Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 26.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: аз, пак аз, пощаков, азнови [re: alvin]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано04.01.09 22:51



добре, няма





Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.01.09 23:32



Ти не ПРОУМЯ ли, че някои не желаем да четем на руски, английски и т.н.
Като не издават да го ДУ*АТ, барабар с правата!
Тяхното е злоупотреба с монопол!

Welcome to the real world!




Тема не съм ял суши, ама е гадно! :)нови [re: Noc]  
Автор alvin (orange)
Публикувано04.01.09 23:43



В отговор на:

За мене тоя превод не струва, както и моя, и го заявявам съвсем отговорно без да съм го погледнал даже.




Ей това вече е в добрия, стар стил на тоя форум.


- няколко думи от читателя

Редактирано от alvin на 04.01.09 23:44.



Тема Re:нови [re: alvin]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано04.01.09 23:57



форума не е виновен :)

пп: обичам човечеството, виж хората не мога да търпя

Редактирано от firefox на 04.01.09 23:58.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Mopфиyc]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано05.01.09 00:31



Монопол всъщност няма.
Монопол щеше да има, ако ти беше забранено да си вземеш речник, и да си преведеш книгата сам. Или ако ти беше забранено да платиш на преводач, който/която да ти го преведе. Нито едно от тия неща не са ти забранени.
Това май беше обяснено веднъж вече...



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано05.01.09 09:16



Наистина не знаеш кога да спреш със софистиката и казуистиката. За съжаление само подражаваш на политиците и корпоративните директорски съвети. (А в конкретния случай да заставаш на страната на Вузеви - искаш или не - е твърде забавно.)



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано05.01.09 10:22



Докато подобни похвати увеличават в десетки пъти вложеното време или пари на практика монопол има - същия като този на бТк в областа на аДСЛ а - всеки може да ползва последна миля... но на цена която го прави неконкурентен.
С тия похвати в стил Луканов можеш само да си докараш презрение...

Welcome to the real world!




Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано05.01.09 12:10



Отговарям ти сериозно:
Ако бях издател в подобна позиция сигурно щях да задържа известно време. Да речем половин година, ако до шест месеца нещата не излязат от дупката мигом бих прехвърлил правата си н анякой друг, който е достатъчно шантав или пък достатъчно силен за да поеме тази поредица, а аз бих се захванал да отглеждам домати щом съм бил толкова тъп че да разчитам на една единствена поредица да ми осигури стабилността на фирмата. Надявам се че не звуча отчайващо наивно, защото наистина миля така.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Diletanta]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано05.01.09 12:25



Аз наистина заставам на страната на Вузев - поели са риск и са вложили пари. Досадно е, че не издават книгите бързо, но досадата не е оправдание за това, коетп прави Иван. Пък и както нееднократно стана дума, темата не е за Вузев, а за Иван.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Mopфиyc]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано05.01.09 12:31



Презрението идва защото прилагш двойни стандарти. Преди 10 и кусур години когато Вузев издаваха по няколко книги годишно, как се отнасяше ту към тях?

Вероятно разликата в цената е по-скоро стотици пъти, но това е въпрос на доходи. А монопол е когато могат да ти арестуват и да те бутнат в дранголника за правенето на частен превод.

ПС А ти не изпитваш ли презрение към хората, които ползват закона за да се защитават (виж по-предишните му декларации), а когато други се защитават, изпитват "досада", просто забравят да го спазват? Примерът е Иван Богданов. Към подобен вид поведение не изпитваш ли презрение?

Редактирано от valio_98 на 05.01.09 12:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.