Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:31 27.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.03.06 10:51



Самокритиката ще бъде в предпоследната част от поредицата - в средата на другата седмица. Няма да си я спестя, не се бой.
Ако има други въпроси и неясноти освен това за счетоводната къща казвай за да мога да отговоря и на тях. Ако не друго поне четивото ще се получи по -ясно и завършено.


---



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.03.06 10:57



Вместо счетоводна къща... иска ЕТ - позната счетоводителка.
Откъде знаеш, че е ЕТ? В текста не пише дали е "позната счетоводителка" или счетоводна мега-фирма с която съм работил преди това...
Странно преди месец четейки два твои постинга имах чувсвтото, че виждам изречения взети от устата на Аксиния.


---



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: prinyo]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано29.03.06 13:38



Ами доколкото разбирам, това не е било тайна между теб и Аксиня. Знаели са го още доста хора. Някои от тях, дори подписващи декларации за конфиденциалност... отвреме на време казват по нещо тук там... Общо взето Павлине.. няма миг в който да не съм знаела, да не знам и да не зная в бъдеще какви процеси протичат при вас и кой какво прави...
Честно казано винаги съм се съмнявала в тази информация, но ти я потвърждаваш...
Ясно е какво си целил. Твоя счетоводна къща... твой послушен ИД след отстраняването на Аксиния... УС под натиск и изолиран с факта, че веднъг месечно се събират тези хора и не са наясно с процесите в опганизацията... фактически ти оставаш единствения, който ще е наясно какво става с парите на Джемини.
Я сега кажи как стоят точно нещата с онзи член на УС, който съдите за опит за убийство...?

Със съдебното решение и твоето детрониране нещата не свършват. Започват. Ще има ОС, което търпеливо чакам. На него ще настоявам да бъде направена пълна проверка, да бъда избрана група, в който да бъда аз и която да надзирава тази проверка... и да бъде търсена пълна отговорност от теб за всяко едно нещо, без значение дали е дребно или едро. Ако не се навие общото събрание... ще бъде предизвикана прокурорска проверка... Ти и Аксиния сте отговорните лица. Аксиния е назначена от теб за ИД без конкурс. Нещо ако се намери нередно... няма да се повтори случая с Генко...
Ти носиш отговорност и за онези 2000 долара, и за несъбраните пари от Генко, и за липсите на финансови отчети, и за подписването ти на документи преди да е вписан избора ти в съда... и за всичко в тази организация... сам или в отделни случаи солидарно с Аксиния. Двама... а скоро ще станат трима... от хора, които са присъствали в УС на Джемини по твое време ще потвърдят, че ти си ги подлагал на натиск за да подписват документи и решения на УС.
А Аксиния... ще прецени... дали да те крие... или да каже нещата едно към едно както са били... със съответните доказателства...
Аз пък ще и навра в носа твоите упреци към нея за това че тя е скрила съдебното решение, че тя е свила 2000 долара... и да си прецени момичето дали да покаже нужните доказателства или... да го отнесе тя вместо теб.
Тогава вече няма да имаш чувството... а направо със сигурност ще четеш реплики взети от устата на Аксиния ... разбира се със съответните доказателства.



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: mizrahi]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано29.03.06 13:59



Освен йерархията... и отговорността е важно какъв път следва... Джемини има две материално отговорни лица. Единия е шеф, другия подчинен. Сметките се управляват заедно. Приходите и разходите се управляват заедно от тях. Тоест - подчиненият имало ли е как да разполага със средствата на Джемини без съгласието и одобрението на шефа? Възможно ли е подчинения да управлява средства без изричното съгласие на шефа.

Има един тънък момент тук. Ти кажи като юрист има ли закачка... В статията си той пише, как Акси е била избрана, но не е била назначена. Затова не й се дължат пари. Има ли разлика наистина? Защото знаем, че тя е вписана на тази длъжност в съда и знаем, че представлява фирмата със съдебно решение на база решение на УС, в което е решен и въпроса за заплатата... Знаем, че има спесимен в банката, с който тя и Председателя разполагат с парите на организацията. Как тогава ще се отрече, че тя има право на заплащането определено й от УС?
Комитета по труда няма ли да се заинтересува защо Председателя не й е заплащал заплата? Не се ли води експлоатация на човешки труд? Кой е бил отговорен, че на Аксиния не й е заплащана определената заплата, както са били длъжни по закон? И дали не й е била задържана заплатата за да бъде подлагана на натиск по този начин?
Много въпроси...
Кажи като юрист...ама не рутинно мнение.. а виж в книжките..



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.03.06 14:55




Машината за конспирации пак се завъртя, бълвайки поредния си недоносен псведосценарий.
Конкурс за ИД и за ПР имаше, беше надлежно обявен.
Винаги ми е било ясно как точно тече комуниакцията между теб и Аксиния, тъй като и двете се издавате. Опитът сега да ми запушиш устата няма да успее и поредицата няма да завърши преди да съм казал всичко, което искам да кажа.
Развитията в Джемини трябва да се знаят не само защото така е коректно спрямо всички нейни членове и заинтересовани от дейността й, а и защото са полезни за всички, които смятат да се занимават с НПО дейност.
Аксиния няма за какво да ме крие, но съм сигурен, че двете с общи усилия ще намерите нещо. Практиката показва, че двете добре се сработвате - през януари - февруари, а и през миналата година.

Сега нещо за въпросите ти относно материалната обезпеченост на твоята съратничка.

[Възможно ли е подчинения да управлява средства без изричното съгласие на шефа.
Да, възможно е. Парите се изтеглят за едно нещо, а зад гърба се дават за друго. Така стана с парите за ходенето в Полша, за което ще разкажа в следващата част.

Как тогава ще се отрече, че тя има право на заплащането определено й от УС?
Нито УС, нито някой някога е определял заплата за Изпълнителния директор. Никой никога не е назначавал Изпълнитеелн директор. Силата на подписа му идва от съдебното решение с което се определя за представляващ. Никой никъде не е дефинирал Изпълнителния директор като "длъжност" - как се назначава, с какъв договор и т.н. Фактът, че Аксиния е работила година и нещо без договор и заплащане означава,че тя е работила като доброволец - също както членовете на УС, например. А и тя всъщност сама даде идеята да е така още преди година и нещо.

Поредната интрига е, че обвинявам Аксиния в присвояване. Никъде и по никакъв начин не съм отправял обвинения нито в присвояване, нито в злоупотреби. Започни най-после да четеш това, което е написано, а не това, което ти се иска да е написано.


от хора, които са присъствали в УС на Джемини по твое време ще потвърдят, че ти си ги подлагал на натиск за да подписват документи и решения на УС
Това е клевета, която си взела от Аксиния и постоянно повтаряш. Кои са тези хора и за какво съм ги натискал да подписват?

Редактирано от prinyo на 29.03.06 15:54.



Тема Re: Първият изгоненнови [re: eлия]  
Автор stonewall (непознат)
Публикувано29.03.06 20:43



Елия, по същата логика някой може да попита и теб защо не си пишеш в Ева и Ева.

Защо наистина не спрете с тази разправия, която вече "леко" започна да става досадна.

"Happiness is an option...."


Тема Най - после!нови [re: azardan]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано29.03.06 21:17



Браво, момчета и момиче! Най - после разплетохте поредната тема и доказахте, че тайните конспирации на гей организациите лежат винаги в основата на всичко. Те се оказаха в дъното на аферата Дим Дуков - Райна и аз съм убеден, че и за в бъдеще ще се окажат винаги в дъното на всяка тема от клуба Адам и Адам благодарение на вас, които винаги успявате да разнищите нещата!



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: prinyo]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано29.03.06 22:04



Че какво лошо виждаш в това да сме съратнички? Аз не виждам нищо лошо. Ако ме познаваше малко по-добре обаче... щеше да знаеш, че все още не ми е съратничка... Защото никога не допускам мои съратници да бъдат обвинявани без да надам див вой и да ги защитавам безрезервно с всякакви възможни и невъзможни средства и на всякаква цена... според сериозността на ситуацията... А Аксиния все още не я защитавам. Засега.
Толкова по този въпрос.

По другите въпроси.
- Не мога да отрека ползата от това да познават хората от първа ръка и честно представени процесите в Джемини. Но... и ти, досущ като другите, повдигаш завесата едва когато те изгонят. Докато беше Председател, дори тук - в този клуб... ти обясняваше колко е красиво всичко в Джемини... как най-после се работи както трябва, как всеки, който вижда нещо нередно е зложелател... и прочие нещица... Така че оценявам по достойнство намерението ти да повдигнеш завесата, но и отчитам защо и кога го правиш. Все пак е полезно... независимо от причините и времето.

- Ако Аксиния е харчила пари нецелево, тя си носи нейната отговорност. Но нейната отговорност не те освобождава теб от отговорност. Като Председател, ти си бил длъжен да следиш за какво се харчат парите, да поискаш отчет за какво са похарчени и ако не са похарчени целево си бил длъжен да потърсиш сметка. Ако не си потърсил сметка по съответния ред - носиш отговорност за безстопанственост и липса на контрол. Тази отговорност не е само морална, доколкото съм запозната. Адвоката ми ще каже как точно стоят нещата.

- Доколкото знам има решение на УС за назначаването на Аксиния на тази длъжност. Аксиния може да се появи в съдебното решение само и единствено на базата на такова решение на УС, което трябва да е било внесено в съда, за да се направят нужните промени в представителството на организацията, където Аксиния се появява като представляваща Джемини именно в качеството си на Изпълнителен Директор. Ти какво очакваш да е нужно за назначаването й? Това е повече от достатъчно. Не е необходим трудов договор за да заема тя тази длъжност. Решението на УС и вписването му в съда има силата на назначение на Аксиния Генчева като ИД, според Устава на Организацията. В Устава се казва, че ИД се избира, а не, че се назначава. Не съм видяла все още това решение на УС. Ако в него или в друго решение на УС има определена заплата за тази длъжност, мисля, че тя ще е дължима, като стой та гледай. Ако в решението на УС или на ОС не е определена с конкретни цифри заплатата, но е уточнено, че това ще е платена длъжност, Аксиния може да съди Организацията и да иска каквато й хрумне заплата за изтеклото време. Примерно - 10 000 евро на месец. Вече съда ще определи какво ще й присъди. Примерно 400 лева на месец. Според хормона на съдията... Но във всички случаи ще й присъди дължима заплата.

- Аз поне прочетох като обвинение в присвояване следните твои изречения:
"...през лятото в Джемини е влязло дарение от 2 хиляди щатски долара. Управителният съвет не беше уведомен изобщо за това дарение, а и досега не е ясно за какво точно е било изхарчено...."
Ако това не е обвинение, че 2000 долара са похарчени от Аксиния без никой все още да знае за какво... то какво е тогава?
Похвала? Констатация? Жалба? Вопъл?

- Клевета. Ти само това си повтаряш от сума време... "Клевета, Клевета" и докато се оплакваш, че те клеветят, сам показваш как нито си наясно какво точно става в организацията, нито си наясно с Устава й, нито с нищо... Не знаеш какви решения взима Аксиния... не знаеш какви проекти е подготвила и представила, не знаеш кого назначава и уволнява, не знаеш какви договори подписва, не знаеш за какво харчи парите, не знаеш Деси къде се появява, къде пътува не знаеш... не знаеш нищо... Ама да викаш "Клевета" знаеш...
Ми не знам дали е клевета... Не съм присъствала там, но тези хора ми го казаха и се съгласиха, ако се наложи да потвърдят думите си. Не пред теб, разбира се... а пред Общо събрание или пред контролни органи. И само ако се наложи.

И още нещо да те попитам... Джемини загуби дело, по което дължи на ищците 620 лева, ако не се лъжа. Или 630... Милен да каже колко бяха... Отделно вероятно е харчила пари за адвокати и други разходи... Като член питам... кой ще поеме финансовата отговорност за тези профукани средства, които нямаше да се наложи да си дават, ако ти се беше запознал с Устава и законите на България и не се беше окопал на Председателското място, а бе подал оставка заради нелегитимен избор. Аз като член нямам намерение, парите на организацията вместо да се харчат в наше добро...да се пилеят в опити на отделни хора да запазят поста си. Защото ищците са давали хонорари, такси и куп други по-дребни разходи от собствения си джоб в търсене на истината и законността... А ти смяташ ли да възстановиш тези средства на организацията в обществена полза Джемини... или смяташ да опиташ да се изнижеш по терлички? Мисля, че новия УС трябва да заведе едно исково дело към теб за да възстановиш нанесените на Джемини щети по това дело. Но защо пак до съд трябва да се стига?



Тема Re: Първият изгоненнови [re: stonewall]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано29.03.06 22:08



С най-голямо удоволствие. Но не мога да подмина провокациите му да създава напрежение във отдавна спокойния клуб и да опитва да всява размирици. Пуснеш ли го под одъра - той се качва на одъра.
Иначе от мен лошо да си чул за друг, освен за.... ммм... виртуални и реални кариеристи?



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано29.03.06 22:13



Не, не говоря от името на хората тук и съм го казал (че не мисля само аз така е факт). Останалите също ще дойдат на този акъл, може би по-късно. Но това е в перспектива.

Не те карам да надничаш от никъде. Твое си е правото да ме четеш или не. Както аз си имам правото да си кажа каквото намеря за добре където намеря за добре. И да излагам моите си заключения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.