Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Не знам, вашите извори околу разбирателства [re: Shtrkot]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано18.10.17 12:42



на професионално ниво помеѓу историчари ми се многу сомнителни. ЈАс претпоставувам дека од наша страна во комисијата за историја ќе има најмногу од ранг на професионални политичири, евентуално математици

.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от SashetoBE на 18.10.17 12:42.</EM></FONT></P>

Редактирано от SashetoBE на 18.10.17 12:43.



Тема Re: Не знам, вашите извори околу разбирателстванови [re: SashetoBE]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано18.10.17 13:28



Ние ще изпратим Божидар Димитров, Дебелата Берта на българската историография....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Така ли ?нови [re: Shtrkot]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано18.10.17 14:52



е тогаш ние Васко Ефтов





Тема Re: Така ли ?нови [re: SashetoBE]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано18.10.17 22:45





Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Милата Мирка...нови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано19.10.17 22:21



... къде отиде оня комсомолски ентусиазъм от преди 5-6 месеца... когато Тръмп взе изборите. Готвеше за триумф, до къде го докара, горката.



Тема Јоване, дали отскокнавменови [re: JovanDamaskin]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано28.11.17 11:53



или уште паѓаме ? Ниту дно глеам ниту дупка глеам !



Тема Re: Не знам, вашите извори околу разбирателстванови [re: Shtrkot]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано28.11.17 11:59



Ние ще изпратим Божидар Димитров, Дебелата Берта на българската историография...
Гледам го нещо издиша напоследък ...



Тема Re: Не знам, вашите извори околу разбирателстванови [re: ludo-mlado]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано28.11.17 14:27



пенсия....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Започва последната етапа од пропадането на македоннови [re: SashetoBE]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 17:45



Аз до последно мислех, че си българин който се прави на фиром или възмиожно да си наистина фиром но под влияние на нашите служби. А си мисля така понеже имаш някакво така да се каже чисто българско разбиране за нещата което не бих казал, че е възможно за фиром преминал през югославската образователна и медийна среда във Вардарска Македония.Даже Канзуров който се декларира за осъзнат българин си остава фиром който се мисли за българин понеже бил прочел това онова от историята.Относно македонизма и неговото умиране.Само тук в България на македонизма се гледа като на изкуствена антиобългарска доктрина. във Вардарска Македония на макледонизма се гледа както тук на българизма. Тоест ако някой си въпбразява, че е възможно да бъде "победен", "заличен" и т.н. македонизма това според мен няма да стане освен ако не се случи някакво чудо и тук да настане такъв просперитет, че фиромите да искат масово да работят тук и т.н.След като са се сменили поколения практически за повече от 100 години които са нямали възможност да бъдат българи ако някой си мисли, че ще се осъществи някаква масова и свободна ребългаризация той жестоко се лъже. Така, че вместо да убиваме македонизма ние трябва да се насочим към премахване от него на уродливите му израстъци.Грешна е тезата, че той изначално бил антибългарски.Това е като да кажем, че българизмът или сърбизмът или русизмът са по своята същност антиславянски.Казано накратко най-многото което можем да постигнем е да кажем, че предците на днешните фироми са били българи което много хора там са склонни да признаят, включително една женица от дойче веле.Но те са открито против тях да ги възприемаме като българи и езика им като български.Еми ако не се чувстват българи а езика им макар и като тях самите основан на български диалекти вече не е съвсем български. Да ако си имал щастиети да понаучиш малко сръбски нямаш вече наистина никакъв проблем с разбирането му но ако не поназнайваш сръбски е изключително трудно да се разбереш ако не ти кажат какво значат някои сръбски или английски думи в него.с две думи фиромският език трябва да бъде признат като отделен език какъвто той всъщност е.Продължавайки разсъжденията си смятам, че след като фиромите вече не са българи то трябва да ги третираме като небългари и да не се занимаваме с тях повече отколкото заслужават небългари.Все пак имаме доста бедни региони където нищо не е цъфнало и вързало та да тръгнем да оправяме и тях.Съвсем други щяха да са нещата ако след разпада на Югославия там едни българи масово искаха да се обединят с нас. Такива българи там няма, единици са и то вторично осъзнати като Канзуров който е доста интелигентен и не бихме могли да очакваме мнозинството население на фиром да са като него.Така, че аз съм за специални отношения с фиромите само околкото те признават българския си произход и искрено желаят добри отношения с нас. Защото ако сега недай боже се върне ДПМНЕ на власт всичките тия "успехи" ще се изпарят в един миг, те не са на здрава основа,а само на конюнктурното желание на Заев и СДСМ за експресна интеграция.Даже да влязат в ЕС аз очаквам проблеми от тях след като тамошните аналози на Ковачев и тоя малкия от БНД му забравих името станат евродепутати.



Тема Re: Започва последната етапа од пропадането на македоннови [re: Crazy Space]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано28.11.17 18:00



тоя малкия от БНД

Ти почна като Пенев СТратега...

Джамбазки му е името...



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.