Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: *jull**]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано23.11.08 00:31



ми и аз съм шокирана.значи правена и е отливка и тя е в нея постоянно за да има непрекъснат достъп до шийката.не и дават да става само лежи дори е с катетър, обездвижена .отидохме да я видим и не ни пуснаха, сестрата каза че ходели само 3 пъти дневно при нея защото там се облъчвали допълнително..не можа да ми отговори на въпроса ми тогава майка ми като е подложена 5 денонощия на това радиоактивно облъчване???така били преценили лекарите и било за нейно добро.майка ми не дава да се заям с тях защото им "била в ръцете"...ох знам ли.да идва понеделник и да я изписват че много е разстроена и зле и влияе атмосферата.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано28.11.08 23:20



Дарче - направо ми скри шапката ... какво става при вас, какво е това лечение-лъчение-мъчение. В сибир сигурно са ги наглеждали повече. Кажи как е майка ти?! Вървете на операция и не я подлагайте повече на такова нещо. Аз се стресирах само като прочетох, а за нея дори не мога да си предствя. Моята днес ревна само заради една тъпа бележка - от Телк-а искаха бележка-удостоверение че е на химиотерапия, а в отделението не издавали такива и си повисях пред един кабинет като сопол, ама нали все я държа в течение на всичко, в един момент не и издържали нервичките и като отидох при нея ревна - такъв изблик не е имала отдавна, но като го е имала винаги е било заради 2-ма доктори, ама ... господари на ефира ... ама и тя ми вика недей нали съм им в ръцете.
Пиши повече за тая вашата терапия - отливки, облъчване, катетър - това ми звучи като адски жестоко мъчение - и физически и психически. Поздрави и чакам новини.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.12.08 14:22



Момичета,който иска да пише за случая на новата ни клубарка Кремчето-80 да пише в тази тема.Тя също ще пише тук и ще ни осведомява за майчето си.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: flora bg]  
Автор krem4eto_8O (непознат )
Публикувано09.12.08 16:33



Здравейте всички,благодаря ви от сърце,че сте толкова отзивчиви и мили!Наистина последните няколко месеца бяха кошмарни за цялото семейство.Мама вече е в къщи,но това не решава проблема,сега се възстановява от направената операция на уретрите.В четвъртък ще е на контролен в Бургас и най-вероятно ще направи контролен скенер,за да ведим резултатите от лъчението.Знаете ли,на нея никой не е правил туморен маркер и когато попитах лекуващия лекар какви са стойностите от маркерите,той ми се изсмя и ми каза,че май много съм чела,не е било моя работа да се занимавам с ликарски неща.Ужасена съм момичета,изживявам ад и непрекъснато плача.Нервите ми са опънати и лошото е че изнервям и детето така.
Разчитам на вас момичета!
Благодаря!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: flora bg]  
Автор krem4eto_8O (непознат )
Публикувано09.12.08 16:36



Благодаря Флорче!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Автор krem4eto_8O (непознат )
Публикувано09.12.08 16:40



Кажете ми повече за доц.Попова,аз чух,че вече била доста вързастна ,не се справяла толкова добре,а и искала адски много пари от пациентите си.Така ли е наистина или информацията за нея е противоречива?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: krem4eto_8O]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 22:28



привет кремче!този пъткойто го вървиш ти и аз го изминавам.какво да ти кажа за попова...прегледа е 60 лева.обикновено се записва поне за 10-на дни напред.има една дама санитарка ли е мед сестра ли е, но вечно прави забележки и неуместни коментари и аз всеки път си прехапвам езика да не и кажа какво мисля.
ние сме ходили 3 пъти при попова.вярно че е възрастна, но прави операции все още.при майка ми нещата са 3-ти стадий на рак на шийката на матката,направи едни 15 грея и после още 10 лъчелечение.после за 5 дни беше в активен сектор (което преживя много тежко защото никой нищо не ти казва и си на легло).сега от 4-ти чакаме да стане готов вечно разваления планов скенер (за ужаса от това 5 дневно преживяване съм писала тук, да не се повтарям ако представлява за теб интерес прочети някой от другите ми постове) да се види до колко е поела лъченията и дали трябва да и се прави още.
вкарали са и една муха че може да мине без операция и тя като се е хванала за това...аз съм на мнение че е нужна и затова смятам след всички тези процедури да я водя пак при попова и да я оперира...ох незная и аз съм притеснена...
искам да ти кажа горе главата, зная как се чувстваш.и аз съм така и с малко дете и куп други проблеми, но една добра приятелка психоложка ми помогна да проумея, едно нещо.
аз трябва да съм добре психически за да мога първо да взимам адекватните решения, това го дължа и на майка си и на детето си и на съпруга си.защото аз бях "забравила " и да се храня виждах мъртъвци на всякъде и постоянно плачех буквало бях пред нервен срив.повярвай когато се успокоих нещата не изглеждаха толкова безнадеждни,всичко е както преди сериозно и страшно, но мен вече не ме е страх толкова, няма невъзможни неща.тук също намерих много разбиране и информация която много ми помогна.
ако на майка ти и е възможно занимай я с нещо.моята примерно да не мисли за "глупости" все задачки и поставям.най много ми помага в това ми начинание малката ми дъщеря, занимавайки се с нея майчето не се сеща за нейните болежки

налагат се малки хитринки
с каквото мога ще гледам да съм ти от полза



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: dara]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 22:32



забравих да допълня, че и за чакайки за поредната лъчетерапия с майчето чух доста неприятни неща за попова, че не "почиствала" добре...
незная колко е една операция при нея,но иначе е "фул" има винаги много хора и се чака с часове.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: krem4eto_8O]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 22:57



Креми, аз съм оперирана от Попова и съм с много добри впечатления. В София много добър е д-р Славчев. Той освен гинеколог е и уролог. Във вашия случай може би е по-подходящ.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: dara]  
Автор krem4eto_8O (непознат )
Публикувано10.12.08 09:38



Благодаря Дари,аз чух същите неща за Попова,режела без да почиства и била много груба и алчна.Тук не става въпрос за пари,естествено,че всеки ще даде и направи всичко по силите си,на наистина да си сигурен,че имаш професионалист срещу себе си,а не някой който просто иска да ти вземе парите.Снощи не съм спала от притеснение:случайно се заприказвах с една позната акушерка и тя много ясно и подробно ми обясни какви са симптомите на този вид рак в последния стадий.Бях ужасена,повярвайте ми!Имам толкова силна вяра в доброто,но снощи......аз също си представях ужаса,мъката и болката,която мама сигурно ще изживее......Защо Господ иска това?Тя е толкова добър човек,едва ле заслужава да умре по този начин.......Не разбирам.....Настина не разбирам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.