Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 30.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Еконт са мнооого зле!!!  
Авторoнзи (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 17:38



В 9:30 сутринта им се обаждам да дойдат до офиса, че имам пратка до Велико Търново. Като ме питаха докога може да дойде куриера великодушно им казах 18:00. В 17:50 им се обаждам да питай какво става с куриера - Щял всеки момент да дойде. Да ама не. Цяла вечер има портиер, който да предаде пратката ако онзи се появи примерно в 22:00 :-) Никакъв го няма.
Днес пак се обаждам в 10:00 - Каква стана с куриера, защо не дойде? - Не знаем. Ако искате днес може пак да заявите, до 17:00 ще дойде куриер. В 17:30 им се обадих да си ..... майката!!!
И това ако са куриери, с пощата щеше да пристигне по-бързо!!!



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 20:49



ami da malko e taka. az mejdu drugoto sam bil tam savsem za malko i rabotata na kurierite naistina e mnooogo napregnata, koeto ne e izvinenie de. pri tqh po princip sistemata e slednata- nepisano prawilo e, 4e pratka moje da ne se zanese v to4niq 4as i den daje, no da ne se vzeme pratka e mnogo kofti. vednaj uspee6 li da si pora4a6 kurier ne bi trqbwalo da ima problem, no dokato gi ubedi6 da mine nqkoi e kofti. tova e taka poneje kurierite imat mnogo postoqnni klienti, goworq za wseki den da minawat prez tqh i imat mnogo ba4kane i ot ofisa im opredelqt ne6to kato limit, po4wat po edno wreme da otkazwat da vzemat pora4ki, a kato se obadqt na kuriera se po4wa aaaaaaa ne moga be wie ludi li ste ne stava nqma koga da mina i t.n. pratete nqkoi kolega i 4esto taka stava nqkoi ot drugiq raion minawa. prosto im e super zle organizaciqta, pak i trudno si namirat hora za6toto pari4kite koito dawat sa mnogo malko v sravnenie s otgovornostta, koqto nosi6 tam. imam predvid nalojenite plateji, tam eee i taka! mislq, 4e dori da se obadite v ofisa im v sf govorq de, tova nqma da ima nikakvi posledstwiq za nikogo te si znaqt horata kak sedqt ne6tata tam i nqma da ima nakazani. ve4e ako se obadite v ruse ne znam



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано06.07.05 03:46



Абсолютно по същия начин се развиха нещата и с една моя пратка.
Два дни чаках да дойде куриер, говорих с кой ли не - на третия ден я изпратих с друга куриерска фирма - така и не дочаках куриер на Еконт да вземе пратката.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: az]  
Авторoнзи (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 22:47



Както и ти каза, това, че имат доста постоянни клиенти и куриерите са много натоварени не е извинение. Да си назначат нови хора и да ги задържат!
И в крайна сметка като са казали, че ще дойдат - значи трябва да дойдат, иначе да пращам по друг куриер.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
Авторyo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 09:02



Това е мойе би най- скапаната куриерска фирма създавана някога. Да не говорим за менидймънта и.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: yo]  
Авторdreameye (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 19:16



присъединявам се към това, че са с отвратилтелно обслужване ! след 5 дни още не ми е пристигнала пратката ! но няма да оставя така нещата !



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
Автор XaMaB (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 14:42



аз па три пъти съм оплзвал и всичко е било ОК.
Само дето си преместиха офиса в софия на майната си.
Декора от филм на ужасите в дианабад беше по-готин



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано26.07.05 12:39



Позвал съм ги три пъти за пратки с наложен платеж - никакви проблеми.

На следващия ден бяха при хората и на по-следващия получих парите.

Бяха за Ловеч, Чирпан и Козлодуй пратките - не много централни градове.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
Автор Assie® (Princess)
Публикувано26.07.05 15:39



абсолютно съм съгласна с мнението, че еконт са ужасни. ние работим с 5-6 куриера всеки ден и тези са най-зле.
препоръчвам ви лео експрес - те са нови и все още доста се стараят. иначе добри са д&д и интерлогистика.

а на еконт песента им е изпята...



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 17:32



И ние преди им ползвахме услугите и по същия начин се отнасяха всеки път....



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: aз]  
Авторdreameye (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 11:12



ако 8 дни закъснение при което никой не ми се обади да ми каже, че не е доставена пратката са ок....бяха сбъркали телефона от товарителницата на получателя и без да си направят труда да ми се обадят за справка оставят пратката на изчакване. В софийският офис ми казаха аз да се обадя в Бургас да направя справка за нея, а когато ги питах защо не са ми се обадили ми казаха, че им било забранено да говорят по ГСМ, и уведомявали клиентите със смс ???, което ми го казаха и от Бургас ??? не можах да повярвам !
това е в кратце историята, ако някой иска подробности с удоволствие ще ги споделя.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!! Много много зле!!!нови [re: oнзи]  
Авторsilent (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 22:59



Боже твоят случай е трагичен пък аз си мислех че при мен се лигавят. Обаждам се в 13,30 и по-малко великодушно им съобщавам че до 18,30 съм на адреса. Мислейки си че за четири часа и половина имат време да вземат пратката не от сравнително централна част в София а от далечния Бургас но не би. Те нямало да успеят. Е за сметка на това Спийди могат. Обаче пък и те тежкари. За наложен платеж искат предварително сключен договор, но това е друга бира. С две дума фани единия удари другия. Явно в тая сфера от услугите конкуренцията е на хапчета.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!! Много много зле!!!нови [re: silent]  
Авторвъзмoтeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 13:45



каде ги избират не знам .но като ги гледам нито вид имат нито образование



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 13:59



пo цял ден дремат по офисите имам една позната която работи там взима доста голяма заплата и се хвали ,че направо е ЕКОНТ е удариха 6.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!! Много много зле!!!нови [re: silent]  
Автор SoulMate (master)
Публикувано29.07.05 23:11



Наложеният платеж при всички е срещу договор

А Еконт се правят на големи гъзета - обаждам се да поискам среща за сключване на договор, ама те нямали време, не можели да дойдат. Щели да се обадят когато могат. И така половин месец нямат време. хахаха

Най трудно е първите 100 години...после свикваш


Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
Авторфифи (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 13:34



много смотана фирма



Тема Ами пробвай Спийди, да видиш...нови [re: oнзи]  
Автор Porcaro (Нервак)
Публикувано09.08.05 23:12



какво означава ЗЛЕ. Еконт ще ти се сторят като Федекс в Щатите..



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: ивaн]  
Автор tedche (баПка)
Публикувано10.08.05 07:47



И аз имах позната там - работеше около 2 г. По едно време бая персонал бяха натрупали в офиса (не е в София), но в края на юни са обявили драстични съкращения и тя напусна, че искаха да я понижат.
Може би им е поумрял бизнеса.
Що не ползвате на БулПост услугите?
Аз не че много ползвам куриерски услуги - но от тях съм най-доволна.
А Спиди ми скъсаха нервичките преди около година с една много важна пратка и не искам да ги чувам!



Тема Още един гласнови [re: tedche]  
АвторПичa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 08:21



за Булпост! Ползвам ги буквално всеки ден и нямам забележки. Дори един следобяд реагираха спешно и за 15 минути ми пратиха куриер. Естествено, говоря за София...



Тема Re: Ами пробвай Спийди, да видиш...нови [re: Porcaro]  
АвторMlMl (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 14:58



A NIAKOI POLZVAL LI E lEON?TE KAK SA?



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: az]  
Авторcarm (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 10:41



не са просто много зле - тия направо трябва да си затворят фирмата и да си ходят вкъщи щото определено не могат да работят куриери - вече осми ден се разправям с тях за една пратка която чакаме и никой нищо не знае



Тема Re: Ами пробвай Спийди, да видиш...нови [re: Porcaro]  
Авторcarm (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 10:46



абе и спиди са зле ма те поне преди бяха яки и после като смъкнаха цените явно им дойде малко множко работата ма тия еконт са брутално зле и никога нита са били добре нито ще бъдат



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: tedche]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 21:03



Kvo e tova bezobrazie be? Taq tvoq poznqtq nqprqvo e prekalia. Dve godini? Tova si e napravo record. Po princip tam hofata se zadarjat maximum 5-6 meseca.



Тема Re: Ами пробвай Спийди, да видиш какво значи зленови [re: carm]  
Автор Шлeви дoлният ()
Публикувано05.10.05 17:15



СПИДИ смуче Освен че са скъпи, в тях работят невероятни идиоти, просто няма толкова тъпи хора. Трябваше да получа пратка с наложен платеж от Плевен. Изпращача я пуска в понеделник, значи трябва да ми я доставят на другия ден. Обаждам се на Спиди да ги помоля преди да я доставят на моя адрес, да ми се обадят, защото не съм пенсионер да си седя по цял ден вкъщи - не можело. Във вторник няма нищо. Обаждам се в сряда и ги питам кога ще ми я доставят. Искат ми номера на товарителницата. Нямах го, и ги помолих да потърсят по моето име - все пак съм получател. И това не можело. Лелката отсреща се държа ужасно невъзпитано. В четвъртък човека от Плевен се обажда да каже, че пратката била пристигнала. Обаждам се пак на Спиди да ги питам кога ще ми я донесат, този път попаднах на служителка, която можеше да работи с компютър и успя да открие пратката по име. Казва ми, че била "в пломба". Като я питах какво означава това - "не е дошла още". Стори ми се съмнително една пратка да пътува 3 дни от Плевен до София и отидох до склада им в Горубляне, където се оказа, че е дошла още във вторник!! На всичкото отгоре ми поискаха 10 лв да ми я откарат до вкъщи, доставката била само до склада.



Тема Re: Ами пробвай Спийди, да видиш какво значи зленови [re: Шлeви дoлният]  
Авторboлo (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 14:35



Аз съм доволен от Еконт.Винаги ще има сакатлъци и то е нормално.Не е нужно да се правят истерии при всеки проблем.



Тема Re: Ами пробвай Спийди, да видиш какво значи зленови [re: boлo]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 09:52



Ti da ne raboti6 v Econt be. Ili si nqkoi ot na4alstvoto. 6toto normalen 4ovek nqma da napi6e takova ne6to.



Тема Re: Ами пробвай Спийди, да видиш какво значи зленови [re: az]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано17.10.05 11:01



Не е нужно да работи в Еконт, за да изкаже позитивно мнение. И аз мога да кажа добри думи за тях, но това не ги оправдава, че получих един касов апарат с тяхната фирма - с механична повреда, която не може да се случи от друго, освен от падане. Чисто нов, току-що излязъл от производствената линия - се наложи да го ремонтирам. Не че беше нещо сериозно, това не му влоши качествата, но теоретично куриера не трябва да хвърля пратките както правят на гарата с колетите например.

Но то не остават много алтернативи. Бях получил пратка с "известната" фирма Leo Express. На която едва и открих офиса, след като от централния им офис ми бяха дали адреса, отидох - помещението бе празно... Случайно един възрастен човек в съседния двор ми обясни къде са се преместили.

За "City Express" какво да говоря. Обади ми се жена по телефона, обясни ми че имам пратка, и мога да си я получа на еди-кой си адрес. Ок, отидох - частен двор. На вратата на гаража имаше лепенка 30х10 см, която гласеше, че тук е "City Express". Звънец имаше, но не чувах дали звъни. Виках. В двора - завързано куче, и до него видях два кашона с найлонови пликове и познати товарителници на тях. Ясно, в един от пликовете бе и моята пратка. След 5 минути чудене ще излезе ли някой, вече мислех да изхабя един газов патрон за кучето, и да се самообслужа с пратката. А от лаенето няма как да не се е разбудила половината махала... Вадя джисиема, ще звънкам, няма как... Тъкмо набирам номера - се чува отдалече: "- Чекай, чекай. Идем."... Нататък вече нормално си взех пратката, и повече не съм и пробвал с таз фирма.

...

Разбира се условията и начина на работа на всяка една фирма са различни в различните градове. Тук при мен например Спиди са точни като часовник. Може би защото имам договор с тях. Но иначе съм чувал доста негативни мения за офисите им в други градове. Разберете, че качеството на обслужване зависи най-вече от персонала. Ако не сте доволни от персонала им - те имат централен офис, в който можете да обясните как работят хората им, и така да си подсигурите най-малкото друг куриер за следващата пратка.

П.П. А това с касовия апарат по Еконт - май е единственото лошо нещо, което мога да кажа за тях. Просто не исках да звучи сякаш ги оправдавам. Иначе в този град Еконт са точни. Е, много рано минават с пратките, а аз обичам да си поспивам, но в крайна сметка те си имат и график... ;о)


Щирлиц

Редактирано от Щиpлиц на 17.10.05 11:06.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
АвторDon (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 18:04



Polzvaite Rapido-Kurieri te sa super www.rapido-bb.com



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
Автор Shazza ()
Публикувано20.12.05 05:13



Имам един въпрос: Чакам пратка до поискване в офиса на Еконт. Аз ли трябва да им досаждам периодично или те евентуално ще ми се обадят като дойде? Като гледам предишните мнения, явно първото...
За първи път ми се налага да ползвам услугите на куриерска фирма, предполагам, че и другите не са по-добре

Редактирано от Shazza на 20.12.05 05:35.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: yo]  
АвторWolf (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 20:06



Ei yo ne zashtitavam nikogo rabotil sam v Ekont i shte kaja na vsichki tuk che poznavam neshtata otvatre. Problema e che firmata vzima vsqkakvi pratki samo i samo da ugodi na klienta, parite koito poluchavat kurite sa malko a otgovornostite im golemi.Poradi tezi i red drugi prichini tekuchestvoto na personal e ogromno, koeto ot svoq strana izkluchva nalichieto na stari i opitni rabotnici, koito da poznavat zonite i adresite.
A ako ne vi haresva Ekont prashtaite s druga firma, nikoi ne vi e zadaljil.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
АвторPИБKO OOД (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 09:41



Преди пет месеца трябваше да получим пратка с ЕКОНТ. От човека изпратил пратката научихме, че тя е пратена от ПЛОВДИВ до СОФИЯ преди 7 дни. Обадихме се в ЕКОНТ и от там ни казаха, че няма проблем - ще ни я доставят на другия ден. И о боже след като си говорихме 2 /ДВЕ/ седмици по телефона тази фирма за 14 дни НЕ НИ ДОСТАВИ ПРАТКАТА ОТ ОФИСА СИ В СОФИЯ ДО ДРУГА ТОЧКА В СОФИЯ.Наглите оправдания бяха, че на посочения адрес са идвали 3 три пъти куриери но там е нямало никой - ЗАБЕЛЕЖЕТЕ - ТОВА Е ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ ПОСОЧЕНИЕ АДРЕС Е С 24 ЧАСОВ ЗАПИС НА КАМЕРИ , ОХРАНА И ТАКИВА КУРИЕРИ НЕ СА СЕ ВЯСВАЛИ. Така че ако искате да работите в ЕКОНТ чудесно - казвате, че сте посетили адреса, а Вие и представа си нямате къде е, а си получавате заплатата.След като 3 /три/ седмици две фирми си зачукахме ценно за нас време и чухме какво ли още не като оправдание от ЕКОНТ, включително представете си, че КУРИЕРЪТ имал работа и нямало да дойде. И ЩАСТИЕ ЕДНА СЪБОТА ОТИДОХ ПЛАТИХ СИ ЗА НЕИЗВЪРШЕНАТА УСЛУГА - платих за доставка до офиса си на адрес, а си взех пратката от офиса на ЕКОНТ след близо ЕДИН месец. И О ИЗНЕНАДА - ТРЯБВАШЕ ДА ПЛАТИМ МАЙ И НЯКАКВА ДРУГА ТАКСА ЗА СКЛАД ИЛИ НЕЩО ПОДОБНО.ТАКИВА СМЕШНИЦИ НЕ СЪМ ВИЖДАЛ.При това в този офис никой не можа да ми посочи човек, мениджър, началник или който и да е който е отговорен за тяхната работа и за тяхната безотговорност. Напротив някакви сдухани касиерки се държаха едва ли не нагло.След това ми казаха, че ще проверят случая и ще ни известят - ама друг път.Ако искате да си затриете пратката ползвайте ЕКОНТ. Те себе си не могат да открият, а камо ли адрес в СОФИЯ.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано23.06.06 20:36



Подкрепям напълно! Вече трети ден си чакам да ми донесат парите за наложения платеж! Трябваше да пристигнат в сряда. Не пристигнаха. В четвъртък се обаждам да видя къде се губят и ми казват "да, тук са, ама куриера не можел сега та утре (петък) щял да мине". Петък вечерта се обаждам и ми казват, че куриера минал покрай района, ама понеже мислел, че било много късно, не се отбил изобщо. Ама да не съм се притеснявал, понеделник, честна дума, шял съм да си получа парите.

Никога, ама никога повече няма да ползвам тази фирма!



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: Shazza]  
АвторCлyжитeл - Oфиc Бyprac (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 19:52



Автор: Shazza
Тема: Re: Еконт са мнооого зле!!!

Имам един въпрос: Чакам пратка до поискване в офиса на Еконт. Аз ли трябва да им досаждам периодично или те евентуално ще ми се обадят като дойде? Като гледам предишните мнения, явно първото...
За първи път ми се налага да ползвам услугите на куриерска фирма, предполагам, че и другите не са по-добре

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
слънце .... според тебе какво означава "до поискаване" ....... помисли ... премисли ... и после почвай да бълваш простотии ...... никои от фирмата която и да е ..... не е длъжна да те гони за да си вземеш пратка "до поискаване" ..... за това е до пискване за да отидеш и да си е поискаш от офиса ..... а колкото до времето за пристигане на пратка от град до град ...... ние в Еконт-а сме на принципа ... днеска пращаш от Бургас утре е в София - демек от днеска за утре , а колегите от Спийди нормалната им доставка е в рамките на 3 дена а експреса им е от днеска за утре .... поне така мисля че беше .... имаме си саит-ове и телефони за информация за блиоци кат вас .... кат не ви харесва дадена фирма не яжте лаина за нея а ходете и бачкаите с друга ..... имате избор ..... и нормално е да ви харесват новите фирми .... и да се рабори с тях по добре .... се пак те все още нямат толкова клиенти колкото големите ..... и не им е толкова натоварено ..... що'то има дни в които с колегите ми си чупим краката от бързане и после половината ни пари от заплатата заминават за санаториуми и масажи и други подобни методи за отпускане и почивка само и само за да стане на ващо ..... тъй че млъкваите там като незнаете за какво става дума ...... що'то един ден на наше място и ще сте по лудницте .... а да не говорим за диспечърките ...... там след един ден и ще се самоубиете .... аре .... със здраве и по малко простотии да пишете !!!!



Тема Напротив, доволен съмнови [re: oнзи]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 18:15



от Еконт. Досега нищо не са забавили повече от ден, а пращам и получавам няколко пъти седмично.

За разика от Спиди, които са пълна скръб!



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: Cлyжитeл - Oфиc Бypr]  
Авторaмrъл (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 12:09



Абе пич като ви куца мениджмънта и гъзовете си да садерете хората пак ще са недоволни. Това че на собствениците не им пука кво става с фирмата не означава че някакви последни дупки на кавала трябва да взимат нещата присърце - така не в лудница ами направо на Марс ще отидеш.А за другите ползвайте Български пощи - предлагат една камара допълнителни услуги а и основната им услуга е по- евтина и сигурна от на куриерите. апък са със 100 и кусур годишна история а още не са се разкапали, както би трябвало да стане според изказването на "Служителя от бургас"



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
АвторИBo (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 11:29



Извинете но вече незнам кой да питам имам пратка от Гърция по куриер SPEEDEX едно че вече две седмици пратката я няма а никои не може да ми каже кой им е партьор в България ако може някой да каже ще буда много благодарен

Благодаря :)



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: ИBo]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 19:01



Следната случка. Отивам към офиса на Еконт в Габрово. Поглеждам на вратата работното време - до 18.30. Влизам, часът е 18.15. Служителя на Еконт ме поглежда с поглед тип "Какво искаш пък ти ?" Казвам: "За изпращане на документи" - той ми показва часовника и ми казва: Пратки приемаме до 18часа. Аз казвам " На вратата пише друго". Ами пише ама ние приемаме до 18ч. И разговора се развиваше пред човек който тъкмо се подписваше за изпращане на документи. Извода си го правете сами. Аз лично приключвам дейност с тази фирма.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!! Жестоко се лъжешнови [re: Дидo]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 10:21



И аз съм ходила в Габрово да пускам пратки и да ти кажа не се държат токлова грубо ,както го описваш.Явно ти доста надуто си влязъл вофиса.Страшно мили са и дори изчакват клиенти и след 18:30.Нали знаеш поговорката"Каквото повикало,такова се обадило." Винаги е по-лесно да кажеш ,че даден служител се е държал зле с теб,а ти как се държиш с околните?



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!! Много много зле!!!нови [re: възмoтeнa]  
Автор Shankly (Човекозащитник)
Публикувано17.02.07 22:57



Научи се на правопис първо самата ти, а после критикувай другите. Или, както са казали по-умни хора, "присмял се хърбел на щърбел".

"Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят." (Хитлер)


Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: Don]  
Автор Shankly (Човекозащитник)
Публикувано17.02.07 23:06



Некадърник такъв, дори няма и да отворя сайта ти. Иди първо да се регистрираш, може и да размисля.

"Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят." (Хитлер)


Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: Дидo]  
Автор Shankly (Човекозащитник)
Публикувано17.02.07 23:21



Ами така е, както отбелязаха по-рано, голяма част от описаните проблеми опират до човешките ресурси и тяхното управление. Защото именно мениджърите са назначили тези хора, не някой друг. Но пък може да провериш след време, може нещата да са отишли към по-добро. И влизайте понякога на мястото на служителите, вие винаги ли сте перфектни на работното място?

"Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят." (Хитлер)


Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: Cлyжитeл - Oфиc Бypr]  
АвторEkoнт ca нaиcтинa злe! (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 14:46



Абе отворко, много си "компетентен" ! Пратката като пристигне, обаждате се на клиента и той идва да си я получи! Тя пратката и да не е до поискване, пак се опитвате да прекарате хората да си я получат във вашия склад. Да не говорим че много често не знаете пратката дали е в склада ви или пие кафе с куриера!



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: oнзи]  
АвторПлaтил-изпaтил (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 17:19



Представителствата в провинцията същите влечуги. Уговарям пратка от провинцията за София по телефона - да! Всичко е много точно и ще пристигне навреме. А пратката наистина трябваше да бъде доставена навреме в уговорен час. Но не би. След много обаждания е доставена с голямо закъснение. Причината: ПОЛУЧАТЕЛЯ НА ЖИВЕЕ В УДОБЕН за тях район. Не използвайте тази агенция!!!





Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: az]  
Автор sokolot (непознат )
Публикувано14.08.08 16:20



Нямам думи.
До сега бях ползвал Еконт за маловажни пратки, които беше без значение колко бързо ще пристигнат.
От скоро обаче се налага да изпращам документи, за които е важно да пристигат под час и в рамките на месец Еконт ме издъниха 3 пъти.
1-во Една една пратка не пристигна изобщо. Първо казали на клиента, че не могли да намерят адреса!!!
После, че телефона не бил точен. Той им дал телефона и специално ми се обади да потвърди, че аз отговарям все още на него. Накрая след близо месец му върнали пратката обратно. И даже не му я занесли, а го накарали да се разкара до офиса им.
След това аз изпратих пратка на клиент в провинцията. След седмица се оказа, че куриера не само е пуснал пратката в пощенската кутия, а е трябвало да я предаде лично, ами е объркал и пощенските кутии. Хората, в чиято кутия било писмото били на море, и пак късмет, че сравнително скоро се върнали.
След тези случаи написах едно мило съобщение до централата.
И вместо да ми се извинят, взеха да разтягат някакви локуми.
В крайна сметка получих уверения, че повече подобни неща няма да стават.
И какво си мислите.
НА ДРУГИЯ ДЕН очаквам спешна пратка, която трябва да пристигне ПРЕДИ 13.00 . И какво си мислите? Пристигна в 16.30? По принцип 3 часа - голяма работа. Не и когато става въпрос за документи, които се внасят в държавната администрация и ти слагат вх. номер с ден и час....
Направо щях да се побъркам.
Благодаря много. За да се спестят 2-3 лева, щях да загубя 30 000, а клиента 20 пъти повече. От тук нататък забравям за Еконт.



Тема Разочарована съм от Еконт!нови [re: Плaтил-изпaтил]  
Автор rnh2OOO (непознат )
Публикувано13.02.09 15:27



И мен Еконт ме разочароваха, ето случая: В понеделник, на 9.02.2009г. предиобед изпратих пратка от офиса на фирма “Еконт” в Карлово, до адрес в Бургас. Увериха ме, че най-късно до 13ч. на следващия ден пратката ще е получена. Е, днес е петък, 13.02.2009г. и още не е. Отидох в офиса да проверя какво става и там ехидно ми се подсмихнаха “ Не може да не е, сигурно има нещо гнило, я да видим”. По техните си описи за приемане и предаване / незнам до колко може да им се вярва/ не са намерили никой на адреса. След 2 дни е направен втори опит за доставка- и отново на адреса нямало никой и....толкова от хората. Аз съм съгласна, че е нормално когато очакваш пратка да си стоиш в къщи и да я чакаш, но всичко става. / А понякога човек получава и писма, които не очаква/. Нали с тази цел изискват задължително телефон на получателя? Какво пречи на куриера да звънне за 1 минута / няма да ощети кой знае колко фирмата/и да каже, че е на адреса, но не намира никой. Да се разберат с получателя- ако трябва човека ще отиде после от офиса да си вземе пратката, може да каже да я остави на съседите, може да е съвсем близо...има варианти колкото поискаш, само човек да пожелае. Но не – няма никой на адреса и точка! “Аз съм си свършил работата, след няколко дни пак ще мина за втори опит и до там.” Защо ги пишете тези телефони, питам аз? На мен тогава защо не се обадихте да кажете, че не можете да доставите пратката? Звъняли били три пъти и никой не вдигнал! Я моля Ви се, не бъдете толкова нагли! Никой не си направи труда да звънне нито на телефона на подателя, нито на получателя! Траят си там, дните си минават и БЪРЗИТЕ КУРИЕРИ 5 дни не могат да доставят едно писмо на 240 км. Че за това време с обикновена поща до Лондон щеше да стигне! Бясна съм, защото най-голямо доверие имах на Еконт, но вместо да го оправдаят, те изкараха мен виновна, че съм ги “ пратила за зелен хайвер”. Аз лично съм получавала пратки чрез други куриерски фирми – ВИНАГИ са ми се обаждали по телефона, дори да са пред вратата, а аз да съм в вкъщи. Ако ме няма са ме информирали, че имам пратка и сме се разбирали как да си я получа, дори са ме намирали на другия край на града и са ми я предавали там, само и само да спазят срока. Но това е когато фирмата е коректна и сериозна. И не пести от телефонни разговори. Чувала съм какви ли не “случки” с фирма “Еконт” от недоволни клиенти, много по-жалки и срамни от моята, но не се отказвах – продължавах да им вярвам. До днес! На мен ми лесно- ще прежаля “скромната сума”, която платих за “по-бързата” доставка, ще прежаля и времето и нервите, които изхабих и просто сменям фирмата. Но фирмата е тази, която губи повече и ще продължава да губи, защото така не се прави бизнес.

Редактирано от rnh2OOO на 13.02.09 16:37.



Тема Re: Еконт са мнооого зле!!!нови [re: PИБKO OOД]  
Автор GeorgioG (непознат )
Публикувано22.07.09 15:46



Здравейте, да си кажа и аз болката - направих скъпичка покупка и понеже ми трябваше спешно, поисках да ми я пратят по куриер - съответно те избрали куриерска фирма Еконт - казаха около 10лв като цена. Първо излезе двойно за доставката в сравнение с това, което ми казаха - 22лв и второ и по-лошо: пратката ми пристигна все едно е ритана до крайната точка. Опаковката беше мръсна и изпокъсана и още ме е яд, че я приех, но нали бързах. Аз със сигурност няма да прибегна до услугите на тази фирма отново, не проявяват елементарно внимание към пратките - не е въпросът, че моята пратка е скъпа, а е въпрос на коректност към клиента, все пак си плащам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.