Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 27.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупости  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано09.06.09 01:36



Предлагам тук всеки да си чеша езика и да бращолеви всякакви спамерски приказки.

Когато просто искате да коментираме нещо по автомобила, без непременно да е проблем, когато някоя тема се изчерпи и започнем със спама, се местим тука!

Ако модератора го одобрява ,да го постави да излиза винаги на първа страница,или ако не го одобрява да е изтрие като тема .(Ако сте ЗА редактираите )



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.06.09 15:09



Като пишете темата сама ще се вдига. Ако няма интерес - ще потъне.

Естествен тематичен подбор






Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор golemne6tastnik (непознат )
Публикувано09.06.09 16:39



Oк, що ми предоставяте възможността ще открия с един въпрос, бидейки любопитното човече, което съм.

Що е то "външен сигнал за обороти" и защо "не е препоръчително да се ползва информация от инжекторите за източник" вместо външния сигнал за обороти?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: golemne6tastnik]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано09.06.09 21:45



Защото по някога се губи сигнала на някои агрегати от инжекторите и софтоера мисли, че агрегата е загубил обороти и връща системата на бензин и отчита грешка "НЯМА ОБОРОТИ"



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.06.09 22:47



Колега,ти наистина ли мислиш,че този сигнал за това се ползва?Минаването на бензин е най-малкият проблем за правилната работа на системата.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано09.06.09 22:54



Не е само това при 80 процента от автомобилите, ако се подаде рязко газ бензиновия компютър освен основния инпулс изработва и допалнителен(и) и в този случаи при 3000 оборота (реални) софтуера може да прочете 6000 , а при 6000 оборота горивото което е предвидено е различно от необходимото.
Тази особеност на бензиновият компютър се нарича асинхроно обогатяване. Някои коли придърпват други просто горят повече.

ps. някои фирми отричат, че това съществува


А инсталаторите се чудят защо колите имат проблеми, но не си признават.
Е има и положителни страни инсталатора работи по малко
пуска по малко кабели.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: aз]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано09.06.09 22:59



Това малко камъче може да ти затлачи реката и да се удавиш.Ако преди клиента и монтажника, не ги е довело до лудост



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: p.p]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.06.09 23:21



Защо ли си знаех,че ще се стигне до този развой на темата?Едни от нас или не знаят,или не изкат да кажат,а други не могат да се въздържат.
И като сме в темата "бъра бъра" да питам с какво това ланди е по-добро от всички останали системи?Цена,разход,надежност?Почти всеки средностатистически потребител я монтира за около 100000км. после си сменя колата или колата се разпада преди АГУ-то.И предимствата на МЕТ пред "клапанчетата" на другите системи за потребители.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: aз]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано11.06.09 00:46



От около 10 години изключително се занимавам професионално с системите на Ланди Груп и почти всичко мога да кажа(приемете ,че това не е реклама, а споделяне на това което е минало през ръцете ми) ,че знам за техните системи.Ще ти отговоря на въпросите ти колкото мога :
1.Да рапочна с редукторите им - самия замисъл на конструкторите които са разработвали редуктора Рензоматик са се съобразили с много неща, които могат да го издънят и и са търсили неговата динамичност и надежност.Разделена подгряваща система от газовата с алуминиева преграда и апсолютно изключваща смесвенето им.Проста конструкция на 1-вата и 2-рата степен и диаграма запазваша си линеиноста в голям диапазон в разликите на наляганията на газта в захранващия газов търбопровод. Близо 70% от повръхноста се явява подгряваща се повръхност ,не срещана в друг редуктор,а пътя на газта от 1-ва към 2-ра степен е 12 см с голям диаметър изклучваща запушването й в времето.На база Рензоматика и аналогично са изградени и редукторите SE 81 използвани за системи покриващи стандарта Евро 2 и от частсти Евро 3.Редуктора IG1 разработен за газовите инжекциони нама аналог в света ,тои е 2-ву степенен ,изключително надежден и почти недефектиращ незавизимо от качеството на горивото (за моите наблюдения нямам дефекрирал изпарител монтиран от мен на коли ,които следя и за сега са минали над 300 000 км и то на изключително натоварен режим и деноноштен пробег).Изпарител от тоз тип монтиран на управлявана от мен кола, вече е на 450 хил преминал през 3 коли,на 3 апсолютно различни газови системи от АИДЖИЕС,ОМЕГАЗ и сега на полската ЗЕНИТ.Непознавам др редуктор да се държи като тоз при 5 литра на час подавано количество газ и при 40 литра на час, без да има някакво изкривяване на харектеристиката на наляганията.
2.Хардуера и софтуера ще ги обединя в едно за по просто обяснение.Хардуера е изграден много просто и надешно ,като са използвани и елементи за първоначално вграждане в агрегатите на водещи фирми в автомобикостроенето,да кажем че една от тях е БОШ.Датчицика за налягане на газта и неговата температура са аналогични на вгражданите в колекторите на почти всички агрегати предоставен от БОШ вграден в инжекторната рейка ,МАП сензора е вграден в корпуса на ЕЦУ-то изработено от алиминии и вакумирано, издържащо до около 150 градуса по целзии,при температура над 120 се самоизключва и когато температурата спадне под заводски зададената си възтановява функциите.Датчика за температура е 4,7 омов и е вграден в редуктора или може да се използва тоз на агрегата който управлява инжекторната система на агрегата и в софтуера има възмохност да се избира един от двата и да се донастрой по параметрите на външния датчик.Софтуера на ГИ системите е разработен съвместно с екипите на автопроизводителите на автомобили и агрегати за тях и има визможности да покрие с настроики и параметри огромен брои агрегати независимо на какво шаси са монтирани ,а същевремено има и готови софтуери за новите автомобили направо зареден в кита, които се предоставя за съответния агрегат и шаси с пълно описание ,как да бъде монтирана системата на това шаси до последното болче и скоба .
3.Дюзите МЕД са разработени в екип с др доказали се в годините производители на инжекторни дюзи за бензин и конструктивно и технологично(как са направени ,моля Ви не го искаи те от мен да ви го кажа) нямат аналог в света и доказал се пробег при правилна експлоатация от над 6000 работни часа, което се равнява на около 300 хил километра на автомобила.Дузите са универсални в 3 модификащии и покриващи от 13 киловата на цилиндър до над 40 киловата и колкото и чудно да ви изглежда имат минимално сумарно време от 1,2 милисекунди при което работят стабилно и гарантирано.

Системата ОМЕГАЗ работи стабилно от монтирана на 800 кубиков Фиат до 12 цилиндров двигател на БМВ с над 350 конски сили.

Цената на системата ОМЕГАЗ ПЛЮС за наи-масовите три и четири цилиндрови двигатели за краиния клиент в диларската мрежа от сервизи е от над 1000 до около 1350 лева и зависи от много неща свързани с монтажа й.Разнода на гориво се доближава до разхода на бензин и също е зависим от ....... немисе коментира тук,Всички го знаете

.Надежноста и е гарантирана с гаранционен пробег от 80 000 км или 2 годишна гаранция (което настъпи първо) в сервизна мрежа на 4 континента в над 33 държави.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано11.06.09 00:53



Системата ОМЕГАЗ ПЛЮС е избрана от над 15 производители на автомобили за първоначално вграждане на предлаганите на пазара с двугоривна система и покрива стандарта Евро 4.Мога да изброя само част от тях : ОПЕЛ,ВАГ(АУДИ,ФОЛСФАГЕН,СЕАТ,ШКОДА)ФИАТ,ЩАВРОЛЕТ,СУЗУКИ,МАРУТИ,НИСАН,ТОЙОТА,РЕНО,ПЕЖО ..............

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано11.06.09 00:54



как не те домързя да пишеш толкова много

.
колко беше хубаво когато колите бяха коли и инжекционите и колите се правеха с много пари, не като сега всичко в китаи особенно изделията на големите корпорации.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано11.06.09 01:05



ми те GM фалираха да не е свързано

/маитапя се/



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: aз]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано11.06.09 01:07



Защо ли си знаех,че ще се стигне до този развой на темата?Едни от нас или не знаят,или не изкат да кажат,а други не могат да се въздържат.
И като сме в темата "бъра бъра" да питам с какво това ланди е по-добро от всички останали системи?Цена,разход,надежност?Почти всеки средностатистически потребител я монтира за около 100000км. после си сменя колата или колата се разпада преди АГУ-то.И предимствата на МЕТ пред "клапанчетата" на другите системи за потребители.


Аз за системата която е познавам добре ,сега е твои ред да споделеш с какво се различава,каде са и плюсовете,как се покрива гаранцията и каквото смяташ ,че трябва да се знае ....ПРЕСТАВИ СЕ .

За това направих темата всеки да си казва това де иска и да не говори излишен спам в темите за ремонт,обслужване и проблеми .



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор golemne6tastnik (непознат )
Публикувано11.06.09 10:55



nqkoi1 ®, не си писал в тази система дали има включен външен сигнал за оборотите. Има ли?

оффтопик
Умирам си за всякакво инфо "от кухнята"...
//оффтопик

Следващ въпрос. Познавате ли качествени газаджии из другите градове? Демек като гилдия доколко се имате? А в Бургас познавате ли качествени газаджии? Щото аз съм от Бургас и все пак някой ден може да си инсталирам АГУ и аз :)

От друга страна, чисто принципно, как мислите реалистичен ли е варианта да се инсталира АГУ в София, а да се ползва в Бургас, приемайки, че няма да се пътува до София по принцип, а за всеки евентуален проблем ще трябва да се ходи специално до Софето? Познавате ли някой, който да е в този вариант? Тъй де, не задължително Бургас-София, а София-Прованса...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от golemne6tastnik на 11.06.09 10:55.</EM></FONT></P>

Редактирано от golemne6tastnik на 11.06.09 10:57.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: golemne6tastnik]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано11.06.09 12:53



Системите АЙДЖИЕС,ОМЕГАЗ и ОМЕГАЗ ПЛУС на ЛАНДИ ГРУП, РАБОТЯТ САМО И ЕДИНСТВЕНО НА ВЪНШЕН СИГНАЛ ЗА ОБОРОТИ.или на оборотомера,или на бобина ,или на сигнал директно от ЕЦУ-то.Ако не се подвърже правилно сигнала се комутира грешка, че няма обототи и системата не тръгва . Ако е правилно подвързана системата автоматично си разпознава импулса,не е необходина допълнителна настроика.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано12.06.09 00:05



Аз съм си аз

-От един район сме,така,че може и да се познаваме.Ей,ти за колко време ги навъртя тия километри и кога ти остана време да работиш?.Това,което си изписал(поздравления,все пак за усилието),ми звучи,като реклама на хипермаркет,а те много хитро заобикалят същественото.А знам,че работиш и с "неставащи" системи.Не ми е нужна реклама във форумите,затова не си пиша името.И ми писна от реклами!



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: aз]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано12.06.09 00:09



А и нали се сещаш,че и ние сме монтирали Ланди???



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: aз]  
Авторoтerчeн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.09 01:31



А нали се сещаш че тези ландита дето сме ги монтирали са давали и гаранционни дефекти, кво ми пееш като ходжа от джамия ланди та ланди, айде да не ти обяснявам какви дървета съм ял точно с тая марка че ше вземиш да си отрежиш мустаците.
Дръпни сега едно опровержение от един километър букви в стил "пернишка трагедия", явно не можеш да разбереш че не е все едно дали пееш проповед на нещо неразбиращия клиент и тука във форума.
Тука попадаш на хора които са монтирали мнооого пъти ланди, и имат обосновано мнение че ланди далеч не е това за което ни я представяш, дългата история и широката дистрибуторска мрежа не променят факта че дават дефекти ?
Освен това цени над 1000 лева ти казаха едни хора че са история, бъдещето е на качествените системи с цени под 1000 лева, криза бате .

п.п. и защо на твоята кола на 400000000 км., накрая все пак и сложи АГ, чети какво пишеш и стига с тези тиранични монолози че става досадно.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: oтerчeн]  
Авторoтerчeн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.09 01:49



И това ланди от новия китайски завод на фирмата дето сте го пуснали на 990 лева, очакваме да е най-високото качество което е предлагала марката, две години ще ви пушат главите от него с гаранционни проблеми, а също и на клиентите дето си мислят че купуват ланди ?
Искаш ли да направиме една проста сметка и да видиш на каква цена тръгва от Китай, извади труда по монтажа, печалбата на търговците, транспорти мита, дедесета...и ще останат под 300 лева за уредбата, после ми говори за супер качеството не ланди и за древната история и култура на китайската държава ?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: oтerчeн]  
Авторзaбaвлявaн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.09 02:10



Абе то и рекламата като му прецакате на човека какво ще му остане. Невиждате ли , че си го тегли. А и не е винон Таньо ги е залъгал, че Италианците ще им дадат пари за сервизи за да ги държи в напрежение. Иначе всичките си знаят каво монтират ама си траят.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: зaбaвлявaн]  
Авторoтerчeн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.09 11:28



Опа, ако италианците ще дават пари, веднага се нареждам и започвам само ланди да продавам, даже ще пиша навсякъде че е много добро и каквото ми наредят там началниците ще съм съгласен.
Досега обаче не съм чул италианци да дават нещо, дори от пет години насам искат пари за рекламните си материали, егати наглоста, за да нося рекламна тениска ше им плащам себестойността на която им излизала на тях ?
Искам да си поръчам тениски на ланди, ама ако може надписа да е на китайски, ще ги нося с гордост.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: зaбaвлявaн]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано12.06.09 12:44



Не ми се спори с Вас,но ми кажете в кои др софтуер може да направите това:
1.PETROL MAIN INJECTION
2.PETROL EXTRAINJECTION
3.GAS MAIN INJECTION
4.GAS EXTRAINJECTION
5.ENABLE T_INJ FILTER
6.ENABLE RPM FILTER
7.CUT-OFF EXIT
8.IN ADVANCE BACK TO IDLE FROM CUT-OFF
9.GAS INJECTTORS WARM UP
10.ENABLE PETROL CHANGE-BACK
11.PETROL SWITCH CONTINOUS INJECTION

И ОЩЕ 22 ДОПЪЛНИТЕЛНИ КОРЕКЦИИ НА СИСТЕМАТА



и сега ми кажете в кои друга система ,може да направите поне половината от тез настроики на агрегата към системата за газ.
И накраяза уточнение, нито сам зависим от Таньо,Драган или Петкан и дали ще работя и монтирам Фобос,БСМ,АG,AC,BRC или Ланди само аз си решавам и никои не може да ми каже дали домати или чушки ще си садя в собствения си двор.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: oтerчeн]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано12.06.09 12:48



п.п. и защо на твоята кола на 400000000 км., накрая все пак и сложи АГ, чети какво пишеш и стига с тези тиранични монолози че става досадно.

До МАРС с кола още не сам ходил,че растоянието горе-долу е тук-тука

Изпарител от тоз тип монтиран на управлявана от мен кола, вече е на 450 хил преминал през 3 коли,на 3 апсолютно различни газови системи от АИДЖИЕС,ОМЕГАЗ и сега на полската ЗЕНИТ.

Маи някои др не е прочел добре


Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 12.06.09 13:00.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторoтerчeн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.09 19:46



Абе ти докога ще се правиш на луд бре, май ти харесва да заобикаляш същественото и да отговаряш на дреболиите !
Що не кажеш нещо за китайския завод на ланди, или незнаеш за него, ужким си много информиран а важните неща около любимата ти фирма ги пропускаш ?
И отново питам как се формира тази цена от 990 лева за ланди с монтаж, като приспаднем 400-450 лева за труд, колко остават за уредбата и какво ли качество предлага тя при 380-400 лева доставна цена от Китай ?
Айде моля не бягай от темата, имаш конкретно зададен въпрос ?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: oтerчeн]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано12.06.09 21:52



Защо да заобикалям,ти не си попитал да Ви се отговори: ДА ЛАНДИ Груп има завод в Китай и не само там,имат завод и в Бразилия, и в Италия с едно уточнение, че заводите са на Групата, а не са Китаски.Че то и Филипс,и Сименс,и АЙБИЕМ и мн мн други големи компании имат заводи там и ти си купуваш тяхна техника и мн не роптаеш

и носиш маратонки ПУМА или АДИДАС правени пак там.

И след като искаш уредбата на автомобила да ти струва около 1000 кинта и да получаваш заплата в европа около 2500 евро тогава ще си намериш някои които да ти е направи и да му платиш по-малко.Пазарна икономика.

Аз колкото мога да Ви отговарям ,се постарах ,но Вие що не ми отговорих те на моите въпроси ,ще се примиря поне за софтуера да ме светнете както попитах по-нагоре в постовете или не Ви е много ясно, какво правят тез неща на агрегата когато работи на газ защото по нагоре в постовете прочетох ,че и други са монтирали ЛАНДИ и се предполага ,че добре знаят какво правят тез финкции и за какво да ги използват да настроят системата ,а не са разчитали само на автоматичната настроика ,която не винаги и 100 % е ефикасна

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторoтerчeн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.09 22:43



Първо да уточниме че качеството на оригиналните продукти произведени в Италия, и на китайските им заводи е много различно, въпреки сериозния контрол от фирмата майка практиката показва сериозни разлики във дълготрайността.
Както казва мой приятел...хубаво и евтино нема, след като още си продават по-скъпите модели ланди, значи този евтин модел е сериозен компромис или бюджетна газова уредба....нещо като Дачия Логан и Рено ?
А за тези там настройки на софта...абе аз отдавна съм ги отсвирил цялата ланди група и не съм в час на новите им творения, ама е нормално при толкова пръснати пари за разработки на нещо ново да имат повечко опции.
Друг е въпроса като е толкова съвършенна ланди системата защо казваш че не винаги минава автоматичната настройка, това е силно смущаващо при такъв бюджет за най-великата марка на земята.
Поне съм спокоен че клиентите имат достатъчно сервизи където да получат помощ, цели 33 държави...това също не е случайно,.
Това ми звучи като едно време запорожците идваха от завода в мототехника и в жабката имаше инструкция как се пали парното, да не даваш много газ, да не минаваш през дупки.... и една карта на градския транспорт като спре колата да не губиш време да търсиш рейса.
Разчитам на чувството Ви за хумор и се надявам да няма обидени, нали тази тема е за бъра бъра.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: oтerчeн]  
Авторзaбaвлявaн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.09 23:36



Абе като пишеш опции на англииски знаеш ли какво означават , я ги преведи на Български и обясни какво правят. Шото така всеки може да копира инструкциите.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: oтerчeн]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано12.06.09 23:40



Знаеш ли колко е хубаво да си анонимен, а да нямаш достоинсто да застанеш зад името си е друг въпрос и после да си говорим за реклама или антиреклама

До тук не чух нито един смислен отговор,подкрепен с факти и знания само лукуми и боза .
Но коментар .............................

Аре да ви попитам ,поне някои може ли да ми разясни стандарта Евро 4 и Евро 5 и как се справяте с него.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторзaбaвлявaн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.09 23:46



Това ще го оставим за после я преведи опциите, че ми стана интересно. Сериозно...



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: зaбaвлявaн]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано12.06.09 23:53



Абе като пишеш опции на англииски знаеш ли какво означават , я ги преведи на Български и обясни какво правят. Шото така всеки може да копира инструкциите.

На въпроса не се отговаря с въпрос

и на север говорим само на ромски и влашки.
Като Ландито с скапано ,кое според теб е добро, поне да знам каде да се насочвам за в бъдеще Открехни ме поне ,да не задъна без клиенти.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: oтerчeн]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано13.06.09 00:06



Като има запалки еднодневки,коли от пласмаса и картон,що да няма и Ландита еднодневки


Щар по щар,спринцовката нали треба да се строши ,иначе тез заводи трябва да фалират, като нищо не се чупи и никои не го изхвърля и не си купува ново ,ко прайм тогава

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано13.06.09 00:19



Краси, стой си на гъза щот landi още не са направили Sequent Standart с който мовеш да бъркаш и на умрелия в гъза. Не разлайвай кучета!



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано13.06.09 00:21



Ти имаш ли стенд за изминаване на километри?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: BRC]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано13.06.09 00:38



всеко си говори сам като пияните , загубих следата





Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: BRC]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано13.06.09 00:40



a vie imate li ?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: BRC]  
Авторoтerчeн (Нерегистриран)
Публикувано13.06.09 00:51



Тая тема май ще стане интересна, само дето на домакина му е кофти ?
Никой не е казал че ланди е лоша уредба, напротив хубава си е, проблема идва от това че ти я величаеш прекалено и незаслужено, има и други марки които са добри, не ги подценявай.
А за въпроса ти...на кой му пука какво означават тези джаджи, аз занимавам ли те на моите уредби какво пише, добрата система трябва да се настрои сама, това че имаш много опции за ръчна настройка които са предназначени да спасяват лошия алгоритъм за автоматично изчисление не е гордост а срамота.
Ланди трябва да налеят още няколко милиарда евра във разработки, тогава няма да ми се дуеш колко опции имаш в софта, просто няма да са нужни защото автоматично ще открива всичко и ще се настройва перфектно.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: oтerчeн]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано13.06.09 01:15



НА домакина му е през п.....та

нали не ме претесняваш в банята

Да бе ще се настрои сама с магическа пръчка ,не й ли бъкнеш в д...то, както казва Жоро ............ надаи се .



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторлюбoпитeн (Нерегистриран)
Публикувано13.06.09 08:28



Може ли да получа повече данни за тази китайската система на ланди от 990 лева, какво представлява като софтуер, комплектовка, една съпоставка със по-скъпите модели на марката, да се ориентираме за какво става дума ?
Предварително благодаря .



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: любoпитeн]  
Автордидo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 06:19



системата си е италианска 100 процента и не се различава по нищо.таньо е успял да убеди итал.да свалят цената в криза.





Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: дидo]  
Авторзaбaвлявaн (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 09:48



Обобщение:
Воина между БРЦ и Ланди за съжаление на ниско ниво с псевдоними.
нищо интересно.
И двдте фирми са загубили пазари и се лаят един друг.
Продължаваите........



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: зaбaвлявaн]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано14.06.09 10:29



Да те открехна ,с БРЦ и с Жоро никога не сме делили пазари и да сме се били в воина ......



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторзaбaвлявaн (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 10:47



ти така си мислиш , а атаката от кого мислиш че е





Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: зaбaвлявaн]  
Авторoтerчeн (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 13:04



Пич, за каква атака говориш, ако това което съм написал се спряга като атака....просто искам да изясниме фактите без никакъв елемент на атака ?

Лично аз нямам нищо общо с BRC, не внасям и не произвеждам нищо, освен че дълги години ползвах сондите им за резервна гума, за съжаление BRC ги спряха от производство въпреки че се продаваха добре, сега томасето им грабнаха клиентите като предлагат такива сонди същата цена .

Неможете да ми кажете че ландито от 990 лева е италианско производство след като идва от Китай, и това че искам да уточним фактите и правилата на този пазар не е атака, ако я възприемате като такава значи имате много изостанало мислене и не отчитате това че сме 2009 година и сме член на ЕС.

Отдавна мина времето когато се продаваха турските уредби като... "лиценз на Ловато" , сега хората искат да знаят за какво плащат и какво ще получат за парите си ?

Тук разискваме качествата на всяка система, например българските системи ги дъвчихме цяла година почти, изписахме стотици постове, стигнахме до качеството на куплунзите и дали са внос от Китай или от Тайван, сега потребителите знаян всичко за тях и това е нормално и нужно за развитието на пазара.

Какво лошо има да поговорим и за новия продукт на ланди, цената е актуална и идва въпроса какво се предлага в тези пари, не става дума за атака или за някакво разобличаване и антиреклама, а просто за изясняване на истинските факти и параметри на новата система съвсем експертно ?

Най-добрия вариант разбира се е лично вносителя да направи една презентация, след като е пуснал рекламен банер е необходимо да ни запознае какво всъщност продава, на сайта му няма такава информация, така ще спечели още повече клиенти, вероятно някой сервизи ще се ориентираме към въпросния продукт ако ни хареса и е по-добър от това с което работим в момента.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: oтerчeн]  
Авторзaбaвлявaн (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 13:26



Не е проблем, че е от Китаи проблема е, че е конструирана да бъде евтина.
И това, че е същия продукт не е вярно.

Всяко едно изделие което в проекта му е заложено да бъде най-ниския клас на фирмата е изградено от компромиси.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: зaбaвлявaн]  
Авторoтerчeн (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 13:47



Съгласен съм с теб че не е проблем китайския произход, и е абсолютно сигурно че е бюджетна система и има компромиси, затова настоявам да разберем истината какви са компромисите в една съвсем приятелска дискусия без нападки.
Докато не изясним фактите и параметрите на новата система можем само да гадаеме къде се класира на пазара, каквото и да кажем ще е несериозно.
За българските системи се получи добра дискусия и доста ползотворна, имаме достатъчно информация с която всеки сервиз може да прецени и да избере какво да монтира а всеки клиент какво да си купи, мисля че е нужно и съвсем нормално да поговорим и за системата на ланди ?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: oтerчeн]  
Авторзaбaвлявaн (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 15:35



Още когато я обявиха търсех информация навсякъде и не намерих. Мое скромно мнение, че ланди не се гордеят с тази система. Просто я лансиират заради падналите просдажби на фирмата. Друд е въпроса на нея дали пише "Ланди рензо" или само 'ланди" или както турците копират "Емегаз" сондите и пишат "Супер емегаз" може да е "ламбди"





Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: зaбaвлявaн]  
Авторoтerчeн (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 15:49



Стига бе, не може толкова да са изпаднали, нали са велика марка....ужас !
Тая криза ги побърка, най-големите производители са най-засегнати и трупат огромни загуби от милиони евра, малките фирми са по-устойчиви защото са по гъвкави и имат по-малко персонал.
Дано този китайски модел да спаси империята на ланди от кризата, иначе Краси видински какво ще прави ако фалират ланди, кого ще хвали, ще трябва вечер телевизия да започне да гледа вместо да пише тука ?



Тема kum Zabavlqvan i Otegchenнови [re: зaбaвлявaн]  
АвторLandi (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 17:42



Momcheta,ako vashata zada4a e antireklama na Landi edva li nqkoi shte poslusha vashite brashtuleveniq v neta.Kakto vi e izvestno firma Landi Renzo e nai-golemiq proizvoditel na gazovi sistemi v sveta i tova e statisticheski dokazano.Za da vi ulesnq moje da vlezte v saita www.landi-bg.com,za da se ogramotite.Vsi4ko tova ne sam si go izmislil az, a e vzeto ot nezavisim izto4nik koito se zanimava s izsledvaniq.Nie rabotim s nad 20 serviza v Bg i fakt e 4e s pove4eto ot tqh rabotq pove4e ot 12 godini,otkakto sam predstavitel na tazi marka za Bg i Makedoniq.Shto se otnasq do poslednoto pokolenie na sistemata na Landi Renzo,tq e na svetovniq pazar pove4e ot 3 god,a na Bg ot godina i polovina.Tazi sistema e uspeshno vnedrena i prieta ot mnogo avtomobilni proizvoditeli,kato Opel,Shkoda,WV,Reno,Nissan i mn drugi,taka 4e kuchetata si laqt,a kervana si varvi.Shto se otnasq do finansovoto sustoqnie na firmata Landi budete spokoini, a po-dobre gledaite vashite finansovi rezultati.Ako naistina ne ste laladjii vuv forumite i da pravite antireklama nomera mi e daden v saita,moje da se oburnete kum men za da otgovorq na vuprosite vi.

P.S. Kakto znaete firma MED e pritejanie na LandiGrup i beshe zakupena imenno s celta da se proizvejdat vsichki elektronni elementi(komputri,duzi,klapani),a firma Landi e s istoria v proizvodstvoto na reduktorite.
Ochakvam ot vas da mi otgovorite koi komponent ot gazoviq injekcion na Landi se proizvejda v Kitai?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: oтerчeн]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 17:46



Краси не го мислете тои е гъвкав като малките фирми.

ама GM гм фалираха и те имаха заводи на 3/4 континента



Тема otnovo kum Zabavlqvan i Otegchenнови [re: Landi]  
АвторLandi (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 17:50



Momchta propusnah da vi napisha,che vsichki produkti za Landi imam izdadena na moe ime poliza za zastrahovka na produkta ot svetovna zastrahovatelna kompaniq za 25miliona evro.
Spored vas koi bulgarski,polski i turski proizvoditel ima takava zastrahovatelna poliza i koq bulgarska,pulgarski ili turska zastrahovatelna kompaniq bi napravila takava zastrahovka. Tova ne vi li govori za kachestvoto na produkta?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 18:14



Неискам да взимам страна , но ми се иска да знам как точно ланди се произвежда в заводи на трите континента , а в същото време всичко е италианско. И как системата е от три години като диларите се хвалят, че имат нова и евтина система.
Вероятно от нея колегите се притесняват и искат повече информация, а то на саита ви или няма или не е добре организиран защото аз не намирам.

и един личен въпрос - използването на мап сенсор само за настроика и демонтирането му след това компромис за по ниска цена ли е?



Тема za p.pнови [re: p.p]  
АвторLandi (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 18:30



Ivailo,predi vreme te bqh pokanil na chasha uiski,ama ti taka i ne se obadi,za da ti razqsnq detailite.Po-gore sam ti napisal kade se proizvejdat komponentite na Landi,sistemata ima vgraden map datchik.Ako iskash poveche informaciq trqbva da se braknesh da pocherpish,za da q poluchish.
Haide sus zdrave na vsichki





Тема Re: za p.pнови [re: Landi]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 18:47



ами ела на автосалона с удоволствие ще почерпя.


просто питам зашото Краси постояно повтаря на три континента :)



Тема Re: za p.pнови [re: p.p]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано14.06.09 19:08



А ти на колко искаш ,на пет ли

,че защо ти не си продаваш уредбите е АНТРАКТИКА и ГРЕНЛАНДИЯ,а си на изложение в Азия и Европа.......колко си отворен самоооооооо



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 14.06.09 19:14.



Тема За Таньо Видевнови [re: nqkoi1 ®]  
Авторoтerчeн (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 20:10



Не бих желал интереса ми към марката и новите продукти да се възприема като антиреклама или лаене, все пак сте официален представител и е логично да представите продуктите които предлагате ???

В момента продавам и монтирам няколко марки газови уредби и съвсем сериозно се интересувах какво предлагате за да преценя дали имам интерес да работя с Вас, тук сме свикнали да дискутираме отделните марки и качествата им без да се обиждаме от това.

Вашият дистрибутор Краси се впуска в безкрайни дискусии когато става дума за някоя чужда система, когато обаче се заговори за новата евтина система на ланди мълчи като риба, ако има нещо неудобно за казване моля да ме извините !



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: p.p]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано14.06.09 20:17



и един личен въпрос - използването на мап сенсор само за настроика и демонтирането му след това компромис за по ниска цена ли е

Колега, вярвам, че при всички системи е заради поевтиняването. Принципно не е нужен МАП датчик. Всички редуктори работят в линееен режим, така при програмирането се пресмята линейния коефицент и системата винаги знае колко е МАП-а, естествено ако няма запушвания и проблеми с редуктора.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: BRC]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 22:19



Не е нужен при идиалния редуктор и идеалната газ. Без мап няма компенсации по налягане.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: p.p]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 23:00



У нас газта при всяко зареждане винаги е различна и е възможно най-калпавата и замърсена от целия ЕС, съотношението пропан-бутан е добро пожелание, а изпарителите са линейни като нови или при идеални условия, в реалността обаче замърси ли се и поостарее....си требе МАП.



Тема Re: За Таньо Видевнови [re: oтerчeн]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано14.06.09 23:29



Вашият дистрибутор Краси се впуска в безкрайни дискусии когато става дума за някоя чужда система, когато обаче се заговори за новата евтина система на ланди мълчи като риба, ако има нещо неудобно за казване моля да ме извините !

Няма нищо ново в системата,системата си е Омегаз Плюс разликата е в цената й само .Както всеки е нормално в финансова криза да си направи разчети наново и ако е възможно да корегира цените си,така направиха и от Ланди Груп,преразгледаха си позициите на пазара на Балканите и направиха извесни корекции в ценовата си поитика,респективно и цените за краиния потребител се промениха и то значително.
Аз немога да разбера едно ,когато цените бяха с 100...150 лева по високи от уредбите събирани от отделни и различни производители под една търговска марка и казвахте, че цената на Ланди е висока.Сега когато цената падна под цената на предлаганите на Българския пазар уредби под различни имена ,но с едни и същи възли и компоненти с разлика само в ЕЦУ-то и софтуера излизате с мотивите ,че е китайска и каквали не друга система,а тя е една и съща.


Ами вземете една уредба сложена на кола преди (да кажем година.....година и половина) и тез които сега предлагаме на клиентите си ще разберете и ще видите ,че няма никаква разлика ,АПСОЛЮТНО НИКАКВА РАЗЛИКА.Всичко е въпрос на ценова политика . Както автопроизводителите и респективно вносите ли те им ,намалиха цените на колите си с 20....22 % ,така и Ланди намали цените си за отделни пазари.
И какво излиза сега ,че цените на отделни други марки са по-високи или поне равни на ОМЕГАЗ .Мога да дам пример,но се опасявам ,че ще засегна някои от колегите и затова ще си премълча от колегиалност.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: 333]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано14.06.09 23:58



Незнам какво ще кажете, когато на пазара излязат уредби на познати фирми ,но под друго търговско име и те са без МАП.
Този пост ще остане и тогава ще Ви помоля за коментар:как работят уредбите ВИ,как намалихте цените им ..... т.н.
А предполагам ,че това скоро ще се случи ,а и доколкото знам вече и се предлагат на сервизи и дистрибутори.



Или тогава ще ми кажете ,че почти всички нови агрегати имат МАП на колекторите си и Вие ползвате неговия сигнал ,но НИЕ това отдавна го знаем и да ВИ открехна ,че тъй наречения "външен МАП" го ползваме само за сравнение ,да го наречем ЕТАЛОНЕН

КАК НЕ СЕ СЕТИХТЕ ГОДИНА И ПОЛОВИНА, КАК ПРАВИМ ТАЗ МАГИЯ
,но явно сте си платили да Ви монтираме ОМЕГАЗ на някоя Ваша кола и после сте е разглобили жичка по жичка и сте се усетили

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 02:02



вариянтите за поевтиняване са два или се ползва един диференциален сензор както БСМ и някои полски системи или се ползва мап само за "хващане" на повече точки при автоматична настроика. Двата вариянта имат следните недостътаци
1 вариянт - правилни изчисления при регулировка но:
- лопса на информация за състоянието на газоразпределителния механизъм
- лопса на информация за налягането на изпарителя.
2 вариянт правилна регулировка , но не дотам прецизна работа след това
- невъзможност за правилни корекции по налягане и не дотам прецизно превключване на бензин когато свършва газта.

1 вариянт не ощетява клиента , но е чанч за сервиза при необходимост от диагностика

колегата "някои" е прав . че борбата за ниски цени ще доведе до много помия
ще се появят вариянти на добре работещи системи с орязани възможности и хардуер , и като цяло ще загубим всички.

и това е защото от търговците на едро се поставят условия на производителите "направете ми система за "хххх"лв зашото Пешо продава подобна на тази цена . Но никои не иска и да знае какво може системата на Пешо и от кави компоненти е изградена важното е , че е на тази цена. Ефекта е ,че фирми които традиционо работят добре се принуждават да пускат изделия на същото ниво.

В борбата за клиенти не е важна само цената , а обслужването добрата работа на ситемата през експлоатациония период и не на последно място увереноста на клиента , че ще получи следгаранциона подръжка.
затова бъдещето е на фирми изградили добра сервизна база и оставили доволни клиенти.

две краткаи истории :
-клиент си монтира "агис" внесена от неизвестеа фирма в сервиз/гараж в София след 6 месеца гори коютъра гаража където е монтирана състемата вече прави аспуси и каква е развръзката - клиента си купува почти цял инжекцион наново.


- монтирана система турска в пловдив / ориглната електроника е на "виктор" или "вектор' неразбрах точно, но нещо не работи. Въпросния куфарен търговец любезно достабя нов компютър след десетина дни за скромната сума от 300лв , но се оказва че турската фирма си е сменила доатавчика на електоника и сега компютара е на АГ полша. гаранцията е минала и клиента си купува почти цял инжекцион на ново, като си има и ЕЦУ на АГ

това се случва постояно и заради тази деиствителни истории пуснах тема върху която никои нищо не написа :)


А на сервиза дето не намирал кабела за ламбдата каквато и цена да предложи на клиента , ако не се образова е въппос на време пазара да го изплюе.





Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: p.p]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано15.06.09 03:14



Пропуснах те третия вариянт(демонтирали сте и пак не сте го разбрали :):):Р ),затова да го добавя

,а именно:
Ползва се МАП-а, които използва и бензиновата инжекциона система(ще дам за пример ОПЕЛА моноинжекция ,онази черната китийка с зенената три пинова букса де е закачена отзад на агрегата и влиза едно маркуче от колектора и когато го разкачиш след време светва чека ,много и от френските коли ползват същия,на други е монтиран дитектни вурху смукателите е едно М6 болче с ламаринено капаче на което пише БОШ ) ,но понякога не е точен (по-много причини) и затова се поставя "еталонен"(въпрос на софтуер) ,по който двата датчика се сравнява и ако е нужно системата се уеднаквява с системата на бензин ,за да се изчислява делта пето правилно, когато агрегата работи на газово гориво.Затова при ползване на външен датчик когато датчика на бензиновата система изгърми ,агрегата заработва с извесни колебания на бензин а на газ се дъжи добре и много от диагностиците на бензин го отдават на проблеми с дюзи и много рядко се сещат да сравнат датчика ,които мери налягането на смукателния колектор с еталонен ,защото тои работи ,но не с реалните си параметри и не комутира грешка в бензиновата система в следствие на което се променят параметрите на агрегата на бензин.Когато се ползва, както е изградена системата Омегаз, тоз проблем се засича от газовия софтуер и след подмената на датчика агрегата заработва с зададените му от бензиновия софтуер параметри, които са почти аналогични на газовите (само алгоритъма на изчисляване е различен),и при условие, че няма и други дефектирали възли и агрегти.Затова много от параметрите по които се настроива бензиновата система ,са параметри и на софтуера за газово гориво на системата ОМЕГАЗ .
Нищо ново под слънцето,затова според мен всеки агрегат създаден да работи с течно бензиново гориво е възможно да работи и с пропан - бутан (двете като гориво за близки по много показатели )и е въпрос на знания и технология как да го направиш.
За доказателство мога да ви дам един пример :Ако на един агрегат МРi му спрем дюзите и му подаден бензиново гориво ,чрез карбуратор преди дроселната клапа при пробив в високоволтовата запалителна система или бедна горивна смес и тои ще пука и то повече и по силно отколкото на пропан - бутан поради простата причина ,че бензина се разпалва по-бързо от газовото гориво .Интересно става тогава с колегите бензинови механици ,които почти винаги се оправдават ,че проблема е в газовата система, а бензина и системите които управляват таз система са на ред. А когато е с пласмасови колектори се разхвърчават за миг ,нищо че е само на бензин

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 11:43



Лелееее колко си словоохотлив батко Краси, Иво малко да те бутне и можеш километри да изпишеш за всяка никого не интересуваща дреболийка, също така можеш със месеци да плюеш българските уредби.....а за китайските "еднодневки" както сам ги наричаш по нагоре нито дума не обелваш, страх те е да не ти се скарат шефовете вносители или че ще се светнеме колко е убава таз система ?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: 333]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано15.06.09 12:12



Аз шефове си нямам ,много добре го знаете ,винаги сам си бил единак и когато българин направи нещо свясно и хубаво винаги шапка ще му сваля и ще се поклона пред него .Но когато има издънки в системата никога няма да си замълча.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: 333]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 13:37



абе краси е готин и помага , е поовлича се в обясненията ама това е

по принцип се иска талант да пишеш мого, а да не казваш нищо.
аз честно от последния пост за маповете нищо не му разбрах.
ланди ползват мата на колата ли не става ясно.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: p.p]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 21:58



Краси е пич, спор няма, аз обаче ще попитам...ако българин без никакъв опит след години труд направи нещо не дотам съвършено, ти му го казваш в очите, няма лошо и така трябва, но ако талантлив италианец направи бюджетна, компромисна и не дотом съвършена система ти си траеш и шикалкавиш ?

Що бе Краси тези двойни стандарти, какво ти запушва устата да си кажеш думата, обясни ни каква е рейката, изпарителя, екюто....ти знаеш какво ни интересува, любопитни сме ?



Тема Re: към 333нови [re: 333]  
Авторlandi (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 22:56



Господине,по горе съм описал кое по системата къде е произведено,но на теб явно не ти се чете и единственното което можеш да правиш е да плямпаш врели некипели

.Хайде със здраве,че лаладжийте ме нервят



Тема Re: za p.pнови [re: p.p]  
Авторlandi (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 23:03



Много евтино искаш да минеш за информацията която искаш да получиш





Тема Към Ямболския нервакнови [re: landi]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 23:41



Господине със нервите си отблъсквате всякакви потенциални клиенти, при вас явно е наследствена черта на фамилията Ви, защото и вашия брат Ицо Танев има сходни на вашите проблеми в общуването.
Това което сте написали по-горе е недостатъчно и прекалено оскъдно като информация, аз се интересувам не само къде е произведен детайла а какви параметри има и каква е окомплектовката на тази промоционална система, разгледайте си ВНИМАТЕЛНО сайта и ще установите че предлага само общи приказки и нищо конкретно.
Как например сте обявили промоция във сайта си без да опишете абсолютно никъде какъв модел газов инжекцион Ренцо Ланди продавате за 990 лева, това е нарушение на закона, и ако ви надуши федерацията на потребителите ще ви разплаче от глоби.
И най-накряя, тук не е приет такъв тон като вашия, правилника забранява обиди, моля прочетете го !!!



Тема Re:kam 333нови [re: 333]  
Авторlandi (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 01:09



Iavno osven 4e ne 4ete6 ne zne6 4e ima i drugi mesta ot kadeto moge6 da polu4i6 info

koe ti dava pravo da dava6 zaklu4eniq za ne6ta koito ne poznava6kak togava da te oka4estvqPREBERI SI BOGE ....................



Тема ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: landi]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 02:59



Я да изясним нещата че започвам да се обърквам, ситуацията е следната, от доста време в газаджийските среди се говори че скоро ланди ще пусне евтина система от новия си китайски завад, това може да го потвърди всеки колега, прочитам че официалния вносител предлага система за 990 лева с монтаж.
Логично е да искам да науча нещо повече за нея.....как се казва модела , с каква рейка е комплектована и какви времена предлага, какъв е изпарителя, софтуера има ли промяна от предишния модел и дали му липсва или както се говори дали е окастрен при тази по-ниска цена, за мапа вече разбрахме , все пак досега не съм монтирал Ренцо и питам?
Проявявям този интерес със най-добри намерения и не виждам никаква логика официалния представител да ми обяснява че имам и други начини да разбера тези подробности, естествено че имам такава възможност но къде е тогава вашата роля в представянето на марката за Българие че и за Македония, питам съвсем сериозно ?
Тука пишат и четат предимно колеги, ако мислите че така можете да разширите бизнеса си явно стратегията Ви е грешна, препоръчвам ви да наемете компетентен човек който да се грижи да комуникацията на фирмата, в противен случай по ваша вина ще си останете със 20-те дистрибутора и производител №1 в света ще продължава да има по-малко представители на нашия пазар дори от турските марки.
Не считайте за нужно да ми отговаряте, разбрах че няма да намерим общ език и загубих интерес от съвместна работа с Вас, няма и да пиша по тази тема защото е доста обидно и комично да се моля за информация на вносител, желая Ви успех в превземането на родния и македонския пазар.



Тема Re: ДО 333нови [re: 333]  
Авторlandi (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 05:24



AKO ZA TEB PREDSTAVLIAVA6E INTERES SISTEMATA IMA FAKSOVE TELEFONI I EMEILI NA KOITO BI MOGAL DA POLU4I6 INFORMACIA

ZAKLU4ENITA KOITO DAVA6 BEZ DA POZNAVA6 UREDA SAMI PODSKAZVAT KAKAV OTGOVOR TRIABVA DA POLU4I6LANDI NIAMA ZAVOD V KITAIA PREDSTAVITELSTVO KATO V BRAZILIA POL6A PAKISTANZA6TO NE NAPISA 4E SE PROIZVEGDA V HOLANDIA KADETO NAISTINA IMA PROIZVODSTVO AMI SPOMENAVA6 KITAI KATO VSI4KI DRASKA4I I PLUVA4IPRAVI6 ANTIREKLAMA I ISKA6 ADEKVATEN OTGOVORNE SE PRITESNIAVAI ZA MREGATA TAM E NAPISANO NAD 20 A TI IZOPA4AVA6SLAGAI SI 6IRPOTREBATA TAKAV TI E MANTALITETATUK SMIATAM 4E NE E MIASTO ZA OBU4ENIEHAIDE SAS ZDRAVE MOGE I TI NIAKOGA DA UZREE6 KATO WOLSVAGEN OPEL RENO 6KODA NISAN I MN DRUDI



Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: 333]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано16.06.09 09:20



КОЛЕГИ,немога да рзбера нещо

от над 10 години сам в тоз бранш и се познавам с повечето от ВАС и никога не сам убиждал КОЛЕГА, винаги сам искал да бъдем едно щяло ,като един екип които работи в една сфера доста специфична и изпълнена постоянно с изненади ,както и преди писах още 2000 год. имеше опит от страна на Илиев да ни обидини,да ни направи една съсловна организация,но явно НИЕ сме особени хора и ...... нямам думи.Казвам ВИ чесно ,това че имам извесни (специално аз) комплекси към марки уреби незначи ,че КОЛЕГИТЕ ми са виновни за това.За мен това е личен професионален избор към марките и моделите газови системи с които искам да работя.Ами може би избора ми се гради и на това ,че с една марка мога да се оправям добре ,а с друга - не и за това няма вина Петкан и Драган.
Дай да си стиснем ръцете и НЕ се обишдаме, които и да сме ВСЕ ПАК СМЕ ЧОВЕЦИ,ХОМОСЕПИЕНСИ и да не ни се смеят дригите ЧОВЕЦИ де могат и четат тез постове .МОЛЯ ВИ !!!!!!!!!!!!!

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: ДО 333нови [re: landi]  
Автор golemne6tastnik (непознат )
Публикувано16.06.09 10:36



Това лице с шльокавицата, всичко главни букви и емотиконите сериозно ли представлява ланди официално? Аз ако съм му шеф на тоя здраво ще го наритам... Дет се вика ако ще се излага, нека, но как може да излага и цялата фирма :/

Абе къде го този модел? Нещо не мога да го намеря тука http://www.landi-bg.com/main_faqs.php?id=13.

Редактирано от golemne6tastnik на 16.06.09 10:42.



Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 10:40



eee една вечер да заспя рано и ще изпусна боя





Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: p.p]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 11:29



Прав си Краси, извинявам се ако съм те засегнал с нещо, незнам защо въпросите ми се разбират погрешно, уверявам те че изпитвам уважение към теб както и към всички колеги и никога не съм имал идея да обидя някого тук.

Единственото в което те упреквам е двойния ти стандарт, или тази жестокост която проявяваш в критиката към българските производители и това че никога не споменаваш проблемите на ланди, разбира се всеки си хвали своето но питаш ли се как се чувстваха през последната година тези производители които са инвестирали доста пари в производство, а теб те боли само като те запита някой за ландито.....било антиреклама, а това което ти изписа за Фобос и Бсм какво беше я помисли ?

Винаги съм искал да сме обединени но не се получава, има хора с тежки характери и мания за величие тип великани с които виждаш е невъзможно да се разговаря или работи поради неадекватно поведение, нямат никакво чувство за хумор и се впрягат от всяка дума което е неразбираемо за мен.

Останете си със здраве, лично аз си направих нужните ми заключения или по скоро затвърдих предположенията си а сигурен съм и всички колеги които четат форума също добиха представа за представителството на марката Ренцо Ланди. дори разбрах защо е необходима на представителя лична застраховка за 25 милиона евро......щото е опасно нервен, дори е малка сумата, помолете ги да я удвоят.

За щастие пазара на газови инжекциони в момента е пренаселен и има прекалено много марки и модели и цени за да си избера подходящ коректен и любезен вносител който да има търпението да ми обясни какво продава а не да ми се скара че го притеснявам и въпросите ми да се приемат като антиреклама за него.



Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: 333]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано16.06.09 13:12



Всяка една система каквато и да е тя ,дори и най-первектната да е ,все се дъни някаде ,винаги казвам ,че няма перфектни неща има задоволителни.Мога да кажа и да го докажа ,без да се претеснявам за всяка една система работеща в български условия каде и е слабото място.Много фактори които не са познати за средно статистическите европеици за наз са ежедневие и постоянно главоболие.Примерно система работила 2 години на територията на Холандия или Италия в България се скапва за месеци ,било то от гориво което няма аналог в света,било то от разни колеги де ги оправят с резачките и "чуковете"меко казано. Фобос много добре ,знае че всеки проблем на негови коли сам се старал да муго оправя и клиента да не се разкарва до плевен,софия или каде то и да е другаде само и само клиента да е удолетворен и винаги сам му казвал каде са проблемите, че да си ги отстрани,БСМ без много приказки и увъртания сам управял и техни системи по простата причина ,че все пак са колеги и в името на клиента ,но че си имат конструктивен проблем в изпарителя и не искат да го чуят е .........При наз с Ланди проблемите са други и бяха преди година свързани с софтуера или ние незнаехме как да го правим или кофти ни бе обяснено,но след няколко среши нещата се изасниха и си доидоха на мястото.Системата сяга смело мога да кажа, че заработва на всеки автомобил.Проблема е само да се познава много добре софтуера защото е наи-сложния за разбиране и боравене с него,трябва и да се познава или поне да се разучи и агрегата на който е поставена системата и тогава сам сигурен ,че каквато и кола да се монтира си дава предвитените от стандартите параметри ,било то ЕВРО 2 ,или 3 .....,или 5,поне аз сам го правил и тук ,и в Сърбия и в Румния и сам имал и имам възможност да следя тез коли как се държат на 3 савсем различни територии,по простата причина че живея и работя на такова място ,на кръстопът сам.
И сега да ви кажа нещо за "реклами" и "антиреклами".Специално на мен ми е през к....а каква марка и уредба ще предложа на клиента,условието от което се ръководя е само и единствено едно:КОЛКОТО СЕ МОЖЕ СИСТЕМАТА ДА НЕ МИ ПРАВИ ПРОБЛЕМ,ДА НЕ ТРОВИ ЖИВОТА НА КЛИЕНТА И НА МЕН КАТО СЕРВИЗ и след като сам е предложил,монтирал и клиента управлява автомобила си да не се сеща когато ме види за "женската" половина на фамилията ми

,не че сам против човешките мераци ,които си има дупчица да си е пази ,но не и аз да сам посредника .

Дали ще е ФОБОС,БСМ,ЛОВАТО,БРЦ или каквато се сетите, ВАЖНОТО е проблемите да са минимални за мен,двигателя да се износи ,но уредбата да работи.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 16.06.09 15:45.



Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: nqkoi1 ®]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 15:43



Напълно те подкрепям, за нас сервизите е важно системите които монтираме да се държат добре и да нямаме гаранционни проблеми както ние така и клиентите ни.

Въпроса ми е съвсем прост и логичен, зададен е вече от Фобус в предишни теми....как свалихте цената от 1600-1700 на 990 лева, или какво е осакатено в новата система за да се постигне ниска цена, ако това обижда представителя значи той не става за тази работа.

Колкото до Ренцо вносителя, в момента пиша едно писмо до Италия в което ги запознавам как се отнася тяхния представител с клиентите им, те трябва да знаят какво се случва защото тази марка е тяхна а не на нервния господин от Ямбол, и той няма никакво право да унищожава 55 годишната им репутация с лека ръка.

Лично аз се насочвам към две други италиански марки които нямат претенции да са номер едно или номер две, и се надявам като попитам тяхните вносители какво продават да не ме нахокат и да не ме обявят за плямпало с лоши маниери и антиреклама на марката им ?????



Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: 333]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано16.06.09 16:04



Да ти кажа ,чесно и пред целия свят познавам Таньо от много години и затова и си замълчах да пиша поради една причина,а именно:
NB! Много се съмявам да го е писал това той,не е такъв човек - слагам си главата под сатъра.Виждал сам го в много различни ситуации и настроения ,написаното в тез постове много ме шокираха и изненадаха.Не съдете за характера на вълка(който малко познавате),по характера на домашния си любимец-кучето.
След много разговори и убеждения с Ланди ,представителството ни е успяло да договори по ниска цена ,както сам написал по горе в др пост,за системата ОМЕГАЗ ПЛЮС специално за българския пазар.Обяснено им е на италиянците ,че на таз цена която ни е предлагаха до сега е много трудно да се продава тук.Хората които живеят и се трудят тук нямат тез доходи които имат европеиците и те свалиха цената ,без да променят компонентите,възлите,кита като цяло си се запази така както си е произвеждан преди година и сега.Това е самата истина ,ако искате е разберете и повярваите.

P.S. Ланди Груп има три вида инжекциони системи ,а именно IGS,Omegaz и Omegaz Plus и е свелена цената на най - масово продаваната система Омегаз Плус ,на другите видове цените не са променени,а можеби от тук идва и обръкването ,става дума за OMEGAZ PLUS ,а не за OMEGAZ.Трите системи са коренно различни.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 16.06.09 16:34.



Тема Възможно е да има грешка ?нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 16:40



Абсолютно ти вярвам и приемем това което казваш за системите Ренцо, ти си на ясно със марката, звучи логично производителя да отстъпи от цената в криза, ако е запазено качеството е чудесна оферта.

За Батко от Ямбол.....възможно е някой друг да пише от негово име, щом го познаваш и стила не е негов..... тук е възможно всичко, всеки може да се представи за който си иска, ако е така се извинявам и си вземам думите назад.



Тема Re: Възможно е да има грешка ?нови [re: 333]  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 16:49



a omegas blue / ili kakto se kazva / kade se pokri ?
i vtoro stila na "dido" "landi" e edin i sast taka 4e ne se pravete na umreli tanio si e samo 4e ne e dlajen tuk da darji dobar ezik a samo v osisa si :) i na oficialna korespondencija



Тема Re: Възможно е да има грешка ?нови [re: 444]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано16.06.09 17:27



Omegaz Blue както се казваше преди година и половина ,когато Ланди го пусна на пазара.Месец...два след, като подобриха софтуера ,да покрива всички инжекциони системи (защото системата бе разработена само за нови автомобили ) името бе корегирано (без да се променя механиката и хардуера,само софтуера) и от тогава до сега системата е OMEGAZ PLUS.



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Възможно е да има грешка ?нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 18:12



eeeee

znae gi djvola



Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: nqkoi1 ®]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано16.06.09 23:23



Айде да се не ебаваме, цената е за сметка на качеството, коя сериозна фирма може да поеме европейските изисквания за две години гранция при тези цени? Нема нужда да монтираме на 800 лева. Мога да ти припомня няколко колеги особено от София дето умираха да са в играта за по 350 лева уредби от близките години, а сега и Интерпол не знаят къде са!



Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: BRC]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано16.06.09 23:27



И по 40 монтажа на ден правеха



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: nqkoi1 ®]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано16.06.09 23:39



По 4-5 сега и на кино не могат да отидат! Аз отивам да ударя една пишка и да лягам, че утре ме чакат нови трудови подвизи!



Тема Re: Възможно е да има грешка ?нови [re: 444]  
Автор golemne6tastnik (непознат )
Публикувано17.06.09 09:49



В отговор на:

tanio si e samo 4e ne e dlajen tuk da darji dobar ezik a samo v osisa si :) i na oficialna korespondencija



Мдам, то така е най-добре. Да го видиш човека що за стока е, когато не е длъжен да се държи подобаващо ;)



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор333444 (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 23:33



Ама как ги пускат въпросите като пръдня да минат с ослушване и после все едно не е било. То шефа бил после като стана дебело не бил шефа. Мазнят се и козируват.
Няма ли кои от това ланди да каже абе тук се зададоха следните въпроси
и да отговори мъжката без овъртане. Щото четох саита и там няма инфо.
Саита прилича на продуктите на веестелешоп или на женска козметика много хвалби малко информация.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: 333444]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано17.06.09 23:47



Аз немога да разбера каква толкова информация искате да знаете и само си цешате езиците,що па Вие отворковщите ,не ни светнете нещо с Ваша информация .....

Аре де .... изненадай ни

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор333444 (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 00:12



То ако имаше нямаше да питаме. Зададоха се въпроси отговорете.
Ама вие сте като правителството





Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: 333444]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано18.06.09 00:53



Инфото е като при адвокат......струва кинти

,както един виц:

Един влиза при адвокат и го пита:
-Казаха ми ,че за два въпроса взимате 50 кинта?
Адвоката ,отговаря:
-Кажете си втория въпрос!



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано18.06.09 01:00



Този пост не е насочен към към колегите ми от Ланди и от БРЦ,а към всички останали отворковци:
В гаража си имам едно старо, ама много старо 1992 година БМВ 850CSi 380 коня,12 цилиндара,560 Nm ,26 литра бензин на 100 km,чакам оферти от всички отворковци, кой се навива да му сложи ГИ.





агрегата е това ...........какти се казва изберете българското




Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 18.06.09 01:08.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор333444 (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 01:24



Точно като комунистите като ги питаш как похарчихте излишъците отговарят беше добра година



А за бмв'то се прави с 2 компютъра 6 цил инфото е безплатно.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: 333444]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано18.06.09 01:51



Не искам с 2, а с един .....и с едно копче ..........

и не как се прави ,а оферта да го направите с едно ЕЦУ.............

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор123456789O (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 09:27



Е точно тука грешите господа от Ланди групата, мина времето когата се молехме на вносителите.....сега ако искат да продават те трябва да рекламират и да ни свалят звезди, ама не звезди от типа....ние сме номер едно или пък....навън всички слагат Ланди, защо тогава питам тук всички слагат други системи и Ланди е с доста малък пазарен дял (защо ли, аз незнам причина ) я да помислим ?

Още по смехотворно е да си мислите че някой ще дава пари да му кажете технически данни за продуките си, всички други ( които не са номер едно като вас) го правят безплатно и щедро, загледайте се как работят хората , още повече ние сервизите не пазаруваме по една уредба а количества и плащаме кеш ??????

Би трябвало да си отпечатите рекламни брошури и каталози на това което продавате и да ги изпратите безплатно на всеки потенциален клиент от магазин до сервиз както правят конкурентните Ви марки.....ама Вие чакате на гюме, рибата да дойде сама и да се моли на глас....после Батко ако хареса клиента може да му пусне уредба, ако ли не МАРШ плямпало такова с лоши маниери ???

Как привличате клиенти че не се сещам, аааа сетих се кабела и софта сте го намалили на 400 лева, сего е още по-достъпен за малките сервизи с оборот под 1 000 000 лева, повечето като чуят цената и бегат ???

Заключението е че с тези маниери на вносителя марката Ренцо Ланди единствено губи дистрибутори в БГ, пак повтавям тази марка не е на Ямболския бей, и не може с лека ръка да разваляте имиджа на италианците.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: 123456789O]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано18.06.09 10:00



От постовете Ви господа се вижда ,че остоянно повтаряте едно и също: ИНФОРМАЦИЯ,ИНФОРМАЦИЯ

ами специално аз ,ако се постараете да четете ще разберете ,че Ви дадох достатачо информация и технически данни.Но явно ,като нямате за какво друго да се хванете ,а и Ви е нужна ,информация от кухнята ,която за Ваз е мн интересна ,НО ИМА И КОВЕНЦИОНАЛНА ,които едва ли така с лека ръка ще получите или научите. .И затова си е пазим с тапи и др подобни които и за 400 кинта ,ако не сте в групата, едвали ще получите

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 10:14



разтоварването върви довре

може да почвате да работите



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: p.p]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 14:53



Абе вие да не се казвате Кока Кола, какви затворени групи какви глупости, абе хора вижте календара на стената коя година пише там, света е голямо село, всияки стени падат а Вие градите ограда между вас от ГРУПАТА и простосмъртните или неудостоените от ДИДО или landi или ..... ямболския велможа - бате шефа ???

Станахте за смях, добре че марката която сте скрили зад оградата и само за Вас е доста добра, ако продавахте нещо друго досега отдавна да сте фалирали с такава пагубна бизнас политика и стратегия за развитие никой не може да върви напред ???



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: 333]  
Авторspokoen (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 15:30



имам чувството че повечето колеги са си сбъркали професията---ланди та ланди---да найстина ланди е много добро справя се с повечето проблемни коли и това е факт и май това ви дразни много---насочете си въпросите в друга посока или заповядайте на някои от семинарите стига да имате нужния опит и квалификация



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: 333]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано18.06.09 15:31



С всеки изминат ден се убеждавам в едно

вие много добре познавате марката и нейните качества,но не можете да се доберете до техническата й документация,кое как е направено, как е замислено и изпълнено ,че да работи така добре на всеки агрегат на който е монтирана и това явно много Ви дразни ,че неможете да откупирате от нея нищо и да го използвате .И за да сме номер едно добре си крием идеите и ноу-хауто.
А относно "ширпотребата" ,то ясно личи на другите марки,едно с едно не е :инжектори от Турция,изпарители един бог знае от каде ,газови винтили - на всяка кола различни и ако това не е магазин "ПО ЛЕВЧЕ" - здраве му кажи

Има една приказка :По-добре в устата,отколкото в краката.
И ако бехме безлични и безинтересни, едвали щяхте да се напъвате толкова.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 20:22



На мене вече сте ми безинтересни, и съм убеден че скоро няма да имате нови дистрибутори, просто няма как да стане такова нещо, крийте си тайните да не ви ги откопира некое малко провинциално сервизче като моето.

Абе хора четете ли какво пишете или го правите машинално, щото ако четете явно имате сериозки проблеми, това се казва параноя ?
Слава богу има и други не лоши марки с които да работим, ако чакахме на вашето ланди да ни одобрите и да влезем в СЕМЕЙСТВОТО......нямаше да монтираме нито една уредба....?
Да не се мислите за някаква масонска ложа, много на сериозно сте се взели, явно имате някакви големи отклонения от нормалното поведение, най-добре посетете добър лекар ?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: тoни]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано18.06.09 21:27



Уважаеми колега,когато искаш да постигнеш нещо,независимо какво е то и в каква сфера на социалния живот е ,винаги заставаш с името си,а не си анонимен или НИКОЙ и отстояваш позицията и идеите които смяташ,че трябва да защитаваш.Един екип,един отбор се гради на доверие,много труд и взаимно уважение между личностите, които са го създали. Въз основа на тез принципи е изграден екипа с които работя,отстоявам името,качеството и надежноста на системата, която аз и моите приятели и колеги, години на ред сме се старали в името на клиента и неговата безопасност да му предложим наи-доброто.Ние не сме еднодневки,ние сме били тук преди повече от 10 години ,сега сме тук и след 10 години пак ще сме тук и не ние необходима реклама,антиреклама НИЕ СМЕ СЕ ДОКАЗАЛИ В ВРЕМЕТО И ПРОДЪЛЖАВАМЕ ДА СЕ ДОКАЗВАМЕ С КАЧЕСТВО,КОРЕКТНОСТ и с високо вдигната глава заставаме с името си,с името на марката ЛАНДИ РЕНЗО, която предлагме на клиентитени и те занаят ,че получават система проектирана ,изпълнена,и монтирана на автомобила им от знаещи и можещи специалисти с сервизна база изградена в всеки регион на БЪЛГАРИЯ (и не само ) и няма от какво да се притесняваме и ЗАТОВА НЕ СМЕ АНОНИМНИ, ЗАЩОТО НЯМА ОТ КАКВО ДА СЕ СРАМУВА МЕ , А ИМА С КАКВО ДА СЕ ПОХВАЛИМ.
И постигнете и Вие същото ,и тогава и Вие можеби няма да се срамувате да застанете с иметоси и няма да се притеснявате и да сте АНОНИМНИ.



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторcity (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 22:06



Krasi may vsi4ki otka4at 4e se darjim kato edno semeystvo a mi se struva i zaradi cenite ne6to se draznqt sumati i godini kato prodsavaxme na 1800lv im be6e got



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторcity (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 22:17



kakvo stana s bmw to



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: city]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано18.06.09 22:22



За сега чакам оферти,някой да ми го направи ,


ако не се появи НЕВОЛЯТА,може да се пробвам ,па ще видим ........

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: p.p]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано19.06.09 19:33



Не е нужен при идиалния редуктор и идеалната газ.

Абе толкова ли сте тъпи и неграмотни?!? ИдеалниЯТ газ. Абе вие на училище за какво сте ходили? Или не сте?

Аман от тъпи неграмотници!





Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: .]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано22.06.09 17:53



Райския газ може да е идеалния газ ,всичко ти става всйо равно след него .Рая казват ,че е готино място .



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано22.06.09 18:35



Ужас! Да ти имам правописа...



Абе ти ходил ли си на училище изобщо? И ако кажеш ДА - колко прасета и дамаджани ти струваше дипломата?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: .]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано22.06.09 18:42



Позна ! по български език и литература едва вързах троиката .... но по съпромат, механика и теория на машините и механизмите горе долу се оправях ..... а мязния влак го чаках всяка вечер купона да си направим



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.06.09 23:00



А сега един откачен въпрос

някой монтирал ли е ГИ на моно инжекцион Бош?Това клиентовете са странни птици.Всички искат да минат по-евтино,а тоя ме разби!Специало към някой1 -може ли оме газ да превключи всички цилиндри едновременно?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: aз]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано22.06.09 23:34



Правил сам такъва агрегати на опел преди години ,но с IGS .Там системата и софтуера е друг и става ,гарантирано става .Предполагам,че и с Омегаз Плус ще стане ,стига някой да си плати .Въпроса е финансов ,технически е възможно да стане .

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 00:07



Системата е Оме газ 2007-2008г. втора употреба.Въпросът е може ли цилиндрите да се превключват едновременно а не един по един на газ,защото днес не открих такава функция в софтуера?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 00:32



първо измери с осцилоскопа какъв е ипулса на инжектора дали се променя от 0-10мс или е около 2-3 мс и се променя коефициента на запълване
а после питаи дали става инжекцион
90% съм сигурен, че е второто



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: aз]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано23.06.09 01:20



Не си открил че нямаш тапа ,затова...

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторemo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 15:17



Здравейте, прочетох целия дебат и се чувствам прецакан диалемата ми беше дали да монтирам БРЦ, Ловато или Ланди на опел зафира 2.2 .2005г . Преди две седмици ми монтираха ланди за 990лв първите ми впечатления не са добри на третия ден ми изгоря компютъра, на петия спря да работи и в сервиза казаха, че се е счупил един инжектор. Сутрин колата гасне като прехвърля на газ. Понякога на светофар ми мени обороти . Първата ми сонда беше Италианска, на нея пишеше SUPER EMEGAS, но не отчиташе ниво и след скандал срещу 70лв ми я смехиха по мое настявяване със друга. На нея пише HEDEF от сервиза казаха, че фирмата е собственост на ланди груп да не се притеснявам.
Е господаа за това ланди ли се препирате от Варна съм и последните седмицаи имам повече заработени часове в сервиза от монтьорите. От три дни горе доло работи, но докога се питам.
Технически грамотен съм и за две седмици изчетох всичко по темите. Разбрах, че системите е хубаво да имат мап много глегах, но не видях да има в сервиза казаха , че е вграден в софтуера.
Бях останал с впечатлението , че това е хардуерно устроиство , но явно съм сбъркал защото ми го показаха на софтуера .
Сега ми предстои да пътувам за Гърция и като се върна ще дам отзиви за разход и поведение на дълго.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: emo]  
Авторlandi (Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 17:47



Това е отново опит за антиреклама или това не е ланди.На e-mail даи инфо ако е ланди да пешим проблема

landi-bg.com



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 18:11



Е, от купони и аз не съм се отказвал. Само че това не пречи да научиш поне поносимо родния си език, а не да пишеш и говориш (най-вероятно) като мангал от гетото. Все пак - като гледам - имаш се за нещо повече от мангал, май?





Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - do emo-Ivailo Vendovнови [re: emo]  
Авторlandi renzo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 18:22



По некомпетентното описание и нещо друго разбрах автора на тази недомислица е Ивайло Вендов собственик на фирма Фобус.Ивайло приятелски съвет от мен спри да пишеш глупости и антиреклама.За сега не смятам да ти се вързвам но незная до кога ще ми издържат нервите

Смятам че сме се разбрали



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - do emo-Ivailo Vendovнови [re: landi renzo]  
Авторlandivarna (Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 19:35



Zdraveyte kazvam se Slavcho Sariev i sam predstavitel na Landi za VArna i rayona.Da utochnim takava kola zafira ne e vlizala v na6ija serviz ,ne izpolazvame iposo4enite nivomeri taka tova koeto e napisano e palna laja



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - do emo-Ivailo Vendovнови [re: landivarna]  
Авторlandivarna (Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 20:05



Kam sobstvenicite na BSM i FOBUS ot kadeto nie s4itame 4e proizliza tazi antireklama da zapovjadat s taka opisanija problemen avtomobil vav Varna ili Jambol .Za koeto6te polu4at pari4na premia za da popalnjat budjetite si ot padnalite proidajbi.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - do emo-Ivailo Vendovнови [re: landivarna]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано23.06.09 20:30



Аз, Краси Сашков от Видин и региона на Северозападна България ,където представлявам марката Ланди Рензо,се присъединявам към колегите си и обявявам парична премия от 2000 лв. на собственика на автомобила с монтирана газова система Омегаз Плус за 990 лв (както го е обявил в поста си) в нашия сервиз ,ако предостави автомобила и гаранционните документи и автомобила не работи .
Представянето на автомобила да бъде обявено тук и всички желаещи могат да присъстват .



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: emo]  
Авторfobos (Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 21:09



Защо си мислите, имаме време да се разправяме с вас.
И аз не смятам, че ако има изобщо такава кола е правена при вас . тее в официален сервиз - по скоро ми звучи като измама.
Между другото преди седмица ми показаха евро нивомери които много приличат на Ланди от Турция за 38лв. Продават ги като залежали казаха, че има и цели китове......
Иначе сте много сладки





Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: fobos]  
АвторLandiRenzo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 22:50



От това което си написал по-горе разбирам, че не приемаш предложението ми за коректно отношение.Но все пак ще изчакам още малко преди да започна с оплюване на маракта ти,това което ти правиш денонощно.Все пак е трудно човек да признае простотиите които е писал по горе.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: LandiRenzo]  
Авторfobos (Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 23:26



аз не водя воина с теб, нямам нужда успокои се

по-добре разпитаи кои предлага продукти приличащи на вашите :) зашото според мен това са реални проблеми.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано24.06.09 00:26



Краси слагате ми 4900 български лева и до два дни го изплювам от сервиза! V12 бяга като ненормално още от ерата на стъпковите мотори!

Редактирано от BRC на 24.06.09 00:58.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: BRC]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано24.06.09 00:33



Кога съм ги правил......................................



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: fobos]  
АвторLR (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 01:26



ДА ДА А КОИ ПИШЕ ПРОСТОТИИ ПОСТОЯННО





Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: LR]  
Автор888 (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 09:46



Първо това горе не са простотии а въпроси, и ака са неудобни за Вас това е лично ваш проблем, никой не води война параноици такива, когато истината се крие и споменаването и се смята за война.....тогава трябва сериозно да се замислите накъде вървите ?

По въпроса за турските сонди на Ренцо, абсолютно точно копие са и дори имат сензор в тази цена от 38 лева, докарани са от турция и заливат пазара, скоро ще имат и газов инжекцион без пари, знам кой ги внася но това е конфиденциална информация достъпна само за членове на масонската ни ложа, когато станете масони тогава ще разберете кой ги внася.



Тема ебаси цирканови [re: nqkoi1 ®]  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано25.06.09 07:02







Тема Re: ебаси цирканови [re: k_j]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано26.06.09 20:30



Какво му е лошото?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано03.07.09 22:08



Прочетох някои от постовете на valko 72 и ме накара да се замисля върху нещо: Много е прав ,че няма безпроблемни неща ,от каквато и марка да са те.Затова, когато клиент ме попита: аз ли монтирам газови уредби използвам един израз :'' Ами,правя опити и гледам да са задоволителни"

(ако клиента не схване шегата и си плюе на петите ,не му се сърдя ) по простата причина ,че идеални неща няма,че и в швеицария правят наи-добрите часовници в света,но и те избръзват или изоставят и клиентите им не роптаят.
Написах това ,по простата причина ,че когато една уредба от дадена марка(независимо кая е тя) постоянно създава проблеми,били те на сервиза,на клиента и как да кажа,че е добра .Но когато системата се е доказала ,че си работи добре и колегата (непитам кой е той и от каде е,и неискам и да ми казват) го е карал през пръсти ,когато е монтирал и аз трябва да си чупя ръцете да му оправям бъриите започвам да си мисля за бълдъзата му,ако е все още мома .Предполагам ,че и други колеги са ме благославяли и мен ,но даи боже да са малко.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано03.07.09 22:46



Абе колеги кой е говорил че Ники яйцето е легенда в качеството.....абсурд, говорим за легенди в количество продажби разбира се, и сравнявам неговите продажби в силните му години с продажбите на ланди групата в България а не ланди груб в световен мащаб....

Егати изказването

не е важно да се оцени колко уредби ти работят ,а колко си продал ,че ние да не продаваме зарзават на кило и да броиме доматите, чушките,черешите на броика и ако има една - две развалени да ги изхвърлим и да не ни направи впечатление

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор valko 72 (непознат )
Публикувано05.07.09 01:22



Прочетох някои от постовете на valko 72 и ме накара да се замисля върху нещо: Много е прав ,че няма безпроблемни неща ,от каквато и марка да са те.Затова, когато клиент ме попита: аз ли монтирам газови уредби използвам един израз :'' Ами,правя опити и гледам да са задоволителни" (ако клиента не схване шегата и си плюе на петите ,не му се сърдя ) по простата причина ,че идеални неща няма,че и в швеицария правят наи-добрите часовници в света,но и те избръзват или изоставят и клиентите им не роптаят.
Написах това ,по простата причина ,че когато една уредба от дадена марка(независимо кая е тя) постоянно създава проблеми,били те на сервиза,на клиента и как да кажа,че е добра .Но когато системата се е доказала ,че си работи добре и колегата (непитам кой е той и от каде е,и неискам и да ми казват) го е карал през пръсти ,когато е монтирал и аз трябва да си чупя ръцете да му оправям бъриите започвам да си мисля за бълдъзата му,ако е все още мома .Предполагам ,че и други колеги са ме благославяли и мен ,но даи боже да са малко.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO
Лошото е колега когато ни е Бьлгарите твьрдим,че можем да направим автомобила на газ,дори този който още не е произведен,а твьрдим че сме го правили и работи перфектно на газ от една година .
И най лошото е когато сами вярваме.
А се и очаква да се повярва от хора които с това се занимават.
Разбирам,че хората,които си правят реклама по форумите разчитат на евентуални клиенти,но не знаят че поне 40% не се занимават компютри камо ли с интернет.
Така че сврьх успеваумоста винаги е подозрителна.
Така че по-добре да си помагаме м/ду колеги до колкото можеме от колкото да си вадим кирливи ризи.
Най-добре сервизите да ги хвалят клиентите,а не самите собственици или монтажници,които са се регистрирали като мноогоо доволни клиенти,а ни е като се видим да пием БИРА като белите хора, а не да се заобикаляме.
Аз сьм на мнението,че хляб има за всички-кой с ниска цена -кой с качество.
Лошото е когато ефтиното наложи стандарта за цена.И най дразнещо е когато някой клиент те пита за цена и ти обявиш цена,която е поне от 5години сьщата например -1800лв,а той те пита-НЕ БЯХА ЛИ ПО 1200лв.
От кога станаха по 1200лв?
Пьк някои се сьрдят,ако някой свали цена близка до техната?





Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автортoя (Нерегистриран)
Публикувано05.07.09 09:59



Абе фукльо ти докога ще пишеш хвалбите си, не си единствения майстор на света разбери го ,има и други дето разбират от газ и работят качествено и дори по-добре от теб, всички уредби които са монтирали им работят и нямат рекламации а клиентите им се кланят като ги срешнат по улиците, защо си решил че си единствения разбирач и съвестен майстор в държавата ???



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: тoя]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано05.07.09 10:36



Защото така си искам .......

а теб и за това не те бива да направиш - да се изфукаш и затова си ТОЯ и несмееш и да се покажеш

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: тoя]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано05.07.09 10:42



а клиентите им се кланят като ги срешнат по улиците

ДИДИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ти си самия крал ,а краката целуват ли ти поне си ги мий редовно да не задушиш някои

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторaмaн (Нерегистриран)
Публикувано05.07.09 10:49



Щото така ми е кеф, щом разрешават да съм анонимен значи няма нищо лошо в това. Краси ти що не помислиш да си пуснеш една обява в местния ви видински вестник в рубрика запознанства например.....млад, красив, умен, висоооок, с мустаци, богат, има интересен занаят, работи с Ренцо, монтира качествено, приятел на Таньо......и накрая, нищо не търся и не предлагам.......искам само да се похваля бе !
Напоследък само на фукня го удряте ?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторм.м. (Нерегистриран)
Публикувано05.07.09 10:51



Не говоря за себе си, опазил ме бог да се меря с човек от ГРУПАТА, просто допускам че би могло да има и такива хора ???



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: aмaн]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано05.07.09 10:53



Ти от де знаеш ,че и това нямам, изостанал си за пореден път ,сега ще ти е кажа каде да е видиш скаип: ksashkov1

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано05.07.09 16:06



Спазвайте добрият тон - това е признак за добро възпитание, и колкото и странно да е - прави добро впечатление на потенциалните клиенти...




Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор golemne6tastnik (непознат )
Публикувано22.07.09 13:22



Някъде има ли сравнени различни видове АГУ системи и да е организирано в табличен вид. Примерно както има направено за 3D чипове( http://users.erols.com/chare/video.htm ) ?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано22.07.09 13:29



:) кои да го направи някои нямат саитове други крият информация, трети не са сертифицирани.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: golemne6tastnik]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано22.07.09 13:55



Предполагам, че някаде из руските сайтове сам срещал такова сравнение ,трябва да се пороря малко и ако го намеря пак ,ще го пусна .До колкото си спомням сам чел някаде такава статистика ....... но мазака ми има и функщия да забравя



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
АвторTlTl (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 18:45



Какво стана къде се изпокрихте всички

Скучно е без вас



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: TlTl]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано16.08.09 07:36



Не сме се скрили

работим и нямаме много време за нет

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автордзвep (Нерегистриран)
Публикувано16.08.09 09:06



Да бе, само Краси работи, щото е маниак, нормалните хора през Август си почиваме на морето и на други хубави места....защо мислите че цяла Италия почива през този месец, онея да не са балами ?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: дзвep]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано16.08.09 09:40



Ние сме различни,сега се прибират тез де работят в италия с новите си коли и искат и да имат газ в тях,а ние ще почиваме след тях



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано10.02.10 21:20



Да обновим таз идея стара ......



Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано10.02.10 22:24



Прочетено:

Скуката може да съкрати значително живота.

Това е изводът на учени от Юнивърсити колидж в Лондон, които проследили в детайли живота на 7524 души на възраст между 35 и 55 години.

Оказало се, че тези, които скучаят често и водят еднообразен професионален и личен живот, ставали жертва на сърдечен удар или инсулт два и половина пъти по-често от останалите, чиито делник бил изпълнен с разнообразни проживявания.

Специалистите са на мнение, че отегчението често тласка хората към вредни навици като пушене и пиене, които са предпоставка за възникване на сърдечно-съдови заболявания.

Изследването е публикувано в International Journal of Epidemiology.




Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
АвторДpyr (Нерегистриран)
Публикувано10.02.10 22:37



Сашев, Сашев, от скука ще вземеш станеш философ !!!



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: Дpyr]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано10.02.10 22:45



То не се става,така се раждаш ..... природа,сине,природа ..пък може и ген да е - от де да знам

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Авторcoda3OOO (Нерегистриран)
Публикувано11.02.10 00:39



A ima li waobshte njakakwa rabota, che pak zachesa starata tema?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: coda3OOO]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано11.02.10 00:49



За сега се ядва ...

и чесно казано ,не се оплаквам - рина сняг

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
АвторEBPOГA3 (Нерегистриран)
Публикувано11.02.10 09:29



Затова ли по новините казаха че комплекс Бонония е най-чист във Видин ?



Краси искам да те питам, направих няколко БМВ с по-новия мотор S4, с Бардолини работят без забележки, малко повечко е разглобяването по агрегата и в настройките иска повечко време.

Все ме яде любопитството, каза че си измислил нещо революционно за тоя агрегат.....нещо с което спестяваш разглобяването, или нещо друго подобряваш ???



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: EBPOГA3]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано11.02.10 10:50



Да вярно е ,може да се направи и без да се сваля колектора



Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
АвторEBPOГA3 (Нерегистриран)
Публикувано11.02.10 19:36



Въпроса ми е твоята идея, дали е свързана само с улесняване на разглабянето или има още нещо по-съществено ?



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: EBPOГA3]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано11.02.10 19:47



Павиш го без да сваляш нищо ,както се правят другите агрегати

...... е и още нещо

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: nqkoi1 ®]  
Автор fobos_avto (непознат)
Публикувано11.02.10 23:24



Много е лесно особенно след като ти го покажат


След като краси ни го показа вече сме направики над 10 коли

www.fobos-bg.com

Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: fobos_avto]  
АвторEBPOГA3 (Нерегистриран)
Публикувано12.02.10 10:27



Мисля че се сетих какво е измислил Краси, специални щуцери с вътрешен шестограм за да могат да се навиват на тясното място без разглобяване, но иначе пак си стават колиците без проблеми.



Тема Re: "БЪРА-БЪРА" - Тема за всякакви изненади и глупостинови [re: EBPOГA3]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано12.02.10 11:06



и ще писнеш една "мишка" през дросела да влезе вътре в колектора, да ги намести и да ги завие То ,човечеца чул нещо,напъвал се да мисли,напъвал се какво ли може да е и накрая от толкова напъване, взел ,че се оакал .Но хубавото на нета е ,че го четът и други,и сейра става пълен . В една тема друга тема, Ви напомних преди да се изказвате да мислите много,АМА МНОГО ..... .... то и затова си трябва да си малко като мен ЛУД

И СЛЕД ДОПИТВАНЕ ДО ЕНЦИКЛОПЕДИЯТА,намерих това :

Мисленето е най-сложният познавателен психичен процес, който се състои в отразяване на съществените свойства, на закономерностите в действителността. Основните мисловни форми са: понятие, съждение и умозаключение. Мисловните операции (процеси) са: анализ, синтез, сравнение, обобщение, абстракция и конкретизация.



Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 12.02.10 11:29.



Тема Не е хубаво човек да се взема толкова насериознонови [re: nqkoi1 ®]  
АвторEBPOГA3 (Нерегистриран)
Публикувано12.02.10 15:58



Уважаеми колега, все ми е тая какво си ИЗМИСЛИЛ, най-вероятно абсолютно нищо, продължавам да се учудвам как успяваш да вдигаш толкова много шум за толкова дребни злободневни твои ОТКРИТИЯ, и как обръщаш всичко на философстване където си най-слаб.



Тема Re: Не е хубаво човек да се взема толкова насериознонови [re: EBPOГA3]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано12.02.10 16:53



А на мен ми е два пъти ''все тая'' .... а философия,подкрепена с факти и цифри става много трудна за опровергаване.Питам се защо ли в изреченията написани от Вас имам чуството,че лъха отчаяние и злоба от мисълта, че няма с какво да ме убориш или да докажеш обратна теза на моята .

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: Не е хубаво човек да се взема толкова насериознонови [re: nqkoi1 ®]  
Автор fobos_avto (непознат)
Публикувано12.02.10 20:24



Добре де ама за какво спорите.

www.fobos-bg.com


Тема Re: Не е хубаво човек да се взема толкова насериознонови [re: fobos_avto]  
АвторEBPOГA3 (Нерегистриран)
Публикувано13.02.10 12:58



Оттеглям се, няма никаква злоба....няма за какво, не желая да започвам безмислени спорове за каквото и да било с нашето многоуважавано Плямпало, освен това отскоро съм модератор на друг газаджийски форум който ми ангажира изцяло свободното време.

Сега разбирам че труда на уважаваните ни модератори не е лек, също и че нямат почивни дни.



Тема Re: Не е хубаво човек да се взема толкова насериознонови [re: EBPOГA3]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано13.02.10 15:19



Браво! Там да нямаш такива досадници като мен

,че да ти се налага да си с гумичка!
Успех и нови върхове!

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: Не е хубаво човек да се взема толкова насериознонови [re: nqkoi1 ®]  
АвторEBPOГA3 (Нерегистриран)
Публикувано13.02.10 17:24



Мерси колега, ако имате повече свободно време заповядайте



Няма да налагам никакви ограничения на теми, рекламни постове или рекламни линкове....абе искам да е пълна демокрация !!!



Тема Re: Не е хубаво човек да се взема толкова насериознонови [re: EBPOГA3]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано14.02.10 16:24



Мани,остави

че сте стане такова мазало ....... като се познаваме,що за ''газаджийско '' племе сме ........

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: Не е хубаво човек да се взема толкова насериознонови [re: nqkoi1 ®]  
АвторEBPOГA3 (Нерегистриран)
Публикувано14.02.10 17:50



Много сме си готини, трябва да се уважаваме като гилдия за да ни уважават и клиентите, все пак ако ви се пише винаги сте добре дошли !





Тема Re: Не е хубаво човек да се взема толкова насериознонови [re: EBPOГA3]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано14.02.10 22:29



Не е ли готино:



Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: Не е хубаво човек да се взема толкова насериознонови [re: nqkoi1 ®]  
АвторEBPOГA3 (Нерегистриран)
Публикувано14.02.10 23:05



Руснаците са върха, всеки път ме удивляват със възможностите си, управлението е като на танк, всяка верига се командва отделно, напрактика това чудо може да мине навсякъде !!!



Тема Анализнови [re: EBPOГA3]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано15.02.10 20:47



Интерсна работа.Този форум се посещава от крайно компетентни и крайно некомпетенти индивиди.До сега не съм срещнал решен проблем.Теоретичната постановка която предлагат някои се смята за прекалена.Защо? Това са основите на Инжекционните ситеми?Това че някои не могат да ги осмислят и използват, не значи че са врели-некипели...Защо имало два датчика за температура...Ужас.Каква била разликата между газов инжекцион и ламбда контрол система и икономически изгодно ли е ?Имаш кола,имаш подръжка,знаеш колко караш на година...един прост калкулатор и смяташ.Била гръмнала метанова уредба в Търговище- колата москич.Вероятността това да е била уредба събирана от вторични според мен е много голяма...И пак газаджиите били виновни...и т.н.
Извода който аз правя е че не се търсят решения на проблемите а се търсят нови проблеми.В тази демокрация до монопол никои няма да я докара. В крайна сметка балканския нрав мисли че може да оправи дявола...ама нестава.
Ако има една статистика нещата щяха да са ясни.Но няма...това дава право на всеки да спекулира.На този етап уредби се избират от умелото водене на разговор от съответния колега и от коментарите на познати от страна на клиента.И въпреки това...как да убедиш Бай Иван че неговия автомобил за 3-4хил.лв е ГИ?Ще броди ,ще скита и пак някои ще се навие да му сложи обикновенна уредба.Докато не започне да се работи усърдно все по-малко клиенти ще има.Още повече когато всеки оплюва всеки клиента се отказва от АГУ.(В този форум само така се процедира)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.