Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:56 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Рак на шийката на матката - без операциянови  
Автор Scotiana (най-усмихнатата)
Публикувано26.05.08 10:40



Привет и от мен - престраших се най накрая

април месец 2007 година го открихме след контролен преглед /T2NxMo стадии 2в - невроговяващ плоскоклетъчен карцином с ф5/7mm/ , последваха изсладвания,
комисия в софийската онкология реши че не е необходимо оперативно отстраняване на матката
назначиха ни 30 лъчетерапия и след това 3 химиотерапии
но имаме болки ниско долу и на кръста - консултирахме се лекуващият ни онколог в диспансера - туморни маркери в норма, минахме и ехограф - докторите казват че е от промяната във времето или евентуална преумора

притесненията са ни че не ни оперираха

има ли някой в подобна ситуация
и някой ако има идея къде можем да се консултираме с друг специалист

It's nice to be important, but is most important to be nice...

Редактирано от Scotiana на 26.05.08 10:45.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 21:52



Според мен се консултирайте с друг лекар.Бих ви препоръчала др- Славчев.Той приема обаче в частния си кабинет!И там е със записване!
02/8596071
Успех



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Hoвa]  
Автор Scotiana (най-усмихнатата)
Публикувано27.05.08 14:25



Благодаря за отговора

всъщност сме записали час там вече - чак за 28 юни

интересно ми е още нещо -
Вие /хората в клуба/ на колко различни места със специалисти /доктори, доценти, професери/ посещавате, и каква е реакцията на един специалист когато искате консултация от него.
Притесняваме се от отношението на бълг. доктори изобщо - на повечето места не обясняват състоянието на болния подробно, какви са плюсовете и минусовете на заболяването, и 100 друго подробности който научаваме по коридорите и форуми.
В нашия случай примерно единият месец туморните маркери бяха извън норма и майчицата ми без малко се поболя - на мен ми пресъхна устата да повтарям че резултата от туморния маркер е 50% диагноза и все пак тя не е спала горката.

It's nice to be important, but is most important to be nice...

Редактирано от Scotiana на 27.05.08 14:28.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
Авторrehabili (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 15:35



само от биопсията ли ви определиха стадия и инвазията от5мм,защото ми се струва,че това не е достатъчно.аз имам същия проблем и същия резултат от 5мм инвазия,говоря за биопсията,но хистологията след опепацията ми показа 12до15мм включително и един лимфен възел с метастаза



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано27.05.08 16:05



Аз бих предложила да помислите и за проф. Горчев от Плевен като второ мнение.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: rehabili]  
АвторScotiana (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 17:04



само биопсия,
но казаха че не е необходима операция тъй като има срастване от едната страна
а на вас са ви предложили операция ли?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: lumixx]  
АвторAнн (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 20:07



Можете да се консултирате с доц. Попова от пета градска в София. Много добра е. Приема в частния си кабинет.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Aнн]  
Авторrehabili (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 22:36



най-реални са резултатите от хистологията,а за операцията ми казаха,че е неизбежна ,въпреки че от биопсията имах 5мм инвазия,което си е горе долу в началото ,а сега съм 3 в стадий



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Hoвa]  
Авторdp (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 07:48



При рак на маточната шийка един от начините за лечение е оперативният.Друг начин с равностоен ефект е лъчелечението което ако бъде направено по правилата може да доведе до излекуване на заболяването.Предписаните 30 облъчвания са напълно достатъчни ,но би било добре след 20 облъчвания да се направи нова преценка на състоянието на заболяването,след което да се прецезират възможностите за оперативно лечение или брахитерапия.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: rehabili]  
Автор pepeliaska2 (майка)
Публикувано31.05.08 14:22



Здравейте!
През 2007 година съм оперирана от доц. Попова в V та многопрофилна болница-София със същата диагноза.Препоръчвам консултация с доцентката. Приема в частния си кабинет на Сливница 131 тел.028317671



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: pepeliaska2]  
Автор lASSEN1 (непознат )
Публикувано31.05.08 20:07



Здравейте на всички. От два дни разбрах за диагнозата на майка ми, която е на 67г. Според резултата от хиктопатологичното изследване диагнозата е високо диференциран ендометриален адемокарцином. В общи линии не чух какво каза лекаря, защото блокирах. В понеделник е предвидена хоспитализация за оперативно лечение. Много ви моля, ако имате информация да ми обясните за какво става въпрос, за начина на лечение и евентуалния изход.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: lASSEN1]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 00:59







Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Kaлoянa]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 13:56



Аз също се боря с тази коварна болест по точно майка ми е болна от нея.Шокирах се като разрах и така по лекари ти т.н. Сега е във втора градска , но от там не се наема на операция защото е 3 стадий, има метастази в пикучния мехур и вероятно е засегнат единия и бъбрек.Много страшно ми звучи и съм много уплашена.Зная че рака е в 4 стадия...не смея да си помисля.някой може ли да ми помогне със съвет, моля!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.09.08 14:51



Здравей, съжалявам за това, което е сполетяло семейството ви, но сега просто всички трябва да се мобилизирате и заедно да почвате борбата с болестта. Мога да ти напиша ефикасни народни рецепти за лечение на този вид рак, но не зная дали ще прилагат някаква терапия на майка ти. Защото някои от съставките в тези рецепти, в комбиниция с една химотерапия, например, ще натоварят много организма. Така че пиши малко повече подробности и все ще измислим нещо!

И горе главата!





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано24.09.08 20:56



Дара майка ми я оперираха със същата болест - само че при нея стадия беше 4-ти, срастване на тумора с пикочния мехур, множство метастази и хидронефроза на единия бъбрек. Във Варна ми казаха че нямат условия за извършване на операция, а за терапии ... почти бяха против, ходихме на консулти в София и Плевен и в крайна сметка я оперира проф.Горчев в Плевен март месец. Спаси и мехура, което много и вдигна духа, бъбреците са с нефростоми (тръбички), мина лъчетерапия и сега е на химиотерапия. Имай предвид че без пикучен мехур може да се живее, слагат външен стенд, а след време е възможно да се направи пластика и да се направи подобие на мехур от червата или нещо такова. Тук има много информация също. Не се наемам да ти препоръчвам доктори от София защото съм предубедена. Но мисля, че задължително трябва да се консултираш с някой друг.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 18:19



благодаря ви от сърце наистина!ми след седмица тичане и молене на лекари и т.н. нова хистологична експертиза се оказа че карцинома е " иновазионен слбо диференциран и плоскоклетъчен карцином на фона на единини участъци на фона на cin |||" това пише в хистологичната експертиза която взех буквално днес сутринта.доцента каза че това е доста обнадеждаващо.от 06,10 почва лъчетерапия в онкологията и има 30 греения.чак тогава можело да се мисли за операция.чесно казано на 01,10 имаме час при доц попова, но чух доста противоречиви отзиви и съм определено разколебана. просто доста се чудя.иначе майчето пие от елексирите на хлебаров.всяка информация ми е добре дошла.съмнения има за хидронефроза на бъбрека.благодаря ви още веднъж от сърце!!!





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано26.09.08 19:20



Дара консултирайте се с уролог за хидронефрозата евентуално за поставяне на стенд=ендопротеза /тръбичка в уретера/, важно е при лъчетерапия, защото може да се увредят уретерите - да се слепят и съвсем да се наруши работата на бъбреците, по принцип докторите си спестяват тази информация. Единия струваше 120 лв. Но не сме чакали да ни пратят от онколигията. На майка и бяха казали че въобще не и работи бъбрека, обаче след поставянето на стенда бъбрека си заработи съвсем нормално. Понеже майка ти не е оперирана може стенда да се наложии да е външен, т.е. да ходи с тръбичка, но по-добре с такова нещо отколкото да се увредят уретерите. След терапията ще го махнат и всичко ще си е постаро му.
Интервенцията не е опасна и се прави с пълна упойка - няма нищо страшно.
Така като гледам при вас нещата са почти както бяха при нас, само че в много по-лека форма. Ще помагам с каквото мога!!! Само горе главата





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 20:35



jordidj благодаря ти от сърце.днес ни изписаха от втора градска.и майчето беше тук до мен и и прочетох и твоите отговори и тези на jull.обнадежди се особено след като разбра че има шанс и хора като нея са си живи и здрави!видимо обнадеждена е!благодаря момичета!

jull и на теб голямо благодаря!


ще се надявам на вашата помощ!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано26.09.08 22:26



Естествено ... за всеки има шанс, много е трудно, но няма начин. Търпение, воля и много вяра му е цаката.
Между другото забравих да кажа за туморните маркери ... по незнайно какви причини такива ни направиха чак след първия курс лъчетерапия, а трябваше преди терапиите, но някой забравил да ги назначи. Важни са - мисля че трябва да се назначат от лекуващия онколог-гинеколог. Чрез тях се следи какво става с тумора.
Ще ти споделям каквото знам ... само като си спомня как разчитах в началото на информация от докторите и как в общи линии мълчат като гъби. Добре че е този форум. Използвам случая да благодаря на всички, които споделят опита си тук


Дара поздрави майка си!

Редактирано от jordidj на 26.09.08 22:31.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 10:22



благодаря че ми каза.незная дали урографина е такъв маркер.защото в понеделник сме на планов скенер и трябва неделя вечерта да изпие половинката ампула с 2 чаши вода.и другата част сутринта.знам че е вид маркер да могат да определят къде да се облъчва.но дали е от тези които споменаваш ти.аз в общи линии на лекарката и задавах вероятно доста тъпи въпроси, но се извиних все пак не съм лекар и тази материя ми е абсолютно непозната.но ми даде информация.
чувала ли си нещо за нанатал.четох доста добри отзиви за него.защото се притеснявам от страничните ефекти.в смисъл че вероятно няма да е лежащо болна, а от х.димитър където живеем до дървеница транспорта е убийстен и е по две превозни средства в едната посока, да не говоря за задръстванията (примерно трябваше да съм в 8,20 сутринта в онкологията тръгнахме с кола от нас в7,00 едва в 8,55 бяхме в болницата

).и както чувам страничните ефекти са повръщане гадене и т.н включително и общата отпадналост притеснявам се как ще се прибира до вкъщи и дали няма да е много ужасно.а нанатала давал добри резултати съчетан с добър хранителен режим.
jordidj поздрави и от майчето!тя е особено заинтригувана от форума и споделеното от хората тук обединени от тази ужасна болест и готови да помогнат с опита си.права си добре че е този форум аз и за нанатала и за какво трябва да се приема като храна също от тук научих.дори за това че трябвало с бебешка пудра да се пудрят местата да не стават рани и мехури също.




Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано27.09.08 13:32



Дарче урографина е някакво контрастно вещество, което се пие преди скенер. Но на майка всеки път освен него и слагаха химикали, за по-голяма точност. И ни караха да им го възстановяваме - не в пари, а шишенце от аптеката. Има 2 вида - ама се различават само по цената - едното беше около 60 лв. другото около 80 лв. Уж на място преценяват дали е необходимо, но на нас до сега не ни се е разминавало. Скенера се прави на пълен мехур и празно черво. 2-рата половинка от ампулата да я изпие там.
А за определяне на туморния маркер се взема венозна кръв. Като отидеш при доктора или комисията за определяне на дата за лъчетерапията ги питай. На майка маркера дето и взеха е SCC.
Като излезе епикризата от скенера да си поискаш и за теб и въобще за всички консулти в диспансера. Мен самата рентгеноложка ме посъветва да си взема и снимките, а за досието да направя ксерокопия, виждало се и на тях. Така като търсиш второ мнение си заредена от всякъде.
Имай предвид че от скенера ще се види реалното положение и тогава ще трябва да се реши според мен дали с или без операция.
За лъчетерапията основния страничен ефект е диарията и подуването на корема, естествено има и забранени храни - лук, чесън, зеле, такива които дразнят стомаха и го издуват. За пудрата да - вече знам ка се слага, преди облъчване да знаеш

. Но ако тези дето облъчват си знаят работата мехури и други и рани няма да се получат. Освен това преди началото на лъчението ще нарисуват точно къде ще се облъчва и се пудри тази област.
Майка сама си ходеше на лъчетерапия. Прехода от вкъщи до болницата с автобус е около 20 мин.
За натанала съм чувала доста, но майка пие друго. Гледай да и подсилиш организма. Най-много със сок от моркови и червено цвекло и всякакви плодове и зеленчуци. Ограничете сладкото, ако може без него най-добре. Горещо препоръчвам домашно червено вино - най-добре мавруд.
Ти защо ходиш с кола? Аз последно като бях в София само с трамвай се движих - най-бъзрото и миризливо превозно средство в столицата
Поздрави и от нас


Редактирано от jordidj на 27.09.08 13:45.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 20:26



привет отново!ми какво да ти кажа аз съм от пишман шофьорите, в сми не умея да шофирам, добре че е мъжа ми.тръгнахме уж за по бързо с кола, но си отвисяхме.виж иначе градския транспорт ми е приоритет и абсолютно моя територия.

язък съветвам те за екстремно изживяване при идване в софия да пътуваш в автобус 120!значи все едно си в бананова република около теб има нашенски "негри" достатъчно топло е.автобуса е от около хиляда и балканската война, бе с две думи само по един банан да ни раздадат и сме като по филмите.
задължително ще питам.казвам на майчето ще ти напиша, какво да питаш.тя ми аз няма да смея.бе майче казвам ми ако не бях аз нали ти щеше да си вършиш нещата.а тя ми ако не беше ти незная нищо нямаше да правя.та аз понеже вече доста не бях на работа (мъжа ми ще иде с нея), ще я накарам като е там да вземе да ми звънне и аз да говоря с лекарката.лечетерапевтката и е док ана чакърова от онкологията и беше доста любезна като ходихме.едно не ми стана ясно.уж онко болните се ползват с някой привилегии и така трябва да бъде, но искат 500лева.не на ръка лично просто на регистратурата се дават и се издава документ за това!просто не доумявам това си е жива гавра с хората.ми ако нямаш възможност,всяко забавяне е фатално!?
хубава вечер и усмивки!поздрави и от нас!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано28.09.08 23:26



Дарче извинявай че ти отговарям толкова късно, ама днес цял ден правя зимнина и чак сега мога да си събера мислите и да пиша.
Недоумявам как уж лечението на онкоболните е безплатно, а в софия трябва да си плащате даже лъчението. Абсурдно е. Вече на няколко пъти четох във форума, че на този и на онзи за лъчение му искат 500 лв. било то и на каса ... акъла ми не го побира. Явно има много болни, ама защо не вземат още 1 апарат. Не вярвам в столицата да не могат да си го позволят.

Стискам палци утре за скенера. Дано да няма изненади.

P.S.: Да знаеш от вторник до петък включително съм на обучение и ще се поизгубя, но утре очаквам новини. Аз вечер поне до 12 стоя и чета.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 20:42



привет миличка!ми за жалост така е.иначе скенера мина (голяма бюрокрация-от 8,3 сутринта бяхме там в 15,00 сме свършили) и на 06 почваме лечението.платихме ги тези пари, така като ги дадеш си запазваш мястото,а не е чесно все пак не са малко парите и може някой да не си позволи.шанс е да се осребри фактурата от някоя фирма защото все пак тези пари може за лекарства да ги дадеш.яд ме е само че се злоупотребява включително и консултацията за х-тиките на тумора хистологията.вярно 55 лева са , но все пак не ги правиш защото ти е кеф пък и те пращат от болница.питах за всичко което ми каза за което много благодаря.значи ще е облъчвана без пластина, за да не се увредят уретерите, а за маркера било още рано каза лекарката.аз все се надявам, че ще вземат майчето там за лежащо болна, защото пътя е убийствен.иначе почна натанал и каза че се чувства доста добре.само кръвното малко пада и и се доспива, от чесъна.
опитват се някакви живи витамини да ни продадат за "скромната сума" от 180 лева.прочетох обаче във форума че доста хора не са доволни от тях, въпреки че всеки организъм е индивидуален.
утре сме на преглед при доц Мария Попова.ще разказвам утре.приятна вечер и поздрави !





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано03.10.08 21:51



Дарче пиши какво пише на скенра и какво казаха на консултацията?!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано05.10.08 10:41



за жалост нищо не са казали.в смисъл направили са го и са казали утре да сме на първа процедура и че това бил скенер който да планира какво и как да се облъчва.казали са и че резулатите от скенера са за тях.аз не можах да отида с нея, а брат ми беше за морална подкрепа.
в сряда бяхме при доцент мария попова (извини ме ако се повтарям, но съм се отнесла в последно време много ) и тя възоснова на снимката от скенера и резулатите от всички изследвания и прегледа каза че по нейна преценка не са нужни 30 греения а след 15 процедури ще е готова за операция.
в окончателната епикриза пише:
матка-не се опипва ясно овита от инфалтрат достигащ в дясно до тазовата стена.ляво параметри уплътнени без да се достига тазовата кистена.инфилтрата обхваща и пикочния мехур.
ляв бъбрек нормално изразена пилокалистна система
в дясно разширени пиелон и калици уреттер почти н есе констатира
десностранна хидронефроза и вероятно хидроуретер
пикочен мехур бездефектно изпълнен с резки и гладки очертания
това е от скенера резултата.
черен дроб озоденсна хомогенна равномерна структура без данни за огнищни лезии в чернодлобния паренхим.
жл мехур-б.о.
слезка нормална форма големина и структура.
панкреас нормално образяване.
бъбреци десен разширен пиелон и каликсна система както и проследимост на десен уретер (умерено дилатиран) -десностранна хидронефроза и хидроуретер.
ляв бъбрек изглежда нормален.
тялото на матката и аднекси не показват видими патологични промени.
шийка с неравни контури зеещ цервикален канал.
пикочен мехур нормална форма хомогенно съдържимо без патологични включвания.паравезикална и параректална местна тъкан запазени.не се скенират сигнификантни ретроперитонеални абдоминални и обтураторни линфни възли.
това е дословно от епикризата и скенера.чесно казано на мен ми е на тайски все едно





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано05.10.08 13:35



Не изглежда много зле по скромните ми разбирания, а и пък звучиш някак си оптимистично. Дано това да е общото настроение у вас.
Кажи на майка си че не страшно, само дето много се чака и нищо не се усеща.

Поздрави !!!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано05.10.08 20:11



притеснява ме повече това за хидронефозата дано да не са много зле нещата.по мои знания -да не кажа оскъдни- май разчитам че пикочния явно не е много засегнат и дано да е така.ми чесно казано майка след консултацията с доц попова, ( понеже не помня дали съм ти споменавала , че една моя колежка ни насочи към нея защото е помогнала на майка и която е била вече в четвърти стадий и са я били оптисали казали са не е безнадежден случай , но тя я е оперирала и жената е жива и здрава вече 8-ма година тази дори и е последна за диспансеризиране.вярно че е със стенд и ще е така до живот, но е жива и здрава дори работи) е много обнадеждена.
при вас как е. майка тук нали и нея в течение държа се интересува и като се сети все пита за вас.
успешна седмица !





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано05.10.08 22:49



Дарче и мойта майка е в 4-ти стадий. Всички я отписаха и продължават. Много ми е трудно, особено последните 2 дни. Тя вярва само на хапчетата. Явновярва че има някакво вълшебно. Уж е интелигентна жена, но напоследък нещо въобще не мога да изляза на глава с нея. Ако аз икажа нещо - не ми вярва, каже ли и гонякой друг мигновенно го прави, това важи и за написаното тук. Ако и го кажа без да съм споменала, че съм го прочела тук са мои измислици ... чета ли и обаче от форума положението е съвсем различно. Вече не ми стигат силите. Все пак минаха почти 10 месеца от гадната диагноза. Опитвам се да и вдъхвам сили ... ама на мен няма кой. Всички помагачи се покриват като уж трябва да помогнат. Нямаше ме 4 дена и ги помолих да наглеждат майка ... все пак трябва да заработвам нещо, а те се появиха като се върнах. Добре че си имаш мъжа си до себе си. Малко съм отчаяна ама за ден два ще се стегна - това поне го мога вече. Действайте вий както смятате за най-добре и питайте ... питайте постояноо и тук и докторите. И аз за каквото се сещам ще казвам


Поздрави за всички!!!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано06.10.08 21:40



миличка, разбирам те напълно.аз до миналата седмица бях на ръба, защото всичко на мен висеше.във смисъл аз ходех лекари търсех и т.н. на работа ходех във къщи и на двете места трябва да се държа да не показвам.в един момент незнаех къде се намирам като някакъв сън и само наблюдавам случващото се около мен.ревях като магаре ....за мой срам в тоалетните във службата.добре че супервайзора ми е нормален и ми влиза в положение...дори повишението загърбих само да съм на "линия".не ми тежи просто в един момент избива.
примерно една наша роднина разбрала недоразбрала се обадила на брат ми да им направи той забележка че съм се карала на майка ми и съм се държала лошо....значи повярвай като ми го каза брат ми се разтреперах не можех да си взема малерияна просто се тресях.прибрах се от работа и вече видимо спокойна (няма как след толкова валеиани да не съм) зададох директно въпроса на майка ми.оказа се че тя е казала че съм и се накарала че не е взела мерки навреме и не е отишла на лекар когато е трябвало.употребила е тази дума но разговора беше по скоро с назидателен тон и тя се съгласи напълно че съм абсолютно права .просто така е казала ....но мен това беше причина да ме раздруса порядъчно.в смисъл лесно е да дигнеш телефона и да питаш как си и да си загрижен за нечие здраве, но какво правиш в действителност.така че разбирам те напълно как си се чувствала.
запознах се с една жена.странното е че след среща с нея първо каквото съм планувала за деня и колкото и неща да ми се случват са все в моя полза и ми върви много.тя някак ми влияе положително.някакъв душевен мир получих.дори се чувствам малко гузна че съм спокойна и така някак съм и по полезна.а ако знаеш до миналата седмица навсякъде виждах мъртавци и ковчези, дори забелязах че започнах да се отнасям по грубо и с дъщеричката ми която е на 4г и милото не ми е виновно за нищо.
вярно е това което казваш.важно е до теб човека да е Човек, а не някаква притурка.радвам се че си имала късмет с човека до себе си


днес беше първата процедура и мина добре.за "късмет" и бяха загубили документите и сещай се как съм тичала цял ден да ги възстановявам.добре че съм от "нахаканите провинциалистки" та да успея и в 14 да мине първата процедура.ще мислим дали да я настаним лижащо болна.
стискам палци и горе главата ...това от теб го научих
поздрави!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано09.10.08 16:14



Сигурни ли сте да я настанявате там да лежи ... верно - много път е ама си е друго човек като си е в къщи, пък и самата терапия не е болезнена. Мисля че ще и е много подтиснато да лежи в болницата. Майка колкото и да е зле като си се прибере в къщи веднага и се променя цвета на лицето.
Тя сега малко пак е в болницата, че нещо не можахме да се справим с хемоглобина и и преливат кръв.
Иначе гледай да не се впрягаш за глупости, аз колкото повече се впрягам толкова по-черни ми изглеждат нещата, а какво мислил този и онзи ... въобще не си го слагай. Аз една така щях да я бия след операцията, много загрижена уж казах и че има разсейки останали и да не казва на никой щото майка не знае, с доктора се бяхме разбрали той да и каже, тя отишла и разтръбила на половината град. Добре че бях в Плевен иначае щах да я удуша.
Сега вече гледам по-отвисоко на нещата и между другото нищо не спестявам на майка, само по-елегантно и го поднасям.
Ти кажи на майка си много да се наблюдава и каквото и да забележи да пита докторите на лъчетерапията, ако ще и главобол да е





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 20:27



мина вече седмица от терапията чувства се добре,ходи само.хубавото е че и назначиха часове които не са по време на големите задръставания и и е по лесно.вчера дори объркала трулеите и имала малки приключения, но се справила успешно.


бяхме пред настаняване и като отидох да оправяме документите...ми чесно казано веднага казах на лекарката че не смятам че атмосферата ще и повлияе положително...нарочно и нея качих после горе и тя определено не беше въодушевена.сега се грижи за дъщеричката ми води я на детски дом и я взима и е с нея докато сме на работа с мъжа ми.
иначе няма изгаряния, но днес се оплака че я боли бъбрека и май доста беше болката , но пи нош па (питах лекарката дали може да пие успокоителни и за глава че тя е с мигренозно главоболие каза че без проблем може и нош па и други по леки лекарства за глава) и я поотпусна.
в сряда ще и правят кръвни изследвания.тя пие натанала и е доволна за сега и спазва хранителен режим да не дразни лигавицата.притесних се малко че имаше малко кървене , но лекарката я нямало в петък.та в понеделник ще ходя с нея с арсенал от въпроси.
иначе е на новия апарат.купили са но това не пречи да са много хората и да се чака.а тези 500 лева са за да си избереш екип...с две думи да почнеш колкот се може по рано терапия, а иначе се чака...чака...а чакането в случая усложнява.
стискам палци скоро да се приберете в къщи .поздрави



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано21.10.08 22:01



Здрасти Дарче! Вече 2-ра седмица майка си е в къщи готви, чисти, мий чиниите. Толкова жизнена отдавна не съм я виждала - така мик стопля душичката. Не я ограничавам за яденето, а тя яде като разпрана, бременна ряпа да яде в сравнение с нея. Докато не почне да охка не спира да яде. И червено винце си пийва, даже ме обвинява, че съм я подпивала

.
С химиото продължаваме на 31.10, така има още 10-ина дни рай ... после back to reality. Всичко освен хемоглобина е добре - преляха и 2 банки кръв и разни други нещица. От както е излязла не я тормозя с цвекло и отвари, от понеделник почвам, че да си върне тренинга. Не искам сега да я тормозя, за да почувства колкото се може по-добре и да качи някой друг килограм. От 65 сега е 60, ама 65 беше с асцита - сложи го 2 кг. Решила съм да и направя някой от 2-те отвари с много билки на Джул от полезния сайт.
При вас как е ... не пишеш ???
Много, много ПОЗДРАВИ !!!!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 22:20



ееее много ме зарадва тъкмо чета и на майчето очите и светнаха !радвам се наистина.ей пу да не ви е уруки


ми миналата сряда прави изследвания всичко в норма, но продължава да слабее нещо.тя не че е била пълна до преди 5г. беше 50-52 кила, но се разболя от дискова херния и я набодоха с едни инжекции та взривно качи за 3 месеца 20 килограма.сега е по малко от 60...това говорим от някъде юни ги сваля.иначе лъчето върви от 30 лъчения напавиха 15 уж щял да се свие тумора, но днес беше първо при кюркчиева ( акушер онколог от онкото) и после при мария попова и двете бяха единодушни...още 10 лъчения.въпреки че сподер попова тумора доста се е свил...
но пък "дрискаме" в несвяст .дори лекуващата на лъчето я пилата бе "ти дрискаш ли много"
пи тя моркови и цвекло , но като се запече....много я боля акъла ми изкара...
та изписали днес нещо за това, че милата едва удържа да си дойде до вкъщи.иначе добре понася терапията...освен малко да и се спи и това с акането се държи.
аз този сайт защо ли не съм го видяла.иначе пие натанал и сега попова препоръча някакви витамини...но аз съм малко резервирана, но ще видим.
та още 10 лъчения има и тогава евентуално операция
поздрави от нас!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано27.10.08 21:36



Еееее значи и при вас ситуацията е що годе добре. Това дрискане е гадно - майка последната седмица на лъчението ядеше само препечени филии с маргарин и краставици със сол, че да не и се надува корема допълнително. А майка това ми ти цвекло така я разхлабваше, че по едно време даже отказа да го пие.
Сега в петък продължава с химиото - добре че качи малко, поне на външен вид.
Сайта е част от този форум темата е: Полезен сайт - има я в Справочника, там е бъкано с полезни работи.

много специални поздрави и от нас



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 19:06



леле побесняла съм!!!!!"добритет "лекари забравили да напишат на майка ми продължение на още 10 нагрефки и отказват да и ги направят. звъни ми плаче,оказало се че е тяхна грешка....но да му се невиди много им станаха грешките.първо и загубиха документите, после миналата седмица гинеколожката луда я направила ,че преди лъченията не била ходила на преглед и за капак това.представи си тя "можела да иска" сама да си ги назначала тези лъчения.бе тези нормални ли са?кой човек ще иска да ходи сам да се облъчва...
за капак сега майка ми казва, че се запознала с една жена и на нея са и правили туморен маркер, сега при първата терапия преди операцията.аз по твой съвет питах лекарката (брат ми че аз не бях там , но той задал въпроса) и тя казала че още и е рано за маркер.много съм разочарована....в това онко работят направо безчувствени хора...няма да ти казвам колко беше разстроена , а при тях знаеш колко е вредно да се нервираш...
старадат болните за сметка на това че дадена лекарка е бляла и не си е свършила работата...
при споменатия скандал който е станал е казано на майка че на гинеколог трябва да ходи седмица след последната нагревка и трябва през това време да пие антибиотик.вас как ви третираха?
поздави!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано28.10.08 20:42



това по-скоро трябва да е опулено човече ... за първи път чувам някой да трябва да пие антибиотик след лъчение. Майка след опрацията антибиотик пи ссамо като и слагаха тръбичките на бъбреците да не става инфекция ... ама антибиотик ?!?!?!?!?

ЕХО НЯКОЙ ТУК ПИЛ ЛИ Е АНТИБИОТИК СЛЕД ЛЪЧЕТЕРАПИЯ ???????

Дарче върви ги питай за какво да го пие тоя антибиотик. И им набий малко канчетата да се сетят че и те са хора и те гащи носят.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано29.10.08 19:14



и на мен ми се стори странно, защото и попова дума не каза за такова нещо.а и не съм чела никъде за такова нещо...ще видим ние тази работа
разказва майка че има един лабонат там много си знае работата момчето, но го нямоло вече втора седмица и било страшен хаос.казва крещят викат си все едно не са културни образовани хора, а баби на пазара дори се рогаели...бе думи нямам. и който пита затова сме и платили...
ще видим ние тази работа другата седмица на последното лъчение ще ходя с нея и май както съм им набрала...ще има скандали





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано02.11.08 00:15



Дарче пази си неревичките, със скандалите само себе си ще натовариш.
Дано да не се стига до такъв момент.

Редактирано от jordidj на 02.11.08 00:16.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 19:27



ми мъча се, но когато примерно те разиграват и си го отнасяш за това че някой друг не си е свършил работата ...е не се търпи.не съм вдигала скандали защото вероятно пак ще сме там живот и здраве след операцията, но им дадах да разберат с много културен и настоятелен тон че не оставям нещата недовършени.
ето сега се оказва че е трябвало да се правят някакви изследвания микробиология...е сещай се не са правени, не защото не желаем, а защото не е казано.да не говорим че пак я нямало в списъка и пак и забавиха процедурите, да не говорим и за нервите докато се приготви новата програма и т.н.
думи нямам...в крайна сметка сега пие майка ми антибиотик


в понеделник е на преглед в онкото , а в сряда при мария попова.
и ще се види как процедират нататък



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано13.11.08 21:31



Дарче здравей. Малко късно ти отговарям ама ми е голяма лудница. В събота сме на сватба и надъхвам майка да събере сили да я изкара цялата - само дето незнам как ще стане. 2 дена ходи до болницата сама и ми се оплаква че имала мускулна треска. Аз снощи и казах, че почвам да я масажирам защото от мускули и следа не е останала. Ама и тя е една терца - или си стои само в къщи или излиза и забравя да се прибере. И сега мускулна треска

Поне не е изгубила способността си да готви. Понеже аз съм малко хитра напоследък все я карам да си готви каквото и се яде.
Ти много от рано започваш да губиш търпение. Недей така - само се тровиш разбери, а то на твоя гръб се пише. Докторите не можеш да превъзпиташ, по-добре се научи да четеш между редовете и ако един помогне просто му висваш на врата да обяснява до последно. Очаквам с нетърпение да разбера как вървят нещата при вас. Свършихте ли вече с лъчето, че то в Сф е истинско геройство в момента да се добереш до тия процедури и Попова какво ви каза????



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано16.11.08 21:12



привет!

сигурно сте уморени герои от веселбата.
ми за мое най голямо учудване ще продължат процедурите.има добро свиване на тумора според лекарите и вече има възможност да се правят процедури лъчетераия направо през влагалището да се достигне максимално до шийката на матката.във вторник ще взимат отливка.после отново курс лъчетерапия (този път обаче с малки дози платина които този път не приложиха заради хидронефрозата на единия бъбрек )...най стряскащото е че казаха че ще мъчат да мине без операция...това все пак е 3-ти стадий....не мисля че би минало без нея (не че съм много наясно или се смятам за корифей,но това поне което съм чела сочи че операцията е задължителна) с оглед по нататъчни рецидиви.но на майчето и повлия добре и е ободрена.
аз не смея да споделя тези си опасения с нея да не я обезкуръжа по нататък вероятно, но сега смятам че няма да е уместно.с такъв ентусиазъм подхожда.
за мое на голяма изнанада и попова беше на този принцип.каза че е възможно макар да е напраднал стадия, но след всички процедури отново сме при нея и тогава тя ще реши какво е най-удачно.
ще пиша какво е станало във вторник...искаха ни пак талон че е хоспитализирана, но аз не желая да е там, че атмосферата е повече от подтискаща.
поздрави!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано16.11.08 22:18



Здравей и на теб! Наистина много добре си изкарахме. Утре ще кача златните снимки и ще сложа линк за да ги видиш. Майка уж нямаше да идва на ресторанта ама стоя до края и даже 2 хорца друсна

. Наистина се забавлявахме много. Пък и семейството на младоженката ни е много близко. Там сме наследствени кръстници. Много ги обичаме. Жалко само, че не можем да опазим всички, които обичаме и на които имаме доверие, но нали това било живота. Дано всичко при вас да се размине, но да ти кажа честно, всеки доктор казва различно. Ако Попова беше хирург съм сигурна че щеше да препоръча операция, ако не друго операцията е най-добрия начин да се види реалното положение. Аз съм малко пристрастна, зашото за нас операцията беше единствения вариант с алтернатива за живот. Малко съм сгъбясана сега ... ама нали виждаш какво става никой не знае кога, какво. Моля те пиши какво става. И между другото ... аз казвам всичко на майка - по-добре да го чуе от мен, отколкото от някой друг. Вече съм свикнала да съм вестителя на лоши вести ... поне знам как да ги поднасям чакам вести, ако искаш пиши ми на майла



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
Автор nqmass (непознат )
Публикувано17.11.08 23:52



Здравеи аз сам оперирана в ВМА много сьм доволна пробвай там.Неразбирам много но в епикризата ми пише СИН-2.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 19:55



привет

!вече е в болницата но не ни дадоха да я видим, защото е на легло постоянно.правили са и абразио после отливка и тя е в нея поставена.много не приятно е боли я, но и биели болкоуспокояващи.днес като ми се обади сърцето ми се сви тя само плаче и е разстроена.уж нали за добро, така всеки ден ще и правят такива процедури и в понеделник я изписват.най лошото е обаче че предния ден е била с някакво момиче което лежало там и в стаята му била някаква жена на която правили същите процедури като на майка.тя девойката се оказала много "компетентна" и да вземе да "светне" майка ми че въпросната друга дама едва ли не на носилка я изписали и само такива черногледи неща...няма да казвам как повлия на майка ми това.уверявах я че при всеки е различно и изключително индивидуални са организмите на хората.това е за сега, ще казвам как се развиват нещата
поздрави !



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: nqmass]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 20:02



привет на майчето пише cin |||, вероятно си по ранен стадий.майка е в 3-ти



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор nqmass (непознат )
Публикувано20.11.08 21:51



Може да пробвате но си мисля че трбябва да е оперира.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор nqmass (непознат )
Публикувано20.11.08 21:56



Биобсията преди операцията ми беше с cin3 но след операцията се оказа ciin 2.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: nqmass]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 22:45



ооо аз също смятам че трябва да се опирира в смисъл радикално решение, но незная защо не искат още да го направят.обяснявам си го с желанието им тумора да се свие максимално защото все пак е доста разрастнал се явно.незня.
просто сега лежи и я облъчват постоянно , това което ме шокира че те самите гледат да не слизат в това помещение често само 3 пъти дневно, а за нея не е ли облъчване?казаха че не но аз силно се съмнявам.
ще видим какво ще кажат в понеделник...



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор *jull** (())
Публикувано21.11.08 22:49



Как така я облъчват постоянно?!





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: *jull**]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано23.11.08 00:31



ми и аз съм шокирана.значи правена и е отливка и тя е в нея постоянно за да има непрекъснат достъп до шийката.не и дават да става само лежи дори е с катетър, обездвижена .отидохме да я видим и не ни пуснаха, сестрата каза че ходели само 3 пъти дневно при нея защото там се облъчвали допълнително..не можа да ми отговори на въпроса ми тогава майка ми като е подложена 5 денонощия на това радиоактивно облъчване???така били преценили лекарите и било за нейно добро.майка ми не дава да се заям с тях защото им "била в ръцете"...ох знам ли.да идва понеделник и да я изписват че много е разстроена и зле и влияе атмосферата.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано28.11.08 23:20



Дарче - направо ми скри шапката ... какво става при вас, какво е това лечение-лъчение-мъчение. В сибир сигурно са ги наглеждали повече. Кажи как е майка ти?! Вървете на операция и не я подлагайте повече на такова нещо. Аз се стресирах само като прочетох, а за нея дори не мога да си предствя. Моята днес ревна само заради една тъпа бележка - от Телк-а искаха бележка-удостоверение че е на химиотерапия, а в отделението не издавали такива и си повисях пред един кабинет като сопол, ама нали все я държа в течение на всичко, в един момент не и издържали нервичките и като отидох при нея ревна - такъв изблик не е имала отдавна, но като го е имала винаги е било заради 2-ма доктори, ама ... господари на ефира ... ама и тя ми вика недей нали съм им в ръцете.
Пиши повече за тая вашата терапия - отливки, облъчване, катетър - това ми звучи като адски жестоко мъчение - и физически и психически. Поздрави и чакам новини.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.12.08 14:22



Момичета,който иска да пише за случая на новата ни клубарка Кремчето-80 да пише в тази тема.Тя също ще пише тук и ще ни осведомява за майчето си.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: flora bg]  
Автор krem4eto_8O (непознат )
Публикувано09.12.08 16:33



Здравейте всички,благодаря ви от сърце,че сте толкова отзивчиви и мили!Наистина последните няколко месеца бяха кошмарни за цялото семейство.Мама вече е в къщи,но това не решава проблема,сега се възстановява от направената операция на уретрите.В четвъртък ще е на контролен в Бургас и най-вероятно ще направи контролен скенер,за да ведим резултатите от лъчението.Знаете ли,на нея никой не е правил туморен маркер и когато попитах лекуващия лекар какви са стойностите от маркерите,той ми се изсмя и ми каза,че май много съм чела,не е било моя работа да се занимавам с ликарски неща.Ужасена съм момичета,изживявам ад и непрекъснато плача.Нервите ми са опънати и лошото е че изнервям и детето така.
Разчитам на вас момичета!
Благодаря!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: flora bg]  
Автор krem4eto_8O (непознат )
Публикувано09.12.08 16:36



Благодаря Флорче!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Автор krem4eto_8O (непознат )
Публикувано09.12.08 16:40



Кажете ми повече за доц.Попова,аз чух,че вече била доста вързастна ,не се справяла толкова добре,а и искала адски много пари от пациентите си.Така ли е наистина или информацията за нея е противоречива?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 22:28



привет кремче!този пъткойто го вървиш ти и аз го изминавам.какво да ти кажа за попова...прегледа е 60 лева.обикновено се записва поне за 10-на дни напред.има една дама санитарка ли е мед сестра ли е, но вечно прави забележки и неуместни коментари и аз всеки път си прехапвам езика да не и кажа какво мисля.
ние сме ходили 3 пъти при попова.вярно че е възрастна, но прави операции все още.при майка ми нещата са 3-ти стадий на рак на шийката на матката,направи едни 15 грея и после още 10 лъчелечение.после за 5 дни беше в активен сектор (което преживя много тежко защото никой нищо не ти казва и си на легло).сега от 4-ти чакаме да стане готов вечно разваления планов скенер (за ужаса от това 5 дневно преживяване съм писала тук, да не се повтарям ако представлява за теб интерес прочети някой от другите ми постове) да се види до колко е поела лъченията и дали трябва да и се прави още.
вкарали са и една муха че може да мине без операция и тя като се е хванала за това...аз съм на мнение че е нужна и затова смятам след всички тези процедури да я водя пак при попова и да я оперира...ох незная и аз съм притеснена...
искам да ти кажа горе главата, зная как се чувстваш.и аз съм така и с малко дете и куп други проблеми, но една добра приятелка психоложка ми помогна да проумея, едно нещо.
аз трябва да съм добре психически за да мога първо да взимам адекватните решения, това го дължа и на майка си и на детето си и на съпруга си.защото аз бях "забравила " и да се храня виждах мъртъвци на всякъде и постоянно плачех буквало бях пред нервен срив.повярвай когато се успокоих нещата не изглеждаха толкова безнадеждни,всичко е както преди сериозно и страшно, но мен вече не ме е страх толкова, няма невъзможни неща.тук също намерих много разбиране и информация която много ми помогна.
ако на майка ти и е възможно занимай я с нещо.моята примерно да не мисли за "глупости" все задачки и поставям.най много ми помага в това ми начинание малката ми дъщеря, занимавайки се с нея майчето не се сеща за нейните болежки

налагат се малки хитринки
с каквото мога ще гледам да съм ти от полза



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 22:32



забравих да допълня, че и за чакайки за поредната лъчетерапия с майчето чух доста неприятни неща за попова, че не "почиствала" добре...
незная колко е една операция при нея,но иначе е "фул" има винаги много хора и се чака с часове.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 22:57



Креми, аз съм оперирана от Попова и съм с много добри впечатления. В София много добър е д-р Славчев. Той освен гинеколог е и уролог. Във вашия случай може би е по-подходящ.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор krem4eto_8O (непознат )
Публикувано10.12.08 09:38



Благодаря Дари,аз чух същите неща за Попова,режела без да почиства и била много груба и алчна.Тук не става въпрос за пари,естествено,че всеки ще даде и направи всичко по силите си,на наистина да си сигурен,че имаш професионалист срещу себе си,а не някой който просто иска да ти вземе парите.Снощи не съм спала от притеснение:случайно се заприказвах с една позната акушерка и тя много ясно и подробно ми обясни какви са симптомите на този вид рак в последния стадий.Бях ужасена,повярвайте ми!Имам толкова силна вяра в доброто,но снощи......аз също си представях ужаса,мъката и болката,която мама сигурно ще изживее......Защо Господ иска това?Тя е толкова добър човек,едва ле заслужава да умре по този начин.......Не разбирам.....Настина не разбирам



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Aни]  
Автор krem4eto_8O (непознат )
Публикувано10.12.08 09:40



Страх ме е!Такъв страх никога не съм изпитвала.Кажи Ани как става записването при нея?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Aни]  
Автор krem4eto_8O (непознат )
Публикувано10.12.08 09:49



Извинявай и при Славчев също



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.12.08 17:15



Хайде, успокой се, не бива да носиш страха в себе си, защото го предаваш и на майка си! Нищо още не е свършено, не сте изчерпали всички възможности да се преборите с болестта. В Клуба имаме случай на човек, "отписан" от лекарите и въпреки това - жив и здрав вече 20 години!

По въпроса за лекарите, които се държат безобразно - ами може да ги смените! Имай предвид, че всеки пациент е в правото си да получава информация за хода на болестта и на лечението си.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 20:04



Креми, пиши ми на achakar@btu.bg Попова има частен кабинет. Ще ти обясня. На Славчев имам телефона. Ако ги потърсиш в Google също излизат.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано10.12.08 20:24



Дарче много се радвам да те видя отново тук и то с приповдигант дух - последните ти постинги бяха ... мани мани.





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 21:27



и аз се затъжих как сте вие jordidj


днес пак са ме нервирали тези лекари въртят майка ми "иди си ила си".последно в понеделник е и май пак почва лъчетерапията.знам ли...
не искат да ти кажат какви са резултатите от новата биопсия, че след този интензивен сектор в който беше трябва да има подобрение.
jordidj получи ли последното ми съобщение на лична, че каквато съм отвеяна да не съм го пратила нейде да сюрпризирам друг



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 21:34



кремче бул сливница 231 на Лъвов мост се намира посока люлин от към полицията.тел са *****.приема 15-17 без вторник всеки ден.
аз за попова разбрах от една колежка която ме видя на работа в момента в който лекарка ми съобщаваше новината...сещай се на какво съм приличала.нейната майка преди 8 г е оперирана при попова и е много доволна, жива и здрава е жената и догодина и е последната диспансерна.била е 4-ти стадий абсолютно са я били отписали.та тя ни насочи иначе майка я гледат и в онкологията д-р Кюркчиева от нея също има доста добри отзиви.и аз съм объркана защото знаеш...решенията са съдбоносни

.ти не унивай обаче.
Сетих се нещо за уретерите прочетох май...и майчето е с хидронефроза и затова и правят лъченията без платина.
поздрави!

Редактирано от *jull** на 10.12.08 21:43.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.12.08 21:45



Извинявам се, но се наложи да изтрия тeлeфонните номера.
Моля да си ги разменяте на Лични или на имейл. Такива са правилата!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано10.12.08 21:58



Дарче нищо не съм получила на лични

Пиши пак или на маила jordidj@abv.bg



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор krem4eto_8O (непознат )
Публикувано11.12.08 08:14



Благодаря Дари,мама днес е на кантролен в Б-с и вероятно ще направи и контролен ЯМР,за да разберем дали тумора се е посвил,защото размерите му бяха 6/8 см.Ако всичко е наред и е намалил размерите си,веднага си бием камшика до София при Попова.Стискайте палци.
Дари,моля те,напиши ми телефона на Попова на личната поща:kremi_80@mail.bg,или на SKYPE : kremi_o.k.
Благодаря!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано11.12.08 10:25



Ами добре сме - майка все по-добре понася химиотерапиите, сега на 3-тата само 2 пъти повръща. Иначе на дух я докарва - научи се да борави със скайпа и току ме проверява през деня дали работя. Вчера най-после успях да и настроя микрофона и реши че било много интересно и сега и камера иска.
За лекарите не ми се коментира, щото ако не ме спира майка досега да съм извикала Господари на ефира - може и доброволно да им стана кореспондент за Варна и гафовете в здравеопазването.
Много много специални поздрави !!!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: *jull**]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 20:22



*jull** съжалявам не съм знаела за това правило или чесно казано ми е излязло от ума.чесна пионерска няма да се повтори





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.12.08 21:29



Щом е "пионерска", нямам грижа!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 21:36



и тук да кажа

много съм щастлива.днес ходихме на контролен преглед след 30 грея лъчетерапия и 5 дни гадна брахиотерапия, но резултата е свил се тумор от 6 см на почти 1см!много съм доволна!
още обаче 10 грея са назначени.в петък е на контролен преглед след всички тези процедури и дано да се повтори и ноговото мнение, защото това е според скенера и лъчетерапевтка.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано15.12.08 21:49



Браво много се радвам - много мъки, но пък и резултата си го бива





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано16.12.08 10:52



Много ви моля,дайте ми някакви телефони на Доц.Мария Попова.
Ужасно съм отчаяна вече!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано16.12.08 10:57



Ей, Крем, не се паникьосвай така, че това ще ти изиграе лоша шега!!! Не знам номера, но изчакай днес все някой ще ти ги драсне. Целувам те и те прегръщам и споко...



Тема Re: Попованови [re: mimozitta]  
Автор Buba67 ()
Публикувано16.12.08 11:06



Това открих, не знам дали е актуално, но пробвай.
тел. ***** адрес: бул. Сливница, 231. Това е частния кабинет.


Достатъчно дълго стоя този номер, но вече му е време да изчезне!

Редактирано от *jull** на 16.12.08 17:39.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Автор mim.i ()
Публикувано16.12.08 11:08



***** - само това намерих в интернет май е на частния кабинет на бул. Сливница. Тя е в пета градска в София, но нямам телефон там.
Пета МБАЛ - София АД
бул. Столетов 67А
кв. Банишора, район Сердика
п. код 1233

Централа:
Тел.: 02/ 92 68 100
Факс:02/ 832 30 54

Това е нещото, с което мога да помогна. В момента майка е там и чака операция. Просто нямам мнение засега. Много успех ви желая!


Служебните телефони са достатъчни!

Редактирано от *jull** на 16.12.08 17:58.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: mim.i]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано16.12.08 11:28



Благодаря ви!Още днес ще се опитам да запиша час.
Мама стои по цял ден в къщи и се е затворила в себе си,толкова се е предала вече,че ме боли сърцето когато я гледам такава.А в същото време не иска и да чуе за още една операция.....незнам.
А между другото вече 1 месец пие билките на Димитър Куцаров от с. Каменар,
пие червено цвекло,цитросепт и какво ли още не

Целувам ви всички!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 13:49



Пуснах ти меил преди доста време. Не знам получили го. там съм написала и телефона на д-р Славчев и моя личен.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Aни]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано16.12.08 15:32



Благодаря Ани,наистина съм получила информацията.Просто с всичкото тичане,не съм си отваряла пощата отдавна.В кой стадий беше ти? Мама е в 3в

Целувки!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 16:36



Бях в 3С. В последно време чета доста лоши неща за Попова. Съветът ми е да направите консултация и при д-р Славчев.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Aни]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано16.12.08 16:58



Славчев има свободни часове чак за 29 януари.Ужас,ще се побъркаме от чакане.Аз също не съм чувала досега нищо добро за Попова,ами вие тук много я хвалите и си помислих,че може аз нешо да не сам разбрала или информатора нещо не е бил достоверен.Пълна лудница е около мен,работата,детето,мъжа ми,а и баща ми нещо се е побъркал напоследък....,най-накрая мен в Раднево трябва да изпратят





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.12.08 17:15



"Аз също не съм чувала досега нищо добро за Попова, ами вие тук много я хвалите"

Е, това пък къде го прочете?! Вече в няколко теми коментираме доц. Попова и се стигна до общо становище, че ако до 2006 г. е била добър хирург, след претърпения инсулт, вече не е в предишната форма. Изтъкнаха се и някои недобри нейни лични качества... Така че никой не те е подвеждал с информация!

В тази връзка, съветът ми е, който има възможност, нека да преглежда всички теми, защото много често важна информация се ражда в тема, която не е била предназначена първоначално за нея. Но това си е "рискът" на живото общуване и не е възможно да се ограничават непринудените разговори между хората единствено и само в интерес на систематизираната информация.
Не сме роботи, я!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: *jull**]  
Автор mim.i ()
Публикувано16.12.08 17:17



Аз лично написах името и в търсачката и от там видях какво пише за нея. Споменават името и в други клубове. Пак си е нещо нали?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: mim.i]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.12.08 17:21



Разбира се! Затова са търсачките! А и по тях може да се види, че тук сме обсъждали неведнъж работата на доц. Попова!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 19:27



креми писах ти на скайпа и мейл ти пратих,незная дали си ги получила .провери и на двете места.
споменах и аз че чух противоречиви неща, но сме ходили при нея.преди бях твърдо за операцията при нея.сега чесно казано съм разколебана.
когато споделих с моя гинеколог той каза абе какво правите на други места, онкото е мястото.там хората само с това се занимават и са едни от най добрите лекари в страната.
майка ми там я гледа док.Кюркчиева добри са отзивите за нея, колегите и я хвалят.лъчетерапевтката примерно държи тя да я гледа макар че има и други лекари и доценти.
вие си преценявайте.моля те погледни си пощата и скапа там имаш всички кординати ако не си получила отново нищо, свиркай ще ти ги дам пак.майла ми е tttanq_77@abv.bg; скайпа ми е tanq_77



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано17.12.08 16:24



Здравейте момичета,днес ни препоръчаха да аправим консултация с Д-р Дянкова.Знаете ли неща за нея? Добър лекар ли е?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано18.12.08 22:48



майчето е била на преглед при нея преди втория път да започне лъчетерапия.каза че е внимателна и е чувала добри отзиви за нея.





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор Scotiana (най-усмихнатата)
Публикувано22.12.08 10:22



дълго четох - дълго мислих
много объркана, малко изгубила надежда
искам да потърся помощ, а незнам как да си формулирам въпроса и се чувствам доста объркана,

ситуацията е следната
откриха ни рак на шийката на матката - проведеното лечение бе лъчетерапия. последваха болки ниско долу, болки в кръста, гърба. постоянен прием на болкоуспокояващи. след което болката бе само в бъбреците - започнахме да пием отвара от бреза и имаше един период от два месеца спокоен сън.
преди месец приключи отново назначена лъчетерапия - прекарахме я доста по тежко от първата. възстановявахме се 2 седмици след което една седмица бяхме добре и сега мамчето има болки високо горе отляво и дясно на бута.
относно болките в бъбреците разбрах че е необходим преглед от уролог. но относно болките в бута незнам към какъв специалист да се обърна.
Майка ми е диспансеризирана, ходиме на преглед минимум веднъж месечно и всеки път казва на докторката си колко я боли и къде и как - а милата ни докторка само вдига рамене и един вид си длъжен да те боли щото ако не си забравил си болен от РАК. незнам дали съм толкова компетентна че да я обявя за некадърна или по скоро за безотговорна или за ..... но не може в тази скапана държава аз сама да се чудя къде да заведа майка ми да питам ЗАЩО я боли.
Дори като пиша този пост се притеснявам че някой ще се намери да ме нахока колко съм тъпа и малоумна, че чак незнам дори как да си задам въпроса.

It's nice to be important, but is most important to be nice...


Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
Автор Buba67 ()
Публикувано22.12.08 13:10



Не се притеснявай от нахокване.

Пък и да ти се поскараме, то ще е с най-добри чувства.
Сега на въпроса. Сцинтиграфия правихте ли? Ако не, поискайте да ви назначат, или си платете. Последно беше 80 лв. С това изследване се откриват разсейките в костите. За бъбреците да ви види уролог, но не само да погледне 5 мин на ехографа, а да пусне изследвания на стерилна урина. Това се сещам.
Само не знам дали болките на са от лъчетерапията. Дано се включат, момичета, които са правили лъчетерапия.
Пие ли достатъчно количество вода и сокове?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Авторradi_an (Нерегистриран)
Публикувано22.12.08 16:04



До krem4eto 80! Здравей, видях ,че се интересуваш от доц.Дянкова ,майка ми беше оперирана при нея преди 15 дни.Мога да ти кажа, че според мен е изключителен професиналист, всичко мина гладко и майка ми дори вече се разхожда нагоре- надолу.ако искаш мога да дам тел. за контакт.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: radi_an]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано22.12.08 19:49



Scotiana майчето ми е болна също от рак на шийката на матката и е в 3-ти стадий.не я оперираха само с лъчетерапия и брахитерапия опитаха да стопират процеса.защо не искат операция незная а и не казват или казват за нея е по добре така лекари сме преценили сме така.
майка ми през цялата лъчетерапия пиеше натанал по 2 лъжици 3 пъти дневно.каза че от него се чувствала добре.аз за натанала прочетох тук във форума,на лоши отзиви не съм попадала за него.зная че майчето го препоръча на някаква дама с която се запознали на процедурите и след като взела да го приема започнала да се чувства по добре.
иначе настоявай пред лекарите, не се предавай те са такива като сфинксове трудно казват.ето аз 2-ри ден се мъкна до онкото за епикризите и и не доумявам как са ги изготвили защото след брахотерапията не я е гледал гинеколог или пък да е гледана на скенер.непроумявам просто...а пише че процеса е овладян и няма метастази...ама знам ли.та утре пак ще досаждам на една която като ме види имам чувството че лошо и става , ама така е като не дават някаква смислена информация.
майка ми също я диспансеризират, би ли ми казала ако сте в софия в кой диспансер сте?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: radi_an]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано23.12.08 08:24



Благодаря миличка,вече намерих телефона и живат и здраве,след празниците сми при нея.
Весело посрещане на Коледните празници на всички!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано23.12.08 10:24



Ние сме със същата диагноза. Майка ми е оперирана от рак на шийката на матката. Но преди това и правиха лъчртерапия. Лечението и операцията са направени във Враца. Лъчетерапевтката на мен ми каза , че ще се прави лъчетерапия, докато се стопира процеса, може до операция да не се стигне, ако процеса не спре (тумора да калцира). Ако се оперира в този период всичко можело да се развие много бързо, раковите клетки започват да се разпространяват и образуват метастази, ако тумора не е калцирал.
(на майка ми обаче Доктор Стефанова каза: не се притиснявай няма да те оперираме ще се оправиш само с няколко курса ЛТ. Това и прави чест, защото не я стресира с диагнозата, както направи тази година грудния хирург в Токуда, но това е др. тема да не се отплесвам.)

При нас за щастие тя се повлия много добре още от първия курс лъчетерапия -15бр (резултата от ЛТ се вижда на 20денот приключването) и след това й направиха операцията.
Всичко мина доста добре, операция възстановяване след нея. Диагнозата след операцията е 1-ви стадий , а преди нея беше 2-ри.
Отчитам като моя грешка ,че не влязох по-рано в този форум и не сме и давали кой-знае какви добавки, а само комбинирани витамини.
Сега след година и половина ада продължава. Метастази в бял дроб. Онкокомитет във ВМА препоръча ЛТ и ХТ.

Борбата продължава. Много е важно болните да не падат духом и да не се отказват от живота след като знаят диагнозата си. Нищо не е загубено.
Успех и здраве на всички и бог да е с ВАС!
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
АвторScotiana (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 15:02



Ние сме в диспансера в младост при доктор Тошева. По принцип тя е доста добър специалист, аз със моите скромни 29 години съм вече съм се лекувала вече при нея и то доста успешно.
Майка ми също пие натанал и се чувстваше доста добре от него, но при втората лъчетерапия освен малкия таз облъчваха и част от корема и тогава почти нищо не й помагаше.
Когато ходим на прегледи в диспансера там се срещаме с други жени в нашият случай и това което ни прави впечатление е че никой не се оплаква от някакви болки. и това малко ме притеснява. майка е почти постоянно на болкоуспокояващи и се притеснявам дори да не си навлече някой проблем на стомашната лигавица. защото преди две години на бабчето ми от прекален прием на болкоуспокояващи се наложи да й премахнат жлъчката по спешност.
А за нашата епикриза също няма да споменавам каква пародия беше, защото изобщо не са преглеждали майка ми, пък вътре пише как се била чувствала, състояние на кожата и сто приказки от хиляда и една нощ.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 19:25



Scotiana значи може да се засечем там :) и аз ще ходя първия път с майчето, че тя сега го играе "детето" а аз "майката". ние сме след празниците за първи път там.лекаря ти ли си го избираш или ти се назначава?
защо не се обърнете примерно към друг лекар в смисъл за тези болки.може проблема да не е свързан с рака, а някакви стомашни проблеми.
ще чакам новини.успех и горе главата!





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: s.boneva]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 19:41



много ти благодаря че сподели, много ме улесни.макар че майка ми също се повлия добре и процеса е стациониран, няма разпространение в лимфата и други метастази (да чукна на дърво) тя се е отчаяла.че не я оперират защото мисли разни страшни неща явно...лъчетерапевтката в лицето на чакърова каза че резултата е много добър, но тя си има сякаш едно на ум.защото за момента не може нищо друго да направят затова я диспансеризират.
ходихме няколко пъти при мария попова и тя беше готова още при първия курс да я среже.слава Богу разбрах че не е във форма последните 2 години и много хора са пропищяли от нея и се отказахме.сега като чета ми се изяснява защо не искат да я оперират.ще и прочета това което си писала и на нея да се проясни.
днес бях при доц Милев.той е патоанатом в онкото човек с главно Ч.за да помогне на майка ми работил цяла нощ каза едната лаборантка сутринта когато взимах резултатите (понеже идва от ст загора трябваше нова експертиза на материала да се прави от патоанатом от софийска болница и това трябваше да стане за по малко от 24 часа!)това без да получи нищо човека.та искаше доц милев да знае какво се е случило с майка ми защото беше заинтригуван от случая за да може да помага на други хора понеже подобен не е имал за момента.та той каза че дали се е излекувала трябва да минат поне 3-4 години.
Велели празници и БОГ да ви пази!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
Автор panterata68 (непознат )
Публикувано29.12.08 15:55



kazvam se neli i imam sa6tite problemi kato vsi4ki ostanali po temata rak na 6iikata na matkata



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано29.12.08 22:51



Здравей Нели,
Аз също съм от скоро в клуба. Съжалявам, че не го направих миналата година. Тук научих доста неща, за алтернативните методи на лечение, за начина на живот, който трябва да водят болните, за добавките и т.н. Тук съм заради майка ми. Тя не е при мен и не ползва интернет. Аз чета тук, поръчах й Натанал, купих герисан бирена мая, направих сместа с алое,мед и вино, казала съм и да не яде сладко и животински продукти. Всичко това го разбрах от споделеното тук. Тя за сега се чувства добре. Предстои ни химиотерапия.
Съветвам те и ти да разгледаш темите, и ако има нещо неясно питай. Тук всички са много мили и готови да помогнат.
Желая ти успех от сърце и Весела Нова Година!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.12.08 00:54



Съжалявам за проблемите ти! Попаднала си в правилния Клуб, където
можеш да задаваш въпроси и винаги ще се намери кой да ти отговори.

Мола те само да пишеш на кирилица!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: s.boneva]  
Автор panterata68 (непознат )
Публикувано30.12.08 18:32



ПРИВЕТ НА ВСИ4КИ!!!БЛАГОДАРЯ на КРЕМИ и БОНЕВА за отзивите.За тези които не ме познават,защото съм нови4касе казвам НЕЛИ и съм със същото заболяване от два месеца.Откриха ми рак на шииката на матката със стадии 2б,без метастази,направих миналия месец в СТ.ЗАГОРА -15 лъ4етерапии и 3 химио.При контр.преглед ми казаха 4е вси4ко е минало перфектно но трябва да си потърся специалист в СОФИЯ за консултация за операция.22 дена след проведените терапии отидох при доц.ДЯНКОВА в СОФИЯ.Нямам думи от посрещането в кабинета,останах като трясната,думите и бяха;как може марля4ки,некадърни4ки да се изоставите така 4акате последният момент,ние да не сме ГОСПОД,даржите се до последния момент и после искате 4удеса от нас.Бях изумена от държанието и нищо неможах да кажа.След като ме прегледа ми каза ,4е не съм за операция тъи като тумора е опрял в коста ми,но вапреки вси4ко добави,4е ако стана за операция след още 5 лъ4етерапии ще трябва да си платя операцията като си избера екип.ОК-само 4е от тогава минаха месец и половина тъи като се зададоха и празниците и неможах да си продължа терапиите.Сега искам съвет от вас ПРИЯТЕЛИ,КАКВО ДА ПРАВЯ и дали този застои удома ми пре4и на заболяването?Сега ще влизам на 05. 01 в СТ.ЗАГОРА да продължавам.Кажете ми да търся ли друго мнение на специалист и ако някои знае по-добър и по- отзев4ив да ми даде координати.Сега много не се чувствам добре,боли ме ниско долу в дясно и нямам силички за нищо.Ще чакам вашите мнения и препоръки и наи-вече съвети.БЛАГОДАРЯ ВИ.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 21:52



Мила Нели,аз съм от родом от Казанлък макар от повече от г.да живея в софия.Та маи4ето ми е с диагноза като твоята но е 3-ти стадий и при нея тумора е стигнал коста.заболяването и го откри док.Цонева от Ст Загора и чесно казано съм безкрайно възмутена от там.За Цонева няма да казвам защото не съм възмутена а отвратена от отношението и (макар маика ми да се опитва да я защитава).
Не означава че не е добър лекар, не я оправдавам не може да се държи така,но доста я хвалят.не искам да те отчайвам но повечето лекари се държат така.В това се уверявам месеци наред вече "бродейки по дебрите на здравната ни система".Не се отчайваи а си търси правата.трябва да с борбена и най-вече нахална та дори и нагла.това не трябва да те притеснява иначе може да не получиш адекватна помощ.
може Дянкова понеже не си контингент да е реагирала така.ако си решила да се лекуваш в софия.си правиш една адресна регистрация временна за 6 години.прави6 и копия и я носиш в теб и двете.ние така направихме защото иначе трябвало да се плаща или нещо такова.в това
ни "светнаха" от една друга софийска болница и ни помогнаха.
маика миана ЛТ и между последните две дни брахитерапия и по думите на Чакърова (лъчетерапевтката) тумора се е свил почти до сантиметър,но не се наемат на операция
след празниците сме в 27 поликлиника да я диспансеризират.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 22:06



съжалявам имам накакъв проблем с кавиатурата явно и постинга ни е особено несвързан ще се опитам пак
Мила Нели,аз съм от родом от Казанлък макар от повече от 10 г.да живея в софия.Та маи4ето ми е с диагноза като твоята но е 3-ти стадий и при нея тумора е стигнал коста.заболяването и го откри док.Цонева от Ст Загора и чесно казано съм безкрайно възмутена от обслужването там..За Цонева няма да казвам защото не съм възмутена а отвратена от отношението и (макар маика ми да се опитва да я защитава).
за дянкова и държанието и...Не означава че не е добър лекар, не я оправдавам не може да се държи така,но доста я хвалят в онкото.
не искам да те отчайвам но повечето лекари се държат така.В това се уверявам месеци наред вече "бродейки по дебрите на здравната ни система".Не се отчайваи а си търси правата.трябва да с борбена и най-вече нахална та дори и нагла.това не трябва да те притеснява иначе може да не получиш адекватна помощ.
може Дянкова понеже не си контингент на онкото да е реагирала така.примерно ние платихме 500 лева за ЛТ!!! за да я почне по бързо иначе се чака с месеци...а за избора.... ми няма такъв те ти казват кой да пишеш.
ако си решила да се лекуваш в софия.си правиш една адресна регистрация временна за 6 години в общината.прави6 и копия и я носиш в теб и двете.ние така направихме защото иначе трябвало да се плаща или нещо такова.в това
ни "светнаха" от една друга софийска болница и ни помогнаха.
маика миана ЛТ и между последните две дни брахитерапия и по думите на Чакърова (лъчетерапевтката) тумора се е свил почти до сантиметър,но не се наемат на операция (свил от едната страна)
след празниците сме в 27 поликлиника да я диспансеризират и ще е под наблюдение.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор panterata68 (непознат )
Публикувано30.12.08 22:51



ДАРЕ,БЛАГОДАРЯ ТИ ОТ СЪРЦЕ ЗА ОТЗИВА.Сажелявам много за маи4ето ти но кураж и ще се оправи.Даре маичето ти имали метастази някъде,и оперираха ли якато тъмора е стигнал коста?Сажелявам ако си ми писала пък не съм те разбрала и ако е оперирана-кои е хирурга и в коя болница в СОФИЯ?аЗ САМ МАЛКО СТРЕСИРАНА и затова не те разбрах,ваобще не съм на себе си от когато разбрах за заболяването ми,изпълнена съм с негативизъм и страх и наи-ве4е че сега си стоя удома и неправя нищо заради празниците.За ДЯНКОВА знам че всичко сварзва с пари,но като нямаме друг избор-ще даваме само да си струва.БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ВНИМАНИЕТО и съветите



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано31.12.08 17:19



Здравей Нели,
Операцията на моята майка е направена във Враца, аз също исках в София, но тя не искаше. Бяхме чули, че най-добър там за този вид операции там е д-р Кърлов-баща. Но за да се вредиш при него трябва да си платиш. Мисля че тарифата му около 2000-2500. Той в онкото в Дървеница. Ако някой знае нещо за него да ти каже. На майка ми също беше 2в стадий преди операцията, а след нея написаха в досието - 1ви. Но за съжаление 1,5год. след операцията имаме разсейки в бял дроб. Минахме 5 ЛТ и сега следва ХТ. Ако и бяха направили ХТ, след операцията, може би нямаше да се стигне до тук, но кой да ти каже, те винаги са прави. Затова много внимателно да пристъпиш към операцията, като казват,че не може значи не може да се оперираш. Трябва да се стопира процеса и тогава - бях го писала по-горе. Не се отчайвай - духа е най-важен. Изкарай си празниците. Ако са ти правили ЛТ, действието от тях се вижда след около 20 дни. така, че можеш да изчакаш.
ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕШНА 2009 ГОДИНА!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
Автор panterata68 (непознат )
Публикувано01.01.09 03:01



ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИ4КИ ПРИЯТЕЛИ ОТ САИТА,НАИ ВЕЧЕ НА МИМ4ЕТО,ДАРЕТО И БОНЕВА-ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ НАИ-ВЕ4Е ЗДРАВЕ,ДАЛГОЛЕТИЕ И МНОГО СЕМЕИНО ЩАСТИЕ.ПРИЯТЕЛИ,БОРЕТЕ СЕ И БЪДЕТЕ СИГУРНИ,ЧЕ ЩЕ ПОБЕДИМ БОЛЕСТТА-АКО СИ ПОМАГАМЕ ВЗАИМНО И СИ ДАВАМЕ КУРАЖ,НИЕ СМЕ ЖЕЛЕЗНИ. БОНЕВА,БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА СЪВЕТИТЕ,ЩЕ СЕ ВАЗПОЛЗВАМ ОТ ТЯХ И ЩЕ ПОТЪРСЯ ТОЗИ ДОКТОР,НО ТОВА ЩЕ СТАНЕ СЛЕД КАТО МИНА СЕГА НА 05.01 ЛЪЧЕТЕРАПИЯТА В СТ.ЗАГОРА.ОЩТЕ ВЕДНЪЖ ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСИ4КИ ОТЗИВИ.НЕЛИ



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано04.01.09 18:41



Честита Нова Година на всички!Много успехи и здраве!
Мила Нели, майчето е на 52 г. стадия и е 3а -без метастази.Не искат да оперират защото тумора е стигнал до тазовата стена в дясно, от другата страна също беше почти стигнал до там.в последствие на ЛТ (направиха 15лъчения после назначиха още 10 и се е освободило място до шийката на матката и така я облъчваха с радий 5 дни в легнало положение със зареден изотоп-май така се казва в нея поставен посредством една отливка във влъгалището,после още 5 курса лъчетерапия ) и брахитерапията се сви до почти сантиметър и развитието на тумора е уж стопирано.Благодарение на с.бонева разбрах защо всъщност трябва да се стигне до това калциране на тумора, че лекарите не са от най разговорливите.има и хидронефроза на единия бъбрек пропуснах да кажа.Лъчетерапевтката каза че имало случаи на излекувани в трети стадий само с ЛТ и брахитерапия и ще мъчат майчето да е без операция.макар аз лично да исках да я оперират защото така някак си...незная все има нещо на ум човек.
Ако наистина си решила да се лекуваш в София както казах правиш си регистрация в някоя община на адрес.става за 10-на минути, ако нямаш познати или не ти е удобно да притесняваш някой,може да посочиш моя адрес няма проблем за това ще ти го кажа.Така си осигуряваш малко по нормално отношение.Винаги ги носиш в себе си и ако ти се прави картон висиш им на главата да пишат тази ти адресна регистрация.Че на майка и губиха едните документи и проблеми докато направят нови и то с казанлъшкия адрес ги писали и едни разправии си докарах...
Ходихме няколко пъти и при Мария Попова и тя беше за операция дори още след първия курс ЛТ, но много лоши отзиви за нея напоследък и се отказахме да ползваме услугите и.
Ти пий някакви имуностимулиращи да не допуснеш някой друг вирус до теб.Майчето е пие натанал и понесе ЛТ много добре само малко разстройство имаше иначе и кръвните показатели бяха много добри.Сега една добавка с алое си приготвя.Ако проявяваш интерес има алое в нея няма проблем да ти дадем че на нея и донесли към 400грама а е грехота да се хвърли като може да помогне.
Като си дойде майчето ще ти пиша по подробно какво е по епикриза защото сега си е в казанлък чак на 10 ще пътува.
скайпа ми е tanq_77 а мейла tttanq_77@abv.bg ако решиш за алоето или нещо друго ти хрумне пиши


Всъщност някой знае ли тези букви след стадия какво значат?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано06.01.09 14:12



Здравейте,Здравей Дарче и Честит рожден!!!Жива и здрава бъди,усмихвай се и се радвай на живота и всичко красиво,което той ти поднася.От сърце ти пожелавам мама да се оправи и всички да сте спокойни.
Ние ще пътуваме към София най-вероятно следващия поноделник,свързахме се с Доц.Дянкова,тя ми се стори много отзивчива жена,дано наистина да е така.
Пожелавам на всички повече усмивки!!!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 22:24



Кремиче много ти благодаря!ПОжелавам ти на теб от сърце същото!Много се радвам за вас и дано Бог е с вас и да се нареди всичко!Стискам ви палци и успех!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор panterata68 (непознат )
Публикувано13.01.09 15:50



Даре,здравей,и на всички останали в форума.Изписаха ме от болницата след 5-те лъча които трябваше да направя+15 преди,сега са вече 20,но при направеният ми скенер на малкия таз ,шийката на матката не е мраднала,все така оголемена си остана иначе всички други органи са ОК.няма метастази никъде и даже мога да се похваля че терапията ина чудесно като изкл.диарията.На едно място в епикризата ми пише,че;ПЕРИВЕЗИКАЛНИТЕ И ПАРАРЕКТАЛНИ МАСТНИПЛАНОВЕ СЕ ПРЕДСТАВЯТ С ИВЕЦЕСТИ СТРУКТОРИ И ЕДЕНИЧНИДРЕБНОДУЛАРНИ ЛЕЗИЙ което въобще незнам какво означава,ако на някой му говори нещо да ми разясни.Сега остава само решението на ДЯНКОВА дали вече ставам за операция,но малко ме съмнява с тази оголемена шийка,маи ще продължа с ЛТ.поне така ми казаха в СТ.ЗАГОРА.Ще искам и мнението на НИКОЛА ВАСИЛЕВ в ВМА -ВЗЕХ СИ ЧАС ЗА 19.01 а,после вече каквото сабя покаже.Ако не стане за операция,незнам какво ще правя все си мисля ,че без нея няма спасение макар че и тогава няма гаранция.ДАИТЕ МИ СЪВЕТ вие сте по-изпатили и минали по този път.ДАРЕ,тарсих те по скаипа но те нямаше вътре когато се бяхме разбрали-пиши ми какво става с майчето ти.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано13.01.09 15:59



Пантерке здрасти. Радвам се че си се записала при Василев. Отивай там без да се чудиш какво да правиш. Няма нищо сташно. Отивай там и всичко ще е Ок.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: mimozitta]  
Автор panterata68 (непознат )
Публикувано13.01.09 17:00



МИМЕ,БЛАГОДАРЯ ТИ!!! Радвам се че се появи на хоризонта,и че ми отговори на меила,със сигурност отивам при НИКОЛА ВАСИЛЕВ но трябва да занеса и резултатите на ДЯНКОВА.Скенера наистина е добър,обратно на моите очаквания,тъй като доста време мина от последната ми ЛТ и застоя удома.Само незнам защо тези последните пет ЛТ-й не дадоха резултат на шийката на матката,а си остана така оголемена,забравих да ти кажа,че левкоцитите ми като влязох в болницата бяха много ниски и като ми направиха изследвания при постъпването ми в б-цата ,кръвта ми се съсири на два пъти докато не ми взеха кръв чак на третия път и ми показаха 3.3 ,а сега са 2.8-не съм спирала да пия бирена мая,черен бъз и алое вера.Какво да правя да ги дигна и защо според теб ми се съсирва кръвта?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано13.01.09 17:52



Ох не знам мила, ако ти се съсирва кръвта значи до колкото аз знам трябва да пиеш нещо за разреждане на кръвта като аспирин например. Но нека някой друг по компетентен даде мнение. Моля някой да отговори какво да прави пантерата в случая.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Автор panterata68 (непознат )
Публикувано13.01.09 18:08



ако някой има мнение по вапроса ми ,нека ми пише



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Автор jane_to (онази...същата )
Публикувано13.01.09 18:13



На мен лекарите ми казаха да пия всеки ден по 1 таблетка тромбоас - тва е аспирин против образуване на тромби в кръвта.
И както се изрази лекуващата ме лекарка - не за някакво си определено време, а "от тук до края на света"

.
Но е хубаво да си се консултираш все пак за по-сигурно. Успех!

Не винаги ще е така...

Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано26.01.09 10:43



Даре,какво става с вас,всичко наред ли е?


Не си се появила скоро.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано26.01.09 23:04



Здравейте момичета!
Отдавна не съм писала, а само чета. Събирам информация. Но сега се нуждая от помощ.
Мина първата ХТ (08-10.01.2009) на майка ми. Аз не отидох тогава с нея, защото ме налегна стращен вирус - 3седмици бях болна. Сега, като се пооправих и отидох да я видя се изплаших... Тя е с памперси. По телефона нищо не ми казва, за да не ме тревожи. Тя изобщо не може да задържа урината си. Казва, че нищо не усеща. От това което прочетох тук си мисля, че може да се дължи на ЛТ. От последната ЛТ каза че започнало, но е било слабо отначалото, в смисъл превръзките са я спасявали, но постепенно се увеличило. Направо се сринала от мисълта, че ще трябва така да живее. Има ли някой подобен проблем, моля да сподели или да даде съвет? Дали ще се оправи с течение на времето или ще се налага хирургична намеса, а дали такава е възможна също незнам?
Моля ви помогнете.





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: s.boneva]  
Автор synchoslava (сънливка)
Публикувано27.01.09 13:51



здравей, по повод питането ти: когато трябваше на баба ми да й правят брахитерапия, лекарката /Петкова от онкологията в Дървеница/ я върна за нормална лъчетерапия, защото каза, че брахитерапията помагала само на 3мм, а при нея най-вероятно има повече инвазия..Но аз всъщност друго исках да кажа:) Та тази лекарка, която аз харесах тогава, доста човечна и отзивчива ми се строи, каза, че има риск при продължаване на лъчето. На баба й няха направили 23 процедури тоест общо 46 грея. Максимума е 60, защото при лъчето се засягат жизнени органи включително и пикочен мехур. Та Петкова беше казала, че съществува риск от това заради лъчето да се направи мост някакъв и да спре да задържа както малка, така и голяма нужда. Та аз си мисля, че е от лъчето при вас.

с вяра и малко повече късмет напред


Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 21:12



Привет Кремче, момичета!
Ние вече сме диспансеризирани и ходихме на 16 на преглед.назначиха изследвания на кръвта и туморен маркер.КРъвните изследвания на добре в норма, но чернодробните показатели ГГТ са повишени.
Някой знае ли какво значи това?И какво трябва да се предприеме да влязат в норма?
Туморния маркер е в нормални граници.Какъв са назначили не съм сигурна, защото резултатите ги получихме по телефона, сега като отидем след 15-на дни ще питам.постоянно сме на натанал почна терапията с газ, но аз извиках майчето по "тревога" че малката болна а на мен само 5 дни ми дадоха а не бяха достатъчни и тя в бързината да хване автобуса забравила шишенцето с пречистената газ.
Иначе след лъчето и брахитерапията решиха че ще сме без операция, макар за да смятам друго мнение да търся.От ПОпова се отказахме тотално, тя беше готова още след първия курс ЛТ да оперира, но след толкова лоши неща написани за нея се отказахме (иначе сме ходили на 3 прегледа при нея).Чесно казано възлагах и големи надежди на Попова.На последък чувам добри отзиви за Никола ВАсилев (в диспансера се запознахме с 3 жени оперирани от него и много позитивно по отношение на него).СЕга ще запазя час при него все пак второ мнение да вземем.Аз съм малко ТОма Неверни.
Иначе научих и майчето да влиза във форума и тя всеки ден се "помотва" тук и чета и събира информация и се разсейва до колкото е възможно


Още не е събрала смелост да пише
Вие как сте?Надявам се всичко да е наред и най важното на теб да ти е по спокойно, защото така ще си най-полезна и за майчето ти и за хората около теб
Целувам ви и Бог да ви пази !



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: s.boneva]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 21:24



привет и от мен!Мила майчето ми има общо 25 ЛТ и общо 4 брахотерапия.Тя няма този проблем.Но не това исках да кажа , идеята ми е имам още 2 колежки с това заболяване (излъгах майките ми са болни) ще попитам тях.Защото едната много е патила милата и зная че май в тази посока имало нещо, но чесно не съм питала защото не обичам да любопитствам просто за спорта.утре ще питам и ако има нещо което може да ти е от полза задължително ще ти пиша!Прегръдки!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: s.boneva]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано28.01.09 20:20



Здравейте!s.boneva питах днес колежките ми.На едната от тях майчето и е с подобен проблем.Значи правена и операция и в последствие е засегнат и бъбрека, спасяват го буквално по чудо (жената е била в 4 стадий и са и давали 4-6 месеца...за щастие жива и здраве е вече почти 9г.).единия функционира почти нормално, като тя много леко се изпуска, другия не функционира и е била изведена с маркучета торбичка която обслужва другия бъбрек.Когато са говорили с лекарите , те са казали че това е в следствие на операцията и нищо не може да се направи защото единия бъбрек е нефункциониращ, а другия не подава винаги импулси за уриниране.Колежката каза че майка и е с памперси понеже работи.
ТОва е само споделено, не означава че при вас случая е такъв все пак при тази дама нещата са били особено сложни.Защо не се допиташ до лекари , питай и тук във форума при въпроси към лекарите.
Съжалявам знам че не помогнах кой знае колко, а ми се искаше


Поздрави!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано28.01.09 21:18



Здравейте момичета! Благодараря Ви много!
Нашия случай ще мога да го опиша по-подробно, като отидем за втората химиотерапия на 11.02.09. Тогава ще попитам лекуващата за повече подробности. Аз живея в Горна Оряховица, а майка ми е в Монтанско. А при първата ХТ не отидох с нея, защото бях болна. Проблемите са започнали малко след ЛТ, която и направиха 3-тата седмица от декември. Тогава си ходих, но нямаше проблеми. Имала е някакво течение, което е започнало след като и направиха биопсия във влагалището. излезе резултата и като се потвърди рецидив започна ЛТ. Тогава се изпускала по малко, но можела все още да се контролира, докато след ХТ сега 08-11.01.09г. започнала изобщо да не задържа. Била питала докторката тя и казала, че може би ще се повлияе положително от ХТ, но нищо конкретно. Това ми го съобщи днес по телефона, като я попритиснах малко да ми каже, иначе нищо не иска да казва, за да не ме тревожи. Такава си е твърдоглава.
06.2007 година преди операцията ни направиха 15ЛТ, а след операцията 10ЛТ. Но тогава изобщо нямаше проблеми. Мислех да попитам MD, но като незнам подробности , се боя да не прозвучи въпроса ми глупаво. Не знам дали на рецидива се дължи това или е резултат от ЛТ. Четох тук някъде за упражнения които се правят. явно мускула на уретера, който задържа урината не е добре или е увреден. Тя е силен дух и си мисля, че ще се справи, въпреки че тези памперси сега доста я мъчат.
Започнала да и пада косата, сега и перука трябва да търсим, но това е бял кахър в сравнение с горния. За следващата ХТ съм и взела ДЕОДАН. Дано да я понесе по-добре от него. Това е за сега от мен.
Ще бъда благодарна,ако някой е имал подобен проблем да сподели.


Благодаря Ви още веднъж, много сте мили. Поздрави и прегръдки!
Саша



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: s.boneva]  
Автор mim.i ()
Публикувано29.01.09 08:41



s.boneva, какво стана с рецидива във влагалището? Изчезна ли? Трябва да го следите, за да не стигне до пикочния мехур. При майка също имаше рецидив на влагалището и по време на операцията видяха, че е засегнал и мехура , защото са съседни органи. Не искам да те стряскам, но нека провери и това за по- голямо спокойствие.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: s.boneva]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано30.01.09 18:21



здравей и от мен,пиша ти относно проблема ви с памперсите,аз имам направени 26 ЛТ и в момента продълйавам с тях докато станат 30,а това са 60 ГРЕЯ,имам направени и три ХТ,пиша ти това защото още на първите 15 лт имах същия проблем.Един месец ме държа това чудо направо откачих,имах чувството ,че никога повече няма да се оправя,а съм на 40 год.След месец почивка удома влязох със страх в б-цатаза останалите 15 лт,през този един месец мъки удома изпих 1л алое вера ,три бурканчета черен бъз и три кутийки бирена мая,а забравих и чая от невен,влязох в б-цата чисто нова-хемогл.в норма,левкоцитите и те бяха ок.но сега след тези 15 лт незнам какво да очаквам.Искам да ти кажа ,че всичко това е от ЛТ-Ите особенно ако майчето ти има и паднало влагалише.Незнам какви добавки взимате но да знаеш има полза от тях особено ако провеждате терапии и се надявам да се оправите.Ако има и болки при уринирането взимайте и НЕОРЕНАЛ,на мен ми помага сега го взимам профилактично,а и от страх да не ми се получи пак този проблем.КУРАЖ



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор dara_77 (непознат )
Публикувано30.03.10 12:45



Привет на всички!Отдавна не съм писала

това се вижда и от последния постинг в тази тема който също е мой.Ние с моето семейство продължаваме борбата с тази коварна болест рака.И ежедневието ни както на повечето от вас /дай Боже да сте колкото се може по малко/е белязано с усилия да устояваме на трудностите свързани с тази борба.
Виждам че съм писала преди за предстоящия ни преглед при доц.Никола Василев във ВМА.На прегледа той каза , че интравагиналната брахитерапия /дано не бъркам медицинския термин/е равносилна на операция и в случая на майчето /сраствания с тазовата стена/ това е най-доброто решение.Обоснова се на резултатите от изследванията /които бях споделила в темата за добрата новина/че тумора е драстично намалял и за момента растежа му е стопиран.Каза че за операция може да се говори ако отново има увеличаване или най-малко след година и половина две.Моите адмирации, защото за тази си устна консултация той не взе пари, а за доста по малко изречения доц.Попова си „благодари“ с искането за прилично заплащане.И докато доц.Василев посочи „за“ и „против“ операцията , тя беше готова да оперира дори при първия курс на лъчетерапия.
Сега майчето е диспансеризирана и на всеки три месеца ходи на контролни прегледи и изследвания, а на всеки шест е на ехограф или видеозон.Последния видеозон беше на 25 март и тя беше много притеснена/за цялото семейство да не говорим, така е всеки път когато и предстои контролен преглед/.Резултатите са добри , казаха че няма промяна в състоянието на тумора, а сега чака туморния маркер и цитонамазката да излязат.
Пие постоянно Натанал и билки които си вари всеки ден.Казва , че се чувства добре.За жалост в последните 8 месеца и повече, аз нямам възможност да съм до нея и да се убедя с очите си дали е така /има ужасния навик да не ни съобщава за своите болежки за да „не ни притеснява“ за което търпи конструктивната ни критика/.По скайп-а поне звучи в кондиция.Живи и здрави на трети април лети насам и ще се убедя с очите си дали е така.Ще ни погостува малко /след консултация с татко и брат ми решихме, че като няма с какво да е ангажирана денонощно-сещайте се внучката и-започва да мисли за глупости и това се отразява на духа и/а лятото отново за България с внучката си.Така по всеобщо мнение ще смени обстановката , промяната ще и подейства благотворно особено след като вниманието и ще е ангажирано денонощно.
ТОва е приятели за сега новините около нашата битка...битка за жалост която ще водим цял живот...
Въпреки , че не пишех не значи че съм ви забравила.Всички тук сте толкова добри и сте личности с главно Л.
Борете се приятели и ставайте все по -малко и по –малко тук, за да стане този клуб не „клуб за борба с рака“ а „КЛУБ НА ПОБЕДИЛИТЕ РАКА“!!!!
Бог да ви пази!

P.S. *jull** в правилната тема ли го постнах ;)



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
Автор faith hope ()
Публикувано10.10.11 15:06



Здравейте,виждам ,че отдавна не е писано по темата и не зная дали това е най-подходящата тема за моя проблем...Майка ми е на 50 години и е с диагноза :"CA COLLI UTERI. ST.POST BIOPSIAM ET TGT T3a Nx M0 G1-2 СТАДИЙ:3 КЛ.ГРУПА:2 ХИСТОЛОГИЧНА ДИАГНОЗА-Вилогландуларен муцинозен аденоCa на мат.шийка.Ту емболи от аденоCa в лимфни съдове."Беше и поставен стенд в бъбрека и назначени 30 сеанса лъчетерапия.След проведения курс лъчетерапия и казаха ,че и е повлияла добре и не се налага операция.Но уринирарането и е голем проблем изпитва нечовешка болка и на последната консултация са й казали ,че най-вероятно е обгорен пикочния й мехур след лъчетерапията и така щяло да я боли поне 1 година...Също така има и постоянно разстройство,просто какво и да хапне не се задържа много.Молбата ми е да ми дадете съвет ако някой е минал по този път.Благодаря ви.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: faith hope]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано12.10.11 16:06



ПИШИ МИ НА ЛИЧНИ ИЛИ МЕ НАМЕРИ НА СКАЙПА -NELINA 681 АЗ МОГА ДА ТИ БЪДА ПОЛЕЗНА

Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Авторmamka34 (Нерегистриран)
Публикувано19.11.11 22:16



Zdraveite,az sam operirana ot rak na shikata na matkata predstoi mi laceterapiq sled mesec,mnogo se pritesnqvam ako nqkoi moze da mi razkaze kakvo me ocakva po vreme i sled laceterapiqta shte sam mnogo blagodarna.

"Здравейте, аз съм оперирана от рак на шийката на матката. Предстои ми лъчетерапия след месец, много се притеснявам.
Ако може някой да ми разкаже какво ме очаква по време и след лъчетерапията, ще съм много благодарна."


Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 19.11.11 22:47.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: mamka34]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано19.11.11 23:25



Здравей, мила! Съжалявам, че трябва да минеш през всичко това, но искам да ти кажа,че няма от какво да се страхуваш. Преди почти две години и аз преживях шокът рак на шийката на матката, само че моето лечение бе лъчетерапия с химиотерапия. По отношение на това, което те очаква - ако всичко се прави като хората нищо няма да усетиш освен умора, която се появи при мен в последната, пета седмица, и няколко спазъма, които не са били нещо, което не се преживява. Аз бях сложена на диета, за да нямам проблем с червата по време на терапията. Диетата се състоеше в това, че не трябваше да ям прясна салата, зеле, боб, такива неща, които дразнят лигавицата и раздуват червата. Няколкото спазми получих, защото не издържах без салата и си хапнах

Ще трябва да внимаваш с настинките и гриповете или като цяло имунната система. Тя неминуемо ще се срине от терапията, но не се притеснявай, възстановяването не е много продължително. На мен ми бяха забранили да купувам пресни зеленцичи или плодове в ресторанти, защото не се знае дали са добре измити. Но и това не е проблем Това, което най-много очакваш е прекрасни резултати с хубави скенери след като свърши терапията. Някой може да ти каже да почиваш повече, но не слушай, един французин ме бе посъветвал да ходя колкото мога, без това да ме докарва до изтощение, за да имам добро кръвообръщение, което е предпоставка за добър резултат. По принцип е желателно като цяло да минеш на диета, но не и по време на лечение. Като начало можеш да прочетеш книгата "Антирак" на Давид Шрайбер, аз определено съм й фен. Има една темичка, която бях започнала за фактори и храни по отношение на рака, ако искаш погледния я , а ето и линк към диетата на Шрайбер . Ако има още нещо, с което да съм ти полезна, пиши! Кураж и бъди сигурна, че всичко е и ще бъде наред



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: megolina75]  
Авторmamka34 (Нерегистриран)
Публикувано20.11.11 02:58



Blagodarq mnogo za informaciqta,izvinqvam se za latinicata no nqmam kirilica.Az sam na 34 godini ot 4 godini ziveq sas semeistvoto si v Cehiq,imam sin na 12 godini.Za bolesta naucih na kontrolniqt pregled na 30.8.2011,imah custvoto ce celiqt svqt mi se e stovaril na glavata,neiskah da povqrvam vse si misleh ce doktorkata barka ,nerazbira zashtoto e mlada po mlada i ot men,za tova potarsih drug doktor.Otidoh bez oplakaniq i poiskah cqlosten pregled i rezultati te ot biopsiqta bqha sashtite daze i oshte po tocni ot prednite,ot tam me izpratiha v odelenieto po onkologiq kadeto me prieha na drugiqt den za palni izsledvaniq na gardi,beli drobove i korem,v bolnicata lezah 4 dni dokato mi praviha izsledvaniqta,posle mi opredeliha data za operaciqta 19.10.2011.Diagnozata mi beshe pT1b2 pNO MO G2 i sled operaciqta mi ostana sashtata diagnoza,operirahame kato mi mahnaha samo matkata s limfnite vazli i mi ostaviha qicnicite ,pitah zashto sa mi gi ostavili doktora kaza ce ne sa zasegnati a i oshte sam bila mnogo mlada da mi gi maha.Vece mesec sled operaciqta no oshte sam stres i vse premislqm da li sa me pocistili dobre ,da li e dobre ce sa mi ostavi li qicnicite ,ne e li greshka....Na men mi predpisaha laceterapiq 25 proceduri i oshte dve brahinalni .kato ceta kakvi problemi sa ima li vashite maiki sled lacetarapiqta napravo mi nastrahva kosata.Tuk vseki operiran mu predpisvat ili himioterapiq ili laceterapiq dori rezultatite da sa dobri kato pitam zashto kazvat da sme si sigurni ce ako e ostanalo neshto da se unishtozi,a kato ceta v Balgariq ce se caka dosta vreme i oshte i se plashta oshte po zle mi stava,a az misleh da se vrashtam v BG za operaciqta.Mnogo se zadalbocih v pisaneto izvinete me,za laceterapiqta mi naznaciha dieta i me podgotviha za nqkoi stranicni simptoma ,no se nadqvam da mi se razminat,az si mislq da si hodq po 4 casa na rabota po vreme na laceterapiqta da sam sred hora i da ne mislq mnogo za gluposti,no tova shte se reshi mai kato zapocna laceterapiqta ,zapocvam na 2.1.2012.Izvinete me za dalgiqt razkaz ,mnogo zdrave i bog da vi pazi momiceta.

За кирилизация използвай функцията КРЕДОР -
горе вдясно над прозореца, в който пишеш.

Редактирано от *jull** на 20.11.11 16:53.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: megolina75]  
Авторmamka34 (Нерегистриран)
Публикувано20.11.11 14:15



Imam edno zapitva ,ot kade moga da si kupq Natanal,maika mi obikoli cqla Ruse i nikade po aptekite ne sa cuvali za Natanal.Molq koito go e izpolzval da mi dade informaciq ot kade da go zakupq i moga li da go piq po vreme na laceterapiqta,blagodarq mnogo .

За кирилизация използвай функцията КРЕДОР -
горе вдясно над прозореца, в който пишеш.

Редактирано от *jull** на 20.11.11 16:56.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: mamka34]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано20.11.11 14:20



Можеш да дишаш спокойно. Първи стайдий, без да е достигнало лимфите възли, умеренодиференциран, което означава че бавно се развива процеса. 90 процента лечение. С диетата, която ти препоръчах ги правиш на 100 и благодариш на Господ, че е с теб

Въобще не се притеснявай за лъчетерапията, аз съм лекувана в Белгия и нищо не усетих, както вече ти казах. Всичко ще бъде повече от наред. Важното е да си осигуриш максимален комфорт по време на лечение, да правиш каквото тялото ти иска, а не забравяй и душата Голяма прегръдка от мен и знай, че можеш да разчиташ Искрено се радвам, че нещата при теб са хванати в толкова ранен етап.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: mamka34]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано20.11.11 14:21



Един съвет - следвай съветите на лекарите си по време на лъчетерапия. Не пий нищо, което те не са одобрили, защото някои добавки могат да намалят ефекта на лечението





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: megolina75]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано21.11.11 13:19



Поздравления ,за интелигентната операция ! Адмирации за хирурга!Дано повече жени имат това щастие, да бъдат оперирани така цивилизовано.
Аз бях на 33 години ,когато ми махнаха всичко-здраво , без предупреждение и без обосновка. Е, не е е добре ,вярвай ми.
Колко жалко , че добрите ми шансове не бяха оценени и ме съсипаха насила.


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 21.11.11 15:24.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 21.11.11 15:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 21.11.11 15:54.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Tia maria]  
Авторmamka34 (Нерегистриран)
Публикувано21.11.11 19:33



Tia maria dano naistina da sa si svarshili dobre rabotata doktorite,zashtoto i az v nacaloto imah mnogo samneniq v tqh ,no kato mi napraviha predvaritelnite izsledvaniq za operaciqta sednaha i si pogovoriha s men po kakv nacin shte bada operirana i kakvo sa naplanuvali da mahnat .Moqta svekarva koqto zivee v Balgariq mi dade savet da iskam da mi mahnat i qicnicite ce i te posle okazvali problem i az predi operaciqta im kazah ,te stoqha v parviqt moment me gledaha a posle mi kazaha ce shte deistvat po plan,kato me otvorqt shte se preceni namesto kakvo oshte shte ostranqvat.Sled operaciqta mi kazaha ce qicnicite sami gi ostavili zashtoto ne bili zasegnati,a i sam bila oshte mlada da mi gi otstranqvat.Imam otstranena matka i na desniqt krak limfnite vazli i ot 2.1.2011 imam naznacena laceterapiq 25 proceduri aduvantna TRT na tazovata oblast i dve brahinalni ,bez himioterapiq,pone taka mi kaza doktora.I sega sam pritesnena zashtoto kogato zapocvam laceterapiqta zapocvam i da hodq na rabota i se pritesnqvam dali shte uspeq da gi sacetavam dvete neshta,zatova se interesuvam kakvi stranicnite uslozneniq po vreme na laceterapiqta.Tia maria za kakvo sa te operirali i predi kolko godini e bilo.oh izvinete me no nemoga se spravq s toq kreditor pone za sega,obeshtavam ce sledvashtiqt pat shte pisha ot drug komputar mislq ce tam imam kirilica.



Тема Re: „Q„p„{ „~„p „Љ„y„z„{„p„„„p „~„p „}„p„„„{„p„„„p - „q„u„x „Ђ„Ѓ„u„‚„p„€„y„‘нови [re: mamka34]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано22.11.11 12:58



„O„Ѓ„u„‚„y„‚„p„~„p „ѓ„Њ„} „Ђ„„ „‚„p„{ „~„p „}„p„„.„Љ„y„z„{„p , „{„u„‚„p„„„y„x„y„‚„p„‹ „Ѓ„|„Ђ„ѓ„{„Ђ„{„|„u„„„Њ„‰„u„~ „{„p„‚„€„y„~„Ђ„},„}„p„z „r„Њ„r „r„„„Ђ„‚„y „ѓ„„„p„t„y„z .„P„‚„u„t„y „Ѓ„Ђ„r„u„‰„u „Ђ„„13 „s„Ђ„t„y„~„y. „I „p„x „{„p„„„Ђ „„„u„q „ѓ„p„}„Ђ „ѓ „|„Њ„‰„u. „E„„„Ђ „„„u„}„p„„„p „x„p „|„Њ„‰„u„„„u„‚„p„Ѓ„y„‘ , „x„p„Ѓ„Ђ„r„‘„t„p„z![„ѓ„}„u„‘ „ѓ„u]


„N„‘„}„p„‡ „Ѓ„‚„Ђ„q„|„u„}„y „ѓ „|„Њ„‰„u„„„Ђ,„r„Њ„Ѓ„‚„u„{„y „‰„u „ѓ„Њ„} „Ђ„q„|„Њ„‰„r„p„~„p „ѓ„Њ„ѓ „ѓ„„„p„‚ „p„Ѓ„p„‚„p„„. „N„Ђ„ѓ„u„‡ „ѓ„y „{„~„y„s„p „ѓ „}„u„~ „y „ѓ„u „y„x„Ђ„|„y„‚„p„‡ „Ђ„„ „r„ѓ„y„‰„{„Ђ, „t„p„w„u „~„u „ѓ„Њ„} „ѓ„u „x„p„Ѓ„y„„„r„p„|„p, „t„p„|„y „‹„u „y„}„p „Ѓ„Ђ„ѓ„|„u„t„y„€„y. „S„p„} „‚„p„q„Ђ„„„u„Љ„u „}„Ђ„‘ „q„|„y„x„{„p ,„~„Ђ „{„p„„„Ђ „…„}„~„p „w„u„~„p „„„‘ „Ѓ„‚„u„€„u„~„y , „‰„u „„„p„{„y„r„p „}„~„y„„„u„|„~„y „{„p„„„Ђ „}„u„~ „{„Ђ„|„{„Ђ„„„Ђ „Ѓ„Ђ-„}„p„|„{„Ђ „x„~„p„‘„„ ,„„„Ђ„|„{„Ђ„r„p „Ѓ„Ђ-„t„Ђ„q„‚„u. „I „„„p„{„p.

„`„z„‰„~„y„€„y„„„u „r „A„Њ„|„s„p„‚„y„‘ „r„y„~„p„s„y „}„Ђ„w„u„Љ „t„p „ѓ„y „s„y „}„p„‡„~„u„Љ, „}„p„z„{„p „ѓ„y , „~„Ђ„‚„}„p„|„~„Ђ „u „t„p „„„Њ„‚„ѓ„y„Љ „ѓ„y„s„…„‚„~„Ђ„ѓ„„.
„K„p„{„r„Ђ„„„Ђ „y „t„p „‚„u„Љ„y„Љ „„„y „w„u„|„p„‘ „…„ѓ„Ѓ„u„‡„y „q„u„x„q„‚„Ђ„z „‹„p„ѓ„„„|„y„r„y „}„y„s„Ђ„r„u „ѓ „|„ђ„q„y„}„y„„„u „„„y „‡„Ђ„‚„p.
„P„y„„„p„z ,„p„{„Ђ „ѓ„u „ѓ„u„„„y„Љ „~„u„‹„Ђ, „~„p „|„y„~„y„‘ „ѓ„}„u, „r„|„u„x „y „r „Q„p„x„t„…„}„{„p„„„p , „t„p „ѓ„u „Ѓ„Ђ„‚„p„x„ѓ„u„u„Љ.„R„Ѓ„Ђ„‚„u„t „}„u„~, „ѓ„„„‚„p„Љ„~„Ђ„„„Ђ „u „}„y„~„p„|„Ђ.

Редактирано от Tia maria на 22.11.11 13:14.



Тема Европейска седмица за превенциянови [re: mamka34]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано23.01.12 22:10



Всяка година в Европа 60,000 жени заболяват и 30,000 умират от рак на маточната шийка. Ефективните програми за профилактика са в състояние да предотвратят почти всички такива случаи.

Аз подкрепям Петицията за СТОП на рака на маточната шийка и призовавам Парламента на Европа, Европейската Комисия и правителствата на всички европейски страни към въвеждане на ефективни масови профилактични програми, които да защитят жените в Европа от това злокачествено заболяване.
Ракът на маточната шийка се развива когато клетките в маточната шийка се заразят с един или повече от високорисковите типове на HPV, те се видоизменят и бавно се развият до ракови. Скринингът за рак на маточната шийка се прилага/въвежда, за да се открият онези жени, които вече имат изменени клетки в ранен, предраков стадий, и те да бъдат премахнати преди да се развият в ракови.


Който иска да подкрепи петицията, може да го направи на този адрес:



Всеки глас може да спаси човешки живот, особено в България, където статистиката е жестока тъй като няма програма за скрининг на този 90 процента предотвратим рак!

Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Тема Re: Европейска седмица за превенциянови [re: megolina75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.01.12 22:34



Меги, готово подкрепих петицията с името си. Дано да направят нещо и за нас тук в България.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Европейска седмица за превенциянови [re: flora bg]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано24.01.12 09:44



Трябва да направят, защото за хора, които не желаят да се ваксинират, а дори и за ваксинираните е много важно да има качествен скрининг. А по повод на ваксините само ще кажа, че аз съм ЗА информираното решение, а не да си говорим празни неща, огромна част от които не са верни

Само че има едно нещо, което рядко се казва и това е, че за да действа ваксината човешкото тяло не трябва никога да се е срещало с човешкия папилома вирус! Веднъж срещнало се и да се ваксинираш процентите на предпазване падат от 80 на 40. А иначе от миналата година във Франция стартира изпитателна програма за лечение на рак на шийката на матката за нулев, ако не се лъжа и първи стадий, в която се прилага и ваксината като част от лечението. Резултатите ще са известни най-вероятно през 2017

Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Тема Вижте какво ни готвят...нови [re: megolina75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.01.12 10:48



Унищожават децата ни – с нови ваксини през 2011
Има два вида ваксини:
1. За девойки от 12-30 години. Ще се въвежда под формата на профилактика за предотвратяване рака на гърдата или матката. Тя ще е задължителна в училищата. Съдържание: съвпада с ваксините, с които в Мексико, Никарагуа и Ирак са стерилизирали момичетата. Въздействие върху организма: постоянно създаване на т.нар. лъжлива бременност и изхвърляне на плода в 3-4 месец от бремеността. Освен пряко действие, ваксината има и психическо въздействие, тъй като многочислените аборти в късни срокове от бременността създават панически страх от възможността за забременяване.
2. За жени по-възрастни от 45 години. Съдържание: имуноглобулин на човека и ГМО препарати. Въздействие върху организма: рязко възбуждане на имунитета с помощта на въведения „млад” имунитет с последващо през 2-рата до 5-тата година снижаване до нула, т.е. невъзможност на организма да се противопостави на която и да е инфекция.
ВНИМАНИЕ: ПО ЗАКОН НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ВАКСИНИРА ДЕЦАТА И ВЪЗРАСТНИТЕ НАСИЛСТВЕНО!
Обръщам се към всички хора, на които не им е безразлична съдбата на жените и децата ни. Който може, да разпространява тази информация. Не бъдете равнодушни. Прочетете и помислете. Ако аз замълча, ще загинат хиляди жени и деца. Но ако прочета и разкажа (на приятелите и познатите си), то ще спася нечий живот. Помислете. Заедно ние сме сила. Разпространявайте тази информация чрез интернет, препишете я и разпечатайте листовки, за да ги дадете на хората. Разкажете на приятелите, позвънете на децата и родителите си. Предупредете колегите, състудентите, съквартирантите. Предупредете познати и непознати. Разкажете истината на хората.
ИСКАТ ДА НИ УНИЩОЖАТ И ТОВА НЕ Е ШЕГА.
Дo всички служители на МВР и Федералната служба по безопасност и всички силови структури – не пречете за разпространяването на тази информация, вие също имате жени и деца. ЗАЕДНО С НАШИТЕ ДЕЦА, ЩЕ УБИВАТ И ВАШИТЕ. Затова вие имате избор – да помогнете за оцеляването на собствения си народ или да изкопаете гробовете на собствените си внуци. Този линк ще ти помогне да разбереш - http://www.youtube.com/watch?v=ViQJCO7kDlk
СЪХРАНЕТЕ ЖИВОТА НА ДЕЦАТА СИ. Сами решете, кои сте вие и ще имате ли деца и внуци!
Н. Котелникова
Превод: Анита.

http://waytosoul.ru/node/3534

Бях я пуснала тази статия в една друга моя тема но я пускам и тук. Внимавайте хора.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Вижте какво ни готвят...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.01.12 11:01



Интервю на Джон Рапорт с бивш създател на ваксини
Оригиналът е на адрес: http://www.whale.to/v/rapp.html
Въпрос (В) Някога бяхте уверени, че ваксините са символ на прогресивната медицина.
Отговор (О) Да. Помагах в разработването на няколко ваксини, няма да кажа, кои именно.
В: Защо?
О: Искам да остана инкогнито.
В: Значи смятате, че може да имате проблеми, ако се разкриете?
О: Предполагам, че ще загубя пенсията си.
В: На какво основание?
О: Няма значение. Тези хора имат възможност да ви навличат неприятности, ако някога сте били член на клуба. Знам няколко човека, които следяха и притесняваха.
В: Кой направи това?
О: ФБР
В: Това истина ли е?
О: Извън всякакво съмнение. ФБР просто използва други предлози. Може да привлече данъчните служби.
В: Не е ли твърде много, за да е заради свободата за словото?
О: Аз бях част от вътрешния кръг. Ако сега назова имена и обвиня конкретни изследователи, ще си имам доста проблеми.
В: Какво стои зад опитите да навличат неприятности?
О: Ваксините – последната отбранителна линия на съвременната медицина. Те са висшето изражение за „блясъка” на съвременната медицина.
В: Мислите ли, че хората трябва да имат избор дали да се ваксинират или не?
О: На политическо ниво – да. На научно – хората трябва да имат информация, за да направят правилния избор. Лесно е да се каже „Избор има”, но ако цялата атмосфера е пропита с лъжа, как ще изберете правилно. Ако начело на Управлението за контрол над хранителните продукти и лекарствата (FDA) има порядъчни хора, ваксините нямаше да са разрешени. Щяха да ги изследват детайлно.
В: Има историци на медицината, които утвърждават, че общото снижение на заболеваемостта не е в резултат на ваксините.
О: Знам. Дълго време не обръщах внимание на тези изследвания.
В: Защо?
О: Боях се от това, какво ще намеря. Работех в бизнеса с ваксините. Равнището на живота ми зависеше от продължаването на тази работа.
В: А след това?
О: Сам изследвах тази тема.
В: Какви изводи направихте?
О: Че снижението на нивото на заболеваемостта е благодарение на подобряването на жизнените условия.
В: Какви условия?
О: По-чиста вода, подобрена канализационна система, храна, пресни продукти от селското стопанство, снижаване на бедността. Микробите са навсякъде, но ако сте здрав, няма да се заразите лесно.
В: Какво почувствахте, когато приключихте изследванията си?
О: Отчаяние. Разбрах, че съм работил в област от концентрирана лъжа.
В: Има ли ваксини, по-опасни от другите?
О: Да. DPT (дифтеткок – дифтерит, тетанус и коклюш), например. MMR (комбинираната ваксина против морбили, паротит и рубеола – А.К.) . освен това, някои серии от една и съща ваксина могат да са опасни. Но мен ме притеснява това, че всички ваксини са опасни.
В: Защо?
О: По няколко причини. Те въвличат човешкият организъм в процес, чиято цел е подкопаване на имунната система. На практика те могат да предизвикат болестта, срещу която са предназначени. Те могат да предизвикат други болести, различни от тези, които е трябвало да предотвратят.
В: Защо ни поднасят статистика, показваща, че ролята на ваксините е много успешна при ликвидирането на болестите?
О: Защо? За да създадат илюзията, че те са полезни. Ако ваксините потискат видимите симптоми на такива болести като морбли, всеки ще реши, че ваксината е успешна. Но под това прикритие ваксината може да повреди самата имунна система. И ако тя предизвика друга болест – примерно менингит, този факт не се забелязва, тъй като никой не вярва, че това е работа на ваксината. Просто връзката се игнорира.
В: Съобщава се, че ваксината е ликвидирала натуралната едра шарка в Англия.
О: Да, но когато изучавате достъпната статистика, получавате друга картина.
В: Каква?
О: В някои градове на Англия и неваксинираните не са се разболявали от едра шарка, докато в други ваксинираното население е било засегнато от епидемия от едра шарка. А заболеваемостта от едра шарка вече е била ниска преди въвеждането на ваксините.
В: Искате да кажете, че сме лъгани?
О: Да, точно това искам да кажа. Историята е така преиначена, че да бъдат убедени хората в ефективността и безопасността на ваксините.
В: Работили сте в лабораториите. Какво ще кажете за чистотата там?
О: Хората смятат, че тези производствени лаборатории са най-чистото място в света. Но това не е истина. Постоянно има зарази. Постоянно във ваксините попада „Строителен боклук”.
В: Като маймунският вирус SV-40, пропълзял в поливаксината.
О: Да, има го и това, но не това имам предвид. Вирусът SV-40 попадна във ваксината заради това, че бяха използвани маймунски бъбреци. Говоря за друго. За действителните лабораторни условия. За грешките. За небрежността. SV-40 по-късно беше намерен и в раковите образувания – това нещо бих нарекъл структурен проблем. Това беше приетата част от производствения процес. Ако използвате маймунски бъбреци, отваряте вратите за неизвестни ви възбудители, намиращи се в тях.
В: Добре, нека за минута да отделим внимание на разликата между видовете замърсяващи вещества. Какви вещества намирахте през годините на работата ви в лабораториите?
О: Ще ви дам примери за това, какво съм намирал аз, и какво колегите ми. Но това е само част. В противоморбилната ваксина „Римавекс” намерихме различни птичи вируси. В поливаксината намерикме акантамеба, която назовават „амебата, изгаряща мозъка”. Маймунският цитомегаловирус в същата поливаксина. Пенлив маймунски вирус в ротавирусната ваксина. Вирус на птичи рак във MMR ваксината. Различни микроорганизми в противоантраксната ваксина. Аз намерих потенциално опасни инхибитори във ферментите на няколко ваксини. Вируси на патици, кучета, зайци във ваксината против рубеола. Пестивирус във MMR ваксината.
В: Нека доуточним. Всички тези замърсяващи вещества нямат отношение към самите ваксини, така ли?
О: Точно така. И е невъзможно да се определи вредата, която могат да донесат, тъй като няма изследвания в това направление или почти не се правят. Това е рулетка. Рискувате вие. За повечето хора е неизвестно, че някои поливаксини, аденовирусни, против рубеола, против хепатит А, се правят от тъканите на абортирани човешки ембриони. И разбрах: това, което намирах от време навреме и считах за бактериални фрагменти, на практика може да са и части от ембрионални тъкани. Когато търсите замърсяващи вещества във ваксините, вие се губите в целия този намерен материал. Знаете, че той не трябва да е там, но какво е преставлява – дори представа си нямате. Намирал съм нещо, което съм считал за фрагмент от човешка коса или човешка слуз. Намирал съм и нещо, което може да се определи само като чужд белтък, и на практика е необятен диапазона на вероятностите.
В: Камбани алармират отвсякъде.
О: И как мислите, че се чувствах. Да не говорим, че целият този материал директно попада в кръвообращението, преминавайки обичайните имунни прегради.
В: Как приемаха находките ви?
О: Като по правило винаги чувах : „Не се притеснявай, нищо не може да се направи” . Създавайки ваксините, ние използваме различни животински тъкани и те са източник на замърсяващи вещества. Естествено, тук не споменавам за стандартните химикали като живака, формалдехида и алуминия, които целенасочено се използват във ваксините.
В: Това е потресаващо!
О: Да. А аз отбелязвам само част от замърсяващите биологични вещества. Кой знае колко още има? Не знаем за тях, защото не търсим. Ако тъканта, примерно на птицата, се използва за производството на ваксина, колко ли възможни възбудители могат да попаднат във ваксината? Не знаем. Не знаем, какво може да е това, и как може да повлияе на хората.
В: А освен чистотата?
О: Грешна е изходната представа за ваксините. Смята се, че по сложен начин стимулират имунната система, за да се създадат условия за имунитет към болестите. Това е лъжлива предпоставка. Защото не работят така. Ваксината е предназначена за „производството” на антитела за защита против болестта. Но имунната система е много по-сложна и заплетена от антителата и отнасящите се към тях „клетки-убийци”.
В: Тоест имунната система...
О: В действителност е целият организъм и съзнанието. Всичко това можете да наречете имунна система. Затова в разгара на епидемиите се намират хора, които остават здрави.
В: Важно е нивото на здравето.
О: Не просто е важен, а е жизнено важен.
В: А как се наглася статистиката?
О: За това има много начини. Примерно, 25 човека от от 100, получили ваксина против хепатит В са се разболели от тази болест. Хепатит В е заболяване на черния дроб. Но причините, предизвикващи заболяване на черния дроб, са много. Така можете да промените диагнозата и всъщност да замаскирате корена на болестта.
В: Така ли го правят?
О: През цялото време. Това трябва да се прави само ако докторът автоматически предполага, че лицето, получило ваксината, няма да се разболее от тази болест, от която и се предполага, че го защитават. Това е мисленето на лекарите. И както виждате, това е кръгово мислене. Затворена система. Тя не предполага грешки. Възможни грешки. Ако получилият ваксина против хепатит, се разболява от него, автоматично се предполага, че болестта му няма нищо общо с хепатита.
В: За годините ви работа във ваксинния елит, колко доктори са смятали, че ваксините са проблем. Преброили ли сте ги?
О: Нито един. Няколко човека като частни лица ме питаха за това какво предизвикват те. Но те никога не са споделяли съмненията си публично, дори и в компаниите си.
В: Какво преобърна нещата за вас?
О: Имах приятел, чието дете умря след ваксината DPT.
В: Изследвахте ли този случай?
О: Да, неформално. Открих, че до ваксината детето е било съвършено здраво. За смъртта му няма никаква друга причина, освен ваксината. Така започнаха съмненията ми. Разбира се, че ми се искаше да вярвам, че детето просто е получило неудачна ваксина от неудачна серия. Но при изучаването на случая нищо такова не се откри. С времето появилите се съмнения ставаха все повече и повече. Обратно на това, което мислех до този момент, открих, че ваксините не се изучават научно.
В: Какво имате предвид?
О: Например, не се правят дългосрочни изследвания по ваксините. Не се проследяват щателно последствията от тях. Защо? Защото, както вече казах, се счита, че ваксините не могат да навредят. И щом като е така, защо да се проверява? Освен това има определение за реакциите към ваксината и всички възможни неприятности от нея трябва да отшумят скоро след поставянето й. Но това е безсмислица.
В: Защо?
О: Защото без всякакво съмнение, ваксината действа в организма в течение на дълъг период от време, след като е била поставена. Реакцията може да е постепенна. Влошаването може да е постепенно. С времето могат да се развият неврологични проблеми. Това се случва различно в различните ситуации, дори съгласно приетия сега анализ. Но защо това да не е вследствие на ваксината? Ако химическото отравяне може да е постепенно, защо да не е така с ваксината, съдържаща живак.
В: Това ли е, което открихте?
О: Да. През повечето време се занимавате с корелации. Това не е най-доброто решение. Но ако имаме 500 родители, на чиито деца е увредена нервната система, това трябва да е достатъчно условие , за да се инициира най-внимателното проучване на въпроса.
В: И това никога не е било достатъчно?
О: Не, никога. И това веднага ви навежда на нещо.
В: На какво именно?
О: Хората, занимаващи се с изследвания, на практика не са заинтересовани да изучават фактите. Те твърдят, че ваксините са безопасни и по този начин, когато изследват тази тема, неизменно в крайна сметка стигат до пълната им реабилитация. Те казват „Ваксините са безопасни”. Но на какво е основано това твърдение? На определенията и идеите, които автоматично отхвърлят всяко осъждане на ваксините.
В: Има немалко случаи на провал при ваксинните кампании. Когато хората се разболяват от това, за което са ги ваксинирали.
О: Да, и такива примери има много. Но тези свидетелства просто се игнорират. Не им се обръща внимание. Експертите казват, ако въобще нещо казват, че това са отделни случаи, но като цяло ваксините са доказали безопасността си. Обаче, ако разгледате всички тези кампании против болестите и причинените вреди, ще откриете, че това не са отделни случаи.
В: Някога обсъждали ли сте с колегите си от областта на ваксинният истаблишмънт това, за което сега си говорим с вас?
О: Да.
В: И какво?
О: Няколко пъти ми казаха да си държа езика зад зъбите. Разясниха ми, че трябва да продължим да работим и да забравим опасенията. Няколко пъти изказвах лошите си предчувствия за ваксините. Колегите започнаха да странят от мен и да ме избягват. Те чувстваха, че може да ги обвинят в съучастие. В края на краищата, започнах да се държа подобаващо и се убеждавах, че не трябва да си създавам сам проблеми.
В: Ако действително ваксините вредят, защо се използват?
О: Преди всичко няма никакво ако. Те вредят. Трудно е да се повярва, че там където те трябва да помагат, всъщност вредят. Необходимо е да се проведе съответстващо изследване, но никой не го прави. Изследователите трябва да се опитат да създадат карта, схема, която точно да показва какво правят ваксините от момента на попадането им в организма. И досега такова изследване не е правено. Относно това защо се използват, то можем два дни да дискутираме на тази тема. Както нееднократно казахте, различните хора от различните нива на системата имат собствени мотиви. Пари, страх от загуба на работата, престиж, награди, придвижване в кариерата, лъжлив идеал, безсмислен навик и т.н. Но на най-високото ниво на този медицински картел ваксините се ценят много, защото те отслабват имунната система. Разбирам, че е трудно да повярвате в това, но е самата истина. На висше ниво медицинският картел се стреми не да помогне на хората, а да ги обезоръжи, да отслаби силите им. Да ги убие. Някога беседвах дълго с високопоставено лице в една от африканските страни. Той ми каза, че знае за това. Каза, че Световната организация по здравеопазване е главният фронт за постигане на депопулация. Има, нека ги наречем, „нелегални” държавни чиновници в Африка, които искрено се стараят да променят съдбата на бедните. Тези хора знаят, какво се случва. Знаят, че ваксините се използват и продължават да се използват за разрушаването на страните им, като ги подготвят за завладяване чрез глобализма. Имах възможност да беседвам с такива хора.
В: Знае ли за това президентът на ЮАР – Тао Мбеки?
О: Бих казал, че частично. Може би, но не е докрай убеден, въпреки че е на пътя на пълната истина. Той вече знае, че ВИЧ е измислица. Че средствата против СПИН са отрова, разрушаваща имунната система. Знае също, че ако той по един или друг начин, се изкаже против ваксините, ще го заклеймят като луд. А той и без позицията си по СПИН, си има достатъчно проблеми.
В: А групата, за която говорите?
О: Натрупа се огромно количество информация за ваксините. Въпросът е в това, каква стратегия е най-ефективната. Това е голям проблем за тези хора.
В: А в развитите страни?
О: Медицинският картел държи смъртоносната си хватка, но тя отслабва. Най-вече заради това, че хората имат свободата да изберат лекарство. Но ако обсъждането въпроса за свободния избор (да приемем или отхвърлим лекарствата) падне от дневния ред, то подготвяните мерки по задължителните ваксини против възбудителите, използвани в биологичните оръжия, ще се приемат. Сега моментът е много важен.
В: Шумът около ваксините против хепатит В може да изиграе добра роля!
О: Да, аз също мисля така. Да се заявява, че новородените трябва да се ваксинират и без да спираш да кажеш, че от хепатит В се заразяват само в резултат на полови контакти и нееднократно използване на иглите е върхът на нелепостта. Медицинските власти се опитват да се оправдаят с това, че ежегодно 20 000 деца в САЩ се заразяват с хепатит В по неизяснени причини, поради което всяко дете трябва да се ваксинира. Поставям под съмнение тази цифра и обосноваващите я изследвания.
В: Английският лекар Андрю Уейкфилд, който откри връзката между ваксината MMR и аутизма, беше наскоро уволнен от лондонската болница, в която работеше.
О: Да, Уейкфилд направи огромна услуга. Данните му са направо зашеметяващи. Сигурно знаете, че съпругата на Тони Блеър се увлича от нетрадиционна медицина. Вероятно това е причината, детето им да не се ваксинира с MMR. Наскоро Блеър подмина този въпрос при интервю в пресата, явно с желанието да се предпази от вмешателство в личния и семейния му живот. Каквото и да е, предполагам, че са накарали жена му да си мълчи. Мисля, че ако й дадат шанс, тя ще се изкаже в поддръжка на семействата, твърдящи че е нанесена голяма вреда на децата им с ваксината MMR.
В: Британските репортери трябва да се доберат нея.
О: Те се опитват. Но мисля, че са се е споразумяла с мъжа си за мълчание. Би направила добро, ако наруши обещанието си. Казвали са ми, че тя е спирана не само от мъжа си. Поради нивото й към работа са пристъпили MI-6 и службите на британското национално здравеопазване. Това е въпрос на национална безопасност.
В: Да, това е национална безопасност, особено след като се знае същността на медицинския картел.
О: Това е глобална безопасност. Картелът работи във всяка страна и ревностно пази святостта на ваксините. Да подложиш на съмнение ваксините е все едно епископът от Ватикана да постави под съмнение светостта на причастието в католишката църква.
В: Знам, че един холивудски актьор е заявил, че ако не даде да го ваксинират е равнозначно на край в кариерата му.
О: Холивуд е тясно свързан с медицинския картел. За това има много причини, но главната е че всяко изказване на знаменит актьор привлича вниманието на огромно количество публика. През 1992 г. бях на демонстрация против управлението за контрол над хранителните продукти и лекарства в центъра на Лос Анджелис. Един или двама актьора се изказаха против Управлението. Оттогава ще ви е необходимо много усилия, за да намерите актьор, който да се изкаже против медицинския картел.
В: Какви са настроенията в националния институт по здравето (NIH)?
О: Конкуренция за субсидиите по изследванията. Последното, за което мислят е промяната на статуквото. Те са изцяло във вътрешната война за пари. И други проблеми не им трябват. Това е много изолирана система. Тя е основана на идеята, че общо и изцяло съвременната медицина е успешна навсякъде. Да се допусне наличието на системни проблеми, в която и да е нейна област, означава да се постави под съмнение цялото предприятие. Затова разбирате, че Националният институт по здравето е последният, който мисли за демонстрации. Правилно е обратното. Ако пет хиляди човека изискат статистика за действителната ефективност на изследователската система и изясняване, какво точно получава публиката от милиардите долари, изчезващи яко дим през тази организация, може и нещо да се промени. Ако има демонстрации, може и да се започне нещо. Изследователите, макар и някои, ще започнат да изучават информацията.
В: Добра идея.
О: Хората трябва да са толкова близко до сградите, колкото позволява полицията. Делово и спортно облечени хора, майки с деца, богати хора, бедни – всички слоеве на населението.
В: А какво ще кажете за комбинираната разрушителна сила на няколко ваксини, получавани от децата ни в наши дни?
О: Това е карикатура и престъпление едновременно. Не е имало и няма действителни проучвания, дори и по-незадълбочени. Повтарям – утвърждава се, че ваксините са безопасни, че каквото и да се прави, те пак са си безопасни. Но истината е в това, че не са безопасни. Следователно потенциалната вреда нараства, когато правите много ваксини за кратък период от време.
В: Тогава имаме есенен сезон на епидемии от грип.
О: Да. Още в началото на есента ни нападат микробите от Азия. Но хората лесно се справят. Ако се случва през април, то тогава това е простуда. Ако е през октомври е грип.
В: Съжалявате ли, че през всичките тези години сте работили в областта на ваксините?
О: Да. Но след вашето интервю не толкова. Освен това аз действам по други начини. Давам информация на хората, които, според мен, могат добре да я използват.
В: Какво трябва да разберат хората?
О: Че доказателствата за ефективността и безопасността на ваксините са поръчани от хората, които ги произвеждат и продават. Точно така – не е поръчано от мен или от вас. А за доказателство са необходими добре организирани изследвания. Допълнителни данни. Трябва да говорите с майките и да обръщате внимание на това, което ви казват за децата си и за това, какво се е случило с тях след ваксинацията. Всичко това е необходимо, но не се прави.
В: За да премахнем неяснотите, нека да повторим още един път – до какви болести, и какви проблеми могат да доведат ваксините?
О: Говорим за два вида възможни последствия от ваксините. В първия случай, ваксинираният се разболява от болестта, срещу която е ваксиниран. В другия – ваксинираният не развива тази болест, но затова пък веднага или след известно време развива друго заболяване, предизвикано от ваксината. Това може да е аутизъм или друга болест – примерно менингит. Детето може да стане умствено изостанало.
В: Има ли възможност да сравним относителната честота на тези последствия?
О: Не. малко са допълнителните сведения. Можем само да се досещаме. Ако попитате, колко деца от сто хиляди, ваксинирани против морбили, ще се разболеят от тази болест, а колко с други болести, причинени от ваксината, засега няма отговор. Настоявам на това, че ваксината е предразсъдък. Подхранени сте с истории, предназначени да засилят предразсъдъците ви. Но след опита от много ваксинни кампании, попадаме на истории, оформящи много тревожна картина. Причиняват се здравословни вреди на хората. Те са осезаеми и могат да се задълбочат, да доведат до смърт. И тези вреди не са ограничени с няколко случая, както се опитват да ни убедят. В САЩ има група майки, които заявяват, че аутизмът на децата им е свързан с детските ваксини. Те се изказват пред обществото и всъщност се опитват да запълнят вакуума, създаден от изследователите и лекарите, обърнали гръб на този проблем.
В: Ето какво искам да ви питам. Да вземем едно здраво дете от Бостън, добре хранено и занимаващо се със спорт ежедневно, обичано от родителите и неваксинирано против морбили – какво ще е здравословното му състояние в сравнение със средностатистическото дете от същия Бостън, но недохранено и ежедневно висяло средно по 5 часа пред телевизора и съответно ваксинирано?
О: Естествено трябва да се отчетат много фактори, но бих заложил на здравето на първото дете. Ако то заболее от морбили на 9-годишна възраст, шансовете му да понесе по-леко болестта са по-големи, отколкото на второто дете.
В: Колко дълго действат ваксините?
О: Много дълго. Повече от 10 години.
В: Обръщайки поглед назад, можете ли да приведете дори един довод в полза на ваксините?
О: Не, не мога да посоча нито един. Ако сега имам дете, последното, което ще позволя е да го ваксинират. Ако трябва, ще се преселя в друг щат, ще си променя фамилията, но едва ли би се наложило това. Има начини изящно да се заобиколи системата, но трябва да се знаят. Вие можете да заявите религиозните си или философски възгледи и на това основание да получите освобождаване от ваксините. Това се позволява във всички щати.
В: И все пак, навсякъде децата се ваксинират и изглежда, че са напълно здрави.
О: Употребихте много важна дума – изглежда. Но какво ще кажете за тези деца, които не могат да концентрират вниманието си в училище, или децата, страдащи от изблици на ярост? Ами децата, които не използват всичките си умствени способности? Мога да посоча не малко причини за това, но ваксините са главната. Аз не бих рискувал и няма причини да го правя. Ако говорим честно, не виждам и причини да се позволява правителството да решава за нас. Словосъчетанието „правителствена медицина”, според опита ми, е противоречащо си. Или това, или другото, но не и заедно.
В: Нека всеки сам да решава.
О: Да. Разрешете на тези, които искат ваксини, да ги получават. Разрешете и на другите, които не искат, да се откажат от тях. Но както вече казах, няма възможности за избор там, където няма нищо освен лъжа. И тъй като става дума за деца, решенията се взимат от родителите. Тези родители имат нужда от добра доза истина. Какво може да се каже относно смъртта на дете, ваксинирано с DPT? Каква информация са получили родителите му, била ли е добре филтрирана. Това не е била истинска информация.
В: Представителите на медицинските кръгове в унисон с пресата плашат родителите с въображаемите ужаси, които ще се случат, ако не се ваксинират децата.
О: Те се опитват да представят отказа от ваксиниране като престъпление. Приравняват го към неизпълнената родителска отговорност. На това може да се противопостави само информацията. Да се бориш с властите не винаги е безопасно. И само вие решавате дали да използвате ваксините или не. Всеки човек е отговорен за мнението си.

Послесловие на Джон Рапорт
Доктор Марк Рендъл е псевдоним на изследовател на ваксините, работил дълги години в лабораториите на големи фармацевтични компании и правителствения Национален институт по здравето. Той е напуснал в последните десет години работата си. По думите му, е изпитвал омерзение от това, което е разбрал за ваксините. Както знаете, от първите публикации в моите „Новини без лъжи” ("Nomorefakenews"), се боря против ненаучните и опасни заблуди за безопасността и ефективността на ваксините. Марке един от източниците ми на информация. Той не обича да говори много, дори под прикритието на анонимността, но в светлината на последните опити да се направят задължителни ваксините, той реши да наруши мълчанието си. Живее комфортно с пенсията си, но, както и много от източниците ми, е започнал да се отнася осъзнато към това, което е правил преди. Той е прекрасно осведомен за размера на дейността на медицинския картел и плановете му за депопулация, контрол над умовете и общо отслабване здравето на населението.
Превод: Анита.

http://www.homeoint.org/kotok/vaccines/policy/expert.htm


Какво ще кажете момичета за това интервю - всичко е лъжа ли а?
Децата ми ваксинирани от коклюш като малки се разболяха от тази болест и никой от лекарите не можа да им помогне. Само чистия въздух горе в Родопите и пиененто на магарешко мляко успя за седмица да ги възстанови.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Подкрепям!нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано24.01.12 12:19



Подписах се , разбира се.



Тема Re: Вижте какво ни готвят...нови [re: flora bg]  
Автор AsqAsq2O746O (непознат)
Публикувано24.01.12 21:21



Подкрепям Флора и благодаря.
Подписвам се.



Тема Re: Вижте какво ни готвят...нови [re: flora bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.12 03:29



Е, добре, сега ,като станеме параноици по-добре ли ще е???Ние още от комунизмът сме научени да се пазиме от всичко..и все някой да ни преследва, с лоша цел.., да имаме ВРАГ с главно "В".А , ако тези, пусти ваксини , вземат пък ни помогнат, или НАИСТИНА са създадени за да помагат???!!!И стига вече с това мислене, дето все Някой си гледа да ни навреди и унищожи...да ни смаже...Нали, уж каквото проектираш това те стига???





Тема Re: Вижте какво ни готвят...нови [re: yraaa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано25.01.12 05:21















Всеки да мисли преди да вземе решение

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Вижте какво ни готвят...нови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано25.01.12 05:41



Който има сили да изгледа това предаване, в него става въпрос за ваксините, аз съм без коментар, безмълвна съм



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Вижте какво ни готвят...нови [re: Kaлoянa]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано25.01.12 09:37



Калояна, аз не пропагандирам нито за нито против ваксините, но ЗА информираното решение. Не може да се говорят пълни глупости, за да караме хората да се страхуват! Не може някой си да говори, че рак на шийката на матката не се дължи на HPV като е точно обратното. Ако аз бях си направила този тест, ако бях изчистила папилома вируса, защото има схема за чистене, която работи много добре, нямаше в момента да се подлагам на едно тежко лечение, което и да даде добри резултати не се знае докога е. А и не е ли всяка една от вас ваксинирана като малка за други смъртоносни болести? По принцип не съм привърженик на всичките ваксини, но зависи от общото състояние, зависи за каква болест говорим и за коя ваксина. Естествено, че най-добрият начин е имунната система да се справи сама, ами ако не може? Подкрепям yraaa, че не може да се подхожда параноично към всичко. Нещата не са черно-бели, да не говорим че най-вероятно определени кръгове имат желание в момента да разбунват духовете по отношение на въпросната ваксина, за да могат те да се облагодетелстват от друга такава! А знаете ли, че в Белгия рака на маточната шийка е голяма рядкост? И веднага ще ви кажа защо, пък ако ще и някой да ме оплюе. Защото те не само ходят на профилактични прегледи, но лекарите прилагат една ефективна скрининг програма, всеки е свободен, който иска се ваксинира, който не - разчита на скрининг програмата и няма от какво да се притеснява, защото всичко ще бъде хванато преди още да се е стигнало до тежка дисплазия! Ето това е моята мечта за България, а не да сме на първо място в черната статистика, за този толкова лесно предотвратим рак! Да не говорим,че човешкия папилома вирус предизвиква не само рак на шийката на матката, а и рак на ануса, на вулвата, на вагината, на главата и шията, както и на орофаринска. В последните години папилома вируса се свързва също и с увеличението на риска от сърдечносъдови проблеми. Така че както може да види всеки един този вирус не е за подценяване

При мен например още се тества, макар и в малък процент, затова и следвам програма за чистенето му!

Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Тема Перлата на мъдросттанови [re: megolina75]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано25.01.12 09:54



Перлата на мъдростта е символът на борбата срещу рак на маточната шийка. Ако някой иска да си поръча, като парите отиват за нови кампании може да го направи тук :


В момента в България би следвало да вярват няколко кампании, поне така пише на официалния сайт на Европейската асоциация за рак на маточната шийка/решила съм да й ставам член, ако ме приемат/. Какви са поетите антажименти от България- Българската асоциация на онко-гинеколозите, националният раков регистър и Bulgarian Health Psychology Research Centre ще:
-проведат семинари за български специалисти във Варна, Пловдив и София
- да раздадат Перлата на мъдростта на официалните власти като Парламент,Министерство на здравеопазването, националната мрежа на болниците, както и представители на медиите
-да организират "Ден на здравето" в Пловдивския и Софийския университети, в който да пропагандират опастността от рак на шийката на матката между студентите
-Парламентарната комисия по здравеопазване ще проведе годишнията си среща с експерти на кръгла маса по превенция на рак на маточната шийка в българския парламент!
Дали това се изпълнява не знам, но знам, че трябва!

Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Тема Re: Вижте какво ни готвят...нови [re: megolina75]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано25.01.12 11:03



Меги, нещо си се объркала, аз не съм написала мое мнение, то е нито да, нито не, а що се отнася до всички видове ваксини всеки да си прави колкото си иска и каквито си иска Аз пуснах линкове където други пишат своето мнение , или изказват И това, че съм ги пуснала не означава, че аз съм съгласна с написаното Това е само повод за размисъл, защото в последно време често чета и слушам за ЗА и пРотив - всеки защищава позицията си, а аз нямам такава, Все пак прави впечатление, забелязвам, че много хора в 21 век се обявяват против тях, което силно ме озадачава, какво може да кара тези хора да се борят толкова яростно срещу ваксините,, каква е причината, какви са рисковете, кое е притеснителното, къде е истината

Но от ваксина до ваксина има разлика, всеки има глава на раменете си и може да решава,,,,

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Вижте какво ни готвят...нови [re: Kaлoянa]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано25.01.12 11:27



Абсолютно си права:) Извинявай, че нещо не сме се разбрали. Аз просто ти казах моята позиция. Всеки трябва да си решава сам, но за да реши трябва лекаря, при когото отива да му дава пълната информация. Както за така и против. Само тогава може да се вземе адекватно и информирано решение. Притиснителното във ваксината за рак на маточната шийка е това, че човешкото тяло не трябва никога преди това да се е срещало с човешкия папилома вирус, за да се постигне нужния ефект. Аз тогава си задавам един въпрос - като как да докажем, че не се е срещало? Тестът показва моментното състояние... За мен това е слаба страна на ваксината. От друга страна дори и на 40 процента да предпазва /приемаме, че тялото се е срещало вече/ може би пък си струва. И аз съм като теб- не знам какво да мисля, защото има доста положителни страни, но ето че има и слаби страни. Затова си мечтая да качествен скрининг, защото независимо дали си ваксиниран или не подлежиш на такъв



Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Редактирано от megolina75 на 25.01.12 11:28.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: mamka34]  
Авторradost (Нерегистриран)
Публикувано29.06.12 01:55



Zdravei,Mamka34,prochetoh tvoia razkaz,opredeleno mnogo cheta v posledno vreme po taia tema,tvoiata istoria e dosusht kato moiata,i az pretarpiah operacia noemvri min.godina,no v Dania,i pri men se sluchi sashtoto,predi operaciata mi kazaha che shte izchistiat vsichko,v smisal shte mahnat iaichnicite i matkata,no sled operaciata mi kazaha,kakto i pri teb,iaichnicite ne sa za mahane i sam o6te mlada.Ako me biaha popitali predi shtiah da kaja da mahat i tiah.Az sam na 39g.kazah im che ne iskam poveche deca,nali pitat,za koga ,a i imam dve golemi veche.I az kato teb vse jiveia v samnenia...vseki mi vika prestani vsichko mina,no samo ,koito go e izjivial znae kakvo e...pozdravi i smelo na pred.Edinstvenno iskam da kaja na vsichki momicheta i jeni,hodete redovno na citonamazka,pravi se 1pat na 3g,tova e edinstvenoto spasenie da se otkrie na vreme,az lichno pochti niamah nikakvi simptomi..opitaha se parvo da izrejat rakovite kletki,no ne stana,sled tova mi izvadiha matkata,sajeliavam mnogo che ot bednotia v na6ata prekrasna darjava horicata umirat.Chetoh v4era edna statia na edna doktorka,ne i zapomnih imeto,ta tia kazva:vaksiniraite se na vreme,vaksinata e dostapna,na 3 pati se postavia i struva okolo 900lv.Iskah samo da e popitam,za kogo e dostapna gospojo doktor,mn.sa malko tezi,koito shte mogat da si e pozvoliat,kak smeiat da govoriat,vmesto tova da govoriat kadeto triabva i da se pomisli .....i taka nadiavam se da ima forumi da mojem da spodeliame i da si pomagame ako e vazmojno....

Писането на кирилица е задължително!
При необходимост ползвайте функцията КРЕДОР - горе вдясно над прозореца за писане.


Редактирано от *jull** на 29.06.12 12:36.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: *jull**]  
Авторmamka34 (Нерегистриран)
Публикувано30.06.12 17:20



Jull zdravei,iskam da popitam za panterata68,nesam vizdala neini mneiq v kluba,kakvo stava s neq,kak e zdravoslovno,znaesh li neshto.

Моля те, пиши на кирилица!

Редактирано от *jull** на 01.07.12 07:29.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: radost]  
Авторmamka34 (Нерегистриран)
Публикувано30.06.12 17:32



Zdravei radost,za sega se custvam dobre,hodq na rabota i se maca da ne mislq za raka,makar ce vseki den si spomnqm za denq v koito naucih diagnozata si.Vsqka vecer pocti vlizam v kluba i ceta za trevogite na horata koito pishat vav foruma,mnogo mi e macno zashtoto mnogo mladi hora si otivat ot toq svqt ,nqkoi ostavqt decta si samicki a drugi sa nqma li i shtastieto da si rodqt pone edno detence.Vsqka vecer se seshtam za Megito,mnogo malko si pisahme ,mnogo mi pogna sas savetite si ,da pociva v mir Princesata.Radost ako imash meil ili skyp mozem da si pishem.Nqmam kirilica molq za izvinenie,Jull blagodarqti za opravata.

Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 01.07.12 07:30.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: mamka34]  
Автор mimozitta (щастлива)
Публикувано01.07.12 00:21



Нели (пантерката68) ни напусна преди 3 дни. Съжалявам, че трябва да ви го кажа. В ИЗПОВЕДАЛНЯ пише. Поклон Нели.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.