s neia i chak togava shte se zahranvameinache bebo si mislia che e pone edno okolo4,5 kg ako ne i poveche za 2 meseca no sas sigurno shte znam v ponedelnik kogato ni e konsultaciata i shte ni biat parvata vakcina oh ako znaete kak se pritesnivam kak shte ia ponese miloto to i bez tova mi e nerven sina na posledak dano vsichko mine ok stiskaite palci momicheta.Mnogo pozdravi na vsichki bebeta i maiki ot nas s David i da sa ni spokoini i nai veche zdravi bebetata.Chao

Zabravih da kaja receptata za ovesenite iadki'


Na 200gr zavriala voda slagash edna supena lajica s vrah oveseni iadki varish 5 minuti ,precejdash podslajdash sas zahar i davash.

Редактирано от matiya на 17.09.04 06:59.



Тема Re: Разходканови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано17.09.04 10:25



Казват, че акото е зелено ако бебето е изстинало.



Тема Айез,нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано17.09.04 10:33



твоето бижу кога ще го видим на снимка?!?




Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано17.09.04 12:52



Една моя приятелка и тя имаше проблеми с акането на беба и почти от както излязоха от родилното даваше водичка от преварени овесени ядки и нямаха повече проблеми.Дори тя смята,че заради тази водичка им са се разминали коликите.



Тема Re: Разходканови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано17.09.04 12:59



извинявайте, че няма много да обяснявам, но нямам много време.
Зеленото ако е нормално, стига бебето да изглежда добре, т.е. да не е придружено с други обезпокоителни признаци - t, силен плач, раздразнителност, промени в поведението и т.н.
Иначе може също да е диария, но тя също е толкова очебийна, че няма как да се обърка..
зеления цвят е нормален и показва бърза перисталктика.

поздрави от мен и от митко



Тема Re: za sokoveteнови [re: kali77]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано17.09.04 16:37



Моята педиатърка каза че захранването е хубаво да се почва чак след 3тия месец и че ранното захранване било остаряла работа...
А за нощното хранене - при нас Ели просто с топ не можеш я събуди през нощта... спи си по 8-9 часа като пънче....
Дори сутринта към 7ч, когато мъжа ми става за работа ни буди и двете поспаланки... и двете не можем да станем за великото кърмене.... Ако не трябваше да ядем чат пат... щяхме сигурно и двете с бебка да си спим до 10ч поне.... След като ми яде в 7ч, по идея трябва да се кърмим в 10ч, но редовно го проспиваме, защото аз се успивам, а тя просто не се буди отново.... Пак ми се налага аз да я будя... Изобщо не мога да се сетя за кое кърмене не ми се налага да я будя... Голяма спяща красавица си имам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.