Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 24.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Zvezdichko]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 20:54



Пазарът е много малък, според мене от там идват всичките проблеми. Разходите за права, превод, редактиране, корекция, илюстрации елементарно се делят на тиража, а когато тиража е малък...





Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 21:16



Тц, не съм. Занимавам се само с български книги.
И ако успееш все пак да излезеш от личните вражди /да, пусто спонсорира оня конкурс, пак така и не те уредихме за щатите/ погледни на ситуацията така.

1. Кой е ограбения?

- ако Вузев са купили правата, а не издават книгата, то ограбените са Вузев, защото теоретично няма да продадат 102% от тиража, а само 98%. Пратчет си е получил парите
- ако Вузев не са купили правата, то ограбен си е Пратчет, защото стока, която би могло да се продаде, не се произвежда.
И в трите случая най-ограбени са българските фенове - защото няма откъде да купят книга, която искат. И то не говорим за нещо имагинерно и вероятно, а както се видя, не само от тази тема, ужасно чакано и търсено.

2. Къде е проблемът?

Проблемът е както ти по-горе спомена в малкия пазар от гледна точка на агента на Пратчет.
Вузеви вероятно са платили за 3000 тираж, ще издадат 5, от което Пратчет я вземе $2-3000, я не. И тъй като тва са джобни пари за тях не им се разправя кой какво правел с книгите на Пратчет в БГ.

3. Какво е решението?

Ами официално никакво - чака се на милоста на монополиста Вузев дали ще издаде книгите или не. И както се чуват нерадостни неща за финансовото им положение, това ще е поредната прекъсната серия както Черити и не знам колко още, които ще се издадат след години, като се реши батака с авторските права.

Дотогава ще се спасяваме поединично.
П.С Нищо не правя, освен да си чета Пратчет. Че с моя IBM инглиш ми се опъна оригинала.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано04.01.09 21:16



Май и аз ще взема да го направя накрая...

Ще започна да издавам.

Но защо ТИ, Богданов, не го направиш? Имаш повече възможности от мен така или иначе - хем чест ще ти направи да издадеш нещо наистина неиздавано в БГ от класиците.

Ако беше дошъл на сбирката в "Ефремов" на тема - неиздавани още в БГ книги, щеше да ти се прояснят някои неща.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 21:25



Точно това имам предвид за намирането на още сто причини.
Продължавай, може и да ти повярвам някой ден, ама няма да е днес.

ПС Аз не ти поисках да ме издаваш срещу спонсорирането на конкурса.
И без твоята помощ моята фантастика върви в Щатите по 10 цента на
дума.



Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 21:30



За чест и слава си поддържам сайт.
Останалото го правя за пари. А тук пари в момента няма.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 21:31



Това последното къде мога да го видя?


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 21:32



А какво правиш тогава тука?



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 21:34



Я, какъв нездрав интерес...

ПС А, разбирам, притеснен си, че не си толкова велик, че да покриеш цялата БГ НФ. Хайде да не се отклоняваме от темата, говорим за борбата кой ще води бащината чета, т.е. кой ще вземе правата на Партчет.

Редактирано от valio_98 на 04.01.09 21:38.



Тема Re: Пратчет ли?нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 21:36



Чета и обсъждам книги с другите. Това не е издателски форум, доколкото съм разбрал.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 21:38



Винаги съм се радвал на успехи на наши автори навън. Доколкото може да се види из форума - такива теми основно аз пускам.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.