Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 07.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано09.10.08 16:14



Сигурни ли сте да я настанявате там да лежи ... верно - много път е ама си е друго човек като си е в къщи, пък и самата терапия не е болезнена. Мисля че ще и е много подтиснато да лежи в болницата. Майка колкото и да е зле като си се прибере в къщи веднага и се променя цвета на лицето.
Тя сега малко пак е в болницата, че нещо не можахме да се справим с хемоглобина и и преливат кръв.
Иначе гледай да не се впрягаш за глупости, аз колкото повече се впрягам толкова по-черни ми изглеждат нещата, а какво мислил този и онзи ... въобще не си го слагай. Аз една така щях да я бия след операцията, много загрижена уж казах и че има разсейки останали и да не казва на никой щото майка не знае, с доктора се бяхме разбрали той да и каже, тя отишла и разтръбила на половината град. Добре че бях в Плевен иначае щах да я удуша.
Сега вече гледам по-отвисоко на нещата и между другото нищо не спестявам на майка, само по-елегантно и го поднасям.
Ти кажи на майка си много да се наблюдава и каквото и да забележи да пита докторите на лъчетерапията, ако ще и главобол да е





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 20:27



мина вече седмица от терапията чувства се добре,ходи само.хубавото е че и назначиха часове които не са по време на големите задръставания и и е по лесно.вчера дори объркала трулеите и имала малки приключения, но се справила успешно.


бяхме пред настаняване и като отидох да оправяме документите...ми чесно казано веднага казах на лекарката че не смятам че атмосферата ще и повлияе положително...нарочно и нея качих после горе и тя определено не беше въодушевена.сега се грижи за дъщеричката ми води я на детски дом и я взима и е с нея докато сме на работа с мъжа ми.
иначе няма изгаряния, но днес се оплака че я боли бъбрека и май доста беше болката , но пи нош па (питах лекарката дали може да пие успокоителни и за глава че тя е с мигренозно главоболие каза че без проблем може и нош па и други по леки лекарства за глава) и я поотпусна.
в сряда ще и правят кръвни изследвания.тя пие натанала и е доволна за сега и спазва хранителен режим да не дразни лигавицата.притесних се малко че имаше малко кървене , но лекарката я нямало в петък.та в понеделник ще ходя с нея с арсенал от въпроси.
иначе е на новия апарат.купили са но това не пречи да са много хората и да се чака.а тези 500 лева са за да си избереш екип...с две думи да почнеш колкот се може по рано терапия, а иначе се чака...чака...а чакането в случая усложнява.
стискам палци скоро да се приберете в къщи .поздрави



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано21.10.08 22:01



Здрасти Дарче! Вече 2-ра седмица майка си е в къщи готви, чисти, мий чиниите. Толкова жизнена отдавна не съм я виждала - така мик стопля душичката. Не я ограничавам за яденето, а тя яде като разпрана, бременна ряпа да яде в сравнение с нея. Докато не почне да охка не спира да яде. И червено винце си пийва, даже ме обвинява, че съм я подпивала

.
С химиото продължаваме на 31.10, така има още 10-ина дни рай ... после back to reality. Всичко освен хемоглобина е добре - преляха и 2 банки кръв и разни други нещица. От както е излязла не я тормозя с цвекло и отвари, от понеделник почвам, че да си върне тренинга. Не искам сега да я тормозя, за да почувства колкото се може по-добре и да качи някой друг килограм. От 65 сега е 60, ама 65 беше с асцита - сложи го 2 кг. Решила съм да и направя някой от 2-те отвари с много билки на Джул от полезния сайт.
При вас как е ... не пишеш ???
Много, много ПОЗДРАВИ !!!!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 22:20



ееее много ме зарадва тъкмо чета и на майчето очите и светнаха !радвам се наистина.ей пу да не ви е уруки


ми миналата сряда прави изследвания всичко в норма, но продължава да слабее нещо.тя не че е била пълна до преди 5г. беше 50-52 кила, но се разболя от дискова херния и я набодоха с едни инжекции та взривно качи за 3 месеца 20 килограма.сега е по малко от 60...това говорим от някъде юни ги сваля.иначе лъчето върви от 30 лъчения напавиха 15 уж щял да се свие тумора, но днес беше първо при кюркчиева ( акушер онколог от онкото) и после при мария попова и двете бяха единодушни...още 10 лъчения.въпреки че сподер попова тумора доста се е свил...
но пък "дрискаме" в несвяст .дори лекуващата на лъчето я пилата бе "ти дрискаш ли много"
пи тя моркови и цвекло , но като се запече....много я боля акъла ми изкара...
та изписали днес нещо за това, че милата едва удържа да си дойде до вкъщи.иначе добре понася терапията...освен малко да и се спи и това с акането се държи.
аз този сайт защо ли не съм го видяла.иначе пие натанал и сега попова препоръча някакви витамини...но аз съм малко резервирана, но ще видим.
та още 10 лъчения има и тогава евентуално операция
поздрави от нас!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано27.10.08 21:36



Еееее значи и при вас ситуацията е що годе добре. Това дрискане е гадно - майка последната седмица на лъчението ядеше само препечени филии с маргарин и краставици със сол, че да не и се надува корема допълнително. А майка това ми ти цвекло така я разхлабваше, че по едно време даже отказа да го пие.
Сега в петък продължава с химиото - добре че качи малко, поне на външен вид.
Сайта е част от този форум темата е: Полезен сайт - има я в Справочника, там е бъкано с полезни работи.

много специални поздрави и от нас



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 19:06



леле побесняла съм!!!!!"добритет "лекари забравили да напишат на майка ми продължение на още 10 нагрефки и отказват да и ги направят. звъни ми плаче,оказало се че е тяхна грешка....но да му се невиди много им станаха грешките.първо и загубиха документите, после миналата седмица гинеколожката луда я направила ,че преди лъченията не била ходила на преглед и за капак това.представи си тя "можела да иска" сама да си ги назначала тези лъчения.бе тези нормални ли са?кой човек ще иска да ходи сам да се облъчва...
за капак сега майка ми казва, че се запознала с една жена и на нея са и правили туморен маркер, сега при първата терапия преди операцията.аз по твой съвет питах лекарката (брат ми че аз не бях там , но той задал въпроса) и тя казала че още и е рано за маркер.много съм разочарована....в това онко работят направо безчувствени хора...няма да ти казвам колко беше разстроена , а при тях знаеш колко е вредно да се нервираш...
старадат болните за сметка на това че дадена лекарка е бляла и не си е свършила работата...
при споменатия скандал който е станал е казано на майка че на гинеколог трябва да ходи седмица след последната нагревка и трябва през това време да пие антибиотик.вас как ви третираха?
поздави!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано28.10.08 20:42



това по-скоро трябва да е опулено човече ... за първи път чувам някой да трябва да пие антибиотик след лъчение. Майка след опрацията антибиотик пи ссамо като и слагаха тръбичките на бъбреците да не става инфекция ... ама антибиотик ?!?!?!?!?

ЕХО НЯКОЙ ТУК ПИЛ ЛИ Е АНТИБИОТИК СЛЕД ЛЪЧЕТЕРАПИЯ ???????

Дарче върви ги питай за какво да го пие тоя антибиотик. И им набий малко канчетата да се сетят че и те са хора и те гащи носят.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано29.10.08 19:14



и на мен ми се стори странно, защото и попова дума не каза за такова нещо.а и не съм чела никъде за такова нещо...ще видим ние тази работа
разказва майка че има един лабонат там много си знае работата момчето, но го нямоло вече втора седмица и било страшен хаос.казва крещят викат си все едно не са културни образовани хора, а баби на пазара дори се рогаели...бе думи нямам. и който пита затова сме и платили...
ще видим ние тази работа другата седмица на последното лъчение ще ходя с нея и май както съм им набрала...ще има скандали





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано02.11.08 00:15



Дарче пази си неревичките, със скандалите само себе си ще натовариш.
Дано да не се стига до такъв момент.

Редактирано от jordidj на 02.11.08 00:16.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: jordidj]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 19:27



ми мъча се, но когато примерно те разиграват и си го отнасяш за това че някой друг не си е свършил работата ...е не се търпи.не съм вдигала скандали защото вероятно пак ще сме там живот и здраве след операцията, но им дадах да разберат с много културен и настоятелен тон че не оставям нещата недовършени.
ето сега се оказва че е трябвало да се правят някакви изследвания микробиология...е сещай се не са правени, не защото не желаем, а защото не е казано.да не говорим че пак я нямало в списъка и пак и забавиха процедурите, да не говорим и за нервите докато се приготви новата програма и т.н.
думи нямам...в крайна сметка сега пие майка ми антибиотик


в понеделник е на преглед в онкото , а в сряда при мария попова.
и ще се види как процедират нататък




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.