Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 27.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: landi]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 02:59



Я да изясним нещата че започвам да се обърквам, ситуацията е следната, от доста време в газаджийските среди се говори че скоро ланди ще пусне евтина система от новия си китайски завад, това може да го потвърди всеки колега, прочитам че официалния вносител предлага система за 990 лева с монтаж.
Логично е да искам да науча нещо повече за нея.....как се казва модела , с каква рейка е комплектована и какви времена предлага, какъв е изпарителя, софтуера има ли промяна от предишния модел и дали му липсва или както се говори дали е окастрен при тази по-ниска цена, за мапа вече разбрахме , все пак досега не съм монтирал Ренцо и питам?
Проявявям този интерес със най-добри намерения и не виждам никаква логика официалния представител да ми обяснява че имам и други начини да разбера тези подробности, естествено че имам такава възможност но къде е тогава вашата роля в представянето на марката за Българие че и за Македония, питам съвсем сериозно ?
Тука пишат и четат предимно колеги, ако мислите че така можете да разширите бизнеса си явно стратегията Ви е грешна, препоръчвам ви да наемете компетентен човек който да се грижи да комуникацията на фирмата, в противен случай по ваша вина ще си останете със 20-те дистрибутора и производител №1 в света ще продължава да има по-малко представители на нашия пазар дори от турските марки.
Не считайте за нужно да ми отговаряте, разбрах че няма да намерим общ език и загубих интерес от съвместна работа с Вас, няма и да пиша по тази тема защото е доста обидно и комично да се моля за информация на вносител, желая Ви успех в превземането на родния и македонския пазар.



Тема Re: ДО 333нови [re: 333]  
Авторlandi (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 05:24



AKO ZA TEB PREDSTAVLIAVA6E INTERES SISTEMATA IMA FAKSOVE TELEFONI I EMEILI NA KOITO BI MOGAL DA POLU4I6 INFORMACIA

ZAKLU4ENITA KOITO DAVA6 BEZ DA POZNAVA6 UREDA SAMI PODSKAZVAT KAKAV OTGOVOR TRIABVA DA POLU4I6LANDI NIAMA ZAVOD V KITAIA PREDSTAVITELSTVO KATO V BRAZILIA POL6A PAKISTANZA6TO NE NAPISA 4E SE PROIZVEGDA V HOLANDIA KADETO NAISTINA IMA PROIZVODSTVO AMI SPOMENAVA6 KITAI KATO VSI4KI DRASKA4I I PLUVA4IPRAVI6 ANTIREKLAMA I ISKA6 ADEKVATEN OTGOVORNE SE PRITESNIAVAI ZA MREGATA TAM E NAPISANO NAD 20 A TI IZOPA4AVA6SLAGAI SI 6IRPOTREBATA TAKAV TI E MANTALITETATUK SMIATAM 4E NE E MIASTO ZA OBU4ENIEHAIDE SAS ZDRAVE MOGE I TI NIAKOGA DA UZREE6 KATO WOLSVAGEN OPEL RENO 6KODA NISAN I MN DRUDI



Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: 333]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано16.06.09 09:20



КОЛЕГИ,немога да рзбера нещо

от над 10 години сам в тоз бранш и се познавам с повечето от ВАС и никога не сам убиждал КОЛЕГА, винаги сам искал да бъдем едно щяло ,като един екип които работи в една сфера доста специфична и изпълнена постоянно с изненади ,както и преди писах още 2000 год. имеше опит от страна на Илиев да ни обидини,да ни направи една съсловна организация,но явно НИЕ сме особени хора и ...... нямам думи.Казвам ВИ чесно ,това че имам извесни (специално аз) комплекси към марки уреби незначи ,че КОЛЕГИТЕ ми са виновни за това.За мен това е личен професионален избор към марките и моделите газови системи с които искам да работя.Ами може би избора ми се гради и на това ,че с една марка мога да се оправям добре ,а с друга - не и за това няма вина Петкан и Драган.
Дай да си стиснем ръцете и НЕ се обишдаме, които и да сме ВСЕ ПАК СМЕ ЧОВЕЦИ,ХОМОСЕПИЕНСИ и да не ни се смеят дригите ЧОВЕЦИ де могат и четат тез постове .МОЛЯ ВИ !!!!!!!!!!!!!

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: ДО 333нови [re: landi]  
Автор golemne6tastnik (непознат )
Публикувано16.06.09 10:36



Това лице с шльокавицата, всичко главни букви и емотиконите сериозно ли представлява ланди официално? Аз ако съм му шеф на тоя здраво ще го наритам... Дет се вика ако ще се излага, нека, но как може да излага и цялата фирма :/

Абе къде го този модел? Нещо не мога да го намеря тука http://www.landi-bg.com/main_faqs.php?id=13.

Редактирано от golemne6tastnik на 16.06.09 10:42.



Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 10:40



eee една вечер да заспя рано и ще изпусна боя





Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: p.p]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 11:29



Прав си Краси, извинявам се ако съм те засегнал с нещо, незнам защо въпросите ми се разбират погрешно, уверявам те че изпитвам уважение към теб както и към всички колеги и никога не съм имал идея да обидя някого тук.

Единственото в което те упреквам е двойния ти стандарт, или тази жестокост която проявяваш в критиката към българските производители и това че никога не споменаваш проблемите на ланди, разбира се всеки си хвали своето но питаш ли се как се чувстваха през последната година тези производители които са инвестирали доста пари в производство, а теб те боли само като те запита някой за ландито.....било антиреклама, а това което ти изписа за Фобос и Бсм какво беше я помисли ?

Винаги съм искал да сме обединени но не се получава, има хора с тежки характери и мания за величие тип великани с които виждаш е невъзможно да се разговаря или работи поради неадекватно поведение, нямат никакво чувство за хумор и се впрягат от всяка дума което е неразбираемо за мен.

Останете си със здраве, лично аз си направих нужните ми заключения или по скоро затвърдих предположенията си а сигурен съм и всички колеги които четат форума също добиха представа за представителството на марката Ренцо Ланди. дори разбрах защо е необходима на представителя лична застраховка за 25 милиона евро......щото е опасно нервен, дори е малка сумата, помолете ги да я удвоят.

За щастие пазара на газови инжекциони в момента е пренаселен и има прекалено много марки и модели и цени за да си избера подходящ коректен и любезен вносител който да има търпението да ми обясни какво продава а не да ми се скара че го притеснявам и въпросите ми да се приемат като антиреклама за него.



Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: 333]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано16.06.09 13:12



Всяка една система каквато и да е тя ,дори и най-первектната да е ,все се дъни някаде ,винаги казвам ,че няма перфектни неща има задоволителни.Мога да кажа и да го докажа ,без да се претеснявам за всяка една система работеща в български условия каде и е слабото място.Много фактори които не са познати за средно статистическите европеици за наз са ежедневие и постоянно главоболие.Примерно система работила 2 години на територията на Холандия или Италия в България се скапва за месеци ,било то от гориво което няма аналог в света,било то от разни колеги де ги оправят с резачките и "чуковете"меко казано. Фобос много добре ,знае че всеки проблем на негови коли сам се старал да муго оправя и клиента да не се разкарва до плевен,софия или каде то и да е другаде само и само клиента да е удолетворен и винаги сам му казвал каде са проблемите, че да си ги отстрани,БСМ без много приказки и увъртания сам управял и техни системи по простата причина ,че все пак са колеги и в името на клиента ,но че си имат конструктивен проблем в изпарителя и не искат да го чуят е .........При наз с Ланди проблемите са други и бяха преди година свързани с софтуера или ние незнаехме как да го правим или кофти ни бе обяснено,но след няколко среши нещата се изасниха и си доидоха на мястото.Системата сяга смело мога да кажа, че заработва на всеки автомобил.Проблема е само да се познава много добре софтуера защото е наи-сложния за разбиране и боравене с него,трябва и да се познава или поне да се разучи и агрегата на който е поставена системата и тогава сам сигурен ,че каквато и кола да се монтира си дава предвитените от стандартите параметри ,било то ЕВРО 2 ,или 3 .....,или 5,поне аз сам го правил и тук ,и в Сърбия и в Румния и сам имал и имам възможност да следя тез коли как се държат на 3 савсем различни територии,по простата причина че живея и работя на такова място ,на кръстопът сам.
И сега да ви кажа нещо за "реклами" и "антиреклами".Специално на мен ми е през к....а каква марка и уредба ще предложа на клиента,условието от което се ръководя е само и единствено едно:КОЛКОТО СЕ МОЖЕ СИСТЕМАТА ДА НЕ МИ ПРАВИ ПРОБЛЕМ,ДА НЕ ТРОВИ ЖИВОТА НА КЛИЕНТА И НА МЕН КАТО СЕРВИЗ и след като сам е предложил,монтирал и клиента управлява автомобила си да не се сеща когато ме види за "женската" половина на фамилията ми

,не че сам против човешките мераци ,които си има дупчица да си е пази ,но не и аз да сам посредника .

Дали ще е ФОБОС,БСМ,ЛОВАТО,БРЦ или каквато се сетите, ВАЖНОТО е проблемите да са минимални за мен,двигателя да се износи ,но уредбата да работи.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 16.06.09 15:45.



Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: nqkoi1 ®]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 15:43



Напълно те подкрепям, за нас сервизите е важно системите които монтираме да се държат добре и да нямаме гаранционни проблеми както ние така и клиентите ни.

Въпроса ми е съвсем прост и логичен, зададен е вече от Фобус в предишни теми....как свалихте цената от 1600-1700 на 990 лева, или какво е осакатено в новата система за да се постигне ниска цена, ако това обижда представителя значи той не става за тази работа.

Колкото до Ренцо вносителя, в момента пиша едно писмо до Италия в което ги запознавам как се отнася тяхния представител с клиентите им, те трябва да знаят какво се случва защото тази марка е тяхна а не на нервния господин от Ямбол, и той няма никакво право да унищожава 55 годишната им репутация с лека ръка.

Лично аз се насочвам към две други италиански марки които нямат претенции да са номер едно или номер две, и се надявам като попитам тяхните вносители какво продават да не ме нахокат и да не ме обявят за плямпало с лоши маниери и антиреклама на марката им ?????



Тема Re: ДО официалния вносител на Ренцо Ланди за Българиянови [re: 333]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано16.06.09 16:04



Да ти кажа ,чесно и пред целия свят познавам Таньо от много години и затова и си замълчах да пиша поради една причина,а именно:
NB! Много се съмявам да го е писал това той,не е такъв човек - слагам си главата под сатъра.Виждал сам го в много различни ситуации и настроения ,написаното в тез постове много ме шокираха и изненадаха.Не съдете за характера на вълка(който малко познавате),по характера на домашния си любимец-кучето.
След много разговори и убеждения с Ланди ,представителството ни е успяло да договори по ниска цена ,както сам написал по горе в др пост,за системата ОМЕГАЗ ПЛЮС специално за българския пазар.Обяснено им е на италиянците ,че на таз цена която ни е предлагаха до сега е много трудно да се продава тук.Хората които живеят и се трудят тук нямат тез доходи които имат европеиците и те свалиха цената ,без да променят компонентите,възлите,кита като цяло си се запази така както си е произвеждан преди година и сега.Това е самата истина ,ако искате е разберете и повярваите.

P.S. Ланди Груп има три вида инжекциони системи ,а именно IGS,Omegaz и Omegaz Plus и е свелена цената на най - масово продаваната система Омегаз Плус ,на другите видове цените не са променени,а можеби от тук идва и обръкването ,става дума за OMEGAZ PLUS ,а не за OMEGAZ.Трите системи са коренно различни.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 16.06.09 16:34.



Тема Възможно е да има грешка ?нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 16:40



Абсолютно ти вярвам и приемем това което казваш за системите Ренцо, ти си на ясно със марката, звучи логично производителя да отстъпи от цената в криза, ако е запазено качеството е чудесна оферта.

За Батко от Ямбол.....възможно е някой друг да пише от негово име, щом го познаваш и стила не е негов..... тук е възможно всичко, всеки може да се представи за който си иска, ако е така се извинявам и си вземам думите назад.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.