Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 27.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райна  
Автор azardan ()
Публикувано21.03.06 21:38



Кой, кого?
Вие как мислите?



Тема Re: Реторичен въпрос задавашнови [re: azardan]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано21.03.06 21:57



С други думи - шефа на гей-фондацията Куиър-България, отстъпващия от позицията си, ревлив като жена и лабилен емоционално гей в страна, в която фразата "мръсен гей" изречена ясно, не е повод за критика, ако я използваш - срещу красивата, глуповата и известна представителка на чалгата, която в същата тази страна е на особена почит ?

Реторичен въпрос задаваш, Азардане.

P.S. Не познавам лично Дим Дуков. Казват, че е интелигентен човек и вероятно е така. За пореден път обаче на всички хетеросексуални в България беше предложен класически пример за представата, която сами са си изградили за ВСИЧКИ гей-мъже. Щеше да ми стане безкрайно приятно, ако с цялата интелигентност, която има, Дим в трезво състояние бе отправил няколко позитивни послания към хетеросексуалните за това, че да си гей не значи, че не можеш да обичаш, да мислиш, да бъдеш "мъж". За съжаление, случи се точно обратното.

Редактирано от peterbio на 21.03.06 22:07.



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: azardan]  
Автор vj (boy toy)
Публикувано21.03.06 22:05



Не бих гласувал,за който и да е било.Но пред Дим предпочитам Райна.Много лошо впечатление ми направи плача му.Напълно неовладяно и жалко.Явно наистина е много самотен и бързо се пали.Имах друго мнение за него.
То и за другите имах различно мнение,ама наистина на интервю изглеждат други.По-нахакани.
Райна и тя е същата,ама поне е жена и й отива,ако ще да се съдере да плаче.



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: azardan]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (кайсиево сладко)
Публикувано21.03.06 22:31



Само Райна!!!

Аз съм си и чалгарче, ама и без това причините да съм за нея са безкрайно много.



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: vj]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано21.03.06 22:48



Алкохолът не прощава никому.



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: Guardian_Hearts]  
Автор BGMEN (уебмастър)
Публикувано21.03.06 22:52



Ама вие сте направо уникални хора. Направило ви било впечатление, че Дим Дуков е ревлив и т.н...и давал грешна представа за гейовете. Едва ли не нас ни смятат за богове, пък той се разплакал и ще ни спадне реномето. Айде стига, каква е тая нетолерантност?! Човекът е емоционален, голяма работа!!!! Защо не си зададете въпроса, защо Киро и Митьо Свинята нападнаха него?! Нападнаха го, защото е гей. А той с нищо не беше провокирал такива реакции. И нормално, преживя го тежко, беше обиден и с право. А той наистина е културен и деликатен човек, а цялата тази простотия, която беше насочена срещу него, той не можа да я приеме хладнокръвно. Той не е извършил нищо нередно, напротив, той беше голямата жертва на псевдо мъжагите в къщата, които очевидно намериха лесен начин да покажат колко са "смели".
И конкретно по темата-Дим ще излезне, защото в България гей е много мръсна дума. След това ще излезнат жените и накрая някой от първобитните неандерталци, вероятно най-простия и примитивен, ще вземе голямата награда. Райна ще излезе също, след нея и останалите жени, защото и те в нашето общество се считат за второ качество хора.



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: BGMEN]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (кайсиево сладко)
Публикувано22.03.06 00:39



Я чакай малко! Нещо си объркал на кой отговаряш.

Но така и така си си казал мнението, чакай да ти отговоря. Дим Дуков не е жертва! Щом има желание да се изживява като такава, и щом има хора да го приемат като жертва - ми негова и ваша си работа. Ако се е оказал "лесен начин" за "мъжагите" в къщата да се покажат колко големи "мъже" са, то това си е лично негов проблем.

Не виждам причината, поради която едва ли не на мен ми е забранено да смятам сополивото му циврене за излагация. Щото бил много интелигентен, пък и те го обидили! Айде моля ти се! Половината народ тук в клуба сигурно са го обиждали в пъти повече, но едвали е имало такива реки от кравешка жалост.

Никой не му е виновен, че се натряска и не му остана нито самоконтрол, нито култура. Сам се превърна в "слабак", сам се кандидатира за ролята на жертвата, и най-вече той сам се обиди повече, отколкото всички останали взети заедно го "обидиха"! Та той на следващия ден сам си призна, че половината неща не ги помни! Бил обиден, горкия, дай да се разциврим и ние с него, белким схване народа, че и ние душа имаме.

И заслужава да си тръгне, по-възможност с подвита опашка. Долнопробни гръцки сапунки с гробовна музика достатъчно сме гледали по същата телевизия, за да му търпим замъгления от рев(и алкохол) поглед.

Тя Райна ми е по-симпатична от него дори и в "гей" сюжетната нишка!

Ама вие сте направо уникални хора! Като ми почнете с тези изстрадали и измъчени писания, с тия глупави анализи на обществото и държавата, с тази масова защита. Знаеш ли точно колко ми дреме какво впечатление оставя Дим Дуков за българския гей в очите на българския не-гей? Точно абсолютно никак! За сметка на това, смятам, че Азис е направил в десетки пъти повече от него за положителния имидж на гейовете, колкото и да ги човърка това в здравето "чистокръвните" гейове това.

Ай сиктир, както вика дядо ми. То бива бива, ама става вече съвсем досадно с тез тъпи ваши мрънканици и величаения на нищото дето кога с повод, кога без такъв изтърсвате като кравешки пацул.

Айде, и да ви е весело! НЕ! Чакай, то трябва да си посипем главата с пепел, да сложим черно покривало на телевизора и да се разревем дружно колко ни е зле, какви сме жертви, колко сме онеправдани и как проблема, чисто и просто не е в нас!



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: azardan]  
Автор Ritter (нов)
Публикувано22.03.06 07:49



Странно защо скачате срещу Дим Дуков, на човека не му е лесно. Всеки си мисли, че ще реагира по-добре от него на нападките и т.н. ама все пак това там не е реален живот, всеки си е изваден от средата, сложен е в някаква друга, изкуствена и е постоянно под наблюдение. Ако вас ви гледаха камерите и сте с някакви хора, които сте виждали само по телевизията, като от там сте си направили впечатлението, че са страшно положителни и готини личности и в един момент се озовете в 50 квадратни метра с тях и с техните комплекси. Не знам дали щяхте да реагирате така, както си мислите сега. Това достатъчно утежнява нещата. Аз пък си мисля, че Райна ще напусне къщата. Тя е много по-лабилна и по-глуповата, и по-кофти като характер от Дим Дуков. А чичо Митко и Скалата са си мноого мноого зле...



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: Guardian_Hearts]  
Автор myconos (the best)
Публикувано22.03.06 09:50



Не разбирам от къде видя Дим да се прави на жертва - плача беше само през ноща - под влияние на алкохола и емоциите. След това те имат добри отношения в къщата - но това аз го гледам на живо в Интернет - по Нова телевизия показват много малко от всичко което се случва. Дим е силен човек и изобщо не му трябва да е жертва. Така, че - не се кахъри.
Изхода в понеделник изобщо не е сигурен и те уверявам, че въобще не зависи от изпратените смс-и, а от продуцентите. Според мен ще излезе Райна, по-скоро. (виж резултата от предното гласуване). А и това няма голямо значение - нали всички ще излязат, а наградата ще вземе Дичо - това е ясно още преди началото, просто всичко е бизнес - след това СИА ще му станат продуценти и така... И аз не виждам нищо лошо в това - просто хората си правят бизнес.
Излишно е да изпадате в такива пространни разсъждения и то за хора, които не познавате. Освен ако нямате време за губене.
За Дим - не очаквайте от него да се бие в гърдите "Аз съм гей". Той отправи най-важното послание към обществото - че да си гей няма разлика - просто се вписа в тая среда, възприемат го нормално и не им прави впечатление сексуалната му ориентация (с изключение на Скалата и Пищова). Това е много важно, стига сме пледирали със сексуалната си ориентация - това е нещо интимно и не виждам какво касае хора, които не са ти близки. Естествено с изключение на случаите, когато става дума за нарушение човешки права.
Та, Дим по много интелигентен начин показва, че да си гей е нещо нормално. Между другото същото прави и Галя от Каризма - просто не акцентират на говоренето за сексуална ориентация, а правят каквото правят, без да се коментира и показват, че това е нещо нормално. Според мен това е по-вярното, по-интелигентното отколкото парадиранети и постоянното биене на тъпана.



Тема Пропускате нещо важно...нови [re: peterbio]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано22.03.06 12:29



Съгласен съм с теб, че пиянските прояви на Дим Дуков във Вип Брадър сринаха и без това лошия имидж на гей-мъжа в очите на обществото до нови, неподозирани низини...

Аз гледах този епизод лично, въпреки че по принцип не я гледам тази простотия и бях отвратен от станалото, но не и изненадан, все пак аз го познавам лично :)

Това, което се пропуска в случая е, че съквартирантите изобщо не го нападнаха, защото е "гей" а защото псуваше като каруцар, беше пиян като свиня и освен това интригантстваше и заговорничеше с едните срещу другите... Нека си припомним, че всъщност Скалата и Пищова тръгнаха да защитават другия гей в къщата - Денди, така че всякакви изводи за дискриминация заради сексуалната му ориентация ми се струват неуместни...

Който и да се беше държал така просташки, щеше да си го отнесе, независимо, дали е гей или не... Въпреки това в ушите на хората добре се запечатаха фразите "гей мръсен", така че на наш гръб се лепна още едно срамно петно, което трудно ще се изчисти, защото сега хората към представите си за гейовете като женствени, раними, ревливи, правещи се на жертви, ще се прибави и склонност към прекаляване с чашката, злоба, интригантстване и каруцарски псувни...

Мен ме е срам, че точно такъв човек представя гей-гилдията в къщата на Вип Брадър, но нека се примирим с реалността - в България няма открити гей - мъже, които да са стойностни, а дори и да имаше, нямаше да са толкова луди, че да участват в такова шоу...

Колкото до гласуването и аз не мисля, че е предрешено - по скоро мисля, че Райна ще загуби, не защото Дим Дуков е симпатичен на публиката, а защото повечето зрители, които гласуват са жени /четох някъде статистика/, а те ненавиждат Райна. Ако трябва да избират между тъпата, овчедушна, лигава и претенциозна певачка и дърт, грозен пиян педераст, все си мисля, че Райна е аутсайдер, щото педерасите просто не ги засягат в случая... Виж, ако трябваше да избират между Константин и Дим Дуков, нещата наистина щяха да са ясни...

Много ми хареса едно изказване на Мартин Карбовски по повод Вип Брадър - той каза, че в него участват "ефтинджос" звездички, които са известни най вече с това, че са известни, а не с нещо значимо, което да са направили... Както обаче с политиците, май всеки народ си заслужава и звездите...нашите в случая са от тенеке:

Редактирано от mizrahi на 22.03.06 12:32.



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: Guardian_Hearts]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано22.03.06 12:39



Гардиън, няма да те разберат, макар да си напълно прав - тук в този форум няма да се говори безпристрастно, а ще се гледа от"политическа" гледна точка. Симпатизантите на Дуков, които са точно 2-3 броя ще се надпреварват да си регистрират никовове и да те убеждават, как видиш ли той е силен, интелигентен, добър, достоен, смел и стойностен, сякаш ние нямаме очи и не виждаме с тях... Аз обаче съм се научил да вярвам достатъчно на това, което виждам и това, което научавам от първа ръка, че да се оставям на разни пишман клакьори да ме убеждават, че черното, всъщност е бяло ама не точно бяло а направо БЯЛО :))



Тема Re: Пропускате нещо важно...нови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.03.06 18:49



Всъщност "педерасткото поведение" онази вечер беше на Скалата според мен. Вярно че и Дуков се беше натряскал яко, но от цялото нещо, което изгледах най-антипатичен ми стана Денди - писателят дето разтръби, че не бил гей (виж

). Особено приятелството му със Скалата след това и прословутото препикаване на двора.
Ако някой по някакъв начин наврежда на гей имиджа в обществото чрез Брадъра това е именно Денди, според мен. Като го гледам чак ми идва да обърна резбата


---


Тема Re: Пропускате нещо важно...нови [re: mizrahi]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано22.03.06 19:54



Аз пък телевизия изобщо не гледам, но точно това предаване го гледах.
Напълно обективно отбелязваш, че Дим не беше нападнат заради това, че Е гей, а заради поведението си и липсата на самоконтрол. В този смисъл, на мен ми е леко тъпо не от ЛИЧНОСТТА на Дим (което никога не си позволявам да да правя), а именно от поредния негативен медиен ОБРАЗ на гей-мъжа, който негово поведение препотвърди. И доколкото аз самия нямам нищо общо с този образ, ми е леко тъпо, че с нова и нова сила такива образи продължават да се налагат.



Тема Re: Пропускате нещо важно...нови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано22.03.06 22:03



И Денди също, и Денди също...

Тъпо е и пак ще цитирам Мартин Карбовски "Денди казва, че не е гей и е женен, но обществото ще го разпознае като такъв, защото се държи много гейски"...

Именно с тези шаблони за "гейското" поведение не искам да имам нищо общо, но за съжаление точно такива модели се налагат...

Както казах и по-горе - действителността в БГ е такава - нито Ф.Д., нито П.С., нито Й. С., нито други преуспели и стойностни мъже не казват сексуалната си ориентация, нищо че е публична тайна, така че дори и да не бяха участвали в шоуто, хората можеха да си кажат - да Денди, Дуков са такива и такива, но не всички са като тях, има и други, примерно :......

Но уви...



Тема Re: Пропускате нещо важно...нови [re: peterbio]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано22.03.06 22:07



Е, Дуков не е виновен в случая, че не успя да създаде някакъв положителен гей-образ - в смисъл - той си е такъв, какъвто се показа - трудно е да носиш маска 24 часа в денонощието, особено ако пиеш толкова много... Проблемът е, че точно той отново ще е нещо, по което ще съдят и за мен а и за теб :(



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: azardan]  
Автор Ritter (нов)
Публикувано22.03.06 22:26



Според мен Дуков рева и псува, щото успя да го засегне преди това Скалата с изказванията за монашеството на Дим...



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: Ritter]  
Автор BGMEN (уебмастър)
Публикувано22.03.06 23:39



Давам поредна политическа позиция. Не знам какво разбира Мизрахи под безпристрастност, но в случая не мисля, че някой има право на такава, нито той, нито аз. Неговото мнение за Дим Дуков не е обективно, а чисто субективно, на база на личните му преживявания с него. Жалко, че не са го поканили във Вип брадър, иначе съм сигурен, че щеше да създаде "страхотен" имидж на гейовете в България.



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: BGMEN]  
Автор myconos (the best)
Публикувано22.03.06 23:57



Точно това е проблема - че там не участва всеки, а когото ПОКАНЯТ. Едва ли хора като Мизрахи представляват интерес за някого! И точно по това се познават звездите - за тях говорят много хора - хиляди, милиони. И добро, и лошо... Имат и фенове и врагове. А хора като Мизрахи избиват комплексите си по форумите защото на друго место не им дават трибуна. Аз от неговото по-комплексарско мнение не съм виждал тук. Доколкото знам, той е бил председател на Куиър България преди Дим Дуков, ясно е, че след като е изгонен сега ще сипе огън и жупел срещу него. И си прав, че меко казано не е обективен. (Ако Мизрахи не е този бивш председател - да прощава, последното изречение няма да е валидно.)
Който познава Дим си знае що за човек е, на другите не им трябва да знаят. И пак Ви напомням, че ВИП брадър е бизнес за продуцентите, шоу и забавление за участниците. Не виждам защо се вживявате в пространни анализи - толкова е безмисленно.
Само припомням мнението на журналистите за Дим - супер положително - каза го Кристина Патрашкова тази вечер, казаха го и двамата водещи, каза го Венета Райкова... Т.нар. Инквизиция съсипа имиджа на някои участници, факта че за Дим не пророниха и една отрицателна дума е показателен. Другото няма значение... 99% от казаното от Мизрахи за Дим Дуков е избиване на комплекси, лъжи и манипулации. Не го познавам кой е, но познавам лично Дим и го твърдя най-отговорно! Слава Богу, няма кой да му обърне внимание на простотиите! Така, че не се кахъри БГ Мен...



Тема Re: Пропускате нещо важно...нови [re: prinyo]  
Автор [bbourgas] (restate)
Публикувано22.03.06 23:58



ооо намерил си му профила! значе не съм грешал, аз като гледам - виждам :)
много се смях. почва вип брадър, дават краткото видео за представяне. следва въпрос: "три лъжи, които си чувал за себе си" и като видях изписано, "че съм хомосексуалист" и направо паднах от смях.
на няколко пъти като стана въпрос за семейството му и по-точно за жена му ми се доповдига, още повече, че с Дим за това се скараха. Дим му беше на езика да му каже "абе ти намери пред кой да се правиш" ама нейсе...



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: azardan]  
Автор [bbourgas] (restate)
Публикувано23.03.06 00:10



преди всичко мисля, че повечето от вас забравят нешо основно-"качеството" на човек не зависи от сексуалната му ориентация. аз, например, не бих подкрепил някой, само заради сексуалната му ориентация. в случая не бих гласувал



Тема Re: Пак има неразбрали, ейй....нови [re: myconos]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано23.03.06 07:22



Ти не разбираш ли, че ние тук не коментираме ЛИЧНОСТТА на Дим Дуков, а ОБРАЗА, ШАБЛОНА ЗА ПОВЕДЕНИЕ на гей-мъжа, които чрез неговото (и на Денди) участие и поведение за пореден път бяха претовърдени в очите на широката публика (в болшинството си - хетеросексуална).

Видяха ли хората един слаб, емоционално нестабилен, прекаляващ с алкохола човек - видяха.
Знаят ли хората, че този човек е гей - знаят, а тези, които не знаеха го разбраха от ужасните обиди "мръсен гей", които бяха казани по негов адрес и от това, че той изобщо не посмя да реагира подобаващо на тези обиди - тоест, негласно прие, че е "мръсен гей".
Тъпи ли са хората, че да свързват Група факти А с Група факти Б ? Не са.
Грешат ли при това свързване - да, често, но това няма значение.

Ама били го познавали много хора, които го познавали наистина добре, ама бил интелигентен и стойностен човек, ама мнението на журналистите за него било добро - може, това тук никой не оспорва, но това в случая също няма и значение.

За разлика от това обаче, ти не пропускаш да бъдеш язвителен и да пишеш изречения като "Едва ли хора като Мизрахи представляват интерес за някого!" и още повече - позволяваш си да правиш личностни оценки, без да познаваш лично някого.



Тема Re: Пак има неразбрали, ейй....нови [re: peterbio]  
Автор myconos (the best)
Публикувано23.03.06 10:17



Да, прав си - донякъде съм направил личностна оценка без да познавам някого, но тя е на база впечатленията ми от писаниците тук. Ако греша - нека ми прости. Но нали виждам как реагира - според мен е избиване на комплекси (подчертавам - това е според мен, лично мнение, не го налагам на никой, само споделям). А
А и ти, и други правите същото - личностни оценки на Дим, да речем. И на много други. Сигурен съм, че не го познаваш лично иначе не би казал и дума от това което пишеш. Не разбирам от анализи и затова не знам кой как приема гейовете и не ме интересува. Но ако чакам мен да ме приемат или оценяват по поведението на друг, било то и Дим Дуков, значи жалко за мен. Всеки сам отговаря за поведението си. Хората около мен знаят що за човек съм и не би им хрумнало да си изграждат мнение за мен от телевизията само защото познавам Дим или и двамата сме гей. Това е елементарно и важи за елементарни хора. Аз не се вълнувам от тези неща. Важно е какво мислят за мен хората с които работя, контактувам и се забавлявам, а не т.нар. обществено менние - то няма никакво значение! Да не говорим, че в случая общественото мнение е на страната на Дим - до снощи 56% от гласувалите са за изгонването на Райна от Вип брадър. Извадката е от около 5,000 смс. Аз лично не се връзвам на тези неща, но го казвам за анализаторите в този форум!



Тема Re: Пак има неразбрали, ейй....нови [re: peterbio]  
Автор myconos (the best)
Публикувано23.03.06 10:31



Що се отнася до образите и шаблоните - интелигентните хора не си създават образи и шаблони, нито се ръководят от такива. Другите - те просто нямат значение...
Приемете ВИП брадър като игра и шоу - забавлявайте се или не гледайте ако не Ви харесва. Аз лично за първи път го гледам и се разтоварвам с простотиите на Пищова, да речем. Но си давам сметка, че 90% от българите са на това ниво, което е жалко. И се радвам, че съдбата ми дава възможност и мога да си позволя да не контактувам с тези хора.



Тема Re: Пак има неразбрали, ейй....нови [re: peterbio]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано23.03.06 11:37



Както ти казах и преди - прав си напълно, но няма да те разберат - клакьорите от "екипа" на Куиър в един глас скокнаха да те убеждават, че това, което си видял - един пиян и вулгарен тип не е това, което изглежда, а всъщност си видял един точен, добър, умен, достоен и прочее човек...само че, както казах и преди - имаш очи да видиш и уши да чуеш - това, което видя по Вип Брадър си е Дуков без маска.

Освен това, добре си ги клъвнал, че плюят без да ме познават, но това не е точно така - много добре ме познават, само дето не им стиска да застанат зад думите с имената си...

Няма да навлизам в повече подробности, само ще припомня едни хубави думи на Дявола от някакъв филм "Суетата - любимия ми грях...". Хора като тях никога няма да разберат, че стойността на личността не се мери с това колко си "известен", нито с мнението на околните, особено на хора като тях. Човек е стойностен с това, което е и с това, което е постигнал а не с броя на статиите по жълтите вестници...

Но както е казал Класикът "Пази Боже сляпо да прогледа..."



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: BGMEN]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано23.03.06 13:44



Прав си за субективия елемент в моето мнение, но той тук има по скоро смекчаващо значение - ако не бяхме "работили" заедно с Дим Дуков макар и за кратко, мнението ми щеше да е наистина много, ама много по-остро. Сега се опитвам да бъда дипломатичен, да не би някой клакьор да реши, че съм се изказал твърде злобно срещу неговата гей икона...ама като гледам - няма резултат от тази моя сдържаност...

Апропо, ако толкова се възхищаваш на Дим Дуков, напомни ми да ти подаря негова снимка, да си я сложиш на стената като истинска гей икона...



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: azardan]  
Автор mauer (хм....)
Публикувано23.03.06 18:57



Ще стискам палци за Дим!

Райна ми е някаква такава една никаква...



Тема Re: "ВИП Брадър"нови [re: azardan]  
Автор jism (39/би)
Публикувано25.03.06 09:40



Да се върнем на събитието: Дим срущу Райна.
Група "А" ще гласува за едно момче дето отишло в чужбина и станало наложница на някой богат чичко. Когато чичкото опънал шпица, гейчето гушнало паричките и си обрало крушите. По между другото, докато мачкало чаршафите станало много интелигентно.
Група "Б" ще гласува за едно момиченце, дето го е срам, че родителите му са от едно петричко село, но яко се фука, че е родено там - във великия Сибир, който калява характери. Поизкарали малко пари в Съюза хората и направили чедото си много интелигентно.
Група "А" ще защитава един невероятен пич, дето като овършал гейска София, за да не пропусне всяко новоизлюпено парче, прави ДАЖЕ микс - клуб с входни карти. Добре се забавлява пиейки и танцувайки накрая на пилон - нещо съвсем интелигентно.
Група "Б" ще се прехласва по невероятния диалект на новата звезда и ще пълни стадиони да се кефи на приятеля и супер мъж! Кой казва, че и той е засичан по гей заведения?
Група "А" ще Ви заклейми ако не гласувате за Председателя...дето порка, дето се лигави и интриганства и накрая дето нищо почти не помни. Пък с Дендито се познават, за да се обиждат като някои тъпи швестерки.
Група "Б" - Ама Райна е по-звезда, защото не духа само на микрофоно! Тя даже се кара на Коцето дето се държи просташки!
ВНИМАНИЕ: Падат тенекета от небето!



Тема Re: "ВИП Брадър"нови [re: jism]  
Автор [bbourgas] (restate)
Публикувано25.03.06 11:13



я виж ти. всеки ден научаваме по нещо ново за бекграунда на нашето съсловие



Тема Re: "ВИП Брадър"нови [re: jism]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано25.03.06 13:17



Добър "анализ" (както биха го нарекли други тук) правиш, бате :))

Без да се впускаш в неприятно-пикантни подробности, си написал умело позамаскирани факти от близкото и далечно минало :)

А да си имаме уважението, ама аз против приятеля на Райна нищо нямам, ама никак даже :) :) :) Ама ХИЧ дори :) :) :)



Тема Re: "ВИП Брадър"нови [re: peterbio]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано25.03.06 16:10



Хехе:)) Още по-добре, то за него така или иначе е (световно)известно...:)))




Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: mizrahi]  
Автор * * * (минаващ)
Публикувано25.03.06 22:11



Мерси за снимката, но не съм изказвал възхищение към Дим Дуков, пък и не искам да ти го отнемам от домашната стена на славата, в която явно е включен, като се има предвид колко се вълнуваш от неговата персона. Просто отбелязвах, че този имидж, който се опитвате да му изградите, просто не е точният имидж. И се възмутих, когато се заговори за безпристрастност, тъй като очевидното злобеене по адрес на Дим Дуков, никак, ама никак не е безпристрастно. Разбира се всеки има право на мнение, така че не карам никого да се съгласява с мен. Просто отбелязвам, че най-глупавото нещо на света е омразата. Предлагам да не бъдем глупави, и да не я демонстрираме така открито.



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: * * *]  
Автор myconos (the best)
Публикувано26.03.06 01:32



Много на место казано, само където няма кой да те чуе. Нали знаеш, че омразата заслепява толкова много, че не виждаш и чуваш нищо и никой освен мразения обект. Особено тежко става когато ти дръпнат кулимчето изпод краката, тогава омразата е жестока - пишещите тук са свидетели. Хората се забавляват, а тук ги обсъждат и анализират. Колко интересно...
Сега пък Райна била селянка - бре хора, а Вие с какво ще се похвалите, когато поведете след себе си един стадион хора тогава ще си говорим. Дотогава думите Ви ще висят просто във въздуха, ще бъдете част от злобарското и завистливо ежедневие на българина и сте обречени. И звездите пак ще са си звезди. Слава Богу никой не Ви обръща внимание - а на звездите им обръщат - ей тази е простата разлика, осъзнайте го! Нищо в света не е направено със завист и омраза и пишещите тук няма да са първото изключение!



Тема Клишето, клишето мразя...нови [re: * * *]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано26.03.06 11:41



Колко още ника ще смени клакьорския ви екип?

Страхувам се, че ще те разочаровам а с теб и останалите двама от смешната ви групичка - не мразя Дим Дуков - просто образът който показа и продължава да показва е това, с което аз не искам да ме асоциират - вече беше описан по-горе и затова няма да се повтарям. Ако има омраза, тя не е персонална - мразя клишето, което виждаме да се демонстрира по Вип Брадър...а не човека, който го демонстрира - той си е, какъвто си е.



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: mizrahi]  
Автор myconos (the best)
Публикувано26.03.06 12:30



Много удобно обяснение си измислил - групи, клакьорства и т.н. Аз само където не прочетох някой тук да защитава този или онзи. Не защото не трябва, а защото няма смисъл, не тук му е местото! Защитата - утре вечер в студиото на Ники Кънчев! Просто коментираме омразата и др. интересни неща тук. Да не говорим, че аз не познавам и няма как да познавам нито един от пишещите тук, но това е др. тема. Според мен ти си изпълнен с омраза към всичко и към всеки различни от теб! Ще се радвам ако не е така, но по писанията ти си правя такъв извод. Съжалявам, не те познавам лично, а и не искам. Но за да бъда по-обективен ще разпитам Дим като излезе що за човече си. Ако съм сгрешил в преценката си за теб - ще ти се извиня!
Честно казано се забавлявам когато някой ти подхвърли нещо и ти веднага клъвнеш и започваш с едни пространни оплювания и негативизми.



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: myconos]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано26.03.06 15:04



Много ми е интересно.... да си кажа честно.
Който и да сте... влизате тук само за една тема. Да защитите Дим Дуков и да обясните на всеки, който е казал нещо против него, че е изпълнен с омраза. Сам заявявате, че не познавате никой от тук, но вече потупахте по рамото с блага оценка всеки, който одобрява Дим Дуков и оценихте негативно всеки, който не го одобрява.
Аз не познавам Дим Дуков лично... Ще си кимнем с глава, ако се засечем някъде и с това ще се изчерпят контактите ни. Никога не сме разговаряли и нямам лични наблюдения върху него. Знам това, което съм чувала и чела за него... от което не мога да си вадя изводи, защото се говори и пише какво ли не.
Но факта, че изцепката му е налице мисля е неоспорим.
Разбира се аз не мисля, че ще е фатална за имиджа на Дим след излизането му от къщата... но това не променя грозната сцена.

Но не мога да разбера как можете да очаквате ВСИЧКИ да харесват и одобравят вашия приятел и да реагирате толкова остро на изразено неодобрение за трето лице. Стигащо до там, че да наричате с презрителното "човече" тези, които не го славят?

Дим Дуков е публична личност и като такава е нормално да бъде обсъждан и квалифициран според това как го приемат различните хора. Нормално е едни да го одобряват, други да са безразлични, трети да не го харесват. Но тези различия в оценките надали трябва да са повод да презирате всеки, който не мисли като вас и не споделя вашето мнение за Дим Дуков.



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: eлия]  
Автор myconos (the best)
Публикувано26.03.06 19:33



Съгласен съм с 99% от казаното от теб! Ако прочетеш внимателно моите постинги ще видиш, че казвам същото! Звездите затова са звезди - имат фенове, има и хора, които не ги харесват. Това е нормално. Естествено когато лично познавам някой - казах, че СПОРЕД МЕН хората тук грешат в преценката си и толкоз. Друг започна с оплювания и омраза - навик му е! Ти видя колко се изказаха по темата - единствената ми негативна реакция беше само срещу Мизрахи защото от него струи само омраза, негативизъм, често смесени с откровени лъжи и манипулации. (Някой много успешно го беше казал - Мизрахизми - дано не е от клакьорите :-)). Опитах се, но не смятам занапред да му отговарям - няма смисъл, а и се убедих, че тук никой не му се връзва...
За пореден път ще кажа мнението ми по темата - това е игра, шоу. Който не го харесва или не харесва някой от участниците просто сменя канала. Само прегледай всичките мнения по темата и ще видиш кой с най-голяма ярост се изказва - и то негативно. Всички останали просто си казват мнението - спокойно и кротко. Само един говори с жестока омраза. Именно и затова си позволих някои кфалификации за него. Сори. Всеки сам може да си направи сметката кой на какво ниво е!



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: myconos]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано26.03.06 21:47



Както е казано - има уши, но не чува - виж заглавието - клишето, което Дуков олицетворява ми е противно, той да си е какъвто си иска - не ми пука...

Все пак, не ми се слушат повече твоите глупости, как видиш ли никой тук не познаваш и т.н. Ще се осмеля да предположа и то с 99 процента вероятност да позная, че си Ивелин Йорданов в едно от многото му интернетски клубни превъплащения - то не бе advocate, то не бе Maximusss и прочее простотии. И да не съм познал, не се извинявам - можете да бъдете близнаци...а това не е комплимент.

Колкото до мнението на Дим Дуков за мен, моля те, ако случайно каже нещо положително, веднага ме предупледи - това сериозно ще ме разтревожи - почнат ли да ме одобряват хора като него или като тебе, значи наистина сериозно съм объркал Пътя...

Елия иначе е права, както обикновено - влизаш ти и още 1-2ма клакьори винаги по теми, които касаят великият Председател или Куиър...което ми навява тъга, защото за мъртвите не е хубаво да се говори...а тази организация отдавна е в небитието...

Навремето аз и колегата Филип бяхме последните, които се оттеглиха /напълно доброволно - уставът е така написан, че никой не би могъл никого да изгони оттам и това го казвам, за да спреш със спекулата, знам че много би искал да е различно, но уви.../ Останахме там, колкото можахме, много по дълго от другите, които явно са били по далновидни от нас и са видели по рано накъде са тръгнали нещата и че насоката, която поема организацията с идването на Дим Дуков и Ивелин Йорданов не е това, което учредителите са имали предвид и за което сме работили две години...

Сега от Куиър България не е останало нищо - има една псевдо Пи Ар агенция на "звезди" с тенекиен блясък и толкова... и то не задълго...за гей общността - обаче - никаква полза...



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: mizrahi]  
Автор myconos (the best)
Публикувано26.03.06 23:20



Айдеееееее
От къде почнахме, докъде стигнахме... Имаш удивителна способност да замесваш имена и организации в писанията си. Но ти си знаеш най-добре. Аз даже не знаех, че Дим Дуков се занимава с гей-организации, за другото име да не говорим. Ама ако ще си спокоен - нека бъда Ивелин, Дим, клакьор, от Куиър, от Джемини, от където или който си пожелаеш. Мен това не ме притеснява ни най-малко. Само да си щастлив и да кротнеш малко! Дано утре извадят от къщата и Дим Дуков, че ако остане ще ни залееш с помия тук! Реагираш като бик на червено и това е толкова забавно
Боже, какви хора има по тоя свят, Боже!
А ако изобщо те интересува по същество - да, напоследък говориш за клише, но си прочети по-горе постингите - там говориш, че Дим е пияница, носи маска 24 часа, и още куп подобни злобарски неща. Да, всеки има право на мнение и моето за теб е че си изтъкан от злоба и омраза към всичко и към всеки. Това е! И ти се радвам как кълвеш на въдичките
Прекалено насериозно си взел тези форуми - не мисля, че има тук някой който да се хване да организира групи, пък никове, пък чудеса - все пак това не ни е бизнеса, а хоби за свободното време (поне за мен е така). А и публиката е доста малка и не си струва - по ефектно е да излезем във вестника, ама това вече не е на нивото ти и няма да ме разбереш, затова спирам!



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: mizrahi]  
Автор myconos (the best)
Публикувано26.03.06 23:34



Хрумна ми още нещо:
Аз съм Ивелин, нали... Значи аз съм от БСП, а пък собственика на дир.бг е съветник от БСП, даже май и министър беше, а директор е Жан Виденов, и той от БСП. Та, значи обадих им се аз и ги помолих да ми дадат няколко ника, че да направим група клакьори и да пишем във форумите. И защо - ами да спасим Дим Дуков от Мизрахи! И пишем ли пишем, цял ден и цяла нощ...
Харесва ли ти? Айде заспи спокойно сега - разкрита е групата, да живее Мизрахи!
А, и още нещо - Куиър умря, няма я вече!


P.S. Споменатите по горе имена да прощават, те нямат нищо общо с тази история, замесих ги с благордна цел - да направим един човек щастлив - Мизрахи!



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: myconos]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано27.03.06 00:28



Чакай сега... Милен също познава Дим Дуков. Също има лични впечатления. Също си е направил преценката и също я изразява. Просто неговата е негативна, а твоята позитивна. Бива ли да се разменят обиди заради това?
И мен много хора ме познават лично... едни ме харесват...други не ме харесват. Едно говорят лошо за мен, други добро. Но не бих била доволна от приятелите си, ако обидят някой, който не ме харесва, само защото има лошо мнение за мен и го е изразил гласно. Може пък този човек да има право да се изказва лошо за мен...
Защото... и аз не се държа еднакво с всички. На едни правя лошо... на други добро. Нормално е тези на които съм направила лошо или съм обидила по някакъв начин - волно или неволно... да се изказват против мен...
Не мога да очаквам всички да ме харесват. Няма такива хора, които да са харесвани от всички или мразени от всички. Дим Дуков също няма да е харесван от всички свои познати или да е мразен от всички.

Така че не отричай на хората правото да имат отношение към Дим Дуков и не се дразни от отношението им. Пред всеки човек Дим ще си полегне така, както си е постлал... (Тук не търси двусмислие) И това се отнася до всички хора...

Добре е всички хора... а най-вече популярните... да имат коректив. Не мисля че Дим, ако наистина е толкова интелигентен, колкото се твърди, би имал против малко критика и не би могъл от тази критика да извлече разумното и да игнорира прекаленото...



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: myconos]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.03.06 09:16



Ивелинчо, Ивелинчо - страхувам се, че ти не си щастлив...сега вече съм сигурен, че си ти...явно форумите са твоето поле на изява вече, след като от никой вестник не те искат...

Звездоманията е опасна болест, особено когато нямаш основание за претенциите си... В твоят случай лечението май е принудително :)

Хайде, споко - ако днеска твоят кумир излезе, можеш нещо да облажиш от неговата слава :)



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.03.06 10:49



Елия, той просто не може да си намери място от факта, че с изключение на неговите и на мауер писания, всички други мнения във форума /а и извън него/ за изявите на Дим Дуков бяха повече или по-малко негативни...

Ивелин се надявяаше тука всички да се развикаме Слава, Слава! на великата звезда, ама не стана така и той се опитва да убеди и себе си и другите, че негативните оценки се дължат на лична неприязън към "Звездата" а не на обективни някакви причини...само че май не се получава.



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: mizrahi]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано27.03.06 12:52



Той одобрява напълно Дим и е нормално да споделя своето мнение и да го отстоява. Ти не харесваш поведението на Дим и е нормално да споделиш своето мнение тук и да го аргументираш.
Но нека всичко става с добър тон - за това ми беше постинга. Ако това е наистина Ивелин... не знам какво да кажа...
Някои хора гарантирано си умират от смях, като четат какви си ги разменят тук Милен, Ивелин и Елия за... Дим.



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.03.06 14:30



:) Нека се смеят - смехът е здраве :=)



Тема Re: Виж, прочети, помисли.нови [re: myconos]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано27.03.06 16:35



Ако ти, след толкова подробно и детайлно обяснената позиция на Mizrahi - че ненавижда не ЛИЧНОСТТА, а ОБРАЗА, който тази личност създава, отново и за пореден продължаваш да не я разбираш (позицията), има три логични извода за причините за спама, с който заливаш форума -

1. Наистина си част от екипа "клакьорки", както Mizrahi предполага
2. Не можеш да правиш елементарен съдържателен анализ на изречения, в които ясно, точно и структурирано се изразява една позиция
3. Не е вярно нито първото, нито второто, а продъжаваш всичко това ей-така, заради спорта.

Е спри се, де , виж, прочети, помисли.



Тема Re: Спокойнонови [re: peterbio]  
Автор jism (39/би)
Публикувано27.03.06 17:54



Спокойно!
Тази вечер всичко ще потъне в забвение.
След 2-3 часа, като го изгонят от КЪЩАТА, на следващият ден вече няма да го помнятповече от половината гледали шоуто.
Последващият коментар ще е обаче твърде негативен... Когато се сетят за Дим ще го виждат в съзнанието си с провесен нос, пиян, плачещ, брадясал, освинен, скандално напушен, непомнещ провала си ГЕЙ !!!



Тема Re: Спокойнонови [re: jism]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.03.06 18:49



За съжаление си напълно прав...



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.03.06 18:53



Не си хаби думите, Пешо - жеждата му за вестникарска слава така му е замаглила ума, че всяка слава, колкото и да е жалка е като глътка въздух за него ... беше го казал и горе някъде - че за една звезда било важно да се говори, без значение какво...

На нас, гей мъжете обаче не ни е безразлично с какви очи ще ни съдят другите и то без да сме виновни и всичко това заради тщеславието на някои, дето искат да ги дават по телевизията все едно дали пияни или трезви...



Тема Re: Спокойнонови [re: mizrahi]  
Автор sea_horse ((ecce homo_)
Публикувано27.03.06 21:34



мдам,прави сте! И мен изключително много ме подразни Дим Дуков.Ненавиждам интригантите и лицемерите,а от вси4ко най-ме дразнят мъжете-пут**вци!Дуков се държи точно така.
И не,не мисля вече ,че е толкова интелигентен-ако беше,щеше да си даде ясна сметка,че поведението му работи срещу самия него!
И..спрете вече този театър наречен ВИП Брадър(....поредното идиотско равенество-50 на 50 %Айде стига,моля ви се....)

The Truth Is Out There!


Тема Първият изгоненнови [re: azardan]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано27.03.06 21:43



"Райна, това си ти!"





Тема Re: Първият изгоненнови [re: Sam]  
Автор BGMEN (уебмастър)
Публикувано27.03.06 22:03



Явно пресиленото отвращение на някои от пишещите тук, не се споделя от безпристрастните зрители. Браво, може би общественото мнение наистина започва да се променя и може би хората стават по-толерантни към гейовете. Дано!



Тема Re: Първият изгоненнови [re: BGMEN]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано27.03.06 22:26



Или може би по-нетолерантна към чалгарите... Нека си спомним, че оперната певица Неинска също водеше на чалгарката.
Българския народ май е на път да се събуди. Райна има фантастично дупе... направо ми замъглява погледа.... но пък чалгата не бива да бъде поощрявана по никакъв начин.
В този смисъл аз съм много доволна от решението на.... българския народ...

Друг е въпроса доколко това е решение на българския народ...



Тема Re: Първият изгоненнови [re: eлия]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (кайсиево сладко)
Публикувано27.03.06 23:03



Това е точно толкова решение на българския народ, колкото аз съм неотразимо сексапилен. Демек никак.

Честно казано от всички, най-много ме дразни и най-много презирам Ники Кънчев. Тая ко-водещата, Евелина Павлова ли се казваше, плътно го следва в класацията ми на най-досадни и достойни за презрение публични личности в България към дадения момент.



Тема Направо историчско събитиенови [re: BGMEN]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано27.03.06 23:06



Мисля, че си прав. Гей, надвил чалга-певачка, това наистина е историческо събитие за България.



Тема Re: Първият изгоненнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано27.03.06 23:12



Това е точно толкова решение на българския народ - за коя конспирация говориш? За "световната" или за "еврейската" или за някоя друга (мобилтелскта?).

Между другото, "Демек никак." не е добро определение за нито една от двете категории, към които го отнасяш. Лично мнение.



Тема Re: Първият изгоненнови [re: Sam]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (кайсиево сладко)
Публикувано27.03.06 23:27



Конспирация? Съжалявам, но за световната и еврейската само съм чувал, но не знам какво всъщност представляват като понятия. Пък и параноята никога не ми е била присъща, че да виждам конспирации(или пък врагове) в изсмукани от пръстите и продуцирани в по-голямата си част телевизионни шоута(или интернет форуми).

Колкото до коментарът на изразните ми средства - съжалявам, но режисирам мненията си както сам преценя, според собствената си превзетост. Личното мнение си е твое право, но можеш да си спестиш усилията да го пишеш, тъй като ефект/полза/смисъл просто няма.



Тема Re: Първият изгоненнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано28.03.06 00:05



Не ми мисли харчовете (на усилия например). Имам повече, отколкото си представяш. Което за теб го няма, може пък за друг да го има. Тъй че пак - не мисли вместо другите.

Направих ти комплимент, и не беше погрешка. Но разбирам нежеланието ти да го прочетеш.



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: eлия]  
Автор myconos (the best)
Публикувано28.03.06 00:17



Говорим едни и същи неща. От самото начало казах моето мнение и това, че всеки има право на такова. Най-малкото пък се дразня ако някой е казал нещо лошо за Митко - единственото, което не харесах е злобата и омразата и мизрахизмите. Другото е в реда на нещата, Митко сигурно не със всички се е държал добре и това са си негови неща, които честно казано не ме интересуват. Познавам го от 15 години и никой не може да промени мнението ми за него! А всички виждат докъде стига простотията...
Определено харесвам логиката ти на мислене и спокойния начин, с който си излагаш мненията, ще се радвам един ден и да се запознаем на живо... Ценноста е именно в различните мнения, а не в еднаквите. Само така човек може да си състави вярна преценка за нещата, поне за мен е така.
В интерес на истината сега съжалявам, че обърнах внимание на ... Виждам, че никой друг тук не го прави, сигурно си го знаят хората! Повече няма да правя това. Нямах никакво намерение да защитавам Дим Дуков, още по-малко за гей организации - та, аз въобще не го познавам в тази светлина и не мога дума да кажа. Даже се изненадах, че се занимава с такива неща!
А иначе мен най много ми хареса тази вечер, че темата за гейовете се говореше нормално без жълт оттенък! Ако наистина вота на "народа" е реален - много е хубаво. Аз лично не вярвам много.
Мисля повече да не пиша по тази тема - просто няма какво ново интересно да добавя, поне докато не ми припишат следващото въплащение :-))))



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: myconos]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано28.03.06 01:01



Благодаря за оценките.
Все пак трябва да имаш предвид, оценявайки ме, че Милен е мой приятел. Дали го ценят тук или другаде за мен е маловажно. Аз го ценя.
А в къщата имам четири приятелчета. Но не виждам смисъл да ги защитавам, ако бъдат зле коментирани... те нямат нужда от това.

Аз съм Патриция Василева-Елия... за протокола... би ли си казал истинските имена? Защото второто важно нещо в една защита, след аргументацията, е човек да застане с името си зад думите си. Освен ако не мислиш, че това би те злепоставило де...

==============================

Току що ми направи впечатление нещо, което съм пропуснала. Термина "мизархизми". Това го пусна един човек, който беше заграбил председателското място в Джемини... Който си въртеше ОС след ОС и не вписваше решенията, за да изтече срока за обжалване... и който се наложи да бъде отстраняван от съдебен състав. Дело, по което адвокат беше Милен. Когато му се посочваха грешките и незаконните простъпки, този човек наричаше думите ни "мизархизми" и "елинизми"... коалиции с име на младежки пъпки и прочие дивотии... Не че ни пречи... но ти си прецени за себе си...

Редактирано от eлия на 28.03.06 01:22.



Тема Re: Първият изгоненнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано28.03.06 01:06



Ники... е супер готин човек... за мен. Даже е обещал да ми даде интервю за сайта. Пък и е от ЦСКА... фен голям... Аз го харесвам. Мацката не я познавам, но смятам да поправя този мой пропуск... има нещо, което ужасно ме привлича в нея... като жена.

Какво те дразни в тях?



Тема Re: Първият изгоненнови [re: Sam]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано28.03.06 01:14



Абе Сам... свършиха ли мацките в Адам и Ева... заеха ли ги... к'во ли... та се мотаеш насам? Нямаш за модериране там ли... нямаш за администриране в сайта на детронирания вожд на Джемини ли... що ли? Или още не можеш да преживееш отстраняването си, та се отяждаш на модераторите...?

Хайде не внасяй пак напрежение в клуба... един постинг не си написал, който да не е заядлив било към мен... било към модератора, било към Албатрос или Милен...


================
Последното изречение подлежи на модериране... но сърце не ми дава да го модерирам сама...

martyr: мхм..., 'айде вземете заровете брадвите вече.

Редактирано от martyr на 28.03.06 09:57.



Тема Re: Първият изгоненнови [re: eлия]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (кайсиево сладко)
Публикувано28.03.06 02:03



Еми супер много ме дразни маниера му. И при воденето му на "Стани богат" и при воденето му на Биг Брадър-ите. Може би просто това му е работата, ролята, която трябва да изпълнява, но аз го познавам само с това му лице и на база него си градя мнението.
Противен ми е начина по който той и колежката му ровят като кокошки в опитите си да създадат "новина"/жълтина. Следил съм всички сезони на немския Биг Брадър, както и някои от предаванията от други държави. Но никъде не съм видял водещия/водещата към предаването и колегите(колежките), така измъчено и донякъде просташки, да търсят евтини клюки, откровено да преувеличават(понякога свръх прекалено) и да се държат като някои махленски клюкарки, както си имаме една приказка.
А в "Стани богат" ми е неприятен начинът, по който се прави, че знае отговорите, сякаш те не се изписват на екрана пред него. А и други кусури му намирам, но не за това предаване говорим тук.
Има някакво покровителстовно-всезнаещо-самодоволно поведение, присъщо за по-възрастните мъже. То винаги ми е било неприятно, било то проявено от мои роднини, от публични личности или от потребители в интернет форуми/клубове/чатове.
Както казах, познавам го от екрана. Може всичко това да е просто роля, наложена му от договора и сценария. Но поне за това поведение, което описах съвсем малко по-нагоре, съм почти убеден, че си е негово собствено.
А все пак водещият придава характера на предаването, което води, тъй че...

Посуепис: Навремето на кадър на ЦСКА разчитах да ме научи да ритам, ама въпреки ,че се постара резултатите бяха плачевни. И до ден днешен не знам как се рита футбулна топка.



Тема Re: Първият изгоненнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано28.03.06 09:00



Това е точно толкова решение на българския народ

Чувал съм такива твърдения, че всичко е манипулирано. Напълно е възможно, но нека за момент приемем, че всичко е честно... Случи се това, което бях казал някъде по-горе - повечето, които гласуват са жени и то в пубертетска възраст - ако трябва да избират от една страна да отстранят празноглавата певачка и да освободят Константин от присъствието й, току виж се заформи някоя интрига и се стигне до сапунена опера, каквито гледат редовно и от друга страна - пиян, псуващ педераст, то нещата просто не бяха сравними - движеха се в различни писти...

От друга страна нека не забравяме, че вотът беше вот на омразата /Изгони, а не Спаси/ - гласовете срещу Райна не са от фенове на Дим Дуков а от хора, които мразят нея... Самият факт, че Дуков едва не изгоря показва как наистина е събудил отвращение в половината от тези, които гледат сеира... Аз лично не съм гласувал - простотия е това предаване и само вреди ще нанесе върху имиджа на всички които участват в него...



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано28.03.06 09:04



Елия, благодаря ти за подкрепата :) Този на когото пишеш го познаваме и двамата достатъчно добре, но явно страда вече от раздвоение на личността. И двамата знаем, че няма да дочакаш искрени признания отнего, нито ще чуеш име. Освен това такива като него не разбират думи като "приятелство" или "лоялност"...има само интереси...



Тема Re: Първият изгоненнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор martyrМодератор (fallen)
Публикувано28.03.06 10:02



Камерата доста го състарява, на живо е по-младолик и заклето метро ..., даже се чудя ..., в тази парадна хетеросексуалност и споменаването на приятелката си от арменски произход "честичко" в ефир дали не се корени някой латентен ... не знам ... лично мнение.

Малко е "шишкав" за моя вкус иначе



Тема Re: Първият изгоненнови [re: eлия]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано28.03.06 19:26



Не е твоя работа да ми казваш на мен, пък и на когото и да е, къде и какво да пише. Ама, че самомнение и самонадяност . И от какъв зор да ти се отчитам къде и колко работа имам?



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.03.06 19:59



Важното е, че чалгаджийакат излезе, а геят остана, което ако не друго е доста позитивно като медиен факт и послание.
Това май не го отрече дори и елия, която по принцип не се интересува от истината щом е да си развихри злобичката


---



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.03.06 20:07



За една дума няма значение кой я е създал.
Ако хората разберат какво означава и започнат да я използват за да назовават с нея едно и също нещо, то това означава, че тя има ясен смисъл и ясна употреба.
Така че фактът, че хората са разбрали какво означават "мизрахизъм" и "елионизъм" и ги използват за да наричатр определени неща с тях означава, че е налице семантична константност и думите са си пълноправни членове на езика.


---



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: prinyo]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано28.03.06 21:47



"е налице семантична константност"...
Леле... да ти имам изказа... Претенцията прелива на вълни...



Тема мизрахизми, елинизми...нови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано28.03.06 21:50



Така ти и още 1-2 заблудени като теб наричат Истината, която не искат да видят, дори да им избоде очите, но това е минало...

Хайде да поговорим за бъдещето! Какво стана с новата организация?



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: mizrahi]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано28.03.06 22:42



Каква истина???
Това не е истина, а семантична константност... каквото и да значи това...

Новата организация още е "Нероден Петко". Ако види бял свят, ще се види накъде ще тръгне...



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано28.03.06 22:52



Абе, като прочетох това тук

, както и да тръгне ще е по добре от това...



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: prinyo]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано29.03.06 00:01



Тука бъркаш, "елионизъм" не е утвърден израз. Но по въпроса за елия=елинизъм=лъжа=манипулация=византийщина=измятане на фактите (като нова дограма), се работи. Не от мен, от елия се работи.



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: Sam]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано29.03.06 00:10



О... двамата лузери се тупат по рамото...
Лошо няма...



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано29.03.06 00:13



Не е хубаво човек да "се фали", че е не схваща. Особено, ако преди това се е хвалил, че владее гръцки. Демек, да се прави на прост, затваряйки лявото око. Или наистина да е прост, ама намигайки и с двете.

Че правиш на будали и манипулираш хората тук, е очевидно на доста народ. Ако я караш така, ще стане ясно и на останалите.



Тема Re: Клишето, клишето мразя...нови [re: eлия]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано29.03.06 00:21



Прозрачна простащина. Лошо няма !



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: mizrahi]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано29.03.06 00:34



Я... забележително четиво. Защо не си ми казал за него?

Павлин повтаря нещата, които аз и ти говорихме сума време. Разбира се той излиза невинен и репресиран.... но това е нормално, когато налице е само неговата гледна точка...
Да не би да не е бил упрекван от нас за назначението им преди време? Не говорехме ли за конкурс още тогава... Даже Никам се беше заинтересувал да кандидатства.... Не ти ли отговори Павлин на теб тогава "Това ще са платени длъжности. Момичетата го заслужават!"
Странно нещо е Председателя и членовете на УС да се оплакват, че са държани в информационно затъмнение... Едно поискване на нужните материали... едно ИЗИСКВАНЕ на тези материали е било достатъчно... За да може две момичета да крият всичко толкова дълго... не може да има друго обяснение, освен незаинтересованост...
Забележи и въпроса със счетоводната къща.... Вместо счетоводна къща... иска ЕТ - позната счетоводителка. Е коя счетоводна къща ще откаже пълна счетоводна информация и всякакви счетоводни отчени на... Председателя на организацията и материално отговорно лице, при поискване...? Още яснота е нужна....
Ще следя продълженията с интерес.



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: Sam]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано29.03.06 00:35



Млъкни малко сега... че имам друга работа с писанията на Павлин.. После и с теб ще се заема... Бъди търпеливо момче



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.03.06 09:05



Е, това което тогава казвахме бяха "мизрахизми" и "елинизми", сега е светата истина :)

Ако си помисля обаче, наистина е възможно да е бил в това положение, което описва, ако не е имал подкрепата на другите от УС. Напълно е възможно ИД да държи в неведение УС, но лечението за това е просто - хващаш я за ушите и я изхвърляш и то колкото по-рано, толкова по-добре...

Законът е ясен - Йерархията е следната : ОБщо събрание, УС, ИД - последният изпълнява решенията на Управителния съвет, а не обратното...



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: Sam]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (кайсиево сладко)
Публикувано29.03.06 10:34



Абе не ти ли писна да говориш все от името на хората тук? Ни толкова ли не можем да четем? Толкова ли не можем сами да мислим, да разсъждаваме и да стигаме сами до разни заключения?

Изключително нахален си с начина по който подценяваш хората тук. Лично аз, като посетител на този клуб те моля да престанеш, защото вече е безумно досадно това твоето. И очевидното за теб си е очевидно за теб, не всички надничаме през твоя прозорец или гледаме през твоите очила.



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.03.06 10:51



Самокритиката ще бъде в предпоследната част от поредицата - в средата на другата седмица. Няма да си я спестя, не се бой.
Ако има други въпроси и неясноти освен това за счетоводната къща казвай за да мога да отговоря и на тях. Ако не друго поне четивото ще се получи по -ясно и завършено.


---



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.03.06 10:57



Вместо счетоводна къща... иска ЕТ - позната счетоводителка.
Откъде знаеш, че е ЕТ? В текста не пише дали е "позната счетоводителка" или счетоводна мега-фирма с която съм работил преди това...
Странно преди месец четейки два твои постинга имах чувсвтото, че виждам изречения взети от устата на Аксиния.


---



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: prinyo]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано29.03.06 13:38



Ами доколкото разбирам, това не е било тайна между теб и Аксиня. Знаели са го още доста хора. Някои от тях, дори подписващи декларации за конфиденциалност... отвреме на време казват по нещо тук там... Общо взето Павлине.. няма миг в който да не съм знаела, да не знам и да не зная в бъдеще какви процеси протичат при вас и кой какво прави...
Честно казано винаги съм се съмнявала в тази информация, но ти я потвърждаваш...
Ясно е какво си целил. Твоя счетоводна къща... твой послушен ИД след отстраняването на Аксиния... УС под натиск и изолиран с факта, че веднъг месечно се събират тези хора и не са наясно с процесите в опганизацията... фактически ти оставаш единствения, който ще е наясно какво става с парите на Джемини.
Я сега кажи как стоят точно нещата с онзи член на УС, който съдите за опит за убийство...?

Със съдебното решение и твоето детрониране нещата не свършват. Започват. Ще има ОС, което търпеливо чакам. На него ще настоявам да бъде направена пълна проверка, да бъда избрана група, в който да бъда аз и която да надзирава тази проверка... и да бъде търсена пълна отговорност от теб за всяко едно нещо, без значение дали е дребно или едро. Ако не се навие общото събрание... ще бъде предизвикана прокурорска проверка... Ти и Аксиния сте отговорните лица. Аксиния е назначена от теб за ИД без конкурс. Нещо ако се намери нередно... няма да се повтори случая с Генко...
Ти носиш отговорност и за онези 2000 долара, и за несъбраните пари от Генко, и за липсите на финансови отчети, и за подписването ти на документи преди да е вписан избора ти в съда... и за всичко в тази организация... сам или в отделни случаи солидарно с Аксиния. Двама... а скоро ще станат трима... от хора, които са присъствали в УС на Джемини по твое време ще потвърдят, че ти си ги подлагал на натиск за да подписват документи и решения на УС.
А Аксиния... ще прецени... дали да те крие... или да каже нещата едно към едно както са били... със съответните доказателства...
Аз пък ще и навра в носа твоите упреци към нея за това че тя е скрила съдебното решение, че тя е свила 2000 долара... и да си прецени момичето дали да покаже нужните доказателства или... да го отнесе тя вместо теб.
Тогава вече няма да имаш чувството... а направо със сигурност ще четеш реплики взети от устата на Аксиния ... разбира се със съответните доказателства.



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: mizrahi]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано29.03.06 13:59



Освен йерархията... и отговорността е важно какъв път следва... Джемини има две материално отговорни лица. Единия е шеф, другия подчинен. Сметките се управляват заедно. Приходите и разходите се управляват заедно от тях. Тоест - подчиненият имало ли е как да разполага със средствата на Джемини без съгласието и одобрението на шефа? Възможно ли е подчинения да управлява средства без изричното съгласие на шефа.

Има един тънък момент тук. Ти кажи като юрист има ли закачка... В статията си той пише, как Акси е била избрана, но не е била назначена. Затова не й се дължат пари. Има ли разлика наистина? Защото знаем, че тя е вписана на тази длъжност в съда и знаем, че представлява фирмата със съдебно решение на база решение на УС, в което е решен и въпроса за заплатата... Знаем, че има спесимен в банката, с който тя и Председателя разполагат с парите на организацията. Как тогава ще се отрече, че тя има право на заплащането определено й от УС?
Комитета по труда няма ли да се заинтересува защо Председателя не й е заплащал заплата? Не се ли води експлоатация на човешки труд? Кой е бил отговорен, че на Аксиния не й е заплащана определената заплата, както са били длъжни по закон? И дали не й е била задържана заплатата за да бъде подлагана на натиск по този начин?
Много въпроси...
Кажи като юрист...ама не рутинно мнение.. а виж в книжките..



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.03.06 14:55




Машината за конспирации пак се завъртя, бълвайки поредния си недоносен псведосценарий.
Конкурс за ИД и за ПР имаше, беше надлежно обявен.
Винаги ми е било ясно как точно тече комуниакцията между теб и Аксиния, тъй като и двете се издавате. Опитът сега да ми запушиш устата няма да успее и поредицата няма да завърши преди да съм казал всичко, което искам да кажа.
Развитията в Джемини трябва да се знаят не само защото така е коректно спрямо всички нейни членове и заинтересовани от дейността й, а и защото са полезни за всички, които смятат да се занимават с НПО дейност.
Аксиния няма за какво да ме крие, но съм сигурен, че двете с общи усилия ще намерите нещо. Практиката показва, че двете добре се сработвате - през януари - февруари, а и през миналата година.

Сега нещо за въпросите ти относно материалната обезпеченост на твоята съратничка.

[Възможно ли е подчинения да управлява средства без изричното съгласие на шефа.
Да, възможно е. Парите се изтеглят за едно нещо, а зад гърба се дават за друго. Така стана с парите за ходенето в Полша, за което ще разкажа в следващата част.

Как тогава ще се отрече, че тя има право на заплащането определено й от УС?
Нито УС, нито някой някога е определял заплата за Изпълнителния директор. Никой никога не е назначавал Изпълнитеелн директор. Силата на подписа му идва от съдебното решение с което се определя за представляващ. Никой никъде не е дефинирал Изпълнителния директор като "длъжност" - как се назначава, с какъв договор и т.н. Фактът, че Аксиния е работила година и нещо без договор и заплащане означава,че тя е работила като доброволец - също както членовете на УС, например. А и тя всъщност сама даде идеята да е така още преди година и нещо.

Поредната интрига е, че обвинявам Аксиния в присвояване. Никъде и по никакъв начин не съм отправял обвинения нито в присвояване, нито в злоупотреби. Започни най-после да четеш това, което е написано, а не това, което ти се иска да е написано.


от хора, които са присъствали в УС на Джемини по твое време ще потвърдят, че ти си ги подлагал на натиск за да подписват документи и решения на УС
Това е клевета, която си взела от Аксиния и постоянно повтаряш. Кои са тези хора и за какво съм ги натискал да подписват?

Редактирано от prinyo на 29.03.06 15:54.



Тема Re: Първият изгоненнови [re: eлия]  
Автор stonewall (непознат)
Публикувано29.03.06 20:43



Елия, по същата логика някой може да попита и теб защо не си пишеш в Ева и Ева.

Защо наистина не спрете с тази разправия, която вече "леко" започна да става досадна.

"Happiness is an option...."


Тема Най - после!нови [re: azardan]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано29.03.06 21:17



Браво, момчета и момиче! Най - после разплетохте поредната тема и доказахте, че тайните конспирации на гей организациите лежат винаги в основата на всичко. Те се оказаха в дъното на аферата Дим Дуков - Райна и аз съм убеден, че и за в бъдеще ще се окажат винаги в дъното на всяка тема от клуба Адам и Адам благодарение на вас, които винаги успявате да разнищите нещата!



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: prinyo]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано29.03.06 22:04



Че какво лошо виждаш в това да сме съратнички? Аз не виждам нищо лошо. Ако ме познаваше малко по-добре обаче... щеше да знаеш, че все още не ми е съратничка... Защото никога не допускам мои съратници да бъдат обвинявани без да надам див вой и да ги защитавам безрезервно с всякакви възможни и невъзможни средства и на всякаква цена... според сериозността на ситуацията... А Аксиния все още не я защитавам. Засега.
Толкова по този въпрос.

По другите въпроси.
- Не мога да отрека ползата от това да познават хората от първа ръка и честно представени процесите в Джемини. Но... и ти, досущ като другите, повдигаш завесата едва когато те изгонят. Докато беше Председател, дори тук - в този клуб... ти обясняваше колко е красиво всичко в Джемини... как най-после се работи както трябва, как всеки, който вижда нещо нередно е зложелател... и прочие нещица... Така че оценявам по достойнство намерението ти да повдигнеш завесата, но и отчитам защо и кога го правиш. Все пак е полезно... независимо от причините и времето.

- Ако Аксиния е харчила пари нецелево, тя си носи нейната отговорност. Но нейната отговорност не те освобождава теб от отговорност. Като Председател, ти си бил длъжен да следиш за какво се харчат парите, да поискаш отчет за какво са похарчени и ако не са похарчени целево си бил длъжен да потърсиш сметка. Ако не си потърсил сметка по съответния ред - носиш отговорност за безстопанственост и липса на контрол. Тази отговорност не е само морална, доколкото съм запозната. Адвоката ми ще каже как точно стоят нещата.

- Доколкото знам има решение на УС за назначаването на Аксиния на тази длъжност. Аксиния може да се появи в съдебното решение само и единствено на базата на такова решение на УС, което трябва да е било внесено в съда, за да се направят нужните промени в представителството на организацията, където Аксиния се появява като представляваща Джемини именно в качеството си на Изпълнителен Директор. Ти какво очакваш да е нужно за назначаването й? Това е повече от достатъчно. Не е необходим трудов договор за да заема тя тази длъжност. Решението на УС и вписването му в съда има силата на назначение на Аксиния Генчева като ИД, според Устава на Организацията. В Устава се казва, че ИД се избира, а не, че се назначава. Не съм видяла все още това решение на УС. Ако в него или в друго решение на УС има определена заплата за тази длъжност, мисля, че тя ще е дължима, като стой та гледай. Ако в решението на УС или на ОС не е определена с конкретни цифри заплатата, но е уточнено, че това ще е платена длъжност, Аксиния може да съди Организацията и да иска каквато й хрумне заплата за изтеклото време. Примерно - 10 000 евро на месец. Вече съда ще определи какво ще й присъди. Примерно 400 лева на месец. Според хормона на съдията... Но във всички случаи ще й присъди дължима заплата.

- Аз поне прочетох като обвинение в присвояване следните твои изречения:
"...през лятото в Джемини е влязло дарение от 2 хиляди щатски долара. Управителният съвет не беше уведомен изобщо за това дарение, а и досега не е ясно за какво точно е било изхарчено...."
Ако това не е обвинение, че 2000 долара са похарчени от Аксиния без никой все още да знае за какво... то какво е тогава?
Похвала? Констатация? Жалба? Вопъл?

- Клевета. Ти само това си повтаряш от сума време... "Клевета, Клевета" и докато се оплакваш, че те клеветят, сам показваш как нито си наясно какво точно става в организацията, нито си наясно с Устава й, нито с нищо... Не знаеш какви решения взима Аксиния... не знаеш какви проекти е подготвила и представила, не знаеш кого назначава и уволнява, не знаеш какви договори подписва, не знаеш за какво харчи парите, не знаеш Деси къде се появява, къде пътува не знаеш... не знаеш нищо... Ама да викаш "Клевета" знаеш...
Ми не знам дали е клевета... Не съм присъствала там, но тези хора ми го казаха и се съгласиха, ако се наложи да потвърдят думите си. Не пред теб, разбира се... а пред Общо събрание или пред контролни органи. И само ако се наложи.

И още нещо да те попитам... Джемини загуби дело, по което дължи на ищците 620 лева, ако не се лъжа. Или 630... Милен да каже колко бяха... Отделно вероятно е харчила пари за адвокати и други разходи... Като член питам... кой ще поеме финансовата отговорност за тези профукани средства, които нямаше да се наложи да си дават, ако ти се беше запознал с Устава и законите на България и не се беше окопал на Председателското място, а бе подал оставка заради нелегитимен избор. Аз като член нямам намерение, парите на организацията вместо да се харчат в наше добро...да се пилеят в опити на отделни хора да запазят поста си. Защото ищците са давали хонорари, такси и куп други по-дребни разходи от собствения си джоб в търсене на истината и законността... А ти смяташ ли да възстановиш тези средства на организацията в обществена полза Джемини... или смяташ да опиташ да се изнижеш по терлички? Мисля, че новия УС трябва да заведе едно исково дело към теб за да възстановиш нанесените на Джемини щети по това дело. Но защо пак до съд трябва да се стига?



Тема Re: Първият изгоненнови [re: stonewall]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано29.03.06 22:08



С най-голямо удоволствие. Но не мога да подмина провокациите му да създава напрежение във отдавна спокойния клуб и да опитва да всява размирици. Пуснеш ли го под одъра - той се качва на одъра.
Иначе от мен лошо да си чул за друг, освен за.... ммм... виртуални и реални кариеристи?



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано29.03.06 22:13



Не, не говоря от името на хората тук и съм го казал (че не мисля само аз така е факт). Останалите също ще дойдат на този акъл, може би по-късно. Но това е в перспектива.

Не те карам да надничаш от никъде. Твое си е правото да ме четеш или не. Както аз си имам правото да си кажа каквото намеря за добре където намеря за добре. И да излагам моите си заключения.



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано29.03.06 22:16



Все тая прозрачна тактика - хапе и после подвива опашка "с достойнство". Аре у лево.



Тема казуси...нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.03.06 22:52



В статията си той пише, как Акси е била избрана, но не е била назначена. Затова не й се дължат пари.

Тия неща в книжките не ги пише :) въпрос на тълкуване на Закона, въпрос на съдия... Все пак личното ми мнение е, че ако няма трудов договор - няма и основание за финансови претенции, освен ако не е било уговорено някакво заплащане...

За пример ще дам теб - ти си ИД на Билитис, поне формално, определена си, вписана си в съда, но нямаш трудов договор, нямаш задължения, нито заплата...

Естествено, колкото юристи, толкова и мнения - ще се намерят и такива, които да твърдят, че всеки труд е възмезден и ИД следва да получи средното за длъжността си възнаграждение... и в това има резон.

При всяко положение ще бъде интересно да се види какво ще реши съдът...



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: Sam]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (кайсиево сладко)
Публикувано29.03.06 23:20



Факт? Потвърден от? Единствено и само от твоите изказвания/думи. Да, че теб и още няколко души ви тресе параноята и ви се привиждат "врагове" и какво ли още не, е ясно. Дали на много или малко хора, това не знам и няма как да знам. Нито пък ти можеш да знаеш какво мислят хората тук, при положение, че сме единици тези, които разговаряме, а останалите по една или друга причина запазват мълчание.

Не ти отива да се правиш на врачка. А ако "останалите" дойдат на твоя акъл...

Не ограничавам никоя от твоите свободи. Но пък аз от моя страна имам правото да ти опонирам всеки път, когато сметна, че изказването ти не е уместно(според моите стандарти и за мен самия).



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано29.03.06 23:51



Факт, потвърден ако щеш от твоите думи: теб и още няколко души. Друг е въпросът в какво изречение ги слагаш тия души.

И естествено, че имаш правото да опонираш. Нали затова е клуба. Да си изказваме мненията и да си опонираме, ако мненията ни не съвпадат. Това казах и в предния си постинг. Жалко, че се налага да повторя.

Ще ти напомня това мнение след година, ако не си го изтрил дотогава.



Тема Re: казуси...нови [re: mizrahi]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано30.03.06 00:36



Да... но в моя случай нито за миг не е било предвиждано тази длъжност да бъде платена. Докато в техния случай... ако не се лъжа... има решение на УС или на ОС това да е платена длъжност. Само че според устната договорка, тя е нямало да получава предвидените пари, докато не се намери финансиране. Затова и после Павлин казва, че Аксиния се отмята от устната договорка. Тоест... може и да има доказано уговорено плащане...
Големи бози... тия хора не се ли съветват с юристи преди да взимат решения...



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано30.03.06 00:37



Търси реванш човека.. не му връзвай кусури...



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.03.06 01:07



С това си изказване да не се кандидатираш за член на следващия управителен съвет Елия?

Съзирам едни такива мераци в тебе всичко да разрешаваш по съдебен ред. Що не вземеш да искаш от приятеля ти Мизрахи учебниците по право и сериозно да се захванеш с темата. Току виж си опандизила всички гей активисти в България за действия или бездействия. И кой ще е номер едно после... ухааа :-))



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: ANEW]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано30.03.06 04:07



Ами то се оказа, че само по съдебен ред може да се решават проблемите. Защо това те притеснява, ако всичко е наред? Защото не е наред ли?
Като няма сговорчиви хора в Джемини и всеки носи от девет кладенеца вода, за да доказва, че незаконното е законно...изобщо нямам намерение занапред да споря. Казвам с какво не съм съгласна и защо... консултирам го с юристи и ако не се чуе думата на юриста, има си съдебни органи.
Не са ми нужни учебниците по право на Милен. Защо аз да уча право, като си има готови и изучени адвокати. Излагам му тезата си... цакам му хонорара...а той взима скъпо... негова работа е да намери печелившите юридически решения. Ако не съм права... загубата си е за моя сметка. Ако съм права...е за сметка на неправия...

Ясно е, че на някои хора спокойствието около кацата с мед ще бъде нарушено... но пък според мен е крайно време да бъде нарушено. Не само това... искам да покажа в бъдеще на всички недоволни и сърдити... че само с действие може да се накарат организациите да работят за хората от общността, а не за лидерите си. И с това ще се стигне постепенно до момента в който хрантутници и търсещи популярност няма да виреят в Джемини...

А ти може просто да подкрепиш новата инициатива...
Впрочем къде изчезна? Нали ти беше един от ревностните защитници на Павлиновата правда... един от онези, които ми се смееха като разправях, че той дори не е член на Джемини и е нелегитимен...
И сега идваш да изразяваш недоволство, че там някаква си Елия иска да е по закон всичко...
Еми искам... и ще го наложа.
И хич не ми пука дали ти или други се дразнят от това...
Нали си имате 24 хомосексуални депутата.. променете си законите така, че да са ви удобни...или спазвайте настоящите закони.



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.03.06 08:54



Приятно висене по коридорите на съдебната система! Все си мислех обаче, че има и други начини да канализираш бурната енергия в тебе, но разбира се това е твоето решение и определено историята ще те запомни като Елия ищцата!

С риска да досадим на хората и да предизвикам още няколко твои постинга ще напиша още няколко реда тук.

Не съм изчезнал, просто не съм писал във форума, защото не съм имал време и не считам, че това е висша форма на проява или активизим в каквато и да е форма. Не считам този форум за основна форма на изява. Ще пиша когато реша и няма да позволя на Елия да ми обяснява кога трябва и кога не трябва да пиша. Защото това е А и А, а не Е и М форум.

Относно "нашите" депутати. Май не сме видяли кой знае каква файда от тях засега. Ти май нещо се разграничаваш от тях, що не ги подгониш и тях за бездействия и т.н? Защо така бе Елия, защото са мъже ли?

Честно Елия, не ме дразниш и не ми образуваш нерви с писанията си, просто се забавлявам като гледам до къде можеш да стигнеш.



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: ANEW]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано30.03.06 12:59



С риска да досадим на хората и да предизвикам още няколко твои постинга ще напиша още няколко реда тук

Няма да досадим на хората.



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: azardan]  
Автор [bbourgas] (restate)
Публикувано30.03.06 18:12



Незнам, обаче тоя Дим Дуков в последните няколко дни взе да ме дразни страшно много. Изключвам всичките си впечатления от него до момента...



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано31.03.06 01:36



Рече и отсече доайенката на А и А, брей?!! И говорител и изразител на мъжкото начало в нета!! Щом ти казваш!



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: ANEW]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано31.03.06 04:09



Виж сега... мальчик гей:
Явно държиш да досадиш на хората и да предизвикаш няколко мои постинга... Но... ми е точно през... чорапчетата... какви ми ги пишеш, ако в написаното от теб няма нещо, за което да се хвана, та да ми е интересно.
Ей там можеш да си попишеш с отбора на "бившите" и да си поплачете на рамо от лошата Елия. Нямам против... Щом сте бивши....!



Тема Re: "ВИП Брадър" : Дим Дуков срещу Райнанови [re: [bbourgas]]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.03.06 08:43



Е, аз затова и не го гледам, не искам да си развалям настроението...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.