Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 05.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Охооооооо, друже ти пакнови [re: Crazy Space]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано28.11.17 19:08



Даже Фъки има по-добър книжовен български от него, а Шърка го посъветва нещо поодобно:)

Сашето се справя доста добре, а Фъки чупи тъпомера, но го прави нарочно според мене, поне по отношение на езика....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Охооооооо, друже ти пакнови [re: persone-48046]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 19:11



Значи като вземеш предвид, че книжовния фиромски е основан на централни македонски диалекти, че е наблъскан със сърбизми и англицизми въобще не се чуди, че нашия книжовен език основан на централни диалекти им е труден. Не случайно има сентенция "У нашто село само я викам аз". Колкото до моя фиромски, аз имам дълбока подготовка предвид, че разбиорам сръбски но все пак си е въпрос и на тренировка и желание което на човека явно му липсва и не можем да го обвиняваме за това. Цяло чудо е, че е решил въобще да пише на български форум предвид тамошните условия, стереотипи и манталитети.На момент ми се струват като някакво стадо такова скупчено не желаят много да комуницират с външни:) Един вид самодостатъчни са си:)Това бих казал, че е и реалната основа на техния сепаратизъм и това не е от днес, за какъв чеп им е трябвала например Вътрешна организация, че даже и влизат в реални борби с убити с четите на върховния комитет? а после реват, че България не им помогнала 1903.Абе не е случайно, че от тях най-малко останаха в България. И тия басни за 2-3 милиона с потекло от Македония са леко попресилени. Не виждам някакви особенни причини особено в чукарите на Вардарска Македония да се плодят като зайци а в Мизия и Тракия да са се въздържали от секс. Както и да е май засегнах доста сериозни теми извън конретния повод:)



Тема Re: Охооооооо, друже ти пакнови [re: Shtrkot]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 19:17



Преди по времето на студената война го правеше особенно нарочно. Сега след затоплянето просто тук таме слага някой тъпизъм е така за "цвят"

Аз на Сашето когато пише по-трудно му разбирам и от на фъки и от ако пишеше на книжовен фиромски:) Но все пак предвид, че тук четат и хора които не знаят фиромски..а бе да си тера далjе :)



Тема Точно така [re: Crazy Space]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано28.11.17 19:23



нема крал без дворски шут нито правило без исклучение



Тема Много ми е умилителнонови [re: persone-48046]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано28.11.17 19:25



да си говорам на мој балгарски...сега по стари години да се оправам касно е



Тема Аз сам за Ф-кинови [re: Crazy Space]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано28.11.17 19:26



професор доктор по балгарски



Тема Ште свикнешнови [re: Crazy Space]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано28.11.17 19:29



става дума за неколко букви които ми липсват и вместо тјах слагам наши



Редактирано от SashetoBE на 28.11.17 19:29.



Тема Re: Много ми е умилителнонови [re: SashetoBE]  
Автор persone-48046 (върховист)
Публикувано28.11.17 19:30



Абе мани ги тия приказки от селски вечеринки. Доколкото разбирам си младичък.





Тема Re: Аз сам за Ф-кинови [re: SashetoBE]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 19:32



Само като напишеш бАлгарски и приличзш на един от тия "функционално неграмотните" които излизат от българските училища:) Не мисля, че някой даже и незнаещ фиромски няма да разбере бугарски или б"лгарски но ти си знаеш най-добре:)



Тема Една година сам постар однови [re: persone-48046]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано28.11.17 19:33



ЧерњоПеев, па ти сега сматај ако знаеш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.