Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:34 27.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема ПОЩОРЯВАНЕ!нови  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано23.12.08 21:01



И понеже е Коледа, а на Коледа стават чудеса.
И Дядо Коледа раздава подаръци.
Та има едно скромно подаръче за слушалите тая година.



За непослушните, а и за тия дето не знаят какво и къде да намерят, се сърдете на очилатото, наприказвало много глупости на предната тема, джуде.

П.С. Всякакви асоциации с нелегално и незаконно издаване на "Going postal" на Тери Пратчет са плод на жадни мечти по Коледа.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re:нови [re: Бorдaнoв]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано23.12.08 21:16



значи вузева не излъга на панаира и ще излезе все пак? януари?

пп: о кажи че вече е излязла :)))

No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано23.12.08 21:25



Ако чакахме на Вузева...
Не е излязла, но я има.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано23.12.08 21:30



Жалко, че не мога да споделя радостта ви, а ми се иска - и все пак, поздрави!

(защото не харесвам Пратчет)

Засега - без подпис...


Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Zvezdichko]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано23.12.08 21:43



Мило момче, кака ти Фокси вече ти намекна, че си го тражеш, оти сакаш да си го найдеш?



Редактирано от Kopo на 23.12.08 21:43.



Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано23.12.08 21:43



Оплешивяващото джудже каза:
"За непослушните, а и за тия дето не знаят какво и къде да намерят, се сърдете на очилатото, наприказвало много глупости на предната тема, джуде."



Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано23.12.08 23:24



Айде, тя темата ушла в обичайния спам.
Накратко за неразбралите.
Готов е превода и на "Пощоряване" /аз даже гордо си поиграх с корицата/, но тъй като за предната книга Вальо вдигна вой до небето за copyright и copyleft /донякъде справедливо/, а някой стигна до Вузева /определено несправедливо/, ще си чета книжката сам, защото разпространението е нарушение на закона.
За всички, които са готови да преглътнат нарушението - има мейл в профила ми.
За останалите - "Кривънци!".


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Наздраве, Иване!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано23.12.08 23:37



Наздраве !!!



Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано24.12.08 02:45



За това къде е отишла темата можеш да благодариш на тона, който си й дал, както и на другарчето си Росо.

С милиция да те бяха мъчили, едва ли щеше да си признаеш колко си двуличен. :( Как се вързва сегашната ти "обява" с предишните ти изявления в защита на авторското право? И между другото, описа ли си вижданията на твоите многобройни поддръжници, дето ти пишеха лични бележки? И как реагираха те? Предполагам, с още лични бележки.

Твоето изказване е демонстрация на един от най-лошите нашенски принципи, че правата са права само когато защитават нас, а другите да го д...т. :( Едно говориш, друго вършиш.

Само не се впускай в обясненния как "технически" не нарушаваш закона. Всичлки занем, че книгата утре ще я има по уеба, ако вече не е там.



Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано24.12.08 05:46



Агенцията "Един Вальо каза" е голяма работа - винаги прясна и проверена информация!
Желая на всички весели празници. По Коледа стават чудеса.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано24.12.08 06:36



Иване, не е важно какво казват другите за тебе, а какво казват собствените ти дела (и думи, впрочем): "Аз, като ръководител на културна фондация, съм избрал да спазвам Закона за авторски исордните им права." (печатните грешки са си на автора; освен това съм бил пряк свидетел на неумирашата ти любов към DRM-а, което не забелязвам да отричаш). И тия неща са казани от човека, който щшедро раздава подаъци: "Та има едно скромно подаръче за слушалите тая година."

Аз уважавам идейните проитивници (сред които се слагам и аз) на закона за авторските права, но не харесвам хората, които искат хем да се възползват от това заоново недомислие, хем да ударят келепира, когато никой не гледа. А ти се изявяваш като един от тия хора.

Весела коледа на всички (без Иван и дон Поко, разбира се; на тях им пожелавам повече време за мислене по празниците, а мисленето не винаги е весело занимание) и от мене и дани новата 2009 г. ни зарадва с повече и по-хубава фантастика!



Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано24.12.08 08:06



Вальо, да си некадърен писател не е порок, но си мислех, че поне в тоя форум сме сложили някакво долно ниво на интелигентност. Не ми доказвай максимата за българина - стигнахме дъното и копаем усилено.
А и темата не е за това.
И за да не дълбаем по празниците от пусто в празно - докато продължава идиотската политика на Вузев да не издават Пратчет смятам да разпространявам направените преводи на неговите книги при съответните условия - непубликуване, неразпространение и прочие. Формално нарушение на закона си е и затова всеки, който иска да получи екземпляр, трябва да е наясно с това.
Превидът няма да се появи в нета, както го няма и предния, както не се появиха и много подобни книжки /български/, които по споразумение с авторите разпространявам така -" четете, но нищо не се публикува никъде, а като се намерят пари за издаване, ще предложим и книжен екземпляр."


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ! [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано24.12.08 09:16



Самооценка ли си правиш? Щото моят постинг на 2/3 се състои от твои литературни бисери.



Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано24.12.08 09:19



1. Вальо не е некадърен писател. Може да не е ПРОФЕСИОНАЛЕН ТАКЪВ, но определено не е некадърен. А че ти си най-големият професионалист - това с удоволствие ще го кажа,за да знаят всички, които ги мързи, или не знаят, че има сайт www.sf-sofia.com


2. А че млатиш яко с брадвата по неудобнически спрямо представители от народа И, даже ти още не си го отрекъл, защото прекалено много хора знаят, че е истина. Но нали е важно брадвата да е честна и демократична хахахахахаха Спазваш, дето се вика, нивото на интелигентност, защото е важно брадвата да свисти интелигентно.

В очите на вълка грееше душевна мъка и неукротима любов към овнешкото.
Борис Андреев



Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано24.12.08 09:21



Генерале, мерси за оценката, ама аз наистина съм некадърен писател, да не кажа посредствен. Но не двуличнича.
Но това не е по темата.

Редактирано от valio_98 на 24.12.08 09:22.



Тема Jingle bellsнови [re: Бorдaнoв]  
Автор Йopooл-ГyйМодератор (обитательбездны)
Публикувано24.12.08 10:19



поувлякли се бяхте.
и в неокастрения клон се увличате.
весели празници!

Everything in moderation. Especially moderation.


Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано24.12.08 10:44



Ох, то май в тоя клуб има само 2 теми
Едната е - имали авлии
Другата е - какъв мръсник е Богданов.
Бих приел морални оценки, дори и от бивш политически офицер, комунист и прочие / имало е хора дето наистина вярват/. но от човек предал и партията и религията... Щастлива Ханука Генерале.

А темата по-случайност е различна - една книга, на един харесван автор, който кой знае защо не искат да го издават. И премиерът пита същото на панаира.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Kopo]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано24.12.08 11:11



Еш! Е къде ни отидоха хубавите коментари? Тамън тази тема стана една от най-забавните...



Тема за някогашните влакове, хвалбите и дребните крадцинови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано24.12.08 11:49



Много отдавна беше, пътувах с влака от Бургас за София, а може и да е било обратно, а може и да не е било... И се оказа, че един от спътниците ми е милиционер.

Едно време във влаковете хората разговаряха един с друг, не както е сега в автобусите, където всеки мълчи и се взира в прозореца. Навярно защото седалките гледаха едни към други и човек можеше да погледне спътниците си в очите, но може да има и други причини, кой знае.

Милиционерът разказа, че дребните крадци най-често се издънват, защото не издържат и се похвалват на някой какво са направили. После е лесно - всяка милиция-полиция си има информатори, а и ако понатиснат десетина други мошенници от бранша слде някой по-нахален обир, все един ще проговори за да отърве кожата.

Сега разбирам колко е бил прав човекът, няма нишо по-разкриващо от желанието да се похвалиш.



Тема Re: за някогашните влакове, хвалбите и дребните крнови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано24.12.08 12:11



И ти с какво точно се хвалиш в момента?


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Jingle bellsнови [re: Йopooл-Гyй]  
Автор sinsky ()
Публикувано24.12.08 14:09



Ми то за това са клоните, да скачаме по тях :)



Тема Re:нови [re: sinsky]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано24.12.08 16:47



+10



No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.

Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано24.12.08 17:58



Тук често и естествено темите минават към изясняване на отношения, което в кръчмите неотклонно завършва с трошене на бутилки в глави, но не е зле човек да си знае мярата.
Тъкмо спрямо Генерала да изпадаш до макартистко-сталинистки изцепки... Е, даже не е смешно, да ме прощаваш. Все пак за разлика от тебе го познавам повече от тридесет години и подобни набези будят само жалостиво недоумение.





Тема Re: за някогашните влакове, хвалбите и дребните крнови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано24.12.08 20:15



Ами хваля се, че съм се возил на влак, разбира се. Толкова е просто, как можа да не се сетиш? А пък си такъв умен човек...
От друга страна, ти се хвалиш, че можеш да говориш едно и да вършиш обратното.
Различни са ни мащабите.



Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Diletanta]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано24.12.08 20:21



Понякога наистина съжалявам, че не сме в кръчма, щяхме да се напием преди да се сбием, а сега не може.

По-добре игнорирай опитите на Иван да отклони темата. Като му зададе човек конкретен въпрос, той все напира да изяснява я моралния облик на питащия, я качествата му като писател. Жалко, че не се е родил по-рано, от него щеше да стане чудесен партиен секретар, от онези лошите дето ги показват по филмите. Или шеф на писателски съюз... Чакай! Ами че той е шеф на нещо като писателски съюз!!! Как не забелязах по-рано...



Тема Верно бе!нови [re: valio_98]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано24.12.08 20:23



Имам и идея. Дайте да му открием статия в уикито:





Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано24.12.08 22:01



O, ако имаш желание за един кръчмарски бой, тя поканата си стои отворена от предишната подобна тема:)))
Наслушах се на тема какво съмнаправил и как съм го направил
А давате ли си ясна сметка, че вие с генерала само дуднете по мене и правите опит да светите с отразена светлина. Да, да знам, Генерала е бил голяма работа. Хванах част от това време. Сега правилното граматическо време е минало свършено.
И да, шеф съм на литературна фондация, с голям сайт, с издателство и с множество културни прояви.
Нали си даваш сметка, че това не става с блеене по звездите, а седем години /че и повече, ако броим Словото/ неистов труд.
Дори и тая тема е защото съм направил нещо /правилно или не/. Преброй темите назад и ми намери предната, в която се говори за нещо направено.
Само да не се казва пак нещо за Пратчет.
Айде Генерала е ясен, ама ти си голям комплексар наистина.
И както е в оня виц - "за особено тъпите - на БТР-а", обяснявам за последно.
Тази тема е за нещо, неправилно според ЗАСП. Нещо като линк за замундата примерно.
Четенето на темата не води до нарушаване на закона. За останалото всеки си решава сам.
Теб като не ти стиска, нямаше нужда да изписваш толкова кофи мастило и пак да ставаш за смях. Май наистина не ти е останал никой приятел тук.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Благодря!!!!!!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано24.12.08 22:41



Иване-Слънце, благодаря ти, че не взимаш такса за светлината и топлината, с които тъй милостиво ни даряваш! Благодаря ти за обяснението колко се велик! Без това нямаше да се сетя, наистина.

Всичкио вие там, огрените! Строявайте се бързо в две редици! На колене пред нашия благодетел, световно известния, великия, единствения труженик на литературническия фронт, който сее блясъка на Словото и Буквите сред нас! Бийте чела в земята! По-силно, че не се чува кънтенето!!!

Поклон пред Иванът Слънце!



Тема Re: Благодря!!!!!!нови [re: valio_98]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано25.12.08 12:52



Da se sveti imeto mu, da bude voljata mu. Amin.





Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Diletanta]  
Автор sinsky ()
Публикувано25.12.08 15:32



>..неотклонно завършва с трошене на бутилки в глави..

Не е вярно, само вие ги правите тия работи. На нашия клон дето го орязаха си се обиждахме тихо и прилично и писахме на кирилица, но вече го няма иначе можеше да го вземете за пример.



Тема Не, не е от "Ерата на милосърдието"...нови [re: sinsky]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано25.12.08 19:36



"основните му елементи - непредсказуми диалози и затвореното пространство, където хората са изоставени на собствената си и взаимна милост."

.... ами от мотивацията на Нобеловия комитет при награждаването на Харолд Пинтър с Нобеловата нагарада за литература от преди три горини. Там се казва, че той е върнал на тетъра тези елементи...

Далеч съм от мисълта, че тук творим драма като на Пинтър, по-скоро се получава фарс.



Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано03.01.09 17:40



Е, вече мога на човешки шрифт да ти благодаря за поздравите послучай Хануката.

Що се отнася до моето предателство на Партията, 1000% съм сигурен, че не страдаш от това, би трябвало даже да се радваш, ама не предполагах, че ще ти е толкова терсене за предателството на религията. Айде да ти е честито /извинявай за закъснението/ раждането на Спасителя. Твоята вече е лесна - можеш да си мърсуваш на воля, има кой вече да ти изкупи греховете. Може и да е копеле Ицето, ама хубава работа е свършил. Ние да му мислим!



Тема Що за спор?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано04.01.09 15:06



Знаете ли... Седите и спорите тук кой прав и кой не. Авторски права.... ПРАВА НА ИЗДАТЕЛСТВОТО ДЕТО ДВЕ ГОДИНИ ГО ЧАКАМ ДА СИ НАТУТКА МЪРЗЕЛИВИЯ НЕКАДЪРЕН ЗАДНИК И ДА ИЗДАДЕ НЕЩО????? ВИЕ ДОБРЕ ЛИ СТЕ???? Лично аз желая скорошен фалит/банкрут/изличаване от лицето на земята на това издателство за да може правата за издаване да преминат в ръцете на някой който има представа какво значи издаване на книги! До тогава се надявам да се намерят хора които да преведат всичко което тези иначе толкова симпатични зомбита от това псевдоиздателство задържат ГОДИНИ наред!
Благодаря за превода, желая Ви успех.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: hannibal]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 18:22



А, това е начина по който Иван Богданов иска да представи спора, защото иска да се почувства като герой (това е само предположение от моя страна, за мотивите му може само да предполагаме).

А спорът е дали е етично това, което прави Иван Богданов: когато става дума за неговите книги, иска защитата на закона, а когато става дума за неговото нетърпение като читател (ако разбира се зад цялата работа не стоят по-меркантилни мотиви, но за това можем само да предполагаме, бъдещето ще покаже; покрай Иван Богданов аз май ще свикна да очаквам най-лошото от хората), тогава законът да се поотмести, моля. И нещо повече, арогнатно размахва палец на следващото издателство - да внимават, щото.... Забележи, че Иван не може да отрече нито едно от тия твърдения, защото собственоръчно ги е написал във форума. Писнало ми е от подобен ганьовски начин на мислене. :(
Та за това е спора., хайде да не

П.С. А на теб предлагам следното - представи си, че си издател. инвестираш в правата на някой известен автор. Издаващ по 1-2-3-4-5-... негови книги годишно. Ама хората са бедни, страната перманенто е в криза и не ти изкупуват тиража. Вместо това хорят и четат по руските сайтове, применро. Какво ще направиш, преди да продължиш да издаваш? Съвсем сеирозно те питамм, какво ще напрвиш?

П.П.С. Ето тука можете да четете почти целия Пратчет съвсем легално:


За свалянето не съм сигурен.
Да поясня: преди около 1/2 или 1 г. някаква издателска или по-скоро разпространителслка фирма изкупи почти всички големи руски библиотеки (мисля, че само Мошков не се продаде), изчисти нелегалните неща и сега приемат само текстове от автори или от собственици на правата. За останалите - продават електронни текстове на доста ниски цени чрез .


Редактирано от valio_98 на 04.01.09 19:36.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 20:00



Вальо, ти си завършен идиот и просто нямам желание да споря повече с теб.
Това за което се говори в темите тук е следното - "Вузев" са купили правата за Пратчет, но не искат да ги издават. И не става дума за месеци. За години говорим. Последната книга е излязла пролетта на 2006-та /сега разни там Атласи и прочие не се броят/.
И не говорим за нелегално копие на легално издание. Говорим за начин да се пробие тоя тупик. Опитите на седем издателства досега /за толкова знам/ да закупят правата и да издадат книгите се спират до.. По тези въпроси контактуваме с г-жа Вузева. Така и не е ясно ще излязат ли, имаме достатъчно случаи за прекъснати и недоиздадени поредици.

А това дето си го посочил в Алдебарана повечето тук го имаме от години, някои и по два комплекта, с двата различни превода.

Тъй като не очаквам да разбереш и два реда от горенаписаното, не смятам да продължавам спора с теб.
Чакам да ми уредиш доставка на последните книги на Пратчет, на български език, цената няма значение. Мисля, че ще събереш един контейнер желаещи набързо.
Та чакам някакво реално предложение. Другото сме го чели вече

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam!
Marcus Portius Cato, 234-149 г.пр.н.е


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Пратчет ли?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано04.01.09 20:16



Абе... защо биете усилия нахалос, ами не издадете един наистина ценен, а не прехвален автор?

Имам цял списък книги, които искам да получа на БГ.



Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 20:28



Е тука яко ритна канчето...
Ма то след като ти харесва силно Пощаков... нормално е.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано04.01.09 20:30



Не, просто чета това, което искам.

И пиша това, което искам.

Това, че в БГ нямаме нормални издатели е друг въпрос.

Искам си цялата поредица на Рама, искам си всичките Одисеи, тези, които мои приятели тук ги четат на англ. защото са принудени.



Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 20:35



Ми издай си ги бре? Калин чака, чака и хвана да си ги издава.
П.С Че кое от Рама остана недоиздадено. Хем ми е любима поредица едва се насилих да изчета последните.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 20:51



"Вальо, ти си завършен идиот и просто нямам желание да споря повече с теб."

А ти Иване си завършен подлец, който не се срамува да се гордее с лицемерието си.
Вече колоко пъти промени мотивацията си? Първо защитаваше правата на преводача. Сега помагаш на феновете да прочетат новите книги. Не се съмнявам, че можеш да измислиш още сто други причини. Щом си почнал преговори за правата, май наистина истинската причина в края на краищата няма нищо общо с подобни високи материи. Както се казва, ще поживеем. ще видим.

ПС Пукнат грош не чакай от мене, камо ли преводи на Пратчет.



Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Zvezdichko]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 20:54



Пазарът е много малък, според мене от там идват всичките проблеми. Разходите за права, превод, редактиране, корекция, илюстрации елементарно се делят на тиража, а когато тиража е малък...





Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 21:16



Тц, не съм. Занимавам се само с български книги.
И ако успееш все пак да излезеш от личните вражди /да, пусто спонсорира оня конкурс, пак така и не те уредихме за щатите/ погледни на ситуацията така.

1. Кой е ограбения?

- ако Вузев са купили правата, а не издават книгата, то ограбените са Вузев, защото теоретично няма да продадат 102% от тиража, а само 98%. Пратчет си е получил парите
- ако Вузев не са купили правата, то ограбен си е Пратчет, защото стока, която би могло да се продаде, не се произвежда.
И в трите случая най-ограбени са българските фенове - защото няма откъде да купят книга, която искат. И то не говорим за нещо имагинерно и вероятно, а както се видя, не само от тази тема, ужасно чакано и търсено.

2. Къде е проблемът?

Проблемът е както ти по-горе спомена в малкия пазар от гледна точка на агента на Пратчет.
Вузеви вероятно са платили за 3000 тираж, ще издадат 5, от което Пратчет я вземе $2-3000, я не. И тъй като тва са джобни пари за тях не им се разправя кой какво правел с книгите на Пратчет в БГ.

3. Какво е решението?

Ами официално никакво - чака се на милоста на монополиста Вузев дали ще издаде книгите или не. И както се чуват нерадостни неща за финансовото им положение, това ще е поредната прекъсната серия както Черити и не знам колко още, които ще се издадат след години, като се реши батака с авторските права.

Дотогава ще се спасяваме поединично.
П.С Нищо не правя, освен да си чета Пратчет. Че с моя IBM инглиш ми се опъна оригинала.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано04.01.09 21:16



Май и аз ще взема да го направя накрая...

Ще започна да издавам.

Но защо ТИ, Богданов, не го направиш? Имаш повече възможности от мен така или иначе - хем чест ще ти направи да издадеш нещо наистина неиздавано в БГ от класиците.

Ако беше дошъл на сбирката в "Ефремов" на тема - неиздавани още в БГ книги, щеше да ти се прояснят някои неща.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 21:25



Точно това имам предвид за намирането на още сто причини.
Продължавай, може и да ти повярвам някой ден, ама няма да е днес.

ПС Аз не ти поисках да ме издаваш срещу спонсорирането на конкурса.
И без твоята помощ моята фантастика върви в Щатите по 10 цента на
дума.



Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 21:30



За чест и слава си поддържам сайт.
Останалото го правя за пари. А тук пари в момента няма.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 21:31



Това последното къде мога да го видя?


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 21:32



А какво правиш тогава тука?



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 21:34



Я, какъв нездрав интерес...

ПС А, разбирам, притеснен си, че не си толкова велик, че да покриеш цялата БГ НФ. Хайде да не се отклоняваме от темата, говорим за борбата кой ще води бащината чета, т.е. кой ще вземе правата на Партчет.

Редактирано от valio_98 на 04.01.09 21:38.



Тема Re: Пратчет ли?нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 21:36



Чета и обсъждам книги с другите. Това не е издателски форум, доколкото съм разбрал.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 21:38



Винаги съм се радвал на успехи на наши автори навън. Доколкото може да се види из форума - такива теми основно аз пускам.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 21:41



Че у нас практически няма разграничаване. Половината автори са издатели или разпространители и обратно. Отново - малко читателсто, издателско и всякакво пространство.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 21:41



Да, радването не струва пари.



Тема интервю с ТП:за преводите и за бъдещето на книгитенови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 21:52







Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано04.01.09 21:58



Издай го като електронна книга, тогава. Ще излезе по-евтино.

И да, мисля за офертата към Буквите за електронни книги.



Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 21:59



Както казах в другите теми - към момента се занимавам само с българска литература. Печалният опит с Еднорога ми е достатъчен.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано04.01.09 22:03



Печален опит? За издаването на една от най-хубавите книги, които съм прочел?

Прочее, да... Аз харесвам Пощаков. Не мога да съм критерий.



Тема аз, пак аз, пощаков, азнови [re: Zvezdichko]  
Автор alvin (orange)
Публикувано04.01.09 22:32



На теб май ти е скучно, а?

- няколко думи от читателя

Тема Re: аз, пак аз, пощаков, азнови [re: alvin]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано04.01.09 22:38



Като гледам темата, май и на теб ти е скучно.

Искаш ли компания?



Тема Re: аз, пак аз, пощаков, азнови [re: Zvezdichko]  
Автор alvin (orange)
Публикувано04.01.09 22:46



Ами, като гледаш темата, би трябвало да видиш, че не взимам голямо участие (т.е. никакво), защото се разискват неща, за които други хора знаят повече.
А ти се катериш по масите и рецитираш собствени стихове от рода на "що не издадете някой по-свестен, ами Пратчет?".
Щото темата е за него, затова.
Моля те, не ми отговаряй.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано04.01.09 22:49



Деба и бурите в чаша с вода деба.
Книгата съм си я купил на английски и отдавна съм я прочел. Купих си и останалите след нея но не съм ги чел сериозно... сигурно съм одъртял за подобна тематика... деба.
Навремето превеждаш първата глава на тая книга за личен кеф и защото си опреснявах английския. Благодаря за милите думи оттогава но видях колко опасно е подобно начинание - губиш време и нерви срещу усмивки по радиото.
За мен да чета превод който не е направен от професионален преводач е под достойнството ми, както и да купувам книги с меки корици ако мога да го избегна или такива, които не мога евентуално да препродам ( по това се познава дали книгата си струва. Иначе направо да взема да изкупя някои вторични суровини. )
За мене тоя превод не струва, както и моя, и го заявявам съвсем отговорно без да съм го погледнал даже.
А за идиотията на Вузев и некадърността на преводачите им вече се изписа достатъчно. Баста. Като не умеят да правят пари каква фирма са дееба ? Сдружение с идеална цел ? Да си одят на хуя.
Корицата също иска повече работа преди да заприлича на нещо достойно за печат. За чий си се трепал ??? Баси мазохиста.

Редактирано от Noc на 04.01.09 22:51.



Тема Re: аз, пак аз, пощаков, азнови [re: alvin]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано04.01.09 22:51



добре, няма





Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.01.09 23:32



Ти не ПРОУМЯ ли, че някои не желаем да четем на руски, английски и т.н.
Като не издават да го ДУ*АТ, барабар с правата!
Тяхното е злоупотреба с монопол!

Welcome to the real world!




Тема не съм ял суши, ама е гадно! :)нови [re: Noc]  
Автор alvin (orange)
Публикувано04.01.09 23:43



В отговор на:

За мене тоя превод не струва, както и моя, и го заявявам съвсем отговорно без да съм го погледнал даже.




Ей това вече е в добрия, стар стил на тоя форум.


- няколко думи от читателя

Редактирано от alvin на 04.01.09 23:44.



Тема Re:нови [re: alvin]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано04.01.09 23:57



форума не е виновен :)

пп: обичам човечеството, виж хората не мога да търпя

Редактирано от firefox на 04.01.09 23:58.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Mopфиyc]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано05.01.09 00:31



Монопол всъщност няма.
Монопол щеше да има, ако ти беше забранено да си вземеш речник, и да си преведеш книгата сам. Или ако ти беше забранено да платиш на преводач, който/която да ти го преведе. Нито едно от тия неща не са ти забранени.
Това май беше обяснено веднъж вече...



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано05.01.09 09:16



Наистина не знаеш кога да спреш със софистиката и казуистиката. За съжаление само подражаваш на политиците и корпоративните директорски съвети. (А в конкретния случай да заставаш на страната на Вузеви - искаш или не - е твърде забавно.)



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано05.01.09 10:22



Докато подобни похвати увеличават в десетки пъти вложеното време или пари на практика монопол има - същия като този на бТк в областа на аДСЛ а - всеки може да ползва последна миля... но на цена която го прави неконкурентен.
С тия похвати в стил Луканов можеш само да си докараш презрение...

Welcome to the real world!




Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано05.01.09 12:10



Отговарям ти сериозно:
Ако бях издател в подобна позиция сигурно щях да задържа известно време. Да речем половин година, ако до шест месеца нещата не излязат от дупката мигом бих прехвърлил правата си н анякой друг, който е достатъчно шантав или пък достатъчно силен за да поеме тази поредица, а аз бих се захванал да отглеждам домати щом съм бил толкова тъп че да разчитам на една единствена поредица да ми осигури стабилността на фирмата. Надявам се че не звуча отчайващо наивно, защото наистина миля така.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Diletanta]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано05.01.09 12:25



Аз наистина заставам на страната на Вузев - поели са риск и са вложили пари. Досадно е, че не издават книгите бързо, но досадата не е оправдание за това, коетп прави Иван. Пък и както нееднократно стана дума, темата не е за Вузев, а за Иван.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Mopфиyc]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано05.01.09 12:31



Презрението идва защото прилагш двойни стандарти. Преди 10 и кусур години когато Вузев издаваха по няколко книги годишно, как се отнасяше ту към тях?

Вероятно разликата в цената е по-скоро стотици пъти, но това е въпрос на доходи. А монопол е когато могат да ти арестуват и да те бутнат в дранголника за правенето на частен превод.

ПС А ти не изпитваш ли презрение към хората, които ползват закона за да се защитават (виж по-предишните му декларации), а когато други се защитават, изпитват "досада", просто забравят да го спазват? Примерът е Иван Богданов. Към подобен вид поведение не изпитваш ли презрение?

Редактирано от valio_98 на 05.01.09 12:35.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: hannibal]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано05.01.09 12:39



Не, изобщо не звучиш наивно, и на мене би ми се искало да стане така. Но хубави или лоши, има правила. И аз повдигам темата защото ми писна да гледам как някои хора и в частност Иван се крият зад тях, когато им е удобно и ги прегазват, когато не им харесват. И аз сигурно звуча наивно, но би ми се искало правилата да се едни и същи за всички. Но това е идеален свят, а до тогава ще продължавам да повдигам подобни теми, когато ми прикипи особенно много.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано05.01.09 12:44



Не Вальо, темата си е за Пратчет и Пощоряване.
Ти упорито пробваш да я обърнеш към мен. И от това идва цялото объркване. Хората ти говорят за едно - ти не краставицата, та краставицата.
Всеизвестно е, че когато аргументите свършат, се минава към лични нападки.

Всъщност освен да вдигна шум /донякъде нарочно, признавам си/ не съм направил нищо по темата. Благодарностите са за преводача.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано05.01.09 13:12



Две години седим и търпеливо спазваме правилата. Неприятно, но факт. След ДВЕ ГОДИНИ почва да ти писва. Меко казано. Справка - виж каво направиха група готини дечурлига с Хари Потър поредицата. Правила? Макя! Изгризаха книгите и ги преведоха преди Егмонт да имат време да кажат "Массаракш". И нима от това пострада тиража на Егмонт? Съмнявам се. Ще пострада ли тиража на Вузев от този превод? Не. По две причини:
Причина първа: Ще си купим книгите.
Причина втора: Не може да пострада тираж от НУЛА екземпляра.
Така че подобни преводи ми се нравят. Защото ми спестяват нервите по чакането на книгата. Пак ти казвам - разбира се че ще си купя печатното издание по сто причини, обаче за да си го купя трябва да излезе преди това. Освен ако някой от вас няма връзки в Невидимия университет, където доколкото е известно съществуват всички книги, дори и неиздадените. Сигурно си имат чудесен рафт "Невидени Вузеви Издания". Сигурен съм също че в някоя вселена съществува силно, преуспяващо и КОРЕКТНО КЪМ ЧИТАТЕЛИТЕ издателство Вузев. Все в някоя вселена. Ама не и в тази. Некоректен си към читателя, изнервяш го - ок. Ама като вземат да се настървят тия ми ти кофти читатели и ти се назлобят после да не ревеш. Че днеска Превод, утре бойкот на изданията ти.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Didimus (новак)
Публикувано05.01.09 13:19



А монопол е когато могат да ти арестуват и да те бутнат в дранголника за правенето на частен превод.

Значи, аз досега погрешно съм считал ВиК и Електроразпределение за монополисти. Всъщност, никой не ми забранява да си сложа генератор в едната стая, да се къпя с бутилирана вода, само септичната яма на 10 етаж ще ми е проблем.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: hannibal]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано05.01.09 14:35



А как стана така, че толкова време Вузев не издава Пратчет, при което четящият народ се нервира на съвсем общо и законно основание? Понеже никой не задава до момента този въпрос, ще го задам аз и ще дам своята версия-отговор.
Струва ми се, че до едно време Пратчет се издаваше със съвсем прилична, като за нас, периодичност. На основният преводач на поредицата /Светът на диска, имам предвид/ - дядо ви Владо Зарков, в един прекрасен ден му писна да си вади хляба с преводи на Пратчет /не че не е превеждал и други неща умеджувремену/, взе си капата и си я вдигна барабар с телесния носител от въпросното издателство. За радост на всички, които го смятаха за недотам добър и недотам достоен преводач на въпросната книжнина. Обаче кво стана, Миме? Стана като на въпроса от "Швейк": "И какво направихте сега?", на който въпрос войската марширувайки по плаца дружно отговаряше: "Едно голямо л..но!" Ето това стана! Вместо да се появи по-добър и по-достоен преводач от дядо ви Владо /интересуващите могат да се поразровят във форум "Тери Пратчет" и да видят в какви смъртни и по-леки грехове е обвиняван въпросният преводач/, хайде нека го кажа така - драстично намаля издаването на дядо Пратчет... На практика се оказа, че не е толкова лесна работа да се намери добър преводач за ТОЗИ автор. Доколкото знам Калин, или някой от фантазийската преводаческа школа се е срещал с г-жа Вузева, ама нещо не са се харесали /или някой някого не е харесал на "сгледата"

/ Така че, ако някой гори от желание - нека си предложи услугите на издателството, ако се смята за добър и достоен преводач, или предложи друг такъв, за да се сложи край най-после на тая мъка-мъкаааааа.
Лично аз смятам, че това, което е направил Богданов е за добро и ще задоволи частично "глада" за дядо Тери , независимо от това, което се изприказва за правата и прочее. Диалектиката е такава, че, ако един прекрасен човек те настъпи по мазола, това не означава, че е станал от това по-малко прекрасен човек, както и ако един юдействащ елемент свърши едно добро дело, това не означава, че е станал по-малко юдействащ елемент. Диалектика, какво да се прави...



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано05.01.09 14:49



И къде са 2 те стандарти бре?
Когато издаваха ги купувах - нормални бизнес отношения, ако бяха издали и тези заради които спорим и тях щях да купя.
Но когато държат правата, а не издават с това си действие спират други издателства да го направят (колко и какви са мераклиите е отделна тема).
До колкото разбрах от теб точно разпространяването на превода е кражба... сега други ги редиш, каква ти е точно тезата, че не схващам - че трябва да сме роби на прекупвачи ?!?
Не схващам и не знам каква ви е предишната полемика с Богданов, тази тук в тази тема коментирам - за да пиша в тоя форум не се иска да ви знам биографиите все пак.
Но защитата на абсурдноста на "авторските" права в тоя им вид е за досада и презрение, я питай Шаркан що ще пуска в нета!

Welcome to the real world!




Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано05.01.09 15:15



И разпространителите да обясняват, че не може да се разчита само на един автор, а да спреш да го издаваш.
Но темата Вузеви е дълга и не и е точно мястото тук. Въпросът е, че не си вършат работата, а както е известно природата не търпи празно пространство.
Съвременият капитализъм /според Маркс/ - тоже.

Тоя преводач /според скормните ми представи/ се справя по-добре с Пратчет от Зарков. Така, че ако на Вузев само преводите са им проблем...

П.С Дженерале - православен християнин съм, моля бе зпрепратки към юдейството:)


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.

Редактирано от Бorдaнoв на 05.01.09 15:16.



Тема хммнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано05.01.09 15:35



Аз не съм в час с проблемите на Вузеви, ама ако наистина превода е проблема, що не платят на човека, който го е превел вече и да издават?
Мен ми се струва, че едва ли това е единственият им проблем...

П.С. не знам колко е добър превода де, ама доколкото чувам хората не се оплакват...
А пък и да има проблеми - сигурен съм , че както са се намерили доброволни преводачи, ще се намерят и доброволни редактори... даже и аз бих си поиграл :)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: хммнови [re: Paganel]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано05.01.09 17:08



Не знам какви са другите проблеми на Вузеви, казах, че това е моята версия/обяснение на случващото се. Логиката учи, че ако събитието А е станало след събитието Б, то не означава, че Б е следствие от А, но е факт, че издаването на Пратчет закъса именно след като дядо ви Владо си дигна капата. Дали това е причината за последвалите събития, или има друга причина - не знам. Според мене е тази. Явно не е в парите, щото щом са платили правата - какъв им е проблемът да не го издават, ако не в преводача?



Тема Re: хммнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано05.01.09 18:10



Е аз ТЕБЕ питам :Р :Р :)

Ти си там в средите дето по-може да знаят нещо :) :)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: хммнови [re: Paganel]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано05.01.09 20:59



И да питаш и да не питаш, това знам - това казах.

Аз съм толкова далече от това издателство, колкото и ти. Малко съм в позицията на В. Суворов в смисъл, знам едни факти от добри хора, които могат да бъдат интерпретирани по горния начин и толкоз. Само че за разлика от него не отричам възможностите за други интерпретации. Иначе жалко, че такава партийно-политическа литература, дегизирана като фентъзи, или бъзик с фентъзито, яко социално сатирична и писана от човек с великолепно чувство за хумор, не стига до многобройните си почитатели в България...



Тема Re: хммнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано05.01.09 23:27



явно не говориш за теориите му за 2рата световна, щото те стигнаха до БГ... той кво друго е писал?

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: хммнови [re: Paganel]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано06.01.09 00:45



Точно за тях говоря.

Когато беше в България преди години така каза по телевизията - от разузнавателната информация, с която разполагах, направих логически умозаключения, които не ми се признават и от западни историци. /не говорим за руските/. Това не му пречи да е много популярен у нас, в т. ч. и сред много читатели на този форум. Това, че имал смъртна присъда от ГРУ е партенка. Такова нещо в ГРУ не е намерено, знам го от достоверен източник от "Центъра". Ако ти се четат алтернативи на Суворов и не си "резунясал" - препоръчвам ти "История на Втората световна война" от Лидъл Харт. Има я на български.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Mopфиyc]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано06.01.09 04:24



А, това е въпросът, дето все е получава отговор, нали.
Всеки път като стане дума за 2та стандарта, Иван пуска съобщение колко са гадни Възев и компания, какви са непрофесионалист и как не си вършат работата. Вие се юрвате да ми обяснавате за правата на потребителите и как Вучеви злоупотребяват с монопола си.
Всичко щеше да е чудесно, ако аз самият не бях свидетел с какво настояване същият ози Иван Боданов държи да се възползва от защитата на закона за авторското право (като казва че го прави за да защити собствените си автори(, когато стаа дума за неговите книги.

Ако обичаш, отговори ми на следните въпроси:

- С какво Ивановите автори са заслужили да имат по-големи права от Тери Пратчет, че законът ще защитава само тях?

- С какво читателите на Тери Пратчет са заслужили да имат по-големи права от читателите на Ивановите автори, че това да направи допустимо да се наруши закона заради тях?

- Забелязал ли си Иван Богданов да пуска тук съобщеиня с торенти, от които може да се свалят неговите автори? Тука откровено ще се заям цитирайки един мой любимец и пропонент на свободния софтуер и на свободните текстове Кори Доктороу, който каза веднъж нещо в смисъл, че има смисъл да се пишат само текстове, които някои иска да открадне (цитирам по памет).

Та така, продължавайте да ми обяснявате колко са гадни Вузеви. От мога гледна точа те са ограбени, а когато ограбват няко, аз инстинктивно заставам на негова страна.

Смятам, че постъпвам според принципите си и съжалявам, ако съм ви разочаровал. Останалото е политика.

Който се оплака от монопола на НЕК - сложи си слънчеви батерии. :) За това със сигурност не вкарват в дранголника. :)


П.С. Що се отнася до авторското право, преди години навярно бих предложил да излезем на площадите и да правим революция, но вече не вярвам в революции.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано06.01.09 04:34



Това не го ли обсъждахме вече след онзи твой драматичен вопъл да си сложа рката на сърцето и да призная...

Ами признавам. Ако темата я беше пуснал някой си Иванчо Драганов, който направо беше казал, че смята закона за авт. право за .... щях да му кажа браво. Ама като съм те виждал лично какъв си радетел за свободата на ... ДРМ-а и като те гледам как се биеш в гърдите какъв си герой че си сложил една корица (а сега се правиш на скромен със зада дата), как си издал в Щатите цялата българска фантастика три пъти и половина и изобщо какъв си печен пич, просто няма как да те оставя да си вириш опашката. Такива ментета като тебе трябва да се гонят до миша дупка за да не им се връзват хората.

П.С. Да те светна - цял живот си влизал в дамските тоалетни, поне що се отняся до испаноезичните страни, щото mujeres значи жени на испански. Чудя се как ли не си забелязал, ама ти сигурно не можеш да ползваш писоари.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано06.01.09 10:07



Май трябва да те пратя малко по-нагоре да прочетеш пак - не знам какви сте ги говорили и вършили преди, не ви следя биографиите.
Може да успея да ти отговоря ако ми остане време да проверявам кои са тия автори и намеря начин да търся из дира (щото за него понякога и гугъл не помага).
Спора е има ли моралното право някой да блокира издаването на дадена книга на определен език, а не колко са гадни тия или ония, щото да бяха само Вузеви - с мед да ги намажем и смс кампания за средства за издаване да им спретнем...
Но я ми обясни как точно са ограбени, че не схващам още - от кога ЕВЕНТУАЛНИ пропуснати ползи са еквивалент на грабеж?
А това за слънчевите батерии е неописуема смешка... не ми се коментира.
Точно за "авторските" права - дето не са нито авторски нито права иде реч и за това се дърлим, а не за личноста или фирмата на тоя или оня.
Не става с революция, а с еволюция... ама напоследък на деволюция е тръгнала работата.

Welcome to the real world!




Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано06.01.09 10:52



"- С какво Ивановите автори са заслужили да имат по-големи права от Тери Пратчет, че законът ще защитава само тях?

- С какво читателите на Тери Пратчет са заслужили да имат по-големи права от читателите на Ивановите автори, че това да направи допустимо да се наруши закона заради тях? "


Ивановите автори си излизат редовно, това поне не може да се отрече. А Пратчет си е получил парите и още как. Читателите на Пратчет са си заслужили правата с дълго и упорито чакане да видят любимите книжки на роден език, нещо от което читателите на ивановите автори не могат да се оплачат, както казах - излизат си редовно.

Това дали е достатъчно конкеретно за теб или ще продължаваш да буйстваш?

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: хммнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано06.01.09 15:51



Какво разбираш под алтернативи? Ако е в същия дух - не, мерси. Суворов ми е достатъчен. В началото даже малко му се вързвах на глупостите :). Ако го беше обявил за фентъзи, сигурно щях да съм му фен... ама иначе...:)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: интервю с ТП:за преводите и за бъдещето на книгитенови [re: valio_98]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано06.01.09 16:04



Еххх , най - после доказателство, че "шовинист" беше кофти избор! Колко спорове съм водил ... Аз доволен :)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Ребята! Давайте жить дружно! :)нови [re: valio_98]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано06.01.09 16:43



Вече ме напушва смях как зрели мъже не спират да се напъват като дечурлига.

Никой ли не е чувал народната мъдрост: "По-умния отстъпва".

Или афоризма: "Не спори с идиот, хората няма могат да те различат от него".

И т.н. :)

Айде, със здраве.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: хммнови [re: Paganel]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.01.09 00:40



Не е в същия дух. Алтернативен, в смисъл различен от Суворов исках да кажа. Иначе има един пазарджишки фен на НФ и Суворов и като му кажа, че Суворовия прави алтернативна история - подскача 50 см.





Тема Re: хммнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.01.09 10:31



Ко стаа, бре? Да не изпукахте от студ тая нощ, та никой не пише???



Тема Re: хммнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано07.01.09 11:19



Ми вчера почнахме с Йорданов ден, сега продължаваме с Иванов. Кви фантастики, кви пет лева, ква милиция.
А наздраве и да се пукат душманите:)


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: хммнови [re: Бorдaнoв]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.01.09 11:58



Ааааа, тежък махмурлук, значи... Ами, наздраве тогава, най-вече на Ивановците!





Тема Re: хммнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано07.01.09 12:00



Парно имаш ли, приятел?

Или и ти си като мен - на греяна ракия

Е на теб ти е простено заради годините :) Аз съм само на 22...



Тема Re: хммнови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано07.01.09 13:21



Бе стана съвсем спам, ама аз на 22 се топлех с колежки, не с греяна ракия.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Човекът 20-20-20.нови [re: Бorдaнoв]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано07.01.09 18:14



Имам един приятел професионалист - твърди, че почвайки от 20 годишен, 20 години не се бил качвал над 20 годишна.





Тема Re: Човекът 20-20-20.нови [re: pyrx]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано07.01.09 20:15



а и аз имам такъв.. близък роднина.. ходи му обяснявай. че в това няма нищо за хвалене...

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: хммнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано07.01.09 20:15



Я ме зариби малко.. каква е неговата основна теза?

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: Човекът 20-20-20.нови [re: pyrx]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.01.09 23:04



"И две двадесетгодишни момичета не могат да заменят една четиридесетгодишна жена." - Уолт Уитман





Тема Re: хммнови [re: Zvezdichko]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.01.09 23:05



Имам парно, ама от снощи го няма...

Сега пак иде едно плахо-плахо...



Тема Re: Човекът 20-20-20.нови [re: Гeнepaлa]  
Автор sinsky ()
Публикувано08.01.09 22:31



Еми значи три трябват. Ама парното излиза по-евтино, даже и заедно със сметката за тока..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.