Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: mamka34]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано19.11.11 23:25



Здравей, мила! Съжалявам, че трябва да минеш през всичко това, но искам да ти кажа,че няма от какво да се страхуваш. Преди почти две години и аз преживях шокът рак на шийката на матката, само че моето лечение бе лъчетерапия с химиотерапия. По отношение на това, което те очаква - ако всичко се прави като хората нищо няма да усетиш освен умора, която се появи при мен в последната, пета седмица, и няколко спазъма, които не са били нещо, което не се преживява. Аз бях сложена на диета, за да нямам проблем с червата по време на терапията. Диетата се състоеше в това, че не трябваше да ям прясна салата, зеле, боб, такива неща, които дразнят лигавицата и раздуват червата. Няколкото спазми получих, защото не издържах без салата и си хапнах

Ще трябва да внимаваш с настинките и гриповете или като цяло имунната система. Тя неминуемо ще се срине от терапията, но не се притеснявай, възстановяването не е много продължително. На мен ми бяха забранили да купувам пресни зеленцичи или плодове в ресторанти, защото не се знае дали са добре измити. Но и това не е проблем Това, което най-много очакваш е прекрасни резултати с хубави скенери след като свърши терапията. Някой може да ти каже да почиваш повече, но не слушай, един французин ме бе посъветвал да ходя колкото мога, без това да ме докарва до изтощение, за да имам добро кръвообръщение, което е предпоставка за добър резултат. По принцип е желателно като цяло да минеш на диета, но не и по време на лечение. Като начало можеш да прочетеш книгата "Антирак" на Давид Шрайбер, аз определено съм й фен. Има една темичка, която бях започнала за фактори и храни по отношение на рака, ако искаш погледния я , а ето и линк към диетата на Шрайбер . Ако има още нещо, с което да съм ти полезна, пиши! Кураж и бъди сигурна, че всичко е и ще бъде наред



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: megolina75]  
Авторmamka34 (Нерегистриран)
Публикувано20.11.11 02:58



Blagodarq mnogo za informaciqta,izvinqvam se za latinicata no nqmam kirilica.Az sam na 34 godini ot 4 godini ziveq sas semeistvoto si v Cehiq,imam sin na 12 godini.Za bolesta naucih na kontrolniqt pregled na 30.8.2011,imah custvoto ce celiqt svqt mi se e stovaril na glavata,neiskah da povqrvam vse si misleh ce doktorkata barka ,nerazbira zashtoto e mlada po mlada i ot men,za tova potarsih drug doktor.Otidoh bez oplakaniq i poiskah cqlosten pregled i rezultati te ot biopsiqta bqha sashtite daze i oshte po tocni ot prednite,ot tam me izpratiha v odelenieto po onkologiq kadeto me prieha na drugiqt den za palni izsledvaniq na gardi,beli drobove i korem,v bolnicata lezah 4 dni dokato mi praviha izsledvaniqta,posle mi opredeliha data za operaciqta 19.10.2011.Diagnozata mi beshe pT1b2 pNO MO G2 i sled operaciqta mi ostana sashtata diagnoza,operirahame kato mi mahnaha samo matkata s limfnite vazli i mi ostaviha qicnicite ,pitah zashto sa mi gi ostavili doktora kaza ce ne sa zasegnati a i oshte sam bila mnogo mlada da mi gi maha.Vece mesec sled operaciqta no oshte sam stres i vse premislqm da li sa me pocistili dobre ,da li e dobre ce sa mi ostavi li qicnicite ,ne e li greshka....Na men mi predpisaha laceterapiq 25 proceduri i oshte dve brahinalni .kato ceta kakvi problemi sa ima li vashite maiki sled lacetarapiqta napravo mi nastrahva kosata.Tuk vseki operiran mu predpisvat ili himioterapiq ili laceterapiq dori rezultatite da sa dobri kato pitam zashto kazvat da sme si sigurni ce ako e ostanalo neshto da se unishtozi,a kato ceta v Balgariq ce se caka dosta vreme i oshte i se plashta oshte po zle mi stava,a az misleh da se vrashtam v BG za operaciqta.Mnogo se zadalbocih v pisaneto izvinete me,za laceterapiqta mi naznaciha dieta i me podgotviha za nqkoi stranicni simptoma ,no se nadqvam da mi se razminat,az si mislq da si hodq po 4 casa na rabota po vreme na laceterapiqta da sam sred hora i da ne mislq mnogo za gluposti,no tova shte se reshi mai kato zapocna laceterapiqta ,zapocvam na 2.1.2012.Izvinete me za dalgiqt razkaz ,mnogo zdrave i bog da vi pazi momiceta.

За кирилизация използвай функцията КРЕДОР -
горе вдясно над прозореца, в който пишеш.

Редактирано от *jull** на 20.11.11 16:53.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: megolina75]  
Авторmamka34 (Нерегистриран)
Публикувано20.11.11 14:15



Imam edno zapitva ,ot kade moga da si kupq Natanal,maika mi obikoli cqla Ruse i nikade po aptekite ne sa cuvali za Natanal.Molq koito go e izpolzval da mi dade informaciq ot kade da go zakupq i moga li da go piq po vreme na laceterapiqta,blagodarq mnogo .

За кирилизация използвай функцията КРЕДОР -
горе вдясно над прозореца, в който пишеш.

Редактирано от *jull** на 20.11.11 16:56.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: mamka34]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано20.11.11 14:20



Можеш да дишаш спокойно. Първи стайдий, без да е достигнало лимфите възли, умеренодиференциран, което означава че бавно се развива процеса. 90 процента лечение. С диетата, която ти препоръчах ги правиш на 100 и благодариш на Господ, че е с теб

Въобще не се притеснявай за лъчетерапията, аз съм лекувана в Белгия и нищо не усетих, както вече ти казах. Всичко ще бъде повече от наред. Важното е да си осигуриш максимален комфорт по време на лечение, да правиш каквото тялото ти иска, а не забравяй и душата Голяма прегръдка от мен и знай, че можеш да разчиташ Искрено се радвам, че нещата при теб са хванати в толкова ранен етап.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: mamka34]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано20.11.11 14:21



Един съвет - следвай съветите на лекарите си по време на лъчетерапия. Не пий нищо, което те не са одобрили, защото някои добавки могат да намалят ефекта на лечението





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: megolina75]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано21.11.11 13:19



Поздравления ,за интелигентната операция ! Адмирации за хирурга!Дано повече жени имат това щастие, да бъдат оперирани така цивилизовано.
Аз бях на 33 години ,когато ми махнаха всичко-здраво , без предупреждение и без обосновка. Е, не е е добре ,вярвай ми.
Колко жалко , че добрите ми шансове не бяха оценени и ме съсипаха насила.


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 21.11.11 15:24.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 21.11.11 15:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 21.11.11 15:54.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Tia maria]  
Авторmamka34 (Нерегистриран)
Публикувано21.11.11 19:33



Tia maria dano naistina da sa si svarshili dobre rabotata doktorite,zashtoto i az v nacaloto imah mnogo samneniq v tqh ,no kato mi napraviha predvaritelnite izsledvaniq za operaciqta sednaha i si pogovoriha s men po kakv nacin shte bada operirana i kakvo sa naplanuvali da mahnat .Moqta svekarva koqto zivee v Balgariq mi dade savet da iskam da mi mahnat i qicnicite ce i te posle okazvali problem i az predi operaciqta im kazah ,te stoqha v parviqt moment me gledaha a posle mi kazaha ce shte deistvat po plan,kato me otvorqt shte se preceni namesto kakvo oshte shte ostranqvat.Sled operaciqta mi kazaha ce qicnicite sami gi ostavili zashtoto ne bili zasegnati,a i sam bila oshte mlada da mi gi otstranqvat.Imam otstranena matka i na desniqt krak limfnite vazli i ot 2.1.2011 imam naznacena laceterapiq 25 proceduri aduvantna TRT na tazovata oblast i dve brahinalni ,bez himioterapiq,pone taka mi kaza doktora.I sega sam pritesnena zashtoto kogato zapocvam laceterapiqta zapocvam i da hodq na rabota i se pritesnqvam dali shte uspeq da gi sacetavam dvete neshta,zatova se interesuvam kakvi stranicnite uslozneniq po vreme na laceterapiqta.Tia maria za kakvo sa te operirali i predi kolko godini e bilo.oh izvinete me no nemoga se spravq s toq kreditor pone za sega,obeshtavam ce sledvashtiqt pat shte pisha ot drug komputar mislq ce tam imam kirilica.



Тема Re: „Q„p„{ „~„p „Љ„y„z„{„p„„„p „~„p „}„p„„„{„p„„„p - „q„u„x „Ђ„Ѓ„u„‚„p„€„y„‘нови [re: mamka34]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано22.11.11 12:58



„O„Ѓ„u„‚„y„‚„p„~„p „ѓ„Њ„} „Ђ„„ „‚„p„{ „~„p „}„p„„.„Љ„y„z„{„p , „{„u„‚„p„„„y„x„y„‚„p„‹ „Ѓ„|„Ђ„ѓ„{„Ђ„{„|„u„„„Њ„‰„u„~ „{„p„‚„€„y„~„Ђ„},„}„p„z „r„Њ„r „r„„„Ђ„‚„y „ѓ„„„p„t„y„z .„P„‚„u„t„y „Ѓ„Ђ„r„u„‰„u „Ђ„„13 „s„Ђ„t„y„~„y. „I „p„x „{„p„„„Ђ „„„u„q „ѓ„p„}„Ђ „ѓ „|„Њ„‰„u. „E„„„Ђ „„„u„}„p„„„p „x„p „|„Њ„‰„u„„„u„‚„p„Ѓ„y„‘ , „x„p„Ѓ„Ђ„r„‘„t„p„z![„ѓ„}„u„‘ „ѓ„u]


„N„‘„}„p„‡ „Ѓ„‚„Ђ„q„|„u„}„y „ѓ „|„Њ„‰„u„„„Ђ,„r„Њ„Ѓ„‚„u„{„y „‰„u „ѓ„Њ„} „Ђ„q„|„Њ„‰„r„p„~„p „ѓ„Њ„ѓ „ѓ„„„p„‚ „p„Ѓ„p„‚„p„„. „N„Ђ„ѓ„u„‡ „ѓ„y „{„~„y„s„p „ѓ „}„u„~ „y „ѓ„u „y„x„Ђ„|„y„‚„p„‡ „Ђ„„ „r„ѓ„y„‰„{„Ђ, „t„p„w„u „~„u „ѓ„Њ„} „ѓ„u „x„p„Ѓ„y„„„r„p„|„p, „t„p„|„y „‹„u „y„}„p „Ѓ„Ђ„ѓ„|„u„t„y„€„y. „S„p„} „‚„p„q„Ђ„„„u„Љ„u „}„Ђ„‘ „q„|„y„x„{„p ,„~„Ђ „{„p„„„Ђ „…„}„~„p „w„u„~„p „„„‘ „Ѓ„‚„u„€„u„~„y , „‰„u „„„p„{„y„r„p „}„~„y„„„u„|„~„y „{„p„„„Ђ „}„u„~ „{„Ђ„|„{„Ђ„„„Ђ „Ѓ„Ђ-„}„p„|„{„Ђ „x„~„p„‘„„ ,„„„Ђ„|„{„Ђ„r„p „Ѓ„Ђ-„t„Ђ„q„‚„u. „I „„„p„{„p.

„`„z„‰„~„y„€„y„„„u „r „A„Њ„|„s„p„‚„y„‘ „r„y„~„p„s„y „}„Ђ„w„u„Љ „t„p „ѓ„y „s„y „}„p„‡„~„u„Љ, „}„p„z„{„p „ѓ„y , „~„Ђ„‚„}„p„|„~„Ђ „u „t„p „„„Њ„‚„ѓ„y„Љ „ѓ„y„s„…„‚„~„Ђ„ѓ„„.
„K„p„{„r„Ђ„„„Ђ „y „t„p „‚„u„Љ„y„Љ „„„y „w„u„|„p„‘ „…„ѓ„Ѓ„u„‡„y „q„u„x„q„‚„Ђ„z „‹„p„ѓ„„„|„y„r„y „}„y„s„Ђ„r„u „ѓ „|„ђ„q„y„}„y„„„u „„„y „‡„Ђ„‚„p.
„P„y„„„p„z ,„p„{„Ђ „ѓ„u „ѓ„u„„„y„Љ „~„u„‹„Ђ, „~„p „|„y„~„y„‘ „ѓ„}„u, „r„|„u„x „y „r „Q„p„x„t„…„}„{„p„„„p , „t„p „ѓ„u „Ѓ„Ђ„‚„p„x„ѓ„u„u„Љ.„R„Ѓ„Ђ„‚„u„t „}„u„~, „ѓ„„„‚„p„Љ„~„Ђ„„„Ђ „u „}„y„~„p„|„Ђ.

Редактирано от Tia maria на 22.11.11 13:14.



Тема Европейска седмица за превенциянови [re: mamka34]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано23.01.12 22:10



Всяка година в Европа 60,000 жени заболяват и 30,000 умират от рак на маточната шийка. Ефективните програми за профилактика са в състояние да предотвратят почти всички такива случаи.

Аз подкрепям Петицията за СТОП на рака на маточната шийка и призовавам Парламента на Европа, Европейската Комисия и правителствата на всички европейски страни към въвеждане на ефективни масови профилактични програми, които да защитят жените в Европа от това злокачествено заболяване.
Ракът на маточната шийка се развива когато клетките в маточната шийка се заразят с един или повече от високорисковите типове на HPV, те се видоизменят и бавно се развият до ракови. Скринингът за рак на маточната шийка се прилага/въвежда, за да се открият онези жени, които вече имат изменени клетки в ранен, предраков стадий, и те да бъдат премахнати преди да се развият в ракови.


Който иска да подкрепи петицията, може да го направи на този адрес:



Всеки глас може да спаси човешки живот, особено в България, където статистиката е жестока тъй като няма програма за скрининг на този 90 процента предотвратим рак!

Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Тема Re: Европейска седмица за превенциянови [re: megolina75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.01.12 22:34



Меги, готово подкрепих петицията с името си. Дано да направят нещо и за нас тук в България.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.