Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 23.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Не, не е от "Ерата на милосърдието"...нови [re: sinsky]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано25.12.08 19:36



"основните му елементи - непредсказуми диалози и затвореното пространство, където хората са изоставени на собствената си и взаимна милост."

.... ами от мотивацията на Нобеловия комитет при награждаването на Харолд Пинтър с Нобеловата нагарада за литература от преди три горини. Там се казва, че той е върнал на тетъра тези елементи...

Далеч съм от мисълта, че тук творим драма като на Пинтър, по-скоро се получава фарс.



Тема Re: ПОЩОРЯВАНЕ!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано03.01.09 17:40



Е, вече мога на човешки шрифт да ти благодаря за поздравите послучай Хануката.

Що се отнася до моето предателство на Партията, 1000% съм сигурен, че не страдаш от това, би трябвало даже да се радваш, ама не предполагах, че ще ти е толкова терсене за предателството на религията. Айде да ти е честито /извинявай за закъснението/ раждането на Спасителя. Твоята вече е лесна - можеш да си мърсуваш на воля, има кой вече да ти изкупи греховете. Може и да е копеле Ицето, ама хубава работа е свършил. Ние да му мислим!



Тема Що за спор?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано04.01.09 15:06



Знаете ли... Седите и спорите тук кой прав и кой не. Авторски права.... ПРАВА НА ИЗДАТЕЛСТВОТО ДЕТО ДВЕ ГОДИНИ ГО ЧАКАМ ДА СИ НАТУТКА МЪРЗЕЛИВИЯ НЕКАДЪРЕН ЗАДНИК И ДА ИЗДАДЕ НЕЩО????? ВИЕ ДОБРЕ ЛИ СТЕ???? Лично аз желая скорошен фалит/банкрут/изличаване от лицето на земята на това издателство за да може правата за издаване да преминат в ръцете на някой който има представа какво значи издаване на книги! До тогава се надявам да се намерят хора които да преведат всичко което тези иначе толкова симпатични зомбита от това псевдоиздателство задържат ГОДИНИ наред!
Благодаря за превода, желая Ви успех.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: hannibal]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 18:22



А, това е начина по който Иван Богданов иска да представи спора, защото иска да се почувства като герой (това е само предположение от моя страна, за мотивите му може само да предполагаме).

А спорът е дали е етично това, което прави Иван Богданов: когато става дума за неговите книги, иска защитата на закона, а когато става дума за неговото нетърпение като читател (ако разбира се зад цялата работа не стоят по-меркантилни мотиви, но за това можем само да предполагаме, бъдещето ще покаже; покрай Иван Богданов аз май ще свикна да очаквам най-лошото от хората), тогава законът да се поотмести, моля. И нещо повече, арогнатно размахва палец на следващото издателство - да внимават, щото.... Забележи, че Иван не може да отрече нито едно от тия твърдения, защото собственоръчно ги е написал във форума. Писнало ми е от подобен ганьовски начин на мислене. :(
Та за това е спора., хайде да не

П.С. А на теб предлагам следното - представи си, че си издател. инвестираш в правата на някой известен автор. Издаващ по 1-2-3-4-5-... негови книги годишно. Ама хората са бедни, страната перманенто е в криза и не ти изкупуват тиража. Вместо това хорят и четат по руските сайтове, применро. Какво ще направиш, преди да продължиш да издаваш? Съвсем сеирозно те питамм, какво ще напрвиш?

П.П.С. Ето тука можете да четете почти целия Пратчет съвсем легално:


За свалянето не съм сигурен.
Да поясня: преди около 1/2 или 1 г. някаква издателска или по-скоро разпространителслка фирма изкупи почти всички големи руски библиотеки (мисля, че само Мошков не се продаде), изчисти нелегалните неща и сега приемат само текстове от автори или от собственици на правата. За останалите - продават електронни текстове на доста ниски цени чрез .


Редактирано от valio_98 на 04.01.09 19:36.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 20:00



Вальо, ти си завършен идиот и просто нямам желание да споря повече с теб.
Това за което се говори в темите тук е следното - "Вузев" са купили правата за Пратчет, но не искат да ги издават. И не става дума за месеци. За години говорим. Последната книга е излязла пролетта на 2006-та /сега разни там Атласи и прочие не се броят/.
И не говорим за нелегално копие на легално издание. Говорим за начин да се пробие тоя тупик. Опитите на седем издателства досега /за толкова знам/ да закупят правата и да издадат книгите се спират до.. По тези въпроси контактуваме с г-жа Вузева. Така и не е ясно ще излязат ли, имаме достатъчно случаи за прекъснати и недоиздадени поредици.

А това дето си го посочил в Алдебарана повечето тук го имаме от години, някои и по два комплекта, с двата различни превода.

Тъй като не очаквам да разбереш и два реда от горенаписаното, не смятам да продължавам спора с теб.
Чакам да ми уредиш доставка на последните книги на Пратчет, на български език, цената няма значение. Мисля, че ще събереш един контейнер желаещи набързо.
Та чакам някакво реално предложение. Другото сме го чели вече

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam!
Marcus Portius Cato, 234-149 г.пр.н.е


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Пратчет ли?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано04.01.09 20:16



Абе... защо биете усилия нахалос, ами не издадете един наистина ценен, а не прехвален автор?

Имам цял списък книги, които искам да получа на БГ.



Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 20:28



Е тука яко ритна канчето...
Ма то след като ти харесва силно Пощаков... нормално е.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано04.01.09 20:30



Не, просто чета това, което искам.

И пиша това, което искам.

Това, че в БГ нямаме нормални издатели е друг въпрос.

Искам си цялата поредица на Рама, искам си всичките Одисеи, тези, които мои приятели тук ги четат на англ. защото са принудени.



Тема Re: Пратчет ли?нови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.01.09 20:35



Ми издай си ги бре? Калин чака, чака и хвана да си ги издава.
П.С Че кое от Рама остана недоиздадено. Хем ми е любима поредица едва се насилих да изчета последните.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.01.09 20:51



"Вальо, ти си завършен идиот и просто нямам желание да споря повече с теб."

А ти Иване си завършен подлец, който не се срамува да се гордее с лицемерието си.
Вече колоко пъти промени мотивацията си? Първо защитаваше правата на преводача. Сега помагаш на феновете да прочетат новите книги. Не се съмнявам, че можеш да измислиш още сто други причини. Щом си почнал преговори за правата, май наистина истинската причина в края на краищата няма нищо общо с подобни високи материи. Както се казва, ще поживеем. ще видим.

ПС Пукнат грош не чакай от мене, камо ли преводи на Пратчет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.