Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: pepeliaska2]  
Автор lASSEN1 (непознат )
Публикувано31.05.08 20:07



Здравейте на всички. От два дни разбрах за диагнозата на майка ми, която е на 67г. Според резултата от хиктопатологичното изследване диагнозата е високо диференциран ендометриален адемокарцином. В общи линии не чух какво каза лекаря, защото блокирах. В понеделник е предвидена хоспитализация за оперативно лечение. Много ви моля, ако имате информация да ми обясните за какво става въпрос, за начина на лечение и евентуалния изход.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: lASSEN1]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 00:59







Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Kaлoянa]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 13:56



Аз също се боря с тази коварна болест по точно майка ми е болна от нея.Шокирах се като разрах и така по лекари ти т.н. Сега е във втора градска , но от там не се наема на операция защото е 3 стадий, има метастази в пикучния мехур и вероятно е засегнат единия и бъбрек.Много страшно ми звучи и съм много уплашена.Зная че рака е в 4 стадия...не смея да си помисля.някой може ли да ми помогне със съвет, моля!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.09.08 14:51



Здравей, съжалявам за това, което е сполетяло семейството ви, но сега просто всички трябва да се мобилизирате и заедно да почвате борбата с болестта. Мога да ти напиша ефикасни народни рецепти за лечение на този вид рак, но не зная дали ще прилагат някаква терапия на майка ти. Защото някои от съставките в тези рецепти, в комбиниция с една химотерапия, например, ще натоварят много организма. Така че пиши малко повече подробности и все ще измислим нещо!

И горе главата!





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано24.09.08 20:56



Дара майка ми я оперираха със същата болест - само че при нея стадия беше 4-ти, срастване на тумора с пикочния мехур, множство метастази и хидронефроза на единия бъбрек. Във Варна ми казаха че нямат условия за извършване на операция, а за терапии ... почти бяха против, ходихме на консулти в София и Плевен и в крайна сметка я оперира проф.Горчев в Плевен март месец. Спаси и мехура, което много и вдигна духа, бъбреците са с нефростоми (тръбички), мина лъчетерапия и сега е на химиотерапия. Имай предвид че без пикучен мехур може да се живее, слагат външен стенд, а след време е възможно да се направи пластика и да се направи подобие на мехур от червата или нещо такова. Тук има много информация също. Не се наемам да ти препоръчвам доктори от София защото съм предубедена. Но мисля, че задължително трябва да се консултираш с някой друг.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 18:19



благодаря ви от сърце наистина!ми след седмица тичане и молене на лекари и т.н. нова хистологична експертиза се оказа че карцинома е " иновазионен слбо диференциран и плоскоклетъчен карцином на фона на единини участъци на фона на cin |||" това пише в хистологичната експертиза която взех буквално днес сутринта.доцента каза че това е доста обнадеждаващо.от 06,10 почва лъчетерапия в онкологията и има 30 греения.чак тогава можело да се мисли за операция.чесно казано на 01,10 имаме час при доц попова, но чух доста противоречиви отзиви и съм определено разколебана. просто доста се чудя.иначе майчето пие от елексирите на хлебаров.всяка информация ми е добре дошла.съмнения има за хидронефроза на бъбрека.благодаря ви още веднъж от сърце!!!





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано26.09.08 19:20



Дара консултирайте се с уролог за хидронефрозата евентуално за поставяне на стенд=ендопротеза /тръбичка в уретера/, важно е при лъчетерапия, защото може да се увредят уретерите - да се слепят и съвсем да се наруши работата на бъбреците, по принцип докторите си спестяват тази информация. Единия струваше 120 лв. Но не сме чакали да ни пратят от онколигията. На майка и бяха казали че въобще не и работи бъбрека, обаче след поставянето на стенда бъбрека си заработи съвсем нормално. Понеже майка ти не е оперирана може стенда да се наложии да е външен, т.е. да ходи с тръбичка, но по-добре с такова нещо отколкото да се увредят уретерите. След терапията ще го махнат и всичко ще си е постаро му.
Интервенцията не е опасна и се прави с пълна упойка - няма нищо страшно.
Така като гледам при вас нещата са почти както бяха при нас, само че в много по-лека форма. Ще помагам с каквото мога!!! Само горе главата





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 20:35



jordidj благодаря ти от сърце.днес ни изписаха от втора градска.и майчето беше тук до мен и и прочетох и твоите отговори и тези на jull.обнадежди се особено след като разбра че има шанс и хора като нея са си живи и здрави!видимо обнадеждена е!благодаря момичета!

jull и на теб голямо благодаря!


ще се надявам на вашата помощ!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано26.09.08 22:26



Естествено ... за всеки има шанс, много е трудно, но няма начин. Търпение, воля и много вяра му е цаката.
Между другото забравих да кажа за туморните маркери ... по незнайно какви причини такива ни направиха чак след първия курс лъчетерапия, а трябваше преди терапиите, но някой забравил да ги назначи. Важни са - мисля че трябва да се назначат от лекуващия онколог-гинеколог. Чрез тях се следи какво става с тумора.
Ще ти споделям каквото знам ... само като си спомня как разчитах в началото на информация от докторите и как в общи линии мълчат като гъби. Добре че е този форум. Използвам случая да благодаря на всички, които споделят опита си тук


Дара поздрави майка си!

Редактирано от jordidj на 26.09.08 22:31.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 10:22



благодаря че ми каза.незная дали урографина е такъв маркер.защото в понеделник сме на планов скенер и трябва неделя вечерта да изпие половинката ампула с 2 чаши вода.и другата част сутринта.знам че е вид маркер да могат да определят къде да се облъчва.но дали е от тези които споменаваш ти.аз в общи линии на лекарката и задавах вероятно доста тъпи въпроси, но се извиних все пак не съм лекар и тази материя ми е абсолютно непозната.но ми даде информация.
чувала ли си нещо за нанатал.четох доста добри отзиви за него.защото се притеснявам от страничните ефекти.в смисъл че вероятно няма да е лежащо болна, а от х.димитър където живеем до дървеница транспорта е убийстен и е по две превозни средства в едната посока, да не говоря за задръстванията (примерно трябваше да съм в 8,20 сутринта в онкологията тръгнахме с кола от нас в7,00 едва в 8,55 бяхме в болницата

).и както чувам страничните ефекти са повръщане гадене и т.н включително и общата отпадналост притеснявам се как ще се прибира до вкъщи и дали няма да е много ужасно.а нанатала давал добри резултати съчетан с добър хранителен режим.
jordidj поздрави и от майчето!тя е особено заинтригувана от форума и споделеното от хората тук обединени от тази ужасна болест и готови да помогнат с опита си.права си добре че е този форум аз и за нанатала и за какво трябва да се приема като храна също от тук научих.дори за това че трябвало с бебешка пудра да се пудрят местата да не стават рани и мехури също.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.