Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 27.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано29.03.06 22:16



Все тая прозрачна тактика - хапе и после подвива опашка "с достойнство". Аре у лево.



Тема казуси...нови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.03.06 22:52



В статията си той пише, как Акси е била избрана, но не е била назначена. Затова не й се дължат пари.

Тия неща в книжките не ги пише :) въпрос на тълкуване на Закона, въпрос на съдия... Все пак личното ми мнение е, че ако няма трудов договор - няма и основание за финансови претенции, освен ако не е било уговорено някакво заплащане...

За пример ще дам теб - ти си ИД на Билитис, поне формално, определена си, вписана си в съда, но нямаш трудов договор, нямаш задължения, нито заплата...

Естествено, колкото юристи, толкова и мнения - ще се намерят и такива, които да твърдят, че всеки труд е възмезден и ИД следва да получи средното за длъжността си възнаграждение... и в това има резон.

При всяко положение ще бъде интересно да се види какво ще реши съдът...



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: Sam]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (кайсиево сладко)
Публикувано29.03.06 23:20



Факт? Потвърден от? Единствено и само от твоите изказвания/думи. Да, че теб и още няколко души ви тресе параноята и ви се привиждат "врагове" и какво ли още не, е ясно. Дали на много или малко хора, това не знам и няма как да знам. Нито пък ти можеш да знаеш какво мислят хората тук, при положение, че сме единици тези, които разговаряме, а останалите по една или друга причина запазват мълчание.

Не ти отива да се правиш на врачка. А ако "останалите" дойдат на твоя акъл...

Не ограничавам никоя от твоите свободи. Но пък аз от моя страна имам правото да ти опонирам всеки път, когато сметна, че изказването ти не е уместно(според моите стандарти и за мен самия).



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано29.03.06 23:51



Факт, потвърден ако щеш от твоите думи: теб и още няколко души. Друг е въпросът в какво изречение ги слагаш тия души.

И естествено, че имаш правото да опонираш. Нали затова е клуба. Да си изказваме мненията и да си опонираме, ако мненията ни не съвпадат. Това казах и в предния си постинг. Жалко, че се налага да повторя.

Ще ти напомня това мнение след година, ако не си го изтрил дотогава.



Тема Re: казуси...нови [re: mizrahi]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано30.03.06 00:36



Да... но в моя случай нито за миг не е било предвиждано тази длъжност да бъде платена. Докато в техния случай... ако не се лъжа... има решение на УС или на ОС това да е платена длъжност. Само че според устната договорка, тя е нямало да получава предвидените пари, докато не се намери финансиране. Затова и после Павлин казва, че Аксиния се отмята от устната договорка. Тоест... може и да има доказано уговорено плащане...
Големи бози... тия хора не се ли съветват с юристи преди да взимат решения...



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано30.03.06 00:37



Търси реванш човека.. не му връзвай кусури...



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.03.06 01:07



С това си изказване да не се кандидатираш за член на следващия управителен съвет Елия?

Съзирам едни такива мераци в тебе всичко да разрешаваш по съдебен ред. Що не вземеш да искаш от приятеля ти Мизрахи учебниците по право и сериозно да се захванеш с темата. Току виж си опандизила всички гей активисти в България за действия или бездействия. И кой ще е номер едно после... ухааа :-))



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: ANEW]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано30.03.06 04:07



Ами то се оказа, че само по съдебен ред може да се решават проблемите. Защо това те притеснява, ако всичко е наред? Защото не е наред ли?
Като няма сговорчиви хора в Джемини и всеки носи от девет кладенеца вода, за да доказва, че незаконното е законно...изобщо нямам намерение занапред да споря. Казвам с какво не съм съгласна и защо... консултирам го с юристи и ако не се чуе думата на юриста, има си съдебни органи.
Не са ми нужни учебниците по право на Милен. Защо аз да уча право, като си има готови и изучени адвокати. Излагам му тезата си... цакам му хонорара...а той взима скъпо... негова работа е да намери печелившите юридически решения. Ако не съм права... загубата си е за моя сметка. Ако съм права...е за сметка на неправия...

Ясно е, че на някои хора спокойствието около кацата с мед ще бъде нарушено... но пък според мен е крайно време да бъде нарушено. Не само това... искам да покажа в бъдеще на всички недоволни и сърдити... че само с действие може да се накарат организациите да работят за хората от общността, а не за лидерите си. И с това ще се стигне постепенно до момента в който хрантутници и търсещи популярност няма да виреят в Джемини...

А ти може просто да подкрепиш новата инициатива...
Впрочем къде изчезна? Нали ти беше един от ревностните защитници на Павлиновата правда... един от онези, които ми се смееха като разправях, че той дори не е член на Джемини и е нелегитимен...
И сега идваш да изразяваш недоволство, че там някаква си Елия иска да е по закон всичко...
Еми искам... и ще го наложа.
И хич не ми пука дали ти или други се дразнят от това...
Нали си имате 24 хомосексуални депутата.. променете си законите така, че да са ви удобни...или спазвайте настоящите закони.



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.03.06 08:54



Приятно висене по коридорите на съдебната система! Все си мислех обаче, че има и други начини да канализираш бурната енергия в тебе, но разбира се това е твоето решение и определено историята ще те запомни като Елия ищцата!

С риска да досадим на хората и да предизвикам още няколко твои постинга ще напиша още няколко реда тук.

Не съм изчезнал, просто не съм писал във форума, защото не съм имал време и не считам, че това е висша форма на проява или активизим в каквато и да е форма. Не считам този форум за основна форма на изява. Ще пиша когато реша и няма да позволя на Елия да ми обяснява кога трябва и кога не трябва да пиша. Защото това е А и А, а не Е и М форум.

Относно "нашите" депутати. Май не сме видяли кой знае каква файда от тях засега. Ти май нещо се разграничаваш от тях, що не ги подгониш и тях за бездействия и т.н? Защо така бе Елия, защото са мъже ли?

Честно Елия, не ме дразниш и не ми образуваш нерви с писанията си, просто се забавлявам като гледам до къде можеш да стигнеш.



Тема Re: мизрахизми, елинизми...нови [re: ANEW]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано30.03.06 12:59



С риска да досадим на хората и да предизвикам още няколко твои постинга ще напиша още няколко реда тук

Няма да досадим на хората.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.